Zwitsaletten Overstelpende hulp en aanbiedingen uit het buitenland Lange indrukwekkende iijst Eden bezorgd van Formosa over opheffing 's neutraliteit Woensdag 4 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Tweede blad INGEZONDEN MEDEDELING. BESTRIJD DIE GRIEP! met de snel en feilloos werkende Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te Zwijndrecht vacature J. Godthelp)W. L. Tukker te Delft. Beroepen te Nieuw-Dordrecht (toe zegging): N. Warns te Wanneper- veen, Bedankt voor Utrecht: (vacature J. B. Groenev/egen)H. W. Waar denburg te Rotterdam. Benoemd tot hulpprediker te En schede: H. J. Nijland, voorheen voorganger aldaar. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Vleuten De Meern: J. Banga, candidaat te Noordbergum, die bedankte voor Castricum, Heer Hugowaard, Hein- kenszand, Numansdorp en voor Woldendörp. GEREF. KERKEN onderh. art. 31 K. O. Beroepen te Gees: H. W. Noord man, candidaat te Kampen. GEREF. GEMEENTEN. Eeroepen te Aagtekerke: H. van Gilst te Elspeet. OUD- GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Aalburg: T. Woud- wyk te Rotterdam-Zuid. DE NATIONALE RAMP Naar wij vernemen is nog Zondag vanwege het Centraal Bureau van Gerei, diaconieën te Utrecht een circulaire uitgegaan aan alle Geref. kerken in Nederland, om a.s. Zondag een collecte te houden voor de noodgebieden. 50.000 zandzakken gezonden. De Royal Air Force heeft gisteren- vliegtuigen voor fotografische opname van de ge troffen gebieden beschikbaar gesteld en van de R5jn-f!otilles worden kleine vaartuigen haar ons land gedirigeerd. De Franse spoorwegen hebben aan de Nederlandse spoorwegen materieel DEN HAAG. De hulp en aanbiedingen uit. het. buitenland zyn overstelpend. Men heeft daar bewondering voor de wyze waarop we na de bevrijding de oorlogswonden zo prachtig en snel herstelden. Men leefde in het buitenland intens mee en men hielp krachtig. En nu ons land wederom zo ernstig is getroffenj wordt er weer diep meegevoeld en wel krachtdadig, wat voor een deel te danken is aan de offervaardigheid welke ons land altijd heeft betoond als andere landen door rampen werden getroffen. Overweldigend is de hulp die we krijgen van. het buitenland. Zij varieert van geld tot lijfgoederen, van vliegtuigen tot het onderbrengen van dakloze kinderen. Het is een lange indrukwekkende lijst. Intens medeleven met de rampspoed De Zweedse gezant in Den Haag heeft in opdracht van zijn regering een verzoek overgebracht aan de Ne derlandse regering te willen opgeven op welke wijze Zweden snel en doel treffend te hulp kan komen. Een eer ste zending, hoofdzakelijk kinderkle ren, ten bedrage van 100.000 Zweedse kronen, is reeds door het Zweedse Rode Kruis afgezonden. Gisteren is een nieuwe zending van vijf duizend dekens en kleding gestuurd. Binnen enkele dagen zal een nog grotere partij bovenkleding worden ver scheept. De Zweedse radio heeft tot een nationale collecte opgeroepen. Er is rpeds voor aanzienlijke bedragen ingetekend. De jaarlijkse inzamelings actie van het Zweedse Rode Kruis is •al9 hulpactie voor Nederland bedoeld. Een Zweedse fabriek heeft 10.000 kro nen overgemaakt voor het Nationaal Rampenfonds. De Zweedse koning en koningin en prinses Sibylla hebben 3500 kronen geschonken. Vandaag stuurt de Zweedse regering 24 rubberboten en ook nog vijf en twintig duizend dekens. Hét Zwitserse Rode Kruis is een inzameling begonnen, het Noorse co mité Red de Kinderen heeft per vliegtuig 500 paar kinderschoenen ge zonden, Vandaag worden er duizen den dekens en lakens, alsmede 1000 paar rubberlaarzen verstuurd. De William the Silent-committee in Ame rika heeft aangeboden een hulpactie te organiseren. Uit Italië zijn aanbiedingen binnen gekomen van levensmiddelen, medica menten, beddegoed, vaartuigen. Te Rome wordt een geldinzameling ge houden, waarop de Italiaanse regering voor een groot bedrag heeft inge schreven, evenals de staat Israël, die kleren en sinaasappelen stuurt. Niet minder belangrijk is de hulp, die wordt geboden om de bevolking uit de noodgebieden te redden. Uit Duitsland zijn gistermiddag tien mo torboten met bemanning aangekomen, uit Denemarken vijftig volledig uitge ruste rubberboten. De eersle twee Noorse vliegtuigen met Rode-Kruis- materiaal worden vandaag op het vliegveld Valkenburg verwacht. Uit de omgeving van Mainz zijn vannacht twee groepen motorboten aangeko men. De Britse ambassade heeft aangeboden. Een van de grootste pharmaceutische fabrieken in Duits land heeft medicamenten beschikbaar gesteld voor het voorkomen van epidemieën. Centrale instantie in Bonn; Het aantal aanbiedingen van Duitse instanties is zo groot geworden, dat men te Bonn overweegt eèn' centrale instantie in het leven te roepen. Van het aanbod van de Duitse Bondsrege ring zijn gisteren de eerste motorboten van de rivierpolitie de Rijn afgevaren. Evenals de gemotoriseerde hulpploe gen uit Hamburg en het Ruhrgebied werden zij zonder visa en formalitei ten doorgelaten om naar het noodge- bied te gaan. In Roermond passeerden tegelijkertijd lange colonnes Ameri kaanse ampnibievoertuigen. Voorts geeft Denemarken een spe ciale postzegel uit met een toeslag; éénderde van de opbrengst is voor de slachtoffers van de watersnood. Luchtbrug werkt op volle toeren De ongunstige voorspelling voor de komende 24 uur harde wind uit Noordwestelijke richting heeft er mede toe bijgedragen, dat het mon stertransportbedrijf Valkenburg van morgen vroeg op volle toeren is gaan draaien. Nog- voor half tien waren al 30 toestellen onderweg naar de nood gebieden, voornamelijk met zandzak ken, voedsel en warme kleding. Sinds gistermorgen vroeg vliegen de toestellen zonder onderbreking af en aan. Met soms slechts enkele minuten tussenpoos achter elkaar snellen de machines op de heenweg met de wind in de rug over descheiding tussen zee en land naar het Zuiden. Terug kerende vliegtuigen nemen hun route een paar honderd meter landinwaarts. De vijftien op Woensdrecht gesta- tionneerde helicopteres hebben giste ren honderden mensen uit hun be narde positie kunnen bevrijden. Na de alarmerende berichten over 'de zeer ernstige toestand te Bruinisse en Oos- terland zijn de toestellen daarheen, gedirigeerd. Zij .hebben er vele men sen gered eii naar uitwijkplaatsen overgebracht. „Austers" (kleine vliegtuigen) van de Koninklijke luchtmacht zijn op het strand van Schouwen Duiveland ge land. Zij hebben dekens gebracht en zijn teruggékeerd met vluchtelingen. Het marinevliegkamp Valkenburg werlct op volle toeren. Zodra de duis ternis is gevallen, wordt het voor de vliegers uiterst moeilijk de plaats van bestemming temidden van de water woestenij te vinden. Gisteravond nog kwam een Oxford van de L.S.K. on- verrichterzake terug. De ondervinding van Maandag en Dinsdag heeft geleerd, dat de „drop pings" overdag meestal wel terecht komen. Maandag zijn van het vlieg kamp Valkenburg 48 vluchten uitge voerd, voornamelijk naar Goeree- Overflakkee. Dinsdag kwam men op dit vliegkamp tot ruim 80 vluchten en werd het operatiegebied uitgebreid tot de Zeeuwse eilanden. Sindsdien kan men spreken van een luchtbrug. In de „operations room" de ziel van deze luchtbrug, ligt een grote stafkaart van het noodgebied uitgespreid. Als een vlucht is volbracht, wordt een knop in de desbetreffende plaats geprikt, plaatsen die de laatste dagen in de belangstelling van de gehele wereld staan. Prins stelt zich beschikbaar. Prins Bernhard zal zich vandaag met een „Dakota" «aar Valkenburg begeven en zich ter beschikking stel len van de commandant van de „Transoa", de transportvliegtuigen- afdeling van de luchtmacht. 2000 kleine vaartuigen.' Sinds Zondag zijn er ongeveer 2000 kleine vaartuigen naar het over stroomde gebied gegaan. De regeling daarvan is in handen van de marinecommandant in Rotter dam. Het zijn zowel vaartuigen van de marine als van burgers. De Kon. Marine heeft tot dusverre de assistentie aan de getroffen gebie den geleid. De commandant maritieme middelen te Rotterdam, kapt. ter zee O. de Booy, had te Rotterdam de be schikking over de hulpmiddelen van de onderzeedienst en Hr Ms „Karei Doorman", met totaal omstreeks 2000 man. De actie werd geconcentreerd op hulpverlening aan en evacuatie van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden, met oorspronkelijke prioriteit voor Goeree Overflakkee, Noordpunt Zuid- Beveland en Beyerland, later aange vuld met Schouwen en Duiveland en Tholen. Wat werd gedaan. Tot heden, dat is middernacht van Dinsdag op Woensdag, werden van de Waalhaven in Rotterdam (de onderzee- dienst) af naar deze gebieden gediri geerd 42 oorlogsschepen, waaronder mijnenvegers, motortorpedoboten, lan dingsvaartuigen, verder alle beschik bare marineslëepboten, enkele marine water- en olietankers en tenslotte (voor werk op ondiep water) rond 100 marinemotorsloepen en motorvletten. Ook werden 180 particuliere vaar tuigen en vissersschepen in de Waal haven van uitrusting en eventueel van aanvullende marinebemanning voor zien. Veertien Engelse en zeven Bel gische vaartuigen werden naar Brui nisse en Zierikzee gedirigeerd. Als gevolg van deze hulpverlening stromen thans van de bovengenoemde eilanden de evacué's bij duizenden en de van eerste hulp voorziene gewon den en zieken bij honderden op veilige plaatsen binnen. Tiengemeten Alle bewoners geëvacueerd Bijna alle bewoners van Tiengemeten zijn thans geëvacueerd. Twee mannen worden vermist. De materiële schade is zeer aanzienlijk. Van de slaperdijk, die tussen de polder- Eendracht (die vol water staat) en Groot Zuid-Beijer- land ligt, waren door de druk van het water de deuren uit de sluis geslagen. Het is gelukt, het gat te stoppen, waar door de schade in Groot Zuid-Beijer- land niet tegen zal vallen. Bijzondere tegemoetkoming voor schenkingen (Van onze parlementaire redacteur) 's-GRAVENHAGE. Geen be lastingen zullen geheven worden van de schenkingen, hoe groot of hoe klein ook, aan het Nationaal Rampen Fonds. Mits de schenker' een kwitantie of ander schriftelijk bewijs kan overleggen, mogen zijn giften van zijn' inkomen of winst worden afgetrokken; ook zal in dit geval geen schenkingsrecht worden geheven. Zij, die een gedeelte van hun loon, hetzij uit gewone arbeid, hetzij uit overwerk, aan het Na tionaal Rampen Fonds afstaan, be hoeven over deze bedragen geen loonbelasting te betalen. Van aan het Nederlandsche Roode Kruis ter beschikking gestelde goederen zal geen omzetbelasting, op tabaksartikelen bovendien geen accijns verschuldigd zijn. De uit bedrijfsvoorraad geschonken goe deren kunnen voorts ten laste van de fiscale winst worden gebracht. Voorne-Putten Rubberboot haakte: zes dóden De toestand op Voorne en Putten schijnt enigszins stabiel te zyn ge worden. Het water stijgt practisch niet meer en in enige polders is zelfs val te bespeuren. Bij Zuidland verloren hedennacht zes mensen het leven, toen een rub berboot in het prikkeldraad geraakte. De Volkshogeschool te Rockanje is ingericht als noodhospitaal voor de evacué's. Er zijn thans ongeveer 10.000 personen van Voorne en Putten ge- evacueerd. In Hellevoetsluis komen voortdurend vluchtelingen aan uit Goeree-Over- flakkee, die vandaar met bussen het land worden ingevoerd. Te Oudenhoorn, dat geheel onder water staat, is men nog steeds bezig het vee zoveel mogelijk te redden. Een groot aantal koeien was in do kerk, die nog droog stond, onderge bracht. Een deel van de polder was hier met vaartuigen niet te bereiken, doordat de tramdijk slechts zeer wei nig onder water staat. Men zal deze thans laten springen. Vijf en negentig procent van de bevolking van Ouden hoorn is geëvacueerd. De rest verzorgt zo goed en kwaad het gaat het vee, dat is ondergebracht in de stallen. Zeeuwsch-Vlaanderen Gat bij Cadzand reeds gedicht CADZAND. In West-Zeeuwsch-Vlaan- deren is men in het algemeen de toe stand meester. In Hoofdplaat zijn de dijken voor een groot deel dicht. Er wordt dag en nacht gewerkt door bur gers en Nederlandse en Belgische mi litairen. In Oostburg zijn 200 man genietroepen uit België ingekwartierd. Ook deze werken aan de dijk te Hoofdplaat. In Cadzand is het gat in de duinen van de herdijkte Zwarte polder op het ogenblik dicht. Men ver moedt, dat men dit gat wel dicht zal kunnen houden. Ook het gat in de dijk van de Zwarte polder is nu gestopt. Talrijke bunkers, die op de duinen stonden, zijn op het strand gevallen. Zij vormen een groot gevaar voor de zeewering. In Breskens is geen gevaar meei-. Ook in de oosthoek van Zeeuwsch- Vlaanderen blijkt men de toestand meester te zijn. Men heeft de breuk in de Kampersluis kunnen dichten, zodat de polders om Kloosterzande en Walsoorden droog zijn gebleven. Men heeft reeds thans een aanvang kunnen maken met het dichtgooien 'van de breuk in de zeedijk bij Ossenisse, Bij Ossenisse is het lijkje gevonden van een in de golven omgekomen kind. LONDEN. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de Verenigde Staten, Groot-Brittannië tevoren hebben medegedeeld, dat zij voornemens waren de neutralisering van het eiland Formosa op .te heffen. Wij hebben toen meteen uiting gegeven aan onze bezorgdheid, verklaarde hij. De Britse regering heeft ook verklaard te vrezen dat deze beslissing op poli tiek terrein ongelukkige gevolgen zou hebben. Eden voegde hier echter aan toe, dat het belangrijk is deze aangelegenheid in haar juiste verhoudingen te zien. De neutralisering van Formosa door de Amerikaanse zevende vloot, berustte op een uitsluitend door de Amerikaan se regering genomen besluit, dat viel, voordat de Chinese communisten in de Koreaanse oorlog ingrepen. Onder gejuich der conservatieve af gevaardigden stond Churchill toen op, doch hij zeide toen slechts: „Ik heb niets toe te voegen aan hetgeen ik heb gezegd over mijn gesprekken met ver schillende hooggeplaatste Amerikanen. Zierikzee Voldoende voedsel en schepen Herhaalde malen heeft een corres pondent te Zierikzee Zondag en ook Maandag getracht contact te krügen met „Holland", maar helaas mocht dit hem niet gelukken, daar alle verbin dingen waren verbroken. Via de post is het hem eindelijk gelukt zijn be richt in Den Haag te krijgen. Hierin geeft hij een kort relaas van de ramp, welke Zierikzee heeft ge troffen. Meer speciaal belicht hij de eerste rampzalige uren. Kwart voor drie loeide Zondag nacht de sirene, die de bevolking waarschuwde voor het binnenstromen de zeewater, dat op enkele plaatsen in Zierikzee de vloedplanken doorbrak en de hellende straten afstroomde. Tot overmaat van ramp bezweek een muur, die een deel van de onge dempte oude haven afsloot. Toen stroomde het water met geweld de stad in. Alleen het hoge midden bleef droog. Verschillende kleine huizen stortten in, terwijl een 19-tal mensen, dat door het water werd verrast, zich niet tijdig kon redden en jammerlijk verdronk. Vele anderen raakten ge wond en werden naar het St. Cornelia ziekenhuis overgebracht. Een gewel dige ravage werd in de straten ver oorzaakt. Allerlei huisraad dreef door. de in snel vlietende beken herschapen straten. Waterleiding en gasloevoer werden uitgeschakeld. Het oude Vrij- poortje stortte in met de daarnaast gelegen prachtige antieke middel eeuwse gevel. Met bootjes werden de mensen uit hun woningen van de zolders gered. Vele huizen zijn thans onbewoonbaar. Naar Zierikzee worden thans veel evacué's vervoerd. Op het ogenblik is er voldoende voedsel. Er kunnen thans geen schepen meer naar Zierikzee komen, daar de haven vol is. halfom half shat FEUILLETON A's het HARJ spreekt. door RENéE SHANN 63 Intussen, het bleef een feit en een hard feit ook, dat zijn inkomen, vroeger zeer aanzienlijk, lelijk was geslonken. En elk jaar slonk het weer een beetje vlugger. Verleden week was hij naar de stad geweest om zijn zaakwaarnemers te spreken. Hij had alles nauwkeurig met hen nagegaan en het resultaat was verre van bemoedigend geweest. Er moest krachtig en vrij snel worden ingegrepen. Hij wachtte slechts op een gunstige gelegenheid om een en ander eens met zijn vrouw te bepraten. De kolonel had gehoopt, dat het weekeind hem zulk een gelegenheid zou bieden, maar ze was zo ter neergeslagen geweest over Bryans wegblijven, dat het mijnheer Melrose beter had toegeschenen nog een dag of twee te wachten, Bij haar terugkomst in de eetkamer glimlachte mevrouw Melrose vriendelijk. „De condities lijken heel geschikt", zeide ze. Joans kwade humeur smolt weg als sneeuw voor de zon. „De flat, moeder? Bedoelt u, dat we die zullen nemen?" „Ja, de huur komt me heel redelijk voor", ant woordde mevrouw Melrose, in de hoop, dat er dit maal niet, zoals vanmiddag, over gediscussieerd zou worden, waar Estelle bij was. En met een blik op haar echtgenoot ging ze voort: „Ze is maar ruim f 100 per week". „Móór!" „Beste man, dat is ontzettend goedkoop. Ze vra gen tegenwoordig de belachelijkste prijzen voor de kleinste woningen!" De kolonel bromde, dat hij er over moest nadenken en vroeg zich heimelijk af, of het geen goed idee zou zijn Lawnside een tijd gemeubileerd te ver huren. 't Was nu de -beste tijd van het jaar voor bulten. Als de familie naar Londen ging, zou hij zelf misschien een uitstapje kunnen maken naar Schotland om er te vissen. Hij kon er plotseling naar verlangen, een paar maanden uit de huiselijke kring weg te zijn. Natuurlijk zou er aan de verhui zing heel wat vastzitten, maar ze konden misschien enkele kamers sluiten en dan het hele geval, perso neel incluis, ter beschikking stellen, uitgezonderd een paar bedienden, die Helen wel mee zou willen nerpen. „Gaat u hét bekijken, moeder?" vroeg Heather. - „Ik heb gezegd, dat ik Woensdag kom. Dan ga jij immers naar huis, nietwaar, lieve Estelle?" „Ik denk van wel, mevrouw". „Jij wilt me dan wel meenemen, Bryan". „Zeker, als u dat graag wilt". „Wanneer zouden we er heen gaan?" vroeg Joan. Mevrouw Melrose keek haar jongste dochter '•ons aan. „Ik weet nog niet of ik jou niet hier zal laten om voor je vader te zorgen". De kolo'nel haastte zich te verzekeren, dat dit helemaal niet nodig zou zijn; waarschijnlijk zou hij zelf ook weggaan. „Nu, we zullen er over denken", besloot mevrouw Melrose. Ze wist eigenlijk niet, of ze Joan wel in Londen wilde hebben, want ze zou bij voortduring een oogje in 't zeil moeten houden, vooral als het kind met Benny Jackson bleef omgaan. Joans moeder had een plannetje in 't hoofd en ze hoopte nu maar, dat het gauw kon worden uitgevoerd. Haar oudste zuster, die in het eerste oorlogsjaar met een Amerikaan was getrouwd en gelukkig als tante bij Joan erg ln de smaak viel, had enige dagen geleden gevraagd, of ze niet eens mocht overkomen. Mevrouw Melrose vond dit een prachtige kans om de twee gelieven te scheiden. Als ze nu maar passage voor haar kon krijgen en een reisgenote vinden, was ze gaarne bereid de uitnodiging aan te nemen, maar tot nu toe had ze niets aan man en dochter gezegd. Ze wilde eens zien, hoe Joan zich gedroeg en zou haar echt genoot we] op het juiste ogenblik inlichten. Momen teel maakte elk plan, dat geld zou kosten, hem kor zelig. Al dat gezeur over meer uitgeven dan hun inkomen bedroeg was erg vervelend, Intussen zou Joans reis naar Amerika nu niet zo héél duur zijn. Zeker, ze moest wat nieuwe kleren hebben en natuurlijk haar reisbiljet, maar als ze eenmaal aan de overkant was, zou ze de gaèt van Mildred wezen en die gelukkige Mildred rolde letterlijk in het geld! Mevrouw Melrose keek de tafel rond, zag, dat iedereen klaar was en dat Bryan zich eindelijk eens met Estelle bezighield en schoof haar stoel achteruit. „Zullen we de koffie gebruiken in de bibliotheek? Misschien wilt u wel even Jenkins waarschuwen, juffrouw Newcombe". CWordt vervolgd) Tholen Ruim 200 doden in Stavenisse THOLEN. Een correspondent op Tholen seint zojuist, dat hü tot Maan dagavond geen betrouwbare gegevens had kunnen verkrijgen over de toe stand op het eiland Tholen. Algehele toestand is, zo telegrafeert de correspondent, thans wat Stave nisse betreft, desastreus. Aantal ver dronken personen ruim tweehonderd. St. Philipsland bestaat niet meer. Stavenisse is geheel ontruimd. De bevolking heeft nagenoeg alles ver loren. In de stad Tholen, de dorpen Oud- Vossemeer en Sint Annaland is de schade niet zo groot. In Poortvliet en Scherpenisse is geringe schade. In Sint Maartensdijk zijn enige hui zenrijen zwaar beschadigd. Verkeer met Bergen op Zoom is alleen gedeeltelijk via Brabantse pol ders per vaartuig tot Halsteren mo gelijk. Het eiland Tholen is verstoken van electriciteit en water. De secretaris van Scherpenisse op het eiland Tholen deelt mede, dat de toestand aldaar naar omstandigheden gunstig is te noemen. De inwoners van Scherpenisse zijn, dank zij goed werk van werkploegen, ontsnapt aan het overstromingsgevaar. Een smaldeel van zeven Scheve- ningse schokkers en botters, dat zich naar de Zeeuwse wateren heeft bege ven om hulp te brengen, heeft zijn reddingsactie reeds aangevangen. Uit het zwaargeteisterde Stavenisse heeft de vloot honderden mensen overgebracht naar het stadje Tholen, waar de van huis en haard verdreve nen in scholen onderdak hebben ge kregen. Scheveningse vaartuigen hebben ook Rode-Kruisgoederen en drinkwater voor het eiland-gelost. Volgens schattingen van uit Stave nisse geëvacueerden zou het aantal slachtoffers in die plaats meer dan 300 bedragen. Plaatsen zonder telefoonverbinding Zoals de stand op heden 4 Februari, is telefoneren met de volgende plaat sen niet mogelijk, zó deelt de PTT ons mede: Achthuizen, Alblasserdam, Anna Jacoba Polder, Brouwershaven, Brui nisse, Burgh, Haamstede, Colijnsplaat, Dreischor, Drogendijk, Duiver.riijke, Dirksland. Elleniest, Ellewoutsdijk, 's-Gravendeel, Hank, Helnïgen. (N.Br.) Herkingen, Hoge Zwaluwe, Kamper land, ICats, Kerkwerve, Kinderdijk, Kortgene, Lage Zwaluwe. Langeweg, Maasdam, Moerdijk. Nieuwerkerk. (Zeeland) Nieuwe Tonge, Nieuw Vos- semeer, Noordgouwe, Noordwelle, Nu mansdorp. Nw Lekkei'land, Nieuwen- hoorn. Nieuwendijk. Ooltgensplaat, Oosterland. Oud-Alblas, Ouddorp, Oude Tonge, Ouwerkerk, Si. Philips land, Putershoek, Poortugaal, Renesse, Rilland, Scharrendijke, Schuddebeurs, Serooskerke, Dirkjansland. Stad a. h. Haringvliet, Stavenisse, Stellendam, Strijen, Tiengemeten, Waarde, Wei- berg, Willemstad, Wissekerke, Wol- phaartsdijk. Zonnemare. In Kruinigcn zijn alleen de burge meester en het postkantoor bereikbaar. In Middelharnis alleen de burgemees ter PTT wijst er met nadruk op, dat, mét een groot aantal plaatsen, die in deze lijst niet voorkomen, uitsluitend offi ciële gesprekken gevoerd kunnen worden. INGEZONDEN MEDEDELINGEN. Nice eerst dit of dit proberen, mur direct her beproefde' mid. del, dus Aspirin, gebruiken. Let er echter op, dat alleen Aspirin is voorzien van de oranje band en van her Baycrkruis, het sym bool van vertrouwen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3