Voorbede gevraagd Woetudag 4 Februari 1953, NIEUWE APELDOORN SE COURANT Derde blad ste best om ook het bedreigde ree ran de verdrinkingsdood te redden. Foto: Enkele kalveren worden met een platte boot in veiligheid gebracht Een triest beeld van hetgeen de bewo- maken. Slechts twee kruiwagens waren huisraad van deze mensen in veilig- ners uit het geteisterde gebied nee voldoende om het enig overgebleven heid te brengen. GOEREE-OVERFLAKKEE: Eindeloze watervlakten en een dyk waar ga'cn in geslagen zijn...... Oproep van de Kerken In overleg met de R.K., de Geref. kerken in Nederland, de Chr. Geref. kerk, de Remonstrantse Broederschap, de Evang. Lutherse kerk, de oud- Katholieke kerk en de Algemene Doopsgezinde sociëteit heeft de Gene rale Synode der Ned. Hervormde kerk aan de kerkeraden en gemeenten Zondag 8 Februari a.s. een kansel afkondiging doen toekomen, waarin zü 1 oproept tot bijzondere verootmoedi ging, tot gebed en tot ofl'er. Deze boodschap luidt: Zwaar is ons gehele volk getroffen door de watersnood, die al onze heu genis overtreft. Verheugend is de spontane en overvloedige bereidwil ligheid om te helpen, die allerwegen is betoond. Diepe rouw vervult ons bij de ge welddadige dood van zovelen. Met deernis gedenken wij allen, die huis en have verloren hebben en die hun vee in de golven zagen omkomen. De omvang van deze nationale ramp is nog ternauwernood te overzien. Laten wij ons verootmoedigen voor de Here, onze God. O land, land, land, hoor des Heren Woord. Ook in de weg Uwer gerichten, o God hebben wij u gezocht. Laten wij onze schulden belijden, en bidden om genade en vergeving. In onze voor bede hebben wij allen te gedenken, die door deze rampspoed lichame lijk, materieel of geestelijk in nood verkeren. Laten wij met onze offers de nationale inzameling versterken. Nog zeer veel zal in de volgende tijd van legering en volk, van kerk en ge meenten, van ieder persoonlijk wor den gevraagd om in de nood van men sen en landstreken te voorzien. De Here in de hoogte is geweldiger dan het bruisen van grote wateren, dan de geweldige baren der zee. (Psalm 93). Bijdragen op giro 1418 Putten offerde twee gulden per inwoner PUTTEN (Gld.) In het in de bezet tingstijd zo ernstig getroffen plaatsje Putten (Gld.) is een collecte gehouden onder de ruim 10.000 inwoners. Deze collecte bracht f 21.250,op of ruim twee gulden per inwoner. Bovendien een grote collectie kledingstukken en goederen. In Engeland worstelt men ook tegen de dijkdoorbraken tengevolge van de overstromingen. Het dodenaantal is ook hier nog steeds stijgend. Op onze Deze boer tracht zijn paard, achter de roeiboot meetrekkend voor een ver drinkingsdood te behoeden. foto: hei door water omgeven kerkje ie Foulness. Hel plaatsje zelf is vol gens de laatste berichten nu geheel geëvacueerd. 's-GRAVENDEEL: Na veel moeite is men er in geslaagd geïsoleerde inwo ners van 's-Gravendeel uit hun be narde positie te bevrijden. Foto: Enkele evacué's stappen uit de gemotoriseerde roeiboot aan wal.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5