Vermoedelijk zullen 50.000 mensen moeten worden geëvacueerd Van schenkingen aan slachtoffers zullen geen belastingen worden geheven Honderden verkleumden nog zonder voedsel op dijk Hoe de Regering de nood denkt te lenigen Uitkeringen aan slachtoffers Geteisterd Vlissingen is weer drooggevallen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 REGERINGSVERKLARING (Van onze Pailementsiedacteui) IN AANWEZIGHEID van het gehele kabinet heeft minister-president dr Drees gisteren in de Tweede Kamer een verklaring afgelegd, die even later door minister Beel in de Eerste Kamer werd herhaald. Vóór de minister-president sprak de Kamervoorzitter, dr Kortenhorst een woord van deelneming en opwekking tot hulp, staande door alle aan wezigen aangehoord. Dr Drees begon met mee te delen, dal gepoogd zal worden, de namen der ge- evacueerden te verzamelen familie te kunnen inlichten. Mede de hand van een grote kaart gaf dr Drees een overzicht van de nationale ramp, welke ons land heeft getroffen, minister betoogde, dat een uitspraak over de' ontstane schade een slag in de lucht zou zijn. Hoevelen hun woningen met alle have en goed hebben moeten achterlaten om elders onderkomen te vinden, valt noj niet bij benadering te zeggen. Alles wat mogelijk is wordt gedaan om hun lot te verzachten. Zoals in tijden van nood reeds eerder is gebleken, is het Nederlandse volk in al zijn geledingen bereid de handen ineen te slaan en de getroffen landgenoten krachtdadig bij te staan. De wijze, waar op geheel Nederland te hulp is gesneld, is boven alle lof verheven Vrijwilligers uit alle kringen hebben zich gemeld. Materiaal wordt allerwegen ter beschik king gesteld, giften in geld en goederen stromen binnen. Uit Suriname en de An tillen zijn berichten bij de regering bin nengekomen. waaruit blijkt, dat aldaar hulpacties worden georganiseerd. Uit vele landen zijn aanbiedingen tot financiële en materiële hulp ontvangen. De regering stelt deze blijken van medeleven op hoge prijs; zij heeft deze voor een belangrijk gedeelte reeds kunnen aanvaarden. Naast de aanbiedingen van landen als Canada, Indonesië, Duitsland en vele andere zijn het voornamelijk die van Amerika. Enge- land, Frankrijk en België, welke tenge volge van de vorm der hulpverlening en de situatie van het ogenblik in een on middellijke behoefte voorzien Zo zijn en worden naast Nederlandse militairen van zee-, land- en luchtmacht. Ameri kaanse. Britse, Franse en Belgische troe pen, voorzien van waardevol materieel, zoals vaartuigen- vliegtuigen, helicopters en grote hoeveelheden klein materieel, ingezet. Niet elk aanbod kon reeds wor den aanvaard, aangezien de omstandig heden zulks nog niet toelieten. Mochten deze zich wijzigen, zo zijn maatregelen genomen om alsdan dankbaar van deze aanbiedingen gebruik te maken. Onmiddellijk na de ramp is een aan vang gemaakt met evacuatie van slacht offers. Provinciale evacuatiecommissaris sen hebben alle nodige maatregelen ge nomen. De evacuatie is nog niet voltooid. Te vrezen valt. dat in totaal ongeveer 50.000 personen van elders moeten den ondergebracht. Dit cijfer kan ech ter slechts met het grootste voorbehoud werden gegeven. De Regering doet een dringend beroep op allen, die ondanks de woningnood nog in staat zijn slachtoffers op te nemen, zich daartoe beschikbaar te stellen. Goede en vlotte samenwerking tussen de overheidsdiensten, die bij de hulpver lening en het herstel betrokken zijn, zal worden bevorderd door de instelling van de Coördinatiecommissie Watersnood 1953, welke onder leiding van Minister Beel aan het werk is gegaan. Ter le niging van de directe nood der slacht offers van de overstromingen heeft het Nederlandse Rode Kruis de inzameling en verstrekking van goederen, zoals kle ding en dekking, op zich genomen. Daar naast zal zeer veel geld nodig zijn voor de verlening van nooduitkeringen aan hen, die alles hebben moeten achter laten, en voor tegemoetkoming in de schade aan woningen en huisraad. Het Nationaal Rampenfonds, in welks be- Van huis en haard verdreven, met rouw in het hart om het verlies van familie en bekenden en veelal met de wetenschap, dat zij hun grond voorlopig niet meer zullen terugzien: zo ondergaan de vluch telingen uit Zeeland, Zuid-Holland en Brabant de watersnood. Deze foto geeft een situatie weer, die in het rampgebied algemeen is: het water, een dijk en een polder, waarin het water klotst dat daar niet thuis hoort en dan overal: de bittere en nameloze ellende van hen wier leven plotseling het enige bezit is geworden. stuur vertegenwoordigers van de De partementen van Binnenlandse Zaken en van Maatschappelijk Werk zijn opgeno men, heeft zich belast met de inzameling van de geldelijke bijdragen Z KH. Prins Bernhard, die vandaag weer in ons land terug hoopt te zijn, is bereid gevonden het voorzitterschap van dit fonds op zich te nemen, zulks in ver band met het aftreden als zodanig van Jhr Beelaerts van Blokland. Het Na tionaal Rampenfonds wordt, bij de uit-' voering van zijn taak, gesteund door het apparaat van de Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp Belastingiaciliteiten Gelet op de zeer bijzondere omstandig heden heeft de Regering besloten voor giften ten gunste van het Rampenfonds verschillende belastingfaciliteiten toe te staan. Met name zullen zowel natuur lijke personen als lichamen voor de in komstenbelasting, de loonbelasting en de v-ennootschapsbelaoting giften in geld aan het Nationaal Rampenfonds tot elk be drag, mits schriftelijk bewezen, van het inkomen of de winst mogen aftrekken. De wettelijke beperkingen op het gebied van aftrek van siften zijn hier niet van toepassing. Over bedragen, die ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds van het loon worden afgestaan (waaronder begrepen loon uit overwerk) behoeft geen loon belasting te worden betaald. Goederen, die uit bedrijfsvoorraden ten behoeve van de watersnoodslacht offers aan het Nederlandse Rode Kruis en eventuele andere daartoe aangewe zen instanties worden geschonken, ko men ten laste van de fiscale winst Van deze goederen wordit geen omzetbelas ting geheven. Aan fabrikanten en im porteurs van tahaksartikelen wordt in dat geval vrijstelling van accijns ver leend. Van schenkingen in gek, aan het Na tionaal Rampenfonds en van goederen aan het Nederlandse Rode Kruis en eventuele andere daartoe aangewezen instanties zal geen schenkingsrecht wor den geheven. Voorts is terstond aan de ontvangers opgedragen verzoeken om uitstel van belasting van hen, die door watersnood zijn getroffen, op ruime schaal in te willigen. schade de volle aandacht moeten hebben. De bijzondere kosten, die waterschap pen en andere lagere publiekrechtelijke lichamen voor het herstel van dijken, waterkeringen, wegen e.d. te dragen zouden krijgen, zullen ongetwijfeld hun draagkracht te boven gaan. De Staten- Generaal zullen met de Regering van oordeel zijn, dat hier het Rijk te hulp zal hebben te komen. Voor het herstel van landbouwgronden, boerderijen en bedrijfsinrichtingen zullen dezelfde organen werkzaam zijn als in 1945. Voor de privaatrechtelijke schaden zal een regeling zijn te treffen in de geest van de wet op de materiële oorlogs schaden. Zal dus voor leniging van de directe nood en voor vergoeding van verloren kleding en andere particuliere bezittin gen in de eerste plaats een beroep wor den gedaan op de offerzin van het Neder landse volk in al zijn geledingen, de om- v -g van de overstromingsramp is zo groot, dat ook aanzienlijke bedragen voor herstel en schadevergoeding voor rekening van de Schatkist zullen komen. Hulp van Den Haag en omgeving De Houtrusthallen in Den Haag leken gisteren op een enorme markt, waar ver zameld, gesorteerd en verzonden werd. Heren-, dames- en kinderkleding en lin nengoed werd op grote stapels gelegd, in kinderwagens geladen en dan met kin derwagen en al op vrachtauto's gezet, waarmee ze naar de rampgebieden wer den vervoerd. In Wassenaar overtroffen de resultaten van de inzameling alle verwachtingen- De gymnastiekzalen van de Voorburgse scholen lagen propvol goederen, schoei sel en andere benodigdheden Rijswijk bleef niet achter. Honderden kilo's goe deren en meer dan f 8000 werden bijeen gebracht. kunnen worden geput uit de tegen- waarderekening, verkregen uit de dollar hulp. Zodra de Regering beschikt over vol lediger gegevens omtrent de omvang en de gevolgen van de ramp, zal zij de Staten-Generaal nadtr inlichten, ook wat betreft de te treffen maatregelen. Na het overzicht, dat ik heb gegeven over onze eigen nood, zou ik van deze plaats er aan willen herinneren, dat ook onze buren aan onze Zuidgrens en aan ie overzijde van de Noordzee getroffen zijn door hetzelfde geweld der elemen ten, dat de ramp over Nederland bracht. Het is de Regering een behoefte uitdruk king te geven aan haar medeleve met Te verwachten is, dat daarvoor mede zal I onze Belgische en Britse vriendon. Nooduitkeringen In samenwerking met het Nationaal Rampenfonds zal worden begonnen met de verstrekking van nooduitkeringen aan de getroffenen op de voet van de regeling voor oorlogsslachtoffers, waar bij de betrokken gemeentebesturen nog gisteren zou worden gevraagd zich met de uitvoering te belasten. Vervolgens zal het herstel van de Schokkend leed op Goeiee Verscheidene plaatsen niet te bereiken, terwijl evacuatie geboden is AANGRIJPEND is het leed, dat de watersnood ook in Zuid-Holland ge bracht heeft, vooral op Goeree-Overflakkee en Beijerland. Op het eerste eiland zijn slechts twee gebieden nog niet overstroomd, namelijk de streken rondom Dirksland en Ouddorp. In de overige dorpen heeft de bevolking haar toevlucht gezocht op de dijken en de bovenverdiepingen van de woningen. Verscheidene plaatsen zijn niet te bereiken, terwijl evacuatie op grote schaal bitter nodig is. Beijerland vertoont een soortgelijk] deel van de gemeente binnen de vesting beeld als Goeree-Overflakkee. Een droog gebied wordt nog slechts aangetroffen rondom Oud-Beijerland en Klaaswaal. Hoewel ook van Voorne-Putten een aanzienlijk deel is veranderd in een bin nenzee. wordt nog om het behoud van een zeer groot gebied gevochten. In som mige gevallen heeft men zich ondanks de verbeten worsteling moeten terugtrekken achter verder gelegen waterkeringen. Het dichten van de dijksgaten is met kracht aangevat. Burgemeester Van der Ploeg van Put- tershoek seinde Maandagavonud dat in de richting 's-Gravendeel de polders Hoeks Nieuwland en Nieuw Bonaventura waren overstroomd. Het Westelijk deel, richting Mijnsherenland, was nog vrij, dank zij de kloeke verdediging van de Blaakschedijk door honderden vrijwilligers, die dag en nacht doorwerken met het storten van zandzakken. Honderd vrijwilligers uit Barendrecht kwamen gisteravond de oververmoeide werkers aflossen. Er wa ren toen nog geen slachtoffers. Er was een tankschip voor drinkwater. Hellevoetsluis is zwaar getroffen. Het Dr DREES KONDIGDE MAATREGELEN AAN (Van onze Parlementsredacteur) Dr Drees en minister Beel hebben gisteren in de Staten-Generaal de volgende maatregelen aangekondigd: 1. Giften in geld aan Nationaal Rampenfonds vrij van inkomsten-, loon- en vennootschapsbelasting. 2. Afgestaan loon (ook uit overwerk) valt buiten loonbelasting. 3. Afgestane goederen komen ten laste van de fiscale winst. 4. Schenkingen zijn vrij van schenkingsrecht. 5. Uitstel van belastingbetaling voor getroffenen. 6. Nooduitkeringen aan getroffenen op de voet van de regelingen voor oorlogsslachtoffers. Rijkshulp aan de waterschappen. Herstel van landbouwgronden op zelfde wijze als in 1945. Privaatrechtelijke schadevergoeding in de geest van de wet op de materiële oorlogsschaden. 10. Nadere mededelingen en maatregelen, zodra een beter overzicht is verkregen van omvang en gevolgen van de ramp. 7. wallen is geheel overstroomd geweest. De bewoners konden zich over het algemeen met moeite redden. Vijf van hen zijn ver dronken. De stad is een toevluchtsoord voor vluchtelingen uit het zeer zwaar ge troffen Stellendam op Goeree-Overflak kee. Ook Den Briel is in een soort door gangscentrum voor geredden herschapen. Op het eiland Rozenburg zou gistermor gen worden begonnen met het dichten van het zestig meter brede gat in de Bos- polderdijk langs de Nieuwe Waterweg. Honderd man genietroepen, bijgestaan door een zelfde aantal eilandbewoners, zouden het zware karwei uitvoeren. Alblasserwaard: 5000 ha overspoeld Van de Alblasserwaard is het Zuid westelijk deel ondergelopen. Het Oosten en Noorden waren gisteren nog droog, maar werden doQc. het water bedreigd. Veel hangt er van af, of het geweldige gat in de dijk tussen Alblasserdam en Papendrecht kan worden gedicht. Dit werk zal ongeveer twee a drie weken duren. Bij hoog tij stromen door het gat nog steeds grote massa's water de Alblas serwaard binnen. Van de 24.000 ha grote polder is ongeveer 5500 a 6 000 ha over spoeld. Het gat bij Sliedrecht heeft men nu onder de knie en wordt thans definitief gedicht. De toestand is in de Alblasserwaard niet onrustbarend, daar zich in het Wes ten vrij grote reservoirs bevinden, die l<et water kunnen vasthouden. Het opkomen de water zal dus in het Oosten weinig in zijn greep kunnen krijgen. Uit Papendrecht zijn ongeveer 300 ge zinnen geëvacueerd, meest naar Hendrik- Ido Ambacht. De ramp heeft in deze omgeving één dode geëist, terwijl nog één persoon wordt vermist. Men vreest dat het water in deze omgeving tot een meter zal stijgen. Tot Maandagmorgen is men in Papendrecht verstoken geweest van drinkwater. Het buitendijkse gedeelte van Hardinx- veld heeft zware schade opgelopen, vooral aan de machines van de indus trieën. Een kustvaarder van de werf De Hoop kwam op de kade terecht. De dijk heeft zich hier echter vrij goed gehou den. Honderd man genietroepen, bijge staan door ingezetenen en studenten, werken zo hard zij kunnen om de polder droog te h-uden. Een stuk van de rijksweg op de grens van Giessendam en Sliedrecht is weg geslagen. Voorlopig zelfde regeling als voor oorlogsgetroffenen Minister van Thiel heeft alle burge meesters en wethouders gemachtigd de slachtoffers van de ramp, voor zover deze niet of onvoldoende in staat zijn om in hun eigen levensonderhoud te voorzien, voorlopig een uitkering ter voorziening in de kosten van noodzake lijk levensonderhoud toe te kennen, over eenkomstig de regeling hulpverlening oorlogsslachtoffers (19401945). Deze p Idelijke hulpverlenmgsregeling ten behoeve van de slachtoffers van de ramp wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Februari jl. Nadere uitvoeringsvoorschriften op de getroffen regeling zullen binnen korte tijd zodra het inzicht in de omvang dn de verschillende aspecten van de te lenigen nood is verkregen aan F en W. worden toegezonden. Corps Diplomatique naar de noodgebieden Vandaag zal 't Corps Diplomatique een vlucht boven de noodgebieden maken. B.P.M.-Pernis leed grote schade De watersnood heeft grote schade aangericht in de B.P.M.-raffinaderij te Pernis, waarvan belangrijke gedeelten zijn ondergelopen geweest. Antwerpse autotunnel weer in gebruik De z.g. autotunnel bij Antwerpen, die 24 uur gesloten* is geweest, is weer voor het verkeer opengesteld. Aldus de K.N.A.C. Regeringsverklaring ook in Eerste Kamer De rede, die de minister-president, dr Drees, in de Tweede Kamer heeft ge houden, is door minister Beel gisteren ook in de Eerste Kamer uitgesproken. Jongens trokken zo maar weg om te helpen Ouders moeten maar rustig afwachten Vele jongelui in ons land hebben zich spontaan aangemeld voor graafwerk, zon der hun ouders daarvan op de hoogte te stellen. Er zit voor de ongeruste ouders niets anders op dan te wachten waar hun kin deren zich bevinden. Naar schatting 15.000 stuks vee verdronken Geschat wordt dat in de noodgebieden 15.000 stuks vee is verdronken. Hoewel op vele plaatsen veevoer is gebruikt om te trachten gaten in dijken te dichten, zijn er over het algemeen nog voldoende voorraden beschikbaar. Uit alle delen van het land worden voorraden veevoe der aangeboden. Zuiderzeewerken blijven voorlopig stil liggen Materialen gaan naar de rampgebieden Naar wy vernemen, zullen de bedy- kingswerken van Flevoland-Oost voor lopig niet worden hervat, omdat de ge hele technische apparatuur en veel mate rieel naar de noodgebieden moet. Noodhospitalen op Voorne Op Voorne zijn twee noodhospitalen ingericht en wel één in Oostvoome en één in Rockanje. Walcheren werkt al aan herstel Maar op Schouwen-Duiveland zien nog 21.000 mensen uit naar redding TERWIJL OP HET GETEISTERDE Tholen en Schouwen-Duiveland de nood op het hoogst is geklommen, zo meende men gisteren, is op andere Zeeuwse eilanden het water reeds wat gezakt. De gemalen draaien op volle toeren en met man en macht werkt men aan het. dichten van de dijken. Vlissingen is weer geheel droog. Er is echter nog geen leidingwater en tankwagens rijden daarom door de straten. Intussen is men ook be gonnen met de herstelwerkzaamheden. De verwoesting aan de boulevard De Ruyter, waar een gat van 75 meter ontstond, blijkt nog groter te zijn dan tijdens de oorlog. Tot 14 Februari: Overwerk van arbeiders is toegestaan Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid maakt bekend, dat in gevolge de Arbeidswet 1919 voor arbei ders van 16 jaar en ouder vergunning is verleend om in ondernemingen, waar in werkzaamheden worden verricht ter voorziening in de behoeften der getrof fen gebieden eventuele steunacties hieronder begrepen langer te wer ken en wel tot het maximum aantal uren, dat krachtens de Arbeidswet bij vergunning kan worden toegestaan. Deze algemene vergunning geldt tot en met Zaterdag 14 Februari a.s. De gaten in de dijken bij Rammekens en Veere zijn gedicht. Men werpt thans een versterkingsdam van klei op. In de zeedijk bij de Schone Waardin (een stuk van de Westerschelde) blijkt een gat te zijn geslagen. De slaperdijk achter deze zeedijk doet nu dienst als zeewering. In de omgeving van Amemuiden staan nog enkele polders blank. Midde.burg zit nog zonder drinkwater. Daar het onmogelijk is drinkwater aan te voeren van Beve land, heeft de gemeente alle inwoners een geringe hoeveelheid water uit de reserve-voorraad thuis bezorgd per tankwagen. Ook in Zeeuwsch- /laanderen is de toestand reeds veel verbeterd. In veel gemeenten «taat reeds geen water meer. Gisteren zou men beginnen met het leegpompen van enkele polders. Twee honderd vijftig militairen van de kader- school in Weert werken aan het herstel de dijken rondom Terneuzen Rond getroffen Hontenisse, waar acht per sonen zijn omgekomen, staan nog 2000 ha blank. Kortgene 3S doden In Kortgene op Noord-Beveland zijn, volgens tot dusverre ontvangen berich ten, 35 a 40 doden. Het is mogelijk dat zich nog slachtoffers in de ingestorte huizen bevinden. Rond Kortgene is on geveer 2000 ha (25 pet van de opper vlakte van het hele eiland) overspoeld. Geersdijk, waar één dode is te betreu ren, is eveneens ondergelopen. In Wol- phaartsdijk zijn 6 inwoners aan de over stroming ten prooi gevallen. Yerseke, op Zuid-Beveland, is een gon zende bijenkorf. Meer dat. duizend vluchtelingen van Bruinisse, Schouwen- Duiveland, Noord-Beveland en Tholen hebben er onderdak gevonden. Duizend verkleumde mensen, die aan de dood ontsnapt zijn, dank zij het dag en nacht touw zijn van de vissers uit Yerseke. Zij zijn ingekwartierd bij burgers. Mensen zien uit naar redding ,Daar aan de overkant in Zierikzee, daar is het erg", zeggen ze in Yerseke. Vissers die er geweest zijn spreken van tientallen doden en van huizen die op instorten staan. Zevenduizend mensen zitten daar nog te wachten, ongeteld de andere veertienduizend van het eiland Schouwen-Duiveland. Geen licht, geen verwarming en weinig voedsel. Een van de mensen die van Schouwen en Duiveland zij i overgebracht,, is de ""•jarige Catshoek, die bij het gemaal woont, 67 km van Zierikzee. Om 5 uur 's nachts werd hy door zijn buuurman gewekt. „Binnen het uur stroomde het water met geweld langs myn huis", zegt hij. De stroom werd veroorzaakt door het enorme gat, dat bij Burgsluis is ge slagen en waarbij tien mensen verdron ken. Later vielen ook verder nog enige gaten in de dijk. „Ik ben toen naar de zolder gegaan", vertelde Catghoek, „maar ik zag aankomen, dat het mis zou gaan en ben naar het café aan de dijk ge- Utrecht kan 40.000 evacué's bergen Jaarbeurs doorgangsgebouw Utrecht is bestemd als doorgangs centrum van de provincie, wat betreft évacué's en het distribueren van de bin nenkomende goederen voor de noodge bieden. In de loop van gisteren werden de eersten van een grote stroom geëva- cueerden, die voor het merendeel uit Goeree en Overflakkee met schepen on derweg zyn, in Utrecht verwacht. De jaarbeurs heeft een aantal hallen op het Croeselaanterrein beschikbaar gesteld, waar ruimte is voor 40.000 mensen. Stro en beddegoed zyn voldoende aanwezig, terwyl ook de gemeentelijke centrale keuken is ingeschakeld. Het is de bedoe ling de vluchtelingen maar kort in de hallen te laten verblijven en na registra tie door te geven aan de verschillende plaatsen in de provincie. /lucht, waar ik vannacht ben gebleven. Vanmorgen kwam er een scheepje uit Bruinisse aan de dijk, en daar bij ik met nog een aantal anderen opgestapt". „En uw vrouw?" vroegen we. „Die zat Zaterdagnacht op Noordwelle, maar daar is het mis. Ik hoop, dat ze nog op de duinen bij Renesse zit", Kruiningen op Zuid-Beveland is een der zwaartst getroffen plaatsjes in Zee land. Het dorpje staat blank en op het hoogste punt, de markt, staat thans bij hoog tij een meter water. In de polder er omheen staat het water twee en een halve meter hoog. De rails van de spoorbaan steken ergens midden in het land recht de lucht in, een machteloze aanklacht tegen dit geweld. Tientallen slachtoffers zijn hier te betreuren. Burgemeester Nieuwe Tonge verdronken? De toestand op Goeree- Overflakkee De geëvacueerden van Ooltgensplaat, Goeree en Overflakkee zijn in Dintel- oord (N.Br.) ondergebracht. De bevolking van Den Bommel eva cueert vermoedelijk naar Rotterdam. De moeilijkheden aldaar kunnen nu over wonnen worden. Het meest kritiek schijnt de situatie in Oude en Nieuwe Tonge te zijn. Daar moeten veel slachtoffers te betreuren zyn en het gerucht gaat, dat ook de burgemeester van Nieuwe Tonge ver dronken is. Men heeft tot nu toe geen enkel contact met andere gemeenten op het eiland kunnen krygen. Twee boten ;n in de richting van Oude en Nieuwe Tonge. In Stad aan 't Haringvliet heeft de bevolking besloten tc blijven, met uit zondering van een 150-tal, dat er vrij willig de voorkeur aan gaf te evacueren. In Middelharnis en Sommelsdyk zijn duizend burgers vrijwillig vertrokken. 100 anderen wachten nog op vervoer. De bewoners van Herkingen zyn voor een groot deel geëvacueerd naar Dirks land. dat droog ligt. Door het gebrek aan communicatiemid delen weet men niet. hoe de toestand in Melissant en Goederede is. In Ouddorp schijnen geen slachtoffers te zijn geval len. De bevolking was op de hoogs*-- punten van de duinen geklommen en l.J nog hier en daar op de daken. Burgemeester van Rilland Bath omgekomen Bij een poging om nog inwoners van Rilland Bath te redden is de burgemees ter van dat dorp met een auto door een grote golf meegesleurd en verdwenen in het kolkende water. De burgemeester was de heer J. A. de Goffau. Maandag meldden we reeds dat hij werd vermist. In Oosthoek Z.-Vlaanderen toestand meester In de Oosthoek van Zeeuwsch-Vlaan deren blijkt men de toestand thans mees ter te zijn. De Polders om Kloosterzande Walsoorden zijn droog gebleven. Men heeft reeds thans een aanvang kunnen maken met het dichtgooien van de breuk in de zeedijk bij Ossenisse. Bij Ossenisse is het lijkje gevonden van een in de gol ven omgekomen kind. Chirurg per helicopter naar Haamstede Gistermorgen om tien uur zyn dr A. H. P. Augusteyn van het Ned. Rode Kruis en de chirurg dr M. P. v. d. Loo per helicopter met medicamenten, in strumentarium en kaarsen uit Bergen op Zoom opgestegen met bestemming Haamstede, op Schouwen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5