Zeeland: „het ergst", Z.H. eilanden en W. Brabant: „zeer zwaar" Zwitsaletten GESPREK MET DE BURGEMEESTER VAN WILLEMSTAD Dr. Drees gaf de Tweede Kamer overzicht van de ramp Vrees voor nog meer slachtoffers Commissie hulp en herstel Mannelijk gebed „In rampspoed verenigd" NOODUITKERING ALS NA DE OORLOG BELASTINGFACILITEITEN Prijsregeling De droeve lijst van Fijnaart - Heiningen Dank zij discipline ramp voorkomen Straten droog Zo was het in 1421 - zo was het nu Waar men terecht kan 3 TWEEDE BLAD <7"r *v WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953 3 TAINSDAGMIDDAG kwam de Tweede Kamer bijna voltallig U bijeen om over de ramp te spreken, die Nederland getroffen heeft. Zeventien leden van het Kabinet waren aanwezig. Staande aanhoorde men de gevoelvolle rede van dr Kortenhorst Hierna sprak dr Drees: Over de omvang van de ramp is nog steeds geen volledig overzicht te verkrijgen. Meer in het algemeen kan worden ge zegd, dat een van de zwaarst getroffen gebieden opnieuw de provincie Zeeland is, het gebied, dat ook in de oorlogsjaren een hoge tol moest betalen. Doch ook de Zuid-Hollandse eilanden en West-Brabant hebben het zeer zwaar te verantwoorden. Verontrustend is boven alles het groot aantal slachtoffers. Reeds is met zekerheid vastgesteld, dat 627 doden te betreuren zijn, doch nog steeds komen nieuwe meldingen binnen, zodat ge vreesd moet worden, dat dit aantal nog met enige honderden zal stijgen. Niet volledig TJIT DE totnutoe ingekomen bench, ten, aangevuld met enkele ver. kenningen uit de lucht, kan het volgende beeld over de overstromin- S»n worden geschetst, zo vervolgde dr rees. Langs de rechteroever van de Nieu we Waterweg tussen Hoek van Hol land en Rotterdam is de ban dijk wel iswaar intact gebleven, doch enkele buitenpolders zijn ingelopen. Schieland's Hoge Zeedijk, gelegen langs Nieuwe Maas en Hollandse IJs- sel is gelukkig intact gebleven. Men is er door voortvarend optreden in geslaagd een gat in deze voor het be houd van Zuid-Holland vitale water kering tijdig te dichten, De tegenover-gelegen dijk van de Krimpenerwaard werd getroffen door een doorbraak bij Ouderkerk aan de IJssel. Ook hier is het gelukt een gat provisorisch te dichten, waardoor overstroming van de diep gelegen Krimpenerwaard werd voorkomen. De Zuidelijke helft van de Alblas- serwaard werd overstroomd als ge volg van enige dijkdoorbraken, waar van men er een heeft kunnen dich ten, terwijl de dichtingswerkzaamhe den aan het andere gat in volle uit voering zijn. Men hoopt hierdoor te kunnen voorkomen, dat het uitge strekte en laag gelegen gebied in zijn geheel zal worden overstroomd. DE EILANDEN QP IJSSELMONDE bleef de over stroming beperkt tot een strook langs de Zuidzijde. Het eiland Ro zenburg is met uitzondering van het Westelijke deel grotendeels over stroomd. Van Voome en Putten werd nage noeg het gehele ten Oosten van het kanaal door Voome gelegen deel over stroomd. Het herstel van de dijkdoor braken lange Haringvliet wordt reede met kracht ter hand genomen. EEN STAATSCOMMISSIE is inge steld voor advies over wijziging kies stelsel. Voorzitter is Mr. G. Teulings, oud-minister van Binnenlandse Zaken. IN DE 518de Staatsloterij, 2de klasse, is een prijs van f 30.000 op nummer 6031 gevallen. TWEE TREINEN kwamen Maandag avond in Noord-Württemberg (West- Duitsland) met elkaar in botsing. Er waren zestien zwaar gewonden. RUSLAND heeft Perzië voorgesteld de Russische concessie voor visserij in de Kaspische Zee met een jaar te verlengen. VOLGENS de jongste schatting be draagt het aantal personen, dat bij de watersnood in Engeland om het leven gekomen is, 302. EISENHOWER heeft nog geen order gegeven tot terugtrekking van de Amerikaanse zevende vloot uit de Straat van Formosa. EEN VLIEGTUIG, dat op weg was van Duitsland naar Engeland is ver moedelijk tussen Dieppe en Brighton in het Kanaal gestort. DE VOLGENDE ministeriële baileen- komst van dc Noordatlantisclie Ver dragsorganisatie zal op 23 April in Parijs beginnen. BIJ DE voortzetting der behandeling van het proces-Oradour heeft het mi litaire tribunaal van Bordeaux Dins dag besloten met ingang van heden de berechting van de aangeklaagde Duitsers en Fransen te splitsen. Het horen der getuigen is beëindigd. In de Hoeksche Waard zijn enige zeer ernstige doorbraken, tengevolge waarvan het gehele eiland, met uit zondering van het middendeel is overstroomd. Van het Eiland van Dordrecht staat het Zuidelijke deel en een strook in het Westen onder water. De stad Dordrecht heeft .aanvankelijk; ern stige wateroverlast ondervonden. Het eiland Tier^gfimeten is geheel overstroomd. Goeree en Overflakkee werden zeer ernstig getroffen. Met uitzondering van het meest Westelijke gedeelte en een gebied om Dirksland staat het eiland vrijwel geheel onder water. BRABANT T~)E BRABANTSE Biesbosch en het meest Westelijke gedeelte van het Land van Altena werden even eens geïnundeerd. Hetzelfde geldt voor het Noordelij ke gebied van de Langstraat, het Westwaarts aansluitende deel van Westelijk Noord-Brabant tot bij Din- telsas. en het Brabantse gebied tus sen de Steenbergse Vliet en de hoge gronden tussen Halsteren en Bergen op Zoom. Ook St. Philipsland is vrij wel geheel overstroomd. ZEELAND CCHOUWEN en Duivel and U zeer ernstig geteisterd. Evenals op Goe ree en Overflakkee zijn op dit In een vergadering van dc Twee de Kamer gaf Minister-president Dr. W. Drees een overzicht van de toestand in de door de water snood getroffen gebieden. De fo to werd genomen tijdens de toe spraak van minister Drees; juist achter hem. minister Beel, verder van links naar rechts: de minis ters Staf, Algera en de Bruyn. Op de achtergrond een kaart van de getroffen gebieden in Zuid-West- Nederland. eiland een zeer groot aantal dijk doorbraken, Tholen is gedeeltelijk overstroomd. Van Noord-Beveland is de Noorde lijke rand en het Westelijke gedeelte droog gebleven. Op Walcheren beperkt de overstro ming zich in hoofdzaak tot het ge bied tussen de spoorlijn en het ka naal door Walcheren, doch ook ten Zuiden heeft men waterbezwaar. Op Zuid-Beveland zijn in het ge deelte ten Westen van het kanaal Hansweert-Wemeldinge belangrijke oppervlakten in het Noorden en Zui den onder water gekomen. Het brede middendeel Is vrij gebleven. Oostelijk van het kanaal is het eiland roet uitzondering' van enkele smalle stroken geïnundeerd. In Zoeuwfich-Vlaanderen zijn enkele polders langs de Wester-Schelde over stroomd, LANGS DE KUST I ANGS DE KUST van het vasteland van Zuid- en Noord-Holland,is wel belangrijke schade toege bracht, doch direct gevaar voor de waterkering is niet aanwezig. Op het eiland Texel is de polder Eendracht ingelopen. Het wegverkeer is op enige belang rijke trajecten gestremd. De zeestranden, die tot de ramp hebben geleid, waren belangrijk ho ger dan ooit werd waargenomen ge durende de periode, dat geregeld waterstandswaarnemingen verricht werden. Advertentie) BESTRIJD DIE GRIEP! wet de snel en I e i 11 o s werkende: Watersnood 1953 QNDER LEIDING van minister Beel Is de ..Coördinatiecommissie Wa tersnood 1953" aan het werk ge gaan, we'ke een goede en vlotte sa menwerking tussen de overheidsdien sten, die bij de hulpverlening en het herstel betrokken zijn, zal bevorderen. Ter leniging van de directe nood der slachtoffers van de overstroming heeft het Nederlandsche Roode Kruis de inzameling en verstrekking van goederen, zoals kleding en dekking, op zich genomen. Het Nationaal Rampenfonds heeft zich belast met de inzameling van de geldelijke bijdragen. Z.K.H. Prins Bern-hard, die Woens dag weer in ons land terug hoopt te zijn, is bereid gevonden het voorzit terschap van dit fonds op zich te ne men, zulks in verband met het aftre den als zodnni-g van Jhr. Beelaerts van Blokland. Het Nationaal Rampenfonds wordt gesteund door het apparaat var. de Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp. Dr. Beel in Senaat: J7EN HALF UUR nadat dr Drees zijn uiteenzetting in de Tweede Kamer was begonnen, gaf dr Beel in de Eerste Kamer een overzicht van de ramp. Aan zijn rede ontlenen wij het volgende: „Door het geweld der wateren zijn meer dan 600 dochters en zonen van ons volk meegesleurd en hebben hun levens gelaten. Tienduizenden zijn van hun haardsteden verdreven. Mogen zij allen in de uren van de nood de sterke hand Gods hebben er varen en Zijn genade deelachtig zijn geworden. Zegene Hij allen, die nog steeds in nood verkeren, en verlene Hij aan ons gemeenschappelijk pogen Zijn onmis bare steun. Moge ons volk, Hem indachtig, on der het bezielend voorbeeld van onze geëerbiedigde Vorstinne en van de le den van ons Vorstenhuis, de volle in zet van zijn beste krachten in groot ste offervaardigheid blijven geven, op dat Nederland spoedig weer herrijze. Drie slachtoffers te Duivelshoek geborgen gisteren zijn in de omgeving van de Duivelshoek onder Hontenisse (nabij de Graamvse Paal) de stoffelij ke resten gevonden van de vader en zoon van de fam. de Smid. Ook is ge borgen het lijkje van de 9-jarige Ro salie Taalman. Dat de 11-jarige Alb. verstand. Hij maakt het naar standigheden wel. Boven: H.M. de Koningin verlaat met burgemeester Kortman het Bre dase stadhuis om een bezoek tc gaan brengen aan de geëvacueerden. Op de foto hiernaast: H.M. met dc burgemeester aan de ingang van het les- gebouw van de Kon. Mil. Academie, waar evacué's zijn ondergebracht Ontroerende rede van dr. Kortenhorst F)E VOORZITTER van de Tweede Kamer, Dr L. G. Kortenhorst heeft Dinsdagmiddag een rede uitgesproken, waaraan wij het volgende ontlenen: „Onze gewone werkzaamheden mogen heden geen aanvang nemen voordat ik namens U een sober woord gesproken heb over de gru wel der verwoesting die zich ^onverhoeds en genadeloos op een groot deel van ons volk heeft gestort en die door de ganse natie wordt ondervonden als een onheil, dat ons allen in rouw heeft gedompeld om het dierbaarste dat wij bezitten: het leven, het ge luk en de veiligheid van onze medeburgers. De nationale ramp heeft alle sluimerende krachten in ons volk wakker geschud en wat in de achter ons liggende bange dagen door officiële en niet-officiële instanties, door ambtenaren, mili tairen en particulieren is gepresteerd, heeft, als zo dikwijls in onze vaderlandse geschiedenis, het bewijs geleverd, dat rampspoed de machtigste is van alle banden, die ons over alle politieke en andere scheidslijnen heen verenigt. De openbare mening heeft zich metterdaad uitgesproken voor een wijze van hulpverlening, waarvan de eigen offerzin de motor is en de vrijwilligheid de menselijke en zedelijke betekenis van het offer adelt. Het eindpunt van de godsdienst en de pure menselijkheid,, de ziel der deugden en de korte samenvatting der eeuwige wet, dat is de barmhartigheid. Moge deze geest vaardig blijven over Regering, Volksvertegenwoor diging en gans ons volk". Dollars uit tegenwaardefonds verwacht ER zal worden begonnen met de verstrekking van nood- uitkeringen aan de getroffenen op de voet van de regeling voor oorlogsslachtoffers, waarbij de betrokken gemeentebesturen nog heden zal worden gevraagd zich met de uitvoering te be lasten. VOOR HET herstel van la.ndbouw- gronden, boerderijen en bedrijfsr inrichtingen zullen dezelfde organen Voor gi ften aan Rampen fonds F\E REGERING heeft besloten voor giften ten gunsie van het Ram penfonds verschillende belasting- faciliteiten toe te staan. Met name zullen zowel natuurlijke personen als lichamen voor de inkomstenbelas ing de loonbelas'ing en de vennootschaps belasting giften in geld aan het Na tionaal Rampenfonds tot elk bedrag, mits schriftelijk bewezen, van hei in komen of de winst mogen aftrekken. De wettelijke beperkingen op het ge bied van aftrek van giften zijn bier niet van toepassing. Over bedragen, die ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds van het loon worden afgestaan (waaronder begrepen loon uit overwerk) behoeft geen loonbelasting te worden betaald. Goederen, die uit bedrijfsvoorraden ten behoeve van de watersnoodslacht offers aan het Nederlandsche Roode Kruis en eventuele andere daartoe aangewezen instanties worden ge schonken. komen ten laste van de fis cale winst Van deze goederen wordt geen omzetbelasting geheven. Aan fa brikanten en importeurs van tabaks artikelen wordt in dat geval vrijstel ling van accijns verleend. Van schenkingen in geld aan het Nationaal Rampenfonds en van goe deren aan het Nederlandsche Roode Kruis en eventuele andere daartoe aangewezen instanties zal geen schen kingsrecht worden geheven. Voorts is terstond aan de ontvan gers opgedragen verzoeken om uitstel van belasting van hen. die door wa tersnood zijn getroffen, op mime schaal in te willigen. werkzaam zyn als in 1945. Voor de privaatrechtelijke schaden zal een regeling zijn te treffen in de geest van de wet op de materiële oor logsschaden. Zal dus voor leniging van de di recte nood in de eerste plaats een beroep worden gedaan op de offerzin van het Nederlandse volk, ook zullen aanzienlijke bedragen voor herstel en schadevergoeding voor rekening van de schatkist komen. Te verwachten is, dat daarvoor, mede zal kunnen wor den géput uit tegenwaarderekeniug verkregen uit de dollarhulp. Zodra de Regering beschikt over vollediger gegevens omtrent de om vang en de gevolgen van de ramp. zal zij de Staten-Generaal nader inlich ten, ook wat betreft de te treffen maatregelen. GEEN EXPORT VAN AARD APPELEN AM de voorziening van het Neder- landse volk met aardappelen zo goed mogelijk te verzekeren, is, in af wachting van een nader overzicht van de aardappelpositie, de export van aardappelen stop gezet. Daarnaast heeft het Min. van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening besloten maximum-prijzen af te kon digen voor de aardappelen. In de door de watersnood getroffen gebieden zijn grote hoeveelheden kleiaardappelen verloren gegaan. Voorlopig is er ech ter nog geen reden om aan te nemen, dat de beschikbare voorraden niet toereikend zouden zijn. Wel zullen ge deeltelijk zandaardappelen moeten worden geconsumeerd. DE PRIJZEN |"~\E prijsregeling is per 4 Februari a.s. als volgt: de consumptieprijs is bij verkoop aan de consument, waaronder niet alleen gewone ver bruikers, doch ook hotels restaurants en ziekenhuizen worden gerekend, be draagt voor kleiaardappelen IS cent per kg. en voor zandaardappelen 16 cent per kg. Voor thuisbezorgen mag één cent per kg. extra worden bere kend .De kleinhandel is verplicht de aardappelen te voorzien van een dui delijke aanduiding, betreffende de verkoopprijs en de soort der aardap pelen naar de onderscheiding zand en kleiaardappelen. De marge voor de kleinhandel is drie cent, voor grossiers 2,75 cent en voor de lanahandel 0,75 cent per kg. T~Ne burgemeester van de gemeente Fijnaart en Heiningen verklaart, dat onderstaande personen, welke overleden zijn te Fijnaart zijn ge ïdentificeerd. 1. Slikboer, Adriana Wilhelmina, ge boren lS-ll-'04. 2. Polak, Adriana. Jolanna, geb. 22 Augustus 1906. Willemstad. 3. Hollemans, Maria, geb. 15 Juni 1946, Fijnaart. 4. Hartveld, Pietemella, geb. 15-1- 1910 Fijnaart. 5. De Geus Leendert, Maciel, geb. 22 April 1936, Breda. 6. De Geus, Christiaan, geb. 28 Juli 1946, Fijnaart. In militaire sloep naar ingesloten stad (Van onze redacteur) WILLEMSTAD, 3 FEBRUARI Er lag géén glimlach op het gelaat van burgemeester Cor van der Hooft van Willemstad, maar volledig terneergeslagen was deze magistraat toch niet. Hij vertelde en het was begrijpelijk, dat dit het eerst op het woord werd gegooid, dat Willemstad de ramp betrekkelijk goed heeft doorstaan. In het centrum zijn geen doden te betreuren, in de polders rondom het rampenstadje zijn waarschijnlijk evenmin slachtoffers gevallen. De mensen in dit gebied hebben zich vei lig kunnen houden op de bovenverdiepingen van hun woningen. In Willemstad zelf, het water is uit de straten geweken, heers te een enorme bedrijvigheid De bakker wandelde er met brood langs de huizen. Bodes van het gemeentehuis droegen bulletins, waarop te lezen stond, dat niemand zonder toestemming van burgemeester van der Hooft het stadje mocht verlaten. „Zondagnacht om twaalf uur werd de toestand in Willemstad critiek Het water stond hoog aan de Parade en de mogelijkheid was zeer groot, dat de dijken zouden doorbreken. Nood seinenen werden uitgezonden, maar spoedig werd begrepen, dat er met geen mogelijkheid enige redding zou opdagen. Toen braken links en rechts van het stadje, dat bleek tenminste later de dijken. Willemstad werd om ringd door het water. Er was geen andere uitweg, dan binnen de wallen te blijven, de benedenverdiepingen ontruimen en de b vol te proppen met spulletjes. Het water steeg kwam gedurende al deze dagen van de ramp niet hoger te staan dan een meter. Doordat er enkele booties waren was het mogelijk een verkeersdienst jeucueuvci uieyingen bovenverdiepingen iet alle mogelijke iter steeg maar het te onderhouden in het stadje. Hotel Wignant werd ingericht tot een nood hospitaal. Dit was een veiligheids maatregel, nodig om eventuele ge wonden te kunnen helpen. Mater, v was er aanwezig In het depot van het Rode Kruis. Inmiddels deden de koeriers, die door de burgemeester waren gechar terd, uitstekend werk. Zij riepen de mannen op, die nodig waren om de dijken te dichten en de ingang \anuit Fijnaart naar Willemstad af te sluiten. De pompinstallatie van de brandweer werd opgetrommeld en begon een simpele ,maar enorm waardevolle be maling. De verbindingen met de rest van het land waren verbroken. Het was slechts zaak zoveel ais het kon te redden en niet op hulp te rekenen. Er zwierven vliegtuigen boven de stad, toen het Maandagmorgen licht ITven na tien uur was het mogelijk om in een militaire sloep naar Willemstad te varen. Sergeant Oost veen uit Vught soldaat Dekker uit Bodegraven en sergeant Lodders uit Vught bepaalden, dat er plaats was voor één persman in het kleine schuit je, waarin een telefoonkabel werd ge laden. Om, indien nodig, zoveel moge lijk mensen te kunnen meenemen werd geen verlof gegeven aan de pers fotograaf deze expeditie mee te ma ken. De tocht naar Willemstad was practisch zonder gevaar. Natuurl k bestond er de mogelijkheid, dat het bootje zou blijven steken op een zandbank of tegen een telefoonpaal zou klotsen. De militairen namen ech ter alle voorzichtigheid in acht. Af wisselend roeiden zij tegen de nog vrij sterke stroom op. Langzaam naderde het kleine vaartuig Willemstad. Even voorbij de verlaten woning van bur gemeester van der Hooft, daar waar honderden mannen werkten om een gat te dichten, was het mogelijk „aan wal" te gaan en naar het gemeente- j huis te wandelen. De militairen hadden bepaald, dat het bootje over een kwartier opnieuw zou vertrekken in de richting Fort de Hel. Het was dus noodzakelijk om snel te zijn en toch hier en daar een glimp op te vangen. NOODSEINEN begon te worden. De Willemstad'!» rs zagen de toestellen cirkelen, maar meer ook *-rt. Er was voldoende voelsel en voldoende veilig'..ed". RADIOZENDER VYfethouder Dekkers vertelde op weg te zijn naar Fijnaart, van waaruit hij verdere maatregelen zou nemen. f Men kent het vernaai van net wiegje, dat tijdens de verschrikkelijke Novemberdagen van 1421 (St. Elisabethsvloed) kwam aandobberen. Hoewel de kat, die het bedje in balans hield, ditmaal ontbrak, toch kwam ook nu een eenzaam bedje aangedreven. Het was een bedje uit Willemstad dat een eenzame reis maakte naar Fijnaart. Vf/ethouder Dekkers vervolgde zijn vv verhaal „Maandagavond slaagden er de eer ste boten in Willemstad te bereiken. Het was natuurlijk een verlossing. Niemand had er enig idee van hoe de toestand zou zijn in de rest van Bra- brant. Berichten daaromtrent waren niet binnengekomen. Met de zender kwamen ook de eerste kranten bin nen. Toen stonden de mensen, die de straten reeds konden betreden, wel als vastgenageld aan de grond. Ieder een dacht, dat Willemstad ontzettend zwaar was getroffen, maar de lezing van de berichten verhaalde toch wel, dat het overige deel van het land zwaarder was geteisterd dan het rampenstadje!" De wethouder begon inmiddels zijn maatregelen te nemen om naar Fij naart te trekken. Nog enkele minuten resteerden er om een kort bezoek te brengen aan het .gemeentehuis. Daar zat burgemeester van der Hooft, die vertelde, dat het grootste gevaar was geweken. „In Willemstad is fantastisch ge werkt. De mensen hebben zich op schitterende wijze gehouden aan de orders, die uitgevaardigd worden. Dat moest om een catastronhe te voorko- Als het water rustig blijft kan worden gezien wat er verder tc ge beuren staat. Aangezien Maandag avond een radiozender op het ge meentehuis kwam en het contact met het „vasteland" werd verkregen, wor den nu maatregelen genomen. Omdat het thans veilig is en het niet is aan te zien. dat opnieuw de toestand critiek zal wewden. blijven de gemeentenaren in Willemstad. Voed- se! wordt aangevoerd. Het verloopt prima". Het werd hoog tijd terug te keren naar het bootje. In de straten van het rampenstadje liepen enkele koelen rond. Mannen, gewapend met schep pen. reden tussen cie hu.za.i of liepen er. Er was geen tijd mee-- naar de werkzaamheden aan de dijk te gaan zien en daarvan een beeld te geven. Het „kwartier" Willemstad was ver streken. Oostveen. Dekker en Lodders tonden ongeduldi- te C appelen. De PTT-kabel was gelegd. WILLEMSTAD WAS VEILIG. Dat was de conclusie na drie uur varen! 7. De Geus, Jan Dirk, geb. 5 Januari 1948 Fijnaart. 3. Van Mam Ik, G err it Johannes, geb. 13 Januari 1924 Willemstad. 9. de Wit, Maris, geb. 15 October 1921 Willemstad. 10. Hollemans. Hermanus Leendert. geb. 12 Mei 1943 te Willemstad. 11. Suijkerbuijk, Antonïa. Elisabeth, geb. 17 Juli 1876 te Steenbergen, 12. Knook, Johanna. Adriana, 26 Fe bruari 1924 ie Fijnaart. 13. Driesprong Jan Ollivier, geb. 1 Juli 1874. 14. Koetsenruijter, Petrus Gerardus Adriana geb. 2 April 1950 te Fij naart. 15. Koetsenruijter Lucia Adriana Ma ria. geb. 29 Augustus 1951 te Fij naart. 16. Macay, Peter George, geb. 7 Oc tober 1943 te Fijnaart. 17. Leij dekkers, Martinus. geb. 28 Mei 1880 te Dinteloord. 18. Janneke Driesprong geb. 31 Ja nuari 1906. 19. Johanna Knook, geb. 19 Mei 1920 te Fijnaart. 20. Teuntje den Hollander, geb. 20 October 1900. 21 Wed. Slikboer, Adriana, geb. 1 Mei 1879. R.I.P. VERMISTEN pnkele lijken werden nog niet ge- identificeerd. Het aantal vermiste personen is nog zeer groot. Het werd Dinsdagmiddag om vier uur op het gemeentehuis op veertig geschat. van aanbiedingen en aanvra- J gen in verband met de hulpverle- t ning is het nuttig de volgende t adressen en telefoonnummers te noteren: t Aanbiedingen: kleren, schoeisel t en dekking Den Haag tel. 1S4790, marconisten kunnen zich melden J Den Haag tel. 773030. artsen kun- i nen zich melden Den Haag tel. 554835, (voorlopig zijn er voldoen- J de), vaartuigen melden bij de pl. J bevrachtingscommissaris auto's bij t de Rijksverkeersinspectie in het district waar men woont .radio- zenders aanbod en aanvraag Den t Haag tel. 773030. t Aanvragen: mobilofoons met centrale zenders van de politie J Utrecht tel. 16575. medicamenten t Den Haag tel. 184790. levensmid- delen Den Haag tel. 184790. elec- tro-technisch materiaal enz. Arn- f hem tel. 21441, huisvesting, woon- t ruimte of aanvragen om woon- ruimte Min. Binnenlandse Zaken, J evacuatiecommissie Den Haag tel. t 183820. gelden storten op Nat. t Ramoenfonds giro 9575 Den Haag, eraafmateriaal Den Haag tel. J 776890. Indien telefonisch onbereikbaar dan berichten doorgeven aan Re- geringsvoorlichtinssdienst. Wasse- i naarseweg 40, Den Haag. tel 183830.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2