Volle roeiboot zinkt weg onder voeten van redder Noorden zet zich schrap voor grote hulpverlening Dappere poging eindigt in top van pereboom Stroom van vluchtelingen valt Rotterdam binnen Telefoon gestoord Zuidbarge (100 gezinnen) brengt ruim f4500 op Vier doden op Texel Vraag geen inlichtingen Diep medeleven in buitenland THOLEN: GEBIED ZONDER VERBINDINGEN Soep, stamppot, warme kleren en clanslapen Spa op de nek, dijken dichten Dies-viering afgelast HET VRIJE VOLK DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 PAGINA 5 De eerste reactie op het schokkende nieuws over de watersnood was: alles doen wat mogelijk is om hulp te bicden. Het is hart verwarmend om te horen hoe overal spontaan acties werden ge boren en hoe overal in het Noorden bewijzen van de grootste offer vaardigheid worden geleverd. In Zuidbarge bijvoorbeeld, een dorp met ruim honderd gezinnen bij Emmen, organiseerde een comité uit de gehele bevolking Maan dag reeds een lijstencollecte, die het schitterende bedrag van f 4502.50 opleverde. Ook in andere plaatsen worden collectes op touw gezet en daarnaast blijft men druk bezig met het inzamelen van goederen voor onze getroffen landgenoten. Uit Emmen vertrok Maandagmid dag de tweede grote vrachtauto naar het Westen. Vele Noordelingen zullen bij de aanblik van deze foto heel even tjes stil worden. Het is waar. dit is maar een klein brokje van al die ellende, die in de stormnacht van Zaterdag op Zondag over ons gekomen is. Woedende golven sloegen het duin onder een hotel weg en dit stortte voor driekwart deel in zee£r is de laatste dagen zóveel verschrikkelijks gebeurd, dat dit nog maar amper ontroert. Maar dit was het hotel Steinvoorte op Ameland. De gedachten van honderden Noordelingen zullen, toen zij het bericht van de verwoesting van het hotel hoorden, even zijn teruggegleden naar blijde, onbezorgde dagen, waarvan dit hotel het vrolijke middelpunt Was. Dagen van zon. lucht en. water, het zelfde water dat nu de ondergang van het hotel op zijn geweten heeft en dat door nog zoveel meer vreselijke uitbarstingen heel Nederland in rouw heeft gedompeld. Nee, in de nauwelijks te verwerken veelheid van droeve gebeur tenissen is de ondergang van het hotel Steinvoorte al niet belang rijk meer. Maar het zal toch juist dit voorval zijn geweest, dal vele Noordelingen heeft gefronteerd met de ware omvang van het drama, dat zich over ons land heeft voltrokken. Omdat het vrijwel het enige feit van betekenis was, dat de zee de Friezen. Groningers en Drenten in deze dagen heeft willen aandoen. Omdat het daarbij zo goed is te bedenken, hoe gelukkig men is geweest, dat het hierbij is gebleven Opdat spontaan wordt bijgesprongen om de nood van zovele minder gelukkigen te helpen lenigen.' Een dr ach tspolder verloren gegaan Van de Waddeneilanden heeft Texel het het zwaarst te verduren gehad. De dijk van de polder „Een dracht" brak door en het zeewater stortte zich gretig door het gapende gat naar binnen. Een autobus met werklieden, die naar de bedreigde plaatsen onderweg was. werd door het water overweldigd. Vier arbeiders vonden daarbij de dood. Over hel lot van een vijfde verkeert men nog in onzekerheid. Ook is het niet uit gesloten. dat er verder nog slacht offers op Texel te betreuren zijn. De dijk is op enige plaatsen van 20 tot 30 meter opengeslagen. Al het mogelijke wordt in het werk gpsteld om de dijk. die geheel doorweekt is, te behouden. Burgemeester W. Tho massen van Zaandam bood spontaan 50.000 zandzakken aan. die met spoed naar het eiland zijn vervoerd Met zeilen en zakken zand had men toen de dijk voorlopig al beveiligd. De ongeveer twintig bewoners van de polder, die als verloren wordt be schouwd, zijn ondergebracht in Den Burg. Tegen de ochtend werd de strijd tegen het water opnieuw met kracht begonnen, omdat bleek, dat de dijk bij Oostersluis ten Zuiden van de pol der „Eendracht." weer gevaar ople verde. Onmiddellijk werden werk krachten naar de bedreigde plaatsen gezonden Men heeft goede hoop deze aantasting het hoofd te kunnen bie den. De reddingboot „Joan Hodson" van Texel zwalkte in de nacht, vijf uren lang op een hoge zee rond en naderde voor Eierland tot op 700 m een onbekend schip, dat mogelijk de lichter „Oder" is geweest, die de Duit se sleepboot „Gulosenfjord" heeft verloren. Er werden lichtsignalen uit gewisseld, maar na enige tijd doofde het licht aan boord van het onbe kende schip en kon de reddingboot mets meer vinden. „Oder"-bemanning gevonden en gered Vanochtend is liet de bemanning van de reddingboot .Prins Hendrik" uit Den Helder gelukt het wrak te vinden van de 1600 br. ton grote tank- lichter ..Oder" van de Mij. Esso te Hamburg. In de buurt van Texel heeft de „Prins Hendrik" de vier Duitsers en twee Hollanders van het wrak aan boord genomen. Het publiek wordt verzocht geen inlichtingen te vragen aan het Rode Kruis of andere instanties over per sonen die in de getroffen gebieden wonen, daar hierover nog niets be kend is. De burgemeesters van de plaatsen waar de gcevacuccrdcn zijn, zullen lijsten samenstellen met de namen. Het. buitenland toont diep mede leven met de ramp, die Nederland heeft getroffen. Generaal Manton Eddy, de opper bevelhebber van het Amerikaanse leger in Europa is vanmorgen uit Wiesbaden naar Den Haag vertrok ken. Hij wil nagaan welke hulp de Amerikaanse militaire autoriteiten kunnen verlenen bij de reddings werkzaamheden. De generaal is vandaag over het rampgebied gevlo gen. Vijf troepentransportvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht zul len van Frankfort uit parachutes met voedingsmiddelen en technische hulpmiddelen boven het overstroom de gebied droppen. De Franse regering, die via de mi nister van defensie René Pleven haar innige deelneming heeft be tuigd. zendt, twee bataljons genie troepen naar Nederland. De Zweden—Amerikalijn heeft Vlissïngen 50.000 Zweedse kronen aangeboden. In Vlissmgen staat mo menteel een nieuw schip voor deze maatschappij op stapel. De Liga van Rode Kruisverenigin gen heeft Nederland zijn hulp aan geboden. Onmiddellijk begon ook in Emmen onder auspiciën van het plaatselijke Rode Kruis een ongekende spontane inzamelingsactie, waarbij de Vrouwe lijke Hulpverlening en verschillende andere organisaties en verenigingen waren ingeschakeld. Geluidwagens reden door de straten van Emmen om de bewoners op te wekken om zoveel mogelijk hulp te bieden De eerste vijftons vrachtauto met grote hoveelheden kleding, dekking, schoeisel en andere voorwerpen kwam Maandagmorgen om hall zes bij het hoofdgebouw van het Rode Kruis in Den Haag aan. In de vcrzamelingscentra in hotel Grimme en de cantine van Bendien's Confectiefabrieken kwamen steeds meer goederen uit de gemeente bin nen pn was men koortsachtig bezig met het sorteren en het verzendbaar maken hiervan. Ook kinderen lever den hun deel: zij stonden speelgoed af voor de kinderen uit het overstro mingsgebied. Bij her. Arbeidsbureau te Emmen meldden zich Maandag verschillende Mannen van Zweeloo naar geteisterde gebieden In de Drentse gemernte Zweeloo staan 75 mannen gereed om in twee door een plaatselijke busonderne ming beschikbaar gestelde bussen naar de geteisterde gebieden te ver trekken om daar hulp te bieden. De mannelijke bevolking van Zweeloo werd Zondagavond door middel van de boerhoorn opgeroe pen zich beschikbaar te stellen voor eventuele hulp. Binnen een uur had den zich 75 mannen bij de volmach ten van de boeren aangemeld. De hulpcolonne heeft alles in ge reedheid om zo snel mogelijk te vertrekken. Behalve dekens en schop pen, zal men een kookpot, aardappe len en erwten meenemen om zelf voor de inwendige mens te zorgen. Productie aardolie stopgezet De productie van aardolie op de olievelden van de N.A M. in de ge meente Schoonebeek ls voorlopig tot Donderdag stopgezet. Maatregelen worden genomen om an die dag af de olie weer naar Pemis te laten rijden wanneer de kraakinstallatie van de raffinaderijen I in Pemis weer in werking wordt I gesteld. (Van een speciale verslaggever.) Niets, maar dan ook niets is er op het ogenblik dat wij dit schrijven (Zondagavond) bekend over de toestand op Tholen, het grote Zeeuwse eiland, waar zes dorpen liggen. Terwijl op de Zui delijker eilanden nog telefoonverbinding mogelijk is, ontbreekt met Tholen elk contact. Wij staan op het punt, dat er het dichtst bij ligt: bij Halsteren, ten Noorden van Bergen op Zoom. Aan de grens van hei grauwe, woest klotsende water. Er liggen bootjes, sommigen vertrekken naar de bedreigden in de ondergelopen polders, die zich voor ons uitstrekken en waar zoveel doden te betreuren zijn. In het water zijn alleen boomtop pen en daken te zien. Volgens som migen moeten hier nog mensen op de daken in nood zitten. Bootjes komen terug. De geredden gaan door naar de R.K. Meisjesschool, waar helpers klaar staan. Bij de school deur hangt een kleine lijst van ge redden. Binnen worden de drenkelingen gewassen, gevoed en zo nodig in de kens gewikkeld. Vervolgens gaan zij naar de R.K. Jongensschool, die als noodziekenhuis ls ingericht. Vandaar zullen zij worden ver voerd via Bergen-op-Zoom. Breda. Roosendaal waarheen? J Troostende Koningin op modderlaarzen (Van onze verslaggevers.) Wit van vermoeidheid en ontroering kwam Koningin Juliana Maandag avond na een tocht langs 's-Gravcndeel, Numansdorp en Middelharnis te Rotterdam aan om daar nog een bezoek te brengen aan de cvaeué's, die in het Stadion Feyenoord en de Ahoy-Ilaj voorlopig waren ondergebracht. De Koningin droeg met modder besmeurde waterlaarzen en had een een voudige hoofddoek om het haar geknoopt. Zij wenste zich zonder bege leiding tussen de slachtoffers te begeven om vrij met, hen te kunnen spreken. En telkens wanneer zij iemand aansprak, las men van haar gezicht het verdriet af over de ellende, waarvan zij te horen kreeg. Wie de Ahoy-Hal betrad, zag aan vankelijk slechts een chaos van men sen. Van enige ordening sclicen op het eerste gezicht geen sprake t.e zijn. En lange colonnes van perso nenauto's en bussen stuwden al maar nieuwe slachtoffers naar binnen: mensen, stom geslagen door schrik en ontberingen. Maar met die chaos viel het mee. Hoe ieder vaak ook naar eigen in zicht moest handelen, hoe groot het tekort ook was aan mannen en vrou wen. die enige ervaring hadden bij hulpacties als deze, er werd ge holpen. En goed ook Het Rode Kruis had 1200 bedden klaar staan. Voor elke vluchteling was er koffie. soep en stamppot. Doktoren stonden klaar om de zieken te on derzoeken. In het geweldige kle- Qingmagazijn konden de slachtoffers schoon en vooral droog en warm goed gaan halen In een speciale baby-afdeling ontfermden zusters zich over de kleintjes. En naarmate de tijd vorderde, kwam er meer orde in de drukte. Slapen. slapen. Vooral bejaarde mensen en wat ge ïnstalleerd. Dat waren degenen die niet meer konden en alleen nog maar wilden slapen, dwars door het ru moer in de hal heen. De meeste eva- cué's werden echter na eerste verzor ging en registratie in de Ahov Hal of het Stadion weer verder getranspor teerd. Zij gingen naar particuliere adressen in vele plaatsen, waarvan er honderden spontaan waren opge geven, Als men hen hier niet meer zou kunnen onderbrengen, zou men ook nog een beroep kunnen doen op de hulpcolonne van de Haagse afde ling van het Rode Kruis. Zodoende kon men de bedden in de Ahov Hal voorlopig vrij houden voor de slacht offers. die in de loop van de nacht zouden binnenkomen, Inmiddels hadden boksers, opera- zaneers en dansorkesten in de Rot terdamse Riviera-IIal plaats gemaakt voor hele bergruggen van op elkaar gestapelde kleren, kleine heuvels twee aan twee gebonden srhoenen. rijen en rijen petroleumlampen, bed den, kachels, kussens, stormlantaarns. Aan de ene kant van de grote hal komt bijna onafgebroken nieuw ma teriaal binnen, aangevoerd door auto's hoog uit het Noorden van hei deur verlaten de goede gaven hel ge bouw weer, gesorteerd, gebundeld en gepakt. Zingende MTS-ers Zingende jongens van de MTS vor men een lange ketting, die uur na uur, auto na auto in verbluffend tempo vollaadt. De auto's van aller lei firma's en van particulieren rijden dan naar het Groothandelsge bouw waar men alles verder nog eens uitzoekt en wacht op aanvragen uit de noodgebieden of van de Cva eué's. De leiders van de werkzaam heden in de hal worden zenuwachtig van de vrijgevigheid en de geestdrift, waarmee dit alles in de morgen, in de middag, de avond en nacht steeds maar verder gaat. Als de algemene leider, drs J. G. v. d. Ploeg, per microfoon aankon digt, dat er aflossingen aangekomen zijn, wil van de oude ploeg niemand weg z -uien met. kinderen hadden zich in i land, of gesjouwd door mensen uit hoekjes van de hal op de bedden ge-1 Rotterdam zelf. Door een andere Gefilmde ramp in bioscopen PolygoonProfilti zal van heden af in de Nederlandse bio scopen een uitgebreide filmrepor tage vertonen van de watersnood. Acht volledig uitgeruste équi pes zijn gisteren en vannacht on afgebroken in de weer geweest om voor binnen- en buitenland deze reportage te maken. Vandaag zijn opnieuw zes équi pes uitgestuurd om de gevolgen van de nationale ramp ook van uit de lucht op de film vast te leggen. Van hedenavond af zal men de reportage ook in de Groningse bioscopen kunnen zien. In de Meisjesschool ontmoeten wij Cornells Baav, die ons het volgende verhaal doet. over een door hem uit gevoerde redding, waarbij zes men sen het leven verloren. „Ik ben visser van beroep en woon in het stadje Tholen op Tholen. Hoe het. daar op het ogenblik is met mijn familie weet ik niet. Vannacht luidde in het stadje dc noodklok. De burgers stroomden de straat op. De Brabantse polders aan de overkant van het water De Een dracht zijn ondergelopen. Met enige andere vissers zijn wij in een paar roeibootjes overgestoken. Dat was om zes uur. Toen het nog niet helemaal licht was. Met twee maats gingen wij door een doorbraak heen en toen roeiden wij het ver dronken land binnen. Bij het eerste het beste huis pik ten wij mensen op. Een oude zieke vrouw van 87 jaar. een man en een vrouw, een baby van ongeveer een .iaar en een paar meisjes van 14 a 15 jaar Zij allen zaten op een zolder. Om onze boot niet tegen het huis te pletter te laten slaan hielden wij ons' aan de takken van een boom vast. Allen, ook de zieke vrouw, moes ten door een raampje worden getrok ken. Ik zei maar steeds: „Er is geen gevaar bij, houd je kalm." Toen wij weer voeren, kwamen wij langs een huis, waar zeven man op bet dak zaten. Daar waren ook kin deren bij. Ze gilden. Wij laadden hen in: een paar seconden later stortte het huis in. Intussen was onze zwaar geladen boot lek gesla gen. Wij hoosden, maar opeens, wij hadden nog een half uur gevaren, zonken wij. Het water was zeker twee meter diep. Wij klemden ons vast aan een kleine pereboom. Dat wil zeggen, de meesten van ons. We misten er zes Wij zullen daar ongeveer drie j kwartier in de ijzige koude hebben 1 gezeten en gehangen, toen Johan Schot langs kwam. Dat. is ook een visserman uit Tholen. Deze nam ons in zijn boot en zette ons af op de zolder van een nieuwe boerderij. De familie die daar zat. deelde alles wat zij had. met ons. Het water, zo vertelden deze mensen, was 's nachts in vijf minuten tot de zol der gestegen. De zieke opoe was verdronken. De babv ook en de moeder en het jonge meisje ook. Op de vader paste ik kunstmatige ademhaling toe, dat heb ik op de voetbalvereniging geleerd. Hij is nog steeds buiten kennis. Twee uur later kwam dezelfde Johan Schot ons halen. De ontvangst in Halsteren door de militairen, de Rode-Kruis-mensen. de EHBO en zet u de nonnetjes er ook maar bij. was best." Er zijn in het gebied ten Westen van Halsteren meer ernstige onge lukken gebeurd. Tot twee maal toe zijn mensen dood aangespoeld, in een klerenkast, die zij in hun vertwijfeling als boot hadten willen gebruiken. Van een jongetje, dat uit een omgeslagen boot was gered, werden de vader, de stiefmoeder en vijf broertjes vermist. Een vlot. waarop vier mensen zaten, werd even later leeg gezien. Geluk kig slaagde de overtocht van een kleine roeiboot, waarin niet minder dan veertig mensen zaten. Het telefoonverkeer met de getrof fen gebieden is moeilijk en voor een groot deel onmogelijk. Geheel onbereikbaar zijn: alle plaatsen op Schouwen en Duiveland, het gehele eiland Tholen en de eilan den Noord- en Zuid-Beveland. De volgende plaatsen zijn evenmin telefonisch Ie bereiken: St. Anna- land. Alblasserdam, Ellewoutsdijk, 's-Gravendeel. Hendrik-Ido-Ambacht. St. Maartensdijk. Moerdijk. Numans dorp. Klundert. Lage-Zwaluwe. Oud- Vossemeer. Poortvliet, Raamsdonk- veev. Rilland, Scherpenisse. Stavenis- se Waarde. Willemsstad. Wolphaarts- dijk en Zevenbergschehoek. Gisteravond heeft mr J. Algera, minister van Verkeer en Waterstaat, met ir A. G. Maris, directeur-gene raal van de rijkswaterstaat en ande re autoriteiten vergaderd om een in zicht te krijgen in de stand in ver schillende delen van ons land, die door de ramp getroffen zijn. Een groot aantal vrijwilligers, die hun diensten hadden aangeboden door de tussenkomst van de minister van Verkeer en Waterstaat zijn van spaden voorzien naar verschillende delen van het. land gestuurd. Zij werden ingezet, om gaten in dijken te dichten en het waterkerend ver mogen te vergroten. Een totaaloverzicht van de aange richte schade zal eevst. in de eerst komende dagen kunnen worden ge geven. Naar wij vernemen, zijn alle dies festiviteiten van het Groninger Stu dentencorps V.A.P. in verband met de ramp. die Nederland heeft ge troffen, afgelast. De bijeenkomst in de aula van het Universiteitsgebouw met de daarop volgende receptie gaat wel door. Brand in Christelijke H.B.S. te Ennnen In het tijdelijk gebouw van de Chr. HBS aan de Heidelaan te Emmen. dal van hout is opgetrokken, werd 's avonds om ruim elf uur brand ont dekt in het natuurkunde-lokaal. On middellijk werd de brandweer gealar meerd Vermoedelijk zijn vonken uit de Kachel onder de vloer gevallen, waarin een behoorlijk gat brandde. In de houten wand van het lokaal brandde eveneens een gat. Toen de brandweer arriveerde, be vond het gebouw zich vol rook. Om wonenden hadden reeds met emmers water getracht het vuur te blussen. Opbrengst collectes overtreft de verwachtingen De resultaten van de collectes, die in het Noorden reeds voor dc leniging van de nood in de ge teisterde gebieden zijn gehou den, overtreffen alle verwach tingen. In Warffum bracht een collecte f 17.834.09 op. Per hoofd van de bevolking is dit gemiddeld f 7.40 en per gezin f 25.In Oldehove hebben twintig inge zetenen f 10.000.aangeboden- personen om hulp te bieden in het noodgebied. In Emmercompascuum gaven zich 25 grondwerkers op. In Emmen arriveerden gisteren verschillende inwoners uit Alblasser dam. die het zwaar getroffen gebied waren ontvlucht en doorreisden naar Valthermond. waar zij sedert enige tijd werkten in fabrieken. Ook an dere vluchtelingen kwamen met auto bussen in Emmen aan. De jeugdherberg „De Hunehoek" is ook Ingeschakeld voor eventuele opneming van evacuees. Dekens en andere goederen zijn hiervoor in Em men gereserveerd. De gehele middag door kwamen op het gemeentehuis telefonische of mondelinge opgaven binnen van per sonen. die zo nodig vluchtelingen uit het geteisterde gebied onderdak wil» len verschaffen, indien dit noodza kelijk mocht blijken. Ook voor het onderbrengen van vee kwamen vele opgaven binnen. In verband met de aanvoer van progaaangas en tevens In verband met de beschikbare voorraad gas wordt de gasgebruikers van het gas- distributiebedrijf te Emmen aangera den de uiterste zuinigheid te be trachten. In overleg met het bestuur van het Groene Kruis is besloten de op brengst van de Donderdagavond te houden toneeluitvoering van de Grönneger Sproak te bestemmen voor de getroffenen. Peize adopteert De Drentse gemeente Peize heeft de geteisterde gemeente Abbenbroek geadopteerd. De inzameling van goederen voor de geteisterde gebieden nam Zondag ook in Hoogeveen reeds een aanvang. Het Leger des Heils en de padvin ders werkten hiervoor samen. Nog dezelfde dag kon een volgeladen wa gen worden afgestuurd. Maandagmorgen werd door middel van de radiocentrale en aanplakbil jetten de grote inzameling, die 's middags om twee uur zou beginnen, aangekondigd. Om tien uur vergaderde op het ge meentehuis het Comité voor Vrouwe lijke Hulpverlening, die de huis-aan- huis-collecte voor financiële bijdragen zal verzorgen. Door beschikbaarstelling van vrachtauto's door de eigenaren kon de inzameling van kleding en goede ren vlot starten. Het geüniformeerde personeel van de brandweer, dames en scholieren, namen de beschik baar gestelde gaven in ontvangst, waarna de auto's ze snel naar de Raadhuiskelder en de Markthal ver voerden, waar met grote energie het inpakken plaats vond. De eerste dag leverde zeven auto's vol goederen op. Zondag werden de ingezamelde goederen in de buitenstreken inge pakt en verzonden. Verschillende fabrieken hebben reeds besloten om over te werken als bijdrage aan de inzameling. Nadat Zondagavond uit Stadska naal reeds enkele wagens met goede ren werden verzonden, werd hier Maandag met het inzamelen van de gelden begonnen. In het gedeelte, dat onder de gemeente Wildervank ressorteert, werd de bevolking door een brandweerauto, beplakt met gro te opschriften, aaangemoedigd gul te geven. Vandaag wordt met de inza meling door gegaan. Van de uitvoering van het ensem ble KDS. welke Woensdagavond m zaal Dopper zal worden gehouden, zal de opbrengst ten goede komen aan het Nationaal Rampenfonds. De hulpverlening in Hoogezand- Sappemeer is Maandag op spontane wijze georganiseerd. Om 10 uur werden op het gemeen tehuis aan talrijke ingezetenen lijs ten voor de huis-aan-huis-collecte uit gereikt. Direct werd met goede resul taten aan de actie begonnen. De organisatie van de goederen actie is overgenomen door het Rode Kruis, dat hiervoor steun ontvangt van de Middenstandsactiegroep in de vorm van auto's. Vandaag en mor gen wordt door de gemeente gereden. Goederen worden naai* het politie- bureua gebracht en daar uitgezocht. Men is ook bezig met de registratie van veeopslagruimte. Gistermiddag kwamen werkgevers en vertegenwoordigers van de Raad van Vakcentrales in het gemeente huis bijeen. Besloten werd, dat de werknemers een tiental of zoveel als mogelijk is overuren, of als overuren in een be paald bedrijf niet mogelijk zijn, an dere geldmiddelen in deze richting beschikbaar te stellen. De werkgevers van hun kant zullen minimaal hetzelfde bedrag als de werknemers beschikbaar stellen. Werkgevers in alle bedrijfstakken wordt verzocht deze actie met spoed over te nemen. De vertegenwoordiger van de Raad van Vakcentrales wekt alle werkne mers op medewerking te verlenen. Gelden kunnen worden gebracht bij de Twentse Bank. VerL Hoofd straat 63, postgiro 45656. Het gehele personeel van de Coöpe ratieve Strokartonfabriek Reiderland te Winschoten heeft het loon van één snipperdag beschikbaar gesteld voor het Nationaal Rampenfonds. In de bioscoop te Hoogezand wordt vanavond om acht uur een speciale voorstelling gegeven, waarin o.a. de eerste beelden van de nationale ramp zullen worden vertoond. De op brengst van deze avond komt geheel ten goede van het Nationaal Ram penfonds. De collecte in Paterswolde heeft tot nu toe ruim f 9800 opgebracht. (Zie verder pagina 7).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3