Bric de Noorman en Bor Khan Buitenlandse deelneming en steyn AGENDA Flitsen van de ramp Uil sl® Situaties®: ABDIJSIROOP In Djakarta is een centraal' ccmité gevormd onder leiding van de Nederlandse hoge com. missaris, mr W. F. L. Graaf van Bylandt, de waarnemend hoge commissaris en onder voorzit- .erschap van mr G. E. Baron van Ittersum teneinde op zo kort mogelijke termijn een snelle en daadwerkelijke hulp verlening aan de door de na tuurramp getroffen gebieden in Nederland te organiseren. De vanuit Indonesië te verle. ren hulp zal aansluiten bij het gsen in Nederland reeds wordt georganiseerd, zodat de commis sies in Indonesië op financieel en. materieel gebied georgani seerd zullen worden onder de commissie in Nederland. In Su- rabaja is reeds een begin ge maakt met de inzameling, waar- tce stortingen kunnen worden eöaan bij 2 Nederlandse dag bladen. Verder heeft de hoge commis saris 't volgende telegram naar Een Haag gezonden: Diep 'getroffen door de berich ten omtrent de nationale ramp, welke Nederland heeft getrof fen, betuig ik Harer Majesteits regering namens de gehele Ne derlandse gemeenschap hier te lande ons aller innige deelne ming. De regeringsraad van de Ne derlandse Antillen heeft tele grafisch zijn deelneming be tuigd aan de min-president en hem aangeboden naar vermo gen bij te dragen tot algeheel herstel. De Italiaanse regering heeft de Nederlandse regering de in nige deelneming en het grote medeleven van het Italiaanse volk betuigd met de ramp, die „de bevriende natie en bondge noot" heeft getroffen. Naar vernomen wordt, is het Italiaanse Roode Kruis, met toestemming van de regering- bezig met het verzorgen van een eerste zending speciale goederen voor de door de ramp getroffe nen. De Canadese eerste minister, Lcuis Saint-Laurent, heeft een boodschap gericht tot de vorsten en de volkeren van Nederland, Ingeland en België, waar hij uiting geeft aan zijn medeleven met de ramp. „Canada is bereid", verklaarde hij, „hulp aan de slachtoffers te zenden, zodra men zal hebben meegedeeld, welke hulp men wenst". Uit Frankfort zijn 6 hefschroef- V lieg tuigen en 15 verbindings- viiegtuigen naar het vliegveld Gilze-Rijen gezonden. Bij Hameln in Hannover (W- Duitsland) staan 225 Canadese soldaten van de genie gereed cm naar de Nederlandse nood- gebieden te vertrekken indien hun hulp door de Nederlandse regering wordt gevraagd, aldus heeft een Canadese woordvoer der bekend gemaakt. Tot nu tce zijn nog geen Ca nadese soldaten uit W.-Duits- land naar Nederland vertrok ken. Het Oostenrijkse volk, dat zich de snelle hulp herinnert, die het Nederlandse volk na de oorlog gegeven heeft, geeft ge hoor aan een door kanselier Figl getekende oproep, bij te dra gen in een hulpfonds voor Ne derland, dat Maandag is ge- s.icht. Sidney Holland, de eerste mi nister van Nw.-Zeeland, heeft Dinsdag verklaard, dal Nieuw- Zeeland boodschappen van me deleven met Engeland en Ne derland stuurt. zend e'en telegram van deelne ming aan de Nederlandse rege ring. Het Zwitserse gezantschap deelt mede, dat Zwitserland de volgende stappen heeft onder nomen in verband met de na tionale ramp. De Zwitserse _bondspresident heeft Koningin Juliana telegra fisch het medeleven betuigd van de Zwitserse regering en volk. De Zwitserse gezant heeft het ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag bezocht. Het Zwitserse Roode Kruis is' een inzameling begonnen ten behoeve van de slachtoffers. De Zwitserse kolonie in Ne derland is eveneens een inzame ling begonnen. Ongeveer 30U Britse en Cana- nese militairen uit Duitsland zijn Dinsdag met motorboten met amphiblevoertuigen en zoeklich ten naar de geteisterde gebieden vertrokken, aldus een woord voerder van, het Britse Rijnleger Lr worden nog meer militairen gereed gehouden, in afwachting vr.n een nader verzoek uit Den Haag. Onderdelen van de in West- Duitsland gelegerde Belgische marine zijn met dertien motor boten op weg naar Rotterdam. Sedert Maandagmiddag zijn op het vliegveld van Woensarecht 15 helicopters gestationneerd, acht van de Engelse marine en zeven van de Amerikaanse luchtmacht. Deze toestellen zijn onafgebro ken in de weer cm van afgelegen en geïsoleerde boerderijen op Schouwen en Duiveland en Goe- ree en Overflakkee mensen af te halen en deze naar verzamel plaatsen te brengen o.a. naar Zierikzee. Van het vliegveld V/oensdracht nemen de toestellen medicamenten mee, maar de voorraad raakt uitgeput. Men heeft enkele zieken ver- vcerd. TELEGRAM VAX EISEN HOWER. I-resident Eisenhower heeft een telegram gezonden aan Ko ningin Juliana, waarin hij zegt dat zijn landgenoten en hijzelf diep getroffen zijn door het nieuws van de ramp die het Nederlandse volk is overkomen. K:j betuigt Hare Majesteit de in nigste deelneming van het Ame rikaanse volk. HEDEN: TERNEÜZEN: Luxor Theater 8 uur: Bicsc. Telefoon van een onbekende. 'S-GRAVENHAGE: Hotel Central, 3 uur: Alg'. vergade ring van aandeelhouders Zeeuwse kustvaartmaatmij N.V- AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. Onzichtbare boeien. MORGEN: TER NEUZENConcertge bouw, 8 uur: Cabaretvoor stelling. In Vlissingen gaat de toestand iets vooruit, men is hard aan het werk in de stad om herstellingen te verrichten. Men beschikt niet over gas en water. Tankauto's rijden in de stad, die nu droog is, rond. Wel heeft men electrisch licht. Vele mensen uit Middel burg zijn naar Vlissingen geko men. Gelukkig is de wind gaan liggen, vertelde onze zegsman, die opmerkte, dat de verwoesting aan de Boulevard de Ruyter er ger is geweest dan ip de oorlog. Na de ramp ontstond een gat van 60 meter. De breedte was op het overige gedeelte slechts ander halve meter breed. Aan de her stelling van de boulevard zijn o.a. 25 metselaars bezig. De Koninklijke Marine heeft thans 122 motorvaartuigen, 10 sloepen en een groot aantal rub berboten ingeschakeld bij het reddingswerk. Hierbij zijn 7 mijnenvegers, die uit Den Hel der over zee zijn vertrekken. Van Duitsland uit zijn naar ons land onderweg 13 landings vaartuigen en 3 motorbarkassen van het Britse Rijn flottielje. Hierbij hebben zich 4 motor vaartuigen van de Belgische marine zich aangesloten. De mijnindustrieraad heeft telegrammen verzonden aan de minister van Economische Za ken en aan de Commissaris in de provincie Limburg, waarin de raad uiting geeft aan zijn deernis met de slachtoffers van de watersnood. De raad heeft in deze tele grammen meegedeeld, dat hij zal bevorderen, dat op Zaterdag 7 Februari a.s. in de mijnen 2 uur exira zal werden gewerkt. Het loon en de meerproductie over deze uren zal geheel wor den afgestaan aan de getroffen landgenoten. De organisaties van arbeiders en beambten, werkzaam in de mijnindustrie, evenals de mijnondernemingen, hebben volledige medewerking- toegezegd, wetende aldus te handelen in de geest van het gehele personeel der mijnbedrij ven. Het hoofdbestuur van de „Stichting door de eeuwen trouw" heeft aan de kamprad.-n van de woonoorden voor de Am bonezen verzocht te bevorderen, dat alle mannelijke Ambonezen van 15 tot, 45 jaar hun diensten aanbieden, teneinde het getsl van hen, die vcor de hulpverle- ning hun dagelijkse arbeid in de steek moeten laten, zo gerin; mogelijk te houden. Het bestuur van het Residentie orkest heeft in samenwerking met het gebouw voor kunsten en wetenschappen met de leden van het Residentie-orkest, met de dirigent Willem van Otterloo en met de concertmeesters Her man Krebbers en Theo Olof, be sloten een bijzonder concert te geven ten bate van de slacht offers van de watersnood. Dit concert wordt gegeven op Zon dagmiddag 3 Februari a.s. om half drie, onder leiding van Wil lem van Otterloo met medewer king van Herman Krebbers en Theo Olof. De toegangsprijzen bedragen 5 en 2,50, alles in begrepen. Er zal aan niemand vrije toegang worden verleend. De volledige opbrengst van de kaartverkoop en alle inkomsten van het Gebouw van Kunsten en wteenschappen zullen zonder enige korting worden afgedra gen aan het „Nationaal Rampen fonds". Sinds Dinsdagmorgen vliegen ontelbare toestellen van de ma rineluchtvaartdienst, de lucht strijdkrachten, de K. L. M., zen der onderbreking af en aan tus sen Valkenburg, Schiphol en de geteisterde gebieden. Met soms enkele minuten tus;enpoos achter elkaar snellen de machines op de heenweg met de wind in de rug over de schei ding tussen zee en land naar hef Zuiden. Terugkerende vlieg tuigen nemen hun route een paar honderd meter landin waarts. De Belgische Sabenapiloot ka pitein Gerard Tremerie heeft met zijn hefschroefvliegtuig tal van tochten over de verdronken Zeeuwse landen gemaakt en tien tallen slachtoffers, onder wie zie ken, naar de vliegbasis Woens- drecht gebracht. Hij werd verge zeld door de Nederlandse kapi tein-vlieger Derks Zondag maak te kapitein Tremerie een vlucht van Brussel naar Oude Tonge, dat hij met behulp van een we genkaart en het tellen van kerk torens, kon bereiken. Hij landde daar op een stukje slijkerige grond van enige vierkante meters bleef er de nacht over en vloog met post van dit dorp naar Woensdrecht. In de loop van Maandag heeft OPROEP VOOR FAMILIELEDEN MILITAIREN OVER ZEE. In verband met de ongerust heid onder de Nederlandse mili tairen overzee over hun familie in Nederland, wordt aan alle fa milies van deze militairen in de getroffen gebieden verzocht zo spoedig mogelijk bericht van hun omstandigheden te geven aan de sectie welzijnszorg, ministerie van oorlog, Van Stolklaan 3, Den Haag, telefoon K 1700 553356. Deze berichten worden dan telegrafisch aan de commandan ten in Korea, Nieuw-Guinea en Suriname doorgegeven ter mede deling aan de betrokkenen. Inwoners en geëvacueerden uit de getroffen gebieden, die ver wanten, dienend bij de koninklij ke marine, buiten Nederland, in kennis willen stellen van hun om standigheden. kunnen zich daar voor wenden tot het bureau per- soneelspubliciteit van de konink lijke marine, Koninginnegracht 12, Den Haag, telefoon K 1700 183155 en 183156. De berichten zullen ten spoe digste zonder kosten worden doorgegeven aan het overzee die nende personeei der koninklijke marine. de Zeeuwse hoofd-inspecleur van de volksgezondheid met de heli copter een verkennigsvlucht over Schouwen-Duiveland gemaakt. Een poging om op de markt van Zierikzee te landen mislukte, omdat daar te veel mensen en opeengehoopt stonden. Vlak bij het grote ziekenhuis van Noordgouwe kon men landen. Alle valide mensen zijn daar aan de dijk bezig. De straten worden er opgebroken om 't dijklichaam te versterken. Kapitein Tremerie heeft ver scheidene „droppings" gezien. Jammer genoeg werden soms ubberboten door wind en gol ven meegesleurd. Tijdens een landing op Tholen ontving hij tal van boodschappen mededelingen van persoon lijke aard, op briefjes en zelfs op lucifersdoosjes gekrabbeld. Waar mogelijk, probeert de ingesloten bevolking met behulp van auto radio's nieuws van het vasteland op te vangen. Naar de mening van Tremerie zouden, twintig hefschroefvlieg tuigen gedurende zeker veertien dagen druk werk hebben om de dringendste behoefte aan trans port te lenigen. De stoffelijke overschatten van 4 slachtoffers van de waters nood, inwoners van het zo zwaar geteisterde 's-Gravendeei, zijn Dinsdagochtend om 11 uur in ruw houten kisten op het kerk hof in Dubbeldam voorlopig ter aarde besteld- Het zijn de eersten van de ramp, die W.-Nederland trof, wier lijken geborgen kon den worden. De trieste plechtigheid droeg een zeer sober karakter. De bur gemeester van Dubbeldam sprak bewogen woorden, waarmee hij de gevoelens van de bevolking van het eiland van Dordt tot uitdrukking bracht- Ds A. J. van Heuven, Ned. Hervormd predikant van 's-Gra- vendeel, sprak woorden van troost tot de eri'kele nabestaan den, die aanwezig waren. BISSCHOPPELIJK BEZOEK AAN ZEEUWS-VLAANDEREN. Mgr Jos. Baeten, bisschop yan Breda; mgr W. Koenraadt, vica ris-generaal en directeur Jos. van Campen, brachten gisteren een bezoek aan de getroffen gebieden in Zeeuws-Vlaanderen. In de voormiddag werd Oost Zeeuws- Vlaanderen bezocht en 's namid dags West Zeeuws-Vlaanderen. TERNEÜZEN. Westzaan biedt hulp. Het 3500 inwoners tellende dorp Westzaan heeft zich ingezet om hulp te bieden aan onze ge meente. Reeds kort na de inzamelings actie was 10.000 bijeen. Gisterenmorgen vroeg werd een onzer gemeenteambtenaren uit z'n bed gebeld. Er waren twee volgeladen wagens van de hout- warenfabriek „De Valk" met goe deren gearriveerd. Chauffeur Van Leeuwen had een vermoei ende reis achter de rug, toep de heer J. de Boer namens de bur gemeester van Westzaan de goe deren aanbood. Deze goederen verrasten ons door de veelheid, verscheidenheid en kwaliteit. Het is dan ook van deze plaats dat we namens de Terneuzense bevolking de Westzaners danken voor hun spontane hulp. Ook uit Amsterdam en Antwerpen. Uit Amsterdam arriveerden des avonds auto's met goederen en uit Antwerpen arriveerden 2 vaartuigen geladen met levens middelen, medicamenten en goe deren. Naar ons werd medegedeeld zullen nog meer zendingen vol- Postzegels met opdruk voor de ramp? De postzegelver. „Zeeuws- Vlaanderen" heeft tot de minis ter van verkeer in verband met de ramp die ons land heeft ge troffen, het verzoek gericht de gangbare frankeerzegels te voor zien van de opdruk „Watersnood 1953" en deze postzegels met een toeslag verkrijgbaar te stellen. Het is gebleken, dat de ten be hoeve van liefdadige doeleinden met een speciale opdruk voorzie ne frankeerzegels zeer grote be dragen opleveren. Gezien de enorme schade, die KERKNIEUWS TERNEÜZEN. GEREFORMEERDE KERK. (Onderli. Art. 31 D. K. O.) Men deelt ons het volgende mede: Zondag a.s. beginnen de kerk diensten der Gereformeerde Kerk Vlooswijkstraat 61 om half 11 en 5 uur. In beide diensten hoopt voor te gaan Ds Krijtenburg van Zaamslag. Als verstandige moeder geeft gij Uiv kleine na tuurlijk het middel dat door zijn geneeskrach tige werking jeugdige „hoesters" als een schild beschermt: AKKER'S - V Werelds beste hoestsiroop - de door de nationale ramp getrof fenen hebben geleden, zal de op brengst van deze zegels een niet onbelangrijke bijdrage doen vloeien in het nationale rampen fonds. Genoemde vereniging verzoekt de minister tevens deze speciale zegels op ruime schaal in het bui tenland voor de postzegelverza melaars verkrijgbaar te willen stellen. AXEL. Huis-aan-huiscollecte watersnood. Op initiatief van het gemeente bestuur had gisteravond ten stadhuize een druk bezochte ver gadering plaats met het doel de collecte voor te bereiden voor de bewoners der door de watersnood geteisterde gebieden in en buiten onze provincie zo zwaar getroffen gebieden. Deze vergadering werd gepre sideerd door de waarnemend bur gemeester P. J. van Bendegem. Het dagelijks bestuur der ge meente Axel alsmede het bestuur van de afd. Axel van het Rode Kruis vormden het voorlopig co mité, dat na een korte uiteenzet ting van de heer Van Bendegem reeds heden zijn vleugels wijd zal uitslaan en aan alle deuren der ingezetenen zal aankloppen. De collecte moet in twee dagen zijn beëindigd en zal mogen be staan uit financiële bijdragen of kleding en huisraad. Het medeleven bleek zó groot, dat in een minimum van tijd alle lijsten voor diverse wijken en straten waren uitgereikt en nog tal van gegadigden overbleven, die geen lijsten konden toegewe zen krijgen. Moge het resultaat evenredig zijn aan deze lofwaardige geest drift. BIERVLIET. De Braakmandijk aan de Bier- vlietse kant heeft bij de stormen nogal schade opgelopen. Aan de Paulinekade te Bier vliet heeft de dijk zich goed ge houden. Opzichters en werklie den van het „Vrije van Sluis" hebben regelmatig geïnspecteerd, doch behalve voorzorgsmaatre gelen moesten zij verder niet handelend optreden. Verder langs de dijken naar No. 7. was er een enorm gat ge slagen, dat thans zoveel moge lijk is gedicht. Een nieuwe hoog waterstand heeft reeds bevvezen, dat de provisorische voorzienin gen goed waren. Er zijn hier 3 woningen volkomen vernield. Met militaire hulp is men er in geslaagd de eerste voorzienin gen te treffen. Langs de gehele kust ziet men aanvoer van zandzakken; ziet men hard werken om de gaten te dichten. Van Biervliet tot Cad- zand werkt men om de aange richte schade te herstellen. Over al heerst activiteit en overal op de dijken en zeeweringen hoort men, hoe de stugge werkers ho nend praten over de lcijklustigen, die zich komen verlustigen aan hel sinistere schouwspel. Nederland werkt hard en in W. Zeeuws-Vlaanderen is men dankbaar, dat men werd voor slachtoffers. Met overig Nederland heerst hier diepe deernis. Overal wor den acties op touw gezet voor hulpverlening aan de getroffe nen. In Biervliet heeft de burge meester verschillende personen opgeroepen tegen Woensdagmid dag, om de actie te bespreken. Zo is het in Biervliet, zo is het overal in W. Zeeuws-Vlaanderen. In Cadzand, Sluis en Groede maakt men zich op om vluchte lingen te herbergen. Zeeuws- Vlaanderen doet wat het kan en is bereid waar nodig hulp te bie den. Kon. Hat menie hield haar jaarvergadering. Voor de jaarlijkse vergadering van de Biervlietse muziekvereni ging bestond niet veel belang stelling. Na de opening van de voorzit ter, de heer C. B. Jansen, gaf deze een kort overzicht van het afgelopen jaar. Be secretaris gaf een overzicht waaruit bleek, dat er verschillen de hoogtepunten waren, o.m. het muziekconcours te Biervliet, waar vereniging voor de tweede maal met de wisselbeker ging schuiven. Voorts was er het con cours te Dour, waar de harmonie een belangstelling kreeg, die overweldigend was. Minder prettig voor de vereni ging is het, dat het aantal dona teurs achteruitloopt. Het werd uitermate betreurd, dal Biervliet een gezelschap als de Kon. Har monie niet van gan.ser harte steunt. Ook de penningmeester bracht ;rslag uit. Er is een nadelig slot van ruim 128 gulden. Het instru mentenfonds bezit thans 6d3,10. De heren C. B. Jansen, D. O. ;n Schaik en Jac. Anthonïsse werden herkozen als bestuurslid. In de vacature-J. van de Sande werd benoemd mevr. C. Ver- sluijs—Faas, terwijl de benoe ming van de heer P. Beun als secretaris werd bekrachtigd. i de kascommissie werden benoemd de heren E. van. der Water, W. Gruben .en^p. van Vooren, Besloten werd een commissie te vormen voor werving van donateurs. De verschillende mogelijkheden om naar internationale concour sen te kunnen gaan werden be sproken. Minder prettig was de mede deling van de heer J. Anthonïsse Sr., dat er ander de jongeren die opgeleid worden, zo weinig ani mo is. HOEK. Gevaar bij Boeregat geweken. De toestand van de tweede dijk nabij Boeregat is thans van dien aard, dat voor de Lovenpolder geen gevaar meer bestaat. Alle werklieden zijn opgeroepen om aan deze dijk te werken. Bij de landbouwer-H. Wolfert kon nog enig vee worden gered. Onder leiding van mevr. Hans- sens is te Hoek een comité ge vormd tot inzameling van gelden en goederen voor de slachtoffers. In de z.g. Noordhoek zijn twee woningen ingestort en verschei dene beschadigd. Dijkdichling. De heren Dibbetz en Kroes, bei den ingenieurs van de rijkswater staat en bekend door de werken aan de afsluiting van de Braak man, zijn hier gearriveerd om leiding te geven bij de dichtma king en versterking der dijken. Kardinaal Feltin. de aartsbis. schop van Parijs, heeft aangebo den 3000 dakloze Nederlandse kinderen in Frankrijk onderko men te verschaffen met hulp van Katholieke instellingen tot ver lenen van hulp. Dit aanbed werd gedaan in een aan kardinaal De Jong, aartsbisschop van Utrecht ge zonden telegram, waarin kardi naal Feltin zijn deelneming be tuigde naar aanleiding van de ramp. 'De burgemeester van Milaan, Ferrari, bood aan 100 Neder landse kinderen, die hun ouders hebben verloren of door de wa tersnood dakloos zijn geworden onder te brengen in een in Ita lië aan zee gelegen kamp. Kening Boudewijn van België heeft in een telegram aan de Belgische ambassade te Den Haag opdracht gegeven, aan Ko ningin Juliana zijn innige deel neming te betuigen met de na tionale ramp die Nederland heeft getroffen en die rouw heeft ge bracht in zovele gezinnen. De Netherlands-America Foun dation te Washington heeft haar deelneming betuigd met de ramp, welke Nederland heeft getroffen en gevraagd, welke hulp zij kan verlenen tot leni ging van de nood. De heer De Valera, de presi dent van de Ierse republiek, 99 99 Deel I: ,.HET SPOOR VAN HET ZWAARD". 6. Vóór Erwin kan antwoorden geeft Tsacha zijn beide reisgenoten een te ken om af te stijgen en tot zijn verbazing ziet de jongen hoe de drie vreemdelin gen een plechtige buiging vcor hem maken. door blijdschap en „Ons oog is verlicht vreugde heerst in onze zielen dat wij de eer hebben u te aanschouwen, o dap pere zoon van de machtige Khan der Noordelijke krijgers" lispelt Tsacha on derdanig. Hoewel Erwin niet vergeet dat deze man hem en zijn hond neg slechts enkele ogenblikken geleden naar het leven heeft gestaan, ontwapend dit plechti ge begroetingsceremonieel hem en gevleid dat deze mannen hem zo naar waarde weten te schatten tracht hij enigszins on handig hun buiging te beant woorden. „Lang was onze tocht- Uit het verre rijk van de steppe komen wij om de machtige Khan van het Noorden de vriendschap te betuigen van onze meester Bor Khan, vcor wie de steppe beeftmompelt Tsacha, terwijl hij Erwin terluiks op neemt. Hij ziet hoe de jongen nieuwsgierig naar de vogel kijkt, die de oudste krijger op zijn hand houdt en wenkt de man op Erwin toe te gaan. „Ge doet ons de eer. aan uw cog te richten op het nietswaar dige geschenk dat wij voor uw machtige vader met ons mee voeren?'" ,Het is een vogelzegt de „Maar ik heb er nog zo een gezien". _^zult u zeker met hem ver maken. Hij doodt en jaagt op „Het i: lokgen. nooit zo 0(kzi prooi op bevel". Tsacha lacht minzaam. „Onze heer Bcr Khan heeft veel van deze dodelijke vogels- Ze vermaken hem bijzonder"! Hij buigt opnieuw. „Wit gij ons naar de tenten van uw mach tige vader leiden, o zoon, wiens aanblik ons gelukkig maakt?" „Mijn vader heeft geen tent", zegt Erwin ernstig, terwijl hij zijn paardje weer beklimt. Tsacha komt eerbiedig naast hem rijden terwijl de twee an dere krijgers en Arle hem vol gen. Erwin voelt zich bijzonder aan het hoofd van een kleine stoet huiswaarts keert. „Mijn vader heeft een burcht en vele krijgers en al het land is van hem", verklaart hij plechtig. Tsacha knikt. „De roep van uw machtige vader is zelfs doorgedrongen tot onze meester Bor Khan. Heer over duizend tenten en tienduizend krijgers, wiens hand de dood regeert- Zeg mij, o zoon, is het waar dat uw grote vader ieder zwaardgevecht wint?" Erwin knikt gevleid. „Fadir is ooit geweest is", zegt hij trots. Hij ziet niet hoe Tsacha'sj ogen zich een ogenblik vernauwen. „Dan moet hij wel over een heel bijzonder zwaard beschikken. mompelt de Mongool en on danks de gemaakte luchtigheid waarmee hij spreekt, ligt er een nauw merkbare spanning in zijn stem. „Vertel mij over het zwaard van de grote Khan van de Noor mannen indrukwekkend, zoals hij daar de beste zwaardvechter die er C&iL Ongeval. Maandagmiddag werd de heer J. de Blaaij, woonachtig in de buurtschaap Vingerling, terwijl hij werkzaamheden verrichtte in de Braakmanpolder, plotseling onwel en overleed ter plaatse. Het stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis te Ternéuzeh vervoerd. PHILIPPINE. Cecilia-fetG», Elk jaar viert de fanfare in Ja nuari het Ceciliafeest en houdc haar algemene vergadering. Zo opende Zaterdagmiddag voorzitter Roegiers de vergade ring, waarvan als voornaamst punt op de agenda stond: Voo: - srel tot uittreden uit de Zeeuv.s- Vlaamse bond en toetreding te: de R.K. bond van fanfare- e harmoniecorpsen. Het bestuur baseerde zijn vj - stel hierop: Enerzijds bevredigc d? gang var. zaken in de Zeeuw s Vlaamse bond nietanderzijds geeft het bestuur er de voorkeur aan toch georganiseerd te zijn. Het voorstel ontmoette slechts geringe tegenstand, zoclat het met algemene stemmen werd aan vaard. Na de vergadering begon het. feest. Aanvankelijk voor het be stuur en leden: van S uur af ook voor de donateurs en helpers van het tuinfeest. Tot 1 uur kon men dansen, nu en dan afgewisseld door net op treden van een goochelaar, tele- paath en conferencier. Cabaretavond uitgesteld. De voor Donderdag a.s. aange kondigde cabaretavond vindt op een andere dag plaats ten bate van het rampenfonds. SLUISKIL. Inzameling Nationaal Rampen fonds. In het tot het territorium be horend gedeelte van cie gemeente Westdorpe werd en initiatief van de burgemeester dier gemeente in Sluiskil een inzameling gehou den, die bijzonder geslaagd mag heten. Een bijzondere vermelding verdient de opbrengst op Stro- dorpe. Men heeft hier gecollec teerd in 55 gezinnen. Naast de vele waardevolle kledingstukken was de geldelijke opbrengst ruim 200. Dit betekent voor dit ge hucht een opbrengst van bijna 4 per gezinshoofd. Gezien Stro- dorpe wordt bevolkt door fa- brieks- en landarbeiders is dit een buitengewone geste van naasten liefde en offervaardigheid. Pennïnkskcns van de kleuters. De leerlingen van de openbare kleuterschool alhier maakten, een papieren spaarpotje. Een verhaaltje van de juffrouw en de kinderen kwamen terug met het spaarpotje inhoudende 11-53. Een voorbeeld ter navolging!

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2