STADSVENSTER Donderdag en Vrijdag na-inzam eling Filmjournaal: triest beeld Polynormhal, een arsenaal van kleding en huisraad Velen brengen A. van Buijtene laatste eer Opstelling elftallen voor lichtwedstrijd O Woensdag 4 Februari 1953 Er is behoefte aan beddendekens, lakens en slopen Het afdelingsbestuur van het Nederlandse Rode Kruis maakt het vol gende bekend: Naar aanleiding van de beslissing van de Ministerraad en in opdracht van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis om tot een juiste coördinering van de enthousiaste inzameling van goederen voor de getroffen bevolking uit het rampgebied te komen, is in nauwe samenwer king met de leiding van de verkenners van de Kath. jeugdbeweging, ver kenners van de Ned. Padvinders en de Padvindsters van het Nederlandse Padvindstersgilde, dames uit de plaatselijke vrouwenvereniging, winke liers- en wijkorganisaties etc. Maandagochtend een begin gemaakt met een georganiseerd inzamelen ter plaatse. het Rode Kruis de fa. Nefkens be reid gevonden deze in te zamelen. Een groot aantal is reeds gister avond naar het vliegveld Soester- berg vervoerd. Deze actie is in middels beëindigd Tenslotte delen wij nog mede dat de aanvoer-, onderbrenging en voor lichting omtrent de te verwachten evacué's wordt uitgevoerd door de plaatselijke evacuatie-commissie, welke resorteert onder het gemeen tebestuur. Namens het afd-bestuur van het Ned. Rode Kruis: W H. DE BEAUFORT, voorz. F DE FEBER. secr. De burgemeester tekent hierbij aan: het gemeentebestuur sluit zich gaarne bij deze oproep aan maar dringt er met klem op aan uitslui tend goede, bruikbare goederen te geven. Voor deskundige behande ling zal worden zorggedragen. Eerste inzameling een groot succes Dank zij aller spontane medewer king is deze actie volkomen ge slaagd en in de loop van Dinsdag middag beëindigd, zoals in vele grote steden eveneens het geval is geweest. De enorme hoeveelheid en vooral ook de kwaliteit der inge zamelde goederen, heeft elke ver wachting overtroffen. Momenteel zijn alle goederen nog aanwezig en opgeslagen in de fabriekshal van de fa. Molenaar (in het Soesterkwar- tier) welke in deze hal ter onzer be schikking heeft gesteld. Hier worden deze goederen na- gesorteerd zodat binnenkort nadere berichten omtrent hoeveelheid en soort der goederen zullen volgen in afwachting van nadere beslissin gen van het hoofdbestuur van Het Nederlandsche Roode Kruis. Voorzover men nog goederen ter beschikking kan stellen (hierbij wordt speciaal gewezen op bedden, dekens, lakens, slopen enz.) zal er op Donderdag en Vrijdag een na- inzameling wordengehouden, wel ke reeds door het gemeentebestuur welwillend voor ons is aangekon digd. Al onze medewerkers zijn voor zien van een legitimatiebewijs van het Nederlandse Rode Kruis te Amersfoort, afgetekend door de commissaris van politie. Autobanden-actie geslaagd Voor de „autobandën-actie" heeft Evacué's moeten zich melden Nu gebleken is, dat inmiddels enige vluchtelingen op eigen gele genheid in onze stad zjjn aangeko men dringt de chef van de afdeling bevolking, de heer A. J. Bruijnooge, er met klem oo aan, dat evacué's zich melden of laten melden op het gemeentehuis bjj de secretarie (ka mer 3). Dit is uiterst belangrijk, omdat alle gegevens over de vluchtelingen onmiddellijk doorgestuurd worden naar de Rijksinspectie der bevol kingsregisters Dan weet men op één centraal punt waar regelmatig gevraagd wordt om inlichtingen over familieleden, waar de mensen zijn. Hop sneller een en ander ge beurt hoe beter het is. Natuurlijk licht, het niet in de bedoeling de evacué's onnodig last te bezorgen door allerlei bureaucratische maat regelen. Op de eenvoudigste wijze tracht men slechts op de snelst mo gelijke manier inlichtingen over de vluchtelingen te weten te komen. Het is ook niet nodig, dat de be trokkenen zelf naar het gemeente huis gaan. zij kunnen dit rustig overlaten aan hun gastheren of -vrouwen. Opgegeven dient te worden: naam, voornaam, geboorteplaats en datum, burgerlijke staat, nationaliteit, kerkgenootschap, beroep, gemeente waar men vandaan komt en het adres aldaar En natuurlijk ook het adres, waar men in onze stad is ondergebracht. Men ontvangt, dan een officieel aanmeldingsbewijs. Ook dit is van het grootste be lang omdat alleen geregistreerden in aanmerking komen voor hulp verlening. Het is nog niet bekend of zij die evacué's in huis nemen hiervoor een vergoeding ontvangen. Dit zal vooral afhangen van de duur dat men de evacué's in huis heeft. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB zet Bill zijn onderzoe kingstocht voort. De bark zeilt nog steeds lang zaam voort onder klein zeil. Op de brug is het roer onbemand. De eer ste stuurman heeft ken nelijk tot het laatst ge poogd het schip in zijn koers te houden en is tenslotte ook neergeval len. Wat moet Bill be ginnen? Hij voelt zich nu weer volkomen fit. maar hij kan in zijn een tje onmogelijk het grote schip een haven binnen brengen. Trouwens, hij weet absoluut niet waar hij zich bevindt en van na vigatie heeft hij geen verstand. Zijn enige hoop is. dat vandaag of mor gen een ander schip aan de horizon opdoemt.. Maar dan hoort Bill opeens een menselijke nog. Maar hij zit ziek en wanhopig achter zijn den?" stem! Is hij dan toch niet alleen? Het geluid I komt uit de hut van de kapitein. Bill holt er i tafel. Goddank, jongen, dat jij tenminste nog heen rukt de deur open en ja, de kapitein leeft leeft," zegt hij, „maar wat moet er van ons wor- In „Grand" en „City" draait een reportagefilm, die bij alle beknopt heid een navrant beeld geeft van wat water en wind aan wanhoop en misère over tien- ja honderdduizen den mensen hebben gestort. Het journaal maakt weliswaar nog wei nig anders dan korte notities en kanttekeningen, maar voldoende om ons nóg directer dan het gesproken en geschreven woord vermag, te to nen wat is geschied. Hoe in Noord- wijk en Katwijk de boulevards zijn stukgeslagen en badhuisjes met de neus in de gezwollen branding hangen; hoe in Rotterdam en Dor drecht straten in meren waren ver anderd, waar de mensen tot aan de knie in 't water waadden: hoe de ziedende watervloeden over bin nendijkjes spoelden en landinwaarts jagen, minuten ja urenlang; hoe vrachtwagens en auto's in de „run ning" zijn om de dorpelingen en boex-en, die voor 't aanzwellende water moesten vluchten, en niet te vergeten het opgejaagde vee, naar veiliger plaatsen te brengen, waar zij bleek, gelaten, bijna versuft en tóch soms nog glimlachend 't ge luk van hun eigen redding én de wanhoop om hun verlies overden ken: verlies van wat him in 't. da gelijks leven 't meest waardevol scheen Dit filmpje is in al zijn beknopt heid van een schrijnende welspre kendheid. Geen wonder, dat de col lecte. die na de vertoning wordt gehouden, langer duurt dan anders; langer omdat de bezoekers papieren geld uit de beurs halen. Dat houdt altijd méér op düdp van alh kanJtw De sportclub van het personeel Stichting Centrale Woningzorg heeft het volledige kassaldo, een bedrag van 50.77, gestort ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds. Het personeel van de N.V. Chemi sche Industrie van Hasselt N.V. bracht 500.bijeen voor hulp aan noodgebieden. De opbrengst 45.96) van een filmmiddag voor de jeugd van de speeltuinvereniging Kruiskampkwartier is afgestaan voor het Rampenfonds. De afde ling Amersfoort van de Nederland se Aannemers- en Patroonsbond heeft besloten, afgezien van de persoonlijke bijdragen van de be drijven en haar leden, uit haar kas, via het Hoofdbestuur, een bedrag van tweeduizend gulden ter be schikking te stellen van het Natio naal Rampenfonds. Het fabrieks- personeel van „Erdal" heeft beslo ten een week over te wei-ken voor het Rampenfonds. Dit zal vermoe delijk een bedrag van 2000.op leveren en de directie doet er eenzelfde bedrag bij. Het personeel heeft voorts verzocht in de fabriek offerbussen te plaatsen. De directie heeft een deel van haar wagenpark voor hulpverlening ingezet. Tevergeefs gewacht in de Markthal In de Markthal was glstei-avond alles in gereedheid om de geëva- cueerden te ontvangen. Om zeven uur stond een grote pan erwten soep op het vuur en mensen van de afdeling bevolking van het ge meentehuis waren in afwachting, gereed voor de registratie. Om half acht echter kwam er een telefoon tje van de burgemeester, die in Utrecht poolshoogte was gaan ne men, dat het zeker nog enige uren zou dui-en voordat de vluchtelingen zouden arriveren. Later kwam het bericht, dat het nog wel veel lan ger kon duren en dat het waar schijnlijk Woensdag zou worden. Inmiddels is ook nu nog niet bekend wanneer en hoeveel evacué's naar Amersfoort komen. De berichten, dat gisteravond een groep van 60Ó man zou arriveren berustte op een volkomen misverstand in Utrecht. Hoe het zij, Amersfoort is in ieder geval gereed met een goede j meer aandacht dan ander.' organisatie om de vluchtelingen op gisteren en vandaag door (Van een onzer verslaggevers) Wanneer men een kijkje neemt in één van de Polynormhallen, waarheen het Rode Kruis de Maandag en Dinsdag ingezamelde goederen voor de slachtoffers van de noodgebieden heeft vervoerd, dan krijgt men een in druk van het prachtige resultaat, dat de eerste spontane inzameling heeft opgeleverd. De grote hoeveelheid kleding wekt verbazing. Duizenden jas sen, pakken, mantels, jurken, kindergoed, babykleertjes, maar ook lakens, slopen, kussens, bedden, ledikanten, dekens huisraad enz. enz. worden door een honderdtal enthousiaste werkers en werksters gesorteerd naar grootte en maat. Gemeentewerklieden waren druk in de weer om lange tafels te ma ken, waarop de goederen gesoi-teerd kunnen worden. Electriciens hin gen overal in de grote hal schijn werpers op. teneinde de mensen voldoende licht te geven. Wij hebben een gesprek gehad met dé heer E. Vonkeman, adjudant van het Rode Kruis die met Zuster van Dolder, luitenant-verpleegster van het Rode Kruis, de leiding heeft. De heer Vonkeman vertelde ons, dat in de Polynorm-ha' alle ingeza melde goederen bijeen zijn gebracht om te woi-den gesoi-teerd. Hierme de zullen in de eerste plaats eva cué's, die in Amersfoort worden op genomen, worden geholpen. Wat dan nog overblijft zal een, door het Rode Kruis te Den Haag te bepa len. bestemming krijgen. Men is bij het Rode Kruis ver rukt over de kwalitet van de goe deren. Vooral nu de vele nieuwe en zo goed als nieuwe pakken in stel lages aan kleerhaken hangen kan Berichtgeving via luidspreker Het nieuws dat van plaatselijk of algemeen belang is wordt vanaf vandaag via luidsprekers aan ons gebouw Snouckaertlaan 7 uitgezon den. Met het bullitineren, waarvoor steeds grote belangstelling bestaat, blijven wy eveneens doorgaan. De stand: 47 mille Tot op heden heeft de collecte voor het Nationaal Rampenfonds in onze stad een bedrag opgeleverd van ruim 47.000. Morgen wordt de straatcollecte voortgezet. Ook komen er steeds giften van particulieren en instel lingen binnen, zodat het bedrag nog. veel hoger zal worden. Niet te overzien is hoeveel particulieren bedrijven en instelilngen recht streeks hebben overgemaakt naar het Nationaal Rampenfonds. men zien dat de Amersfoortse be volking in haar spontaneïteit veelal van het beste gaf, nat zij bezat. De sortering vordert snel en de stapels gesorteerde en in pakjes ge bundelde goederen worden steeds groter. Voor het sorteren van schoe nen heeft men schoenmakers er voor kleding hebben zich kleerma kers aangemeld, zodat alles nu vak kundig kan geschieden. De heer Vonkeman vertelde ons ook dat in het Parochiehuis de oogst van de spontane actie in het Soesterkwartier reeds voor een overgroot deel was voorgesorteerd, hetgeen de taak van de mensen in de Polynormhal geweldig verlicht. Ook in de Eysïnkfabrieken was reeds een deel gesorteerd. Nog steeds rijden auto's af en aan. die goederen brengen van adressen, die men nog in grote getale bezit. Wanneer men dit ailes ziet, dan weet men ook dat de Amersfoortse bevolking meeleeft met de slacht offers en veel wil doen om het on noemelijk leed iets te verzachten. Motorrijder kwam ten val door hond Gisteravond omstreeks 11 uur kwam een motorrijder ten val op Plantsoen West ter hoogte van Ach ter Davidshof. Oorzaak van het on geluk was een hond, die voor het wiel van de motor liep en ermee in aanraking kwam. waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloox". Door de GGGD werd de man naar het St. Elizabethzieken- huis overgebracht, waar bleek, dat hij een vrij ernstige hoofdwondeen een hersenschudding had opgelopen. Amersfoorter» haalt aardappelen weg SOEST Winkelbeurs werkt voor Rampenfonds De winkelbeurs van de winkeliers van de Van Weedestraat, welke van 3 tot en met 6 Februari in de zalen van Eemland wordt gehouden, is Dinsdagavond door de burgemees ter geopend. De heer J. C. van Haarlem, voor zitter van de organiserende vereni ging, sprak het openingswoord. De voorzitter deelde mee dat 20 aan het rampenfonds zal worden afge dragen. Burgemeester, Mr. S. P. baron Bentinck, zei, dat iedereen de laatste dagen zeer in beslag genomen is door de overstromingsramp die een deel van ons volk heeft getroffen. We kunnen dientengevolge niet veel aandacht schenken aan een gebeur- tenis als hier. Dat het bestuur voor moeilijkheden -heeft gestaan is be grijpelijk. doch de winkelbeurs staat in het teken xan de watersnood, door een gedeelte aan het rampen fonds af te staan. De winkelstand heeft een dienen de taak. Dienen in tijd van nood. en dienen voor de bevolking. De klant is nu weer koning en de win kelstand wil proberen zich weer vertrouwd bij het publiek te maken met wat de winkelier biedt. Spr. hoopt, dat de opbrengst voor het i-ampenfonds groot zal zijn en dat deze beurs een toenadering zal zijn tussen middenstand en bevolking. Het bestuur leidde de genodigden langs de stands, die er welverzorgd uitzagen. De eerste avond was de publieke belangstelling zeer gering. Velen bleven thuis wachten op de evacué's. Soester Schaakclub Het eerste team van de Soester Schaakclub had bezoek van Hilver- sum 2 en veiToor met 4514. De uitslag luidt: J. Thomasze—P" de Ruiter 10; J. Goi-terA. Hazevoet 10; H. de GraafE. Wieman 10: A, van DijkJ. van Emden !ri H. SchreuderA. Hoyer 01; B. van Veenendaal—J. 't Hart 10; J. van ZijtveldK. Maarlemse 0—1; L. de Regt—J. van Oosterom 01; G. van MunsterS. Bambergen 01; J. TimmerJ. van Leersum 01. Feestavonden gaan niet door Tengevolge van de nationale ramp gaan de feestavonden van de R.K. Gym nastiekvereniging „Crescendo", van de Chr. Oranje Vereniging „Beatrix" en van de Vrijwillige Brandweer niet door. vol op (Advertentie l.M COSTUUM NAAR MAAT f.145.- f.155.- Eigen kleermakerswerk Vraagt onze staleneollèctic op xicfit DE DOM GROVE&HUNFELD Burgerlijke Stand Geboren: Charles W., z. van J. van Goudoever en J. L. v. d. Boogert; Wil lem B., z. van E. H, de Vries en M. H Polet; Franciscus S.. z. van G. K v. d. Sterren en A. F. Flaczijk; Gijsbertus A z van S Dijkstra en M. Hol. Rudolf H G z. van W. H. G. Roeien en A. IVT. van Woerkom: Johannes G., z. van G. v d. Heiden en J. S Rótering: Michaël H M z. van H, M v. d. Pulten en M. G. Bonrsma; Elsje, d van B. P Bos en L. W. Brons: Annie, d. van L. Pou's- ma en A. Sluijs: Josephus P.. z. van J. P. Moordam en J. J. Kool. OndertrouwdGerardus E. Couperus en Suzanna H van Bakel: Nico van Nimwegen en Henrica P. v. d. Bedum. Gehuwd: Cornells Hilhorst en Catha- rina J. A van Hazendonk; Coenraad Hagen en Wilhelmina van Dorresleijn; Manus Verwoerd en Engeltje van Wes- Overleden: Johanna C- Koning. 83 jr. wed. van J. Kolkman: Johannes On- wezen 86 jaar. wednr. van O. van 't Klooster; Jan H Huijskes. 70 jaar, geh. met A. v. d Veen; Johannes de Rek, 58 jaar, geh. met G. Schusler Woudenberg offert Tot nog toe heeft de collecte voor de noodgebieden een bedrag van I 10-424 opgebracht. Verschillende giften moeten nog binnenkomen. Bovendien zijn er zeer veel kleren onder- en boven- kleren en schoenen bijeengebracht. Dit wordt alles verzameld in "de land- bouwhuishoudschool. Daar wordt alles gesorteerd en wat hersteld moet wor den, wordt hersteld. Tot heden zijn er zeker reeds zes vrachtwagens vol. Ver der verwacht men in Woudenberg van daag 500 évacué's MARKTBERICHT WOUDENBERG. Aangevoerd 20.000 eieren. Prijs 14.50 tot 15.- per 100 stuks (Van onze correspondent) LEUSDEN Dinsdagmiddag j.l. werd onder grote belangstelling en met korpseer het stoffelijk over schot van de Wachtmeester der Rijkspolitie 1ste klasse, A. van Buij tene, die eind vorige week na een smartelijk ziekbed van enkele maanden in zijn woning te Achter veld overleed, op het Ned. Her vormd kerkhof „Oud Leusden" te Leusden tier aarde besteld. Nadat in de vroege morgen van deze dag door de R.K. voetbalvrien den van de overledene, een I-I. Mis te zijner intentie was bijgewoond, werd bet stoffelijk overschot onder begeleiding van een deputatie der Landelijke Rijverenïging, van het sterfhuis overgebracht naar de zaal de Coöperatie te Achterveld. Leusden, Adjudant G. E. v. Ooijen. die ook namens de collega's van de overledene uit deze Groep, wijlen vriend Van Buijtene schetste als een plichtsgetrouw en goed politie man en collega. Spreker herinnerde zich de tijd dat de ovexTedene als jong marechaussee intrede deed in de politiegelederen en aller gene genheid verwierf. Woorden van troost sprak hij tot de weduwe en familieleden, deze puttende uil een onderhoud dat. hij even voor het sterfbed met wijlen collega Van Buijtene had er. waaruit was geble ken dat de overledene zijn geeste lijke strijd had gestreden. Nadat nog de Postcommandant der Rijks politie te Stoutenburg. Wachtmees ter 1ste klasse- R. F. van Dijk als persoonlijke collega en vriend had waar van 1112 uur de gelegenheid gesproken, nam ds De Bruin het de rouwende familie te naar aanleiding van Ps. 23; De Heer is mijn Herder, ik heb Om twaalf uur werd in deze zaal j niets te vrezen. Wijzende op het- onder leiding van ds De Bruin, Ned. j Hervormd predikant te Barneveld. i voor familie en genodigden een I achterblijvende weduwe en familie rouwdienst gehouden. Ds De Bruin troostte de familie in verband met Ps. 39 1 t.m. 8 Buiten de zaal had zich een grote schare van vrienden en belangstel lenden opgesteld. Om een uur werd de baar door twaalf Rijkspolitie mannen in gelijke rang van de overledene, naar de lijkauto over- gebi-acht, waarna een lange droevige stoet wijlen Wachtmeester Van Buijtene voor het laatst over de Hessenweg door de gemeente Stou tenburg, de plaats waar de over leden in de hoop op het eeuwige leven. Wethouder Van de Hengel der gemeente Stoutenburg prees de dode als een rechtgeaard politieman, die met de juiste tact en een goed woord hoog stond aangeschreven bij heel de Stoutenburgse bevolking. De oudste broer van de overlede ne dankte alle vrienden en belang stellenden voor hun medeleven. Behalve reeds genoemde personen merkten wij onder de aanwezigen nog op: de heer Van Zandbrink cn ledene zijn politiedienst geruime i de heer A. Burning, respectievelijk het TERSCHUUR Ruim achtduizend gulden voor Rampenfonds (Van onze correspondent.) TERSCHUUR. De collecte te Zwar. tebroek-Terschuur ten behoeve van het Nationale Rampenfonds heeft opge bracht 8220.De inzameling van huisraad enz. leverde een vrachtauto ethouder en secretaris der ge meente Stoutenburg, alsmede de Groepscommandanten der Rijkspoli tie te Doorn, op welke standplaats de overledene geruime tijd dienst heeft gedaan en de Groepscomman dant der Rijkspolitie te Bunschoten. Veertien mille bijeen Een in de gemeente Leusden ge- I houden huis-aan-huis-collecte ten namens de I S31? v3" de noodgebieden heeft een -■ bedrag van ruim f 14,000.opge bracht. Een landbouwer uit deze gemeen te deed ruim een week geleden aangifte dat er aardappelen van hem gestolen werden uit de kuilen op het land. In samenwerking met deze landbouwer mocht het de poli tie gelukken Maandagavond j.l. de - dader aan te houden. Het bleek een j Horst, Te Kulve en v. d. Broek, inwoner van Amersfoort te zijn. die ne nm apM 11 Voor de Donderdagavond op Birkhoven te spelen lichtwedstrijd tussen een elftal van HVC en de rest van de stad Amersfoort zijn de volgende elftallen opgesteld: Rest van Amersfoort: Doel: H. van Loon (Quick); achter: Peters (Boys) en J. van Empelen (APWC) midden: B. Bakker (Boys). F. Koot (Quick) en G. Verhoef (Quick); voor; Kreikamp (Boys), H. Snij ders (APWC), Joh. v. Empelen (APWC). F. Kraak (Boys) en De Heus (Amsvorde). H.V.C.; Doel Brits; achter Zwart kruis en Malestein; midden: Slee king, v. d. Biezenbos en De Gans; voor Vreekamp. W. Jansen, Ries Stalenhoef gaat in Zwolle spelen De bekende Eemland-biljarter Ries Stalenhoef gaat 10, 11 en 12 Februari a.s. in Zwolle een kans wagen om te worden geplaatst voor de finale van het Nationaal kam pioenschap eerste klasse anker-ca- dre 38/2. Zijn tegenstanders in derze voor- wedstrijden, waarvan de organisa- -tie in handen is van de biljartver- De wedstrijd begint om acht uur. eniging „SAS", zijn de Leeuwarder in totaal ongeveer twee mud aard- j Iedere bezoeker zal entréegeld moe- j J. Weitenberg en de beide Zwolle- appelen op deze wijze had ont- j ten betalen. De houdex-s van diplo- i naren A, N. de Kleine Sr. en E. vreemd. ma's en lidmaatschapsbewijzen van 1 van der Kolk. voetbalverenigingen vrije toegang. hebben geen de veiTichtingen in Ami- schutjasconcours gehouden. citia van het Scapino- Er is abusievelijk vermeld ballet onder leiding Hans Snoek. De gedanste sprookjes spreken zeer tot de verbeelding van de jeugd. De oudere scholie ren kregen een ander pro- w gramma te zien uiteraard pos't'en'Tl ,5'i5'539*77 Te meer gericht naar hun be- rugbet. werd 1.262.1"" klaver jasconcours. Spaaroverzicht Overzicht Januari 1953 van de Nut-sspaarbank: Ingelegd werd in 11.705 Ook speelgoed Een Amersfoorts ingeze tene, die reeds evacué's in huis heeft vestigde er de aandacht op, dat het aan beveling zal verdienen als de inzameling gehouden wordt enig speelgoed af te staan. Er komen natuur lijk vele kinderen mee en het zou prettig zijn als de kleintjes meteen enige af leiding zouden vinden met speelgoed. ,49 in 6.689 posten. Het spaarderstegoed be- Even opgelet droeg op het einde der maand 18.398.497,18, toe- leiding van de behorende aan 43.589 spaar Bergwijk ders. - -• Er werden 371 nieuwe inleggers ingeschreven: 211 spaarrekeningen werden tengevolge van vertrek, uL.r,7,T T.T"overlijden e.d. opgeheven. Het bestuur van het Bjj 3 569 bjj de Afhaa]_ dienst aangesloten spaar- De jongeren dienst der Hervormde Kerk deelt mede, dat de filmavond op Donderdag a.s. in de Ap- pelkerk niet door gaat. Ballet voor de jeugd schoaRg—a^A.or, Aan de jeugd laat (ge- £2tlï0lSJfI^£S? VJS 70.115,85 aan huis atge- lukkig) een deel van het het 60-jarig bestaan, die nnor 11fi7 var leed dezer dagen voorbij. was vastgesteld op Zater- Ergens in hun hart voelen dag 1 Februari voor onbe- wera u zij, dat de mensen moei- Paa^e uitgesteld. gestort_ lijke tijden beleven, maar... Ook feestavond komt te Ben bacjrag van f 8.051,87 tS' Koet,,.,- „or, Kot aan kleine besparingen uit Amersfoorts Mannenkoor «JT. ™2*»r haald. Door 1167 leden van de Honderd Gulden Club werd deze maand 9.440,- lijke tijden beleven, maar... toch bruist het jonge le- vervallen, ven. Zij zoeken afleiding in spel of helpen daadwer kelijk (zoals de georgani seerde jeugd) met inzame len en collecteren om de nood te lenigen. Toch is een ontspanning voor deze jonge mensen goed. de Joriskerk hedenavond spaarrekeningen geboekt. Op 27 scholen (incl. de Soest), waar het schoolspa- ren toepassing vindt, werd door 2.883 leerlingen een bedrag van 4,990,35 ge spaard. den spaarbus.ies werd als is verwarmd. Het bestuur van A.F.C, Quick bericht, dat Er is wellicht met de op 7 Februari te hou den feestavond is afgelast. - i - - *n hotel café Limbur- een behoorlijke wijze te ontvangen, de scholieren gekeken naar gia wordt hedenavond een Giro 9575 "N Een onzer lezers zond ons het onderstaande gedichtje: In het nacht'lijk uur verdreven Uit hun huisje, van hun haard, Alles kwijt.en Gode dankend Dat hun 't leven werd gespaard Onbeschrijflijk is het leed dat Mens en dier getroffen heeft; Ramp en rouw, ook voor diegenen Die het hebben overleefd. Nood is neergedaald op velen In ons kleine vaderland; Helpt hen, brave medeburgers, Geeft met méér dan milde hand! Niemand mag zich hier onttrekken: Landgenoten doet Uw plicht, Want de ogen van die mensen Zijn vol hoop op U gericht! Hier is het niet goed te maken Met een appe] en een ei; Offers moet gij U getroosten! Draagt geen steen, maar stenen bij! GIRO 9575 NATIONAAL RAMPENFONDS tijd had uitgeoefend, kerkhof overbracht. Halverwege de Dodeweg te Leus den werd de stoet aangevuld met een groep ruiters van de Landelijke Rijvereniging te Stoutenburg, als mede met het politiepersoneel van de Groep Rijkspolitie te Leusden. Bij het kerkhof brachten de rui ters een laatste groet aan hun in- strueteur, waarna de baar naar de I geopende groeve werd gedragen j door de politiemannen. Aan het graf werd Algemeen Inspecteur van Rijkspoli- i tie. de Gewest- en Districtscómmanr i dant der Rijkspolitie Amsterdam en I Utrecht die wegens/ de nationale ramp niet aanwezig konden zijn het woord gévoerd door de Groeps- commandant der Rijkspolitie te i GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4. 1 telefoon 4632. Van 30 Jan. tot en met 5 Febr. „The Crimson Pirate". 14 jaar. Aanv. Zo. 2-- 4.15, 6.45 en 9 uur. Vr., Zat., Ma. t.m. Wo. 2.30, 6.45 en 9 uur. Do. alleen 2.30 uur. Donderdag 5 Febr, Aanv. 8 uur: Beethoven concert door het Utr. Sted. Orehest, errv THEATER: Westsingel 7, telefoon 6572 Van 30- Januari t.m. 5 Febr.: „Het verborgen leven van Walter Mitty". Aanv.. Zo. 2-, 4,15, 6.45 en 9 uur Overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. 14 jaar. REMBRANDT THEATER, Langcstraat 129. Van 30 Jan. tot en met 2 Febr.. „Grensincident", 14 jaar. Van 3 tot en met 5 Febr. „Tarzan de Aap mens". 14 jaar. Aanv.. Zo. 2-, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. Noteert U even HOEVELAKEN Groene Kruis gaat bouwen Dinsdagavond hield het Groene- kruis in het Verenigingsgebouw de 39e jaarvergadering. Voorzitter M. J. van Breda opende en uitte zijn vreugde over de goede opkomst. De notulen werden gelezen en goedge keurd. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat de ver eniging er goed voor staat. De in komsten bedroegen 6316.76. De uit gaven beliepen 5330,80. Het batig saldo van het boekjaar 1952 droeg 836.11. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de ver eniging voor 435 leden aan Gemeen telijke subsidie heeft ontvangen t.w, een bedrag van 97,7.50. De wijk zuster legde 2888 bezoeken af. Aan het consultatiebureau voor zuige lingen kwamen 294 kinderen in be handeling. Over de voorgenomen bouw van het Wijkgebouw werd meegedeeld, dat er aan rijkssubsi die 7000.is toegezegd, voor 1953 is ten aanzien van hel bouw plan geen begroting gemaakt De richtlijnen van 1952 worden aange houden. Besloten werd 500.van het batig saldo te storten in het reservefonds en voorts i 100.te reserveren voor een Kruisvereni ging in het rampgebied. Bij monde van de heer J. Pothof bracht de kascommissie rapport uit. Alle be scheiden zijn in goede orde bevon den, Tot nieuwe kascommissieleden werden benoemd de heren W. Scheick, J. Doornekamp en H. v. Bokhorst. De aftredende bestuurs leden de heren G. van Altena en H. Brons werden per acclamatie her benoemd. Het belangrijkste punt der agenda n.l. het bouwen van het Wijkgebouw werd door de voorzit ter ruimschoots toegelicht. De to tale bouwkosten worden geraamd op 39400.De vereniging be schikt over de volgende financiën, eigen bezit 18600.subsidie 7100.—, grootboek 700.—. Totaal 26400— tekort 1300.—. Er bestaat een redelijke kans dat dit bedrag renteloos te krijgen is bij de Provinciale Staten. De ex ploitatie rekening door het bestuur opgesteld vond nogal oppositie. En velen vonden de opzet te optimis tisch en voorzagen een financiële strop. Besloten werd de exploitatie rekening ongewijzigd te laten en voor het tekort maatregelen te ne men, Het ledental dient noodzake lijk omhoog te gaan. De „Noord- Veluwe"-film van de Kamer van Koophandel werd na de pauze ver toond. Hoevelaken helpt snel en goed Hoevelaken biedt de slachtoffers van de watersnood prachtige hulp. Een grootscheeps opgezette geld inzameling bracht het voor Hoe velaken ongekende bedrag van 5.488.— op. Voorts zamelden bewoners van het dorp kledingstukken, huisraad en levensmiddelen. Ook bij deze giften toonde men zich zeer scheu tig. De actie stond onder leiding van de burgemeester en een snel gevormd werkcomité. 6.45 c CITY THEATER Burg. Grothestraat 38. Tel. 2790. Soestdijk. Van 30 Jan. t.m 1 Febr. „Schrik van de 2e Compag nie", elke leeftijd. Van 2 tol en met 4e Febr.: „Vreemde passagiers", 18 jr. Aanv.: Vr. 8.-, uur; Za. 2,30, 6.45 en 9 uur. Zo.: 2,-. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ma. t.m. Wo, 2.30 en 8 uur. In de Donderdag-cyclus 5 Februari „Goede Aarde". Aanv.: 2.30 en 8 uur. 18 jaar. WOENSDAG 4 FEBRUARI AMIC1TIA, 20 uur: Amersfoortse Ge meenschap. Optreden van het Scapi- no-ballet oJ.v Hans Snoek, 9.30 en 14.30 uur optreden voor schooljeugd. d'ORANJEBOOM, 20 uur: Spelregel avond scheidsrechters. A.G.-HUIS, 20 uur Kring van Leraren bij het Middelbaar Onderwijs. Le zing door de heer L, van Gelder. MONOPOLE, 14.30 uur Jaarvergade ring N.V.E.V. ACADEMIE VOOR BEELDENDE KUNST, 20 uur mevr. Ploeg-Ploeg voor Hum. Verbond over „De vrouw in huwelijk en gezin". DONDERDAG 5 FEBRUARI AMICITIA 20 uur Alg. Bond van Ambtenaren Cabaretavond. A.G.-HUIS 19.30 uur Sticht:. Huish. Voorlichting en Gezinszorg Cur sus Budgetering door mej. D. Kroes. VRIJDAG 6 FEBRUARI AMICITIA 20 uur Amcrsf, Lyc. Ver. Sagittarius Toneelavond. A.G.-HUIS 20 uur R.K. Volksuni versiteit 3de Lezing Cursus „Dieper inzicht in 't oecumenisch vraagstuk. GEB. VRIJZ. HERV. 20 uur Biieen- komst Ver. Nederland—Frank nik. Muziekavond in samenwerking met Klemkunstkring. FLEHITE 20 uur Alg. Ledenverga, dering Oudheidkundige Vereniging. ZATERDAG 7 FEBRUARI A.G.-HUIS 15.00 uur Opening ex positie Amersf. Schildersgroep ,,'t Spectrum". d'ORANJEBOOM 20 uur Feest avond S.O.S. AMICITIA 20 uur Feestavond Bronswerlc. MONOPOLE 1517 uur Receptie Schaakgenootschap Amersfoort (zes tig jaar). ASTORIA 20 uur Uitvoering PTT. TENTOONSTELLINGEN 'T OUDE WEVERSHUIS, Muurhuizen 227—229 Tentoonstelling werken van tien grafici en twee edelsmeden, tot en met 20 Februari; geopend op werkdagen behalve Maandag van 10—5 uur. op Zondag van 2—5 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN Apotheek van de Bovenkamp, Utrecht sestraat 45a, tel. 3358; Vermeer- apotheek, Vermeerstraat 124, tel, Burgerlijke Stand GEBOREN: Renske Rinske d. v. A. Schmidt en R. Kabalt, Leonore Charlotte Mathilde d. v. A, J. de Jong .en J. v. Bijnen; Alphonsus Alb'ertus Maria z, v. A ,J. Hemel en M, J. v. d. Steen; Johanna Wil helmina Hendrika d. v. W. J. A, M. Mouwen en H. Pijpker. OVERLEDEN: Aart. van 't Net, 83 j. geh. m. H. Hoenderdaal

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4