Verlenging dividend-beperking aanvaard Na knap betoog van Staatssecretaris van den Berge MACHTELD WISSE, FOTOGRAFE PANDA EN DE GEHEIME DOCUMENTEN ABDIJSIROOP Agenda LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 4 FEBRUARI EERSTE KAMER: Minister dacht niet aan wijkeu (Van onze parlementaire redacteur) Na een debat van nog ruim twee uren heeft de Eerste Kamer gistermiddag het wetsontwerp tot verlenging van de dividend-beper king aanvaard. Met 31 tegen 15 stemmen. Aan de stemming vooraf gaande heeft de nieuwbenoemde Staatssecretaris van Financiën, mr van den Berge in een scherpzinnig juridisch en belastingtechnisch betoog de houdbaarheid van de vorige week door mr Pollema opge worpen juridische puzzle bestreden. Hoewel de CH afgevaardigde door dit betoog niet was overtuigd en ook prof Molenaar (VVD) nog juridische bezwa ren tegen de verdediging aanvoerde, bleek de meerderheid van de kamer be reid de regering te volgen! Het debuut van Staatssecretaris van den Berghe was ongetwijfeld zeer ge slaagd. Want, al waande men zich soms meer in de collegezaal van de belasting academie dan in de vergaderzaal van de Eerste Kamer daartoe leende zich het onderwerp trouwens-, de Staatssecreta ris sprak met een overtuigende kracht, toen hü de vraag, de vorige week opge worpen: is de wet dividend-beperking door het verstrijken van de datum 31 December 1952 geëxpireerd?" met een beslist „Neen" beantwoordde. Er zijn twee vraagstukken, los van elkaar, in het geding. Ten eerste: is de wet op 31-12-52 vervallen en kan zij door dit wetsont werp niet meer tot nieuw leven wor den gebracht? Ten tweede: welke is de rechtstoe stand voor dividend-uitkeringen over 1952, geschied voor inwerkingtreding van deze wet-gestcld, dat zij wordt aangenomen in de maand Januari en de eerste week van Februari 1953? De wet is niet vervallen', zo zeide de Staatssecretaris, zij is springlevend. Deze wet bepaalt zich tot het object, zonder beperking voor de werkingsduur ten aanzien van dat object. Een zodanige belastingwet behoudt haar geldigheid ook al is het tijdvak, waarnaar de bij de wet omschreven toestanden hande lingen en gebeurtenissen gelden, ver streken. De Staatssecretaris adstrueerde zijn mening met tal van voorbeelden uit de praktijk der belastingwetgeving, met arresten van de Hoge Raad- In de grond van de zaak is elk juri disch obstakel oor deze wet uit de weg geruimd, omdat het beroep op art. 4 van de wet op de algemene bepalingen niet opgaat. Het tweede vraagpunt heeft naar de mening van de Staatssecretaris slechts academische waarde. Er zijn in Januari geen dividenden gedeclareerd, die boven het maximum uitgaan. Bovendien heeft de minister reeds toegezegd, dat de wet op deze uitkeringen niet zal worden toe gepast. Maar de Kamer gaf zich na het knap pe betoog van de Staatssecretaris niet zo maar gewonnen. Want de week res pijt. die de Minister van Financiën dank zü mr Rip had gekregen, hadden de ka merleden zich ook te nutte gemaakt deze puzzle nu ook eens uit de plussen En zo kwam prof Molenaar met grote folianten-arresten van Hof en Hoge Raad. om de Staatssecretaris aante to nen, dat de kwestie helemaal niet zo een voudlg en zo klaar als een klontje was. Er wordt nu wel gezegd: de wet is springlevend, maar zij is, zo stelde de 1 WD-afgevaardigde. half dood en voor de andere helft is zij in liquidatie. Daar tegen had de Staatssecretaris ook zijn argumenten en hij lanceerde deze met een beminnelijke slagvaardigheid. Prof. Molenaar en mr Rip (AR) hadden de hoop gekoesterd dat minis ter van de Kieft de week respijt zou hebben gebruikt om de wet voor in trekking voor te dragen. De A.R. afge vaardigde betoogde, dat de conside rans wel erg onduidelijk was geweest. Hij achtte, wat nu gebeurde nogal on elegant: geen mooi staal van wetge ving, waardoor vijf weken rechtsonge lijkheid wordt gecreeerd. Het is toch ook niet zo belangrijk, betoogde hjj, en nu er zoveel dubia zijn. waarom neemt de minister het ontwerp niet terug? Maar minister van de Kieft dacht er met aan, in genendele van zijn stuk ge bracht door de geopperde juridische be zwaren. Want ook mr Pollema was door het departementale betoog niet over tuigd: wij kunnen het Nederlandse volk geen wet op het dak sturen, die in elk geval een moeilijke juridische puzzle inhoudt, Mr Teulings en mr Regout, die over de materiele kant van de zaak tegen gestelde opvattingen huldigden kozen in deze kwestie de zijde van de Staatsse cretaris En toen zeide minister van de Kieft dat hij de stemming met een gerust hart afwachtte. Hoewel het er aanvankelijk naar uit had gezien, dat de Kamer niet dan met moeite de verlenging van de dividend beperking zou aanvaarden, bleek er nu een ruime meerderheid te zijn 31 tegen 15 stemmen. Tegen de CH en de WD, de KVP'ers Mertens. van Veldhoven, Sassen en Regout en de AR prof Hellema. Wijziging wet bedrijfsorganisatie goedgekeurd (Van onze parlementaire redacteur) Minister De Bruyn heeft in de Eer ste Kamer niet veel bezwaren ontmoet tegen het wetsontwerp tot wijziging van de wet op de bedrijfsorganisatie. De Kamer aanvaardde het ontwerp en zo is de moeilijkheid, welke analoog aan de wet op de dividendbeperking had kunnen rijzen, zo het besluit om de beslaansduur van de Woltersomse organisaties met nog een jaar te ver lengen. niet v»or 15 Februari de sanc tie van de Senaat had kunnen ver werven. Van een debat is eigenlijk geen sprake geweest. Alleen mr Rip, deskundige bij uitstek op het terrein der P B O., heeft de gedachtenwisseling met de bewinds man gevoerd. Minister De Bruyn, die ook getuigde: „Hoe eerder, hoe beter"., moest er aan de andere kant op wijzen, dat de oprichting van de „schappen" nu pas op gang komt en dat het niet juist zou zijn, als er een vacuum zou ontstaan Het is bepaald niet juist, dat het voort bestaan van de Woltersomse organisatie belemmerend werkt voor de oprichting van „schappen". Er wordt naar ge streefd met spoed eén eind aan derzel- ver bestaan te maken en de minister kan mededelen, dat er op 30 Januari 654 organisaties (vakgroep en ondervak groepen) waren opgeheven en dat er nog 84 beschikkingen ter bekrachtiging gereed liggen. De minster heeft .ten slotte toegezegd det de opheffing de no dige haast te zullen betrachten. HERVORMING VAN HET BRITSE HOGERHUIS. De Britse regering heeft medegedeeld, dat Churchill de socialistische en libe rale oppositieleiders heeft uitgenodigd voor een bespreking over een hervor ming van het Britse Hogerhuis. De 860 zetels van het 900 jaar oude Hogerhuis zijn bezet door personen van adellijke bloede, die de zetels krachtens erfrecht hebben verkregen. De voornaamste politieke partijen zijn het er over eens, dat hervorming nood zakelijk is. Zij verschillen echter van mening over de te nemen maatregelen. Lord Simon, de vroegere voorzitter van het Hogerhuis, diende een wetsontwerp tot hervorming in ,dat de instelling be oogt van een niet-erfelijke adellijke sta tus, waarbij koningin Elizabeth wordt gemachtigd elk jaar tien van de voor het leven 'in de adelstand verheven per sonen tot lid van het Hogerhuis te be noemen. Joodse leider in Hongarije gearresteerd Radio-Boedapest heeft medegedeeld, dat Lajos Stoeckier, een onlangs te Boe dapest gearresteerde Joodse leider, een voormalige agent van de Gestapo is, die met Kaltenbrunner, cle plaatsvervanger van Himmler, heeft samengewerkt. Volgens radio-Boedapest is het Zio nisme „een Joodse burgerlijk-nationalis tische beweging in dienst van het Ame rikaanse imperialisme". „Voor de eerste wereldoorlog heeft het Zionisme zijn steun aan het Duitse imperialisme ge geven en na de tweede werden de Zio nisten Britse agenten", aldus radio-Boe dapest. Ook deelde de radio mede dat Jacob- son, het voormalige hoofd van het agentschap van de vereniging „Joint" in Hongarije, die in 1949 uit het land werd gezet, in April 1950 in een toespraak te Toronto heeft toegegeven tijdens zijn ver blijf in Hongarije „in contact gestaan te hebben met imperialistische agenten" De Hongaarse ambassade te Parijs heeft bekendgemaakt, dat Hongarije de Israëlische culturele attaché te Boeda pest Walter, heeft gelast „onmiddellijk" Hongarije te verlaten De attaché, die door de Hongaarse autoriteiten wordt beschuldigd van spionnage. is per vlieg tuig vertrokken. STEPHANOPOELOS IN BELGRADO. De Griekse minister van buitenlandse zaken, Stephanopoelos, is in Belgrado aangekomen voor defensie-besprekingen met Zuid-slavische leiders, onder wie maarschalk Tito. HANDELSVERKEER TUSSEN OOST EN WEST-EUROPA. De economische commissie voor Europa van de Verenigde Naties (E.C.E.) heeft bekend gemaakt, dat de meeste van de 27 aangesloten Europese landen thans ingestemd hebben met een conferentie over het handelsverkeer tussen Oost- en West-Europa. Zaterdag j.l. werd mede gedeeld, dat de sovjet-unie accoord ging met de datum van 25 Februari voor de conferentie. De E.C.E, deelt nu mede, dat een aantal Westelijke landen van mening waren, dat deze datum niet vol doende tijd voor voorbereiding liét. De secretaris van de E.C.E., heeft thans half April als datum voorgesteld. Tijdens de conferentie zal vermoede lijk gesproken worden over de levering van granen, hout en kolen voor Oost- Europa en auto's, tractors, textiel- en verbruiksgoederen door West-Europa. Med.-Adv.) In verband met de tijdsomstandig heden is de heropening van de geheel gerestaureerde en gemoder niseerde jeugdafdeling van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" aan de Plantage nr 4 zonder feestelijk vertoon geschied. Alleen voor de jeugd was het na tuurlijk toch feest, omdat ze haar domein weer kon betrekken. Versnaperingen kwamen deze feest vreugde bovendien verhogen. Na geruime tijd van gedwongen lees- vacantie verstrekt „juf" weer uit sluitend „fijne" boeken (Foto Leidsoh Dagblad - Van Vliet) Feuilleton door ELSE HOFKER (D e misdaad op het eiland) B) Direct, even water opzetten. In de keuken doet ze ontzet een stap achteruit. Mijn hemel, wat bezielt Joke, Er is zeker in geen twee da gen afgewassen. Maar goed, dat Hans niet thuis is. Zuchtend zet ze een grote ketel water op. Ze kan niet tegen herrie en een vol aanrecht is haar een gruwel. Terwijl ze op de rand van lagers bed gezeten een fantastisch verhaal doet „van vroeger" op Ingers verzoek bedenkt ze, dat ze niet eens weet, waar Joke naar toe moest. Het ging allemaal zo haastig. Afijn, dat zou ze morgen wel horen. Als Pummeltje tevreden is gesteld, gaat ze naar de keuken en begint manmoedig aan de stapel vuile borden en pannen. De avond is al een eind gevorderd, wan neer ze even met een zucht van verlich ting in een gemakkelijke stoel neervalt. Je beloofde je een paar rustige uren, hoont ze zichzelf en doet een greep in de krantenbak. Met verbazing vist ze een paar Franse en Belgische kranten op. Wie is hier zo Zuidelijk georiënteerd? Hans zeker niet, die is alleen maar ©en rekenwonder. Joke? Ze laat zich achterover in de stoel vallen: de kranten liggen vergeten in haar schoot. Wat is er toch aan de gang hier? Zou er iets zijn tussen die twee? Joke is 250 nerveus en gejaagd. En zo slor dig. Dat moest moeder eens zien. En hoe reageert Hans hier op? Een dikke rimpel verschijnt op Mach te! ds voorhoofd. Wat voert ze in 's hemelsnaam uit, Joke? Zo druk kan ze het toch niet hebben. Pummeltje is op school en de flat is maar klein. Ze kijkt de kamer rond. Een gezellige, lichte kamer met vrolijk gekleurde gor dijnen en blank-eiken meubelen. Het ls hier weldadig rustig. Ze heeft het toch zo goed, over peinst Machteld. Met dat lekkere Pum meltje, moeders naamgenoot, en de goedige dikzak van een Hans. Waarom dan die herrie, die onrust? Ze zijn in de laatste jaren wat van elkaar afgeraakt, de zusters. Behalve een wederzijdse logeerpartij zagen ze el kaar weinig. Zo lang ze in Amsterdam woont, heeft ze maar een enkele keer een bezoek gebracht. Toch schandelijk, denkt Machteld met zelfverwijt. Maar het werk neemt haar ook zo in beslag. De dagen vliegen om. Ik zal me wat meer vrij maken, besluit ze. Het is niet aardig, ook niet tegenover Hans, dat ik ze zo verwaar loos. Het Js doodstil In huis. Het enige ge luid maakt de wind, die af en toe langs de ramen strijkt en de kolen in de haard doet knetteren. Verder lijkt de wereld om haar heen uitgestorven. Machteld steekt een sigaret op en verdiept zich in de Franse kranten. Als ergens in huis een deur met een bons dicht valt, schrikt ze op. Geeuwend rekt ze zioh uit en kijkt op haar horlo ge. Bijna twaalf uur. Waar die Joke toch uithangt? De wind is heviger gewordenhij loeit in de schoorsteen en duwt tegen de ra men van de erker. Machteld staat op en gaat even naar het kind kijken. Het slaapt, de dikke knuistjes gebald boven de dekens. Voor zichtig stopt ze de dekens vast en be sluit ook naar bed te gaan. Wachten heeft geen zin en morgen zal het weer een drukke dag worden. In de kleine logeerkamer, die op het Noorden ligt. is het vinnig koud. Rillend kleedt Machteld zich uit. Ze is moe; haar hoofd gonst van de gesprekken en het denken aan Joke. Maar als ze eenmaal, behaaglijk warm onder de dekens ligt, vervagen de ge dachten en gewillig geeft ze zich over aan Morpheus armen. De nacht is al lang verstreken en van de nieuwe dag, een heel donkere en koude Novemberdag, zijn al vele uren voorbij, als op de hoek van de straat een auto stopt. Machtelds slaap is vast en diep. Ze merkt niets van de kleine, blonde ge stalte, die stil naar boven sluipt en voor zichtig de deur van de flat opent. Ze merkt er evenmin iets van, dat haar zuster met een bleek, vertrokken gezicht in de keurig opgeruimde keuken staat en langzaam de mantel op de grond laat glijden. En nimmer zal ze te weten komen, dat uit die helle, blauwe ogen, zo spre kend de hare, twee grote tranen vallen, die met de nog vochtige theedoek snel worden weggeveegd. Om half acht zit Joke van top tot teen gekleed, om door een ringetje te halen, achter een keurig verzorgde ont bijttafel. Ze snijdt Pummeltjes brood in dobbelsteentjes en geeft haar het zilve ren kindervorkje, een geschenk van de grootouders. Verrast blijft Machteld op de drempel staan. Dit had ze zeker niet verwacht. Maar het geeft haar een gevoel van op luchting; zo erg, als ze gisteravond dacht, zal het niet met Joke zijn. 's Avonds en 's nachts zie je de dingen anders dan in het nuchtere ochtend licht. Goed geslapen?, informeert Joke. Ze is veel rustiger nu en bijna weer de oude Joke van vroeger. Ze zit met haar rug naar het raam en daarom ziet Machteld niet, hoe smal haar ge zicht Is en dat twee grote donkere krin gen onder de ogen liggen. Ja, best. Sorry, dat ik niet heb ge wacht, maar ik had zo'n slaap. Is het r.og laat geworden? Ik heb helemaal niet gemerkt, dat je thuis kwam. 't Zal 1 uur geweest zijn. Schuldbewust kijkt Joke haar aan, maar voor Machteld verder iets kan zeggen, vraagt ze: Ga je Zaterdag naar huis? Nee, Machteld bedient zich van jam. Ik moet Zondag naar een voetbal wedstrijd. Met Zomers. Voetballen?, vraagt Joke verbaasd en Pummeltje giert haar na: Tante Machteld gaat voetballen. Ja dat moet ik ook leren. Nee, niet voetballen, malle. Snelle bewegingen fo tograferen. Kom dan Zaterdagavond hier, dan ziet Hans je ook weer eens. Machteld belooft het en neemt dan haastig afscheid. De Novemberdag is guur en somber; grote, dreigende wolkengevaarten zwe ven laag boven de stad; af en toe ketst een venijnige regenbui op de straatste nen. (Wordt vervolgd 13De portier bracht onze vrienden naar de kamer, waar de Minister van Geheime Zaken zetelde. „Ex cellentie", zei hij, „hier is de detective, U weet wel. En hij heeft ook nog een assistent meegebracht". „Jae, jae", zei de Minister met een mat gebaar de portier het vertrek uitwuivend, „laet ze maer hier". Hij richtte een vermoeide blik op Panda en Pat O'Nozel en sprak: „treedt naederPanda kwam be schroomd naderbij; minder beschroomd was het ge drag van Pat. Hij keurde de Minister geen blik waar dig, want hij had juist iets ontdekt, dat het speurder s- bloed heet door zijn anderen joeg. Zijn vergrootglas in de hand nemend, loerde hij scherp naar een per soon, of beter: een gedeelte van een persoon, dat juist boven het bureau van de Minister zichtbaar was. „Ha", mompelde hij. „verdekt opgesteld indiviau. snuffelend in geheime papierefis; conclusie: spion!" „Pat", begon Panda. waarom„Stil!!" siste Pat. geen vragens! Een snelle deductie deed mij een spion ontdekken!" En tegelijkertijd belandde hij nvt een koene sprong op de rug van het verdachte indi vidu, dat met een verschrikt gejammer ineen zakte. De Minister, die met slaperige onverschilligheid hod toegekeken, onderdrukte een geeuw en sprak: ..Ik verzoek U mijn secretaeris niet te deduceren of reduceren". RECHTZAKEN Opzetsysteem aannemers voor Hoge Raad ARREST 3 MAART. De Advocaat-Generaal bij de Hoge Raad, prof. Langemeijer, nam gisteren conclusie in de zaak van een aannemer te Mijdrecht, die vorig jaar door het Gerechtshof te Amsterdam als enige een aanta'. inschrijvers werd ver- ...deeld voor het bij aanbesteding van het Tehuis voor bejaarden „Avond licht" aldaar toegepaste opzetsysteem Prof. Langemeijer merkte op, dat hij het oordeel van het Hof voor onjuist zou houden indien dit zoals requirant betoogt had uitgemaakt, dat prijs vorming met een „opzet" zonder uitzon dering in strijd is met het prljsvormings- besluit, ook bij onberispelijk resultaat. Het Hof heeft echter beslist, dat de prijs in dit aeval een bestanddeel bevatte, dat geheel staat buiten de kosten van het werk, daarin begrepen het aannemers- loon. Z.i. heeft het Hof met het volste recht uit feiten kunnen vaststellen, waaruit het de conclusie kon trekken van een wijze van prijsvorming, dit uit haar aard een met het algemeen be lang strijdig resultaat moest hebben. De Advocaat-Generaal concludeerde tot verwerping van het beroep. De Hoge Raad zal arrest wijzen op 3 Maart. Als verstandige moeder geeft gij Uw kleine na tuurlijk het middel dat door zijn geneeskrach tige werking jeugdige „hoesters" als een schild beschermt: AKKER'S - 's Werelds beste hoestsiroop - Record-aantal vluchtelingen naar West-Berlijn Tweeduizend Oost-Duitsers zijn Maan dag naar West-Berlijn uitgeweken, het hoogste aantal, dat ooit op één dag werd geregistreerd. Men meent, dat deze toe vloed o.m. is veroorzaakt door de land bouwtentoonstelling in West-Berlijn, die Maandag door 23.000 personen uit Oost- Eerlijn en Oost-Duitsland werd be zocht. Dinsdag weken 1600 Oost-Duitsers naar West-Berlijn uit. Vele boeren be vonden zich onder de vluchtelingen. Ook week een commandant van de Oost- Berlijnse volkspolitie uit. De afvoer van vluchtelingen naar West-Duitsland heeft men moeten ver tragen, aangezien in de ontvangstcentra in West-Duitsland zich opstoppingen voordoen, aldus hebben West-Berlijnsa functionarissen verklaard. Radio-programma VOOR DONDERDAG 5 FEBRUARI. Hilversum I. (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Gr.inuz. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8 00 Nieuws: 8.15 Gr.- muziek: 9 00 Morgenwijding: 9.15 Slons- llederen: 9.25 Voor de vrouw; 9 30 Water standen: 9.35 Gr.muz.: 10.35 ..ik weet, lk weet wat U niet weet": 10.50 Voor cle kleuters: 11.00 Qrgelconcert: 11.30 Plano trio: 12.00 Zang en plano: 12.25 „In 't spionnetje": 12.30 Land- en tulnbouw- mededelineen: 12.33 Hammondoreelspel: 12.50 „Uit het bedrilfsleven": 13.00 Nieuws 13.15 Mededel ineen of er.muzlek; 13.20 Lichte muziek: 13.50 Gr.muz14.00 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mys terie" hoorspel: 14.40 Sopraan en plano: 15.00 Voor de zieken: 16.00 Gr.muziek: 16.15 ..Van Pepita's en Mantilla's"; 16.30 Gr.muz.: 16 45 Voor de leued: 17.30 Gr.- muziek; 17.45 Reaerlngsuitzending: Prol. ir J P Kools- „Wat levert het Surinaam se bos?": 1800 Nieuws: 18 15 Snortpro- blemen: 18 25 Reportage of gram.muz.: 18 30 Lichte muziek: 19.00 Gespreken brief uit Londen: 19-05 Discogram: 19.40 Rondetafelparlement: 20.00 Nieuws: 20.05 Omroeporkest er. solist: 21.15 „Om een Bagatel", hoorspel: 22.30 Gr.muz.: 22.50 „De vrouw in gezin. mantsohappH en Staat", causerie. 23.00 Nieuws: 23.lo Sportactualiteiten; 23.30—24.00 Gr.muz. Hilversum TT (29R m.) KRO: 7 00 Nieuws: 7 10 Gr.muz.; 7.15 Ochtendgym nastiek; 7.30 Gr.muz.: 7.45 Morgenge bed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.15 Gr.muz- 9.00 Voor de huisvrouw: 9 40 Schoolradio NCRV 10.00 Gr.muz.: 10.30 Morgendienst. KRO 11 00 Voor de zieken, 11 45 Gr.muz.: 11 50 .Als de ziele luistert" causerie: 12.00 An gelus: 12.03 Lunchconcert (12.3012.33 Land- en tulnbouwmededeltngen) 12.5o .100 Jaar Kromstaf": 13 00 Nieuws en Katholiek nieuws: 13.20 Gr.muz.: 13.35 Sopraan en plano. NCRV: 14.00 Prome nade orkest en solist: 14.45 Voor de vrouw: 15 15 Grmuz: 15.30 Knmermuz 16 00 Bijbellezing: 16.30 Cello en piano: 17 00 Voor de jeugd: 17.30 Gr.muz.; 17.40 „De Zeeuwse Humor" causerie: 18.00 Strijkkwartet: 18.35 „Op de stelling": 18 45 Gr.muz.: 19.00 Nieuws en weerbe richten: 19.10 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gr.muz.: 20.00 Radiokrant: 20.20 Gevar. 21.45 „Vraeen aan voorbii- 22.15 Gr.muz.: 22.45 Avondover- 23 00 Nieuws en S.O.S.-berich ten: 23.1524.0a Claveclmbelrecltal. Engeland. RRC Home Service. 330 m. - 12,00 Schoolradio: 13.00 Gr.muz,: 13.15 Voor de ^"''bouwers: 13 25 Voor de ar beiders: 13.55 Weerbericht.: 14.00 Nieuws 14.10 Mededelingen; 14.20 Filmprogramma 15.00 Schoolradio: 16.10 Gr.muz.-. 16 35 Hoorspel: 18.00 Voor de kinderen: 18,55 Weerber.: 19.0n Nieuws: 19.15 Snort: 19.20 Voor de landbouwers: 19 35 Lichte muz.-. 20.00 Klankbeeld- 20 30 Instrumentaal trio en soliste: 21.30 Gevarieerd pvc 22.00 Nieuws: 22.15 Klankbeeld: 23.00 Ge varieerd proar.: 23.30 Wetenschappelilk overzicht: 23.45 Parlementsoverzicht: 24.00—0.03 Nieuws. Engeland. BBC Licht Programme, 1500 en 347 m. 12.00 Mrs Dale's Dagboek: 12.15 Gevarieerde muz.: 13.00 Parlements overzicht: 13 15 Dansmuz- 13 45 Orkest- concert: 14.45 Voor de kinderen: 15.00 Voor de vrouw: 16 00 Bariton en viool: 16.30 Pianospel: 16.45 Lichte muz.: 17.15 Mrs Dale's Dagboek: 17.30 Causerie: 17 45 Gevar. muziek: 18 15 Variété orkest: 18.45 Verzoekproer.: 19.15 Voor de leugd: 19.45 Hoorspel: 20.00 Nieuws en radiojournaal-. 20.25 Snort: 20.30 Gevar, nroer21.00 Hoorspel: 22.On Gr.muz.: 22 15 Gevar. mu ziek: 23.00 Nieuws: 23.15 Actualiteiten: 23.20 Otide dansmuz.: 0.05 Voordracht: 0.20 Orgelspel: 0,561.00 Nieuws. Nordwestdeutseher Rundfunk. (309 m.j 12.00 Omroeporkest,: 13.00 Nieuws; 13 25 Amus.fmentsmuz,: 15.50 Dansmuz.: 17.00 Nieuws: 17.45 Gr.muz.: 1.9 00 Nieuws 19.30 VpivsKsderpn-eantate: 20,15 Hoor spel: 21.45 Nieuws: 22.10 Amerlk. muziek: 22,30 Amusementsmuz.: 23.15 Kamermu ziek: 24 00 Nieuws: 0.301.00 Lichte mu ziek. Frankrllk. Nation. Pro-r. (347 m.) Ivan Orkest concert: 13.00 Nieuws: 13 20 Orkestconrert- 14.05 Zang: 14 25 Hoor spel: 16.45 Grmuz.- 17 10 Orgelrecital: 17.50 G-muz.: 18.3n Amerik uitzending; 19.ni Balletmuz20 00 Orlcestcopcert: 22 3d Gr.muz.: 23.00 Gr.muz.-. 23 45— 24 09 Nieuws Brussel. (324 en 484 m.) 324 m.: 11.45 Gr.muz.; 12.30 Weerberichten; 12.33 pros: o angers" denking: Gr.muz.: 12.50 Koersen; 12.55 Gr.muz.: 13 00 Nieuws: 13.15 Gr.muz.: 14.00 En gelse les: 1415 Gr.muz.: 14.30 Franse les: 14.45 Gr.muz.: 15.00 Orkestconcert: 16 90 en 16.55 Grmuz.; 17.00 Nieuws: 17.10 Gr.muz,: 1715 Voor de kinderen: 18.13 Gr.muz.: 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws: 19 40 Causerie: 19.50 Gr.muz.: 20.00 Klankbeeld: 20.20 Verzoekprnnr.; 21.00 Voor de vrouw: 21.45 Gr.muz.-. 22 00 Nieuws: 22.15 Pianorecital: 22,5523.00 Nieuws. 4S4 m.: 12.05 Omroeporkest: 1.3.00 Nieuws: 13.10 en 14.00 Gr.muz15.00 Groot Symphonie-orkest: 15 45 Gr.muz.: 16.00 Lichte muziek: 17 00 Nieuws: 17.15 VerzoekDrosrr.18.30 Gr.muz 19.00 Koor zang: 19.45 Nieuws: 20.00 Hoorspelen: 22.00 Nieuws: 22.10 Lichte muz.-. 22.50 Nieuws. Engeland BBC European Service. Uit- '"•"dineru voor Nederland (224 en 49 m.) 22.0022.30 Nieuws en Engelse li teratuurgeschiedenis. WOENSDAG: Levendaal 1Zitting Prtjzencommlssie, 7.308.30 uur nam. St. Antonlus Clubhuis: Gymnastlekuit- voerlng Speeltulnver. „Rond om de Mare- dijk", 8 uur nam. DONDERDAG: Den Burcht (Jacobazaal)Jaarvergade ring Ned. Ver. tot bescherming van dieren afd. Lelden. 9 uur nam. Snouck HurgronjehuisCauserie „Het wetsontwerp tot reorganisatie der Voogdij raden" door mr Goudsmit voor „Pro Juventute Rijnland", 8 uur nam. Leiderdorp Geref. Kerk: Zan gersavond. Ring van Christelijke Zang verenigingen „Leiden en Omstreken", 7 30 uur nam. Oegstgeest Patronaatsgebouw: Toneelopvoering door De Lekenspelers. 8 uur nam. VRIJDAG: De Doelen: Genootschap Nederland— Engeland. Spr. L. Warnlck James over op voeding in Engeland, 8 uur nam St. Antonlus-eluhhu'a- K en O. Poppen theater „Reinaart de Vos", 8 uur nam. ZATERDAG: St. Antonlus clubhuls. Feestavond R K. Gem. Zangver. „Pulchri Studio", 8 uur nam. DAGELIJKS: Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling tekeningen van Jules de Bruycker en George Minne Geopend op DE BIOSCOPEN. Casino „Gefolterde mensen" (18 laar) Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. LKl» „Storm over Malakka" (14 jaar) Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Bajonetten op" (18 Jaar) Zondag: 2.30; 4 46, 7 en 9.15 uur; werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Hex „Dwars door de vuurlinies" (14 Jaar). Zondag 2.30, 4 45. 7 15 en 9 15 uur. Werkdagen: 2 30. 7 15 en 9 15 uur 'Trianon ..Singing in the Rain" (alle leeft.) Zondag: 2 15. 4 30, 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9 15 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leicisn word' vwo hedenmid dag 13 uur tot Zaterdagmorgen 7 Februari te 8 uur waargenomen door de apntlioken Van Drlesum Mare 110 te) 20406 en de Zulder Apotheek Lammenschanswee 4, tel 23553 Te Oevsteeest door de Oegstgeester Apo theek. Wllhelmlnapark 8. tel. 26274.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3