A/weer ALBERT HEIJN ALBERT HEIJN KUNST EN LETTEREN Prof. mr V. Rutgersschool in de Mauritsschool geopend Vermicelli 19 Macaroni 21 Capucijners 33 Vet Spek, gerookt 119 Mager Ontbijtspek tZ 69 Zuiver Rundvet 77 Zachte Zeep 500 gram 25 Verse Eieren n». 3 10™, 152 Haagse Leverworst ,Z 21 Haring in Tomatensaus p„ biik 38 Losse Koffie 250 gram 149 Losse Thee 200 gram 69 Cocosstaafjes 100 gram 39 Pepermuntballen 150 gram 25 Pudding 17 Chocohagel verpakking par zak 22 NIEUWE HAAGSCHE COURANT 8 WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 Aan Dovenetelweg komt het nieuwe gebouw (Van een onzer verslaggevers) Gisteren is in het gebouw van de Prins Mauritsschool aan de Resedastraat de derde lagere school van de Vereniging „De Elout van Soeterwoudeschool" met ruim 130 leerlingen begonnen. In een plechtige bijeenkomst in de aula van de le Chr. H.B.S. aan de Populierstraat werd Maandagavond de naam van de school, de „Prof. mr V. Rutgersschool". bekend ge maakt. Mevrouw de weduwe Rutgers sprak een kort woord ter nagedachtenis van haar man, die het christelijk onder wijs met zo warme belangstelling gediend heeft en in het verzet het leven liet. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer M. J. van Steenes, herinnerde aan de 20 jaren van voorbereiding, die aan de stichting van deze school zijn voorafge gaan. De rijksinspecteur, de heer J. Höch- ner. wees op de bijzondere taak. die de Christelijke school heelt bij de opvoeding van het kind. De heer J. Bol. hoofd van de Elout van Soeterwoudeschool, heette namens de collega's het nieuwe school hoofd, de heer E. van den Brink, welkom. De heer L. Lieffering, hoofd van de Bavinckschool. die een deel van zijn leer lingen naar de nieuwe school ziet ver trekken. wenste zijn nieuwe collega ook het allerbeste toe. Als symbool van de rust. die de heer Lieffering nu enigszins zal zijn beschoren, werd hem als blijk van waardering voor zijn noeste arbeid, een stoel aangeboden. Uit Gouda kwamen afgevaardigden het schoolhoofd, de heer Van den Brink, die zes jaar in de kaarsen- stad beeft gewerkt, de beste wensen mee geven voor hem en zijn nieuwe school. Voor al het vertrouwen en het hartelijke welkom dankte de heer Van den Brink. Hij hoopte, met Gods hulp. zich dit alles waardig te maken. De nieuwe school komt mettertijd aan de Dovenetelweg De inwisselbaarheid van het pond Na een onderhoud met de Amerikaan se minister van Bu.tenlandse Zaken heb ben hoogwaardigheidsbekleders van de Organisatie voor de Europese Economi sche Samenwerking U Parijs medege deeld. dat Engeland en Amerika niet te zamen een beslissing zullen nemen over de inwisselbaarheid van het pond ster ling. doch dat elk plan aan de O.E.E.S. zal worden voorgelegd. Ver. v. d. Effectenhandel Na afloop van de Amsterdamse beurs heeft de heer William Schrikker, voor zitter van de Vereniging voor den Ef fectenhandel. de beursbezoekers toege sproken en medegedeeld, dat de vereni ging rechtsherstel krijgt en de oude tuten van 1939 terugontvangt. Onder applaus stelde hij voor 10.000 te gi reren voor het Nationaal Rampenfonds. De 15 leden van de raad van bijstand van de bedrijfsgroep vormen een tijde lijk bestuur. Voor 15 April zal een defi nitief bestuur worden gekozen. Het be- gelijks bestuur de heer William Schrik- stuuur benoemde tot leden van het da- ker. voorzitter, L. Proos Hoogenóijk, lid en J. C. van Marken, lid, tol plaats vervangende leden C. J. baron Schim- melpenninck van der Oye, C. Mander- sloot en A. L. de Vlaming. Een groot aantal commissies is ingesteld. Tot se cretaris der vereniging is benoemd mr J. G. N. de Hoop Scheffer, tot adjunct secretarissen zijn benoemd mr G. S. le Poole, mr A. J. Kronenberg en mr H N. A. Verhey. Weekstaat Ned. Bank Goud en deviezen naderen vier milliard De goudvoorraad der Nederlandsche Bank is deze week onveranderd gebleven, doch de netto deviezenreserve steeg van 1588 millioen tot 1650 min, waardoor goud en deviezen tezamen op 3799 min kwamen. Onder invloed van de ultimo zijn voorschotten in rekening courant met 7 min toegenomen en de biljetten- circulatie met 59 min tot 3025 min. Opmerkelijk is de toeneming van het saldo der schatkist met 64 min tot bijna 1 milliard (ƒ994 min), welke stij ging waarschijnlijk door afgifte van schatkistpapier afkomstig is van saldi der banken, die met een gelijk be drag zijn gedaald tot 33 min. De geld markt blijft ruim. De voornaamste posten van de verkorte balans zijn: 2/2 19/1 Activa (in 1.000) Wissels enz. ln disconto 51 4' Schatkistpapier enz door de bank gekocht Idem overgenomen van de staat 151.300 151.300 Voorschotten ln rek.crt 39.619 32.555 Daarvan in Indonesië26.353 26.353 Gouden munt en mat. 2.149.145 2,149.145 Vord. en papier in buiten lands geld 1.482.622 1.443.924 Buitenl. betaalmiddelen 355 Vord. in guldens uit be- talingsacc375.724 357.912 Diverse rekeningen 81.503 81.592 Bankbiljetten (oude) 37.771 37.786 Bankbiljetten (nieuwe) 3.025.271 2.966 449 Rek.crt. saldo Schatkist 994.674 930.207 Idem bijz. rekening 1.162.944 1.154. Saldo's v. banken in Ned. 33.938 96. Saldo's uit beuaccoorden 41,969 39. Andere saldo's van niet- ingezetenen 86.933 86.022 Andere saldo's 118,968 118.142 Saldo's in buitenl. geld.. 28.777 28.507 Diverse rekeningen 64.177 73.065 Schatkistpapier. waarin guldenssaldo's uit beta- lingsacc. zijn belegd 50.940 59.650 Oefenwedstrijd op de Hokij Preussen-Krefeld won met 7-2 van Ned. ploeg Op de HOKY te Den Haag werd een ijshockeywedstrijd gespeeld tussen een Nederlandse bondsploeg en het Duitse kampioensteam Preussen-Krefeld. In alle onderdelen waren de Duitsers hun tegenstanders de baas In de Nederland se ploeg was het verband zoek. Zelden werd er door onze landgenoten een goe de aanval opgezet en door de slechte afwerking kwam men slechts tweemaal tot scoren. Voor het bondsteam werden de doel punten gescoord door Fischer en Over- akker. De Duitse doelpunten maakten Langhaus, Walter (3). Schindler (2) en Kremershof. De wedstrijd welke als oefenwed strijd voor de Nederlandse ploeg was bedoeld met het oog op het wereld kampioenschap. dat van 6 tot 15 Maart te Zürieh en Basel wordt gehouden, stond niet op hoog peil. De tussenstanden waren 10, 31. Waarom deze wedstrijd is doorge gaan. is onbegrijpelijk. Wanneer de ba ten van deze wedstrijd zouden zijn af gedragen, aan het Ned. Rampenfonds, was er iets voor het doorgang vinden van de wedstrijd te zeggen, nu wordt zij echter in een slecht daglicht gesteld. Red. Intern, schaaktournooi te Boekarest Te Boekarest werd de zesde ronde vai het internationaal schaaktournooi ge speeld. De uitslagen luidden: L. Szabo (Hong.)Saitar (Tsj.sl.) 10; Boleslavs- ky (Rus-1 Reieher (Roem.) 10; Cio- caltea (Roem.)Petrosyan (Rusl.) Vz-Vz\ Radulescu (Roem.)Smyslov (Rusland) la"6; Stoitz (Zweden)Goiombek (G-L.) 10; Barcza (Hong.)O'Kelly de Galway (België) Troianescu (Roem.)Spassky (Rusl.) afgebr.; To- lush (Rusl.)Milev (Buig.) afgebr.; Sliwa (Polen)—Filiipp (Tsj.sl.) afgebr.; S. Szabo (Roem.)Barda (Noorw.) afg. Aan weerszijden van het volleybalnet Dames le klas: BlokkeerRVC 03; 2e klas: AdvendoOlympia 30; 3e klas: CSVDTe Werve 03; Te Werve - IIKV 30; 4e klas: TumlustSLN 30: res. 2e klas; Te Werve 2Die Hagihe 2 03: Actief 2Blokkeer 4 2—2. Heren le klas: DES—RVC 1—3; 2e klas: HPSV—KLM 3—1; 3e klas: CSVD Red Stars 30: res. le klas: DES 2 Smash 2 30; Blokkeer 2Smash 2 1—3; res. 2e klas: Die Hagihe 2—HPSV 3 22; res. 4e klas A: Turnlust 2MvM 2 3—0; QVVVGZ 2 0—3; -es. 4e klas C: Te Werve 2—CJMV 2 3—0. Alle competitiewedstrijden van de Afd. Den Haag van de NeVoBo zijn voor deze week afgelast. Het program ma wordt verschoven naar de volgende week. AdveTienlie Staaldraad - Klemmen Sluitingen jStigchel Ten bate van Rampenfonds: NederlandNoorwegen op de schaats Ook Hjallis Andersen ver leent medewerking De Nederlandse schaatsenrijders in Noorwegen, die verlangend zijn bij te dragen tot leniging van de nood in de overstroomde gebieden in hun land, zullen Donderdag te Oslo uitkomen tegen bekende Noorse rijders Ook Hjallis An dersen zal aan deze wedstrijden mede werken. Hij heeft er in toegestemd uit te komen tegen een van zijn beroemde voorgangers, de veteraan Ivar Ballan- grud, die in de jaren 19291936 grootse triomfen vierde De opbrengst zal overhandigd worden aan het stormfonds van het Noorse Rode Kruis dat reeds dekens per vlieg tuig naar Nederland heeft gezonden. Te Drontheim: Maarse tweede op de 500 meter Tiidens internationale schaats wedstrijden Op de eerste dag van de Internationale schaatswedstrijden, welke te Drontheim worden gehouden, werden de 500 en de 3000 meter verreden De uitslagen luid den: 500 meter: 1 Nic Stene (Noorwegen) 46,6 sec.; 2 Gerard Maarse (Ned.) 47 sec.; 3 Kaarse Varviik (Noorw.) 47.5; 4/5 Sverre Haugli (Noorw en Salomaa (Find.) beiden 47.6; 6/7 Pen Oedegaard (Noorw.) en Frantz Offenberger (Oos- tfc.uij'k) beiden 18,2; 8/9 Loerinc (Hong.) en Dalberg (Zweden) beiden 48,5. 3000 meter: 1 Haugli 5 min. 09.2 sec.: 2 Offenbergei 5.14.1; 3 Salomaa 5 16.3: 5 Stene 5.20,9; 6 Hearn (G.B.) 5 22,1; 7 Oedegaard 5.22,9; 9 Maarse 5.23,8. Na de twee afstanden luidt het alge meen klassement: 1 Haugli 99.130 pnt; 2 Stene 100 08 pnt; 3 Salomaa 100.400 pnt: 4 Offenberger 100.550 pnt. Bijzondere bestuurs vergadering KNVB Het bestuur van de K.N.V.B. komt Donderdag a.s. Ln een bijzondere ver gadering bijeen teneinde zich te beraden over het organiseren van een sleunactie voor de getroffen gebieden alsmede over het al of niet doorgaan van het wed strijdprogramma voor Zaterdag 7 en Zondag 8 Februari as Gecombineerd koren concert Door de mannen zangvereniging „G.G.B." en de gemengde zangvereniging „P.V.S.B." en „Die Haghe" werd in Dili- gentia een gecombineerd concert gege ven, voor de eerste maal o.l.v. Emile Rammers. Deze dirigent heeft blijk gege ven met vaste hand de prestaties van de koren omhoog le willen brengen, waarin hij bijzonder goed is geslaagd. De mannen zangvereniging „G.G.B." zong werken van da Palestrina. Poulenc. Wagner, Bruckner en Imjalof. Rekening houdende met de plotselinge wijziging van het pro gramma (i.v.m. de nationale rampi heb ben wij alle waardering voor hetgeen hier gedaan werd. Het is echter wel zaak niet al te zware werken in studie t.e nemen, zoals bijv. het Pilgerchor van Wagner; een werk zoals dat van Imjalof werd daarentegen zeer goed gezongen, in 't bijzonder de solo partij. Het dameskoor van „Die Haghe" en ..P.V.S.B." zong op fraaie wijze drie com posities van Caplet; indien Emile Ram mers extra aandacht zal besteden aan enkele slordigheden, dan is er met d;t dameskoor veel goeds te bereiken. De ge mengde koren zongen nog werken van Hugo Wolf en van de Nederlandse com ponisten Geraedts. Badings en Stam. Ge zamenlijk zongen de koren de Povlowet- zer. Dansen uit „Prins Igor" van Boro din. Volmaakt was deze uitvoering na tuurlijk met, maar er waren toch goede dingen in te beluisteren. Het geheel had wat voller en overtuigender moeten klin ken. vooral in de tenoren. De pianist Paul Kurpershoek speelde de 3e sonate van Orthel en enige wer ken van Chopin, o.a. de polonaise in As., waarin hij zich wederom een uitnemend pianist toonde. A. Hager. Ook Res. Orkest speelt voor Rampenfonds Ook het Residentie Orkest zal in sa menwerking met het Gebouw voor K. en W. een concert geven ten bate van de slachtoffers van de watersnood. Dit concert wordt Zondagmiddag a.s. ge geven o.I.v. Willem van Otterloo en m.. m.v. de violisten Herman Krebbers en Theo Olof. De volledige' opbrengst van de kaartverkoop en alle inkomsten van K. en W. worden zonder enige korting afgedragen aan het Rampenfonds. Kunstavond in poppentheater Zaterdag 7 Februari wordt in het Theater der Ver. Poppenspelers (Nassau Dillenburgstraat 8) een avond gegeven ten bate van het Rode Kruis voor het werk in de getroffen gebieden. Jan v. d. Berg (viool) en Ineke Vonders (piano) spelen duetten, Maud Cossaar draagt voor en Frank Kooman speelt pianosoli. Na de pauze brengt het poppentheater het spel „Die ene vlag." Jean-Pierre Marty, onrijp talent Achttien jaar is de Franst pianist Jeam Pierre Marty, die gisteravond in Dili- genüia een recital gaf veel te jong om al het podium opgestuurd te worden. Werkelijk, Jean-Pierre Marty heeft een groo' en uitgesproken pianistisch talent, de techniek beheerst hij ook al tot aan zienlijke hoogte en in muzikaal opzicht doet hij soms verrassende dingen. Maar, hoe onbeheerst, hoe onrijp is dit spel nog! Geen rustpunt is er te vinden, een frase te laten uitzingen, verstaat hij he'emaal niet. Van Mozart. Beethoven of Brahms kwam weinig terecht en even min waren toucher en techniek tpedaal!) voor Ravel toereikend. Copland's Sonate (uit 1940) slaagde nog het best. maar er zit zo bitter weinig wezenlijke muziek in deze keiharde notenbrokken, dat men zich om deze would-be dissonanterigheid een beetje kwaad maakt. Als Jean-Pierre Marty nu eens een paar jaar zich verder ontwikkelde, v nog eens op te treden, zou dat niet beter zijn? Dra. H. E. Kokee-van den Berge. Watersnoodconcert door Feike Asma De organist Feike Asma zal Vrijdag avond a.s. om 8 uur een orgelconcert geven in de Evang. Luth. Kerk te Den Haag. Het programma vermeldt werken van Bach, Mendelssohn, Guilmant, Zwart en Asma De opbrengst is be stemd voor de slachtoffers van de ge troffen gebieden. Huldiging Cees Laseur uitgesteld In verband met de ramp die ons land trof is op verzoek van de jubilaris de viering van het 35-jarig toneeljubileum van Cees Laseur enige tijd uitgesteld. KUNSTAGENDA HEDENAVOND: K. en W.: 8 uur Res Or kest o.l.v. Rudolf Moralt: Kon Schouw burg: 8 uur „U spreekt met uw moordo- MORGÉNAVOND: Diligentia: 8 uur Piano recital Maria Elena PaUemaerts: Kon Schouwburg: 8 uur ..Als 't kindje binnen komt" DAGELIJKS: Cefa: Woensdag en Donderdag 8 uur „Oliver Twist"; Asta 2 30. 6 45 en 9.15 uur ..Zo zijn we niet getrouwd"; Metro- pole: 2 15 en 8.15 uur (Zat 2 15. 6.45 en 9 15 uur) „Sterren stralen overal": Pas sage: 2.30. 6.45 en 9.15 uur ..Sterren stra len overal": West End: 2.15 en 8.15 (Zat 6.45 en 9 uur) ..Othello"; Musica2 )5 en 8 uur (Woensdag 8 uur. Zat. 7.16 en 9.30 uur) „High Noon" TENTOONSTELLINGENGemeentemuseum: Kerstgroepen (tot 23 Febr.). Herman Kruy- der (van 4 Febr. tot 16 Mrt); Kunstzalen Bennewitz: Moderne Balinese kunst: Kunsthandel Liernur: Sandor Torday en A. M Bolleurs <tot 22 Febr.): Panorama Mesdag: Louis Meys; Kunstzaal Plaats. Engelien Reitsma—Valenca (tot 14 Febr.): Mallemolen: B Ph. v Romondt (vanaf 6 Febr Loosduinen bracht al 1 f 4500 bijeen j De Loosduinse Winkeliersvereniging heeft de organisatie op zich genomen, voor de inzameling van kledingstukken de geldcollecte. Direct na het bekend worden daarvan stroomde het geld reeds binnen. In totaal is thans een bedrag van f 4200 bij elkaar gebracht, terwijl het gymnastieklokaal van de school aan de Julianastraat evenals twee klasselokalen vol liggen met goederen. Een collecte op school bracht nog eens f280 op. Voorts is Loosduinen gereed om 300 evacué's te ontvangen. Onder leiding van ds W. E. den Her tog. pastoor M. de Roos en ds J. B- Vo gelaar heeft zich ook in Loosduinen een comité gevormd, dat zorg draagt voor het onderbrengen van geëvacueerden. Zij. die opgegeven hebben plaatsruimte te bezit ten moeten in geen geval zelf naar Den Haag gaan om geëvacueerden af te halen, doch afwachten, omdat het comité dit in orde maakt, en van te voren be richt stuurt, wanneer de gasten worden verwacht. De gymnastiekzaal en een klasselokaal van de Chr. Lagere School aan de Julia nastraat zijn ingericht voor het inleveren van kledingstukken en dekens. Nijvere handen zijn druk bezig alles te sorteren en voor verzending gereed te maken. Honderden kilo's goederen werden inge leverd. Een collecte onder de leerlingen van de Chr. lagere school aan de Julianastraat bracht f 110,op voor het Nationaal Rampenfonds. Het personeel bracht een bedrag van f 150.bij elkaar. De filmvoorstelling „Een mens was teveel" van Rudi Hornecker. die gister avond onder auspiciën van de Vereniging tot verpleging van behoeftige chronische zieken ..Het Zonnehuis" in de Roskam zou worden gehouden, is uitgesteld tot Dinsdag 17 Februari. Evenzo is de fees telijke bijeenkomst ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan der C.J.M.V., die Donderdagavond zou plaats hebben, ver schoven naar Donderdag 19 Februari. De feestelijkheden i.v.m. het 25-jarig bestaan der Koningin Julianaschool, die gevierd zouden worden op Dinsdag 10 Februari in De Roskam, zijn eveneens uitgesteld tot 24 Februari. Vrijdag 6 Februari herdenkt het echtpaar A, de WaaiMertens uit de De Ruyterstraat 7 het feit. dat het 50 jaar geleden in de echt werd verbonden. Spreekuur voor tuinders Assistent Nederpel van de Proeftuin zal in het vervolg in de Coöp. Groentemvei- ling Loosduinen spreekuur houden op Woensdag van half twaalf tot half één en op de Loosduinse Groentenveiling op Vrijdag van half twaalf tot half één. In het Venduhuis der notarissen is door notaris T. W Attema het winkel pand Regentesselaan 4042 geveild voor 16.500. 1 Koloms-Koerlers 1 t/m 15 woorden 1.00; 16 t/m 20 woorden ƒ150; tedere 5 woorden meer ƒ0.75. Adver tenties onder No. extra f0A5. Bewijsnummers alleen op verz. ƒ0.10. Het tarief van de 2-koloms Koeriers wordt U gaarne verstrekt door de Koeriersdienst, Tele- fooD 18.4155. toestel 5. Om technische redenen kunneD wijzigingen en annu leringen na opgave niet worden aangenomen. Wegens plaatsgebrek Baby vleugel, als nieuw, mahonie, courante maat, nieuw be snaard, t e.a.b. Te bevragen: Enkhuizensestraat 17. Schev. Blauwe kinderwagen, luid spreker. dynamisch, Jonge- jan, Houtrustweg 376. Schev Piano 290,Edele hout soort, Modern flat-model Tevens Smyrna vloerkleed, evenetns zeer bill. Kranen- burgweg 67. Huish. personeel gevraagd Djatti-hout eetkamer ameu. blement. Gebeeldh. opstand, op glazen kast en dressoir. Tel. 8975. Wassenaar. Gevraagd jonge werkster. Donderdag of Vrijdag. Laan van Koot 5, Wassenaar, teL 9576. In doktersgez., zonder k. gevr. flink meisje voor d. en r.., zelfst. kunn. werken en koken. V.g.g.v. Hulp werk ster. Danckertsstraat 16. TeL 391155. Gevr. fl. dagmeisje, niet ben. de 18 j., v.g.g.v. Aanm. tus sen 6 en 9 uur. Mevr. De Kleermaeker. Laan van N. O. Einde 246, Voorburg, telef. 770437. Zwart heren colbert met streep pantalon, maat 48-50. T.a b, Ampèrestraat 36 II. Werkster. Gevraagd een net te werkster, voor de Vrijdag van 95 u. Regentessel. 190. 20 Zangplaten o.a. Gigli. 10. 20 div. Dansplaten 25. 20 Hollandse platen, o.a. Kili- ma's, enz. 35. allen z gan. d. Wateringel. 154, Voorb. EEN MEISJE GEVRAAGD v. d. en n. Zelfst. kunn. werken, V.g.g.v. In gezin met 2 kind. (5 en 9 jr). Modern bovenhuis met c.v. Telefoon 728130, Tuinluststraat 15, Voorburg. Pracht koffergramofoon met 20 platen. Pr. geluid, 37.50. 40 Gramofoonplaten, diverse, 11. v. d. Wateringelaan 154. Voorburg. Huish. personeel aangeboden B.z.a. net meisje, 21 jr, voor schoonhouden van kantoren, liefst Schev. Br. no S 894 bij kantoor Scheveningen. Biedt zich aan: Nette werk ster. voor Dinsdag en Don derdag 94 u. Brieven onder No 8616 K bur. van dit blad. B.z.a. nette juffr., als hulp in de huishouding, bij dame alleen. Brieven No 25754 bur. van dit blad. Huishoudster. 47 jaar, b.z.a. per 1 Maart bij heer alleen of kl. gezin. Werkster aanw. Br. no 8611 K bur. v. d. blad B.z.a. HULP IN DE HUISHOUDING Dame middelbare leeftijd, bij heer alleen of ouder echtpaar. Intern, met 1 Maart. Brieven no 25765X bur. blad. Betrekkingen gevraagd Perfecte kokkin, bekend metKraamverzorgster, Rijksge- restaurant-hotelbedrijf. Ext. diplomeerd, heeft Februari (Internationale keuken) Br. vrij. Brieven onder no 8617K no 25757 X bur. v. d. blad. I bureau van dft blad. Dame, ml. zoekt plaatsing bij heer alleen of echtpaar voor VERZORGING EN CONVERSATIE Hulp voor ruw werk aanw. Geheel inwonend. Brieven no 8615K bur. van dit blad. Betrekkingen aangeboden Voor direct geroutineerdeIStumpels Kantoorboekhandel verpleeghulpen, een nacht-'vraagt voor direct, winkel- zuster en werkmeisjes. Zie- juffrouw, leeft, tot ca 22 j keninrichting Frankenstr. 201 Escamplaan 118. SLAGERSBEDIENDE GEVRAAGD v. wijk- en winkelwerk. J. v Dongen, Ingenhouszstraat 2, Telefoon 119216. Te koop aangeboden Draagbare Philips Pick-up. 35.-. 's-Gravenzandelaan 10 Philips radio 1952, BX 511 A, banden, gespreide ont vangst, klankregelaar, weinig gespeeld. Br. No 25715X aan het bur. van dit blad. Bad en Geyser. Zonder ge breken. Compleet te koop aangeboden. Br. onder No i K bur. van dit blad. Piano aangeb. (klein sierlijk flatmodel), 275. Moet weg. Prima instrument. Koopje. Gr. Hertoginnelaan 61. Tele foon 394086. 40 Mooie gram. platen, o.a. Will. Glahe, 22.50. 2-delige kanarie broedkooi, nieuw. 12.50. Tollensstr. 114. Trek bel. Dames-, herenhorloges, Zwit sers, vanaf 15.-. Met garan tie. Horlogerie Klop. Lijster besstraat 9, hoek Vlierb.str. Stofzuiger-ankers wikkelen met één jaar garantie 12. Technisch Bureau American Electric House. Weimarslr. 219, telefoon Complete Auping Slaapka mer 135; binnenveringma- trassen ƒ45; divanbed met Regina-schuimrubbermatras 179; twisted matting 3.25; dubbel bouclé tapijt ƒ2.90; Jabo-Verto ƒ5.50 p.mleg- loon ƒ0 60 p m. Frommc's Verkoopkantoor, v Bylandt- straat 126, Tel 320.200. Straal uw pijn weg mei Philips Infraphil. Pr. f 37.50 Betaling f 5 p. m. Kroon- berg, L. v. Meerderv 354. Voorheer Pander, le Klas behang, stof fee rwerk, zeer billijk. Gehele woningen, speciaal tarief Van der Hooft. Isingstraat 198. tele foon IJ.92.59. Direct van Fabriek Gezond- heidsopklapbed met ombouw en matras ƒ79; origineel Auping-opklapbed met om bouw en kapokmatras 145. in 2-pers. ƒ225; dubbeldivan- bedaen 49; divanbedden 19.50. Frommé's Verkoop kantoor, v. Bylandtstraat 126 Tel. 320.200. Naaimachines vanaf 35. naaisters-, kleermakers- en speciaalmachines. salonkas- en reparaties van alle merken. Obrechtstraat 190. Tel. 322840. Gemakkelijke betaling. Zon der prijiverhoging meube len matrassen dekens, 'edi- kauten. lopers, gordijnstof, kinder- en wandelwegens. Goederenhandel E verse N V Aert van der Goesstraat 42 Wist U, dat U voor 17.50 een autoband kunt kopen onder garantie. Bandenbe drijf F C. Caspers. Herschel- straat 56. Woonhuis Uddel- straat 87. Tel. 323784. Op gemakkelijke betaling. zonder extra procenten meubelen, bedden, gordijnen, verlichting. kinderwagens, enz. N V Schaaps' Goede renhandel. De la Reyweg 259 Etna gasfornuis f 220 of 12 x f 19 35 Hundepooi. Heren gracht 56. Telef. 11.24.46. Ondertrouweirculaires Oud- Hollands, bedrukt, met en veloppen, 100 15.50. Drukkerij Oranje, Van Boet- zelaerlaan 81, tel. 551566. Gevraagd een zolder of kel der voor een clubje jongens en meisjes. Leeftijd 8 jr. Pr. billijk. Omtrek Kon. Emma- kade, Gr. Hertoginnelaan. Sweelinckplein. Reinken- straat. L. v. Meerderv.. W. de Withstraat. Inl. Jaap Ver- meij. Kon. Emmakade 195. Zonder vooruitbetaling. merkrijwielen. F.A.M. stof zuigers. Eventueel in 24 maandel. termijnen. G. M de Rooy, Betje Wolffstr. 209 tel. 39 80 13; Muzenstraat 5c. teL 11 04 73. L50 p.w. Pantalons, rokjes en Jongensplusfours. Sport- colberts ƒ5.p. w. enz. Beekman's Kleedïngbedrijf, Azaleastraat 94 bij Gouden- regenplein. Tel. 32.36.87. WOLLEN JERSEY DEUX PIECES Pracht kwaliteft, in 7 modekleuren, prima pasvorm, f 59,50 f 64,50. Conf. magazijn „Prins Maurits", Fahrenheit- straat 548. TeL „FOKS KLEDING-SERVICE" Goevemeurlaan 544. Tel. 1190 88. Indiana lederen- en lederenvinyl kleding v.a. ƒ7.50 p. m. Zonder vooruitbe taling. VOOR EEN VULPENHOUDER naar „Coberka", de bekende vulpenzaak van het Zuider park, Dierenselaan 174. TeL 395690. MEÜLDIJK'S SPECIAALHUIS Grote sortering lederen kleding. Loosduinseweg 683685. Tel. 33 45 14. Ook reparaties. DROOGENDIJK „MAN EN VROUW" Vraagbaak aangaande het huwelijksleven f 5.90. Boekhan. del Wattez- Herenstraat 43. Voorburg. TeL 723486. Te koop gevraagd Leraar vraagt wegens ves-' tiging in Den Haag inboedel. Telefoon 55.64.50. Orgel, liefst veel registers. Opgave: prijs, merk, aantal reg. en houtsoort. Tesselse- straat 104. Piano gevraagd. Goede ge bruikte piano gevr. Brieven met merk en prijs: Apel- doorn6eIaan 143. Tel. 323241. 50 cent per kilo voor Uw oude gramofoonplaten Br No 8614 K bur. v. d. blad. Fototoestellen, prismakijkers, vergrotingsapp., projectie filmcamera's, microscopen, radio's, muziek-, meetinstru menten, schrijfmachine en optische artikelen. Telefoon 112046, Frensch, Spui 204 ANKER, PFAFF, SINGER, FRIDOR, NAUMANN, ENZ. w.o. nieuw en z.g.a.n. Betaling ook in overleg. Notitet, West einde 44a, tel. 398523, De Genestetlaan 213, tel. 181315. SCH2IJFBUREAUX helo en gedeelten v. Inboedels, naaimachines en zolder- opruimingen. Prinsestraat 93. TeL 116414, na 6 uur 335136. Huisraad te koop aangeboden HENK STRUYK. WONINGINRICHTINGEN Hobbemastraat 293. Pluche tafelkleden f 8,75 Oud-Hollandse wanddoeken f 6,25. Verend bedstel f 89,—. Wilton karpetten f 62,50 EEN PFAFF IS AF 1 Alle modellen. Metaling in overleg Pfaff Naaimachinehuis, Goeverneurlaan 518. Tel. 11.84.22. Lijn 4, Wolvlokmatrassen f 29,75, divanbedden, 10 jaar garan tie f 32,50, Cocoslopers f 3,25, Jabolopers f 3.65 p. meter. Roemers. Weimarstraat 45A. Molton deken cadeau bij iedere wollen deken. Deken- satij'n 3 90, matrastijk 2.95 p. meter. Roemers. Weimar straat 45A. Old-Finish slaapkamer drie- deurs kast. 2 pers. toogledi- kant, Auping. nachtkastjes, tafel, 2 stoelen. Goudenregen straat 245. Gevraagd: Winkelpand met of zonder woning. Gehele of een gedeelte van een wo ning voor het inrichten van kantoor. Gedeelte van een winkel- of bedrijfsruim te moet zich bevinden in Moerwijk, Zuiderpark, Mor- le EN 2e HYPOTHEEK v.a 4 pet, aangeboden Van Elk en Co., Stationsweg 28. Eiken ledikant. Auping. bed. divan, rood huisk. ameuble ment. Alles i. z. g. st. West duinweg 94, Scheveningen. Matrassen overtrekken met damast v.a. 17.50, 2-pers. 25; donzen of gewatteerde dekens overtrekken v.a. ƒ25: v. spiralen opklap- of tui- melbedden maken 25; dub- beldivanbedden maken 39. Behangerij - Stoffeerderij - Meubelmakerij Onze 28-ja- rige ervaring is Uw garan tie. Frommé's Verkoopkan toor (v/h Chef V. D.), v. Bylancitstr. 126, Tel. 320.200. Rijwielen, nieuwe en 2eI Hulpmotoren: Avros - Berlnl hands dames-, heren-, jon- - Fuchs - Mobylette - Mos- gens-, meisjes- en sportrij- quito - Victoria v.a. ƒ4 60 wielen. le klas merkrywle-.per week Motorhandel van en. Concurrentie onmoge- der Zon, Ahornstraat 4. iyk. Copermcusstraat 189. I Sloopauto's en Motoren teiTeL 33 5817. Sloperij Hille- koop gevraagd. Fa. H. Mol gondastraat 20, Tel. 33 77 97. Zn., Z.W. Buitensingel 6, Te huur gevraagd Dame v.g.h., vraagt zit-slaap- kamcr, gest., evt. ged. gem., k. en st. gel., v.w., berging. Goede stand. Br. no. 8610 K bureau van dit blad. Plaats een Koerier. 't is de manier I Te huur aangeboden Kost en inwoning aangebo den v. nette heer. Groente- weg 116. Aangeb. le portiek-étage, 4 kamers, enz. bij Julianakerk. Transvaalkwartier. Gevr. 3- kamerwoning Moerwijk. Br. No 25755 X bur, blad. Voor juffr, op leeftijd een mooie kamer met gezellige omgang. Br. No 25771X bur. van dit blad. Zoekt U kamers of een zaak, bij Jan Hendrik is het raak. Jan Hendrikstraat 19. Tele foon 180564. Hoover wasmachineverhuur, 2 uur 1.50. Archimedes- straat 4a. Tel. 331355. Kosthuis aangeboden voor nette jongeman met gezellig huiselijk verkeer. In klein rustig gezin, 20.— p. w. 85,— p. mnd. Ock geschikt voor 2 broers. Herman Cos- terstraat 332. V. direct le étage, gemeub. met vrije keuken, w.c., vaste wastafel, 125,per mnd. Br. No 8612 K bur. v. d. bi. STOELEN EN TAFELS TE HUUR in mooie uitvoering voor iedere gelegenheid, worden ge bracht en gehaald. Verhuurinrichting G. Koolstra, Reitz- straat 58. Telefoon 33.61.84. Zonder chauffeur te huur: ZUINIGE AUTO'S TEGEN ZEER LAGE TARIEVEN Autogarage ArchipeL Muzenstraat 8. Telef. 115141117442. AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR per dag, per week en per maand. Garages Namensestraat 67—73—75. Telef. 55.65.47 Bij geen gehoor: Vlierboom- straat 187. TeL 338171. Het adres voor het verhuren van serviesgoed en glaswerk ls Fa MODERN TH. PIJLMAN Weimarstraat 311313 Telef. 322263 Woningruil Aangeboden: vry bovenhuis 8 k., douchecel, in ruil voor 4 k. Omgev. Zuiderpark. Br, no 8613 K bur. van dit blad, Bior Uw verhuizing Veent Voor Uw verhuizing 't Veen tje. Erkend verhuizer. Piano- transporten. Veenkade 30, ïelefoon 336736. Verhuizingen. Emigratie - Transporten - Verpakkingen Vraagt prijsopgave Verhuis- en Transportbedr. Spaans. Westduinweg 234—238, tele foon 555061—555128. Plaats een Koerier. 'i is de manier Huizen genstond of Leyenburg. Br. no 8608 K bureau van dit bl. In prima staat verkerend he renhuis. Kan eventueel ln tweeën bewoond worden. Br no 8619 K bureau van dit bl. Bromfietsen en Rijwielen Auto's en Motoren AANGEBODEN: STANDARD VANGUARD '50 I.z.g.s. Radio, kachel, nïeuwe banden. Prijs f 3250, Garage, bedrijf Scheveningen, Westduinweg 170. Tel. 551687. Lessen en Clubs BONDSAUTORIJSCHOOL „ASTA" geeft u een vlugge en betere opleiding. Halen, brengen en theorie gratis. Marconistraat 59. Tel. 330563. 5474 leerlingen behaalden het rijbewijs sinds 1928 bij de AUTO-RIJSCHOOL MESKER De ia Reyweg 727. Vreeswijkstraat 230 Tel. 392859 Diversen Voor radio- en luidspreker- reparatie naar Mink's Radio Service; aanleg antenne v.a. ƒ10. Johan Gramstraat 49. Telefoon 72 31 56. Leuke foto's thuis fl.per opname. Betaling bij afleve ring. Foto „Valk". Alting- straat 77. Tel. 773992. Hebt U stof? H. en D. cos- tuums maakloon f55.—. Keren, moderniseren, repa reren. Kleermakerij Kras- senburg. Zuid wal 102. Tel. 11.64.50, bij Brouwersgracht. Damestassen repareren, voe. ren, verven, hengsel, rits enz. In één week klaar. Zendt briefkaart. Douwes, Joh. Camphuysstraat 6, tel. 77,27.36. Kleermakerij Donkers. Ke ren Costuums f 30; Overjas f 25; Colbert f 20; Pantalons f 10. Vaillantlaan 425. Tele foon: 39104L Rubber zolen-hakken; Da mes ƒ3.25, Heren ƒ3.80. Le deren zolen-hakken: Dames ƒ3.70, Heren ƒ4.55. Gelijmd 35 cent hoger. De Kroon. Schenkweg 158 f 4.75 Dames 4.75. Een re clame permanent m. water golf a 4.75. Dameskapsalon ..Martha", Weimarstraat 380 bij Valkenboskade. Telefoon 333655. Uw schoenen te klein? 1 maten vergroten, ƒ1 p. r Extra reclame: Heren zolen en hakken ƒ4.50, Dames zo len en hakken ƒ3.50. Gelijmd en genaaid 25 ct. extra. 1ste Klas materiaal, prima af werking. Scheffer, Beekiaan 167, Tel. 33 67 73. Zonder vooruitbetaling od prettige condities, winter jassen, costuums en mantel- costuums. Van Rijn's Kle dingbedrijf, Apeldoomselaar» 165. Tel. 398313. Zoutendijk keert, maakt, vermaakt, repareert. Maak loon costuum ƒ55. Costuum keren ƒ35. Columbusstraat 261. Tel. 33 53 82. le Klas behanger, voorheen gewerkt by Pender" be hangt zeer billijk uw ka mers. Stalen 1953. Witten vanaf f 3. Woninginrich „Actief", Telef. 320996. Dib- betsstraat 101. Een overtuigend bewijs ls altijd een fotocopie, ook voor officiële instanties. Be trouwbare specialisten voor fotocopieën Kupferschmidt Laan van Meerdervoort 43 Schoorsteenmantel stuk Reparatie vlug en billijk. Tel. 321908. Steenhouwerij W. J. Hofstede, Crispijnstr. No 71. GEVRAAGD f 18.000,— ALS EERSTE HYPOTHEEK op zaak met panden met veel overwaarde. Brieven onder no 8607K bur. blad. OPKLAPBEDDEN Uw spiraal tot opklapbed of tuimelbed, divanslee, dubbele divanbedden. Ook laswerk. Fabriek Jacobastraat 280. Telefoon 335217. IEDERE DAG VERSE SERINGEN 10 takken voor f 1,L. F. Dekkers, Zuiderparklaan l Beeklaan 105 Tel. 395579. HELDER WASGOED, KRAAKHELDERE WAS en keurig gemangeld 52 ct per kg. Specialiteit in over hemden en boorden. Wasserij „Sneeuwwit", Beukstraat 21—23. TeL 336303. VOORDEEL OP VOORDEEL BIJ Kijk nu toch die prijzen eens en proet eens wat een kwaliteit I 250 gram 250 gram 500 gram 500 gram 500 gram B0FFIE KOFFIE Dal', bétere, ja besta koffie f I maakt U het lavan goedkoper I N.V. ESCHER DEN HAAG vraagt voor spoedige indiensttreding voor de afde ling boekhouding: EEN VRL. JONGSTE BEDIENDE EEN VRL. ADMINISTR. KRACHT van ten hoogste 18 jaar, in bezit van ULO-diploma. Voor de tekenkamer: EEN VRL. ADMINISTR. KRACHT van ten hoogste 18 jaar. Voor lichte administratieve werkzaamheden en eenvoudig typewerk. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties te richten aan de Personeelsdienst, 3e v. d. Kunstraat 24.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5