UBT BRABANT WAARHEEN? Provinciale 4r.F\n\ Motor geslipt LIMELIGHT Boerenleenbank Ruephen hield jaarvergadering Ontvanger in Oudenboscli nam afscheid Zeer veel ivoorden van dank en waardering ROOSENDAAL e.o. ABDIJSIROOP öe bLauwg sappier LUXOR R'ttaal, Tel. 429, presenteert t/m Donderdag DE GIFBEKER VOORDELIG 2 R BRABANTS NIEUWSBLAD Woensdag 4 Febr. 1953 BRABANTS ORKEST INH. K.I. Bewonderensw aardig optreden van Kees Steenbergen Nu deze verschrikkelijke ramp ons gewest heeft getroffen, zijn wij niet eerder in de gelegenheid geweest onze indrukken op te schrijven van het concert dat Zaterdag in de recreatie-zaal van de H.K.I. te Steenbergen heeft plaatsgevonden eti waarbij als solist optrad de jonge pianist Kees Steenbergen. Reeds bij vroegere concerten heeft Kees Steenbergen blijk gege ven van zijn liefde voor de universele Van Beethoven, en het ver baasde ons dan ook niet dat hij voor deze avond het eerste piano concert van deze componist had gekozen. Wat zijn vertolking van dit concert betreft: Wij kunnen ons geheel aansluiten bij de grote lof die de dirigent van het Brabants Orkest Hein Jordans ervoor had, en bij het uitbundige applaus dat de Steenbergenaar na zijn optreden ten deel viel. schrijven in plaats van gewoon „Der Freischütz"? En waarom moest het stukje dat in het pro gramma over deze opera stond afgedrukt een proeve worden van zulk erbarmelijk slecht Ne derlands dat men het zou kun nen gebruiken als distellezing van taalfouten? Te Standdaarbuiten Aanbesteding turbine- gebouw Voor de aanbesteding op 31 Jan. 1953 voor de bouw van een turbine gebouw te Standdaarbuiten voor rekening van „De Stichting Stand daarbuiten tot bevordering der Vlas- nijverheid' kwamen de volgende in schrijvingen binnen: Chr. Hoppenbrouwers, Standdaar buiten 34785,P. Rasenberg, Terheijden 33962.— P. van Boxel. Noordhoek 32900.— C. J. van Geel Langeweg 32900.Fa. Bogaerts. Standdaarbuiten 32779.Gebrs. Bedaf. Oudenbosch 32600.Jac. Willemse en Zn., Oudenbosch 325S5.C. Havermans, Breda 32370.Monster-de Haas-Noman, Ridderkerk 32194; M. Proper, Moerdijk 31900.— F. J. Kamp, Zevenbergen 31713.W. van Turnhout, Zevenbergen 31444. A. van Turnhout, Langeweg 31661: Jac. de Deugd. Zevenbergen 31500.H, Smits. Standdaarbui ten 30995.— W. P. Matthee. Ze venbergen 30S9Ó.A. van Boxel. Zevenbergen 30657.Fa. Lange- maire-Takx, Hoeven 30650; Fa. Vermeulen Moerdijk ƒ30500. Bouwbedrijf P. Smits, Standdaar buiten 300S0. Het werk is onmiddellijk gegund aan de laagse inschrijver Bouw bedrijf P. Smits te Standdaarbui ten voor 30080.—. Het Brabants Orkest opende deze avond met de ouverture van „Der Freischütz". die het publiek evenzeer stormender hand veroverde als dit destijds de opera van Von Weber de enthousiaste Berlijners deed. Daarna speelde Kees Steen bergen het eerste piano-concert van Ludwig van Beethoven, waarbij het zeer verstandig van hem was, dat hij in den beginne het tempo niet te hoog nam. Wel verre van zich te buiten te gaan aan een opgezet-virtuoze ver tolking., hield hij in zijn spel het midden tussen het gewone kamermuziek-werk en 't genre van Van Beethovens vijfde pia no-concert. Na het aldus' aange pakte eerste gedeelte, liet Kees Steenbergen zich in het innige en zangerige „Largo" op zijn allerbeste horen. De samenwer king met het orkest was hierbij zeldzaam. Evenwel was het toch boven alles het daarop volgende lichtgestemde „Rondo", dat hem van zijn succes verzekerde. Het publiek onderging dit schertsend allegro met een gevoel van fris heid en opademing na de beide andere delen. Heel anders was de sfeer na de pauze: toen speelde het Bra bants Orkest de vijfde sympho- nie (Aus der neuen Welt) van Dvorak. Niet alleen in 't prach tige „Largo" met de solo voor althobo, maar het hele stuk door, wist Hein Jordans met zijn orkest het talrijke publiek te boeien. Een beter slot voor deze waardevolle avond had men wel niet kunnen kiezen. Slechts één ding had zoals ons bij informatie bleek niet de instemming van een aantal bezoekers: dat was het achter wege blijven van het inleidend woord bij ieder stuk door de dirigent. En nu we dan toch be zig zijn; ook óns moet nog iets van het hart: Waarom vond men het nu er toch al twee on juistheden op de affiches voor- deze avond stonden nog no dig om „Die Freischütz" te WOENSDAG i FEBRUARI ROOSENDAAL Bioscopen: LUXOR: De gifbeker (volw.) CITY: Met geheime instructies. BERGEN OP ZOOM Bioscopen: LUXOR: De kleine wereld van Don Camïllo (alle leeft.) ROXY: De koning der wildernis. Filmkring Thalia: ..People will talk" late avond-voorstelling in Luxor om 10.15 uur. BREDA Bioscopen: LUXOR: La Paloma (18 j.) CASINO: Tranen over Johannes burg (14 jr.) GRAN-THEATRE: Andalusia talie leeft.) PALACE: Massa-Justitie (IS jr.) ST W1LLEBRORD LUMA; De koning der Raketman- uen (14 jr.) ROOSENDAAL. Brabantse Revue. In verband met de H. Missie en de heersende noodtoestand gaat de repetitie hedenavond niet door. Na dere mededelingen volgen. SCHTJF. Fanfare K.X.A. Heden avond 7 uur repetitie leerlingen 8 uur grote repetitie, BERGEN OP ZOOM. Olympla. - Hedenavond geen rndoortraining. Duo-passagier ernstig gewond Op de weg tussen Standdaar buiten en Zevenbergen is een motorrijwiel door onbekende om standigheden geslipt en over de kop geslagen. Het' motorrijwiel werd bestuurd door J. uit Oud-Gastel, die naar het ziekenhuis te Oud-Gastel moest worden overgebracht; zijn verwondingen zijn niet van erns tige aard. De duo-passagiere van de motor. mej. C. V. uit Zegge, is er slechter aan toe. Zij moest in zorgwekkende toestand over gebracht worden naar het zie kenhuis in Zevenbergen. (Advertentie) LUXOR THEATER Roosendaal Tel. 429 Verwacht a.s. Vrijdag CHARLEY CHAPLIN in de veelbesproken film R.B.C.-actie voor de slachtoffers De voetbalvereniging R.B.C. heeft onder haar leden een actie in het leven geroepen, net het doel gelden bijeen te brengen voor de getroffen ge bieden. Alle leden der vereniging, zowel de junioren als de se nioren, zullen voor dit doel 'n offertje gaan brengen, het zij groot of klein. De opzet is dat de junioren tenminste 10 cent en de senio ren tenminste 25 cent zullen bijdragen. Het bestuur hoopt alzo een bedrag van f 500.bijeen te kunnen brengen voor de slachtoffers. Ook supporters en verdere sportvrienden der vereniging die aan dit mooie doel willen medewerken, kunnen hieraan deelnemen. Zij kunnen hun eventuele bijdragen storten ten name van de Penning meester der vereniging, Key- enburg 9 of bij de voorzitter, Voltastraat 20. I Militairen ondersteunen een vluchteling uit Hank in hel land I van Altena De Boerenleenbank le Rue phen hield Zondag haar jaarver gadering in het R. K. Jeugdhuis. Toen de voorzitter, de heer Van Beek, de vergadering opende waren 66 leden aanwezig. In zijn korte toespraak her dacht de heer Van Beek 't. over leden bestuurslid, de heer P. v. Dijk, terwijl het lof bracht aan de voormalige directeur, de heer A. Bogers, voor zijn verdienste lijk werk, dat hij als directeur van de Boerenleenbank heeft verricht. De jaarverslagen wer den na voorlezing door de secre taris goedgekeurd. De bestuursvoorstellen om aan de R.K.J.B. en de Boerinnen- bond, alsook aan het Seminarie Ypelaar en de Zeereerw. heer J. van Besouw, bouwpastoor te Oosterhout ieder 15.. te schen ken uit de winst 1952, konden Zaterdagmorgen heeft de heer C. Hopstaken ten gemeentehuize wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen als gemeente-ontvanger, administrateur van de Vee- en Vleeskeuringsdienst en kassier van de bedrijven. De Koster roemde de ontvanger om zijn accuraat beheer en bij zonder voor de wijze waarop hij steeds de verificateurs had ont vangen De gemeentesecretaris sprak over de prettige samenwerking en, met de woorden dat de on kreukbaarheid van de ambte naar het schoonste sieraad was voor hem en zijn gezin, bood hij namens het personeel een fraai boekwerk aan. Uit handen van Dr van Hal mocht de scheidende van de Vleeskeuringsdienst een mooie pijp met bijbehorend rokertje ontvangen terwijl tot slot de heer Kóreman namens het Gas bedrijf in een geestig speechje zijn dank uitte. „Als het dan werkelijk waar is", aldus de heer Hopstaken in zijn eenvoudig maar hartelijke dankwoord, dat ik mijn werk zo goed gedaan heb, dan moet ik toch eerlijk bekennen, dat ik dit nooit had kunnen volbrengen, als ik niet allerwege zo'n prach tige medewerking had gekregen. Ik voel me nog vitaal en ik hoop dat het mij gegeven mag zijn voor het pensioenfonds schade lijk te zijn door nog lang van mijn pensioen te mogen genie ten". En dit wordt hem ook van harte gegund. De gemeentewet, aldus burge meester B. Funk in zijn af scheidsspeech, omschrijft de taak van de gemeente-ontvanger en voegt daar in simpele woorden aan toe „hij draagt zorg dat alles naar behoren geschiedt". Zo simpel is het echter niet. Gedu rende 27 jaren is aan U de daad geweest om uw zeer, verant woordelijke functie op voor treffelijke wijze uit te oefenen. Millioenen guldens zijn door uw handen gegaan en tot op laat ste cent is het geld opkomen waar het zijn moest. Het gemeen tebestuur is U hiervoor zeer er kentelijk en dankbaar. Op uitnodiging van het ge meentebestuur waren de ontvan ger, zijn echtgenote en kinderen, de hoofden van diensten, alle ambtenaren en de heren de Kos ter en Declercq van het Verifi catiebureau bijeen om op harte lijke wijze van de heer Hopsta ken afscheid te nemen. Nadat de burgemeester aan Mevr. Hopstaken bloemen had aangeboden en aan de ontvan ger het gebruikelijke geschenk ónder couvert, dankte de wet houder J. Keij in een persoonlijk woord de heer Hopstaken voor zijn vele verdiensten als secre taris en later als bestuurslid van de avondtekenschool. De heel de goekeuring van de vergade ring wegdragen. - Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. van Beek bij eerste stemming herkozen, terwijl de heer W. Bogers als nieuw be stuurslid werd gekozen. Na twee vrije en een herstemming werd als tweede nieuwe beheerder ge kozen, de heer M. Jongeneelen De heer Joh. Suykerbuyk werd bij eerste stemming herkozen als lid van de Raad van Toezicht. Allen namen him benoeming aan onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Alvorens te sluiten bad de voorzitter een Onze Va der en Weesgegroet voor de ge troffen gebieden en een voor de zielerust van het overleden be stuurslid. Volgde sluiting met de Christelijke Groet en een dank woord voor het vlugge, correcte verloop' van de vergadering. Wouw Bloedtransfusieavond. We gens de enorme werkzaamheden waarvoor het Rode Kruis zich als gevolg van - de nationale ramp geplaatst ziet, kan .de bloedtransfusi^a^ond, welke 'op Vrijdag 6 Febr. zou worden ge houden, geen doorgang vinden. Deze wordt dus verschoven naar een later tijdstip, van welke da tum allen, die zich als donor hebben gemeld, tijdig bericht zullen ontvangen. Nu de nood zo hoog is, verwacht het Rode Kruis dat velen zich alsnog zul len opgeven als donor. Woensdrecht Gezin Nijsse omgekomen. Officieel is thans bevestigd dat- tijdens de onheilsvolle Zondag nacht het nabij de Woensdreeht- se haven wonende gezin van de landbouwer Nijsse is omgeko men. (Advertentie) Als verstandige moeder geeft gij Uw kleine na tuurlijk het middel dat door zijn geneeskrach tige werking jeugdige „hoesters" als een schild beschermt: AKKERS 's Werelds beste hoestsiroop - 39 „Ik ben in Afrika", zei ik in mijzelf, toen we door de straten van Oran marcheerde. Het stad je zag er enigszins Europees uit. met nauwe straten, huizen met platte daken, en een groot plein, waar halfnaakte negers, Arabie ren in hun burnous, Europese burgers en officieren met hun damp* ons gadesloegen. We marcheerden door brede hoofdstraten en kwamen ten slotte langs sloppen en kleine wegen aan de rand van de stad, waar de woestijn begon. Een mars van een uur bracht ons langs een- goed onderhouden weg naar een oud, lelijk gebouw, een tweede aftans Fort St. Jean Boldini zei dat dit het fort St. Thérèse was, en onze voorlopige bestemming. Op de binnenplaats maakten we halt. en na een kort appèl kregen we onze bagage en wer den we door een sergeant naar onze chambree gebracht. Toen ik na hem binnentrad, met Boldini en Glock (de Duit ser die zo tegen me uitgevallen was toen ik in het Fort St. Jean een raam opende) achter mij. merkte een bekende stem op: „Derde rover komt binnen." Het was Digby's stem! Michael en Digby zaten naast elkaar op een bank, de handen in hun zakken, pijpen in hun mond, en dé grootse ontsteltenis op hun gezicht! „Grote hemel l" riep Michael uit. „Jij ongelooflijke jonge dwaas! De hemel sta ons bij!" Ik was met één sprong bij hen. Ik schudde hun de hand, Michael schudde mijn hoofd, en in een oogwenk waren we in een stoeipartij gewikkeld, waarbij we over de grond rolden, over het gemeenschappelijk bed (een meter of zeven lang en twee meter breed) buitelden; ten slotte bleven we hijgend en vol daan zitten en lachten. „Gee" zei Buddy, „ze knok ken nu al. Geef ze een pak slaag, Bo". „Laat ze maar, de jonge, hon den". merkte Hank op. Boldini had opmerkzaam toe gekeken. „Derde rover", zei tegen Glock, met een blik waar zowel begrip als nieuwsgierigheid uit sprak. „Beau en Dig", zei ik, „laat mij jullie voorstellen aan twee toffe, taaie, flinke, trouwe blan ke mannen uit Gods Eigen Land Hank en Buddy.... mijn broers, Michael en Digby." Ze lachten en staken de hand uit. „Zeker Amerikanen", zöJ Digby. Schud ze maar", zeiden Hank en Buddy gelijktijdig, en ze drukten elkaar de hand. .Mijnheer Francesco Boldini", vervolgde ik, „mijn broers", en ditmaal duurde het even, voor dat Michael en Digby de vreem deling de uitgestoken hand drukten. „Het lijkt me dat we een Een verhaal uit het VREEMDELINGEN- LEGIOEN door P. C. WREN dronk moeten plengen, heren", zei Boldini plechtig, „nu de drie rovers weer bijeen zijn, om het zo maar eens te zeggen." Micha el inviteerde I-lank en Buddy en we volgden Boldini naar de cantine. De wijn was hier nog beter, en zelfs ook nog goedkoper dan in het fort in Marseille. We dronken weinig, en sloe gen de anderen, die een flink glas dronken met belangstelling gade. Michael stond erop te be talen. Spoedig voegden zich eni ge andere légionnairs bij ons; hett bleek dat zij tot de vaste bezetting van het fort behoor den, en ze vertélden ons vrees lijke verhalen over het legioen, verhalen die ons zonder uitzon dering ongelofelijk schenen, maar voor de waarheid waarvan zij en Boldini, die niet voor hen onderdeed met dure eden instonden. Ja, hoe onwaarschijn lijker de verhalen werden, hoe plechtiger de verzekeringen, dat ze waar gebeurd waren, en hoe verontwaardigd de protesten tegen ons, ongelovigen. „Een mooi stelletje", merkte Michael op, toen we naar ons verblijf terugliepen. Dit was 'n somber, smerig hol, met als eni ge meubilering het grote bed, en een paar banken. In een hoek lag een stapel vaalbruine de kens. „Lagen die dekens een uur geleden niet in de andere hoek?" vroeg Digby spottend aan Bol dini. De rillingen liepen me over de rug. „Wacht maar tot je in Saida of Sidi-bel-Abbès komt", was 't H.M. DE KONINGIN IN DE STAD Bezoek aan gemeente huis Om ongeveer kwart voor viif arrveerde H. M. de Koningin in Roosendaal, waar zij werd op gewacht door Prof. de Quay en burgemeester Freijters. H. M. gebruikte op het stadhuis de lunch, die haar, naar zij zeide, zeer welkom was na de autorit door het koude weer. Zij liet zich door "de burgemeester uit voerig inlichten over de zeer vele voor de evacué's getroffen maatregelen. Daarna stelde zij zich persoonlijk op de hoogte van de gang van zaken tijdens een rondwandeling langs de lo ketten bij de diensten Aanmel dingen, Woningbureau en So ciale voorzieningen. De Konin gin onderhield zich allereerst langdurig met een vrouw uit Nieuw Vossemeer, die 'haar snikkend vertelde, dat zij alles verloren had. H. M. trachtte naar vermogen de vrouw op te monteren, die na afloop van 't gesprek lachte en zei: „Ik vind liet buitengewoon aardig, dat ik met U heb kunnen spreken". De Koningin informeerde voorts naar de wederwaardigheden van twee geëvacueerden uit St. Phi- lipsland, de heer, J. Verwijs, burgemeester dier gemeente en ae heer J. Aarnoutsë. H. M. gaf blijk van haar te leurstelling over het feit, dat in menig geval vrijwilligers, die hulp kwamen aanbieden, moes ten worden afgewezen. De Koningin vertoefde onge veer een uur op het gemeente huis en vertrok daarna, bege leid door haar adjudant, Groot- Majoor Zeninck-Bergman, recht streeks per auto naar paleis Het Loo. Buiten wachtten honderden mensen op het verschijnen van de Koningin. Toen de auto ver trok stormden grote groepen mensen naar voren, om haar toe te wuiven. Vergoedingen voor opnemen evacué's Zoals bekend, zullen aan de genen, die evacué's in hun huis hebben opgenomen, bepaalde vergoedingen worden gegeven. Hierover zou vandaag een offi ciële publicatie verschijnen. Wij vestigen er de aandacht op, dat deze publicatie dezer dagen bracht naar de kazerne in Os- sendrecht, waar zich thans en kele duizenden vluchtelingen be vinden. Nog steeds wordt dag en nacht gewerkt om alles administratief te regelen. In het kraamcentrum van het Wit-Gele Kruis wordt speciaal voor babies en kleine kinderen gezorgd. UITREIKING BONNEN AAN EVACUÉ'S Uitreiking goederen aan Kleuterschool, Kloosterstr. Er wordt ons verzocht het vol gende mede te delen: de evacué's wordt medegedeeld, dat vandaag (4 Februari) aan hen op de adressen, waar zij zijn onderge bracht. bonnen zullen worden uitgereikt. Met deze bonnen kun nen zij vanaf hedenmiddag twee uur terecht aan de Kleuterschool in de Schoolstraat, waar de uit deling van verschillende goede ren zal plaats vinden. Registratie evacué's We delen mede, dat de re gistratie van de evacué's niet meer plaats vindt in het Gil denhuis, maar op hel gemeen tehuis. Lichte geluiden bij somber nieuws (Van onze verslaggever) ROOSENDAAL, 2 Februari Bij al het sombere nieuws over de overstromingsrampen in de krantenkolommen, doet het dub bel goed ook lichtere geluiden te horen. Wij plaatsten in onze oplage van gisteren twee foto's van de familie Nuyten uit Fij naart en van de familie Moerland uit Stadsedijk. Deze twee gezin nen van twaalf en dertien kin deren waren ondergebracht in het Missiehuis van de Paters van Mill Hill. Hun vrienden, kennis- sen en andere familieleden ver keerden nog in onzekerheid over wat hen overkomen was en over hun verblijfnlaats. Tot hun grote blijdschap zagen en lazen in de krant, dat beide families gezond en wel in Roosendaal waron. Zo werden ook op deze manier in deze donkere darten wat licht en blüdschap gebracht. Een gebeurtenis van geheel andere aard maar even prettig om na te vertellen, is die. ivelke een evacué uit Fijnaart over kwam. Zo men weet worden aan een depot in de H.G.D.-straat kleren, schoenen, onderaoed. jas sen enz. enz. ui,toereikt, aan vluchtelingen, waarvan er zeer velen niets meer bezitten dan de kleren, die ze aan hadden. Aan de Fnnaartse evacué werd n.m. een colbertjasje uitgereikt.. Toen hij er mee thuis kwam, ontdekte hij in het jasje een briefje van honderd aulden. HU trina er on middellijk mee naar de politie, om van deze vondst aangifte te doen. Deze daad spreekt voor zichzelf! (Advertentie! De zwaarste gordijnen konden de verschrikkingen van het huis op de heuvel niet camoufleren. In al onze voorstellingen DE AANCRIIPENDE REPORTAGE van de watersnood-ramp in ons land. KATHOLIEKEN UIT FIJNAART Aan de Katholieken van Fij naart wordt meegedeeld, dat kapelaan Don .zijn intrek heeft genomen in de pastorie van St Joseph, St Josephstraat 2, Roo sendaal. In Roosendaal Begrafenis slachtoffers beden Vandaag zal in Roosendaal de begrafenis plaats vinden van de ons blad zal worden opgenomen.slachtoffers van de watersnood. Zeer waarschijnlijk zullen de ?ie_in het ziekenhuis „Charitas" uitbetalingen a.s. Zaterdag kun nen beginnen, Het aantal evacué's bedraagt thans ongeveer 2000. Zij zijn bij plm. 300 particulieren onderge bracht. De opvangcentra zijn ontruimd. In enke'e centra be vinden zich nog enkele grote ge zinnen, o.a. een van zeventien kinderen in de Broederschool. Andere gezinnen zijn overge- antwoord. „Daar is het heel an ders." Ik concludeerde dat het daar beter zou zijn: slechter kon het volgens mij niet! Ons avondmaal bestond weer uit soep en brood. Boldini ver telde dat het vaste Afrikaanse dagrantsoen bestond uit een half pond vlees met groenten tot een dikke soep verwerkt, anderhalf pond brood, vijftien gram koffie en dezelfde hoeveel heid suiker. Hij zei dat het voedzaam en voldoende was, maar dodelijk eentonig, en wat dit laatste betreft, was ik be reid hem le geloveiL- Het voor uitzicht op twee maaltijden per dag, en die dan steeds hetzelfde, was weinig aantrekkelijk. „Je raakt er wel aan gewend", zei Boldini. ,^Je wast je toch ook elite dag met water en zeep? Als je daaraan kunt wennen kun je ook leren elke dag soep en brood te etenOf was je je soms wel eens met champag ne en een plak cake, of met warme thee en een brok steen kool, ter afwisseling van het „eeuwige" water-en-zeep?" „Maar natuurlijk", voegde hij er onbeschoft aan toe, „als je van de fijne lui en de deftige gabbers komt „Doe niet zo ezelachtig, Bol dini", zei ik ijzig, „of probeer in ieder geval niet zo ezelachtig te doen". (Wordt vervolgd) te Roosendaal zijn opgebaard. Om negen uur zal in de kapel van „Charitas" door Kapelaan Don uit Fijnaart de H. Mis wor den opgedragen, waarna de uit vaart zal plaats vinden. De begrafenis van de Protes- tanse slachtoffers vindt heden middag plaats om één uur op de Algemene Begraafplaats. Et ten Burgerlijke Stand. Geboren Ca- tharina. d. v. Hub. v. d. Westen- Faijaars; Petrus, z. v. Adr. v. d. Logt-VergouwenJohannes, z, v. Adreas Jaspers-de Pijper. Huw. aangiften: A. de Hoon uit Zevenbergen en Adriana Raamma kers uit Etten; Adr. v. d. Riet en Maria Christianen, belden uit Etten. BH jarwedstrydonStand klasse A: Krijt op tijd met 28 pnt.; EBC met 24 pnt.; De Rode Bal met 22 pnt.; Vrolijke Fotsers met 16 pnt.; Het Gezellig uurtje met 10 pnt. Sand klasse B: De vrolijke Fot- sters met 41 pnt.; Krijt op tijd met 29 pnt.EBC met 16 pnt.Taaie Volharding n A 14 pnt. Qncl-Gastel BEKENDMAKING De Burgemeester van Oud en Nieuw Gastel maakt bekend, dat alle in zijn gemeente onder gebrachte geëvacueerden, zich moeten laten registreren ten ge meentehuize. De evacué's te Stampersgat kunnen zich voor registratie aanmelden in hotel. Geerts op Woensdag 4 Februari 1953 van 2—4 uur. De Burgemeester voorn. BEKENDMAKING De Burgemeester van Oud en Nieuw Gastel maakt bekend, dat het verboden is op eigen ini tiatief inzameling van geld of goederen ten bate v. d. slacht offers van de watersnood, te houden. De officiële inzameling van geld en goederen zal binnen kort op nog nader bekend te maken dagen plaats hebben, door daartoe van gemeentewege ari-T^o"'-'-- nonnen en het' vertrouwelijk hulpcomité. De Burgemeester voorn. Revue gaat niet door - Heden avond komen de leden van de Kuivezandse revue om half in vergadering bijeen in café Bier booms. De revue gaat niet door, zo werd ons meegedeeld. Oudenbosch Jaarvergadering Middenstand. De jaarvergadering van de mid denstand zal in verband met de heer-ende noodtoestand niet doorgaan. (Advertentie) DIVANBED 9, 95 Sleemodel 1 pers. &0» Dubbel DIVANBED 65.00 2 pers. STALEN LEDIKANT met Spiraal, jr 00 10 jaar garantie 1 pers. Gebl. BEDSTEL prima vulling, 07 50 kapok kussen Gebloemde WOLLEN DEKEN 175 x 220, slechts 28.00 KEPER FLANEL HERENPYAMA Solide blank gelakte >45 KEUKENSTOEL ö.7° IIAARDFAUTEUIL op veren gestoffeerd 24.23 Doorzichtig PLASTIC FILM 120 cm. breed, -1 25 ner metpr -*-• Aangesl. bij het Financ.Inst. ENGELSE AMATEURS KLOPPEN IEREN LINCOLN, 31 Jan. (AITP) Het Engelse amateur-voetbal team, dat enige maanden gele den ook Nederland partij heeft gegeven, klopte Zaterdag de Ier se voetbal-amateurs met 41.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2