Offert snel en veel Het Noorden stuurt vele tienduizenden guldens St. Philipslandeen verlaten Woestenij Giften worden ook op onze bureaux aangenomen De nood is groot! Tweederde van Ostende is verwoest Nieuwsblad van het Noorden van Dinsdag 3 Februari 1953 - Pagina 7 Werkend Nederland offert Vele vrachtauto's met goederen ingezameld In alle plaatsen in Noord Neder land zijn met medewerking van de gemeentelijke overheid acties op touw gezet, collectes en inzame lingen gehouden voor de slacht- ofers van de watersnood. In Hoogezand-Sappemeer is gisteren reeds een huis aan huiscollecte gehou den. Vertegenwoordigers van bedrijven en vakbonden besloten in een verga dering werknemers te adviseren tien uur voor de slachtoffers over te wer ken. Een inzameling van goederen was een groot succes. ïn Winschoten was de opbrengst van de lijstencollecte tot dusver f22.102.92, welk bedrag nog steeds groeit. De inzameling van goe deren is Maandag georganiseerd ve-r lopen. De goederen werden naar de Industrieschool gebracht, waar ze met een werden nagekeken. Ook in Appin- gedam was het begin van een lijsten collecte hoopvol. Uit Delfzijl werden Zondag vier grote vrachtauto's met goederen verzonden. Vandaag wordt er een lijstencollecte gehouden. Ook in Hoogeveen, Emmercompascuum, Ter Apel, Dalen, ja, waar niet, werden in zamelingen gehouden. Assen Assen, dat zich wat de inzameling van kledingstukken, dekking enz. bij zonder goed geweerd heeft, wil nog meer doen voor de landgenoten in de getroffen gebieden. De besturen van de drie Asser Middenstandsverenigin gen hebben reeds per circulaire de le den verzocht bij een bankinstelling een bedrag te s.torten of over te schrijven. De actie wordt gehouden onder het motto: Snelle hulp is dubbele hulp. Voorts wordt Donderdagavond in het Apollotheater de film .,Het leven van Beethoven" vertoond, waarvan de re cette eveneens aan het Nationaal Ram penfonds ten goede komt. De recette van de toneelavond, die de Gymnasias tenvereniging SAGA Zaterdagavond a.s. in het Concerthuis houdt, is tevens voor het fonds, terwijl de R.K. Toneel vereniging D.C.V. Woensdagavond a.s. in het Concerthuis een tweede voor stelling geeft van het toneelstuk „Twaalf dagen na middernacht", waar van de opbrengst ook ten bate van het Fonds zal komen. Friesland Spontaan hebben ook de Friezen zich in de strijd geworpen voor een zo snel en afdoend mogelijke hulpverlening aan de duizenden van alles beroofde slachtoffers van de watersnood. Het resultaat was even verbluffend als ver heugend: in de nachtelijke uren trok een colonne van 18 vrachtauto's met meer dan 100 ton goederen langs de Afsluitdijk op Rotterdam aan, waar om zes uur in de ochtend bij de Rivièrahal met ontladen werd begonnen. Dit was de eerste stoot uit Fries land, doch meer zullen volgen. Het is niet doenlijk, alle giften en toezeggin gen aan geld, welke de eerste dag reeds werden gedaan, op te sommen, doch enkele er van willen we toch niet na laten te vermelden.' De Alg. Friese en Groot Noordholl. Levensverz. Mij. schonk f 50.000 aan het Nationaal Rampenfonds, de Stichting Leeuwar der Courant en de N.V. Erven Kou mans Smeding gezamenlijk f 2500. Een tweetal collectes in de Harmonie en Zaal Schaaf te Leeuwarden bracht bijna f1500 op. Het personeel van de Alg. Fr. Levensverz. Mij. offert 4 pet. van het maandsalaris; dat van het P.E.B. een dag salaris, enz. En heden, Dinsdagavond, volgt de grote huis-aan- huis-collecte, waarvan grote verwach tingen worden gekoesterd. Ruim zeven gulden per inwoner In Utingeradeel in Friesland, een ge meente van 5200 inwoners, werd f37.400 bijeen gebracht, hetgeen f7.20 per inwoner is. Ook in Eenrum offerde men gul: de 3000 inwoners gaven reeds f 11.000, welk bedrag nog wel tot 12 13.000 gulden zal stijgen. De 7000 in woners van Bedum gaven tot dusver f 16.735.62, uit Oldehove (2500 inwo ners) werd al f 10-000 naar het Ram penfonds gestuurd. Ook in Warffum boekte de eerste, onvoorbereide en voorlopige actie een groot succes. De opbrengst was n.l. bi,jna f 18000, hetgeen ook overeenkomt met een bedrag van meer dan zeven gulden per inwoner. Eelde gaf f9800 of twee gulden per inwoner. Stad Groningen In de stad Groningen trokken meer dan 700 jongeren er gisteren met 65 vrachtauto's op uit om huis aan huis goederen in te zamelen. Vrijwel ner gens ging men met lege handen weer vandaan en mocht dit wel eens het geval zijn, dan hadden de bewoners hun beschikbare dekens, kleding enz. reeds Zondagavond aan de actie van de R.O.N. geschonken. De goederen wer den opgeslagen in een grote loods bij het station en tevens in de Friesch- Groningsche suikerfabriek. Behalve in het groot waren er ech ter ook de niet minder welkome inza melingen in het klein. Alle arbeiders van de Scheepsbouw Unie Gideon ga ven een gulden, in vele steenfabrieken staat men lonen af. De ABHB zal de recette van de zaal handbalwedstrijden van vanavond af staan en zo blijven maar steeds be richten van offervaardigheid binnen stromen. Het personeel van de firma Reinier Muller te Groningen zorgde er voor dat aan het Roode Kruis drie kis ten met ondergoed konden worden overgemaakt. Groninger Politie gaf ruim 4 mille Het corps gemeentepolitie te Gro ningen heeft, na een spoedeisende ver gadering van vertegenwoordigers van vakorganisaties en gezelligheidsver enigingen onder leiding van de hoofd commissaris een snelle inzameling in eigen kring gehouden, die ongeveer 1.200 opleverde. De afdeling bijzondere wetten stel de de gehele inhoud van een reiskas, waarvan een uitstapje gemaakt zou worden, ter beschikking 200), de Bond van Chr. Politie-ambtenaren ge lastte een te houden feestavond af en legde de kosten daarvoor 250) op tafel. Aan de 1.200 droegen o.m. nog bij de G.P.S.V., de Bond van Hoger Politie personeel, de Politiemuziekvereniging, de Ned. Politie Bond, de R.K. Politie bond, de bibliotheekcommissie, de Poli- tiezangvereniging, de Politie Dierenbe scherming. de Politie Aquariumvereni ging en de Politie Hengelaarsvereni ging. Voorts werd besloten, dat elk corpslid deze maand een dag sa laris ter beschikking van het Ram penfonds zal stellen. Dit zal pl.m. 3.000 opbrengen. De cursisten van „Bakker's" Vak school kopen het door hen zelf ver vaardigde gebak. Dat leverde de eer ste dag al f 250.op. Het personeel van H. Vos en Zoon, Giften voor de noodlijdenden Storting ook mogelijk op gironummer van Burgemeester Tuin Zij, die alsnog willen bijdragen voor de leniging van de nood der getroffenen in de watersnoodgebie- den, kunnen hun gelden storten of overschrijven op postrekening no 292592 ten name van J. Tuin. bur gemeester der gemeente Groningen stond een snipperdag af. De firma verdubbelde het bedrag. Het personeel van A.J.P. stelt het loon van een werkdag voor het Na tionale Rampenfonds beschikbaar. De directie van A.J.P. zal daarnaast een bedrag schenken. Het personeel van de Unigro metaal- warenfabriek in Helpman, stond een snipperdag af. Ook het personeel van De Faun schonk het loon van één dag (plm. f 250.—). Het personeel van de Groninger Re genkledingfabriek aan de Emmasin- gel gaf 10 pet. van het weekloon. De recherche van de Groninger po litie gaf f 350.-, de inhoud van een reiskas. Uitvoering uitgesteld De uitvoering, die op 12 Februari ten bate van de werkgemeenschap Groninger Blinden zou worden gege ven in het Concerthuis, is tot nader te bepalen datum uitgesteld. Feestavond „God is ons Lied" uitgesteld Het bestuur van de Chr. gem. zang vereniging „God is ons Lied" heeft in verband met de noodtoestand in het Zuidwesten van ons land besloten, om de jaarlijkse feestavond, die morgen zou worden gehouden, uit te stellen. Steun van rijwielhandelaren De rijwielhandelaren in de provin cie Groningen worden door een actie comité van collega's opgeroepen bruik- bare rijwielen, carriers en bromfiet sen en nieuwe banden, wielen, kettin gen, pedalen, zadels, enz. voor. alge meen gebruik in de noodgebieden en/of voor de getroffen collega's af te staan. Het materieel moet franco en vergezeld van twee specificatielijs- ten worden gezonden naar een van onderstaande adressen: N.V. R. S. Stokvis, Eendrachtskade; fa. J. Bron- da, Schoolstraat, fa. Paul v. d. Meer, Gelkingestraat, alle te Groningen. Arbeidskrachten uit het Noorden niet nodig Hoewel dankbaar geconstateerd wordt, dat vele personen zich in onze provincie beschikbaar stellen voor werkzaamheden in de getroffen ge bieden, zij thans meegedeeld, dat zodra personeel nodig is een cen trale oproep van het G.A.B. kan wor den tegemoet gezien. De radio-oproep van gisteravond had uitsluitend be trekking op de arbeiders in de onmid dellijke omgeving van de noodgebie den. In afwachting van eventuele op roepen kan aanmelding bij de arbeids- bureaux voorlopig achterwege blijven. Hulp en steun van alle kanten Steeds komen er nieuwe berichten van hulp en steun voor de slachtoffers van de watersnood. In de Antillen heeft men reeds enige honderdduizen den guldens bijeen gebracht. Men streeft naar een bedrag van een mil- lioen Curagaose guldens (d.i. ruim f2.000.000 in Nederlands geld). De Amerikaanse kerken gaven 6000 dol lar, waarvan 2000 voor het Rampen fonds en 4000 voor het herstel en her bouw van kerken. In Indonesië worden door de Nederlanders aldaar ook in zamelingen gehouden. Patiënten en personeel van het „Beatrix-Oord" te Appelscha gaven bij een collecte f 4300. Het personeel van H. J. v. d. Rijn N.V. Metalen, besloot drie maal een dagloon af te staan. De Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk heeft in een oproep de nationale inzameling ondersteund en de gemeenten opgewekt om in de kerkdiensten van Zondagmor gen a.s. te komen tot bijzondere verootmoediging, gebed en offer. Steun van overal De plaatselijke afdeling van het Ned. Roode Kruis te Dedemsvaart be sloot 650 uit de kas af te dragen voor de geteisterde gebieden. Van de N.V. Groninger Steenfabrie ken te Ruischerbrug stelt het geza menlijke personeel een snipperdag ter beschikking. In de „Cherry-Bar" te Groningen haalde mejuffrouw Roelofs 57.50 op. Een uur loon afstaan Stichting van de Arbeid doet beroep op werkgevers en werknemers Het Bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft zich in een gisteravond te Amsterdam gehouden spoedverga dering beraden over de eerste hulp, die het Nederlandse bedrijfsleven in al zijn geledingen zou kunnen verlenen aan de slachtoffers van de nationale ramp, die ons land heeft getroffen. Het Bestuur van de Stichting van de Arbeid besloot een dringend beroep te doen op alle Nederlandse werkgevers en werknemers om als eerste bijdrage in de nood, die over zovele tienduizen den is gekomen, de navolgende maat regelen ten uitvoering te brengen: Door alle werknemers zal nog deze week via hun werkgever een bijdrage worden gestort in het nationaal ram penfonds ten bedrage van ten minste één uur loon of salaris, welke bijdrage door de werkgevers met een gelijk be drag wordt verhoogd. Op een bedrijfstaks- of ondernemings gewijze te regelen manier zal op korte termijn zo mogelijk door alle werkne mers ten minste acht uur worden over gewerkt, Hetgeen daarmede verdiend wordt, zal, verhoogd met een gelijk be drag van de zijde van de werkgever, eveneens worden afgestaan aan het nationaal rampenfonds. Ingeval overwerk niet mogelijk is, dient er naar te worden gestreefd op andere wijze door een offer een gelde lijke bijdrage van ongeveer gelijke grootte aan dit fonds af te staan. Het bestuur van de Stichting is er zich van bewust, dat het op deze wijze bijeen te brengen bedrag slechts in zeer beperkte mate aan de werkelijke nood tegemoet komt. Het besloot der halve zich t.z.t. nader te beraden over eventuele verdere maatregelen. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid doet bij deze gelegenheid tevens een beroep op de werkgevers, wier on dernemingen, als gevolg van de over stromingsramp tijdelijk zijn stilgelegd, indien mogelijk, het dienstverband met hun werknemers te laten voortbestaan. Nog honderden zitten gevangen in het water Hulp onderweg Net van hulp-radiozenders Opgesteld op schepen bij de geteisterde eilanden Men heeft een radiotelefonisch net van hulpzenders ingericht, dat de verbinding onderhoudt met de plaatsen Hansweert, Zierikzee, Elle- woutsdijk, Kortgene, Kats en Ril land Bath. Binnenkort komt er ook verbinding tot stand met Ouddorp. Zierikzee verzocht direct dringend na de totstandkoming van het con tact om zaklantaarns, kaarsen en vaten voor drinkwater voor Noord- Beveland. De zenders van het net staan opgesteld op schependie in de omgeving van de eilanden lig plaats hebben gekozen. (Van een onzer speciale verslaggevers) St. Philipsland, dat zich minder met het water verbonden voelt sinds het geen eiland meer is, is geheel verdron ken. Door zes gaten, die de stormvloed in de zware zeedijk sloeg alsof het een slap zanddammetje was, stroomde het water binnen. En na een uur was het gehele schiereiland een wild golvende binnenzee, die alles vernielde wat haar in de weg kwam. De zee sloeg gaten in de huizenstraatjes van het vriende lijke dorpje St. Philipsland. Talrijke woningen waren niet bestand tegen het geweld. Zij stortten in en alleen wat steenklompen steken boven de water vloed uit. In de polder staan als wan kele eilandjes nog boven de kapitale boerderijen en landbouwschuren. De meesten konden tot gistermiddag toe nog niet bereikt worden. Honder den volwassenen en kinderen zitten nog op de zolders, reikhalzend uitziend naar verlossing uit de nood. Hebben ze nog eten en drinkwater? Hoe lang zal de boerderij nog bestand zjjn tegen het ondermijnende water? Zij weten het niet, maar by het tramhuisje op de dijk Ugt een motor boot en ^jjn reeds militairen aange komen om het reddingswerk aan te vangen. Via Steenbergen konden wy de dijk bereiken die naar St. Philipsland voert. Autobussen van de Gelderse Tramwe gen ontmoeten we, overvol met ouden van dagen en kinderen, mensen die uit het dorpje St. Philipsland worden af gevoerd naar een onbekende, maar vei lige bestemming. Vrachtauto's en per sonenauto's, volgeladen met inderhaast samengeraapte bezittingen in een la ken geknoopt, volgen op elkaar. Kop pels angstig loeiende koeien dreigen de weg te versperren, maar ook vee auto's komt men tegen, volgeladen met koeien, die men uit het water heeft kunnen redden of langs de dijken heeft aangetroffen. Verlaten dorp Bij het tramstationnetje staan wat autobussen en vrachttrucs. Over het modderige dijkje komen soldaten aan die koffers en kisten sjouwen en ge bukt gaan onder in toegeknoopte la kens geborgen linnengoed en kleding stukken. Daar benedendijks ligt St. Philips land en men staat onwillekeurig even stil om die lugubere vernieling, die het opgezweepte water in dit dorpje ver richtte, in zich op te nemen. De huisjes staan tot over de kozijnen in het water. Soms staan de ramen open en ziet men het meubilair in de kamers ronddrijven. Achter de huizen aan de Oostdijk, onder de wind, hebben water en storm samengedreven wat uit de huizen werd gespoeld. Tussen wrakhout van loods jes en varkenshokken dryft, merk waardig genoeg, een ledikant rond. waarvan het bed is opgemaakt of geen geweld het hier heeft gebracht- Op het hoofdkussen ligt een opengeslagen bibliotheekboek. Daarnaast ligt een reeds wanstaltig opgeblazen cadaver van een roodbonte koe. Wat verderop een half stukgeslagen linnenkast. Kin derspeelgoed en klompen dryven in de nabyheid. Tafels en stoelen liggen door elkaar, gekraakt en gebroken. Onbereikbare hoeven Achter een van de huisjes op de dijk, beschut tegen de sneeuwjacht, die uit een loodzware lucht losbreekt, staan een sergeant-majoor en enkele genie soldaten uit te kijken over de binnen zee. Onder aan de dijk ligt een motor bootje met twee kleumende soldaten er in. Zij wachten op drie platbodems, die de motorboot zal slepen. Vanmorgen zijn ze over het woelige water naar de Hermanhoeve en de Stelhoeve gevax-en. die daar midden in de polder op drie kilometer afstand liggen als een oi'iënteringspunt in de zee. Twee grote boerderijen, waarvan de bewoners nog op de zolders zitten en op :.ulp wachten. Ze hebben de boerderijen tot op honderd meter kun nen benaderen. Toen liep de boot vast en moesten ze terug. Het water was teveel gezakt. Tien volwassenen en vier kinde ren zitten daar twee dagen bijeen, steeds in angst verkerend, dat hun toevlucht door het opgejaagde wa ter zal worden stukgeranseld. Zo als ze in de verte hebben zien ge beuren met andere boerderijen. Als dat komt. verliezen ze onherroe pelijk het leven. Met die weten schap leven ze al twee etmalen. De mi airen zyn teruggekeerd. Het heeft geen zin nog eens te gaan. Het is te ondiep en met roeiboten is het onbegonnen werk. Ze kunnen niet op tegen de harde wind. Maar er is hun een gids beloofd, een boerenknecht, die de omgeving van de hoeven goed kent en de motorboot door het water kan loodsen waar de sloten liggen. In Anna Jacoba, aan het andere eind van het schiereiland, zitten tweehon derd mensen nog in het water opge sloten. Ze zullen van de landzijde moeten worden gered, maar die weg over het water is lang en er liggen zoveel boer derijen in de polder waar de nood hoog is. Onbegonnen werk Als we in de avond weer Brabant in rijden, daveren over de grote wegen lange colonnes militaire vrachtwagens naar het Westen. Zy zijn beladen met vlotten, platboomvaartuigen, motor boten, levensmiddelen en ander mate riaal. Voorop rijden radio-wagens. Van andere kanten komen particu liere vrachtauto's aanzetten, volgela den met zandzakken, rijshout en krui wagens. Maar wie, zoals wij, de zes gaten in de zeedijk van St Philipsland heeft gezien, gaten van 70 tot 300 m, wie heeft gezien hoe de nog gave dyk door het in de polder opgejaagde wa ter aan de binnenzijde afkalft, zodat de kruin soms niet meer dan enkele d eters breed is, vi'aagt zich af wat hieraan nog kan worden gedaan. Het ziet er alles zo volkomen hopeloos uit. De stormvloed heeft zijn werk zó gron dig gedaan, dat herstel een onbegon nen werk schijnt. Er is reeds een paar millioen aan giften geschonken of toegezegd. Maar er moet minstens 100 MILLIOEN binnenkomen om de materiële gevolgen van de ontzettende ellende te lenigere. Daarom: gireer vandaag nog zoveel U kunt op GIRO 957S van het NATIONAAL RAMPENFONDS, waarheen U ook postwis sels kunt zenden. Deze postwissels moeten geadresseerd worden Statenlaan 81, 's-Gra- venhage (Secretariaat Nationaal Rampen fonds). Tenslotte stellen wij onze lezers in de gelegenheid hun bijdragen of het resultaat van inzamelingen in kleinere kring op onze bureaux te storten. Wij zorgen voor de over schrijving op het genoemde gironummer. Dagelijks zullen wij de bij ons ingekomen bedragen in de krant vermelden. Wacht niet langer, offert vandaag nog. En geeft zoveel U kunt missen. Grote schade in België Nabij Antwerpen zijn duizend mensen geïsoleerd (Van onze Brusselse correspondent.) De Belgische autoriteiten hebben gisteren met bewonderenswaardige snelheid het herstel van de geteis terde gebieden aangepakt. Reeds te 5 uur 30 in de vroege ochtend, was men gisteren met het leegpompen van de verkeerstunnel onder de Schelde te Antwerpen klaar geko men. Wagenladingen ontsmettings middelen werden naar Ostende gezonden, waar de toestand giste ren nog zeer critiek was. Twee derde van de stad is verwoest. Er is noch gas, noch water. De gebroken riolen, vol stadsafval, hebben zich Putten gaf 2 gulden per inwoner! In het in de bezettingstijd zo ern stig getroffen plaatsje Putten (Gld) is een collecte gehouden onder de ruim 10.000 inwoners. Deze collecte bracht 21.250 op of ruim twee gulden per inwoner. Bovendien een grote collectie kledingstukken en Textielinzameling overweldigend succes Groningers offerden mild Naar het Roode Kruis, afdeling Gro ningen meldt, is de textielinzameling een overweldigend succes geworden. Na de spontane actie van de R.O.N. die het mogelük maakte, dat reeds in de eerste nacht zovele goederen in het Westen konden worden afgeleverd, heeft de huis aan huis-inzameling gisteravond hieraan een overstelpende hoeveelheid goederen toegevoegd. De actie mag dan ook als volledig geslaagd worden be schouwd. Reeds zijn van de nieuwe inzameling gesorteerd en afgevoerd naar de Hoofd intendant van het Ned. Roode Kruis plm. 80 ton goederen. De hoeveelheid der goederen, die thans wordt gesor teerd en verzonden is nog niet te over zien. De inzameling op Maandagavond heeft een bijzonder vlot verloop gehad, dank zij de medewerking van studen ten-, padvinders-, vrouwenorganisaties, autobezitters, chauffeurs enz. Slechts enkele straten blijken niet te zijn be zocht. Zij, die goederen klaar hebben gelegd, welke nog niet zijn opgehaald, kunnen mededeling doen aan het bu reau van het Roode Kruis, Kraneweg 18, bij voorkeur schriftelijk, desnoods telefonisch, tel. nr. 22445. Meubelen en stoffering Waar vast staat, dat er grote behoef te zal komen aan meubelen en stoffe ring, worden zy, die meubelen en stof fering van goede kwaliteit willen be schikbaar stellen, verzocht hiervan ge durende deze week schriftelijk opgave te doen aan het bureau Kraneweg 18. Deze goederen zullen van Maandag 9 Februari af door verhuizers worden op gehaald. Op deze wijze zal een vakbe kwame behandeling worden gegaran deerd. in de straten met het binnengeko men water vermengd, evenals de zware olie, welke uit de reservoirs van de hotels is weggevloeid. Er dreigt hierdoor in de stad een epi demie. Het getroffen gebied is pre cies hetzelfde als het deel dat in de oorlog door bombardementen werd verwoest. In het gebied van de Schelde, o.a. in de omtrek van Lille, bij Antwerpen, zijn nog ongeveer 1000 personen ge- isoleerd. De autoriteiten verdelen ent stoffen tegen typhus. Bijna aüe brand weren uit het land zijn naar de kust gestuurd. Koning Boude wijn was gisteren aan de kust en te Antwerpen. De schade, veroorzaakt door het wegdrijven der goederen uit de opslag plaatsen der havens, kon nog niet wor den vastgesteld. Zij wordt geschat op 2 millioen franc. Het aantal slachtof fers in België is nog niet bekend, daar in de Ardennen de toestand gisteren nog is verslechterd. Op sommige plaat sen ligt de sneeuw drie a vier meter hoog. Bastogne, de stad die zich zo moedig gehouden heeft tijdens het Von Rund- stedt-offensief, is weer zwaar getrof fen en volkomen van de buitenwereld afgesloten. Een installatie voor hoog spanning werd zwaar beschadigd, waardoor Bastogne in het duister is gedompeld en noch over water, noch over gas beschikt. Ook te Ulven en te Staflo, in Noord-België, is de toestand sinds gisteravond tengevolge van nieu we sneeuwstormen, slecht. Honderden auto's en vrachtwagens zijn op de we gen ingesneeuwd. De temperatuur is met vijf graden gedaald. In het alge meen echter is de situatie in België veel minder erg dan in Nederland. Hulp voor Nederland De leden van de Nederlandse kolonie te Brussel en de consul-generaal te Antwerpen verzamelen goederen en levensmiddelen voor steun aan de ge troffen Nederlandse gebieden. Ook vele Belgen hebben op de Nederlandse consulaten pakken kleren en voedings middelen afgegeven. De Sabena stelde haar post-helicop- ter ter beschikking van de evacuatie autoriteiten op Goeree-Ovei-flakkee. Belgische genietroepen werden uit West-Duitsland naar Nederland ge zonden. Overwerk ten behoeve van de geteisterde gebieden Het Ministerie van Sociale Zaken n Volksgezondheid maakt in ver band met de nationale ramp het volgende bekend: Ingevolge de Arbeidswet 1919 is voor arbeiders van 16 jaar en ouder vergunning verleend om in onder nemingen, waarin werkzaamheden ivordeti verricht ter voorziening in de behoeften der getroffen gebie den eventuele steunacties hier onder begrepen langer te wer ken en wel tot het maximum aan tal uren. dat krachtens de Arbeids wet bij vergunning kan worden toegestaan. Deze algemene vergunning geldt tot en met Zaterdag li Febr. a.s.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4