Ramp op Goeree-Overnakkee nog niet te overzien SARANTO £2 Crehele dorpen door water verzwolgen Eerste geëvacueerd en geven ontstellend beeld Het aantal slachtoffers stijgt onrustbarend FLAMINGO EILAND Critiek.op BBC WAAROP STEMT U AF? Tot dusver 260 doden aan Engelse Oostkust lStiSehel PANDA EN DE MEESTER-DOKTER i HAAGSCHE COURANT Woensdag 4 Februari 1953 Pagina 2 j i j j J ONDERWIJS (Van een onzer verslaggevers) HELLEVOETSLUIS, Woensdagmiddag. De eerste geëvacueerden uit Middelhamis, gelegen op Goeree-Overflakkee, hebben pas nu een beeld kunnen ophangen over de ramp welke zich in de nacht van Zaterdag op Zondag jl. heeft voltrokken. Uit hetgeen zij hebben medegedeeld, valt af te leiden, dat de plaatsjes Oude Tonge, Nieuwe Tonge en Stellendam vrqwel ge heel door het water zijn verzwolgen. Van deze gemeenten steken alleen nog maar de spitsen van de kerktorens boven water uit. Met een enorme kracht beukte de zee tegen de dijken op Goeree, die omstreeks half drie in de nacht op verschillende plaat sen werden doorbroken. Inmiddels hadden ook de dijken in 't Haringvliet het onderspit -moeten delven tegen het geweld van het water waardoor het gehele eiland in prac- tisch een kwartier van twee kanten door het water werd overweldigd. De mensen in Oude Tonge, Nieuwe Tonge,. Stellendam en Den Bommel hebben geen kans meer gezien zich in veiligheid te brengen. Aangenomen moet daarom worden, dat hier het aantal slacht offers misschien wel het grootste zal zijn van de gehele watersnood. Volgens schattin gen van deskundigen is de vrees gewettigd, dat het totaal aantal dat hier het leven heeft verloren de 800 zal overschrijden. Dank zij het feit, dat Middelharnis, Dirksland en Me lissant door een binnendijk enigermate wer den beschermd en deze plaatsjes hoger lig gen dan de andere gemeenten, konden de be woners hiervan zich op de hoogstgelegen punten in veiligheid brengen. Zoals reeds elders in dit blad ge meld is het aantal slachtoffers van de overstromingsramp gestegen tot 1223. Uit de volgende plaatsen be reikten ons nog berichten over slachtoffers: Wagenberg 1. Som- melsdijk 1, Nieuwerkerk-Ouder- kerk 13 (geborgen). Heusden en Altena3 (definitief),\V'olphaartsdi.jk 3 (geborgen). Oude Tonge 240, Nieuwe Tonge 75, Klundert 13. Eén militair is bij het reddings werk omgekomen. De luchtbrug De staf van de luchtvaartdienst, die bij de operatie Luchtbrug de leiding heeft, kreeg vanmorgen versterking van nog twee Packets, zodat thans zes van deze Ameri kaanse toestellen van Valkenburg uit opereren. Voorts kwam nog een Siebel, eigendom van Prins Bern- hard. de vloot versterken, evenals een vierde Dakota van de K.L.M, Een Beechcraft is inmiddels opge stegen om in Zeeland geschikte landingsplaatsen te zoeken voor parachutisten. Hulp van alle kanten Intussen blijft van alle kanten de hulp. zowel materieel als finan cieel. toestromen. Velsen-Umuiden heeft Stellendam geadopteerd en daartoe is een voorlopig crecjiet van 50.000 beschikbaar gestelq. Uit Giethoorn zijn 25 punters met aanhangmotor op weg naar de be dreigde gebieden. De Israëlische regering heeft opdracht gegeven voor het verzenden van 5000 kisten sinaasappelen naar Nederland. De gemeente Bergambacht heeft een bedrag van ƒ25.000 voor het Nationaal Rampenfonds bijeenge bracht. hetgeen neerkomt op een bedrag van 30 per gezin. En gaat het maar door. Teveel te sommen. op Vlissingen werkt aan herstel In Vlissingen wordt allerwegen hard gewerkt aan het herstel en telefonisch zei men ons dat het vr\j goed gaat. Vele vrijwilligers werken aan het herstel mede, o.a. Ambonezen, die bij Vlissingen in een kamp waren ondergebracht. Sommige delen van de stad heb ben weer drinkwater, doch de gehele stad is nog van gas versto ken. Wel is er electriciteït. Op het ogenblik zijn er vier slachtoffers te betreuren. De voedseltoestand zou nog geen zorgen baren. Ministers naar noodgebieden Behalve minister Zijlstra heeft ook de minister van Maatschappe lijk Werk, mr Van Thiel, het voor nemen, Donderdag a.s. de noodge- bieden te bezoeken. Beide minis ters zullen, behalve naar Brabant zo mogelijk ook naar Zeeland gaan om zich op de hoogte te stellen van de werkzaamheden, hun departe menten betreffende. De Italiaanse gezant deelde aan het ministerie van Buitenlandse Zaken mede. dat 2 vliegtuigen naar Schiphol onderweg zijn en dat zij vandaar naar Valkenburg worden gedirigeerd. Op de terug weg naar Italië kunnen zij kinde ren meenemen. Voorts deelde de Italiaanse gezant mede dat 150 brandweerlieden naar Nederland zullen komen om bij de wederop bouw assistentie te verlenen. Gat in gedichte dijk geslagen In de reeds gedichte dijk van de Nieuwe Waterweg bij de Bospolder, waarin een gat was geslagen van Advertentie) FEUILLETON door DOROTHY QUENTIN vertaald uit het Engels brieven voor Rita en diverse voor Tom Het ontbijt op Floriana was een maaltijd, die ieder naar believen kon gebruiken Sinds het moment dat Olivia haar ontbijt op bed ge bracht kreeg, kwam iedereen be neden. wanneer hem dat hei beste de'cli'rffiffö'aVïk «ebru.kte .en ont- ae uuo wui. -dan ik ,„mn„ra. Carlos liep op Toni, die naast Olivia's rolstoel zat toe en keek haar lachend aan. Ik maak mijn verontschuldiging. Toni. ik vind je er heus allercharmantst uitzien. Om je dat te bewijzen, wii ik je vragen, of je morgenavond met me naar de Club wilt gdan Ik wil je aar, iedereen in Miranda later, zien. Hij richtte deze vraag uit be leefdheid ook tot Olivia Toni keek Olivia vragend aan De oude vrouw knikte, hoewel haar ogen een afwijzing inhielden Ga dansen, kind, als ie daar zin in hebt. Maar vergeet niet da' Nigel je morgen meeneemt naar de sul- kerfabriek. Carlos keek Toni asn. Het meisje trachtte de donkere gloed van zijn ogen te vermijden en luchtig te antwoorden. Het was misschien goed deze uitnodiging aan te ne men om haar gesprek met Carlos zo spoedig mogelijk achter de rug te hebben. Ik neem je invi tatie graag aan, zei ze vormelijk. In de kamer, vol met leden van de Burden-familie, kon ze weinig anders zeggen. Gelukkig scheen Carlos tevreden te zijn. Hi- glim lachte tenminste en verdween daarna met Fisk uit het vertrek. Carlos is verliefd op je. merkte Olivia enige tijd later, toen Toni haar in bed hielp. op. Toni was blij, dat ze op dat mo ment niet verder op het onderwerp inging. HOOFDSTUK 23 Post voor jou. Toni! Fisk kwam de ontbijtkamer binnen met een handvol brieven. Hij was vóór het ontbijt in alle vroegte gaan paardrijden en had de post, die voor Floriana bestemd was. van de postbode aangenomen, die hij hiermede een gedeelte van zijn route bespaarde. Er waren enkel$ bijt. dat hem gezien de tempera tuur van de pas aangebroken dag het meest aanlokte Op een groot buffet stonden scha.en met fruit, allerlei soorten brood, en ham. kaas eo eieren, terwijl op een comfoor spek en niertjes warm gehouden werden. Carlos. Nigel en Fisk waren meestal al klaar met hun ontbijt, voordat de rest van de familie arri veerde. maar op deze morgen wachtten Nigel en Fisk op Tom, die ze mee zouden nemen naar de suikerfabriek. Carlos was nergens te bekennen: dat was echter niets bijzonders, omdat deze dikwijls al heel vroeg in de morgen naar de verst afgelegen delen van de onder neming reed. Dank je. Fisk. zei Toni, ter wijl ze de post in ontvangst nam. Ze lachte opgewekt, hoewel ze slecht geslapen had en de hele nacht had liggen woelen om de juiste woorden, die ze tot Carlos zeggen zou, te bedenken. En ook haar liefdegevoelens voor Mark. waarvan ze zich zo plotseling be wust was geworden, hadden haar uit de slaap gehouden Nigel en Fisk doken in diverse kranten, die de post had gebracht, terwijl Toni haar brieven begon te lezen, De brief van haar moeder deed haar opeens een overweldi gend heimwee voelen. Ze zou met de eerste de beste boot naar huis terug willen gaan. maar Olivia's verjaardag moest ze afwachten. Ze voelde zich evenals een gevan gene Het handschrift van haar moeder was groot en prettig leesbaar en op meter, is heden wederom een gat geslagen van 4 meter. Dit wordt voornamelijk veroorzaakt door het snelle varen ^an de zeeschepen op de Nieuwe Waterweg. Er is ook een aanvang gemaakt met het dichten van de gaten in de dijk bij de ...Kroonpolder" op Ro zenburg. In Klundert 13 doden In Klundert zijn zeker 13 doden te betreuren, aldus deelde de bur gemeester van deze gemeente mede. Een woning aan de Buitendijk werd na de doorbraak geheel wegge sleurd, waarbij de heer L. van Wen sen met zijn echtgenote en zeven kinderen in de watermassa om kwam. De inwoners van Klundert zijn voor driekwart geëvacueerd. „De Hoop" Het hospitaal-kerkschip ..De Hoop" ligt nu ten anker in de buurt van Zierikzee en maakt zich gereed om dertig patiënten van Zierikzee over te nemen. Met evacjuatie van de bewoners uit deze gemeente is men gister middag in versneld tempo begon nen, Gevreesd wordt nl. dat door de aanwakkerende noordwestelijke wind de binnendijk, die Melissant met Middelharnis verbindt en waaraan, omdat hij practisch geen dienst deed, geen bijzondere zorg meer is besteed, het tegen het opd ringende water niet langer zal kunnen houden. Ongeveer 2000 mensen worden nu met alle be schikbare botenmateriaal wegge voerd naar Hellevoetsluis. Boven de bedreigde gebieden cirkelen ophoudelijk Marine-vliegtuigen, die de schippers van de ter hulp snellende vaartuigen radiografisch de nodige aanwijzingen verstrek ken. Het water van het Haring vliet is van een zo onstuimig ka rakter, dat dit reddingswerk onder uitermate moeilijke omstandighe den moet plaats vinden. Vanochtend kwam bij de auto riteiten in Hellevoetsluis het ontstellende bericht binnen, dat een boot met 70 geëvacueerden, even buiten de haven van Dirks land in zinkende toestand was geraakt. Een nadere positiebe paling ontbrak, zodat in allerijl vliegtuigen van Woensdracht, Valkenburg en Gilze-Rijen wer den opgeroepen om zich naar het Haringvliet te begeven. De laatste mededelingen, die ons over dit feit bereikten, hielden in, dat twee sleepboten zich in de onmiddellijke nabijheid van het in nood verkerende schip bevonden. kalme toon waarschuwde haar moeder haar om geen overijlde stappen te doen en alles rustig van alle kanten te bekijken. Toni had geregeld naar huis geschreven, zo dat ze daar volledig van haar bele venissen op de hoogte waren, en deze brief was natuurlijk een ant woord op haar verhalen over Car los. Mijn kleine, lieve Toni, schreef haar moeder. het nieuws, dat je ons meedeelde, was een grote ver rassing voor ons allemaal. Joy vindi het natuurlijk prachtig, hoewel ze nog steeds beweert, dat je beter een van de kleinzonen had kunnen veroveren. Maar wat je over Car los schrijft, vindt ze toch ook wel opwindend! Wat ons betreft. Toni, vader en ik hebben veel vertrou wen ;n je gezonde oordeel, je bent altijd een verstandig meisje ge weest en soms wel eens té verstan dig, naar onze mening. Omdat we zelf zo'n gelukkig huwelijk hebben, kwam bij ons de wens wel eens boven, dat ook jij iemand zou vinden, die je gelukkig kon maken en met wie je een eigen leven zoudt kunnen beginnen. Denk niet. dat we aanmerkingen willen maken, als ik zeg en daarbij druk ik ook de gedachten van je vader uit dat wij beiden die geheimhouding niet prettig vinden, ook al is het dan tot de dag van mevrouw Burdens ver jaardag. Vader zegt. dat een .nan, die van een vrouw houdt, élk risico moet durven nemen Natuurlijk vinden we 't ook niet prettig, dat je zo ver van huis zult komen te leven, zodat je ons maar heel zelden zult kunnen opzoeken, 'maar dat is natuurlijk heel egoïs tisch Al deze dingen zijn van minder belang dan één ding in je eigen brief: je schijnt niet helemaal ze ker van je zelf te zijn. Ben je er van overtuigd dat je werkelijk van Carlos houdt, of is het de sfeer van het eiland en al het vreemde, dat invloed op je heeft gehad Is je helemaal zeker van jezelf bent. dan stemmen wij er natuur lijk mee in. maar in ieder geval hoop ik dan, dat je Carlos zult overhalen om in Londen te trou wen, ook al kunnen jullie maar een paar dagen blijven. Laat ons spoedig verder van je horen, lie veling. Het allerbeste van Vader en Moeder". Wordt vervolgd) Om half twee was de hoop ge wekt in Hellevoetsluis, dat men er in zou slagen de mensen van boord te kunnen nemen. De vluchtelingen van het eiland, die wij vanochtend hebben zien ar riveren hadden vrijwel allemaal drie dagen zonder water en met een geringe hoeveelheid voedsel gezeten. Mariniers en soldaten, die sinds gisteren in Middelharnis zijn gear riveerd en actief aan het reddings werk deelnemen, ziin met man en macht aan het werk om de onge- lukkigen van drinkwater en voed sel te voorzien. Velen van hen. die in de haven van Hellevoetsluis aankwamen en direct werden overgebracht naar autobussen, die hen eerst naar Den Briel brachten om vandaar verder te worden ver voerd, verkeerden in een staat van volkomen uitputting. Vooral de ouden van dagen waren er het ergst aan toe. In Hellevoetsluis zelf. dat geheel als evacuatiecentrum is ingericht en waar honderden autobussen en vrachtauto's bij het station zijn gestationneerd heerst grote be zorgdheid voor de komende nacht. De kanaaldijk Oostzijde nl. ver keert in een zodanige toestand, dat gevreesd wordt, dat bij opkomend getij, gepaard gaande met 'n harde wind, het water kans zal zien door te breken. Dat betekent, dat alleen de lage punten van Voorne onder zullen lopen. Tot de gemeenten die dan bedreigd zullen worden beho ren Rockanje. Den Briel. Zwarte- waal en Nieuw Hellevoet. Alle beschikbare krachten werk ten vanmiddag aan de dijk, waar tegen het water met steeds ster kere golfslag aanklotst. De opper vlakte van het water is nog maar een halve meter beneden de top van de dijk. wordt gearbeid trokken honder den dorpsbewoners lopend achter de lange rij rouwauto's die de eer ste slachtoffers naar hun laatste rustplaats brachten. Een uur lang luidde de kerkklok, evenals zij dat in de nacht van Zaterdag op Zondag had gedaan, haar weemoe dige zang. Loos alarm? Het A.N.P. meldt, dat het nood sein omtrent een schip met eva- cué's, dat zou zijn omgeslagen, loos alarm is geweest. Wel zou er een zandschuit zijn omgeslagen. Opening Prof. Mr. V. H. Rutgersschool De derde lagere school, uitgaande van de vereniging „De Elout van Soe- terwoudeschool". hier ter stede, zal de naam dragen van prof mr. V. H Rut gers. om daarmede de nagedachtenis te eren van wijlen oud-min. prof. Rut gers. die zich voor het schoolverzet zeer verdienstelijk heeft gemaakt en in het verzet het leven heeft gelaten. De school, die een filiaal is geweest van de dr H. Bavlnckschool, zal t.z.t. in een nieuw bouwplan aan de Dove- netelweg verrijzen en geniet thans nog gastvrijheid in de (Herv.) Prins Mau- itssehool in de Resedastraat De plechtige opening vond plaats -ii de aula van de Chr. H.B.S. en stond onder leiding van de voorzitter, mr. E J. v. Steenes, die in zijn ope ningswoord het welkom toeriep aan hoogbejaarde echtgenote van wij- prof. Rutgers, mevr. Rutgers-Hovy de rijksinspecteur de heer Hörchner te Overveen en afgevaardigden van de kerkeraden van de Geref, en de Chr. Geref kerken van 's-Gravenhage- West. alsmede het nieuwbenoemde hoofd de heer E v. d. Brink van Gou da Spr. gaf een kort overzicht van de'tweejarige historie van deze school, die thans 130 leerlingen telt en in de Bavinckschool goede verzorging ge noot. Vervolgens installeerde hij met een toepasselijk woord de heer v. d. Brink ais hoofd Het woord werd hier na gevoerd door mevr. Rutgers-Hovy en de heren Hörchner namens de in spectie. J Bol. hoofd van de Elout van Soeterwoudeschool. Meeter namens het bestuur van de school te Gouda. waar. van de heer v. d Brink hoofd was. Munk. namens het personeel van deze school en L. Lieffering. hoofd van de dr. H Bavlnckschool. waarna de heer Jongejan, sprekende namens de ouders van de leerlingen der school, de rij sloot. Aan de heer Lieffering werd als bewijs van erkentelijkheid voor zijn bemoeienis een ruststoel aange boden Met een uitvoerige toespraak heeft de heer v. d. Brink hierna zijn nieuwe taak aanvaard. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK «dankt voor Kampen. H. Stolk te Nederland een voorbeeld Twee Britse bladen hebben cri- tiek geleverd op de wijze waarop In Engeland gewaarschuwd is voor overstromingen. De critiek is voor al gericht tegen de BBC. De „Daily Sketch" stelt de Nederlandse radio, die een zender ter beschikking van de regering heeft gesteld, ten voor beeld. In Nederland, aldus het blad. „werd niemand ook maar enigs zins in het ongewisse gelaten. Men kan veilig zeggen, dat in Engeland millioenen niets van de overstro mingen afwisten, voordat, zjj hun Maandagochtendkrant ter hand ge nomen hadden". De „Daily Mirror" is van me ning, dat de BBC haar program had moeten onderbreken om de bevolking te waarschuwen. Het blad eist een onderzoek naar de reden waarom de mensen niet bij tijds gewaarschuwd werden. AdvertentieJ Ontploffing op Brits vliegdekscliip De Britse marineleiding heeft medegedeeld, Jat zich Dinsdag, te omstreeks twaalf uur in een vliegtuigenloods van het Britse vliegdekschip „Indomitable" een ontploffing heeft voorgedaan. Twee man zijn omgekomen en ongeveer veertig gewond, terwijl een man wordt vermist. De „Indo mitable" lag. toen de ontploffing plaats vond, in een Maltezer haven. Leidende Amerikaanse zakenlieden en financiers zullen een bezoek aan een 12-ta] landen brengen om een on derzoek in te stellen naar de waarde en de doelmatigheid van de Ameri kaanse hulp Het Engelse ministerie van Financiën heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat in Januari de goud. en dollarreserves van Engeland en net overige sterlinggebied met 132 millioen zijn toegenomen tot 1.978 millioen dollar. In verband met het feit, dat de radio-programma's gewijzigd zijn en feitelijk van uur tot uur wor den vastgesteld, is het ons niet mogelijk betrouwbare opgaven voor Hilversum I en H te geven. Engeland. Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gramo- foonmuziek. 13.15 Voor de land bouwers. 13.25 Voor de arbeiders. 13.55 Weerberichten. 14 00 Nieuws. 14.10 MededeLingen. 14.20 Filmpro gramma. 15.00 Schoolradio. 1610 Gramofoonmuziek. 16.35 Hoorspel. Van onze Londensc correspondent Behalve in Lincolnshire, is de toestand langs de Engelse Oostkust thans minder gevaarlijk, doordat het water iets gezakt is. jvïet man en macht wordt gewerkt aan het dichten van de honderden dijkbreuken. Het aantal doden is minder dan aanvankelijk werd gevreesd, en bedraagt volgens de laatste opgaven 260. Verscheidene honderden personen worden echter nog vermist. 30.000 Mensen hebben hun woningen moeten verlaten. Volgende springvloed één meter hoger Op het. eiland Canvey blijkt, dat er 39 doden zijn, en niet 100, zoals aanvankelijk door de politie was gemeld. Engeland dankt het bestaan van dit eiland aan Nederlanders. In de 15de eeuw werd dit gebied, dat uit moerassen bestond, droogge legd, door 200 of 300 Nederlan ders, onder leiding van de ver maarde polderspecialist Cornelius Vermuyden, die ook het Holland district bij de Wash hielp droog leggen. Lange tijd heeft op Canvey- eiland een Nederlandse gemeen schap gewoond, afstammelingen van de eerste kolonisten, en het Nederlands was er een kleine eeuw zelfs de voertaal. Een nieuwe ramp dreigt op het ogenblik ten Zuiden van Kingslin in Norfolk, waar de dijken van de rivier Ouse zijn doorgebroken. Kingslin zelf wordt met isolatie bedreigd. Er is hier echter geen levensgevaar wanneer een deel van de stad mocht onderlopen, omdat men dan slechts een on diepe overstroming verwacht. Men verkeert echter langs de Oostkust in angst voor een herhaling van de ramp, om dat volgende week Vrijdag volgens berekening de spring vloed nog meer dan een me ter hoger zal zijn, dan de stand van het zeewater van afgelopen Zaterdag, toen de catastrophe zich voordeed. Wanneer dan opnieuw een storm zou opsteken, zouden de gevolgen niet te overzien zijn. De Royal Air Force vliegt voortdurend over de noodgebie- den en brengt steeds luchtfoto's van de situatie. Een ander gevaar dat dreigt is typhus door verontreiniging van drinkwater. De autoriteiten zjjn wat dit betreft overal op hun hoede maar zij maken zich nogal bezorgd. Een leger van 1500 brandweer lieden uit het gehele land staat gereed om met 350 brandweer auto's en ander materiaal uit te rukken om te helpen het water in de zee terug te pompen. De regering zal. na-, de nood maatregelen, de uitvoering over wegen van een plan tot afdoende bescherming van de Oostkust, wel ke in het verleden te veel is ver waarloosd. Er wordt reeds gespro ken over een „Churchill-muur". De kosten zouden waarschijnlijk meer dan 100 millioen pond be dragen, en een hele generatie zou met het. werk gemoeid zijn. Ook is de vraag gesteld of En geland niet het voorbeeld van Nederland kan volgen door inpol dering van kustgebieden. Schoenfabriek afgebrand 300.000 schade te Dongen Door tot nu toe onbekende oor zaak ontstond gisteravond brand in de schoenfabriek van de firma Gebr. Leyten te Dongen (N.-Br.) De brandweer kc de belenden de gebouwen behouden. Van de fabriek werd weinig behouden. De schade wordt geraamd op 300.000 De fabriek was op beurspolis verzekerd, De Contactgroep Opvoering Pro ductiviteit zal samen met de hoofd commissie voor de normalisatie in Nederland op 20 Febr. te Utrecht een normalisatiedag organiseren. 18.00 Voor de kinderen. 18.55 Weerberichten. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport. 19.20 Voor de landbouwers. 19.35 Lichte muziek. 20.00 Klank beeld 20.30 Instrumentaal trio en soliste. 21 30 Gevarieerd program ma. 22.00 Nieuws. 22.15 Klankbeeld. .00 Gevarieerd programma. 23.30 Parlementsoverzicht. 24.00 Nieuws. Wetenschappelijk overzicht. 23.45 Engeland. Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Mrs- Dale's Dagboek. 12.15 Gevarieerde muziek. 13.00 Parle mentsoverzicht. 13.15 Dansmuziek. 13.45 OrkestconcerL 14.45 Voor de kinderen. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Bariton en viool. 16 30 Piano spel. 16.45 Lichte muziek. 17.15 Mrs. Dale's Dagboek. 17.30 Causerie. 17.45 Gevarieerde muziek. 18.15 Va riété orkest. 18.45 Verzoekprogram ma. 19.15 Voor de jeugd. 19.45 Hoor spel. 20.00 Nieuws en radiojournaal 20.25 Sport. 20.30 Gevarieerd pro gramma. 21.00 Hoorspel. 22.00 Gra mofoonmuziek. 22.15 Gevarieerde muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Actua liteiten. 2320 Oude dansmuziek. 0.05 Voordracht. 0.20 Orgelspel. 0.56 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Omroeporkest. 13 00 Nieuws 13.25 Amusementsmuziek. 15.50 Dansmuziek. 17.00 Nieuws. 17.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Nieuws. 19.30 Volksliederen-cantate. 20.15 Hoorspel. 21.45 Nieuws. 22.10 Ame rikaanse muziek. 22.30 Amuse mentsmuziek. 23.15 Kamermuziek. 24 00 Nieuws. 0.30 Lichte muziek. Brussel. 324 m. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.30 Weerberichten. 12.33 Gramofoon muziek. 12.50 Koersen. 12-55 Gra mofoonmuziek. 33.00 Nieuws. 13.15 Gramofoonmuziek. 14.00 Engelse les. 14.15 Gramofoonmuziek. 14.30 Franse les. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Orkestconcert. 16.00 en 16-55 Gramofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Gramofoonmuziek. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gramofoonmu ziek 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Causerie. 19.50 Gra mofoonmuziek. 20.00 Klankbeeld. 20 20 Verzoekprogramma. 21.00 Voor de vrouw. 21.45 Gramofoon muziek. 22 00 Nieuws. 22.15 Piano- reci'al. 22.55 Nieuws Engeland. BBC European Service. Uitzendingen voor Nederland. 22.0022.30 Nieuws en Engelse literatuurgeschiedenis. (Op 224 en 49 m.). ,z.; Th. C. Adelaar-de Groot, z.: A J. van Klink-van den Ent. dP. van Elleswljk-Hanja. z: C. Piot- Aafjes. d.; J. J. Vrolijk-de Graaf, d C. J Cocne-Scgers. z.: H. Bo- gaard-Roozendaal, z; G. H. Snel- Jaars-Amiabel, d.: C. Westenbrlnk- Eerdmans, d.; N. C. Snijders-den Boon, d.: C Tigchelaar-Abbenhuis. d.. L H Groen-van de Wetering, z.; A Riemen-van der Tang. d; M. de Ruiter-Strijker, d.; J. de Boer-Post, d.: J W. M. van der Sluijs-Nico- lasen, z.; E. M. de Haan-Osseman. d.; F. Hoekstra-Lcttinga, z.; J. F. M. van Hek-van Retjscn. d.: A. J. C. Keuzenkamp-Walther, z.t V Blom- Béka. z: E. Dreissen-van Delft, z.: J Ra'vestein-Moens. d. OVERLEDEN: J. P. van Koert, man van P. Hoogbruin, 47 j,, M. C. Metz ongehuwde vrouw. 51 j.; N. van Wingerden vrouw, gehuwd ge weest met C Verdouw. 79 j.; W. P. Mos, man van M. Muurling. 60 j.: H. E. Vissers, vrouw van F. I. Mete- kohij. 39 j.; C. T. C. Bonnet, vrouw, gehuwd geweest met A. Mansveld. 87 H. J. de Moet, ongehuwde man 59 j.: G. A. Jona. man van M. J. C. Bakker, 70 j.; H. L. Borsboom. man gehuwd geweest met J. van Hengelaar 88 j.; S. M. J. Verkerk, ongehuwde vrouw. 80 j.: J. M. I. A. Simons, man van A. P. J. M. Liveu. 72 j.; C. F M Groenewoud, vrouw, gehuwd geweest met J Boom, 44 j.; H. J Meijer, vrouw, gehuwd geweest met J D. W. T. Abbink. 82 j.; M. Hogervorst, vrouw, gehuwd geweest met C van der Voort. 85 j.: A. D. Pabbruwe, vrouw, gehuwd geweest met W H. Lieuwens. 75 j.: A. Legel, ongehuwde vrouw, 83 j -. L. J Ro- rnijn, man van G. A. T. van Veen. 54 j. AGENDA t Advertentie! Stormlantaarns Persgaslampen 300 kaars BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: W. H. Statema-K»rs, z.; J Koreman-Wassenaar. z.: W. Holtkamp-van den Assem, d.; w. v. Rij-van der Schans, z; A. Tur-Toe- tenel z.: H. J. Sa lomons-Vuijk d.; J. M Lops-Krooswijk, d.; G Jagt- man-Krab. d; G. A. P. van Deenen van Alphen z.\ M. F. M. Zegers-van Delft z; C. A. M. van Dongen- Schutte, z: 3. M. Nieuwenkamp- Nieuwenhuizen, z.; K. Taai-Pronk WOENSDAG 4 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 20 u. „Een reis langs de planeten." Kon. Schouwburg 20 u.: „U spreekt met Uw moordenaar". Geb. v. K. en W. 20 u.: Concert Resid. Ork o.l.v. Rudolf Moralt. Sol. Theo v. d. Pas. piano. KI. Comedie 20 uur: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting" DONDERDAG 5 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 u.: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg 20 u.: „Als 't kindje binnenkomt". Diligentia 20 u.: Maria Elena Pallemaerts, piano. Kon. Conservatorium. 20 u.: Uitwis selingsconcert. Kleine Comedie 20 u.: „Als een Phoenix" en „Toevallige ont moeting." BIOSCOPEN Apollo: Geheime opdracht (Operation secret). Cornel Wilde, 12, 14,30, 16 45. 19 en 21 15 u. B. 14. Asta: Zo zijn we niet getrouwd (We're not married). Ginger Rogers. 14.30. 18.45 en 21JS U. B. 16 Capitol: Een nacht koningin (Könlgin einer Nacht), Ilse Werner. 14 en 20 u Elke leeft. Centrum: Kim, Errol Flynn. 13. 15, 17. 19 en 21.15 u. Elke leeft. City: Vergif. Bette Davis. 14.15. 19 en 2115 u. B. 18. Corso: Het geheim van Mayerling, Jean Marais 14.15 en 20.15 u. B. 18. Hollywood: Zorg. d8t Je er bij komt (Let's go navy). 14.30. 19 en 21.15 u. B 14 Kriterion: De dood van een handels reiziger (Death of a salesman). Fre- dnc March. 14.30 19.15 en 21.15 u. B. 18. Metropole: Sterren stralen overal. 14.15 en 20.15 u. Elke leeft Musica: High noon (Klokslag 12). Gary Cooper, 14.15 en 20 u. B. 14. Odeon: De dooa van een handelsrei ziger (Death of a salesmani. Fre- dnc March. 14.15. 19 en 21.15 u. B. 18 Olympia: Always In my heart. Kay Francis 14 en 20 u Elke leeft Passage: Sterren stralen overal. 14 30. 18.45 en 21.15 u. Elke leeft. Plaza: Gevleugeld gevaar (Wings of danger). Zachary Scott. 14.15. 10 en 21.15 u B 18. Rembrandt: Eén nacht koningin (Kö- nigin einer Nacht) Ilse Wemer. 14 en 20 u Elke leeft Rex: De verboden vrucht. Fernandel. 9.30—21 30 U B 18 Roskam: De Maniak (Stranger on a train). Ruth Roman Woensd. 20 u. Roxy: De stad zonder genade. 14.30. 19 en 21 15 u. B 14 Seinpost: She 's working her way through college (Studentenliefde). Virginia Mayo 14.15 en 20.15 u. B 18 Studio: Hondje laat ie Juffrouw uit (Behave yourself D Farley Gran ger 14, 16 19 en 21.15 u B. 14. Thalia: Export in blond. 14.30. 16.30. 19 en 21.15 u. B. 18 Dond. ..De Superman" B. 14. West-End: Othello, de Moor van Ve netië Orson Welles 14.15 en 20.15 u. 18 Wassenaar Astra: Samson en Delilah. Hedy La- marr. T.m. Woensd, 20 u. B. 14 A Place in the sun. Elisabeth Taylor. Donderdag 20 u. B. 18. Voorburg Forum: Dinsd. en Woensd. 20 u. Geen medailles voor spionnen. B. 18. 13. Panda voelde zich schuldig omdat hij naar hij dacht —Joris ten onrechte had gewantrouwd. Maar Joris was niet iemand, die bleef mokken, vooral niet nu Panda, in zijn ijver om het weer goed te maken, de hele doktersuitrus ting betaalde, die Joris gekocht had. Zwaar bevracht met de pas gekochte tas sen en doktersinstru- ten zwoegde Panda voort, maar zijn ge weten was ontlast en dat was een pak van zijn hart. „Hum", zei Joris, die de kleine, rijke Panda graag in zo'n vrijgevige bui zag, „het schiet mij te binnen, dat er nog één kleinigheid is, welke ik als dokter, die de koning moet bezoeken, absoluut nodig heb". „Een kleinigheid?" her haalde Panda, „zeg maar. wat het is. dan zal ik het kopen". „Een koets met paard", zei Joris. Eigenlijk waren dat twee dingen, en geen van beiden een kleinigheid! Toen Panda een half uurtje later de prijs van deze laatste wens van Joris betaalde, vond hij dan ook. dat het welletjes was en dat hij zijn schuld volledig had geboet. „Een aardig geheel", zei Joris, terwijl hij het paard in de mond keok, „kleine geschenken onderhouden de vriendschap".

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2