■3 Duizenden getroffenen uit verdronken land naar veiliger oorden overgebracht ATHOLIEK DAGBLAD VOOR DE MEIERIJ 2000 Vaartuigen in actie UITGAVE VAN DE STICHTING „OOST-BRABANT" Dodencijfer: 873 Honderden rail- lioenen nodig voor herstel DE PAUS SCHENKT 30.000 GULDEN Mgr. Mutsaerts schenkt f 10.000,- Redding op enorm grote schaal Bijna millioen gul den uit elf landen De West brengt 1 millioen bijeen Ontruimd Stavenisse (1700 inwoners) telt meer dan tweehonderd doden Naar nog steeds verkeren velen én uiterst grote nood Ook twee burgemeesters worden vermist Enorm leecl in cijfers Rampenfonds: reeds 3 millioen Buitenlandse militaire hulp 124 Vliegtuigen boven gebied Bewijzen van deelneming slromen uit de gehele wereld binnen 77 Oost - Brobant Woensdag 4 Febr. 1953 Negende Jaargang No. 78 77 Hoofdredacteur JEF DE BROUWER Redactle-Burfeau: Wal 2 Eindhoven Telef. K 4900-2526 - Adminlslrailebureau Wal 2 - Eindhoven - Télef. K 4900-2526 DEN HAAG, 4 Febr. Woensdag morgen stond het van 873 personen vast, dat zij by de overstromings ramp zyn omgekomen. Het valt te vrezen echter, dat het dodengetal tenslotte nog aanzienlijk hoger zal blijken te zijn, vooral, daar nog niet bekend is hoevelen in de pulnen van ingezakte en eenzaam liggende boer derijen zijn omgekomen. VOLGENS CLARENCE HUNTER: DEN HAAG, 3 Febr. Mr. Clarence Hunter, hoofd van de MSA missie (bu reau vor wederzijdse veiligheid) in ons land, zei vandaag, dat herstel van de dij ken en de vernielde huizen in het over stroomde gebied honderden millioenen guldens zal vragen. Het herstel van de productiviteit van ons land zal bovendien nog mïllioenen guldens vergen. De heer Clarence Hunter maakte vandaag een tocht door het getroffen gebied in West- Brabant. Hy bracht zijn diep medeleven tot uitdrukking met de bevolking in de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland. DEN HAAG, 3 Februari De pau selijk nuntius mgr. Paolo Giobbe heeft een telegram van de H. Vader ontvan gen, waarin deze mededeling doet een bedrag van 30.000 gulden te hebben overgemaakt ter leniging van de nood. Dit bedrag is door mgr. Giobbe aan de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Rub bers, gegeven. Zijn bisdom is immers het ergst getroffen. COLLECTE IN BISDOM OP f 8 FEBRUARI DEN BOSCH, 3 Febr. Z.H Excellentie mgr. W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, heeft f 10.000 geschonken ten behoeve van de slachtoffers van de waters nood. Tevens heeft de bisschop alle pastoors en rectoren verzocht op Zondag 8 Februari in de ker ken en kapellen voor hetzelfde doel te collecteren. De bisschop zelf is door een griepaanval ver hinderd de getroffen gebieden te bezoeken. Hij zal derhalve ooi geen audiënties verlenen. De vicaris-generaal van de bisschop van Den Bosch, mgr. F. N. J. Hen- drikx,, is vandaag in opdracht van mgr. W. Mutsaerts naar de getroffen gebieden van West-Brabant vertrok ken. De voorzitter en secretaris van het Katholiek Huisvestingscomité zijn eveneens naar de getroffen gebieden vertrokken. RODE KRUISHULP: GENEVE, 4 Febr. De liga van het Internal,tonale Rode Kruis heeft be kend gemaakt, dat de Rode-Kruisvereni gingen in elf landen in totaal 250.000 dollar beschikbaar hebben gesteld voor hulp aan Engeland en Nederland, De elf landen zijn, Australië, Canada, Denemarken, Ierland, Italië, Nieuw- Zeeland, Noorwegen, Zwitserland, Zuicl-Afrika, Verenigde Staten en Wést-Dultsland, ONTROERENDE BEWIJZEN VAN MEDELEVEN WILLEMSTAD, 3 Febr. Het storm rampfonds te Curasao had Dinsdag morgen reeds meer dan een half mli- loen Nederlandse guldens ontvangen. Men hoopt op de Antillen een millioen gulden (Nedl. Courant) bij elkaar te krijgen. Er is thans ook een comité van actie op de Bovenwindse Eilanden. Daar is het nieuws van de ramp later ontvan gen. Ouden van dagen in een tehuis van het. Wit-Gele Kruis, die geen geld heb ben en ook niet kunnen werken, hebben besloten te bidden voor de slachtoffers in Nederland,. Van 's morgens acht uur tot 's avonds zes verblijven steeds 25 oudjes in de kape] van het tehuis, bid dend voor degenen die in gevaar ver keren en voor het welslagen van de hulpacties. De directie van de K.L.M. in Neder land heeft toegestaan dat het West- Indisch bedryf, voorzover er ruimte beschikbaar is, hulpverleningsgoederen gratis naar Nederland vervoert. Voor iedere gulden, die in West-Indië door het K.L.M.-personeel wordt geschon ken, zal ook de directie een gulden storten. Het eiland Bonaire bracht op de eer ste dag ruim duizend gulden (Ned. Courant) op. De acties in de Antillen komen eerst thans goed op gang. GETEISTERD GEBIED, 3 Febr. Een stroom van alarmerende berichten heeft Dinsdag een in triest beeld opgehangen van de toestand op de drie eilanden Tholen, Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee, de doelwitten der onverschrokken redders, die vandaag in een onafgebroken stroom over het water en door de lucht kwamen toegesneld. Wel zeer rampzalig bleek de situatie te zijn in het plaatsje Stavenisse aan de westkust van Tholen: van de 1700 inwoners vonden er ruim 200 een ellen dige dood in het water, hetgeen dus zeggen wil dat één op de acht inwoners het leven liet. Stavenisse is geheel ontruimd. De overlevenden hebben al hun have en goed verloren en beschikken nog slechts jver de kleren, waarin zij hun eiland ontvluchtten. De toestand op Schouwen-Duiveland (het Duin kerken van Nederland) is niet minder desastreus. Ongeveer 1500 mensen tussen Burch en Brouwers haven op Schouwen, onder erbarmelijke omstandigheden in huizen en in schuren opeengepakt, zagen Dinsdag reikhalzend uit naar veelal moeilijk te verlenen hulp. Ook op Duiveland was het een vechten op leven en dood. Door het bezwijken van een binnendijk kwamen opnieuw de plaatsen Bruinisse, Nieuwerkerk en Ocsterland in ernstig gevaar. Het water ondermijnde er de huizen, op de daken waar van de bewoners ijlings een goed heenkomen gezocht hadden. Onmiddellijk na de noodkreet van de burgemeesters snelden vaartuigen toe en begon een evacuatie op grote schaal. Zierikzee schijnt minder ernstig getroffen te zijn en minder dodelijke slachtoffers te tellen dan aanvankelijk werd gevreesd; het was vandaag het enige optimistische geluid. Goeree-Overflakkee was Dinsdag nog steeds een bron van beangstigende geruchten; de toestand op dit eiland is nog steeds niet overzichtelijk. In het dorp Den Bommel aan de noordkust van Flakkee werd nieuwe angst gezaaid, toen in het verlengde van de haven de dijk op een plaats door het gewéld van het water werd uiteengereten. Het water sloeg een gat in de dijk ter breedte van 35 meter en bij een diepte van 5 meter. Het water stroomde met grote kracht door de bres en vernietigde een groot aantal huizen. Hulp van buitenaf kon niet worden verleend, omdat Den Bommel niet bereikbaar was. Vliegtuigen wierpen in de avond stormlantaarns en lieslaarzen af, attributen die voor de eenzame getroffenen onmisbaar zijn bij hun pogingen tot het dichten van een gat. Op alle drie eilanden werden de reddingswerkzaamheden zeer bemoeilijkt door het feit, dat vele vaartuigen wegens te grote diepgang lang niet alle onheilsplaatsen konden berei ken of dat roeiboten niet konden optornen tegen de krachtige stroom. Niettemin konden duizenden getroffenen worden geëvacueerd. De enorme hulpverlening hield ook een uitreiking en dropping op grote schaal in van voedsel, drinkwater, geneesmiddelen, typhus- en paratyphusvaccine, penicilline, etc. De meesten van hen, die nog op redding wachten, zijn reeds sinds die verschrikkelijke nacht van Zaterdag op Zondag verstoken van eten en drinken. Men ver moedt, dat velen de uitputting nabij zijn, zodat het uiteindelijke cijfer der dodelijke slachtoffers nog belangrijk zal stijgen. Duizen den runderen, paarden en ander vee zijn in de geteisterde gebieden omgekomen. De maatregelen om te voorkomen, dat, de in het water drijvende cadavers besmettelijke ziekten zullen veroorzaken, zijn getroffen. Honger, dorst en ziekte zijn dus de nieuwste en steeds gevaarlijker wordende elementen in de slag tussen Nederland en het water, een slag, die langzaam maar zeker door Nederland, zij het ten koste van onvoorstelbare verliezen wordt gewonnen. In de baaierd van water, op dijken op daken, in bomen, hou den mensen nog altijd vol en wachten op toch nogde redding uit deze nood, die voor ons on voorstelbaar is. Er moeten ver kenningsvluchten worden uitge voerd, zowel voor het opsporen van de overlevenden als om een goed beeld te krijgen van de doe len waarojp de werkzaamheden gericht moeten worden. En het wel diep tragisch op zo'n vlucht te zien, hoe de mensen op het geronk van het vliegtuig, al le moeite gaan doen, om de aan dacht te trekken. Met een heli copter kunnen mensen van een dak gehaald worden, maar een gewoon vliegtuig giert er alleen maar overheen en verdwijnt. Dan wordt het weer stil boven het waterDeze foto werd door een Engelse fotograaf uit een verkenningsvliegtuig genomen. Het huis staat op Walcheren. Luchtfoto A.N.P.-foto Stavenisse op Tholen, welk eiland geheel van electriciteit en water is verstoken, werd het eerst bereikt door het kustvaartuig Crescendo, dat 400 mensen aan boord nam en later nog 50, die een plaatsje in de gangboorden toegewezen kregen. In de Crescendo waren 200 bedden geplaatst, doch er was geen dokter aan boord. Op ver zoek van de kapitein stonden bij aan komst in Rotterdam twaalf ambulan cewagens te wachten. Enkele opvaren door andere schepen. Daar vinden de van huis en haard verdrevenen onder dak in scholen. Van de ruim 200 do- rW waren Dinsdagavond 135 omge komen en geborgen. Het eiland Tholen staat voor de helft onder water. In de gemeente Scherpenisse is de toestand naar omstandigheden gunstig te noe men. De inwoners van Scherpenisse zijn, dank zij goed werk van werkploe gen, ontsnapt aan het overstromings- gevaar. De Westkerkse dijk kon be houden blijven. Er zijn daar geen slachtoffers te betreuren. In Scherpe nisse, dat rondom in het water ligt, zijn een paar honderd evacué's opge nomen, voornamelijk uit Poortvliet, verder uit St. Maartensdijk en Stave- de behoefden, naar de kapitein reeds nisse. Vex-keer met Bergen op Zoom naar zijn rederij had geseind, drin- is alleen gedeeltelijk via Brabantse gende hulp. Een smaldeel van zeven Scheve- ningse schokkers eix botters heeft la ter de nog achtergebleven inwoners van Stavenisse naar het stadje Tho len overgebracht, daarbij geassisteerd polders per vaartuig tot Halsteren mo gelijk. SCHOUWEN-DUIVELAND Overal langs de kust en op Schou wen-Duiveland waren Dinsdag alleen al 500 vaartuigen in actie, hardnekki ge pogingen ondernemend mensen uit hun benarde positie te bevrijden. Velen hadden niet langer op hulp kun nen wachten. Chirurgen, met helicop ters geland, verrichtten er onontbeer lijk werk. In de loop van Dinsdag kwamen vooral de inwoners van Brui nisse op Duiveland er zeer slecht voor' te staan wegens het doorbreken van een dijk, terwijl ook de omgeving van deze plaats hierdoor nog zwaarder te lijden kreeg. Bruinisse staat geheel onder water. Met grote spoed werd een aanvang gemaakt met de evacuatie van de getroffenen in deze streek op Duiveland, maar Dinsdagavond laat was nog niet bekend, hoeveel pei-so- nen in veiligheid waren gebracht. In Bruinisse bestaat zeer dringend be hoefte aan rubbervlotten en er is een dreigend voedsel- en watergebrek. Ge vraagd werd, of een transportvlieg tuig naar de bezettingstroepen in Duitsland kan gaan, om daar rubber- vlotten te halen. Indien mogelijk moe ten de vlotten Woensdagochtend heel vroeg in de haven van Bruinisse wor den uitgeworpen. Visserschepen zul len dan voor verder transport zorgen. B-ij Brouwershaven, op Schouwen, zijn drie lijken geborgen. Enkele per sonen worden aldaar nog vei'mist. In de buurt van Capelle zijn ook drie mensen verdronken. De burgemeester van Zierikzee heeft te kennen gegeven dat boven zijn gemeente voorlopig geen voedsel meer behoeft te worden uitgeworpen, daar er op het ogenblik voldoende is. Wel is er zeer di'ingend voedsel nodig in Renesse. Voorts is medegedeeld, dat er thans geen sche pen meer naar Zierikzee kunnen ko men, daar de haven vol is. Zierikzee heeft wel dringend behoefte aan tien buitenboord motoren, die op aanvals- boten gemonteerd kunnen worden; ook wenst men zes vletten met 80 cm. diepgang. Met deze vaartuigen kun nen nog veel mensen worden gered. De medische verzorging in Zierikzee •is goed, het aantal dokters voldoende, GOEREE-OVERFLAKKEE De burgemeester van Den Bommel Goeree-Overflakkee, welke ge meente er aanvankelijk betrekkelijk goed voorstond, doch die door de dijk doorbraak in het verlengde van de ha ven weer in uiterst critieke omstan digheden kwam te verkeren, verzocht om genietroepen, voorzien van al het mogelijke materieel om het gat te dichten. Groot materieel kon evenwel niet worden geleverd. De haven van Den Bommel is bij eb alleen toegan kelijk voor schepen met krachtige mo toren, daar het water met grote kracht door gat en haven stroomt. Na dere gegevens omtrent Den Bommel ontbraken Woensdagmorgen. Via de radio zijn schepen naar Den Bommel gedirigeerd. Critiek schijnt ook de situatie in Oude en Nieuwe Tonge, ten zuiden van Den Bommel, te zijn. Daar moeten veel slachtoffers te betreuren te zijn en het gerucht gaat, dat ook de bur gemeester van Nieuwe Tonge ver dronken is. Men heeft tot nu toe geen enkel contact met andere gemeenten op het eiland kunnen krijgen. In Stad aan 't Haringvliet heeft de bevolking besloten te blijven, met uitzondering van een 150 tal, dat er vrijwillig de vooi'keur aan gaf te evacueren. In Middelharnis en Sommelsdijk zijn duizend burgers vrijwillig vertrokken, 6000 anderen wachten nog op vervoer. Tot. Dinsdagavond is de evacuatie daar geschied per boot naar Hellevoet- sluis en van daar per auto naar Rot terdam. Middelharnis heeft dringend een viertal kilometers rijplaten nodig, per schip aan te voeren, Ze moeten dienen om een verbinding tot stand te brengen tussen de stad en de haven. De dijk is onbegaanbaar. In Sommels dijk nabij Middelharnis is de leiding van de hulpverlening in handen van de beroeps sergeant Cornelis van der Put, motorordonnans eerste klasse, werkzaam op de technische school van de luchtmacht op Deelen. De burge meester van Sommelsdijk wordt na melijk vermist. Serg. Van der Put, die toevallig in Sommelsdijk vertoefde, heeft daarom de leiding in deze ge- meeixte overgenomen. Hij wordt geas sisteerd door vijf andere militairen, 200 studenten en een dokter. Hoewel exacte cijfers moeilijk te geven zijn, schatten deskun digen de oppervlakte van het overstroomde gebied in Zuid-Hol land, Zeeland en West-Brabant op ongeveer 175.000 hectare. In Zeeland heeft zeker tweevijfde van de totale bevolking, dat is ten naastebij honderdduizend mensen, ernstig van de overstroming te lijden. Op de Zuid-Hollandse eilanden en in de waarden zal dit aantal 125.000 en in het Westbrabantse gebied ongeveer 60.000 bedragen, zodat het totale aantal ernstig door de watersnood ge troffenen ruw geschat op 300.000 kan worden gesteld. Het aantal minder ernstig getroffenen is minstens zo groot. De omvang van de schade aan het veebeslag en aan het akkerbouw land is nog niet bij benadering vast te stellen. Duizenden koeien en varkens en tienduizenden kippen hebben de dood gevonden. Van het overstroomde gebied is ongeveer tweederde weideland en één derde akkerbouwland. Ongeacht de schade aan de opstallen moet er rekening mee worden gehou den, dat grote aantallen tractoren en landbouwwagens, landbouwmachines en werktuigen verloren zijn. De in de overstroomde gebieden uitgezaaide granen, suikerbieten, etc. moeten worden afgeschreven. Veel zal afhangen van de snelheid, waarmede het water zal verdwijnen, of in het akkerbouw land nog zomergraan of aardappelen zullen kunnen worden verbouwd. Indien het water lang blijft staan zal de verzilting van vele gronden te ernstig worden om nog dit jaar vrucht voort te kunnen brengen. De grote verliezen aan vee zullen wellicht remmend op de uitvoer van zuivelproduc ten en vleeswaren kunnen werken. De binnenlandse voorziening van deze producten wordt door deskundigen voorshands niet in enig gevaar geacht. De ramp heeft bij de niet-getroffenen indrukmakende reacties tot verlening van hulp verwekt. Dinsdagmorgen was, naar aange nomen mag worden, bij het Nationaal Rampenfonds in totaal reeds een bedrag van ruim drie millioen gulden binnengekomen. In de kantoren van het fonds worden de telegrafisch, schriftelijk en tele fonisch ontvangen toezeggingen nauwkeeurig geadministreerd. Zij beliepen Dinsdagavond omstreeks negen uur 2.625.290,14 gulden. Daarnaast was in contanten, chèques en postwissels een bedrag van 305.157,14 gulden ontvangen. Daar verondersteld mag worden, dat nog tal van stortingen en overschrijvingen bij de banken en de post-, chèque- en girodienst zijn gedaan, waarvan op eerder ge noemd tijdstip nog geen afrekening was ontvangen, mag de schat ting van ruim 3.000.000 gulden als niet overdreven worden be schouwd. De militaire hulpverlening aan de getroffenen in de noodgebieden is overweldigend. Op order van de commandant van de Amerikaanse troepen in Duitsland, luitenant-generaal Manton S. Eddy, zijn ongeveer 5000 in Duits land gelegerde Amerikanen ingezet. Zij hebben het meest moderne materieel meegebracht, onder meer helicopters, een „vliegende spoorwegwagon", ver- bindings- en verkenningsvliegtuigen, vlotten, rubberboten en ducks. Troepen van de Amerikaanse genie en vervoersafdelingen beschikken over vracht auto's, amphibievaartuigen en vliegtuigen. Alle Amerikaanse patrouilleboten op de Rijn zijn in staat van alarm om bij de eerste waarschuwing naar Nederland te vertrekken. In Den Bosch werden 300.000 zandzakken en 20.000 schoppen afgeleverd en werden grote hoeveelheden drxnkwater-zuiverings- i.a biet ten en poeders aangevoerd. Amerikaanse specialisten verpakken en parachuteren goederen op h xt vliegveld Valkenburg. Ook een Amerikaanse afdeling van het hoofdkwartier van de geallieerde strijdkrachten in midden- Europa te Fontainebleau heeft zich in de strijd geworpen; deze mannen herstellen telefoon- en telegraafverbindingen tussen Antwerpen en Den Haag. Uit Longwy kwam een convooi van 15 vrachtauto's van de Ameri kaanse genie, uit Orleans een colonne van niet minder dan 118 auto's, even eens van de Amerikaanse genie. Honderden Britse en Canadese militairen uit Duitsland werken om. met helicopters, snelboten, amphibievaartuigen en zoeklichten. De Britse marine bleef niet achter, onderdelen van het Belgi sche leger zijn reeds dagenlang aan het werk. Een „Vliegend Fort" van de Deense luchtmacht kwam met meer dan 50 rubberboten, de Noorse lucht macht heeft twee Dakota's ter beschikking van het Noorse Rode Kruis ge steld. Franse genietroepen verrichten uitmuntend werk in de getroffen ge bieden. Dinsdagmiddag bedroeg het totale aantal luchtmacht-vlieg tuigen, dat aan de reddingsploegen deelneemt,honderd vier en twintig, benevens „Meteor"- en „Thunderjet"-straaljagers voor verkenningsvluchten, en toestellen van de marine luchtvaartdienst, waaronder „Harpoons". De K.L.M. werkt met 11 Dakota's. De meest uiteenlopende zaken zijn en worden door de vliegtuigen uitgewor pen, n.l. houders met drinkwater, rubberlaarzen, zaklantaarns blikken petrouleum en benzine touwen, broden, margaiine, kinder- melk, geneesmiddelen, radiotoestellen en tienduizenden zandzakken. Prins Bernhard heeft vier vliegtuigen ter beschikking gesteld en de nationale luchtvaartschool tien. De Prins zal zich Woensdag met een „Dakota" naar Valkenburg begeven en zich ter beschikking stellen van de „transoa", de transportvliegtuigen afdeling van de luchtmacht. Sinds Zondag zijn er ongeveer 2000 kleine vaartuigen, van mijnenvegers tot sloepen en reddingsvlotten en alles waarmee men zich op het water kan bewegen, naar het overstroomde gebied gegaan. De regeling daarvan is in handen van de marine-commandant, in Rotter dam. Het zijn zowel vaartuigen van de marine als van burgex~s. Naar Zierikzee en Brouwershaven is er een zeer grote concentratie van vaartuigen. Zo ver trokken uit Den Helder vier mijnenvegers. Voorts waren er 8 Y-boten, snelle motorboten van de marine, een ongekend aantal motorsloepen, alsmede allu- minium- en rubber-reddingsvlotten. Onder de andere schepen bevonden zich twee coasters van 200 ton, het jacht Atlanta van de gep. kolonel Van Waming met een chirurg aan boord, een vaartuig met 16 doktoren en andere. Een over zicht van de resultaten kan op dit ogenblik nog niet worden gegeven. DEN HAAG, 3 Febr. De wereld leeft met Nederland mee. Uit alle delen van de wereld komen telegrammen, waarin geschoktheid en diep medeleven met het geteisterde volk van Nederland tot uiting komt. De Canadese eerste-minister, Louis Saint-Laurent richtte een boodschap van medeleven aan koningin Juliana. Bewijzen van deelneming werden ont vangen uit Zwitserland. President de Valera zond een telegram aan de Nederlandse regering, evenals koning Boudewijn en de Italiaanse president. Theodor Heuss van West Duitsland, kanselier Figl van Oostenrijk, de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, de eerste minister van Nieuw- Zeeland zonden boodschappen van medeleven. Ook de regeringsraad van de Nederlandse Antillen, de zaakgelastigde van Pakistan, de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika en de „Netherlands- America Foundation" te Washington betuigden schriftelijk of telegrafisch hun medeleven. Generaal Ridgway, opperbevelhebber van de Atlantische strijdkrachten heeft aan de minister van oorlog een telegram gezonden waarin hij zijn deel neming betuigt. De voorzitter van de Franse nationale vergadering, Edouard Herriot, heeft namens de Assemblee condoleante-telegrammen gezonden aan de voor zitters van de kamers van Engeland, Nederland en België. Kardinaal Fi-ings, aartsbisschop van Keulen en kardinaal Feltin, aarts bisschop van Parijs, hebben aan kardinaal De Jong een telegram gezonden, waarin zij hun medeleven betonen met de grote ramp. Kardinaal Frings vraagt welke hulp de Duitse Katholieken kunnen geven. Kardinaal Feltin biede aan Nederlandse kinderen in Frankrijk onder te brengen. Het Internationaal Christelijk Vakverbond heeft een door de Secretaris Generaal, A. Vanistendael, ondertekend schrijven gezonden aan de Neder landse regering. De Pax Christi beweging in Duitsland zond een telegram aan mgr. Alfrink. Het secretariaat voor de Vrijheid van onderwijs en de verdediging der beschaving te Parijs, waarbij een twaalftal belangrijke Franse onderwijs organisaties en instanties zijn aangesloten, betuigde in een telegram aan mgr. Op de Coul, directeur van het Katholieke Onderwijsbureau, zijn deelneixiing. (Op pagina 4 geven wij overzichten van de hulpacties in het buitenland).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1