STAVENISSE, honderden doden, een ruïne van puin Coördinatie van hulp Buitenlandse troepen aan waterfront ingezet In gem. Fijnaart: 23 doden nu geïdentificeerd Dijk Stoof-Zwingeïspaan behouden HOE ZAL MEN ST ANN ALAND TERUGZIEN? Crescendo brengt 400 mensen naar Rotterdam Eén uur loon voorstemt Veerman Pols voorkwam overstroming „Wij vragen U te bidden" De doden van W.-Brabant 2.000 schepen in actie Meest moderne materiaal in de strijd geworpen Uitkering aan slachtoffers Aantal slachtoffers niet te schatten GOEREE OVERFLAKKEE betreurt honderden doden Duizenden verkeren hier nog in doodsgevaar Toestand in Westhoek nog onoverzichtelijk BRABANTS NIEUWSBLAD Woensdag 4 Febr. 1953 Naar thans eerst is gebleken heeft de watersnood op het eiland Tholen vooral het dorp Stavenisse getroffen. De toestand is hier rampzalig, de redding hopeloos. Reeds schijnen ruim 200 slachtof fers geteld en het is te verwachten, dat dit aantal nog aanzienlijk zal stijgen, men vermoedt zelfs - hopelijk ten onrechte - dat hier 400 mensen jammerlijk zijn verdronken. Tot heden toe zijn in de ge meenten Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, Oud Vossemeer en St Annaland geen slachtoffers geborgen. Van andere zijde wordt dit Tuststellende bericht weerspro ken St. Annaland zou door de zondvloed ruïneus zijn getroffen, talrijke mensen zouden hier zijn verdronken. Met zekerheid valt hier voorlopig nog niets vast te stellen. Wel schijnen alle Over levenden hier te zijn gered. Ramp van Stavenisse Zeven Scheveningse botters en schokkers hebben een zending Rode Kruisgoederen in Tholen gelost. Deze schepen konden zelfs op nabije afstand geen tact krijgen met Stavenisse. Het dorp is geheel ontruimd, de be volking heeft nagenoeg alles ver loren. St. Philipsland schijnt niet meer te bestaan. Het water is door zes gaten van vijftig meter in de dijk hier het eiland binnenge stroomd. Met zekerheid wist een van de evacué's te vertellen dat hier 8 lijken geborgen waren. De bevolking is ondergebracht Roosendaal, Steenbergen en Din- teloord. In Scherpenisse en Poortvliet schijnt de schade vrij gering te zijn. In Sint Maartensdijk zijn enige huizenrijen zwaar bescha digd. Verkeer met Tholen is van uit Bergen op Zoom alleen mo gelijk per vaartuig via de Bra bantse polders. In Tholen is geen electriciteit en water meer. Vanuit Bergen op Zoom is van schipper Landa een schip gechar terd dat met 4 sloepen zal trach ten in Stavenisse reddingswerk te verrichten en lijken te bergen. Ook zijn uit Stavenisse een aantal mensen met vaartuigen naar het stadje Tholen overge- Slichting van de Arbeid stelt voor: AMSTERDAM, 3 Febr. (ANP) Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft een drin gend beroep gedaan op alle Ne derlandse werkgevers en werk nemers om als eerste bijdrage in de nood, die over zovele tien duizenden is gekomen, de navol gende maatregelen ten uitvoe ring te brengen: 1. Door alle werknemers zal nog deze week via hun werkge ver een bijdrage worden gestort in het Nationaal Rampenfonds ten bedrage van ten minste één uur loon of salaris, welke bij drage door de werkgevers met een gelijk bedrag wordt ver hoogd; 2. op een bedrijfstak- of onder nemingsgewijze te regelen ma nier zal op korte termijn zc mogelijk door alle werknemers ten minste acht uur worden overgewerkt. Hetgeen daarmede verdiend wordt zal, verhoogd met een gelijk bedrag van de zijde van de werkgever, even eens worden afgestaan aan het nationaal rampenfonds. Ingeval overwerk niet moge lijk is, dient er naar te worden gestreefd op andere wijze door een offer een geldelijke bijdrage van ongeveer gelijke grootte aan dit fonds af te staan. Opdracht aan prov. opbouworgaan in Noord-Brabant DEN BOSCH, Febr. De Com missaris der Koningin in Noord- Brabant heeft aan het Provinci aal Opbouworgaan opdracht ge geven in nauwe samenwerking met het Rode Kruis en 't Rooms Katholiek Huisvestingscomité de aan- en afvoer van kleding, schoeisel en dekking te coördi neren. In samenwerking met de ge meentebesturen zullen centrale magazijnen worden ingericht in Helmond, Den Bosch, Tilburg, Breda, Roosendaal, Bergen op Zoom, Ouden bosch en Ooster hout. De geteisterde gebieden en de evacatie-centva kunnen aan het Brabants Opbouworgaan te legrafisch of telefonisch de be nodigde goederen aanvragen. De burgemeesters zullen in samen werking met de sociale en cha ritatieve organisaties in boven genoemde plaatsen deze maga zijnen inrichten voor zover dit nog niet is gebeurd. Telefoon Prov. Opbouworgaan: K 4150, nummers 2654 en 4991, telegram adres Provinciaal Opbouworgaan Noord-Brabant-Tilburg. De ver enigingen en gemeentebesturen ook van hierboven niet genoem de plaatsen in de provincie Bra bant wordt verzocht de handen ineen te slaan om de slachtof fers van de watersnood spoedig en effectief te helpen. De Commissaris der Koningin heeft de burgemeesters telegra fisch instructies gezonden. bracht. Een van de boten liep voor het stadje Tholen aan de grond doch kan wat later weer vlot worden gekregen. Droevige uittocht Het kustvaartuig Crescendo uit Rotterdam heeft in Stavenisse 400 mensen aan boord genomen, nemen met een plaatsje in de gangboorden. Er is geen dokter aan boord geweest, zodat bij aankomst in Rotterdam twaalf ambulancewagens nodig waren, daar enkele mensen dringend hulp nodig hadden. De kapitein van de boot noemde de toestand op Stavenisse verschrikkelijk. Ook hij sprak van een aantal do den boven de 200. Uren aan lantaarnpaal gehangen De aankomst van deze mensen te Rotterdam was een triest schouwspel. Een vrouw op kruk ken, een oud moedertje met een Zeeuwse witte muts, oude man nen, jonge mannen en vrouwen, kinderen en zuigelingen. Sommi gen hadden moeite overeind te blijven en moesten gesteund worden toen ze voetje voor voet je het schip verlieten. Opeens een kreet van een vrouw: „Je moeder is erbij" Dit gold een Rotterdamse agent, die meehielp de vluchtelingen te ontschepen en die door velen werd herkend. „Je vader zit voor in het schip" vertrouwde een ander hem toe. Echter niet voor ieder was een dergelijke gelukkige bood schap weggelegd. Onder de toe schouwers, die de droeve stoet aanschouwden, bevonden zich ook die familieleden verwachtten te zien. doch die te horen kre gen, dat men van het lot hunner bloedverwanten niets wist, waar op de ongelukkigen in tranen uitbarstten. Op de kade stonden ambulance wagens, die de mensen, die niet meer lopen konden vervoerden. De anderen werden per bus ver voerd naar de Ahoyhal, evenals de vluchtelingen, die even na de aankomst van de „Crescendo" met schepen uit Middelharnis, Dirksland, Zijpe en Den Bommel aankwamen. Hetzelfde trieste beeld. Er werd verteld over Stavenis se, van de vele weggespoelde huizen, kapotgeslagen dijken, verhalen, die deze dagen steeds terugkeerden, aangevuld met trieste bijzonderheden: 'n vrouw die 3V» uur aan een lantaarnpaal had gehangen voordat een roei boot liaar verloste. Gisteren was de eerste hulp in Stavenisse ge komen. Kadavers van koeien, varkens, paarden, men vindt er honder den langs de rand van het water. Evenzovele trieste beelden van de natuurramp die over ons gewest kwam. Tholen en Oud-Vosmeer nog droog O OUD-VOSSEMEER, 3 Febr. Eerst vandaag was het mogelijk contact met het Brabantse land op te nemen. Vermoedend, dat u nog in het onzekere verkeert over de gebeurtenissen op het ei land Tholen, geef ik een kort overzicht vanaf Zaterdagmiddag, 31 Januari. Deze middag dreigde reeds het staken van de veer dienst met Nieuw Vossemeer, omdat het water tijdens eb al een verschrikkelijke aanblik bood. Daarbij werd deze dag juist een giertij verwacht, zodat het ergste gevreesd werd. Veerman Pols en zijr, knecht Berkheij hadden de wekker op 3 uur gezet om op die tijd te kunnen gaan zien wat het water tijdens de hoogste stand, om vijf uur, zou doen. Oud Vossemeer dankt ongetwij feld zijn behoud aan de omstan digheid dat veerman Pols om 1 uur wakker werd. Bliksemsnel wekte hij diverse mensen en ge zamenlijk kon men de vloei planken in de dijkdoorgang aan brengen. Daarna werd aller aandacht gericht op de dijken, die ver sterkt werden door de in de vroege ochtend gealarmeerde be volking. Om vijf uur zagen de dijkwach- ters op Oud Vossemeers gebied het water aanmerkelijk zakken en dat betekende dat de dijk aan de Brabantse kant bezweken moest zijn. Toen het licht werd ontwaarde men het grote gat aan de dam ter hoogte van de woning van de molenaar. Berkheij waagde zich naar de overkant en stelde tot zijn ontsteltenis vast dat de wo- nnig geheel verdwenen was. Zon dags kon zich niemand meer naar de overkant begeven, maar Maandag begonnen de veerlieden de dichtstbijzijnde polders onder N. Vosmeer af te zoeken. Zy konden nog veel mensen redden. De toestand hier is zo, dat Tholen en Oud Vossemeer droog zijn gebleven. Er is geen licht, geen drinkwater en geen tele foonverkeer. Voor 't eerst is het me nu mogelijk geweest u te be. richten omdat de PTT een lading post bezorgde en ook deze brief mee terugnam. Het ga u allen goed. Wij vra gen u te bidden dat we de strijd die we nog steeds tegen het wa ter voeren, mogen wnnen. Deventer adopteert Willemstad DEVENTER, 3 Febr. De bur- gemeester van Deventer deelt ons mede, dat het gemeentebe stuur van Deventer heeft beslo ten om met goedkeuring van het provinciaal bestuur van Noord- Brabant, de stad Willemstad te adopteren. De burgemeester van Deventer, mr H. W. Bloemers, zal met twee vertegenwoordigers van de afdeling Deventer van het Rode Kruis Donderdag a.s. trach ten, daartoe Willemstad te be reiken. De burgemeester van <le gemeen te Fgnaart en Heiningen ver klaart, dat onderstaande perso nen, welke overleden /.Ui» te F(jnaart zün geïdentificeerd: 1. S'.ikboer, Adriana Wilhelmina 43 jaar. 2. Polak, Adriana Johanna, 46 j. 3. Hollemans, Maria, 6 jaar. 4. Hartveld, Pieternella, 43 j. 5. De Geus, Leenderl Machiel, 16 jaar. 6. De Geus, Chrlstlaan. 6 jaar. 7. De Geus, Jan Dirk, 5 jaar. 8. Van Maurik, Gerrit Johanues, 29 jaar. 9. De Wit, Maris, 31 jaar. 10. Hollemans, Hermanus Leen- dert, 9 jaar. 11. Suijkerbugk, Antonla Elisa beth, 76 jaar. 12. Knook. Johanna Adriana, 28 jaar. 13. Driesprong, Jan Olllvler, 78 j. 14. Koetsenruijter, Petrus Gerar- dus Adriana, 2 jaar. 15. Koetsenruijter, Lucia Adriana Maria, 1 jaar. 16. Macay, Peter George, 9 jaar. 17. Leijdekkers, Martinus, 72 jaar 18. Driesprong, Janneke. 47 jaar. 19. Knook, Johanna, 32 jaar. 20. Den Hollander, Teu-ntje, 52 j. 21. Wed. Slikboer, Adriana. 73 j. St Philipsland: W. Vaessen; W. Kunst. Nieuw-Vossen» eer: L. Ligten- berg; Maria van Oorschot; Wil helmus van Oorschot: Elisabeth van Oorschot: Petrus van Oor schot; Adrianus van Oorschot; Wilhelmus v. Oorschot (Jr.) en Maria van Oorschot (Jr.); Maria Hellemons-MeestersMevr. Nijs- sen-van Dorst; L. Jeroense; Wed. Joh. de Klerk: Mevr. Jans- sen-Verbocht; vijf kinderen van de familie van GeelWed. M. Janssen-Verbocht en Cato Ooms. Halsteren: Antonius Laanen E 313; Cornelius Laanen, 15 j. Bernardus Rolts, half jaar, E 326; Cornells van Meer 1% Jaar, E 337; Petronella van Meer 1% jaar B 337. DEN HAAG, 3 Febr. (ANP) - Het aantal schepen, dat van avond was ingezet bij de red dingswerkzaamheden in de ge troffen gebieden bedroeg meer dan"2.000. Van deze vaartuigen waren er reeds meer dan 500 betrokken bij reddingswerk zaamheden in het gebied van Schouwen-Duiveland. DEN HAAG, 3 Februari (ANP-Reuter) Voorzien van het meest moderne materiaal zijn vandaag de eerste eenheden van de Franse, Britse, Canadese en Amerikaanse bezettingsstrijdkrachten in Duitsland in de noodgebieden aangekomen om assistentie te ver lenen bij de reddingswerkzaamheden. Het grootste gedeelte van de buitenlandse militaire steun is afkomstig van de Amerikaanse bezettingsstrijdkrachten. Deze Amerikaanse eenheden ter sterk te van 4.000 man zijn uitgerust met het meest moderne mate rieel, barkassen, amphibie-vaar- tuigen, bulldozers en speciale machines om zakken zand te vul len voor het dichten van de dij ken. De eerste Amerikanen zijn van nacht per trein in Roosendaal gearriveerd, van waaruit zij ver der zullen worden gebracht naai de noodgebieden in de Zuid- West-Hoek en de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden. Ook de eerste Engelse troepen zijn reeds in de geteisterde ge bieden aangekomen; zij beschik ken evenals de Amerikanen over het meest moderne materiaal. Bij de Engelse militairen bevinden zich ook een aantal Canadezen. Franse militaire hulpploegen zijn vanavond met 150 motorbo ten en met eigen vervoermidde len in Roosendaal aangekomen, waarna zij onmiddellijk zijn doorgereisd naar de bedreigde gebieden. Deense en Belgische steun Naast de Belgische militairen, die Zondag reeds aan het werk werden gezet in Zeeuws-Vlaan-zet. deren zijn Belgische Rynschepen vanuit Duitsland naar Rotterdam vertrokken. De Deense lucht macht heeft 54 rubberboten naar Valkenburg vervoerd, van waar uit zij door vliegtuigen van de Mi.D. zullen worden afgewor pen in de overstroomde gebieden. Door de steun van deze goed uitgeruste buitenlandse militai re eenheden is het reddingspo- tentieel thans op een behoorlijk peil gekomen. Naast het red dingsmateriaal van de Neder landse strijdkrachten zijn name lijk ook grote hoeveelheden vis sersvaartuigen en motorboten van particuliere eigenaars inge- PER 1 FEBRUARI VAN KRACHT DEN HAAG, 3 Februari (A.N.P.) De Minister van Maatschap pelijk Werk, mr van Thiel, heeft alle burgemeesters en wethouders gemachtigd aan de slachtoffers van de watersnood, voor zover deze niet of onvoldoende in hun levensonderhoud kunnen voorzien, voor lopig een uitkering ter voorziening in de kosten van noodzakelijk levensonderhoud toe te kennen, overeenkomstig de regeling hulp verlening oorlogsslachtoffers (1940-'45j. De hoofden van de bureaux van het betrokken departement in de provincies zullen desgewenst hierbij van voorlichting dienen. Deze geldelijke liulpverleningsregeling ten behoeve van de slacht offers van de ramp wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Februari j.l. Binnen korte tijd - zodra het.inzicht in de omvang en in de ver schillende aspecten van de te lenigen nood is verkregen - zullen nadere uitvoeringsvoorschriften op de getroffen regeling aan B. en W. worden toegezonden. (Van onze verslaggever) DINTELOORD, 3 Februari Over het onmetelijke drama dat zich in de onheilsnacht op Goeree-Overflakkee afspeelde is eerst heden iets bekend geworden. Vanmorgen gelukte het een verbinding vanaf Dintelsas tot stand te brengen en in de grauwe ochtendschemering keerden drie schepen met elk onge veer 200 overlevenden terug naar de veilige Brabantse grond. De mededelingen van deze diep ongelukkige evacué's waren zo schokkend dat in Dinteloord alle beschikbare medische hulp werd samengetrokken. Dagenlang hebben de bewo ners van Oude Tonge zich met de dood voor ogen staande ge houden in hun huisjes, die ieder moment konden instorten. De zes meter hoge vloedgolf, die Zondag op de dit gebied Hare Majesteit de Koningin even voor zij het stadhuis van Fijnaart binnengaat. (Van onze speciale verslaggever) FIJNAART In Fijnaart staat zeven-achtste deel van de ge meente onder water. Gistermiddag waren er drie en twintig slacht offers geïdentificeerd. Het aantal vermisten wordt geschat op on geveer veertig. Hieronder vallen ook de slachtoffers uit Heiningen en de andere gehuchten. Het doden-cijfer van deze gemeente is tot dusver te hoog gemeld. Men vreest, dat velen van de vermisten ook dood zijn, maar zekerheid heeft men riet. Vermoed wordt, dat de meeste slachtoffers nog verborgen zijn onder het zogenaamde „veck", dat tegen de dijken is aangedreven. De versterking van de dijk van Stoof naar Zwingelspaan vond voortgang en dit werk gaat steeds beter. De volgende polders staan on der water: Sabina, Henrica. Slob begors, Beaumont, Oude Heinin gen, Juffrouwen, Oude Adelaar en Nieuwe Fijnaart. Alleen de Oude Fijnaart staat droog. In het dorp is veel verkeer. Er wordt gewerkt aan het op ruimen van kadavers en 't vrij maken van de dijken voor het verkeer. Drie duizend mud aard appelen zijn uit de Oude Fijnaart polder gehaald. Op de Voorstraat is een seinpost ingericht voorde verbinding met Willemstad, waar burgemeester Van der Hooft over een radio-apparaat beschikt. Op het Fort Oranje zit een af deling van de Catholique Secours uit Parijs om hulp te verlenen. Het water zakte gisteren De generaals Opsomer, De Kroon en Warringa bezochten 't gebied. Op het gemeentehuis leiden militairen en de burge meester de operaties. De burge- lijke autoriteiten verzorgen de voedselvoorziening, het Rode Kruiswerk en dergelijken. Vijf en dertig honderd mensen zijn geëvacueerd, de mannelijke be volking is grotendeels gebleven. De slachtoffers die werden ge borgen, zijn vervoerd naar Roo sendaal. Er zijn ook Tijken aan gespoeld in Dinteloord van in woners uit Fijnaart. Infanteris ten en genietroepen werken aan de dijken. Dijkherstel Vanuit Willemstad vernamen wij nog, dat de burgemeester de zaak onder controle kan houden. In het stadje zijn twee doden gevallen. Het zijn Arie Bos en de weduwe Punt-Bos. Zij zou den nog niet geborgen zijn. De heer Van der Linden heeft een been gebroken en kon naar het ziekenhuis worden vervoerd. De mannelijke bevolking werkt aan het dijkherstel. Over het aantal stortte heeft onmiddellijk hon derden doden geëist. De geredden, die in Dintelsas werden opgevangen waren to taal versuft en de meesten klem den hun kleine kinderen, die in rafelige dekentjes gewikkeld wa ren, krampachtig tegen de borst. Medische voorzieningen waren de eerste vereiste en te dien einde werd de consistoriekamer van de Nieuwe Kerk in Dintel oord ingericht voor het te hulp geroepen Rode Kruisteam uit Culemborg. Onder de eersten die in Dintelsas de vaste wal be reikten bevond zich ook de in Oude Tonge gevestigde arts, die aanwijzingen gaf voor welke medicamenten het eerst gezorgd diende te worden. Tijdens de rampzalige gebeurtenissen wa ren velen der overlevenden ge wond door vallende steenblok ken en deze wonden konden niet verbonden worden. De eerste vraag van de arts gold dan ook middelen ter behandeling van het tetanus-gevaar. Opnieuw heerste er een alge hele verslagenheid in het ge troffen gebied. Strak en toonloos gaven de geredden antwoord op onze vraag naar het aantal do den. „Zeker ongeveer 500 uit ons don> alleen". Wat kon Dinteloord anders dan zwijgend hulp bieden? Troost of opbeuring baat hier riet. En, Dinteloord heeft deze nood gelenigd op een wijze die respect afdwingt. Zonder de geringste hapering werden de slachtoffers na een kort medisch onderzoek per bus verder gebracht. De eersten wer den naar Seppe, Oudenbosch en Hoeven gevoerd. De volgende de bedreigde gebieden. Nog gingen naar 's-Hertogenbosch, steeds blijven gegevens toestro- dat 1200 personen een onderdak men, waardoor het onmogelijk is I kon verschaffen, een volledig beeld te geven van Dit zijn de treurige berichten de situatie in geheel ons ver-1 die de over1 evenden van Oude sehijningsgebied. Tonge meebrachten. slachtoffers in de polder zou nog niets bekend zijn. Het is zeer moeilijk een juist en volledig overzicht te krijgen van de aan tallen doden. Vanaf het Steen pad onder Willemstad is steeds contact vanuit Fijnaart met het stadje, dat in het centrum droog is. In Oudenbosch werd gisteren op het raadhuis de gehele dag doorgewerkt met de hulpverle ning. Het verkeer davert onop houdelijk door de straten. Bij Noordhoek wordt aan de dijk naar Fijnaart met zandzakken nog steeds tegen het water ge streden, maar men zal dit punt wel houdeo. Ook in Zevenbergen duurt de strijd tegen het water voort. Op de weg naar Klundert zijn ge vaarlijke plaatsen, waar met man en macht de dijkweg wordt versterkt. Om Zevenbergen droog te houden moet men de ze strijd winnen. Ook de rijks weg bij Lage Zwaluwe wordt verstevigd, evenals wegen in Zevenbergsche hoek. In Rucphen zijn evacué's on dergebracht in het militaire kamp. Thans wordt bekend, dat de bevolking in deze gemeente op Zondag op ontroerende wijze te hulp is gesneld op oproepen van burgemeester Alberts om zakken met zand te vullen voor Van de overige plaatsen op Goeree-Overflakkee is door hel gebrek aan communicatiemidde len nog maar zeer weinig be kend. In Dinteloord bleven enige in woners van Ooltgensp'aat achter. De .bevolking van Stad aan 'l Haringvliet besloot te blijven. Van Middelharnis en Sommels- dijk vertrokken duizend burgers vrijwillig. 6000 anderen wachten nog op vervoer. De evacuatie hier geschiedde per boot naar Hellevoetssluis en vandaar per auto naar Rotter dam. Dirsk^nd, dat droog ligt, herbergt de bewoners van Her- kingen. In Ouddorp schijnen geen slachtoffers te zijn geval, len. De bevolking was op de hoogste punten van de duinen geklommen en zit hier en daar nog op de daken. Melissant was Maandag nog niet overstroomd. De toestand in Nieuwe Tonge is gelijk aan die van het zuster dorp. Honderden doden, en nog steeds verkeren hier velen in levensgevaar. He gerucht gaat dat ook de burgemeester van die plaats verdronken is. Aan de Noordkust bedreigt een nieuwe dijkdoorbraak het dorp Den Bommel, waar een gat ontstond in het verlengde van de havenbeschermingswer- ken. Het water stroomde met geweldige kracht door dit gat. Een groot aantal huizen stortte Dinsdagavond dan ook in. Het pas begonnen reddings werk dat de bewoners van Den Bommel naar Rotterdam zou voeren werd door deze ramp op nieuw onmogelijk gemaakt. Dc burgemeester vroeg gisteravond met spoed hulp van de genie, een hulp die helaas niet onmid dellijk geboden kon worden. Dit zijn de weinige feiten die over het eiland Goeree-Over flakkee verzameld konden wor den. Feiten, die zo angstwek kend zijn, dat de ergste vrees bestaat dat het dodencijfer hoog, zeer hoog, zal zijn. DUITSE SCHEPEN NAAR NOODGEBIED DEN HAAG, 3 Febr. - Heden middag zijn tien motorschepen van de Waterstaat van Noord- rijn-Westfalen, begeleid door een grotere commandoboot, uit We sel vertrokken. Zij zijn voorzien van reddings- materiaal en zijn klaar voor on middellijke hulpverlening. Tegen 15 uur zullen zij aan de Neder landse grens aankomen. Van bondskanseMer Adenauer is een deelnemingsbetuiging bin nengekomen,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2