In de monsterlijke wereld van het water hebben velen geen tranen meer Regering genoodzaakt zendtijd te vorderen Vliegers verhinderd hulp aan hongerenden te verlenen de Goed werk van radio-amateurs Koningin vloog over geteisterd gebied Géén carnaval in Februari Omvang van Britse ramp nog niet te overzien Maximumprijs voor aardappels Giften stromen binnen bij Nationaal Rampenfonds Redding soms tegen wil en dank Onbegrip in hoogste regionen vergroot omvang van ramp Nog geen spoor van vermiste trawler Gemeenten adopteren gemeenten Millioen uit het Zuivelfonds Dinsdag 3 Februari 1953 S WOENSDRECHT. Op de weg van Halsteren naar Tho- len, een paar honderd meter van de plek, waar het wegdek in een bruingrauwe, monster lijke watervlakte verdwijnt, heb ik vanmiddag een vrouw achter een wegrijdende mili taire truck zien hollen. Een vrouw op het dieptepunt van een allesoverheersend verdriet. Achter op die wagen, op een brancard lag het lijk van haar sprong mis en verdween in het - - - - duister. Vanmiddag had men hem de brandweer haar commandant, de gemeente-architect v. d. Berg. In het loeiende water trok hij de duis tere polder in. Op een gegeven ogenblik werd het water te sterk. Als een keten. acht. negen man. hand in hand. trok de brandweer na verschillende mensen gered te hebben, terug naar de dijk. Vlak voor die dijk moest een sloot zijn. Het was niet mogelijk, die sloot te zien. maar men wist, dat hij er was. Man voor man sprongen zij tot het middel in het water over die sloot in de diepte en in hun sprong hiel den zij eikaars handen vast. De commandant was de laatste. dochter. Het is een beeld dat nu op de avond van deze ellen dige dag ergens in mijn hoofd vast zit. Dat er niet uit wil. Het verhaal is heel eenvoudig. Deze vrouw is getrouwd met een boer. Ze hebben twee dochters. Een getrouwde. Die had een kind van negen maanden. De andere, een meisje van een jaar of twintig was ongetrouwd. Toen het water Zon dag in de Theodorapolder tussen het dorp Tholen en Halsteren kwam. wilden de dochters methet kind weg. Ze vluchtten. Vader en moe der. gehecht aan het bezit van de boerderij, bleven. Ze werden van daag door de brandweer van Hal steren met een roeiboot van zolder gehaald. De dochters werden op hun vlucht door het water over vallen. De jongste is vanmiddag ge vonden. Die vrouw had nog tranen voor haar verdriet. Er zijn zovelen hier. die over dat punt al lang heen zijn, die men wezenloos aan land brengt, die te ver heen zijn, dan dat zij het besef, dat ze alles heb ben verloren, kunnen bevatten. De brandweer van Halsteren trok vanmiddag telkens met bootjes de polder in, om ergens uit het prik keldraad of tegen een stuk dijk een lijk te vinden van hen, voor wie het water te snel was. Sinds Zondagmorgen 5 uur mist DEN HAAG Welk een onmis bare rol de radio in deze dagen vervult, zal de luisteraars duidelijk zijn geworden, die gisteravond luis terden naar de hulpverlening aan Zierikzee, die mede door de Hil- versumse zenders en door de steeds op hun post zijnde zend-amateurs is geleid. Nadat in de loop van de dag het neerlaten van rubberboten was mislukt, hoorden wij al tamelijk vroeg in de avond op de 80 m band de eerste mededelingen over een poging, de droppings in de late avond te herhalen. Het was een Haagse amateur, die dit bericht doorgaf aan een collega in Zierik zee, vergezeld van het verzoek lich ten of vuren te ontsteken, waarop de piloot zich zou kunnen richten. De nationale zenders herhaalden deze beiüchten, die Zierikzee moes ten waarschuwen, dat de vuren om tien uur dienden te branden. Op zijn beurt liet de amateur-zender in Zierikzee weten, dat men dringend een ambhibie-vaartuig nodig had voor het naar veiliger oorden bren gen van de op de zolder van het ziekenhuis toevende patiënten. nog niet teruggevonden. Er is een brandweerman, zijn naam is Huiskes. Hij redde drie mensen, sloeg toen zelf uit de roei boot, Men kreeg hem binnenboord. Hij leeft nog. Hij ligt in het zieken huis te Bergen op Zoom, in doods gevaar. Iemand zal nu wel het woord „held" laten vallen. Het is zo'n verschrikkelijk groot woord en het heeft hier, te midden van deze chaos aan de rand van de wereld, van waar ik u dit schrijf, zo'n hol le klank. Afschuwelijke feiten rol len iedere minuut in zo angstwek kende vaart op ons. kleine mensen aan, dat begrippen als bewondering of held hier niet meer op hun plaats zijn. Wat hier door groepen en ook door mensen individueel wordt gedaan, kan men enigszins benaderen met het woord plicht. En dan in een zeer ruime betekenis. Op die straatweg van Halsteren naar Tholen staan vanmiddag een wachtmeester van de Rijkspolitie met de brandweer en wat jonge soldaten. Van tijd tot tijd kwam een roeiboot uit de woestenij op doemen. Meestal werden dan lijken binnengebracht. Die wachtmeester zei dan slechts, met een ongeloof lijke opgewektheid en tegelijkertijd nuchterheid: „Mensen, nu gaan we allemaal even een eindje achteruit. En als de brancard aan land komt, gaan de soldaten er om heen staan". Deze weinige rustige worden ver tolkten een wereld van piëteit en be grip tegenover dit enkele feit, het aan land brengen van een dode van uit een chaotische ellende, die de verre watervlakte aan de blik ont trok. Deze doodgewone stevige wachtmeester vond op dit ogenblik het juiste gebaar en de juiste hou ding. Op de achtergrond van dit toneel tekenen zich op enkele kilometers de torens van Tholen af. Tholen zelf is droog. Oud-Vossemeer ook. Wat daar achter gebeurt, is onbe kend. Daar achter is water. En nog verder daar achter is Schou wen en Duiveland, het land, waarvan niemand iets weet. (Van een onzer redacteuren) Er is een sinds gisteren een le lijke wanklank opgetreden in ove rigens zo voortreffelijke samenwer king tussen de radio omroepvereni gingen en de Regei-ingsvoorli.-'h- tingsdienst, zo vernemen wij van de zijde van de RVD. Men heeft hier niets dan lof voor de medewerking die, dcor de VARA. KRO en NCRV wordt ge boden bij het omroepen van berich ten voor de noodgebieden. De AVRO echter heeft sinds gisteren verstek laten gaan. Het blijkt n.l„ dat de AVRO voorzitter, de heer de Clerq, zich op het standpunt heeft gesteld, dat hij alleen verantwoordelijk is voor hetgeen er gedurende de AVRO zendtijd via de zender wordt uitge zonden. De regering heeft zich op het standpunt gesteld dat zulks in deze noodtoestand onmogelijk is en is er thans toe overgegaan, zendtijd voor het geven van berichten van de AVRO te vorderen. Men deelde ons bij de RVD nog mede, dat bijv. de KRO. die vandaag uitzendt, er wel in heeft toege stemd, dat een omroeper van deze omroepvereniging in de R.V.D.-stu dio plaatsneemt, die dan de uitzen ding van berichten verzorgt. Men acht het hier onmogelijk, dat ten behoeve .van het AVRO-bestuur iedere nood-melding eerst ter goed keuring naar de AVRO moet wor den getelefoneerd. Sinds vanmorgen „stelt' de AVRO omroeper de zender telkens „ter beschikking" van de RVD, als er meldingen voor de bedreigde ge bieden komen. In een speciale zitting van de ge meenteraad van Arnhem is beslo ten 25.000.ter beschikking te stellen van het Nationaal Rampen fonds. Vergunning voor overwerk is algemeen DEN HAAG. Het mini», terie van Sociale Zaken en Volksgezondheid maakt in ver band met de nationale ramp het volgende bekend: Ingevolge de Arbeidswet 1919 is voor arbeiders van 16 jaar en ouder vergunning ver- J leend om in ondernemingen, waarin werkzaamheden wor- den verricht ter voorziening in de behoeften der getroffen ge bieden eventuele steunacties hieronder begrepen langer j te werken en wel tot het maxi mum aantal uren, dat krach- tens de Arbeidswet bij vergun- I ning kan worden toegestaan, j Deze algemene vergunning geldt tot en met Zaterdag 14 I Februari. DEN HAAG De Koningin is hedenmorgen half tien per vliegtuig vertrokken naar de overstroomde gebieden, welke zjj eerst van de lucht uit in ogenschouw heeft re- nomen. Vervolgens landde Hare Majesteit op een vliegveld in Noord-Brabant, waarna zij de ge teisterde gebieden per auto in deze provincie bezocht. Lichtschip „Goeree" is verder afgedreven DEN HAAG. Het lichtschip „Goeree" is verder afgedreven. De positie werd Maandagmiddag om kwart over vijf bij benadering opge geven: 51.53.30 Noorderbreedte, 03.36.20 Oosterlengte, dat is vijftien mijl ten Noord-Noordwesten van de oorspronkelijke positie. Het antwoord van Nederland aan de overval van onze oude vijand is o.a. te zien in de Rivie ra Hal. Daar stapelen duizenden kledingstukken en pakketten met levensmiddelen zich op om diëtist te doen bij de eerste hulp verlening. BREDA. Het algemeen be stuur van de Carnavalsvereniging in Breda heeft besloten de Carna valsfeesten in deze stad af te ge lasten. De Carnavalsverenigingen van Weert, Mierlo, Roermond, Sittard, Maastricht en Kerkrade in Zuid- Limburg hebben eveneens mede gedeeld alle feestelijkheden van 1 tot 1 Februari niet te doen door gaan. Zoveel mogelijk zullen zij het Rampenfonds steunen. Schade geraamd op 15 millioen gulden, nog negenhonderd vermisten LONDEN. Het is net alsof een minder aan de voortdurende strijd tegen het water gewend land als Engeland langer tijd dan ons land nodig heeft om zich de omvang van de watersnood voor te stellen. Tot nu toe zijn 289 doden geteld. Gisteren nam de ramp onmiskenbaar de eerste plaats In het nationaal bewustzijn in. 's Middags sprak Churchill in het Lager huis. Churchill zei, dat het nog niet mogelijk was de omvang der verlie zen te schatten, doch verklaarde dat het reeds duidelijk was dat de cata strofe op een nationale basis gedragen diende te worden. is geïsoleerd en dat stuk van Kent dat nog altijd het eiland Thanei heet, omdat het in de Romeinse tijd een eiland was, is opnieuw eer. eiland. Alle exportvergunningen zijn ingetrokken DEN HAAG. De regering heeft alle exportvergunningen voor aard appelen ingetrokken en maximum prijzen voor aardappelen vastge steld voor de gehele markt. De maatregel was het directe ge volg van de overstromingen, waar bij een belangrijk deel van de pard- appelverbouwende gebieden onder water is komen te staan. Ofschoon men verwacht, dat de gevolgen ook merkbaar zullen zijn bij de export van uien en suiker, neemt men niet aan, dat het bin nenlandse verbruik van beide pro ducten zal worden beïnvloed. Churchill eindigde zijn verklaring met het Huis eraan te herinneren, dat een niet minder ernstige slag Nederland had getroffen en in ge ringere mate ook België. Aan beide landen had Engeland zijn diepe sympathie betuigd. Het evacuatiewerk concentreerde zich gisteren vooral op het dicht bevolkte eiland Canvey in de Theemsmond, waar de eerste dij ken in de zeventiende eeuw door Hollanders zijn aangelegd en een deel der dijkwerkers als een Hol landse kolonie achterbleef. De verliezen zijn hier wel het grootste, omdat de catastrofe hier later (omstreeks middernacht) en onverwachter en met nog groter ge weld kwam dan elders. Er werden hier gisteren meer dan 130 lijken geborgen, maar het aantal vermis ten bedraagt nog tussen de 800 en 900. Men vond verdronkenen op de daken van de huizen en in de tak ken van de bomen. 12.000 mensen zijn nu geëvacueerd. Hier in de Theemsmond is over al de schade aanzienlijk. De schade aan de marine-etablissementen in Sheerness, waar de dokken vollie pen, wordt op anderhalf millioe.i pond geschat. Het eiland Sheppey Weinig wind Weersverwachting, geldig van Dinsdag avond tot Woensdag avond: Zwaar bewolkt met later verspreide op klaringen. Overwe gend droog weer. Ma tige tot zwakke wind in hoofdzaak tussen Noord-Oost en Noord. Temperaturen even boven het vriespunt maar vannacht en morgenochtend plaat selijk lichte vorst. 4 Febr.. zon op 8.16 uur; onder 17.33 uur; maan op 23.58 uu; on der 9.35 uur. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Oslo Onbew. N. 2 Stockholm Geh, bew. N.O. 5 Kopenhagen Sneeuw N. 11 Londen Regen N.O. 4 Amsterdam Regen N.O. 4 Brussel Geh. bew. N.O. 3 Parijs Geh. bew. N.O, 5 Bordeaux Onbew. N. 1 Onbew. Nevel Sneeuw Zw. bew. Nevel Sneeuw Sneeuw - 10 C 0 mm Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Wenen N.N.W. 3 N.O. 4 N.N.W. 5 N.N.O. 5 W. 3 Windstil W. 6 Kantoren in enkele uren ingericht dankzij de medewerking van vele firma's DEN HAAG. In het statige herenhuis op de Statenlaan 81 staat sinds Zondagochtend de bel niet stil en rinkelen vrijwel constant de telefoons. Daar, op het hoofdkwartier van het Nationaal Rampenfonds, stromen van alle zijden de bijdragen binnen en worden aanbiedingen in de meest uit eenlopende vorm tot hulp van de getroffenen gedaan, een spontane re actie op de oproep tot steun van het rampenfonds. Hoe zeer het Nederlandse volk met de slachtoffers meeleeft en ge troffen is door de ontzettende ge volgen van de watersnood, blijkt duidelijk uit de tot nu toe bin nengekomen gaven. Dinsdagmiddag omstreeks 17 uur was een bedrag van ruim twee millioen gulden uitgezonderd de vele stortingen per giro. die nog niet binnen zijn ontvangen, terwijl daarnaast duizenden en nog eens duizenden kledingstukken aan de Rode Kruis post waren ingeleverd. Het is voor de eerste maal sinds zijn oprichting in 1935 dat het Na tionaal Rampenfonds, dat een over koepelende organisatie is van het Nederlandse Rode Kruis, de Ko ninklijke Nationale Bond voor Red dingswezen en EHBO het „Oranje Kruis", het Nederlandse Rooms Ka- Kleine gemeenten geven zeer veel DEN HAAG. In de kleinste ge meenten blijken soms de grootste bedragen te worden ingezameld. Blankenham (Overijsel). dat 532 in woners telt, heeft f 5.519 opgebracht, dus ruim tien gulden per in woner, of 46gulden per gezia. Utingeradeel (Fr.) met 5.200 inwo ners. zamelde f 37.400 in. f 7,20 per inwoner. Kuinre. dat 930 inwoners heeft, bracht 15 gulden per gezin op. In Sassenheim is door de bloembol- lenbedrijven f 53.000 bijeengebracht. Aalsmeer heeft f 54.364 opgeleverd. Pensioenraad vraagt om evacuatie-adressen DEN HAAG. De pensioenraad brengt, met het oog op de pensioen betaling van medio Februari, ter kennis van degenen, die een pen sioen genieten van het algemeen burgerlijk pensioenfonds en die ten gevolge van de watersnood naar el ders zijn overgebracht, dat zij hun evacuatie-adres en zo mogelijk hun registratienummer ten spoe digste moeten meedelen aan de Pensioenraad, Benoordenhoutseweg 46, 's Gravenhage. Het vege lijf gered (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH: Rond Ril- land-Bath varen militairen met kleine vletten, op zoek naar bewo ners van de ondergelopen boerde rijen en huizen in de polders. Velen zien reikhalzend uit naar hun red ders en stappen maar al te graag in de bootjes met achterlating van alles. Zij redden het vege lijf en dat is hun voldoende. Maar er zijn ook anderen. Vaak varen soldaten langs huizen, die ze verlaten achten. Tot ze plotseling tot de ontdekking komen, dat er toch nog leven te bespeuren valt. Er zat een oude vrouw in een huis je. vertelde een soldaat. Eerst ver borg ze zich. maar toen ze zag, dat ik haar in de gaten had, wenkte ze, dat we maar door moesten varen. Toen we toch bij de voordeur aan legden, waadde ze haastig naar de gang. deed de deur op slot en sloot de ramen. Ik heb de voordeur inge trapt en we hebben haar met. ge weld de vlet in gesleept. Ze zei, dat het bij haar allemaal droog was en dat ze juist, aan de schoonmaak begon. Ze wilde absoluut niet weg. Ze wilde blijven. Toen ze later op een auto zat naar Bergen óp Zoom huilde ze. „Ik moest alles achter laten. Ik 'wil naar huis". Jacht „Piet Hein" zal noodhospitaalschip worden DEN HELDER. Op koninklijk bevel wordt het koninklijke jacht „Piet Hein" op de rijkswerf te Den Helder met man en macht vaarklaar gemaakt. Vandaag vertrekt het schip naar Amsterdam, waar het snel tot noodhospitaalschip zal worden inge richt. Zo spoedig mogelijk zal dit drijvende koninklijke hospitaal naai de rampgebieden vertrekken. ONTSTELLENDE ERVARING IN WOENSDRECHT: (Van een onzer verslaggevers) WOENSDRECHT. Op het vliegveld Woensdrecht zit om half vier een officier van de luchtstrijdkrachten te telefoneren. Hij was daar al uren mee bezig: telkens als hij de telefoon even neerlegde, vroeg hij onmiddellijk weer een nieuw nummer in het Westen van ons land aan. Hij sprak lang zaam en zeer nadrukkelijk, ik kon woord voor woord verstaan wat hij zei: „Stuurt u onmiddellijk op dit ogenblik de vier Engelse helicopters, die U nu heeft. Nee, niet morgen. Nu. Wat? Nee, maar dan redt u waarschijn lijk weer enige honderden mensen, die anders vast en zeker verdrinken. Nee, verdomme, ik overdrijf niet!" Dat gesprek is kenmerkend. Aan de andere kant is men niet onwelwillend, maar er is een zeer van onbegrip, waar men zich hier, waar men de feiten met eigen ogen heeft gezien, de haren van uit het hoofd trekt. Een officier heeft mij gisteravond het volgende verteld: Op een ander vliegveld in West-Brabant hebben gisteren twintig kleine lestoestellen werkeloos in de hangars gestaan. De instructeurs, die deze toestellen voortreffelijk kunnen besturen, heb ben de dag gedood met kaarten en het gooien van kleine pijltjes in de muur van de officiersmess. Die men sen willen maar al te graag, maar het bevel om op te stijgen ontbreekt. Op datzelfde vliegveld liggen hon derden zogenaamde mobilisatierant soenen, pakketten met voedsel, waar men op niet meer dan honderd km afstand op Schouwen en Duiveland. Goeree en Overflakkée. Tholen en West-Brabant om schreeuwt. De commandant van de vliegbasis heeft eenvoudig gesmeekt om toestem ming met die twintig toestellen op te stijgen en de pakketten uit te werpen, hij kreeg de toestemming niet. Waarom niet? Iemand, die in mi litaire rang boven deze comman dant staat, durft het niet aan, de verantwoording te nemen de toe stemming te verlenen, omdat iemand die weer boven hem saat, dat ook niet durft. En deze mensen begrij pen niet, dat hun angst voor ver antwoording de oorzaak is van een ontstellend begrip voor de situatie hier. Zij begrijpen niet. dat hun aarzelen de dood van honderden tengevolge kan hebben, ja erger zeer waarschijnlijk heeft gehad. Ik heb deze feiten van vier zij den gehoord. Ik hoorde het uit de monden van hogere vliegerofficieren ik heb dit verhaal links en rechts nagevraagd en ik kreeg overal het zelfde antwoord: „Dit verhaal is helaas waar. maar publiceert u het niet". Ik heb dit ook gevraagd aan de commandant van die vliegbasis in Brabant en hij heeft mij geen antwoord op mijn vraag gegeven. Hij vroeg uitsluitend: publiceert u dit niet, wij krijgen er last mee." Ik breek die belofte. Omdat het noodzakelijk is, dat er aan alle on begrip onmiddellijk een einde komt. Onbegrip, dat toch blijkbaar schijnt te handelen in en rondom Den Haag. Want u moet nog meer weten: van morgen vroeg is de helicoptère van de vliegbasis Woensdrecht weer op gestegen. Aan boord een militaire arts voor Oude Tonge, omdat de dokter, die daar tegen dood en el lende vecht op die 300 meter lange strook land, in elkaar gezakt is door volledige uitputting. In die heli coptère pakte men vijftig flessen melk voor de kinderen op Oude Tonge, die schreeuwen om melk. Ook voor dit vervoer ontbrak ieder bevel, maar zij doen het daar op Woensdrecht met die ene eenzame helicoptère, die ons land bezit. Daar verricht men bovenmenselijke pres taties mee. Er zijn hier vliegers die Walcheren in 1944 hebben gezien en dit is erger zeggen ze. Dit is erger omdat de mensen toen nog eniger mate de mogelijkheid hadden te vluchten. De mensen zijn nu volko men verrast door het water. (Van onze correspondent) HAARLEM. Over het lot van de stoomtrawler IJm. 60 Catharina Duyvis, die sinds Zondagmiddag met 16 opvarenden wordt vermist, is nog steeds niets definitiefs be kend. Een vliegtuig van de Marine Luchtvaartdienst te Valkenburg heeft Maandagmiddag het hele zee gebied tussen Scheveningen en Ter schelling afgezocht, zonder resul taat. De familie van de zestienkop pige bemanning is op de hoogte ge bracht van de grote ongerustheid, die over het lot van de Duyvis bestaat. tholieke Huisvestingscomité en de „Algemeen Verenigde commissie tot leniging van rampen doorwaters nood in Nedei-land" op een derge lijke wijze in actie is gekomen. „Al liep de zaak tijdens de eerste uren op Zondag nog wat stroef", vertelde drs H. Jonker, „later op de dag kwam de machine hoe lan- gër hoe beter op gang en thans loopt alles prima. Iets. wat uiter aard niet tot stand zou zijn ge bracht. indien we daarbij niet de grootst mogelijke medewerking had den verkregen. Dank zy de ons van alle kanten spontaan aangeboden kantoormeubelen. schrijfmachines, drukwerken, administratiesystemen en alle dingen, die op een goed functionnerend kantoor nu eenmaal onontbeerlijk zijn", vervolgde de heer Jonker, „konden de vele vrij willigers Zondagmiddag reeds volop aan de slag." En dat was nodig, want nauwe lijks was het beroep van het fonds bestuur op het Nedeidandse volk om, Avaar maar enigszins mogelijk was en op wat voor manier dan ook, steun aan de getrofenen te verlenen, de deur uit, of van alle delen uit het vaderland kwamen de gaven en giften in een ononderbro ken stroom binnen. DEN HAAG. Verscheide ne gemeenten, die gespaard zijn gebleven voor de waters nood, hebben gemeenten in de getroffen gebieden geadop teerd: Urk adopteert Stellendam; Peize (Dr.) adopteert Abben- broek; Soest adopteert Nieuw en St* Joostland (Walcheren); Oosterhout (N.B.) adopteert Walcheren; Zaandam adopteert Ritthem; Maarn adopteert Renesse; Almelo adopteert Zierikzee; Nieuw Leusen adopteërt Cadzand; Vriezeveen adopteert Vrou wenpolder (Walcheren); Arnhem adopteert Vlissin- gen, Roosendaal en Hoede- kenskerke. DEN HAAG. De voorzitter van de Stichting voor de Landbouw, de heer H. D. Louwes, heeft Maandag middag voor de Hilversumse zender meegedeeld dat in overleg met de Koninklijke Nedexdandse Zuivel- bond zal worden voorgesteld uit de middelen van het Zuivelfonds III, dat geld van de boeren is. een be drag van één millioen gulden in het Rampenfonds te storten tot leniging van de eerste nood. Voor het verder te verrichten werk zal daarna nog een beroep worden ge daan zowél op pex-sonen als organi saties. Stroom van goederen1 naar het Rode Kruis DEN HAAG. De zendingen kle ding en andere materiële goederen komen in zo grote getale bij de in tendance van het Nederlandse Rode Kruis binnen, dat de Houtrusthallen in Den Haag als opslagplaats in ge bruik genomen, niet voldoende ruim te bieden. Nu zy'n de koninklijke stallen evenals het Scheveningse circusgebouw en een deel van de remise van de HTM aan de Fruitweg. in gebruik genomen. Het hoofdbestuur van het Rode Kruis deelt mede, dat geen enkele zending kleding, goederen enz. meer aan de Ahoyhallen bezorgd kan worden, hetzij per trein, vrachtauto of welk vervoermiddel ook. Alles wat ingezameld is, dient te worden gezonden naar de intendance van het Nedei-landsche Roode Kruis, Fluwelenburgwal 19, 's-Gravenhage.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1