KONINKLIJKE BELANGSTELLING hier en in Engeland Eén met de slachtoffers Als in de St Elisabethvloed HET VRIJE VOLK - DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 PAGINA 3 Vader Huijsmans uit Achthuizen, dood-a), vier en vijftig l ft uur lang opgejaagd door het water, heeft eindelijk, op de bodem van het motorschip „Harmonie", een plaatsje gevonden, waar armen 'ie* moede l'oofd kan neerleggen. Maar zelfs in de slaap strekt zich zijn roerende zórg voor zijn kind uit. vaders Midden tussen de door het water verdrevenen, die opgevangen worden in de grote Ahoy-hal te Rotterdam, beweegt zich 'een vrouw, met een hoofddoek om, laarzen aan de voeten. Het is de Koningin, sinds dagen onvermoeibaar in de weer. Dan is zij, in de bedreigde gebieden, aan de grens van het water, dan weer temidden van de slachtoffers, die elders voorlopig onder dak gebracht zijn. Altijd vól belangstelling voor het lot der getroffenen. Hetzelfde beeld in Engeland, dat ook door een overstromings ramp is getroffen. Kóningin Elizabeth is gisteren naar Nor folk gegaan, waar zij zich op de hoogte gesteld heeft van de toestandwaarin de van de Oostkust geëvacueerden verkeren. Overal, waar het water het land heeft overspoeld, of dreigt, te. overspoelen, worden mensen weggebracht naar elders, waar zij geen gevaar meer lopen. Alleen uit Rilland Batli moeten 2400 bewoners worden geëvacueerd. Dit geschiedt deels met bootjes, die duwend en sjorrend over de ondergelopen wegen worden gesleept, de hele dag door, telkens weer terugkerend om andere achtergeblevenen op te halen. Onvermoeid tonen zich hierbij de honderden vrijwilligers, die vaak de hele dag tot de knieen door het water moeten gaan. Uit de verschrikkelijke St Elisabethsvloed van honderden jaren geleden is één herinnering lang bewaard gebleven: het. wiegje, met een kind erin, dat kwam aandrijven en door een heen en weer springende poes in evenwicht zverd gehouden. Wie denkt daar niet aan. wanneer hij dit ledi- kantje ziet, dat gisteren uit de omgeving van Willemstad op Brabants bodem aanspoelde? Bij de foto rechts: Een Engelse fotograaf, naar hier gevlogen om foto's te maken van de over stromingsramp, was gisteren met zijn toestel boven Walcheren. Onderweg ontdekte hij op een overstroomde weg twee dieren, achtergelaten door de eigenaar, misschien ook wel losgebroken uit de stal. eenzaam m de de golven. Een koe en een paard, twee van de vele dieren, die in de V£rschikkelijke stormvloed achtergebleven en gedoemd zijn om te komen, omdat geen tijdige hulp geboden kon worden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2