Speciale. C Schiedam richt zich in als Af.hNDA evacuatiecentrum Schiedam helpt MAASSLUIS Direct na de overstroming is de chaos stevig aangepakt Vlaardingen zamelde reeds meer dan f 60.000 in K. van Vuuren WAKERS Gxutbiedin#. 8 fjCcnjpe/uxtu!} D E S- Schiedam SPORTJAARBOEK 1951-1952 PRIJS f2.90 .Woensdag 4 Februari 1953 5 Volgens algemene richtlijnen wordt stad echter in reserve gehouden Hoewel velen waarschynlük in de loop van Maandag of Dinsdag een stroom evacué's in Schiedam hadden verwacht, is deze toch uitgebleven. Het gevolg is geweest een stroom van geruchten van allerlei aard, waar van meestal het wantrouwen t.a.v. de Schiedamse activiteiten bleef han gen. In een onderhoud met burgemeester Peek vernamen wij hierover, dat deze betrekkelijke rust in Schiedam er wordt anders genoeg gedaan op het gebied van directe hulpverlening en inzameling is te wijten aan het feit, dat de Prov. Evacuatie Commissaris ook na Zondag heeft bepaald, dat Schiedam in reserve zal worden gehouden. De gunstige ligging ten opzichte van Rotterdam zal eventueel noodzakelijke Inschakeling op korte termijn mogelijk maken. Gistermiddag heeft mr Peek zich n de Ahoy'-hal situatie overtuigd, de zekerheid, van meer dan dui zend Schiedamse adressen, die spon taan voor huisvesting werden aan geboden, heeft de burgemeester de bereidheid uitgesproken om op elk gewenst ogenblik evacué's ijl Schie dam te ontvangen. Teneinde op alles voorbereid te zijn werd in de loop van Dinsdag avond het gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven, ook al belangeloos beschikbaar gesteld, voor ontvangst ingericht Mochten groepen evacué's aankomen dan zullen deze eerst naar Irene worden gedirigeerd en vandaar over de stad worden ver deeld. De nodige administratieve maatregelen hiervoor zijn reeds ge nomen. De voorzaal van Irene werd van bedden voorzien. Behalve de duizend aangeboden adressen beschikt het Bureau Be volking nog over lijsten met adres sen. die eventueel ook nog kunnen worden ingeschakeld. In Kethel ging men Maandag avond op eigen initiatief er op uit en bracht een paar honderd bewo ners van de noodgebieden vanuit de Ahoy'-hal mee terug Hoe loffe lijk ook deze spontaniteit, de bur gemeester betreurde het gebeurde nochtans omdat men hiermee het grote evacuatieplan doorkruist en de chaos in de hand werkt. Buiten de voorbereiding door de inrichting van het ontvangstcentrum hield het Rode Kruis zich gisteren vooral nog bezig met directe hulp. Met een reeds eerder gezonden boot kwamen ook drie volwassenen en acht kinderen uit Goudswaard te rug. Een van de vrouwen, die eerst acht dagen geleden een bevalling doormaakte, wei-d onmiddellijk naar het gemeenteziekenhuis gebracht, waarheen ook enkele kinderen ver huisden toen bleek, dat zij door ma zelen waren aangetast. De overige leden van de groep zijn in de stad ondergebracht. Enkele Rode Kruisgroepen kwa men uit het noodgebied terug, maar over de verblijfplaats van andere groepen verkeert men nog in on zekerheid. Een boot van de haven dienst vertrok met gevraagde goe deren naar Goudswaard en Zuid- Beijerland. Vanmorgen vroeg ver trokken een sleepboot en twee bak ken van de Gemeentereiniging naar Bruinisse. In de loop van gister avond gingen twee motorboten van Bijloo, met aan boord o.a. medische studenten en Schiedams Rode Kruis personeel op weg naar de eilanden. Twee zolderschuiten van de werf Wilton-Fijenoord aanvaardden giste ren met twee motorsloepen van de Willem Ruys aan boord de tocht naar Ooltgensplaat. Aan boord be vinden zich o.a. vijf schippers van het Zeecadettcnkorps. Op het politiebureau, dat nog steeds als vraagbaak diende voor velen, verzamelde men arbeids krachten en zond deze vannacht per auto door naar de centrale post in Rotterdam. Velen honderden hebben zich ook gisteren weer bezig gehouden met het inzamelen en sorteren van goe deren. In de beurs, het St. Jacobs- gasthuis en aan de Nieuwstraat sta pelden zich steeds meer voorraden op. Het Rode Kruis vestigde een depot in het Rowallanhuis aan de Lange Nieuwstraat. NSC jubileerde en recipieerde Voor onze jubilerende collega, de vijf en zeventigjarige Nieuwe Schiedamsche Courant, was het te betreuren dat de herdenking van du heuglijke feit door de gebeur tenissen van de laatste dagen zo zeer naar de achtergrond werd ge drongen. Op uitstel heeft men het maar niet laten aankomen en zo kregen we een lijvige jubileum-uitgave op ons bureau en een receptie in De Kroon. In die krant belichtten vele mensen de aspecten van driekwart eeuw krantenleven en gewoon le ven in Schiedam, in De Kroon was er gelegenheid de directie en re dactie van het R.K. dagblad de hand te drukken. De heren J. Kuypers, H. J. J. Conijn, K. Hazelzet en D. B. te Kolsté waren aanwezig om de vele gelukwensen, o.a. die van bur gemeester Peek en de wethouders in ontvangst te nemen. Collectanten melden zich voldoende Op de oproep aan de leden van de CJMV zich op te geven voor de lijst en/of straatcollecte voor het Nationaal Rampenfonds is op spon tane wijze gereageerd. Een stroom van adressen is bij het secretariaat binnengekomen. De desbetreffende instanties hebben meegedeeld dat het aantal collectanten zo groot is dat zeer waarschijnlijk niet van ieders diensten gebruik kan worden gemaakt. Dinsdagavond waren reeds alle lijsten uitgereikt. Wel kunnen zij zich nog opgeven voor de straat collecte. Zij. die dus Zaterdag met een collectebus willen lopen, moe ten wij aanraden zich Vrijdagavond tussen 7 en 9 uur te melden aan het Bureau van het Nederlandse Rode Kruis, Lange Nieuwstraat. Voor het lenigen van de nood in de noodgebieden. hebben dc bewo ners van het woonwagenkamp aan de Oudedijk een bedrag van f 97.52 bijeen gebracht. Zij stelden het aan burgemeester Peek ter hand. Het bestuur van de Vereeniging voor Schiedamsche Gezondheidsko lonies heeft spontaan besloten het batig saldo van de toneelavond, die Utile Dulci op Zaterdagavond 14 Februari ten bate van de gezond heidskolonie zou geven in de R.K. Volksbond, af te dragen aan het Nationaal Rampenfonds. Daar de kaarten al gedrukt waren, worden deze toch gebruikt om het batig saldo zo groot mogelijk te houden en de verkoop vlug door te laten gaan. Dus: de toneelavond van Utile Dulci op Zaterdagavond 14 Februari wordt gegeven ten bate van het Nationaal Rampenfonds en niet voor de Gezondheidskolonie. Kaarten zijn behalve bij de be stuursleden verkrijgbaar aan het bureau van de Gemeenschap. Gerrit Verboonstraat, Ook het gemeente-personeel draagt z'n steentje bij aan het Rampen fonds. Gistermiddag ging een brief van B. en W. uit naar de hoofden van dienst, waarin het plan om steun aan het fonds te verlenen, werd toegejuicht. Het personeel van het Bureau Bevolking gaf reeds 's avonds de start aan de actie toen men in de avonduren belange loos overwerkte in verband met het gereedmaken van de formulie ren, die straks zullen moeten dienen bij het eventueel onderbrengen van evacué's. Het personeel van de Technische School te Schiedam dat reeds sedert een jaar aan het sparen was voor een cadeau aan de nieuw te bou wen school, heeft dit geld verhoogd met vrijwillige bijdragen afgedra- ?en aan het Nationaal Rampen- onds, tot een bedrag van ruim f 500.—. Bovendien wordt er door de leer lingen een actie gevoerd om geld en goederen te verzamelen, waarbij het in het voornemen ligt om, in dien dit past in het kader van de algemene hulpactie, een Technische School in de getroffen gebieden te adopteren. Op een enkel verzoek van een leerling aan de hoofden der Dr. de Visserscholen werd Dinsdag door de leerlingen een bedrag bijeengebracht van f 318.23 voor het Nationale Rampenfonds. Dit bedrag is inmid dels overgemaakt op giro 9575. Zondag zal in beide diensten van de Chr. Geref. Gemeente, Tuinlaan 50. een collecte gehouden worden ter leniging van de nood, ontstaan door de overstromingen. Dat een ieder geve naar zijn vermogen met alle vrijmoedigheid en dankbaar heid is de wens van de Kerkeraad. Het personeel van Hoeks Machine fabriek en de N.V. Oxigenium in Ne derland besloot gisteren een dag loon af te staan voor het Rampenfonds. De directie van Oxigenium schonk een bedrag van 10.000.en de di rectie van Hoek's Machinefabriek een bedrag van 50.000.—. Ook de buurtvereniging Lange Achterweg heeft zich ingezet voor het Rampenfonds. Naar Den Haag werd een bedrag van 254.59 over gemaakt Het Vlaggenfonds waarovei men aan de Lange Achterweg ook nog beschikte, droeg daarnaast nog eens 178,63 bij. GEMEENTE - SCHIEDAM i OFFICIEEL NIEUWS i De Directeur van de Technische Bedrijven der Gemeente Schiedam maakt bekend, dat, in verband met werkzaamheden aan de waterlei ding naar v.m. Kethel, de water toevoer Donderdag 5 Februari a.s. na 22 uur naar het gehele gebied der v.m. gemeente Kethel vanaf de spoorwegovergang aan de Schie- damseweg voor enige uren zal wor den onderbroken. moet weten: Apothekers-nachtdienst: F. H Backer, St. Liduinastr. 58. Bellen by ongeval: G.G en G.D. Tuinlaan 89 Telefoon 69290. Tentoonstelling: 30 Januari16 Februari. Stede lijk Museum, da. 105, Zo. 25 uur: 100 Prenten van Wout v. Heusden. Toneel: 5 Februari, Passage-theater, 8 u: Schied. Kunstkring. Ned. Come- die brengt: „U spreekt met Uw moordenaar". Passage. Da. 2 en 8 u: De straat (18 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 9 uur: Dossier 212 van Tokio (14 jr.). Zal SVV-Hermes ervan komen? In enkele grote steden hebben voetbalverenigingen het initiatief genomen om ten bate van het Na tionaal Rampenfonds plaatselijke wedstrijden tussen twee eerste klassers te gaan organiseren. Van de zijde van de KNVB heeft men reeds z'n instemming met dit initia tief betuigd. Naar wij vernemen heeft het da gelijks bestuur van SVV zich gister avond tijdens een vergadering over een dergelijke ontmoeting, die dan uiteraard tegen Hermes-DVS zou moeten gaan, beraden. Gebleken is dat men er niet onwelwillend tegen over staat. Gebrek aan voldoende veldverlichting die het spelen bij avond mogelijk zou maken, laat al leen de mogelijkheid van Zaterdag middag en Zondag - overblijven. Wanneer de eerstkomende compe titiewedstrijden zouden worden af gelast, moet ernstig met een derge lijke ontmoeting rekening worden gehouden mits natuurlijk ook het bestuur aan de Damlaan met het plan accoord kan gaan. Wat niet en nog wel zal doorgaan De omstandigheden deed het be stuur van de mannenzangvereniging „Orpheus" besluiten de voor heden avond vastgestelde wekelijkse re petitie te laten vervallen. Ook de twee Vastenavondfeesten van de Katholieke Kring in Musis Sacrum zullen Donderdag en Vrij dag geen doorgang vinden. Wat wel doorgaat, is de voorstelling van de Ned. Comedie voor de leden van de Schiedamse Kunstkring op Don derdagavond. In het Pasage-theater wordt dan opgevoerd „U spreekt met Uw moordenaar". De carnavalsavonden in dans school Westhuis, die in het Corner House gehouden zouden worden op 16 en 17 Februari, gaan niet door. Ook de voor hedenavond uitge schreven Toneelavond in Gebouw Irene van de Chr. Oratoriumvereni ging gaat wegens de tijdsomstan digheden niet door. Op een later tijdstip zal het aangekondigde blij spel „En Jacob diende" worden op gevoerd. Burgerlijke Stand GEBOREN: Francisca R. J. d. v. C. J. v. d. Water en L. H. Vre- denbregt. OVERLEDEN: J. M. Vink, 73 j.; W. C. L. L. Oversier, 79 jj W. F. Janzee, 45 j. Democratische senatoren zeggen Eisenhower medewerking toe WASHINGTON. De commis sie, die de politiek der Democra tische partij in de Amerikaanse Senaat bepaalt, heeft president Eisenhower Dinsdag haar mede werking aangeboden om te komen tot een buitenlandse politiek, die door beide partijen gedragen zal worden. Eisenhower had daar Maandag op aangedrongen. (Advertentie l.M.) het betere damesverband! Ieder hielp Na de angstige vraag in de nacht van Zaterdag op Zondag: Zullen we het leven er af brengen?, volgde Zondagmiddag de onzekerheid over de gevolgen van het nieuwe water tij. Deze vloed had gelukkig een normaal verloop en de duizenden getroffenen, die het. gedeelte van bovend\jkse Maassluis bevolkten, konden toen nachtrust gaan genie ten, hetzij op geïmproviseerde bed den in eigen woning of buitenshuis bij familie en kennissen. Na deze nacht is Maassluis ontwaakt en aanschouwde het de naakte werke lijkheid van de aangerichte schade. Het water was toen, met uitzonde ring van de lager gelegen polders, in de haven die weer een normale stand vertoonde, teruggevloeid Een onbeschrijfelijk chaotische toestand in huizen, winkels, kantoren, fabrie ken en opslagplaatsen vroeg krach tig en daadwerkelijk ingrijpen. Ieder voelde zijn eigen leed het zwaarst, doch er is Maandag op elk terrein flink aangepakt. Er was saamhorig heidsgevoel. Het zal nog wel enige tijd duren, voordat by de getroffen industrlën de schade voor zover dit mogelyk is, weer is hersteld. De openbare wegen waren even eens zwaar getroffen en vele gaten in straten en lanen moesten wor den gedicht. Onder leiding van de directeur van gemeentewerken, de heer L. J. Spits, is met man en macht door de diensten van ge meentewerken. brandweer en hulp arbeiders gewerkt. Ook aan de diensten van gemeentebedrijven i«.»K van iwrom uc ge worden zware eisen gesteld. Nog I zonde toestand waarin de vereni- malig gemeentesecretarie, ook nog vandaag (Dinsdag) tegen typhus en paratyphus laten inenten van 16 tot 18 uur. Het drinkwater wordt per tankschip aangevoerd en onder de bevolking gedistribueerd. De burgemeester wijst er met het oog op het besmettingsgevaar op, dat het in het belang van de volksge zondheid verboden is voor de con sumptie ander water te gebruiken dan het water dat van gemeente wege wordt beschikbaar gesteld. Degenen die dringend beddegoed en en kleding nodig hebben, Kunnen zich melden op de gemeentesecre tarie aan de Govert van Wijnkade. Het gemeentelijk archief vanaf 1614, dat in een waterdichte kelder onder de gemeentesecretarie is ge borgen, is volledig gespaard geble ven. Uitgestelde gebeurtenissen De overdracht van het wijnko persarchief en de receptie ter ge legenheid van het 125-jarig bestaan van Gebrs. Steur N.V.. dat Maan dagmiddag was vastgesteld, vond geen doorgang. Ook de liefdadigheidsuitvoering van Voorwaarts in het kader an de Hoop-acties. die Maandagavond zou plaats vinden, is afgelast. Excelsior De strijd tussen de beide Excel siors is te Pernis in een gelijk spel (11) geëindigd, hetgeen de ver houding goed weergeeft. Op de jaarvergadering van de senior-afde ling van Excelsior kwam de ge- dagen zal dit duren om alles weer een normale aanblik te geven. De bevolking kan zich op het bureau van het Rode Kruis, voor ging verkeert naar voren. De ver eniging groeide gestadig en hoopt binnenkort 450 leden te hebben. Ook financieel was 1952 niet ongunstig. 2115 Wanneer Bill zo ver met zyn verhaal is gekomen, worden de herinneringen hem haast te machtig. Hij moet zijn verhaal onderbreken. Na enige tijd verzoekt Rob hem te vertellen, wat er verder is gebeurd. „Het was verschrikkelijk.." zegt Bill; „ik moet een paar dagen buiten be wustzijn in de zeilskooi hebben gelegen. Toen kwam ik bij. Ik hoorde het schip kraken en zuchten. We voeren nog steeds onder klein zeil, maar verder waren er geen geluiden Ik kroop uit de kooi. Wonderlijk genoeg voelde ik mij vrij -">®d. Alleen was ik erg zwak. Op de een of an dere manier moet ik zijn genezen. Maar wat ik zag was zo verschrikkelijk, dat ik nog huiver. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB wanneer ik er aan terugdenk. Niemand leefde een paar uur zoeken liet ik mij uitgeput en half meer. Overal vond ik de lichamen van mijn gek van angst neervallen op het dek. Was ik de vrienden, gestorven aan de vreselijke ziekte. Na enige overlevende?" In enkele uren tijd hebben gister morgen ruim 600 dames in Vlaar dingen een geldinzameling gehou den met lijsten en bussen. De huis- aan-huis-collecte bracht een bedrag op van 48.000 gulden, Deze collecte heeft een bijzonder vlot verloop ge had. Veelal kwamen de bewoners al met een portefeuille voor de dag nog voordat men een woord gespro ken had. Men kende zijn plicht en men wist wat men behoorde te doen: een offer te brengen voor de Betroffen gebieden. Behalve de be- ragen van deze huis-aan-huis-col- lecte kwamen ook verschillende gif ten binnen. Het havenbedrijf Vlaar- personeel, de aannemers en patroons stortten f 5.000.terwijl er nog diverse toezeggingen werden ge daan o.m. beloofde 'de Cincinnati een bedrag te storten, terwijl tal van burgers gisteren op de giroreke ning van de Sociale Raad te Vlaar dingen of van het Nationaal Ram penfonds hebben gestort. De werf I S. Figee gaat gedurende twee weken iedere dag een uur overwerken ten bate van de slacht offers van de ramp, terwijl ook de machinefabrieken De Jong en De Toekomst dit plan zouden hebben. Vandaag wordt te Vlaardingen de inzameling van goederen gehouden. Weer zal dan het leger van 600 dames vergezeld door ruim 50 vrachtauto's van straat tot straat trekken om kleding, meubilair, dek king en andere goederen af te ha len en deze onder te brengen in opslagplaatsen, waar de goederen gesorteerd worden om dan later te worden gebracht naar die gebieden, die hiervoor door het Nationaal Rampencomité worden aangewezen. Verschillende wedstrijden en feest avonden gaan niet door of hebben een wijziging ondergaan. De ballet avond Peter Leoneff, die heden avond in de Stadsgehoorzaal zou worden gehouden, gaat niet door, terwijl ook de BPM-avond Zaterdag niet door gaat. Het Hollandiaan Klaverjas Concours, dat ten bate van .De Hoop" word't georganiseerd, heeft een wijziging ondergaan De opbrengst zal worden gestort in het Nationaal Rampenfonds, terwijl de recette van de muziekavond met de Hotsha's van aanstaande Vrij dagavond voor ditzelfde doel zal worden besteed. Opzetjesvoor Hoge Raad Advocaat-generaal concludeert tot verwerping beroep DEN HAAG. De advocaat- generaal bij de Hoge Raad, prof. Langemeijer, heeft Dinsdag ge concludeerd tot verwerping van het beroep van een aannemer, die door het Gerechtshof te Amster dam was veroordeeld voor het bij aanbesteding van een tehuis voor bejaarden te Mijdrecht toegepaste opzetsysteem. Naar de mening van prof. Langemeijer heeft het Amsterdamse Hof terecht uit de feiten de conclusie getrokken, dat deze wijze van prijsvorming strij dig was met het algemeen belang. In één dag: 2000 vluchtelingen naar W-Berlijn BERLIJN Tweeduizend Oost- Duitsers zyn Maandag naar West- Berlijn uitgeweken, het hoogste aantal dat ooit op één dag werd geregistreerd. Men meent, dat deze toevloed onder meer is veroorzaakt door (Se landbouwtentoonstelling in West-Berlyn, die Maandag door 23.000 personen uit Oost-Bcrlyn en Oost-Duitsland werd bezocht. Dinsdag weken 1.600 Oost-Duit sers naar West-Berlijn uit. Vele boeren bevonden zich Dinsdag on- dér de vluchtelingen, Ook week een Belgen vragen ratificatie EDG-verdrag (Van onze correspondent) BRUSSEL. De Belgische rege ring heeft Dinsdag bij de kamer het wetsontwerp ingediend dat de ratifi catie vraagt van het reeds door Bel gië ondertekende verdrag tot oprich ting van een Europese Defensie Ge meenschap. Daarbij is het advies ge voegd, dat door de Raad van State op verzoek van de Minister van Bui tenlandse Zaken is uitgebracht en waarin dit lichaam de mening uit spreekt. dat de bepalingen van het verdrag niet rijmen met de tekst van de Belgische grondwet. Het advies somt een aantal grond wetsartikelen op, die supra nationale beschikkingen met betrekking tot het leger en de legerdienst, uitsluiten. Hier onder vallen o.a. zowel de be voegdheid van de Koning om als op perbevelhebber der strijdkrachten op te treden en zijn recht om graden in het leger toe te kennen, alsook be paalde bevoegdheden van het parle ment. Volgens de Raad van State zou alleen de dringende noodzaak om de nationale onafhankelijkheid en de integriteit van het grondgebied te handhaven waarover alleen de wetgever heeft te oordelen de goedkeuring van het EDG-verdrag voor een herziening van de grond wet kunnen rechtvaardigen. Preventief vaccin tegen griep ontdekt? NEW YORK De organisatie der Ver. Naties heeft Dinsdag be kend gemaakt, dat geleerden van de Wereldgezondheids-organisatie (W.H.O.) geloven een preventief vaccin tegen de griep ontdekt te hebben. commandant van de Oost-Berlijnse volkspolitie uit. De afvoer van vluchtelingen naar West-Duitsland heeft men moeten vertragen, aan gezien in de ontvangstcentra in West-Duitsland zich opstoppingen voordoen, aldus hebben West-Ber- lijnse functionarissen verklaard. Proces-Oradour Berechting Duitse en Franse beklaagden wordt gescheiden BORDEAUX By de voortzet ting der behandeling van het pro ces- Oradour heeft het militaire tri bunaal van Bordeaux Dinsdag be sloten met ingang van vandaag de berechting van de aangeklaagde Duitsers en Fransen te splitsen. Voorts besloot het tribunaal, dat Dinsdag het horen der getuigen had beëindigd, dat de Geneefse krijgs gevangen-conventie van November 1949 niet van toepassing zou zijn op de aangeklaagde Duitsers, aange zien de conventie voor de toekomst en niet voor de afgelopen tweede wereldoorlog was bedoeld. Bij de verdere behandeling van het proces zullen eerst voor de Duitsers het requisitoir en de pleidooien worden gehouden en daarna voor de Franse beklaagden. Ook de uitspraak zal voor de Fransen en Duitsers afzon derlijk geschieden Voor het stadhuis van Limoges, waar een katafalk ter nagedachtenis van de slachtoffers van Oradour stond opgesteld, hebben Dinsdag avond duizenden personen geprotes teerd tegen de herziening van da wet van September 1948, waardoor de berechting van Duitse en Franse beklaagden is gescheiden. Rheumatiekbestrijding stelt collecte uit DEN HAAG. De Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrij ding had voor 14 Februari a.s. een collecte voor de rheumatiekbestrij ding georganiseerd. Het bestuur heeft besloten die collecte uit te stellen en verzoekt de dames en heren, die in de comité's voor deze collecte zitting hebben, mede te werken aan de collecte ten be hoeve van het Nationale Rampen-» fonds. Zeven vrouwen, uit de noodgebie den geëvacueerd naar Rotterdam zijn naar Rotterdamse ziekenhuizen ver voerd, waar zij het leven aan een nieuwe wereldburger schonken. SCHIEDAM Tot onze zeer grote droefheid, nam God ook heden tot Zich. na een korte ziekte, maar wel voorbereid, onze dierbare Vader, de Weledelgeleerde Heer REINERUS HENRICUS MARIA GEERDES Arts Weduwn. van Sabina Maria Elisabeth van Romunde Ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote Oud-Directeur Dr Noletstichting Kerkmeester van de Parochie H. Liduina in de ouderdom van 72 jaar. Peshawar (Pakistan) A. H. F. Geerdes. Father van Mill-Hill Doetinchem B. C. M. van Gent-Geerdes P. C. van Gent en Kinderen Schiedam L. H. Geerdes E. J. Th. M. Geerdes-Van Thiel en Kinderen Esch J. J. Geerdes, Witte Pater Mulilansolo (N. Rhodesia) H. H. Geerdes, Witte Pater Schiedam F. L. Geerdes A. A. Geerdes-Jonker Roelants en Kinderen Kaatsheuvel C. J. M. Wijtenburg-Geerdes P. J. M. Wytenburg en Kinderen Dissin (Haute Volta), W. Afrika R. H. M. Geerdes. Witte Pater Schiedam W. H. L. Geerdes Rozenkransbidden: Woensdag- en Donderdagavond te 7.45 uur in de Kapel van Huize Liduina De H.H. Uitvaartdiensten vinden plaats op Vrijdag 6 Februari a.s. in de Parochiekerk van de H. Liduina, Nieuwe Haven 117. De stille H.H. Missen te 7.45 en 8.15 uur en de plechtig gezongen H. Mis van Requiem te 10.30 uur. waarna de begrafenis vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof te Schiedam. Gelegenheid tot condoleren na het Rozenkransbidden en na de begrafenis in Huize Liduina. Gaarne H.H. Missen HET ADRES IN SCHIEDAM VOOR PASFOTO'S HOOGSTRAAT 106 TEL. 66720 In 1 dag of desgewenst in 1 uur klaar. Als wakers op schepen, bouwwerken enz. kunnen worden geplaatst NETTE en VALIDE PERSONEN, leeftijd tussen 3060 jaar. Bewijs van goed zedelijk gedrag vereist. Loon: tenminste op basis van garantieloon. Aanmelden: le SCHIEDAMSE BEWAKINGSDIENST, Burgem. Knappertlaan 192 b. Schiedam. AFDELING KRUIDENIERSWAREN Filialen door de gehele stad SPERCIEBONEN 1/1 blik goed gevuld van 0.95 voor 0,85 DOPERWTEN M I 1/1 blik goed gevuld van 0.83 voor 0,75 DOPERWTEN M II 1/1 blik goed gevuld van 0,75 voor S 0,70 BRUINE BONENper li kilo i 0,46 CHOCOLADE PASTA grote pot van 0.79 voor f 0,72 GEMBERKOEKJES uit eigen bakkerij 200 gram 0,55 VOGELNESTJES fijne zachte fondant 200 gram I 0,45 LIKEUREITJES met natte vulling 200 gram 0,45 MODESTA fijn theebiskwietje 200 gram 0,29 CHOCOLADE REPEN melk en puur 3 stuks f 0,25 PRIJSVERLAGING COÖP. CACAO HARING IN TOMATENSAUS ECHTE HOLLANDSE per blikje 100 gram t 0,40 per blikje 225 gram f 0,55 per blikje 425 gram 0,80 MAKREEL per blikje 425 gram f 0,80 BOTERHAMWORST uit blik 200 gram 0,62 „HOY" ROOKWORSTJES per stuk f 0,66 AFD. BANKETFILIALEN Hoogstraat 12 en Vondellaan 64 CHOCOLADE SINAASAPPELSTENGELS 100 gram 0,39 BUTTERCRÊME'S 200 gram van 0,46 voor I 0,39 VRIJDAG 6 en ZATERDAG 7 Februari en V R IJ D A G 13 en ZATERDAG 14 Februari ZACHTE CAKE GEBAKJES 5 stuks van 0,65 voor I 0,49 PINDA STENGELS 150 gram van 0,57 voor I 0,50 Tot 1 Maart 1953 5% JUBILEUM-KORTING COÖPERATIE D.E.S. GEVRAAGD: Een flinke Melkbezorger Aanmelden dagelijks: kantoor: KETHELSTRAAT 10, SCHIEDAM Op 30 Jan. 1953 is door de Arr.-Rechtbank te Rotter dam in staat van faillisse ment verklaard de N.V. Peulvruchtenhandel v/h •Spitse en Bosman, gevestigd te Rotterdam, zaakdoende te Schiedam aan de Hoofd straat 5, met benoeming van de E.A. Heer Mr L. Erades tot Rechter-Commissaris en van ondergetekende tot cu rator. Schiedam. Tuinlaan 100 De Curator, Mr G. M. HOVINGH dHHHETE» «fcb Permanent Wave vanaf 8.watergolven 2. model knippen 1.Haar verven in alle gewenste kleuren. „Maison Modem" Jac. v. Kalker, Hoogstraat 53, Schiedam. Tel. 69750. Jongedame vraagt slaapkam. liefst met kost. Br. met prijs- opg. nr. S 731 bur. v. d. blad. Een blijvende herinnering zijn die prachtige foto's, ge maakt op Uw trouwdag bij en in stadhuis, kerk en in de feestzaal, door Foto Reporta ge Dienst B. v. d. Mast, Prof. Kam. Onneslaan 158 a. Welke provisie stelt U voor afzet in uitzicht? Corr. Post bus 132, Schiedam. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii onder redactie van Klaas Peereboom. Verkrijgbaar bij: agenten en bezorgers van dit blad en aan ons kantoor. llllllllllM

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3