MET DE CAMERA IN RAMPEN-LAND Woensdag 4 Februari 1953 1. De grote Ahoy-hal te Rotterdam is ge reed voor de ontvangst van de getroffenen. Enorme hoeveelheden voedsel, kleding, bedden en andere goederen zijn in deze hal ondergebracht, ter leniging van de eerste nood van de slachtoffers. De bin nenkomenden worden er liefderijk ver zorgd, door U.V.V-.-sters, padvinders en -sters. Een algemeen overzicht van de Ahoy-hal, waar de mensen een veilig on derdak vinden. 2. De spoordijk bleek rte enige weg, waarover nog redding mogelijk was. 3. Deze foto laat ons de Kleine markt in Vlissingen zien op Zondagoch tend. Rechts het bureau en de drukkerij van de Provinciale Zeeuwse Courant. 4. Overal vinden de van huis en haard ver drevenen een gul onthaal. 5. De studen ten ie Amsterdam sorteren de góederen in het Sociëteitsgebouw. 6. Een zending van ongeveer 1000 K.G. in balen verpakte lakens en dekens kwam gisteren per vlieg tuig uit Oslo op Schiphol aan, bestemd voor hulp aan de getroffen gebieden. Deze goederen, afkomstig van hel Noorse Roode Kruis, werden naar boten van de Rederij Koppe gebracht, die voor het vervoer naar Goes zorg droeg, 7. Overal tot zover jt kijken kunt huizen en stralen in het water en overal redders in de weer, 8. Ook in Engeland is er ramp. Uitgestrekte lande rijen in Lincolnshire zijn overstroomd door het zeewater, dat gedurende het weekeinde door de dijken brak. Vooral Mablethorpe aan de kust van Lincolnshire vlas er slecht aan toe. Een luchtfoto van de toestand te Mablethorpe. 9. In een vergadering van de Tweede Kamer gaf Minister-President Dr. W. Drees gisteren een overzicht van de toestand in de door de watersnood getrof fen gebieden. Tijdens de toespraak van Minister Drees; juist achter hem, Minister Beel, verder van links naar rechts de Mi nisters Staf, Algera en De Bruyne. Op d achtergrond een kaart van de getroffen gebieden in Zuid-West Nederland. 10. In het vacanliedorpje Jaywick nabij Clacton in Essex, verloren 8 mensen het leven en werden duizenden dakloos .doorde over stromingen. Op sommige plaatsen, in de omgeving van Jaywick, staat .het land van 10'tot 12 voet onder water.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2