Toonbeeld van ellende door angsten uitgestane Tuindorp gereed om Offerzin en zenuwen Bij de 300 vluchtelingen in de Jaarbeurshallen het water.... Qejaagd door Ik ben blij, dat ik geen water Hl. meer zie, zei een vrouw ütr. Zeeverkenners weren zich in de Zeeuwse wateren ABDIJSIROOP evacué's te ontvangen R'DAM EN UTRECHT VANGEN OP ^OfVuAot^ Festiviteiten afgelast Staaltjes van ÜTRECHTSCH NIEUWSBLAD Woensdag 4 Februari 1953 <50e Jaargang No 235 Pagina 2 (Van onze verslaggevers) I"et is een droevig lied. een sombere eentonige wijs. die __steeds wordt herhaald. Het begon Zondagochtend en het water steeg zó snel. dat wij nauwelijks een goed heenko men konden zoeken. Weldra reikte het 2 tot 3 nieter hoog. Soms verdwenen onze daken grotendeels onder de woeste golven. Meubilair dobberde eerst in de kamers rond en werd later meegevoerd in de stroom. En wij. wij zaten op de zolder verdieping. Enkelen hingen aan de dakgoot, toen zij gered werden en andere mensen kwamen aandrijven op matrassen. Paarden, koeien en varkens dreven in het water. U kunt hel zich hier niet voorstellen, maar het w as een hartverscheurend gezicht. Het ergste was de onzekerheid. U kon hier door de radio de berichten volgen, wij wisten van niets. Wij hadden er geen notie van, wannéér er redding zou opdagen. .,Wij za ten maar en wachtten, wachtten, velen van ons hadden geen eten of drinken niet zó erg", zegt de oude boer „Het huis stond wel grotendeels blank, maar er zijn weinig slachtoffers ge vallen. Maar de verhalen, die wij doorkregen uit Oude Tonge waren vreselijk. Men zegt, dat er driehon derd doden zijn". Er was één gezin uit Ooltgens- plaat, dat de tocht op een botter niet had gewaagd, omdat er zo'n sterke wind stond. Man, vrouw en kinderen waren naderhand op eigen gelegenheid weg gegaan. Zij waren in Rotterdam ingedeeld bij de men. sen van Middelharnis en Goeree en zo naar Utrecht gekomen. „Ik ben blij. dat ik geen water meer zie," zei de vrouw uit Ooltgensplaat. De bewoners van het dorpje Her. kingen op Overflakkee hadden eerst een onderdak kunnen vinden in de kerk en waren naderhand naar Dirksland overgebracht. Zieken en ouden van dagen zijn goed verzorgd H et aangrijpend lied van de waters nood Dit werd gisteravond laat. toen de eerste bussen met evacué's uit de Zuid-Hollandse eilanden op het Jaar beursterrein aan de Croeselaan te Utrecht arriveerden, verteld door mannen, vrouwen en kinderen. Voor hen. bewoners van de Hoekse Waard en Goeree-Overflakkee. was de red ding gistermorgen pas begonnen. Met botters en vletten hadden hulpploe gen de bewoners via ladders uit dak ramen en van de daken geholpen. Een oud echtpaar, de vrouw 82 en de man van 85, wilde de dakkamer van bet huisje in Steyersas op de Hoekse Waard niet verlaten. Zij behoorden op het eiland en nergens anders. Met vee) moeite heeft men deze oudjes tenslotte toch in een boot ge kregen en naar een ziekenhuis in Rotterdam overgebracht. Kleine Wim kan weer lachen. Onder de goede hoede van een soldaatis hij naar Utrecht gebracht Het allerergste leed it geleden. foto U. N.) „Het water in de schutsluis van Streyersas had een val van 2Vz m," vertelt een nog jonge visser, vader van drie kinderen, waaronder een baby. „Vooral na de dijkdoorbraak bij Numansdorp steeg de waterspie gel aanmerkelijk Mijn huis stond op het hoogste punt. zodat wij zonder ge vaar op de bovenverdieping zaten en omdat ik een bootje heb, kon ik ook nog voor aanvoer van eten zorgen. Doden heb ik zelf niet gezien, maar wel veel verdronken vee dat langs dreef. Ik zou nu ook niet graag direct terug gaan. want de lucht is er vol komen besmet met de lijkenlucht van dode paarden, koeien en varkens. Toch. als ik alleen op de wereld was geweest, zou ik op het eiland geble ven zijn." Een man f66 jaar), zijn vrouw en vier kinderen ook allen gered, heb ben iets meer te zeggen. „Mijn doch ter woont in 's Gravendeel. Vermoe delijk is zij in veiligheid. Het laatste bericht, dat wij kregen is. dat zij juist haar huis verlaten had met haar kin deren. toen dit in elkaar stortte en in de stroom wegdreef. Wij zelf konden bij mijn zoon intrekken. Hij is krui denier en wij hadden dus genoeg eten. Maar we zagen een jongen met een hond op een matras voorbij drij ven. Zij hebben hem later opgepikt en naar een ziekenhuis gebracht. Zijn moeder is vermist. Het was zo'n zielig gezicht, die jongen en die hond. Zij waren beiden verkleumd van de kou Ja. het was zo koud. dat wij vreesden, dat het zou gaan vriezen", Haar zoontje, een stevige jongen, die nog vol moed was. voegde er aan toe: „Een vrouw zag haar man en zoon wegspoelen Bijna was zij hem nage sprongen. Zij hadden op een matras gezeten die onderging". Dit gezin, dat nog vol moed is aan gekomen, heeft zoals alle andere ge- evacueerden niets meer dan de kle ren. die zij droegen. De vrouw had zelfs haar schoenen verloren. De kin deren waren over het algemeen nog wonderlijk fit De kleuters alleen werden een beetje huilerig naarmate de avond vorderde „Bij ons in Nieuwe Tonge was hef Enig overlevende Tweehonderd achtentachtig eva cué's kwamen in de loop van de avond en de nacht in Utrecht bij Maandagmiddag tegen vijf uur zijn vier sloepen met 30 man loodsen en leiders van de Utrechtse Zeeverken ners vertrokken naar Gorcum. Ze hebben daar overnacht bij de firma de Vries Robbé. hielpen de volgen de dag in Gorcum met 't inzamelen van kleding en levensmiddelen en zijn toen met deze goederen doorge gaan naar Willemstad Hier hebben zij de helpende hand toegestoken en vanmorgen kwam er bericht, dat on der leiding van Kapitein Zinnincq Bergman de boten naar Oude Tonge zullen gaan. De vier sloepen zijn de Apolinaris, de Baden Powell, Lume.v en Blois van Treslong. JAARVERGADERING VAK DF. VROl'WENZEKDINGSGROKP IV Vrnuwenzenóingsgroop hoopt haar jaarvergadering te houden op Donder dag 12 Februari a.s. in (ie Mamixxaal. Domplein 5. aanvang kwart vóór 8 Mej. Prof H. Kohlbrugge zal o.m. een causerie houden over haar belevenissen in Perzlë. Tijdens de voorjaarszendingiweek van 815 Fobr. zullen handwerken te koop worden aangeboden, die geëtaleerd en verkrijgbaar zijn bij Mevr. Meijer, De ken Roesstraat 2. het Jaarbeursgebouw aan. Zy waren moe. hadden bijna geen slaap ge had en zij leefden nog met hun ge dachten bU de doorgestane ellende. De mannen hadden aangegroeide baarden en ingevallen gezichten. De vrouwen zaten in jassen gedoken of met omslagdoeken om. Een oud vrouwtje was stil in een hoekje ge kropen. Zij had een zuster en drie nichtjes verloren. Een tienjarig meisje zat ergens by familie. Zij was de enig overlevende van een groot gezin uit Stavenisse.. Van allen, die uit deze plaats waren gekomen, was er geen gezin compleet! En toch waren zij allen met tegen zin naar het vaste land gegaan Ver schillende evacué's waren zelfs in Rotterdam gebleven om weer terug te gaan naai- hun eiland. Uit Utrecht vertrokken nog enkele in de afgelo pen nacht naar Rotterdam, omdat zij wilden helpen bij het redden. Iemand zei: er is een goede wil bij de red ders, maar zij zijn veelal ondeskun dig. Hoe nu verder? Er was geen neergedruktheid. Er was moed en vastberadenheid. Maar de vrouwen durfden niet te denken aan de toekomst. Hoe zouden zij hun huis en land terugvinden? Hoe zou den zij verder moeten leven? Zij dachten nu slechts aan hun lotgenoten, die nog niet gered waren. Die wachtten, wachtten op verlos sing. zoals ook zij hadden gewacht In het restaurant van de Jaarbeurs aan de Croeselaan werden de men sen van eten en drinken voorzien de enige voorziening, die op rolletjes liep «n daarna voor de nacht on dergebracht in barak L. Burgemeester de Ranitz, mevrouw de Ranitz en de heer M. A. Reinalda sloegen de verrichtingen in de eva- cuatiegebouwen gade. De burgemees ter sprak met enkele aangekomenen. Naar wij vernemen is hedenmor gen reeds het plaatsen van de eva cué's bij de Utrechtse gezinnen be gonnen Het vervoer geschiedde per Gebru-bussen. Enkele zieken zijn overgebracht naar het tehuis van Ouden van Dagen in de Oude Doe len. Gratis baden voor evacue s De Utrechtse Slichting voor Badhuizen maakt, bekend, dat gcëvacueerden op vertoon van een legitimatiebewijs gratis gebruik kunnen maken van de badhuizen aan de Zonstraat. Kanaalstr., Thorbeckelaan, Wil lem v. Xoortplein en Spaarne- straat. (Advertentie) SCHERPE HOEST n ziM/er Uw ad maakt U doodmoe ondermijnt Uw gestd. Help t>w geprikkelde en (Kpijpen adem halingsorganen met de geneeskrachtige, süjm- oplossende AKKER-S -'l Werelds beste hoestsiroop - Vanavond in Domkerk: Korte bidstond De gezamenlijke predikan ten, verenigd in het Utrechts Predikartt-enconvent, roepen alle gei^AteleJ^opvan- a v o n aVjeel te nemen aan een korteTiidstond, die om 9 uur in de Domkerk zal worden gehouden. Voorganger ds B, van Ginkel. Kinderen onder elkaar fVan een verslaggever) Sinds Maandag wordt ook In Maartensdijk hard gewerkt voor de slachtoffers van de watersnood. Spontaan werden Zondag reeds maatregelen genomen voor een col lecte, waaraan vooral veel dames hun medewerking verleenden. Later op de dag werd de inzame ling van kleding ter hand genomen welke in de avonduren haar hoog tepunt bereikte. Alle kledingstuk, ken werden naar het Paulus-huis gebracht, dat door de bui-gemeester als verzamelplaats voor de ingeza melde goederen was aangewezen. Dinsdagmorgen meldden zich weer veel dames aan het Paulus-huis om de goederen te sorteren voor de 1500 evacué's die in de loop van de dag werden verwacht, doch toen niet gekomen zijn. De taken waren intussen goed verdeeld. Het Rode Kruis werd be last met de voorbereidselen voor de ontvangst en verzorging van de evacué's, de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers werd de zorg voor h'*t kledingdepot opgedragen. Bergen werk ztjn er in luttele uren verzet. Intussen was het wachten op de evacué's. Over de komst daarvan liepen de wildste geruchten, maar niemand wist er het juiste van en kon dat ook niet weten omdat men daar in de hogere leidinggevende regionen zelf in onzekerheid over verkeerde. Wel kwamen er een paar Zeeuwse families aan, doch die von den onderdak bij familieleden. Een aandoenlijk gezicht was het, toen een kleine Tuindorper zijn warme handschoentjes aan een Zeeuws jongetje gaf. De school v. Bemmelenlaan is geheel ingericht voor de eerste ont vangst van de evacué's. Padvinders verlenen eveneens hulp en Wethou der Walhout is vrijwel de gehele dag aanwezig om waar nodig lei ding te geven. Burgemeester Schui lei- leidde het werk, verbonden aan de organisatie van het geheel. Een groepje evacué's uit de Hoekse Waard. De babies wor den beziggehouden en gevoed, in het Jaarbeursgebouw aan de Croeselaan. (foto U. N.) .Zie voor de rubriek Utrecht en de ramp ook pag. 5. De B.B. groeit Gisteren zijn er in de stad Utrecht 800 nieuwe aanmeldingen voor dienstneming bij de Bescherming Bc-volking binnen gekomen. Het totaal hedraagt nu 1800. d.i on geveer 25% van het totaal benodigde aantal. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken deelt mede, dat vandaag 4 Fe bruari, de afvoer van evacué's uit de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden naar boven de grote rivieren, zich concentreert op de gemeente Rotter dam en de provincie Utrecht. Daarom zijn bereidverklaringen tot het ver lenen van onderdak aan daklozen, zoals is gemeld, gericht moeten wor den tot de gemeentebesturen, in de overige gebieden thans minder ur gent. Een beetje verwonderd zitten enige kleine kinderen in het stro van Gebouw L aan de Croeselaan. Thuis speelden zij er in, nu moeten zij er op gaan slapen. Een oude boer kijkt, dankbaar gestemd, toe (foto U. N Burgemeester de Ranitz sprak gisteravond in het ontvangst- centrum aan de Croeselaan met de evacué's uit de Zuid- Holl. eilanden. Waar nodig verleende hij persoonlijk de helpende hand. foto U. N.) Ook in Zuilen wordt krachtig gewerkt Ook in Zuilen wordt de actie tot hulpverlening aan de slachtoffers van de watersnood met kracht voortgezet. Reeds Maandagavond was men be gonnen met de inzameling van kle ding en allerlei andere artikelen, waarbij bleek, dat ook de offervaar digheid van de inwoners der gemeen te zeer groot is. Stapels diverse arti kelen konden in het Verenigingsge bouw aan de Daalseweg worden op geslagen, waar nijvere handen druk in de weer waren om alles te sorte ren De goederen zullen van daaruit naar de getroffen gebieden worden vervoerd. Dooi- een groot, aantal dames en he ren werd gisteren een huis-aan huis collecte gehouden, die. naar het zich laat aanzien, een flink bedrag heeft opgebracht. Zelf vind ik meestal de hoekjesschrijverij een goede stiel. Ge zegt wat op 's har ten bodem leit en tracht daaraan de vorm te ge ven waar ge zelf genoe gen aan hebben kunt. Niet dat 't altijd gelukt en niet dat ge er immer weerklank voor vindt in de harten der anderen. Maar soms gelukt het wel. Ge hebt daar dan zelf enige voldoening van. En soms laten an deren u, op een of an dere wijze, bemerken, dat ge naar hun hart ge schreven hebt en dan is. daardoor, die voldoe ning groter. Dit alles de misluk king zowel als het sla gen maken deze be scheiden schrijverij tot een arbeid die waard Is verricht te worden. Maar een enkele keer krijgt dit dagelijkse werk een zéér bittere smaak Zoals né. Verlamming van't onvermljdelij'k vreselijke Zoals nü, dat alle har ten van alle mensen met-harten. alleen maar de weerklank hebben van het verschrikkelijke dat met liet vaderland is geschied. Nu nog immer de ver schrikkelijke berichten uit de geteisterde gebie den in onophoudelijke stromen over ons komen en wij verbijsterd en machteloos erbij néér zitten en niet weten wel ke woorden er nünogte zeggen zouden zijn voor alle ellende. Wat. moet ge in zo'n hoekje van de krant, dan nog te berde bren gen? De eigenwijsheid van uw standpunten i« ai lang weggedreven op de eindeloze stroom van alle onbeschrijfelijke verdriet. De parmantigheid van uw oordelen is lach wekkend bij het geweld van deze onbegrijpelijke ontzetting Er is NIETS dat nog waard is gehoord te worden in de orkaan van deze onpeilbare menselijke ellende. Wat zoudt ge nu nog babbelen, babbelen, babbelen? Er is nu een machteloosheid in de rneesten van ons die he lemaal stil en werkeloos maakt. De verlamming van het. onvermijdelijk-vre- sel{jke. Ge zijt nu met uw hart bij de anderen: bij wie neergeslagen zQn en bij wie alleen maar zwijgend zwoegen en zwoegen om er nog iets van terecht te brengen Dan zwijgt ge immers beschaamd? DOESJ1 Wij ontvingen de volgende mede delingen: De feestavond vanwege het mu ziekkorps van het Leger des Heils, welke Donderdag a s. gehouden zou worden, is tot nader aankondiging uitgesteld. De Lustrumavond van WOO-Zuid welke op Donderdag 5 Februari in het N V.-Huis was belegd, gaat in ver band met de noodtoestand niet door. De gehele opbrengst van de pro grammaverkoop zal tz.t. worden af gedragen aan het Nat Rampenfonds. In verband met de bijzondere om standigheden is de toneeluitvoering, welke de Ver. „Twente en Omstre ken" Donderdagavond in K. en W. zou geven, uitgesteld tot Donderdag 12 Februari a.s. Het bestuur en de lustrumcommis sie van de Utrechtse P.T.T.-fanfare „Onder Ons" hebben besloten, in verband met de ontstellende ramp, welke ons land heeft getroffen, alle festiviteiten ter gelegenheid van het gouden jubileum tot nader order zijn uitgesteld. Tevens delen zij mede, dat zowel bestuur als commissie een be drag van f 250 aan het Nat. Rampen fonds zullen overmaken. Besfe agent, laat je werk maar even een minuutje in de steek. Er zijn vandaag hogere belan gen, te dienen. Juist, trek de beurs maar. Wij danken U. (foto U. N. - v. d. Werf) SCHITTEREND VOORBEELD! Het gezamenlijk personeel van één der openbare scholen in Utrecht heeft 500 beschikbaar gesteld voor het Rampenfonds. bureaucratie Dank zij de krachtige deskundige leiding van de plaatselijke evacua tie-commissaris. de heer Jansen, en zijn assistente, mevrouw Boschloo, is de ontvangst van de eerste groep geëvacueerden in het Jaarbeursge bouw aan de Croeselaan gister avond en gisternacht tot een goed einde gekomen. Om half één sliepen allen in de barakken. Zij waren van aanvullende kledingstukken voor zien en zy hadden eten gehad. Zie ken waren naar de Oude Doelen overgebracht. Zoals wij elders meldden, liep de voedselvoorziening aldaar op rolle tjes en de UVV-meisjes toonden zich parctisch en hulpvaardig. Ver der liepen er evenwel verscheidene leden van diverse comité's rond, die weinig coördinerend werkten. Padvinders en studenten hielpen weliswaar om oude mensen te on dersteunen en pakjes te dragen, anderzijds traden zij tegen allen, die werk te verrichten hadden en die door hun functie gerechtigd, wilden helpen, resp, verslaggevers, persfo tografen en Rode Kniishelpers zeer autoritair op. De Rode Kruis-hel- pers, een colonne van twintig men. sen, die een groot deel van de dag gereed had gezeten om bij de ont vangst van de evacué's te assiste ren, die bovendien ook de barakken in gereedheid hadden gebracht, werden bij de hulpverlening uitge schakeld zodra de geredden arri veerden. Padvinders en studenten verdrongen hen. daartoe gerechtigd door "de leden van het ontvangst comité. De mannen werd zelfs de deur van het restaurant gewezen. Chauffeurs van de bussen, die de evacué's hadden vervoerd, moesten de koffie zelf betalen. Zij hadden 24 uur achter hot stuur gezeten in '5'"nst van het evacuatievervoer. Verseheidone functionarissen voorts belemmerden de pers nn haar werk en traden tegen haar zelfs uitermate onheus op. Hoewel deze houding ten dele op de zenuwachtigheid van deze mensen mag worden geschoven, kun nen wij toch niet anders dan opmer ken, dat de pers in deze tijden voor het algemeen belang een functie te vervullen heeft. Het gaat dan niet aan om vertegenwoordigers van de zelfde pers weg te snauwen. Veel bewondering hebben wij ook niet kunnen krijgen voor de organi satie iu het Jaarbeursrestaurant Te vel mensen wilden te veel doen. Het gevolg was verwarrend dooreen ge loop. En geschikte helpers als de mensen van de transportcolonne van het Roode Kruis werden geweerd, t.otdat dr Herschel zich met de zaak bemoeide. In het begin van de avond kwam er nog een complicatie bij: het licht viel uit gedurende onge veer een kwartier Een voorbeeld van goede organisa tie vonden wij bij de afd Rhenen van het Ned. Rode Kruis. Met de er varing van enkele evacuaties heeft men hier iets opgebouwd, wat ver uitgaat boven wat wij in andere plaatsen, en wat de practische af werking betreft helaas ook in Utrecht, aantroffen. Direct toen be kend was. dat de eerste groepen in Utrecht waren gearriveerd, is een afvaardiging uit Rhenen naar de ter- Burgerlijke si and UTRECHT Geboren: Patrick L. R H M z. v R M. H. van de Pas en H. E, Pasch. Biltstraat 120: Johanna A., d. v. A. Jansen en A. J Louis, Vleutenseweg 19'5; Helena, d. v. J. Wilmsen en F. S. van Beek, Nieuwravenstraat 21; Hen- drika A. J„ d. v. H, van Lint en H. Ha- ge. Vaartsestraat 4; Zacharia W. M. E., d. v. C. J. B. J. Trimbos en J. R. M. van Kesteren, Wilhelminapark 17; Angelica M.. d. v W. Lek en G van Oort. Zilvergeldsteeg 7: Gerrit P z. v J. H. A Duijveman en J M. P Roos Boomgaardlaan 10; Anna, d. v. J Post en J Nijland. Fregatstraat 91 II; Hen- drika Chr„ d. v. R. van Lingen en J. A. Doornkamp. Jeremiestraat 18bisB; Anthonius G. J., z. v. J van Spellen en A, W. Wolswijk) Schouwwetering- straal 8; Jans W„ z. v. J. Bos en M. Ch Hilhorst, L. Smeestraat 12bis; Lucas M., z. v. D M A. Verbeek en C. van Oostveen, Leidseweg 89 Overleden: Pieternella A .Buis, wed. v. A. J. M. Goote. 81 j„ Bolks beekstraat 60bis; Willem Slijkoord, geh. m L. A. Gerdessen, 67 j.. Ooster straat 33; Cornells Ch. de Brouwer, geh. m. G. Verkerk, 66 j., Makassar- straat 8; Cornelia Baljet. ongeh., 37 j„ L. Smeestraat 40; Wiebren Praam- stra, geh. m. M. O. Borra, 78 j.. Zand- hofsestraat 152; Jacobus J. G. Tips, geh. m. S. B. Leeman, 69 j., Waalstr 93; Pieter J. Honing, ongeh.. 86 j.. P Potterstraat 20; Abraham van Ar- kel. wdr. v. J Ph Lauwener. 78 j Bieedstraat 2bis; Theodora H E Kraan, ongeh. 54 j„ Breedstraat 15. rcinen aan de Croeselaan vertrok ken. Daar heeft men de aangeboden hulp van de hand gewezen. In Rhenen stonden 1000 paketten boven- en onderkleding gereed, zo goed als alles nieuw, voor de eva cué's. Plaats is er ongeveer voor 1600 mensen en een groep van 200 auto's stond klaar om naar Utrecht te vertrekken. Een en ander is voor deze hulpvaardige mensen een grote desillusie geweest, maar wij hopen, dat het gsprek. door de echtgenote van de voorzitter van het Rhenense Rode Kruis met enkefle personen gevoerd, tot de gewenste resultaten heeft mogen leiden. E Ij en én onzer abonné's, die door de ra dio het bericht hoorde, dat Gilzeryen autobanden nodig had. snelde met een band naar het station, waarvoor hij de vrachtbrief reeds klaar had. Ter plaatse vertelde men hem echter, dat verzending niet jjomaar kon geschie den. De man moest eerst betalen. „Stuur nu eerst die band weg." drong hij aan. „Mijn afzender staat op de vrachtbrief, dus de rekening kan naar mijn huis worden gestuurd." „Ja, maar", was het antwoord, „als het hier geen dienstzending betreft, kunnen wij het niet zo maar doen Er moest eerst toestemming gevraagd worden, voordat de band kon worden ver stuurd. De Kon. Pletterijen Hamburger hadden colonnes wagens met chauf feur beschikbaar voor het vervoer van zandzakken op het traject Eind hoven—Oirscfiot, welke zakken voor Willemstad bestemd waren. De wa gens werden aangehouden onderweg door de ambtenaren van de Wegen belasting. waardoor een ernstige ver traging in het vervoer ontstond De ze twee berichten zijn wel staaltjes van zeer misplaatste bureaucratie. Qenoeg Een zekere mevrouw K„ die in de afgelopen nacht had geassisteerd bij de ontvangst van de evacué's op het Jaarbeursterrein aan de Croeselaan, en die zich, na oproep, hedenmorgen weer kwam aanmelden, kreeg van de wachthoudende politie geen toestem ming het Jaarbeursterrein te betre den. Er waren reeds gennoeg helpers en helpsters, werd haar medegedeeld. Agenda WOENSDAG SCHOUWBURG. 20 uur. Théëtre Hébertot. „Rome n'est plus dans Rome" GEBOUW VOOR K en w 20 uur Declamatiewedstrijd St. Bonifaciua Lyceum GEBOUW VOOR K en W 20 uur. Toneelavond RK Politiebond St. Michael TIVOLI. Utr Oratorium. Ver 20 uur Mozart concert met Erna Spooren- berg Anfje Heynis, Chris Schetter en Anton IDldemng, USO olv Jack p Loory, NV HUIS, 20 uur Film Ned Kath, Metaalbew bond St. Eloy UNIVERSITÉITSHUIS. 20 uur. Int School v Esoterische Wijsbegeerte, de heer J H Venema „De mysteriën van slaap, droom en dood". SPAANS rNST Drift 51—20 uur. Madrlleense philoloog dr. Don Manuel Criado de Val over Cabal- leros MARNIXZAAL Domplein, 19.30 uur Ds R Kok BREEDSTRAAT 22 20 uur, de heer J. M Visser, bijbellezing. STADION 20 uur, Provinciaal KNVB- elftalDOS tbv Rampenfonds DONDERDAG GEMEENTERAAD 14 uur SCHOUWBURG. 20 uur. Toneelgezel schap Phoenix „De Hertogin van Saragossa" UTR CONSERVATORIUM, 20 uur. Cursus Het Franse Lied HUIZE DE BEIAARD Rijnkade 20 u Voor niet.Katholieken dr J A G Tana BIOSCOPEN. Voorst om 14,30; 18 45 en 21 uur Zondags 14.15; 16 30 18.45 en 21 uur CAMERA. Le Plaisir. 18 jaar CITY, Het za] je gebeuren met Helna Rühmann OLYMPIA Mara Maru met Errol Flynn. 14 J Vrijdag tm Zondag: Ik zie )e in mijn dromen met Dort* Day a. i Maandag tm Donderdag PALACE Old Cheyenne met Roy Rogers en Het Rimboemeisje, 14 J Vrijdag ton Zondag 18,45 en 21 uur. Maandag ton Donderdag 20 uur REMBRANDT Tot Inkeer met P Angey. St Granger en G Sanders, 18 J. SCALA De man zonder angst, met H Bogart, E Barrymore en K Hun- ter, 18 J VREEBURG. De kuise Bruidegom 14 J FILMAC Nieuws, alle leeftijden Vrij dag \im Zondag 10—18.30 uur Maan dag t/m Donderdag 10—19.45 uur SPOORBIO Nieuws 8—22,30 uur a I Gevonden Voorwerpen herenhoeden; vlag: reclameplaat; enige sleutels: 1 pr en enige losse handschoe nen; gouden monogramring: bankbiljet; 3 portem. met inhoud: damesrijwiel: br. damesschoen; bl. damesvulpen. Aan het asyl br gele jonge herder. Idem donkerbr Pincher (reu). Afhalen- bureau Paardenveld Ge opend op werkdagen van 13 tot 16 uur. Niet per telefoon.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2