Ooltgensplaat biedt trieste ellende beeld van Van giften géén belasting Sportzeilers gingen op weg naar Oude Tonge Dr W. Drees: „Aantal doden is verontrustend" Jonge zeilers redden 266 getroffenen Woensdag 4 Februari 1953 5 DEN HAAG. Gelet op de zeer bijzondere omstandigheden heeft de regering besloten voor giften ten gunste van het Ram penfonds verschillende belasting faciliteiten toe te staan. Natuur lijke personen en lichamen mo gen voor de inkomstenbelasting, de loonbelasting en de vennoot schapsbelasting. giften in geld aan het Nationaal Rampenfonds tot elk bedrag, mits schrif telijk bewezen, van het inkomen of de winst aftrekken. De wet telijke beperkingen op het ge bied van aftrek van giften zijn hier niet van toepassing. Over bedragen, die ten be hoeve van het Nationaal Ram penfonds van het loon worden afgestaan (waaronder begrepen loon uit overwerk) behoeft geen loonbelasting te worden betaald. Goederen, die uit bedrijfsvoor raden ten behoeve van de waters noodslachtoffers aan het Rode Kruis en eventuele andere daar toe aangewezen instanties wor den geschonken, komen ten laste van de fiscale winst. Van deze goederen wordt geen om zetbelasting geheven. Aan fabrikanten en importeurs van tabaksartikelen wordt in dat ge val vrijstelling van ac- c ij n s verleend. Van schenkingen in geld aan het Nationaal Rampenfonds, van goederen aan het Rode Kruis en eventuele andere daartoe aan gewezen instanties zal geen schenkings recht worden geheven. Voorts is terstond aan de ont vangers opgedragen verzoeken om uitstel van belasting van hen. die door watersnood zijn getroffen, op ruime schaal in te willigen. Ingesteldcommissie ..Watersnood 1953" DEN HAAG. De ministerraad heeft een coördinatiecommissie ..Wa tersnood 1953" ingesteld onder voor zitterschap van de minister van Binnenlandse Zaken. In deze commissie hebben zitting de secretaris-generaal van het minis terie van Financiën, de secretarissen- generaal van de ministeries van Maatschappelijk Werk en van Alge mene Zaken, de directeur-generaal van het verkeer, de Nederlandse Territoriale Bevelnebber en de plaats vervangende directeur-generaal van de voedselvoorziening. De taak van deze commissie is de nodige coördinatie te verzekeren in de leiding bij de bestrijding van de ramp en bii de latere verzorging van de getroffenen. DEN HAAG In alle Rooms-Ka- tholieke kerken zal Zondag a s. een collecte worden gehouden voor de geteisterde gebieden. Amerikaan landde met cheque in de hand op Schiphol DEN HAAG. Een Amerikaan, die Dinsdag met het KLM-lijn- toestel uit New York op Schiphól aankwam, daalde het landings trapje af met een papiertje in de hand. Hij zocht naarstig naar een employé van de KLM. Toen hij er een te pakken had, overhan digde hij een cheque voor een aanzienlijk bedrag, bestemd voor hulp aan de slachtoffers van de ramp. BBC over stormramp Nederlandse radio ten voorbeeld gesteld LONDEN. Twee Britse bladen hebben critiek geleverd op de wijze, waarop in Engeland gewaarschuwd is voor overstromingen. De critiek is vooral gericht tegen de BBC. De „Daily Sketch" stelt de Nederlandse radio, die een zender ter beschikking van de regering heeft gesteld, ten voorbeeld. „In Nederland," aldus het blad, „werd niemand ook maar enigs zins in het ongewisse gelaten. Men kan veilig zeggen, dat in Engeland millioenen niets van de overstro mingen afwisten, voordat zij hun Maandagochtendkrant ter hand geno men hadden." De „Daily Mirror" is van mening, dat de BBC haar programma had moe- ton onderbreken om de bevolking te waarschuwen. Het blad eist een on derzoek Overwerk-loon voor getroffenen vrij van verzekeringspremies AMSTERDAM Op het verzoek van de Stichting van de Arbeid aan de werknemers om zo spoedig mogelijk ten minste 8 uren" over werk te verrichten en de verdien sten daarvan af te staan aan het Nationaal Rampenfonds, delen de Federatie van Bedrijfsverenigingen, de Rijksverzekeringsbank, de ver eniging van Raden van Arbeid en de Ziekenfondsraad mede zich op het standpunt te stellen, dat over deze verdiensten geen premie inge volge de sociale verzekeringswetten is verschuldigd en dat zij ook niet voor de berekening van uitkerin gen ingevolge deze wetten in aan merking komen. Opzetjesvoor Hoge Raad Advocaat-generaal concludeert tot verwerping beroep DEN HAAG. De advocaat- generaal bij de Hoge Raad, prof. Langemeijer, heeft Dinsdag ge concludeerd tot verwerping van het beroep van een aannemer, die door het Gerechtshof te Amster dam was veroordeeld voor het bij aanbesteding van een tehuis voor bejaarden te Mijdrecht toegepaste opzetsysteem. Naar de mening van prof. Langemeijer heeft het Amsterdamse Hof terecht uit de feiten de conclusie getrokken, dat deze wijze van prijsvorming strij dig was met het algemeen belang. Rheumatiekbestrijding stelt collecte uit DEN HAAG. De Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrij ding had voor 14 Februari a.s. een collecte voor de rheumatiekbestrij ding georganiseerd. Het bestuur heeft besloten die collecte uit te stellen en verzoekt de dames en heren, die in de comité's voor deze collecte zitting hebben, mede te werken aan de collecte ten be hoeve van het Nationale Rampen fonds. Preventief vaccin tegen griep ontdekt? NEW YORK De organisatie der Ver, Naties heeft Dinsdag be kend gemaakt, dat geleerden van de Wereldgezondheids-organisatie (W.H.O.) geloven een preventief vaccin tegen de griep ontdekt te hebben. Belgen vragen ratificatie EDG-verdrag (Van onze correspondent) BRUSSEL. De Belgische rege ring heeft Dinsdag bij de kamer het wetsontwerp ingediend dat de ratifi catie vraagt van het reeds door Bel gië ondertekende verdrag tot oprich ting van een Europese Defensie Ge meenschap. Daarbij is het advies ge voegd. dat door de Raad van State op verzoek van de Minister van Bui tenlandse Zaken is uitgebracht en waarin dit lichaam de mening uit spreekt. dat de bepalingen van het verdrag niet rijmen met de tekst van de Belgische grondwet. Het advies somt een aantal grond wetsartikelen op. die supra nationale beschikkingen met betrekking tot het leger en de legerdienst, uitsluiten. Hier onder vallen o.a. zowel de be voegdheid van de Koning om als op perbevelhebber der strijdkrachten op te treden en zijn recht om graden in het leger toe te kennen, alsook be paalde bevoegdheden van het parle ment. Volgens de Raad van State zou alleen de dringende noodzaak om de nationale onafhankelijkheid en de integriteit van het grondgebied te handhaven waarover alleen de wetgever heeft te oordelen de goedkeuring van het EDG-verdrag. voor een herziening van de grond wet kunnen rechtvaardigen. Proces-Oradour Berechting Duitse en Franse beklaagden wordt gescheiden BORDEAUX Bij de voortzet ting der behandeling van het pro ces- Oradour heeft het militaire tri bunaal van Bordeaux Dinsdag be sloten met ingang van vandaag de berechting van de aangeklaagde Duitsers en Fransen te splitsen. Voorts besloot het tribunaal, dat Dinsdag het horen der getuigen had beëindigd, dat de Geneefse krijgs gevangen-conventie van November 1949 niet van toepassing zou zyn op de aangeklaagde Duitsers, aange zien de conventie voor de toekomst en niet voor de afgelopen tweede wereldoorlog was bedoeld. Bij de verdere behandeling van het proces zullen eerst voor de Duitsers het requisitoir en de pleidooien worden gehouden en daarna voor de Franse beklaagden. Ook de uitspraak zal voor de Fransen en Duitsers afzon derlijk geschieden. Voor het stadhuis van Limoges, waar een katafalk ter nagedachtenis 'van de slachtoffers van Oradour stond opgesteld, hebben Dinsdag avond duizenden personen geprotes teerd tegen de herziening van de wet van September 1948. waardoor de berechting van Duitse en Franse beklaagden is gescheiden. In één dag: 2000 vluchtelingen naar W-Berlijn BERLIJN Tweeduizend Oost- Duitaerg zijn Maandag naar West- Berlijn uitgeweken, het hoogste aantal dat ooit op één dag werd geregistreerd. Men meent, dat deze toevloed onder meer is veroorzaakt door <*e landbouwtentoonstelling in West-Berlin, die Maandag aoor 23.000 personen uit Ooet-Berlijn en Oost-Duitsland werd bezocht. Dinsdag weken 1 600 Oost-Duit sers naar West-Berlijn uit. Vele boeren bevonden zich Dinsdag on der de vluchtelingen. Ook week een commandant van de Oost-Berlijrwe volkspolitie uit. De afvoer van vluchtelingen naar West-Duitsland heeft men moeten vertragen, aan gezien in de ontvangstcentra in West-Duitsland zich opstoppingen voordoen, aldus hebben West-Ber- lijnse functionarissen verklaard. Democratische senatoreü zeggen Eisenhower medewerking toe WASHINGTON. De commis sie, die de politiek der Democra tische partij in de Amerikaanse Senaat bepaalt, heeft president Eisenhower Dinsdag haar mede werking aangeboden om te komen tot een buitenlandse politiek, die door beide partijen gedragen zal worden. Eisenhower had daar Maandag op aangedrongen. (Van een onzer verslaggevers) OOLTGENSPLAAT. .Maandagavond reed een tiental auto's van de Koninklijke Marine uit het kamp te Doorn de dijk bij Dintelsas in de Noordwest-hoek van Brabant op. Op de vrachtwagens waren de bootjes geladen, die zestien Loosdrechtse watersport-beoefenaars onder leiding van tandarts Schipper vaarklaar hadden gemaakt om op de geïsoleerde eilanden onder de Maas hulp te gaan bieden. Aan dc andere kant van het Volkerak. vijf kilometer verder op. was Goeree-Overflakkee nog zo goed ais geïsoleerd. Een marine-vaartuig was er overdag in geslaagd Ooltgensplaat te bereiken om daar voedsel en medicamenten af te geven. De toestand was er zeer ernstig en spoedige hulp werd gevraagd. Schip bij poging tot hulp aan de grond Maar het getij zat de Loosdrech- ters tegen. Tot zeven uur vanmor gen verbeten ze zich op de dyk in de gure wind Ze hadden hun nie tige bootjes achter een vrachtschip gehaakt, ze hadden buitenboord motoren klaar liggen en ze had den dokter Verwey uit Rotterdam, wiens ouders ergens op het eiland moeten zyn. bereid gevonden mee te gaan. Kort na zeven uur in rie ochtend vertrok het vrachtschip uit Dintelsas. Een half uur later voer het het totaal vernielde haventje van Ooltgensplaat binnen. Oolt gensplaat vijf dagen geleden een gemeente van 2500 ha rijke grond. Nu staat er alleen de dorps- dijk nog van, die de kom van het plaatsje maar gedeeltelijk heeft kunnen beschutten Al het andere land staat er diep onder water. Op brokjes dijk en op de zolders van boerderijtjes moeten nog in totaal duizend mensen zijn. Gistermorgen trachtte men hen te bereiken m A jachtjes, pontons, vlotten, roeibo ten en een helicoptère. Inmiddels was de bevolking van Ooltgens plaat geëvacueerd op de mannen tussen 20 en 55 jaar né, die inge schakeld werden bij de reddings pogingen en bij het distribueren van brood en melk. Het Volkerak. dat om zeven uur ln de morgen nog een wijde water vlakte was. lag om tien uur vol boten Het leek of men alles wat varen kon hierheen gedirigeerd had De schepen kwamen zo dicht ze konden bii Ooltgensplaat on wachtten daar de bootjes en schuit jes op. die de evacué's van de dijk haalden Op het Volkerak moesten ze overstappen op de grotere bo ten. die het vasteland bjj Dintel sas konden hereiken. Daar waren auto's en eerste huln gereed om de slachtoffers verder te helpen. Ooltgensplaat is" van Zaterdag nacht af verstoken geweest van gas. licht en drinkwater. Uit h-t vlakke land van Goeree-Overflak kee waren de mensen naar de dorpskom gevlucht, de enige plek. die droog gebleven is Men heeft hen ondergebracht ln de Gerefor meerde Kerk, in het gemeentehuis, op zolders, in schuren of zo maar achter de dijk. Een handjevol/ mariniers trof er Maandagmiddag mensen aan. die alle hoop hadden opgegeven. Veel konden de mariniers niet doen Ze waren te gering in aantal De aller ergste zieken werden naar het vas teland gebracht, toen het getij nog gunstig was. Daarna brak de der de angstige nacht aan. Een paar waaghalzen kwamen in kleine boot jes tot dicht bii de dijk en hoorden daar roepen. Maar ook zij konden piets uitrichten en keerden terug naar Dintelsas. Afwachten Daar, by het sluiswachtershuisje, werd ten einde raad besloten de dag af te wachten. De dag. die on danks alle ellende weer hoop heeft gebracht in de harten va.i die tweeduizend op dc dijk Om half acht zagen ze eerst een poli- tieboot hun haventje binnenko men Daarna volgde de ..Adie met dokter Verwey en bet team uit Loosdrccht Een half uur ta ter kwam de marine, gevolgd door een tweede vrachtschip en een derde en een vierde Ze brachten jachtjes uit Loosdrecht. doktoren en verplegers uit Rotterdam, melk uit Friesland, brood uit Breda Al wat er werken kon vormde een levende ketting van de schepen naar het gemeentehuis om de goe deren door te geven. Burgemees ter Hordijk besprak er met dok ter Verwey en tandarts Schipper de situatie ..Is evacueren mogelijk?'" vroeg de burgemeester „Ja" rei Loos drechtse tandarts en hij zette zijn Uit Ooitpensnlnat ziin de geëva- cneerden met kleine boten naar het Volkerak gebracht, waar zij. midden op het woelige water, overgebracht werden op grotere vrachtschepen. (Foto Hofland) mannen aan het werk. Spoedig werden ze geholpen door vele an deren. Er komt een koerier van Oude Tonge De man was met levensge vaar op een vlotje naar Ooltgens plaat gekomen om hulp te vragen „Er liggen tweehonderd doden in een schuur bij ons", zei hij. ..Toen iedereen sliep zijn de huizen cp de diik weggezakt" Er komen vliegtuigen over Ame rikaanse. Engelse cn Nederlandse Een er van schiet in een blikken kokertje een boodschap naar be neden. ..Noord-West van hier zit ten vele mensen op een diik in het water". Ranke nlczierbooties wor den naar de dijk gezonden met een gids voorop. Verkenners gaan op weg naar Oude Tonge. Ooltgensplaat raakt leeg. Ergens langs de dijk staat een paard 'r. een woonhuis en iets verderop, temidden van een onbeschrijfelijke ravage, veegt een oude vrouw haa- stoep schoon. Vijf minuten later zien we haar weer. op weg naar de evacuatie-boot. Een boer hrengt zijn vrouw en kinderen naar het haventje. „Dc ben 57". zegt nij. „Maar ik blijf, want wie weet ei de weg zoals ik". Drinkwater Er is echter geen weg meer Er is alleen maar water, waarin cada vers drijven. „Dokter", vraagt de burgemeester. „Hebt U iets om typhus te voorkomen?" ..Jawel", antwoordt de dokter, „Goed drink water. Het is onderweg". Op de dijk dringt men tezamen. Eén enkele man roeit in een boot je naar een stal. honderd meter verderop. Z'n bootje loopt ergens op vast. De man springt in het ijs koude water en verdwijnt in de stal. Nog geen tien tellen later komt hij er uit met een lam in zyn armen, dat hij naar de boot brengt En weer gaat hy terug Nóg een lam brengt hij naar zijn roeibootje. Drie nachten en twee dagen hebben de dieren, zo horen we later, in een voerbak gestaan, met de kop boven het water uit. Ze leven nog. Met de evacuatie-boot verlaten we Groeree. Om ons heen zien 'we tientallen en nog eens tientallen schepen, die te hulp zijn gesneld. Een er van. ..Het Avontuur" zit aan de grond Marine-personeel brengt de lading, kostbaar voetdsel, over in een rubberboot. In het ruim van de evacuatie boot krijgen de verjaagden voor het eerst na Zaterdagnacht koffie en brood en melk en sinaasappe len. Jongens uit een marine-oplei dingsschool delen er lu-'ers uit, Een zieke man ligt niet-begrijpend op een brancard Een varensgezel praat bemoedigend met een oud vrouwtje. „Die zeeman hoort op Oude Tonge thuis" zegt iemand. „Is er drie jaar niet geweest. Wilde zijn familie opzoeken, maar kan er niet bij komen". In het ruim van de boot ligt een man, die twee da- OOUTGENSPLAAT: een vernielde dijk. die tóch nog beschutting gaf aan honderd huisjes, waarin twee duizend mensen de veiligheid hadden gezocht, ook al stond het water in de woonkamers en stroomde het vrijelijk door de straat. (Foto Hofland) gen en twee nachten in een boom top heeft gezeten voor men hem kon bereiken. Hij zegt niets, maar staart naar de binnenkant van de scheepswand. En hij heeft de han den gevouwen. In het ruim van de cvacualle- boot, die van het Volkerak naar Dintelsas voer, zaten honderden vrouwen, kinderen en ouden van dayen, die van Zaterdagavond, af geïsoleerd waren geweest op de dijk van Ooltgensplaat. (Foto Hofland) KLM stelt vervoersruimte voor goederen naar nood- gebieden beschikbaar DEN HAAG - De KLM heeft op alle internationale lijnen van haar verkeersnet voor zover mogelijk, gratis ruimte beschikbaar gesteld voor dringend vervoer van goéderen uit het buitenland naar ons land Zo brengt het KLM-lyntoestel uit Zwitserland 1 000 kg dekens en lin nengoed van Bazel naar Amsterdam mee. Voor vandaag staat nog een 1.000 kg goederpn voor vervoer per KLM gereed Volgens mededelingen uit Zwitserland zijn daar verschei dene acties op touw gezet ter leni ging van de ramp in ons land. Kamper veehouders staan ieder een rund af KAMPEN Honderd-twintig veehouders en boeren van het Kam pereiland hebben Dinsdagavond be sloten ieder een rund af te staan voor een nader aan te wijzen ge meente of streek in het getroffen gebied Dit deelde de burgemeester van Kampen mede. Dringend beroep op alle Nederlanders evacué's onderdak te verlenen DEN tlAAG. Verontrustend noemde minister-president dr Drees hedenmiddag in de Tweede Kamer waar hjj een overzicht gaf van de ramp, welke ons vaderland heeft getroffen en van de maatregelen, welke de regering reeds heeft genomen en nog zal nemen ter leniging van de nood het grote aantal doden. Men tracht zo spoedig mogelijk hun namen te weten te komen ten einde de familieleden te kunnen verwittigen. Dr Drees voegde daaraan toe. dat waarschijnlijk 50.000 mensen dakloos zUn geworden en aan een onderkomen moeten worden geholpen. Een dringend beroep deed hjj op alle Nederlanders, hoewel zelf in vele gevallen nog gebukt gaande onder de woningnood, de slachtoffers huisvesting te ver lenen. Alle mogelijke hulp zal worden samengebundeld in de Coördinatie Commissie Watersnood 1953. waar van minister Beel de leiding heeft. Prins Bcrnhard heeft zich bereid verklaard, het voorzitterschap op zich te nemen van het Nationale Rampenfonds. In aansluiting op zijn radiorede van Maandagavond tot het Neder landse volk bevestigde de minister president, dat alle mogelijke belas tingfaciliteiten zullen worden ver leend, teneinde enerzijds de hulp verlening van particuliere zijde zo ongehinderd mogelijk te doen ge schieden en anderzyds de getroffe nen rechtstreeks te verlichten. Hoe groot ook de offerzin is. waarvan het Nederlandse volk ;n deze dagen getuigt, de regering ziet terdege in. aldus dr Drees. dat de Schatkist in ruime mate te hulp zal moeten komen. Over de wijze waar op en de mate waarin dit zal ge schieden. zal de Kamet worden in gelicht. zodra de volledige gegevens over de ramp verkregen zyn en aan de hand daarvan de hulpmaatrege len zullen zijn opgesteld. De minis ter-president gaf te kennen ,dat naar alle waarschijnlijkheid zal kunnen worden geput uit hei zogenaamde tegenwaardefonds van de Marshall hulp. Dr. Drees herinnerde er aan. dat ook Belgen en Bruten zwaar door de watersnood getroffen zijn en hij sprak een woord van medeleven aan het adres van onze Belgische an Britse vrienden. Aan het einde van zijn rede ver klaarde de minister-president met bewogen stem dat hoezeer de stroom van r o-benchten o<-k herinnerde aan de Meimaand van 1940. dit grote verschil toch niet uit het oog mocht worden verlo ren: in 1940 ging het om een strijd tussen mensen en mensen, thans om een strijd van solidaire men sen tegen een overmachtige natuur, waarbij alle onderscheidingen zyn weggevallen. De minister-president twijfelde er niet aan. dat deze een dracht voor de slachtoffers der ge troffen gebieden en het gehele Ne derlandse volk zegenrijke vruchten zou opleveren. Israëlisch diplomaat uit Hongarije gewezen PARIJS. De Hongaarse am bassade te Parijs heeft bekend ge maakt. dat Hongarije Dinsdag de Israëlische culturele attaché te Boedapest. Walter, heeft gelast „onmiddellijk" Hongarije te ver laten De attaché die door de Hon gaarse autoriteiten wordt beschul digd van spionnage, is Dinsdag avond per vliegtuig vertrokken. DOESBURG Jonge leden van de Doesburgse zeilvereniging hebben tot Maandagavond reeds 266 mensen uit het getroffen gebied van West- Brabant en Zeeland gehaald en naar veiliger oorden gebracht. Zij stelden by 't horen van de eerste berichten over de nationale ramp ogenblikkelijk enige vletten met buitenboordmoto ren beschikbaar, laadden deze op een vrachtauto en vertrokken met de vletten reeds Zondagmorgen naar Bergen op Zoom. Hier verleenden zij de eerste daadwerkelijke steun. Dinsdag zijn de dappere zeilers inge zet in de hulpactie voor Steenber gen. Boekje over de ramp, gehele opbrengst voor slachtoffers AMSTERDAM. De Vereniging ter Behartiging van de Belangen des Boekhandels zal op korte termijn een boekje het licht doen zien. gewijd aan de overstromingsramp, die ons land heeft getroffen. Het boekje zal in foto's een sober relaas geven van de ernstige gevolgen dezer catastro phe. De vereniging heeft voor de ver zorging en de verspreiding dezer uitgave de belangeloze medewerkine verkregen van de uitgevers als van de boekhandel in het gehele land. Men verwacht, dat ook de papier handel en de drukkers belangeloos hun diensten zullen verlenen. Op deze wijze zal het de Vereniging mogelijk zijn. de gehele op brengst van de uitgave aan het Nationaal Rampenfonds af te dragen. Honderden millioenen guldens zijn nodig DEN HAAG Mr Hunter, hoofd van de MSA-missie (Bureau voor Wederzijdse Veiligheid) in ons land. zei Dinsdag, dat herstel van de dijken en de vernielde huizen in het overstroomde gebied honderden millioenen guldens zal vragen. Het herstel van de productiviteit van ons land zal bovendien nog mil lioenen guldens vereen Naar schat ting zijn 175 000 ha vruchtbaar land bij de ramp betrokken. Hunter maakte Dinsdag een tocht door het getroffen gebied ln West-Brabant. Hij bracht zyn diep medeleven tot uitdrukking met de bevolking in de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland. De eerste vrouw, die uit het overstroomde Oosterland op Schouwen en Duiveland werd gered door een Engelse helicop tère. was de 27-jarige Janneke Eerland. Inwoners uit Bruinisse informeerden begerig naar nieuws over familieleden in Oos terland. waarover zij in onge rustheid verkeren. Putten (Gld.) offerde twee gulden per inwoner PUTTEN (Gld.) In het in de bezettingstijd zo ernstig getroffen plaatsje Putten (Gld) is Maandag een collecte gehouden onder de ruim 10000 inwoners Deze collecte bracht f 21 250.— op of ruim twee gulden per inwoner Bovendien een grote collectie kledingstukken en goederen. Soekarno leeft mee met leed der getroffenen DJAKARTA, President Soekarno heeft Dinsdag in Makassar zijn leedwe zen met de ramp in Nederland uitge sproken. ..Ik gevoel de ellende van de getroffenen zeer goed en betuig myn deelneming in hun leed Ik hoop. dat met vereende krachten hun ellende kan worden verzacht. Bij de gevoelens van leed en smart kent het Indonesische volk geen politieke geschillen Wy zijn allen kinderen Gods", zei Soekarpo. Brandstofvoorziening van hulpcolonnes DEN HAAG Uit rapporten van de Wegenwachten blijkt, dat 'snachts verscheidene vrachtauto's uit hulp colonnes zonder benzine staan omdat zy langs de route niet kunnen tan ken. De ANWB doet een beroep op benzinestations- en pomphouders langs de voor het reddingswerk vi tale routes om. indien zil in deze nood-periode niet permanent ge opend zijn, zodanige voorzieningen te treffen, dat ook 's nachts de brand stofvoorziening van de hulptranspor ten niet stagneert.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3