Iwitsaletten r~ "S Commentaar en critiek Voorstel van Nederland inzake prijs-egalisatie K.Y.P. wenst van faciliteiten aan humanisme niets te weten ABDIJSIROOP Chefarisie ,4 Amerikaanse hulp uit VS-zone aangekomen SPORT gyiNATQGEiu 175000 ha land naar raming onder water Carnaval 1953 gaat niet door Reeds drie millioen voor Rampenfonds ,Voor de ramp' Hilversum AMSTERDAMSE BEURS S12' WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 3 j Het verschil In de Tweede Kamer hebben gisteren voorzitter Kortenhorst en minister-president Drees een rede gehouden, waarin beiden hun deernis 'met de slachtoffers van de watersnood hebben uitgesproken. Toch was het verschil in beider redevoeringen opvallend. Dr. Drees eindigde zijn toespraak als volgt: „Het is weer een harde strijd als in de Meidagen van 1940. Maar er is gelukkig een diepgaand on derscheid: het is geen strijd onder mensen, maar een strijd tegen de natuurelementen. De eendrachtige wil tot afweer, hulp en opbouw moge vruchtbaar werken". Dr. L. G. Kortenhorst besloot aldus: „Ik wil dit korte woord beslui ten met de bede tot de almachtige en algoede God om troost te stor ten in de harten der beproefden en uitkomst te geven in de ellende en in de nood van de duizenden die op redding en bijstand wach ten. Een bede ook t m menselijke ba mhartigheid. Het eindpunt van de godsdienst en de pure mense lijkheid, de ziel der deugden en de korte samenvatting der eeuwige wet, dat is de barmhartigheid. Mo ge deze geest vaardig blijven over regering, volksvertegenwoording en gans ons volk". CONFERENTIE VAN DE K. S. G. (Advertentie) Opening gemeenschap pelijke markt zeker (Van onze Brusselse redactie) LUXEMBURG. 3 Febr. Tij dens de gezamenlijke conferentie stel gedaan om voor de gemeen- schap een prijsegalisatie te ont-1 werpen t.a.v. kolen, die uit derde landen, met name Amerika, bin nen de gemeenschap worden in- gevoerd. Men wijst er op, dat een dergelijk systeem de overgang van Nederland naar de gemeen- van de ministerraad en de Hoge schappelijke markt aanmerkelijk Autoriteiten der Kolen- en Staal- J bou vergemakkelijken. Het schijnt gemeenschap, die Maandag enj dat Monnet niet onsympathiek Dinsdag te Luxemburg plaats staat t.o.v. dit voorstel en dat het had werden verdere gedachten- wisselingen gevoerd rond een voorlopig overzicht nog vrij vaag van de verschillende maatregelen, die de Hoge Auto riteit voor de instelling van de gemeenschappelijke markt op 10 Februari a.s. wil nen Het betreft hier o.m. de vast stelling van maximumprijzen, e.d. Het prijsprobleem is echter nog lang niet opgelost en men verwacht b.v. nog aanzienlijke deining over de Duitse kolenprij- zen, die 1 Februari van kracht werden en waarvoor Jean Mon net, de voorzitter der H.A., naar hij liet doorschemeren geen ver antwoordelijkheid neemt. Prijsegalisatie Tijdens de besprekingen werd van Nederlandse zijde het voor- (Advertentie) Minister in onbewaakt moment overstag (Van onze parlement, redacteur) DEN HAAG. 4 Febr. In een consequent vervolg op het betoog van de fractie-voorzitter van de I .V.P. in de Eerste Kamer, Mr. Kropman, die bij de algemene de batten over de rijksbegroting de gelijkstellingseisen van het liuma nisme in het lgemeen ten stel l'rste van de hand wees, heeft jhr. Ruys de Beerenbrouck gis- t" avond bü de beschouwingen over de begrotingen van oorlog en marine minister Staf te verstaan gegeven, dat de K.V.P. van de fa ciliteiten, welke de bewindsman onlangs v.oor de verzorging van militairen aan het humanistisch erbon, heeft verleend, niets wenst te weten. Hei. H. V. aldus de heer Ruys -werpt.zich op misleidende wijze op als verzorgster van alle bui tenkerkelijken en dat is voor de katholieken, ook Bij een vérgaand begrip van verdraagzaamheid, volkomen onaanvaardbaar. Monopolie De kerken hebben op grond van haar taak een monopolie-positie, die niet mag worden aangetast. Nadat jarenlang alle aanvallen hierop konden worden afgeslagen, heeft de minister zich in een on bewaakt ogenblik door de leiders van het H. V. laten vermurwen en i overstag gegaan. (Advertentie) maakt U doodmoe cn ondermijnt Uw gesteL Help Uw geprikkelde en ontstoken luchtpijpen en zuiver Uw adem halingsorganen met de geneeskrachtige, slijm- oplossende AKKERS Werelds beste hoestsiroop - De minister aldus de heer •Ruys wil nu blijkbaar wel door verschillende beperkingen de ge maakte fout herstellen nfaar het lijkt ons nog de .Taag, of de ge vraagde gelijkstelling in beginsel zal worden geweigerd. Uit een oogpunt van verdraag zaamheid valt te te'eren, dat de humanisten militaire tehuizen houden, zelfs dat zé subsidie ont vangen, omdat ook deze groep van militairen niet in de kou mag blijven staan. Maar dat alles dan steeds op het niveau van de thuis fronten, beperkt voor de eigen le den en niet bove - het niveau. (Advertentie) 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet Chefarine „4" beval 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwak ke maag niet van streek raakt. 'n4fye doet wonderen! Woltersomse organisaties Senaat accoord met verlenging 1 jaar (Van onze parlement, redacteur) DEN HAAG, 4 Febr. De Eerste Kamer heeft gisteren z.h.s. het wetsontwerp aanvaard, dat de mogelijkheid opent de levens duur van de zgn. Woltersomse organisaties met een jaar te ver lengen, zulks omdat de voorbe reiding van de PBO-organen meer tijd blijkt te vorderen dan aanvankelijk werd verwacht. In de wet op de FBO wordt n.l. bepaald, dat bedoelde orga nisaties per 15 Februari a.s. moet zijn opgeheven. Nu dat niet mo gelijk blijkt, moest bedoelde voor ziening worden getroffen. Geweldige colonne in rampgebied (Van onze reportage-redact.) BREDA, ulnsdagavond. De geweldige hulpcolonne der Amerikanen nadert vanavond nog het rampgebied. Een echt Amerikaanse cavalcade, groots en eindeloos, reed ons voorbij Het waren ducks, takels, ag gregaten, hospitaalwagens, vrachtauto's, bulldozers, en fin, wat men maar kan uit denken om met een gul en haastia betoond medeleven op zijn Amerikaans voor de dag te komen, reed langs de weg iedereen verblindend en dot niet enkel door het sproeiende licht der koplampen. Hele maal uit Frankfort waren ze gekomen, een peulschilletje voor deze knarsen, die weten dat het van New York naar Frisco nog veel verder is. De hulp is nu wel zeer nabij- Ze komt op gang. Van alle zijden. Belgen en Fransen,, nok Duitse hulp. En al lijkt het te verdwijnen in de grote oveenhoping, ook milde vnrticuliere hulp wordt van alle kanten betoond. Heb ben we vanmiddag niet het kleine Nijmeegse kruisertje van de heer Hoose door een geweldige kraan van de vrachtwagen zien halen, ter wijl chauffeur Lieskamp te vreden toekeek. Zagen we on derweg niet vijf grote bussen van de Gelderse Tramwegen En voer het Nijmeegse .krui- sert.je „Ons Genoegen" niet met de heer Kleinjan, de ha venmeester der Keizer Karei stad naar Tholen? Er is hulpbetoon van alle zij den. Er stond een gewon vrouw aan de kade in Berge ov Zoom. Ze stante op ieder een toe. van wie het leek, de hij nog geen onderdak had „U kunt bij me terecht me uw gezin!" Zo is het volkdat Nederland se volk. Elkaar bijna slaand als het om een verkiezingsbU jet gaat. Maar de linnenkas' plunderend om een arme drommel te helpen, die door het water alles is kwijtge raakt. verder door onze delegatie wordt uitgewerkt. Het: is zeker, dat op 10 Febr. de gemeenschappelijke markt voor kolen, ijzererts en schroot zal worden geopend. Men ver wacht echter, dat de grootste wij zigingen in de huidige toestand zich niet vóór April zullen voor doen. IN HET KORT se sportmannen in actie met de baten voor de Nederlandse slachtoffers. De Nederlandse schaatsrijders in Noorwegen zul len heden. Donderdag, in het Bislett-stadion uitkomen tegen bekende Noorse rijders onder wie Hjallis Andersen en de veteraan Ballangrud. De organisator van deze wedstrijden rekent oo een opbrengst van ten minste f 25.000. Deze oobrengst zal worden over handigd aan het Stormfonds van het Noorse Rode Kruis, dat reeds dekens per vliegtuig naar Neder land heeft gezonden. In Dront- heim werden intern, schaatswed strijden gehouden. Op de 500 m werd Gerard- Maarse tweede na de Noor Nic. Stene (46.6 sec.) in de tijd van 47 sec. De 3000 m werd gewonnen door Haugli (Noorw.) in 5 min. 9.2 sec. Na de twee afstanden leidt in het klas sement Haugli met 99.130 p. De Nederlanders Broekman, v. d. Voort en Huiskes komen in deze wedstrijden niet uit). Me.t de baten voor- het rampenfonds zijn gisteravond in verschillende plaatsen voetbalwedstrijden ge speeld o.m. in Amsterdam, Den Haag en Groningen. Jaap van der Leek is benoemd tot secreta ris van de TC en KC van de KNVB. BW zal op 15 Aug. e.k. in stadion de Vliert een jeugd voetbaltournooi organiseren. Het VOEK-tournooi gaat dit jaar door op 13 en 14 Juni. Er wordt gespeeld op het AGOW-terrein te Apeldoorn. Gisternacht had den de Belgen Buyl en Ollivier met een ronde voorsprong de lei ding in de Gentse wielerzesdaag- se. Schulte—Peters bezetten de 8e plaats met een ronde achter stand. Engelse hobby verstomd Geen .kijkdag" voor koningin en prins SNETT1SHAM BEACH, 3 Febr. (A.P.). „Schiet op. het is hier geen kijkdagal dus een Britse agent, die Zon dag een wagen aanhield, toen de chauffeur probeerde met zijn wagen het overstroomde gebied te bereiken. Daarop gaven de inzitten den lwn chauffeur opdracht i te draaien en terug te keren De agent had de dame en de beer in de auto niet her- kend. Hij was met stomheid geslagen toen hij de volgende I dag vernam, dat hij Koningin Elizabeth en Prins Philip ov deze nnirrotacollaire wijze har meegestuurd. Moeder, ze gaan er van gedijen... Tobben de kinderen mer *t eten - Groeien ze traag-en zien ze er pips en vermoeid uit? Geefze onmiddellijk Sanatogen, het heilzame phosphor-eiwit-voedseL Zuivere kracht in de lichtst verteerbare vorm -bloedvormend - eetlustopwek- kend. Gezonder, opgewekter wor* dén ze met Hel zenuwsterkende voedsel 1 In Nederland Dr. H. Miihlenfeld Duits ambassadeur (Van onze redacteur) BONN, 3 Febr. Naar wij uit officieuze bron vernemen, wordt de benoeming van Dr. Hans Miihlenfeld tot Duits am bassadeur in Nederland spoedig verwacht. Dr. Miihlenfeld is lid van de West-Duitse bondsdag en fractie voorzitter van de Duitse Partij, waarvan hij in 1945 een der me de-oprichters was. Hij behoort ongetwijfeld tot de meer gema tigde vleugel van de Duitse Par tij, die zoals bekend zeer nationalistisch en rechts radicaal getendeerd is. Dr. Miihlenfeld studeerde aan de universiteit van Göttingen rechts- en staatswetenschappen en moderne geschiedenis. Hij werd in 1901 in Hannover gebo ren, had langere tijd zitting in de landdag van Neder-Saksen en is sedert 1948 lid van de Econo mische Raad. Hij was lid van de Duitse delegatie op het in 1948 te Rome gehouden congres van de Union Européenne des Fédé- ralistes en is een expert op het gebied van de economische rechtspraak. Maximum-prijzen voor aardappelen DEN HAAG, 3 Febr. Blij kens een prijzenverordening van het bedrjifsschap voor aardappe len zijn thans maximumprijzen voor aardappelen vastgesteld, die ten doel hebben een ongemoti veerde prijsopdrijving waar voor naar de mening van des kundigen geen aanleiding bestaat te voorkomen. Met ingang van Woensdag 4 Februari 1953 gelden maximum verkoopprijzen voor verkoop door telers, landhandelaren. grossiers en kleinhandelaren. De maxi mumprijs bij verkoop aan de consument bedraagt voor klei- aardappelen 18 cent per kg en voor zandaardappelen 16 cent per kg. Voor thuisbezorgen mag één cent per kg extra worden berekend. DEN HAAG. 3 Febr. Hoewel exacte cijfers moeilijk te geven ziin, schatten deskundigen oppervlakte van het overstroom de gebied in Zuid-Holland, Zee land en West Brabant op onge veer 175.000 hectare. In Zeeland heeft zeker twee vijfde van de totale bevolking dat is ten naastebij honderdduizend mensen, ernstig van de overstro ming te lijden. Op de Zuid-Hol landse eilanden en in de waarden zal dit aantal 125.000 en in het Westbrabantse gebied ongeveer 60.000 bedragen, zodat het totale aantal ernstig door de waters nood getroffenen ruw geschat op 300 000 kan worden gesteld. Het aantal minder ernstige getroffe nen is fninstens zo groot. Van het overstroomde gebied is ongeveer tweederde weiland en een derde akkerbouwland. Ongeacht de schade aan de op stallen moet er rekening mee worden gehouden, dat grote aan tallen tractoren en landbouw- wagens, landbouwmachines werktuigen verloren zijn. De in de overstroomde gebie den uitgezaaide granen, suiker bieten en zovoorts moeten wor- ..100 Jaar Kromstaf9 Geen anti-papisme van Ned-Hervormden DEN HAAG, 3 Febr. (KNP). - Het moderamen van de Generale Synode van de Nederlandse Her vormde Kerk is van plan "richt lijnen te geven voor de houding, die in deze kerk moet worden in genomen bij de viering van het eeuwfeest der Hiërarchie in Ne derland. Ten aanzien van activi teiten van de N. H. Kerk tijdens de viering van het herstel der bisschoppelijke hiërarchie, acht het moderamen het gewenst dat alle activiteiten anti-papistische tendenzen weten te vermijden. Niet het negatieve geluid tegen Rome. maar het positieve getui gen voor de waarheid dient op de voorgrond te staan. Zo kan een waardig en verantwoord bezig zijn met vragen rondom het Rooms-Katholicisme in Ne derland het beste dienstbaar worden gemaakt aan onze eigen taak, de opbouw van de Her vormde Gemeente en de door werking van het Protestantse ge tuigenis in ons volksleven. den afgeschreven. Veel zal af hangen van de snelheid, waar mede het water zal verdwijnen, of in het akkerbouwland nog zomergraan of aardappelen zullen kunnen worden verbouwd. Indien het water lang blijft staan zal de verzilting van vele gronden te ernstig worden om nog dit jaar vrucht voort te kunnen brengen. (Advertentie) BESTRIJD DIE GRIEP met de »nel en feilloos werkende B9»>-AWirtitVUPmnU ÏN verband met de ernstige toe- stand in de geteisterde gebie den, zijn er in Brabant en Lim burg alom besprekingen gevoerd om de Carnavalsfeesten dit jaar niet te doen doorgaan. Deze be sprekingen hebben tot resultaat gehad, dat in Heerlen en Breda alle festiviteiten zullen worden afgelast. Ook Nijmegen heeft in middels dit passende besluit geno men. In Den Bosch heeft men de Carnaval verschoven naar Mei a.s. Daar zal men in het kader van 's Hertogenbosch Muziekstad 1953 drie dagen „zomercarnaval" houden. In Eindhoven werd het besluit genomen de vastgestelde Carnavalsbals af te gelasten; in Venlo zijn de besprekingen nog in volle gang, doch hedenmiddag kan de uitslag verwacht worden. Wat Venray betreft hier wil men tot 7 Februari a.s. geen woord over Carnaval horen. Eerst dan zal er geconfereerd worden, maar verwacht mag worden, dat de fes tiviteiten geen doorgang zullen vinden. In Boxmeer wordt over de kwestie nog druk geconfereerd. HIER... TMPhJ Tl A Ar 1 Knhrnnvi soms de groo:tste bedragen inge- IJvjN Tl A A (t, 7 r el)J 1107 l. zameld te worden. Het 532 inwo- Gisteravond werd be kend gemaakt, dat reeds een bedrag van rond f 3.000.000.bij het Nationaal Rampenfonds was binnengekomen In vrijwel alle plaatsen in de niet getroffen gebieden zijn collec tanten aan de gang. Het is natuur lijk ondoenlijk om van alle plaatsen de opbrengsten op te sommen maar om echter een indruk te geven volgen hier een paar namen van plaatsen uit den lande en uit ons verspreidingsgebied. In het plaatsje Olst werd maar liefst 31.320.— büeen georacht. wat neerkomt op ƒ4.40 per hoofd ofwel 20.— per gezin. Van de gezamenlijke rederijen der grote vaart kwam een bedrag V3n één millioen gulden binnen. In het zo zwaar in de oorlog getroffen dorpje Patten zorgde de bevolking voor een totaal bedrag van 21:250.dit komt neer op twee gulden per inwoner. In de kleinste gemeenten blijken ners tellende dorpje Blankenham heeft ƒ5.519.— opgebracht, dit is ruim tien gulden per inwoner. Door de bloembedrijven in Sassen- 'neim werd 53.000.bijeenge bracht. Uit ons verspreidingsgebied In Ede werd gisteravond de ƒ100.000.— al ruim overschreden Ook in de Achterhoek en de Lie- mers is spontaan en gul gegeven. In Didam werd ƒ13.860.— opge haald en Zevenaar zorgde voor een bedrag van 12.200— In Aalten wilde men ook niet achter blijven en daar was het resultaat 33 818.13. Uit de gemeentekas var Lichtenvoorde werd een bedrag van ƒ2000.— gestort, en in Etten zorg den de ingezetenen voor ƒ21000. In Doesburg was het resultaat ƒ4400.In de gemeente Hummelo en Keppel werd 12.377.40 bijeen gebracht De tweedaagse collecte in Nij megen leverde een bedrag van ƒ27.000.op en,de gemeenteraads leden aldaar- besloten hun presen tiegeld van gisterenavond beschik baar te stellen voor het Nationaal Rampenfonds. In de loop van Dinsdag hebben wij de volgende bedragen ten behoeve van de slachtoffers van de watersnood mogen ontvangen: Fa. B. 250,fa. J. Smarius, compl. meubilering Oranjesingel 12, Nijmegen 1000,A. S. 10,—; K. 100,—; W. H. 10,—; Wed. S., Nijmegen 10,—; Deke naal, Kerkkoor „Sancta Caecilia" Groesbeeksew., Nijmegen 100, Vezelclub „fat. Anna" Nijmegen 10,Loterijclub Invaliden- werkpl Vedio, Nijmegen 25. N. N., Nijmegen 15,Onze kaarlpot leeggemaak' 53,37; O.A.B. Kleinhandelaren verg. Groenten en Fruit 500,SJAL 25,N. N. 15,J, M. Nijme- ge 20,Fa. P. J. B. Nijmegen 220,—; L.P.C. Nijmegen 100,—; N. N. Nijmegen 20,N. N. Nij megen 10,M. St. B. Arnhem 5,—: N. N, Y. neldoorn 10,—; K. W. Nijmegen 10,P. Berg ":i Dal 500,—; H. K. van Ml io,—; N. N. 35, G. P. Nijme gen 10,P. J. v. O. Arnhem 25,Leerlingen v. h. Kath. Ly ceum, Arnhem 427,99; Mej. N. Nijmegen 4,50. Dividendbeperking Senaat aanvaardt verlenging (Van onze parlement, redacteur) DEN HAAG, 4 Febr. Nadat de Eerste Kamer gistermiddag nog eens uitvoerig over het wets ontwerp tot verlenging van dé dividend-beperking had beraad slaagd, is het voorstel nu met 31 tegen 15 stemmen aanvaard Tegen bleven de C.H., de V.V.D. één AJtt. en vier K.V.P.'ers. DONDERDAG 5 FEBRUARI HILVERSUM H, 298 m. KRO NCRV. KRO: 7.00 Nws; 7.10 Gram 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.. 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10 0C Gram.; 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram 11.50 „Als de ziele luistert": 12 00 Angelus: 12.03 Lunehconceit (12.3012.33 Land- en tumbouw- meded.); 12.55 „100 Jaar Krom staf"; 13.00 Nws; 13.20 Gram.: 13.35 Sopraan en piano. NCRV- 14.00 Promenade orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15 30 Kamermuziek; 16.00 Bijbellezing: 16.30Cello en piano; 17 00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 „De Zeeuwse Humor'': 18.00 Strijk kwartet; 18.35 „Op de stelling"; 18.45 Gram.; 19.00 Nws; 19 10 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19.'JÜ Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gev. progr.; 21.45 „Vragen aan voorbijgangers"; 22.15 Grair., 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Nws.; 23.1524.00 Clavecimbel- recital. AVRO AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Mor genwijding; 9.15 Sionsliederen 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet" 10.50 Voor de kleuters; 11 00 Orgelconcert; 11.30 Pianotrio. 12.00 Zang en piano; 12.25 „In 't spionnetje"' 12.30 Land- en tuin bouwmeded.; 12.33 Hammond orgelspel; 12.50 „Uit het bedrijfs leven"; 13.00 Nws; 13.15 Meded 13.20 Lichte muziek; 13.50 Gram. 14.00 „Paul Vlaanderen en hei Jonathan Mysterie", hoorspei 14.40 Sopraan en piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gram 16.15 „Van Pepita's en Mantilla's" 16.30 Gram.; 16.45 Voor de jeugd 17.30 Gram.; 17.45 Reg.uitz.; 18.00 Nws; 18.15 Sport; 18.25 Rep. 18.30 Lichte muziek; 19.00 Ge sproken brief uit Londen; 19r: Discogram: 19 40 Rondetafel- parlement; 20.00 Nws; 20 05 Om roeporkest; 21.15 „Om een Baga tel", hoorspel; 22.30 Gram.: 22 V „De vrouw in gezin, maatschappij en Staat"; 23.00 Nws; 23.15 Sport 23.30—24.00 Gram. Beursoverzicht AMSTERDAM, 3 Febr. - Hel zakenleven op de effectenbeurs ontkomt niet aan een zekere terugslag onder de psychologi sche invloed van de ramp, die TN de Ahoy-hallen te Rotter- dam vinden vele geëvacu- j eerden een voorlopig onder- 1 I dak. De vluchtelingen reali- I seren zich nu eerst wat zij aan have en goed verloren I hebben. ook vandaag het onderwerp van gesprek vormde. De radio berichten werden in de socië teit van de beurszaal verspreid en de belangstelling scheen groter voor het nieuws uit het overstromingsgebied dafi voor de koerslijsten. Na de rede van de voorzitter van gistermiddag weten de beurs bezoekers, dat de handel nu weer geschiedt onder auspiciën van een volkomen zelfstandige vereniging voor de efectenhandel. De markt was echter apathisch. Hoeken vormden zich vrijwel niet en de nog binnengekomen orders waren moeilijk uit te voeren. Het viel erg mee. dat zich onder deze omstandigheden geen koers verliezen van betekenis voor deden. De internationale fondsen lagen algemeen iets zwakker, uit gezonderd Unilever. Indonesische aandelen bleven goed op prijs. Scheepvaart iets aangeboden. Staatsfondsen vast. De totale aan- delenomzet van gisteren bleef bijna ƒ2 millioen bedragen. De ondertoon van de -markt bleef vrij gunstig. Prolongatie 3 procent. SLOTIWERSFN 2/2 3/2 ACTIEVE OBLIGATIES Grootb. Oblig 3% - 95} Nederland 1951 ZVz Nederland 1948 3Vfc Dito 1947 (3^) 3 Dito 1937 3 Dollarlen. 1947 3% Invest, certific. 3 Nederland 1962-'64 zonder belasting Nederland 1962-^64 met belasting Ned. N.W.S. Cert. 2% 78-fr 78* 94} 84-fr 95* 94* 95* 95^ 94* 95*} 95.fr 95-if. 95*} 94* 94* 95-fr Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 ACTIEVE AANDELEN Cult H- en Ind Bank 52* Nat. Hand.Dank dito 107 Ned H mij C v A. 756* 156* Alg. Kunstz. Unie 165§ 164* Bergh's Jurgens dito 271* 272 v Berkei's Pat dito l°l Calvé-Delft C. v A 119 Fokker Aand. 10L Gelder Zonen dito 153 Kon. N. H. ov. C.V.A. 157 Ned. Ford Aand. 189 Ned. Kabelfabr. dito 209 Philips' Gloeilampen Gem. Bez. v. Aand. 161* 160} Dito Cum. Pref. Wd. 139* 139* Unilever C. v. A. 183 Wilt. Fyenoord Aand. 166 Billiton le Rubriek Dito 2e Rubriek 173 53b 106b 100 120 108 153* 158* 186 209* 183* 166 173 Dordts Petr. Mij. Ad- 294* 294} - - - - aoi* Dito Pref. Aand. 304} Kon. Petr. Mij. Aand 3l4l 314* Dito Onder-Aand. 313« Moeara En. P Mij. A 493* A'dam Rubber Aand. 87* Banda Rubber Mij. 91* Deli-Bat Rubber Mij 98} Kendeng Lemboe dito 63* Ned. Noorse Plant- Mij. 37 O.k Cult. Mij. C.vA. 94* „Rerbadjadi" S Rub. 42 Silau Sumrubber 47 Sum Rubbercult. 51 Ver. Tnd. Cult, on- Jern. 27* Holl.-Am -lijn Aand. 133 Java - China -Japan- 121 Kon Ned. Stmb Mij. 138* 138 Kon. Paketvaan dito 120* 119* Kon Rott. Lloyd dito *36} 126 Ned Soheepv Urne 12®ï 12® Ommerens Scheepv.b Cert. v. Aand. 157f 157i Stv. Mij Ned. Aand 147 Handelsv A'dam A Javasche Cult. Mij. 44 Ned.-lnd Suik. Unie b2i Ver Vorst C Mij. 250—500 Aand. 20} Deb Bat Mij Aand 112 Deli Mij Cert. v. A 81* Senemöah MU Aand 73* Müller Co. N. Bez. 171* 171* Kon. Petr Mij Aand 62* 62* INDUSTRIËLE ONDERNEMINGEN Zwanenberg Organon 164 164 AMERIKAANSE FONDSEN Anaconda C. v. A. 43a} Bethleh. Stee] C.vJL 56* 55*} Gener. Motors C.V.A 67* 68* Hudson Motor C.V.A. 17 17} Int Nickel C. v. A_ 45' 45} Kennecon C. v. A. 79} 79 Rep. Steel C. v. A. 47} 47} U.S. Steel C. v. A. 42* 42} Cities Service C.vA 92} 92} Phillips C. v. A. 61* 61} Shell Union C. v. A. 70 69} Tide Water C. ev. A. 23^- 22}} 63} 37* 95* 41b 46b 27* 137} 121 I47* 96* 43* 20 111* 81 74*

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5