Er komt lijn in de hulp van de hoofdstad Waar uitgaan helpen is Alle aanbiedingen naar de juiste organen Ruim 75 ton is al weg GELD: met overwerken en clubkas Verpak alles verstandig Liede Tilanus overleden VISSERSVLOOT VAART TE HULP Monsterschaakkamp in Effectenbeurs Concerten, toneel, film, wedstrijden Ook amateurs in actie Mr dAilly is overal Buitenlandse collega's HET VRIJE VOLK DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 (Van een onzer verslaggevers) Meer dan 75 ton kleding, de kens en schoeisel heeft het Rode Kruis Maandag uit Am sterdam met tientallen vracht wagens naar de getroffen ge bieden gestuurd. Vanmorgen zijn alweer tien volgeladen vrachtwagens van het Veilig heidsmuseum naar Bergen op Zoom vertrokken. Ploegen scholieren staan op de stoep en in de gangen als een le vende transportband. Beurtelings laden zij de vrachtwagens vol en los sen ze weer andere auto's, die met nieuwe zendingen kleding blijven aanrijden. Binnen in het museum helpen 150 vrouwen en meisjes bij het sorteren van de goederen. Jurken, jassen, kostuums gaan op hangers aan de grote rekken, die kris-kras tussen de tentoongestelde machines zijn neer gezet. Iedereen rent In een andere hoek van dit vtf udsoortige warenhuis worden grote zakken met schoenen aange voerd. Ze worden getransporteerd op geschonken kinderwagens, die als lorries worden gebruikt. Iedereen rent met pakken in alle richtingen en niemand zegt een woord. Nie mand weet ook precies, wie de lei ding heeft, maar alles gaat perfect en razendsnel. Aanbiedingen voor hulp blijven van alle kanten binnenstromen. Gis teravond werd een oproep gedaan voor vijftig meisjes, die bij het in pakken moesten helpen. Binnen een uur stonden er 2000 voor de deur. In het gebouw van het Rode Kruis aan de Paulus Potterstraat heerst dezelfde onbeschrijfelijke drukte, als in het museum. Tussen de rijen nieuwe collectanten staan tientallen mensen, dje vervoer, kribben, kook potten en wat niet al komen aanbie den. Loodzware bussen Hoeveel er bij de collecte in de hoofdstad al is opgehaald, valt nog met geen mogelijkheid te schatten. De collectanten weten alleen, dat alle bussen, waarmee zij thuis kwamen, zwaar als lood waren. „We krijgen ontzaglijk veel. maai de stroom van gaven moet blijven doorgaan, zolang de stroom van slachtoffers blijft groeien", zegt het Rode Kruis. Wat het meest nodig is? Alles, èlles is het meest nodig. (Van een onzer verslaggevers) Het personeel van zeer veel Amster damse bedrijven al zal overwerken of enkele uren loon afstaan ten bate van de slachtoffers in het verdronken land. Mogen we enige voorbeelden geven? Het zijn slechts voorbeelden en het is bij lange na geen volledige opsomming. Zo brachten honderd man van „Transforma" 2026.93 op. een be drag. dat door de directie is verdub beld. Het personeel van de Amster damse Kininefabriek werkt zelfs vier uur extra en ook daar verdubbelt de directie de som. die dan ƒ7.000 wordt. Vijf en dertig mensen op de constructiewerkplaats „Heemskerk" werken op een snipperdag en dragen het loon af: weer doet de directie er hetzelfde bedrag bij. De twintig man van een restaurant op het Rem- brandtsplein staan Zondag al hun verdiensten af. Vijftig nieuwe dekens zonden de marktkooplieden van de Ten Katestraat met een eigen auto naar het Rode Kruis in Rotterdam. En zo kan men doorgaan. Een heel mooi gebaar willen we nog vermelden, een gebaar van het personeel van drukkerij Dico. Deze drukkers geven het geld (ƒ1.000. dat zij hebben gespaard voor hun jaarlijkse uitgaansdag. Ze gaan dit jaar dus niet uit. En veel klaverjasverenigingen héb ben al in de kas gekeken. Eén van de clubs spant de kroon met 270,—. De klaverjassers van De Voorwaarts schonken ƒ40,— en die van Nooit Gedacht stonden 25,af. Zo helpt Amsterdam ook met geld. Want er kan niet genoeg geld gestort worden op postgiro 0575 van het Na tionale Rampenfonds. Uitgesteld Het. Harmoniecorps P. J. Troelstra houdt vanavond, in verband met de ernstige toestand, geen repetitie, noch voor leerlingen, noch voor mu zikanten. De eerstvolgende repetitie vindt plaats Zondagmorgen half tien. UT DE PARTIJ. Als een speciaal beroep op de leden van de Vrouwen bond van de Partij van de Arbeid voor hulpverlening moet worden gedaan, zal dit in deze rubriek bekend worden ge maakt. Anders richte men zich tot de officiële gemeentelijke Instanties. NIF.UV WEST. Deze afdeling belegt op Vrijdag 13 Februari in het gebouw Marcantl, Jan van Galenstraat 810, een huishoudelijke vergadering. Aan de orde komt oa candidaatstelhng leden voor het Partijbestuur, en behandeling Ingekomen amendementen op de Con- gresvoorstellen. Congresvoorstellen zijn verkrijgbaar bij: C. H. R. Schreuder. Juliana van Stolbergstraat 7: Bronk- horst, Bos en Lommerweg 231-11. Wil- lems, Sinjeur Semeijnstraat 35 en bij de secretaris. Fpfw kstraat 39 huis. Namen van candldaien kunnen tot 11 Februari worden Ingezonden bij de secretaris, Hofwljcksuaat 39 huls. Een bereidverklaring van de gecandideerden moeten worden bijgevoegd. Na afhan deling van de agenda spreekt pg. A. Mozer over „De Socialistische Inter nationale". (Van een onzer verslaggevers) „Het lijkt precies op de eerste dagen van de distributie. Ieder een vraagt, iedereen belt op, iederen biedt aan... Maar nu komt er toch een beetje lijn in de hulpverlening der Amsterdammers. We hebben ons tot taak gesteld alles zo geordend mogelijk te doen afvloeien naar de daarvoor bestemde kanalen. Er komt tekening in de toestand; we weten nu waar we aan toe zijn. Voorlopig althans." De administrateur van de afdeling levensmiddelenvoorziening, de heer Bcsanger, zit achter zijn bureau in het stadhuis. Zijn ene hand aan de telefoon, die na ieder gesprek weer opnieuw rinkelt, de andere hand op een stapel lijsten vol aantekeningen: adressen voor woonruimte, aanbiedingen van allerlei aard, van cartonnen dozen tot pompinstallaties. r~ Men krijgt in het Amsterdamse stadhuis de zaak nu wel onder de nie. Met een staf van acht man erkt de heer Besanger in hoog tempo om te zorgen dat de hulp pre cies daar terecht komt waar hij het meest nodig is. Dat is: geld bij het Rode Kruis, kleding bij de Sociale Raad in het gebouw Ceres aan de Nieuwe Prinsengracht. Ook auto's worden aangeboden voor de hulpverlening. De adressen worden doorgegeven naar de Rijks verkeersinspectie. Konmgslaan 32. Vaartuigen van allerlei aard gaan op een lange lijst naar de Centrale Be vrachtingscommissie in de Koop mansbeurs aan het Damrak. Voed sel dat wordt aangeboden wordt ter besclukking gesteld van de Provin ciale Voedselcommissaris in Zuid- Holland. Duizcnd-cn-één aanbiedingen wor den er gedaan van waterpompen tot jute-zakken, van kisten tot dekens en wat niet al! In kamer 49a komen al die aanbiedingen binnen worden geregistreerd, zodat men een duide- lijk overzicht heeft van hetgeen be schikbaar is. Geen evacué's Amsterdam beschikt op het ogen blik over voldoende adressen om eventueel évacué's uit de noodgebie- den te kunnen opnemen. Het is ech- ted vrij zeker zo vertelde de heer Besanger ons dat Amsterdam niet zal worden aangewezen als plaats voor geëvacueerden. Althans, zoals de situatie tot vandaag was. Amsterdam is klaar om bij te springen in de hulpverlening op vrij wel ieder gebied, wanneer dat nodig mocht blijken. Een Amsterdamse firma heeft een partij van 100.000 Jute-zakken aan geboden. Een ander stelde kookpot ten beschikbaar. Een Engelse firma heeft toegezegd via een Amster dams agentschap 300 pomp-aggre- gaten mèt en zónder benzinemotor te zullen sturen. Er kwam een aan bieding binnen van houten kisten,, een andere van cartonnen dozen en ook/ander verpakkingsmateriaal wérd toegezegd.' Voor al deze aanbiedingen zoekt het bureau nu plaats. Klakkeloos er gens heen zenden zou nutteloos zijn. Met heeft zich tot taak gesteld te zorgen, dat al die goederen daar ko men. waar zij het meest nodig zijn. Overbodig te melden De heer Besanger vestigde nog eens onze aandacht op het overbo dige van aanmelding van arbeids krachten aan het stadhuis. Die aan melding heeft op deze plaats geen nut en stagneert de drukke werk zaamheden van het bureau. Als er hulpkrachten nodig zijn, wordt dat direct bekend gemaakt. Vanmorgen zijn er op eigen gele genheid toch vluchtelingen naar Am sterdam gekomen. Het was een gezin van zes personen, dat onderdak dacht te vinden bij familieleden. Maar de familie had geen plaats in de eigen kleine woning. Bovendien was er voor dit gezin ook geneeskun dige hulp nodig. Later meldde zich iemand uit Werkendam, ook al op eigen gelegenheid naar de hoofdstad gevlucht. Voor dergelijke gevallen was spoe dig een oplossing gevonden. Maar als er te veel ongeorganiseerd gebeurt, zouden zich toch wel moeilijkheden kunnen voordoen. Daarom verzoekt men dringend zich te houden aan de adressen der organen die voor be paalde gebieden der hulpverlening zijn aangewezen. Dat is in aller belang! Een advies, voor wie kleding af staat: verpak alles goed. Bindt schoenen stevig aan elkaar en hecht sokken van één paar aan elkaar vast. Doet u het niet, dan raken losse exemplaren weg en zijn ze voor gebruik verlorpn. Ten slotte: vermeldt op kleding en schoeisel steeds duidelijk de maat. Op ruim 81-jarige leeftijd is over leden mevrouw Eisenloeffel, in de oude socialistische beweging beter bekend onder haar meisjesnaam Liede Tilanus. Samen met me vrouw Wibaut en Carry Pothuis Smit heeft zij voor de socialistische scholing van de Nederlandse arbei dersvrouwen een respectabel stuk werk verricht. Met haar verschel den is geen van het drietal, waar aan de socialistische beweging in Nederland zoveel dank is verschul digd, meer in leven. Mevrouw Tilanus is van 1919 tot 1935 onafgebroken lid geweest van de Amsterdamse gemeenteraad, waarin zij zich bijzonder beijverde voor verbeteringen op het gebied van het ziekenhuiswezen en de ge neeskundige dienst. Dertig jaar lang heeft zij, met mevrouw Wibaut als mede-redactri ce, het kinderblad van de Proleta rische Vrouw geredigeerd. Zij lever de ook letterkundige bijdragen voor de kinderboeken „Het gezellig Huis gezin''.;,«n „Zonnig Thuis". De crematie van het "stoffelijk overschot zal geschieden Donderdag 5 Februari, na aankomst vande trein 13.01 te Driehuis-Westerveld. Vergifweggenomen door kinderen Uit een fotografisch atelier aan de Oudezijds Voorburgwal is, vermoede lijk door kinderen, Maandag een hoe- eelheid sulfocyanide weggenomen. De stof lijkt op geklonterde suiker en men vreest, dat de kinderen het voor snoepgoed aanzien. Alle ouders uit de buurt wordt dringend aangeraden te onderzoeken, of hun kinderen de zwaar vergiftige stof niet in hun bezit hebben. Waarheen vandaag? Carré: 8 u. Circus Strassburger. Centraal Theater: 8 u. Vla Lissabon. De Kleine Komedie: 8 u. Potasch en Perlemoer. Lelrlsepleln Theater: 8 u. Blbelonlë. Stadsschouwburg: 8 u. G'schichten aus dem Wienerwald. Bioscopen: Alhambra: De verboden Christus (18 J.)Dag. 2.15, 7. 9.30 uur. Apollo: Tot inkeer (18 J.). Dag. 2. 7.15, 9.30 u. Astoria: Geen uitweg (14 j.). Vrijd. t.m. Wo. 7-9 u. Ma.mid. 2 u.; Wo. 2 u. Jeugdmat. Do.av. 8 u.; De melkweg heeft geen wegenwacht (14 j.l. Blo: De tante van Charlie (a.l.). Dag. 2, 7.15, 9.30 u. Capitol: Blanke ballast il8 J.). Dag. 2, 7.15. 9.30 u. Ceintuur: Anna f 14 J Dag. 2. 7.15, 9.30 u. Ci neac Damrak: De eerbiedige lichte kooi (18 j.l. Dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30. 7.30. 9.30 u.Cineac Regullersbree- straat: van 9 u. af doorlopende actua liteiten. City: Het mysterie van de gouden adelaar (14 J.l, dag. 2.15, 6.45, 9.30 u. Corso: Operatie Cicero (14 J.), dag. 1.30. 3.45. 7.15. 9.30. Cultura: Af fair In Trinidad (18 j.l. Dag. 2.15, 8 u. Desmet: Achter gesloten gordijnen (18 j.i. Dag. 2.15. 7.15, 9.30. De Liefde: Van een bruiloft komt een bruiloft (a.l.). Dag. 2.30, 8 u. De Uitkijk: The ?alloping major (a.l.). Dag. 1.15, 330, .15, 9.30 u. Edison: The crimson Pi rate (14 J.l. Dag. beh. Do. 7.15. 9.30; Zo. 1.30, 3.30, 7.15, 9.30: Dl., Wo. 2. Do. 7.15. 9.30 u.: De laatste reis (14 j.). Hallen: Singing in the raln (a.l.). Dag. 2, 7.15. 9.30. Hollandla: Diabüto (14 j.l. Ma. t.m. Do. 7.45: Dr Jekyll and mr Hyde (18 J.). Kriterlon: Le plalsir (18 j.l. Dag. 2.30, 7.15, 9.30 u. Luxor: 9.30 u. Do.: Gouden oorringen (18 J.). Wo. 1.30, 3.30 Jeugdmatinee: Ki-ka- kolonel. NÖggerath: Morphine (18 J.). Dag. 1.30, 3.45. 7.15. 9.30 u. Odeon: Ter wille van haar kind (18 J.l. Dag. 7.30, 9.30 u. Ma. 2 u. Passage: Storm over Malakka 114 J.l. Dag. 1.30, 3.45, 7.15, 9.30 u. Plaza: Bureau Zedenpolitie (18 J.l. Dag. 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30 u. Cinema Parislen: Zondige le vens (18 J.l, aanv. 12 u. Rex: De El- lendlgen 14 J.l. Dag. 2, 7.15, 9.30 u. Rialto: Op het scherp van de snede (18 J.). Dag. 1.15. 3.30, 7.15, 9.30 u. Roxy: Don Camillo (a.l.). Dag. 1.30, 3.45. 7.15, 9.30 u: Royal: De laatste grens (14 J.). Dag. 1.30, 3.45, 7, 9.30 u. Tuschlnskl: Sterren stralen overal a.l.iDag. 2.15, 7, 9.30 u. Van Swln- den: De knuppel ln het apenhok (a.l.). Dag. 7.15, 9.15 u. Victoria: Casablanca (18 j.l. Dag. 2, 7.15, 9.30 u. West End: Trelnroof in Missouri (14 j.). Dag. 2, 7.15, 9.30 u. Cinema Hollandia: Treln roof in Missouri (14 J.). Dag. 7.15, 9.30 u. Wo. 2 u. Honderd, zeven en zestig vissers schepen zijn vannacht het IJ en de Kostverlorenvaart doorgevaren op weg van Waddenzee en IJsel- meer naar de plaatsen, waar deze kleine, platboomde schepen hulp kunnen brengen. Het personeel van de gemeente lijke dienst van Sluis-, Brug- en Havengelden heeft een prachtige prestatie verricht: dc middag- ploeg bleef vrijwillig de hele nacht in dienst om een snelle doorvaart te verzekeren. Met vijf en twintig tegelijk zijn de scheepjes doorgelaten. Dat heeft in totaal het weg- en tram verkeer veel tijd, en de spoorwegen zelfs een uur gekost, maar wie zou in déze omstandigheden klagen? De foto van de ontroerende stoet is genomen aan de Kostver lorenvaart bij de Baarsjes. Er is spontaan een monsterschaakwedstrijd georganiseerd ten bate van de slachtoffers van de watersnood. Het wordt een simultaan seance. waarvoor zich meer dan een dozijn internationale en nationale grootmeesters en meesters beschikbaar hebben gesteld en waaraan, naar men hoopt en verwacht, enige honderden Amster damse schakers zullen deelnemen. Dr Euwe, Donner. Prins, Cortlever, Van Scheltinga ziehier enkele namen, die zelfs tot de niet-ingewijden in het spel van Cai'ssa boekdelen spreken. De organisatoren: VAS, ASC, ASB en Effecten beurs. Donderdag reeds is het aantreden geblazen voor dit, vermoedelijk het grootste simultaanfestijn dat de hoofdstad tot dusver heeft gekend. Donderdagavond om half acht in de grote zaal van de Effectenbeurs, die gratis voor het goede doel is afgestaan. Aanmeldingen uitsluitend aan de zaal entréegelden voor deel nemers ƒ2,50. voor junioren (tot zestien jaar) ƒ1,50 en voor toe schouwers 0,50. Minnaars van de vier en zestig velden: dit is UW unieke kans. Houdt deze Donderdagavond vrij, meet uw krachten met de grootsten onder uw schakende landgenoten en... levert ook op deze manier een bescheiden bijdrage tot leniging van de nood die over zovelen is gekomen! Werkster betrapt bij schandelijke diefstal In het Veilighèidsmuseum werd Maandag een 40-jarige werkster ge arresteerd, die zich uitgaf als ge- evacueerde en geschonken kleding stond te passen. Een van de help sters van het Rode Kruis kende haar en waarschuwde de politie. De 28-jarige man. die ln de Zaan- straat werd gearresteerd, omdat men hem van een inzameling ten eigen bate verdacht, is weer op vrije voeten gesteld. Bij nader onderzoek bleek, dat hij inderdaad in overleg met het Rode Kruis werkte. Raadsleden houden spreekuur Hedenavond 3 Februari houdt A. S. Herfst, lid van de gemeenteraad voor de P.v.d.A.. van acht tot negen uur spreekuur in gebouw Franken- dael. Fahrenheitstraat, Donderdag 5 Februari houdt mr R. v. d. Bergh. eveneens socialistisch raadslid, van half acht tot half tien spreekuur ten huize van de heer F. Ottenhof, Rietwijkerstraat 39 huis. Standwerkers, leden van de sectie standwerkers van de Centrale Ver eniging voor Markt-, Straat- en Ri- vierhandel. zullen op Woensdag 4. Donderdag 5 en Maandag 9 Februa ri van 10 tot 5 uur in een muziek tent op de Dam het Rad van Avon tuur laten draaien ten bate van de getroffen gebieden. De prijzen daarvoor zijn door Am sterdamse firma's welwillend afge staan en de gehele opbrengst is voor het Nationaal Rampenfonds. Eén stroom van aankondigingen van sportwedstrijden, film en toneelvoorstellingen, concerten en tentoonstellingen ten bate van het Nationale Rampenfonds blijft op onze redactie binnen vloeien. Hier doen wij wederom een greep uit het vele, dat par ticulieren, verenigingen en organisaties onder de aandacht van het Amsterdamse publiek willen brengen. De lijst is waarschijn lijk onvolledig. dagavond in de Kleine Komedie, zal eveneens in het Rampenfonds wor den 'gestort. Toneel. De toneelvereniging Era to speelt Donderdagavond 5 Februari „Van ander Ras" in de zaal Ons Ge noegen in de Elandsstraat, In dezelf de zaal geeft de toneelafdeling van Ons Genoegen Vrijdagavond 6 Fe bruari „Smeulend Vuur". Kaarten: tel. 35761. Wij beginnen met de concer ten. Jo Vincent. Annie Woud en Piet van Egmond treden Zondagmid dag om drie uur op in de Oude Kerk. De toegang is vrij. de opbrengst van een collecte voor het Rampenfonds. Vier koren zingen Maandag 9 Fe bruari, 8 uur. in het Concertgebouw. Zij zijn GEWA van het Gemeente Energie Bedrijf, het Postaal Mannen koor. het koor van de Plaatselijke Telefoondienst en het Shell-mannen- koor. Belangeloze medewerking ver lenen Gré Brouwenstijn, Frans Vroons, Anton Elding en Pierre Palla. Kaarten a 1.50 aan de be kende adressen. Ook het Concertgebouworkest zal op korte termijn, onder leiding van Rafael Kubelik een concert geven ten bate van de slachtoffers van de ramp. In de Westerkerk geven Simon C. Jansen, orgel. Otto Couperus, bas, en Coen van Slogteren, hobo. Woens dagavond 14 Februari een concert, waarvan de opbrengst geheel ten goede zal komen aan het Rampen fonds. Het programma is gewijzigd; de toelichting zal vervallen. Otto Couperus zal o.a. de Emste Gesange van Brahms zingen. De opbrengst van de voorstelling van „Potasch en Perlemoer", Vrij- Collectanten T^et is nu eenmaal zo ln ons geciviliseerd bestaan, dat elke #-ƒ gebeurtenis van formaat onmiddellijk alle publiciteitsmid- *■-*- delen in het geweer roept. De kranten en de persbureau's. fotografen en cineasten, de radio en de televisiestaven werken op het ogenblik óók op hoogspanning. Voor een groot deel kun nen ze bemiddelend optreden en daardoor de nood helpen lenigen. Voor een ander deel kunnen ze slechts verslag uitbren gen. en al is dat laatste zeker geen directe hulpverlening te noemen: onmisbaar is die berichtgeving evenzeer. Men wil en moet in tijden als deze op de hoogte blijven. Onwetendheid geeft groter gevaar voor wanorde. Ik wilde, dat Ik u de keu- slag had kunnen waarnemen, ken van de krant eens zou Met kaarten, fototoestellen, kunnen laten zien. deze dagen, dikke jassen („Goed voor Gisteravond waren er, midden Groenland") en laarzen stap- in de drukie van onze eigen ten de Denen even later in de Burgemeester cl Ailly is in redactie, enkele buitenlandse auto van een Amsterdamse deze dagen voor iedereen te be- collega's binnen komen vallen, persfotograaf en reden af, hij Vers uit Scandinavië hierheen richting Zeeland. „Kijken, een Zweedse en waar we komen kunnen". De Zweed ging per trein. Journalisten voelen zich Bob van Dam van de pers zijn overal ter dienst van de KLM vertelde reiken. Dat wil zeggen: staaf voor iedereen open, want gevlogen: De scholieren, die in de of hij voortdurend te bereiken twee Deense verslaggevers, hoofdstad bij duizenden met valt is een tweede. Dan is hij Journalister collectebusjes rammelen, bel- weer daar. dan hier in de overal thuis. len in talrijke straten ook stad. Dc foto toont hem in het wereld hetzelfde en staan el- me nog, dat het gisteravond huis-aan-huLs aan Zodat het Veiligheidsmuseum, de grote kaar overal bij De Noorderlin- op Schiphol ..krioelde" van de helemaal niet verwonderlijk is. opslagplaats van het Rode gen installeerden zich hier dan buitenlandse verslaggevers, die dat op een huisdeur in Zuid Kruis, waar hij te midder- ook direct achter hun schrijf- allemaal direct naar de ge- GEEN SIRENES? Er waren twee dingen, waar de buitenlandse jour nalisten, die even in Am sterdam rondgekeken had den. zich sterk over ver wonderden. Ten eerste: dat er geen algemene rouw was afgekondigd in het hele land. Ik heb geantwoord, dat wij nog te veel on heilstijdingen te verwerken hebben, dan dat wij ons reeds zouden kunnen gaan bezinnen. Maar dat dit later zal volgen als we de omvang van het vreselijke verlies kunnen overzien. Ten tweede vonien de vreemde verslaggevers het eigenaardig, dat er in Am sterdam niet voortdurend sirenes loeiden en klokken beierden... En maar tikken Wie „Schoevers" binnen loopt, in de Van Baerlestraat,, hoort daar het getik van tal rijke schrijfmachines, dat door allerlei deuren dringt en zich vereent tot een constant ge ruis. Met dat geluid als ach tergrond kan men er op het ogenblik in één van de kamers de tentoonstelling „Veertig jaar Schoevers" bekijken. Heel veel foto's en oude krantenknipsels, merkwaardige ouderwetse schrijfmachines, de voorlopers dus van mijn eigen trouwe tikapparaat, en allerlei getypte „schilderijen" (in kleuren zelfs) kan men er zien. De tentoonstelling duurt tot en met 6 Februari en is dage lijks open van elf tot vijf en van zeven tot negen uur. PORTEMONNAIE met ongeveer 75 in telefooncel W. P. Taats Bureelehef W. P. Taats van de Griffie heeft Maandag zijn veertigjarig ambtsjubileum op Amsterdamse Kantonge- uai, mi iiuuurui m tiuiu wuui nij it mraim- wiv uu tri i. avmci uuii onuiji- _i,t ia,„„ t. een briefje met de volgende nacht even poolshoogte kwam machines en toen ik binnen- troffen gebieden wilden en maireiaaisgraent laien liggen, recht gevierd. Gistermiddag is mededeling te lezen viel: „Collectanten,bel niet aan! U had al tientallen voor gangers". HOED gevonden Terug te krijgen: Romb. Hogerbeets- straat 82. Aan hetzelfde adres ligt boodschappennetje, ge- ien voorman Bambers, vonden in de De Clerqstraat. Boekbinderij Proost. kwam, zat één van de Denen allemaal hulp van de Neder- Zaterdagmiddag. Wie brengt hij daar op de Weteringschans op mijn stoel een lang ver» landse collega's vroegen. hem terug aan J. v. d. V - haal door le bellen naar zijn De wereld weet en zal weten Groenendaalstraat 34 hs, Bezorgster mevr. Van Velt- krant ln Kopenhagen. Eén hoe Holland het water be- 84566? huysen van H.V.V., Adm. de vloed van ivoor mij) onbe- vecht. Ruyterweg 309 huis. verloor grijpelijke keelklanken. „Wat m|'— ]eren denk waren dat. duizend 9575. VOOR WIE HET NOG woorden ongeveer?" vroeg hij NIET PRECIES WIST' 9575 bruine, rechter, handschoen op route woning. gehuldigd. Het spreekt vanzelf, dat ik mijn hartelijke geluk wensen toevoeg aan alle felici taties, die hij al in ontvangst heeft mogen nemen. Elckerlyckstraat, Zondagmid- toen hij klaar was. „Ongeveer IS HET POSTGIRONUMMER dag. Vinder kan eventueel bel- wel", antwoordde ik. hoewel VAN HET NATIONALE RAM- KINDERCAPE met capu chon. gevonden Zaterdagoch tend in Marnixstraat. ligt bij Een fietstas met. camou flagejas en brood is Donder- 26 Jan. verloren door J, p.a. ik geen enkele scheiding tus- PENFONDS IN DEN HAAG. mevr- Bout- Van Oldenbarne- Faber, Kramatweg 19-11 sen de woorden van zijn ver- 9575. veltótraat 87 b-IL Op ditzelfde telefoonnummer kun nen verenigingen, die voor het Ram penfonds willen spelen, zich in ver binding stellen met de zaalhouder van Ons Genoegen. Hij stelt zijn zaal gratis beschikbaar. De toneelvereniging Samuel Cos- ter brengt Woensdagavond 11 Febru ari „De heilige vlam" in Bellevue. Kaarten bij secretaris H. van Kra nen, J. J. Cremerplein 6 en te be stellen op 89291. 85050 en 86909. Ze kosten een gulden. Vibrova's Poppentheater geeft Woensdagmiddag 4 Februari om 1.30 en 3.30 uur kindervoorstellingen in Wet-End. Kunst in Kalverstraat firma Gerzon in de Kalver straat heeft een bovenzaal (stoffen- afdeling) en een etalage vrij ge maakt voor een tentoonstelling van beeldende kunst. De vereniging van beeldende kunstenaars „De Onaf- hankelljken" roept dan ook alle Am sterdamse kunstbroeders op, om wer ken af te staan. Ze moeten die wer ken zo spoedig mogelijk inzenden aan de Vrije Academie, Barndesteeg (i, boven. Dc opbrengst van de expo sitie is voor honderd procent voor het Rampenfonds. Een filmvoorstelling: Het National Theater in de Linnaeusstraat geeft Zondagmorgen 8 Februari om 10 uur een speciale vertoning van „De dijk is dicht". Kaarten kosten een gul den. HetCïrcus Strassburger geeft Vrij dagavond 6 Februari een speciale voorstelling ten bate van het Ram penfonds in Carré. De speciale avond van De Meeu wen in het Sportfondsenbad-Oost wordt gehouden op Woensdagavond 4 Februari. Het wordt de moeite waard, zegt Rudi van Feggelen. Men krijgt wedstrijden te zien. waterpolo, een kunstzwemshow en schoonsprin- gen. Kaarten op tafel Dan: de klaver jaswedstrijden. Vrijdagavond 6 Februari om half acht beginnen de Plaatselijke Tele foondienst en' Sportclub Olympiaeen wedstrijd in De Roothaan. Mooie prijzen! En dat geldt ook de klaver- jasclub Orion, die Zondag 8 Febru ari een koppelwedstrijd houdt in café-restaurant Linnaeus. Zondag ook. van tien uur 's ochtends af. is er een koppelwedstrijd in de Oude- schansschool. Het grote toernooi van De Eik. dat Woensdag zou beginnen, is uitge steld tot Woensdag 22 April. Ook de baten van de voetbalcom petitiewedstrijd vierde klasse SDZ— NFC zullen via het Rampenfonds de nood helpen lenigen. De firma Kuperus te Amster dam riel. 58454) heeft een onbeperkt aantal opgeblazen binnenbanden ter beschikking.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5