Schreiende babies en versufte vluchte lingen In de Dierentuin Men beschikt hier over met 10.000 bedden adressen stroom van berichten naar en van de R.V.D. Zó bij de kachel weggerukt Radio-amateurs bewijzen thans onschatbare diensten Straaljagers maken foto's van rampgebied Dodenlijst 1HE0WE HAAGSCHE COUHANT 5 WOENSDAG 4 FEBRUARI 1353 Driehonderd evacué's aangekomen knooppunt berichtendienst: Wassenaarseweg 40 De voortdurende stroom van berich ten. die via de radio worden uitgezon den. zijn van enorme betekenis bij het van deze (Van een onzer verslaggevers) I'N HET PIKKEDONKER zijn ze gisteren in Oosterland op Schouwen in de roeiboten gestapt, de mensen, die wij vanmorgen om negen uur in I reddingswerk. De organisatie óe Dierentuin spraken. Heel de lange koude nacht zijn ze over het water idiensti die zl->" knooppunt ,i gebouw van de Regeringsvoorüchungs- gegaan. Soms moesten ze weer de boten uit. Dan trokken ze met vereende Qjenst aan de Wassenaarseweg 40 te Den krachten het vaartuigje over een dijk om opnieuw in de eindeloosheid van Haag. is binnen 24 uur uit de grond ge- het verdronken land te komen. Later konden ze in motorboten gebracht dagc„ worden en nog later doemde Rotterdam op, vanwaar bussen hen naar Dendag en nacht heeft doorgewerkt, is nu Haag brachten. Driehonderd doodmoede, stille, bleke mensen. versterkt door mensen uit andere dien-i sten en vrijwilligers. Vijf telefoontoestel- Ze gaan op ne ee- rto c.e beste stoel registreerd. Mensen van de Gem. |len moeten de berichtenstroom verwer- ze 7-en. z-tten Niemand heeft meer sociale Dienst zullen de adressen in;ken, acht stenografen zijn in touw, vier woorden, aiiceo ne abies scïii ..en. Maar -redacteuren schiften de mededelingen en i als warme pao en de kommen melk de komende dagen bezoeken om tejtwee telexisten geven het nieuws door. komen en krentenbollen en repen choco- zien of dekens, lakens en huisvesting jOp deze wijze kunnen aanvragen om lade, dan kern', er weer war. beweging in. voldoende zijn. Met hoeveel liefde de hulp, aanbiedingen van mensen en mate- Moeders zijn al sposdig druk bezig om on bet afkondigen van maatregelen kinderen te baden en te verschonen. tranen heen wordt wel geïllustreerd door de ook bij de woorden van een gastheer: ,,We heb- ben twee bedden opgemaakt klaar Daar is dan dcor de alweer een glimlach. Zoal 75-jarige opoe De Raeder," die als ze haar man ziet, zachtjes en dankbaar. zegt: „Ik ben toch zo blied.. 'staan en iedere twee uur worden de Toch zijn ze alles kwijt. Zelfs haari warme kruiken ververst, want het met de meest mogelijke spoed verwerkt Teiug uit New Yoik Prins Bernhard gaat zelf helpen Vier vliegtuigen voor de hulpactie beschikbaar Verwelkomd dooi de Koningin en mi nister Beel is Prins Beinnard vanmorgen om half acht met de Olivier van Noort uit New Vork op Schiphol teruggekeerd De Prins heeft voor de hulpverlening in de rampgebieden vier vliegtuigen be schikbaar ges'eld er. zou zich vandaag met eer. Dakota melden bij de comman dant van de Transva de transportvlieg- tuigenafdeiir.g «■an de luchtmacht op het vliegveld Valkenburg Vóór zijn ve-trek ui- New York ontving Prins Bernhard een cbéque van 375 dollar bestemd voor de r.oodgeöieden) van dr Richa.o McFvoy predikant van de kerk van Si Mark »n The Boüwerie (New York) He: w-s de opbrengst van de col lecte var. Zondag De Prins za! waarschijnlijk over vier of acht weken raai de Ver Staten terug keren om zijr afspraken na te komen Prins vloog boven het geteisterd gebied Vanmiddag bespreking over hulpverlening worden. Daar snelle hulp. dubbele hulp Prins Bernibard is h-ederanongen om betekent, kan men het werk, dat hier kwart voor elf van het vliegveld Soes- geschiedt. nauwelijks voldoende waar-1 terberg opgestegen voor het maken van deren. een o: iëntat ie vlucht over de getroffen 'gebieden Gevlogen werd over de Al- Oost-Kapel Ie heeft de gemeente -bfoseerwagird. de Moerdijk, het eiland kanten muts met'de gouden krullen heeft eersteVat "dëze mensen nod ie zullen 1 Bur*h ,Scbouwen) geadopteerd en hulp- Goeree on Óverflakkee. Sohouwen en .eeisie wat aeze mensen noaig zuiien materiaal beeöhitebaar ze ryet meer c.p kunnen zetten hebben is toch een warm bed". i dor zalen heeft de G.G.D. een medisch centrum ingericht, waar alle ge- evaoueerden passeren, Er zijn nogal wat kneuzingen en ook de suikerpatiënten vragen extra aandacht. Verpleegsters uit tovtrzorg.ngsbu.a'n nemen do zorg voor|mmmer hee/( ouden wr. togen op z.ch. Wanneer, in |n„d Ml verpleging behoeven, gaan ze naar de dj jB onJ verzorgingshuizen. hart gegrepen ais Het meest tragische echter zijn de vol-jd€2e watersnood komen apathische mensen, die, verdoofd van 2953. Het door de ellende, niet meer horen of zien I sprcek( ons' 00k z0 en :n elkaar gezakt neer zitten zonder;aan; Heide voor enig besef van de omgeving. j het land betekent krachten en materiaal beschikbaar se- I steltd. Daar is de 17-jarige jongen, die zijn' VOOT ons uefde vader, moeder, broer en zuster voor zijnjroor het water; ogen zag verdr rken. Daar is de jonge- j een. Nederlander men, a:e uren met zijn m.s.sje op zijn kan deze béide rug rondzwom, tot zij uitgeput in het, elementen voor water verdween. Daar is een ander, diejzyn. gevoel niet op een dak werd gevonden met het lijk j scheiden. Het on- van zijn verloofde sinds uren in de heil, dat water en armenuiind over ons ont- Spontane hulpbebb"' Toen gisteren de eerste berichten over de te venvachten evacué's doorkwamen stroomden de helpers aan. Binnen het uur hadden driehonderd autobezitters zich met hun wagens aangemeld b\i de Dierentuin, padvinders, verpleegsters, ambtenaren, alles was klaar om honder den te helpen Hoewel de uren verstreken in werk loos wachten, dacht niemand er aan om naar huls Ie gaan. Wie erg hongerig werd nam een kom erwtensoep, die warm werd gehouden voor de vluchte lingen. Zelfs toen het bericht kwam. dat de mensen, die naar Den Haag zouden zijn gegaan, in Rotterdam bleven, omdat ze te uitgeput waren, om verder vervoerd -^„worden wilde men nog het wachten r.ie! opgeven. Burgemeester Schokking sprak tenslotte de autobezitters toe om hen te danken. Hij kon niet anders doen. dan hun te vragen bti een tweede op roep even spontaan zich ter beschikking te stellen. Eindelijk kwam om tien uur het be richt. dat een kotter met vluchtelingen SchevenSngen binnenkwam en dat ver der voor de nacht niets meer verwacht kon worden. Toen beseften de meesten, flat het beter was nu naar huis te gaan. opdat men nieuwe krachten voor de vol gende dag kon opdoen. Immers het gaat niet alleen om vandaag De helpers zul len zeker in de komende week nog ge noeg van hun krachten beschikbaar moe ten stellen. Intussen stromen de adressen, waar men evacué's wil opnemen bin nen. Reeds 6000 adressen, beschik kende over 10.000" bedden, z.ijn ge- drijft ons dan ook dichter op elkaar en meer dan ooit blijkt, dat onze verbondenheid in deze lage landen geen holle frase is, maar een geluk kige werkelijkheid. Wij zagen in Sche- veningen 'n schok ker aankomen met vluchtelingen uit Stellendam, men sen met de ver schrikking van bergen leed afge tekend op het ge- ■icht. Zij vinden ils slachtoffer van water Adressen voor de hulpverlening Alle niet gespecialiseerde arbeids ter gastvrij heid onder landge noten, die hun el lende gepeild heb ben uit de stort vloed van berich ten over de ramp, as een vrouw onder die evacué's die nog op pantof fels liep: het tegenstrijdige beeld van huiselijke gezelligheid en de angst van de rampspoed. Zó weggerukt achter de warme, Hollandse haard, uit het gekeu vel met verwanten, weggeslingerd in een hel. waaruit alleen de bevoorrechte met lijfsbehoud tevoorschijn kon komen. Een hartverscheurend tafereel van ver driet en verbijstering, waaraan niemand onzer zich kan onttrekken. Duivelandi. Tholen. Zuid'-Bevelandi, Zeeuws-Vlaanderen en daan-na terug over Walcheren, Noord-Beveland, Sohou wen en Duivelan'd en Goeree en Over- flaikikee, om dan over Rotterdam en de A'Iiblasserwaard naar Soestenberg terug te keren De Dakota, die de Prins zelf bestuurde, vloog op een hoogte van on geveer 600 meter, zodat Prins Bernhard ■n goed overzicht verkreeg. D: Prins was bijzonder onder de in druk van het beeld, dat hij aanschouw- de. Tijdens de vliegtocht zag men bij Vreeswijk het koninklijk jaoht Piet Hein, dat als hospitaalschip op weg :s naar de geteisterde gebieden. Heder.- middag zou ce Prins onmiddellijk deel nemen aan de besprekingen over de hulpverlening. Ministers naar de nood- gebieden Behalve minister Zijlstra heeft ook minister Van Thiel het voornemen, morgen de noodgebieden te bezoeken. Beide ministers zullen behalve naar Brabant zo mogelijk ook naar Zeeland gaan om zich op de hoogte te stellen van de werkzaamheden, hun departe menten betreffende. Bidstond van Chr. Geref. Kerk De kerkeraden van 's-Gravenhage van de Chr. Geref. Kerk, daartoe aangewezen door de Gen. Synode, verzoeken a.s. Zon dag een speciale bidstond te houden en gelden, in te zamelen. Tranen van leed en dankbaarheid Hoge Commissaris in Indonesië over de ramp De Ned. Hoge Commissaris in Indo nesië, mr W. F. L. Graaf van By landt, heeft gisteravond voor Radio Repubük Indonesia in het Nederlandse deel van het programma een rede gehouden over de ramp in Nederland Hij deed een be roep op alle landgenoten zich in te den-, ken in de ellende en met milde hand te geven. Vele bedrijven en organisaties zijn bezig inzamelingen te houden, ook van steun in natura, o.m. kleding. worden doorgezonden. Men verwacht er totaal 40.000. In Dinteloord zijn gisteravond en van nacht 600 evacué's van Gocree-Over- flakkee, onder wie velen uit Oude Tonge aangekomen. Te Bergen op Zoom werden 120 patiënten verwacht, afkomstig uit de omgeving van Zierikzee. De Hoop brengt 30 patiënten uit Zierikzee Het hospitaal-kerkschip De Hoop lag anmiddag ten anker bij de Ossenhoek _n de buurt van Zierikzee en maakte zich gereed om dertig patiënten van Zie rikzee over te nemen. Dor dl verwacht 20.000 vluchtelingen In Dordrecht werden vandaag 20.000 a 30.000 geëvacueerden uit Zeeland ver wacht. die door zullen gaan naar Utrecht. In de Jaarbeurshallen aan de Croeselaan te Utrecht arriveerden gisteravond reeds krachten, maar ook melkers, die in de [de eerste 280 vluchtelingen, die naar rampgebieden hulp willen verlenen. wor- J evacuatie-adressen in de provincie zullen den verwezen naar de gewestelijke ar- beidsbureaux Deze geven daar de aan tallen beschikbare arbeidskrachten door aan het Rijksarbeidsbureau. Den Haag, dat. als centraal punt fungeer'. Kleren, schoeisel en dekking aan bieden aan het bureau watersnood van het Rode Kruis. Princessegracht 31, Den Haag, telefoon 18.47.90. Marconisten kunnen zich aanmel den bij de bijzondere radiodienst der PTT, de heer Van Schendel, Den Haag, telefoon 77.30 30. Artsen kunnen zich aan melden, Parkweg 12. Den Haag, telefoon 55 43 35. (Voorlopig zijn er voldoende). Vaartuigen dienen ter beschikking te worden gesteld aan de plaatselijke be vrachtingscommissarissen. Men informere bij het gemeentebestuur van de plaats van inwoning, waar deze instantie is ge vestigd. Wanneer aanvragen om vaartui- gen binnenkomen, wordt een beroep op de gemeentelijke „pools" gedaan. Auto's dien-en aangeboden :e worden bij de Rijksverkeersinspecties in het dis triet waar men woont Radiozenders kunnen aangeboden en gevraagd worden bij de bijzondere radiodienst van de P.T.T., telefoon 773030, Den Haag. Mobilofoons met centrale zen ders van de politie kunnen worden aan gevraagd bij de politieverbindingsdienst, Maliebaan 8, te Utrecht, telefoon 16575. Medicamenten ook aan bureau waters nood van het Rode Kruis, Princesse gracht 31, Den Haag, telefoon 184790. Levensmiddelen idem „Bureau Waters nood". Generatoren, agregaten en electro-technische materialen opgeven bij prof. Van Staveren, K.E.M.A., Arnhem, telefoon K 8300 No. 21441. Huisvesting, woonruimte, of aan vragen om woonruimte, doorgeven aan ministerie van Binnenlandse Zaken, Bin nenhof 4. Evacuatiecommissie, telefoon 18.38.20. Den Haag. Geld storten op Nationaal Rampen fonds. gironummer 9575, Statenlaan Den Haag. Materiaal als schoppen, bulldozers, kranen, zandzakken en ander materiaal naar het directoraat-generaal van het Verkeer, Van Hogenhoucklaan 60, Den Haag. telefoon 776890. Berichten van bui. ten Den Haag doorgeven aan bovenge noemde adressen. Indien telefonisch on bereikbaar dan berichten doorgeven aan Regeringsvoorlichtingsdienst. Wassenaar seweg 40, Den Haag. Telefoon 183830. Het personeel van de N.N. Paul Kajeer in Den Haag stelt één dagloon beschikking van het Rampenfonds, directie aal het totale bedrag ver dubbelen. Hersteldijk „Churchill" 1 Naar het Conservatieve blad „Daily Mail" meldt, is een plan opgesteld voor de aanleg van een vierhonderd kilo meter lange dijk. die de gehele Oost kust van Engeland zal besehermen. Deze dijk. die naar Churchill zal wor den genoemd, zal honderden millioenen ponden kosten. Kort nieuws In Breskens is het hotel Roest bii de haven vrijwel geheel weggespoeld Bij K.B. is dr J. Janssen niet-ont- ontslag krachtens K.B. F 221 als rector van het gemeentelijk gymnasium Zwolle. Dit besluit is niet in oven vankelijk verklaard in zijn beroep tegen stemming met het advies van de Raad van State. De nieuwe Nederlandse deur te Bonn. de heer A, Th. Lamping, biedt heden zijn geloofsbrieven aan. Benoemd is tot ridder in de orde van Oranje Nassau ds A. H. de Boer, pre dikant der Nederlands Hervormde Kerk te Bellingwolde. Het Zweedse schip Racken, dat zoek was, is beschadigd en wordt door de sleepboot Holland naar IJmuiden ge bracht. Het eveneens vermiste Zweedse schip Ranes is beloodst en bevindt zich thans in de nabijheid van Gent. Ook de colleges aan de Ned. Economi sche Hogeschool te R'dam zijn stopgezet. Tot directeur van openbare werken Beverwjit i~ benoemd hoofdingenieur 'D. Stoel inga. De aether gonst van berichten en roepletters (Van oen onzer verslaggevers) .hun toestellen en geven, zodra zij be- De radio-amateurs in Nederland heb-1 richten ontvangen, deze door naar de ben in deze dagen onschatbare diensten j centrale instantie, de Bijzondere Radio- bewezen met het doorgeven en opvan- dienst P.T.T. in Voorburg, waar een staf alles verifieert en doorgeeft aan de radio. Het lijdt geen twijfel of de berichten, die de aether doorkruien en waarbij een leek duizelt van de roepletters, die elk een apart station of post vertegenwoor digen, hebben het leed van honderden mensen helpen verzachten. gen van berichten. In tal van plaatsen van Nederland staan de apparaturen op gesteld. Er wordt dag en nacht geluis terd of er niet een klein berichtje, dat zo belangrijk kan zijn, wordt uitgezonden. Het secretariaat van de V.E.R.O.N. (Vereniging van Experimenteel Radio- Onderzoek in Nederland) aan de Van Loostraat 105 te Den Haag vormt een belangrijk centrum in de schakel van amateurs. Vijf mannen zijn er uren in de weer. In de kamer ligt een schijnbaar onontwarbare chaos van draden, knop pen en andere voorwerpen, terwijl de toestellen, zend- en ontvangapparaten, overal waar maar plaats is, zijn neer gezet. Hier werd een bericht opgevangen van de burgemeester van Zierikzee, die om ziekentransport vroeg. Ook werden hier vandaan enkele mannen met mobiele zenders naar de geteisterde gebieden ge zonden. Men heeft geregeld contact met hen en gehoopt wordt, dat zij er in zul len slagen de zwaarst getroffen plaatsen te bereiken, zodat zij berichten kunnen doorgeven. Maar niet alleen in de Van Loostraat in Den Haag is men bezig. Naar schat ting zijn elders in Den Haag en te Rot terdam alleen al 140 radio-amateurs in eer. Al deze mensen zitten achter VRAGEN OM HULP VERLENING De directie van het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft ter coördinatie van de werkzaamheden welke liggen op het gebied van de Watersnood ramp. te harer assistentie tijdelijk een aparte afdeling op het Hoofdbestuur in Den Haag ingericht, tot welke men zich in eerste instantie betreffende vragen om hulpverlening dient te wenden. Telefoon nummers 184790, 184791 en 184792, Liefdadigheidsavond Ned. Lyceum De toneelgroep van het Ned. Lyceum in Den Haag geeft Vrijdagavond a.s. in de Kurzaal te Scheveningen een opvoe ring van het stuk „Kleine kinderen wor den groot". De opbrengst komt geheel ten bate van het Nat. Rampenfonds. In lichtingen Tel. 112279 (van 8.3017 uur), Luchtmacht in volle actie Voor parachutisten worden geschikte landingsplaatsen gezocht METEOR-STRAALJAGERS zijn thans druk doende alle getroffen ge bieden te fotograferen. Op deze wijze hoopt men binnen enkele dagen een beeld van de toestand te hebben. Dit is vooral nodig voor de herstelwerkzaamheden. Afzonderlijke luchtverkenningen worden uit gevoerd om vast te stellen, waar zich nog mensen in nood bevinden, welke wegen begaanbaar zijn en waar vliegtuigen kunnen landen. Een Beechcraft steeg vanmorgen op om in Zeeland geschikte landingsplaatsen voor para chutisten te zoeken. Telefoonverkeer naar waters- noodgebied stopgezet Lftter meldde de PTT: In verband met een ernstige belemmering van het tele foonverkeer ten behoeve van het red dingswerk wordt particulier of interlocaal telefoonverkeer naar en in de volgende gebieden stilgezet: Goeree. Óverflakkee, Voorne-Putten. Hoekse Waard, IJssel- monde en de Alblasserwaard. Deelneming van NATO-raad met watersnood I De NATO-raad te Parijs heeft een re- I solutie opgesteld, waarin uitdrukking wordt gegeven aan de symphatie met de i slachtoffers van de overstromingen in i Nederland, Engeland en België. Bij de Spaarbank te Rotterdam is in Januari j.l. f 3 millioen meer ge spaard dan terugbetaald, vorig jaar f 1 millioen. De ongunstige weersvoorspelling voor de komende 24 uur harde wind uit Noordwestelijke richting heeft er toe bijgedragen dat het monster-transport- bedrijf Valkenburg vanmorgen, zodra het dag werd, op volle toeren is gaan draaien. Reeds vóór half tien waren 30 toestellen onderweg, voornamelijk met zandzakken, voedsel en warme kleding. Ooltgensplaat kreeg het zo dringend nodige babyvoedsel. In de loop van de ochtend kwam van een bemanning het advies, geen drop pings meer uit te voeren in de omgeving van Nieuwerkerk op Schouwen-Duive- land, daar alles hier onder water staat en de evacuatie in volle gang is. Het toe stel had een lading zandzakken afge gooid op de Sloedam, waar met man en macht wordt gewerkt aan het herstel van dit belangrijke verbindingspunt. Ook in Dreischor is de evacuatie inmid dels begonnen. Tiengemeten staat vol gens een vlieger geheel onder water. De K.L.M. heeft een vierde Dakota vrijgemaakt voor de luchtbrug. Tot dusverre zijn de volgende aantal len Nederlandse vliegtuigen ingezet: op Gilze-Rijen: 1 Anson. 11 Beech- crafts, 6 helicoptères en 39 Harvards; op vliegbasis Woensdrecht: 13 Austers. en Pipercups; op Valkenburg 5 Dakota's, warvan 2 K.L.M.-toestellen, en 1 Domini; op Soesterberg 5 Harvards: op Twente 2 Beechcrafts en 3 Harvards; op Volkel 1 Beechcraft en 4 Harvards; op Leeu- Dergelijke toneeltjes zijn op 't ogenblik in de Haagse Die rentuin aan de orde van de dag. Heerlijk, dat er eindelijk ge holpen kan worden warden 4 Harvards; op Eindhoven 1 Beechcraft en 2 Harvards. Ook de Nationale Luchtvaartschool heeft toestellen ter beschikking gesteld. w.o. 5 Pipercups. 2 Super-cruisers en 1 Fairchild op Ypenburg, 2 Pipercups op 't vliegveld bij Hilversum en 1 Pipercup op Eelde. De Fokkerfabrieken hebben in op dracht van Prins Bernhard 2 Stinsons, 1 Siebel en 1 Fokker S-13 beschikbaar gesteld. Met dit laatste toestel heeft Hare Majesteit de Koningin Dinsdag een rondvlucht boven de geteisterde Zeeuw se eilanden en de Z.-Hollandse eilanden gemaakt. Eerste Kamer Maatregelen gevraagd tegen militairen Die zich Zondag niet hebben gemeld voor hulpverlening Bij de voortzetting van de behandeling van de begrotingen van Oorlog en Marine in de Eerste Kamer fulmineerde de heer Geugjes (Comm.) tegen de Euro pese Defensiegemeenschap. Hij wilde het voor defensie uitgetrokken bedrag liever besteed zien aan waterstaatswerken. De heer Wendelaar (WD) had veel lof voor minister Staf. Van beroering over huma nistische verzorging van dienstplichtigen behoefde z.i. geen sprake te zijn. De heer Algra (AR) drong aan op een meer reke ning houden met de dodelijke gevolgen van een strategische overval, waarbij vliegvelden en havens in het geding zijn en het optreden van luchtlandingstroepen en ae vijfde colonne te verwachten is. Evenals andere sprekers bracht de heer Algra lof aan de militaire hulpverlening in de door watersnood geteisterde ge bieden. Hü vroeg echter maatregelen te nemen tegen de enkele groepjes militairen, die schandalig- hun plicht verzuimden en zich niet Zondagochtend aanstonds naar hun kazernes en kampen begaven. Uitvoerig ging de heer Algra in op het werk van het Humanistisch Thuis front. Hij begreep niet, dat minister Staf er toe kan meewerken, dat dit thuisfront gelegenheid krijgt, een verzorgng te ge vet), althans voor een deel gefundeerd op ongeloof. Hij werd bestreden door de heer In 't Veld (Arb.) die betoogde, dat het Humanistisch Verbond het geloof niet uitsluit. Ten slotte zag de heer Bran denburg (Comm.) het Humanistisch Ver bond als een nieuwe kerk van de Party van de Arbeid. Italiaanse brandweerlieden naar Nederland De Italiaanse gezant in Nederland heeft de regering meegedeeld, dat 150 brandweerlieden uit Italië naar Neder land komen om bij de wederopbouw te helpen. Tevens zijn 2 vliegtuigen on derweg. die op de terugreis naar Italië kinderen kunnen meenemen. Volgens de tot nu toe binnen gekomen berichten is het aantal doden gestegen tot 1223, Hier volgt een overzicht van de meeste plaat sen, waar de slachtoffers vielen: Oude Tonge 240 Stavenisse: (minstens) 200 Nieuwe Tonge 75 Numansdorp 67 Stellendam (vermoedelijk) 67 's-Gravendeel55 Nieuw Vossemeer: 50 Fynaart: 46 Kortgene: 40 Strüen 28 Heyningen:25 Zuidland 20 Zierikzee: 19 Halsteren: 17 Auvergne Theodoruspl.17 Moerd\jk: 13 Steenbergen 13 Klundert 13 Nieuwerkerk-Ouderkerk 13 Kruiningen: 11 Burgh10 Burgsluis: 10 Ierseke: 10 Tholen (zonder Stavenisse) 10 Kloosterzande: 9 Kruispolder: 8 Hontenisse: 8 Hoeksewaard: Goese Sas 7 Wolfaartsdyk: 8 Stormpolder (Krimpen) 6 Hellevoetsluis: 5 Texel4 Oosterschelde: 4 Krahhendyke: 4 Terneuzen: 4 St. Maartensdijk4 Brouwershaven3 Terneuzen 3 Capelle3 IJsselmonde: 3 Dinteloord: 3 Vlissingen: 3 Brandwijk: Ouderkerk a.d. IJssel2 Raamsdonksveer:8 Veere: o Willemstad 2 Oudelande: 2 Hoek en Zaamslag2 Iloedekenskerke: 1 Hondsbossezeewering: 1 Sliedrecht: 1 Maassluis: 1 Rotterdam:j Xieuwneuzenpolder: 1 Sint Philipsland: 1 Abbenbroek: 1 Ouddorp: j Rilland: 1 Papendrecht: i Geersdijk: 1 Ossenisse 1 Brul: :isse 1 Wagenberg 1 Sommelsdijk 1

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3