Zevende Vloot geeft Formosa de vrije hand Vier ministers te Praag aan de kant gezet Laatste berichten over de ramp Vijftig jaar geleben Nieuwsblad van het Noorden van Dinsdag 3 Februari 1953 - Pagina 2 Eisenhowers eerste Congres-boodschap Russen bezitten atoomwapens „Yalta" wordt opgezegd De nieuwe president der Ver. Staten, Eisenhower, heeft gisteren in het Congres (Senaat plus Huis van Afgevaardigden) te Was hington zijn eerste „State of the Union Message" uitgesproken. In deze boodschap over de stand van zaken in de V.S. verklaarde hij o.m.: dat hij besloten heeft tot „deneutralisering" van For mosa. De Amerikaanse zevende vloot zal n.l. instructies krijgen om haar taak (het verhinderen van Chinese nationalistische aanvallen op China) te beëindigen. èuropese- landen het initiatief zullen nemen tot het scheppen van ruimere markten en een hechtere valuta om een grotere onderlinge ruil van goede ren en diensten mogelijk te maken. Wanneer de Europese landen op deze wijze te werk zouden gaan, zouden zij een economische sfeer scheppen die „ons er toe zou brengen uiterst be langrijke hulp te verlenen." Zijn nieuwe politiek heeft ten doel het ontstaan van de practische een heid in West-Europa aan te moedigen. 7. De Wet-Taft-Hartley zal zo wor den geamendeerd, dat de president het recht zal krijgen een staking voor 80 dagen op te schorten. 8. De loon- en prijsbeheersing ein digt op 30 April. Europa Eisenhower verklaarde in duidelijke taal wat zijn mening over de Europe se eenheid is. „Slechts een nauwer aaneengesloten economisch en politiek stelsel kan de sterk vergrote econo mische kracht opbrengen, die vereist is om de noodzakelijke militaire pa raatheid en een tamelijk hoge levens standaard te handhaven. De vereiste eenheid van West-Europa kan niet van buiten af geproduceerd worden. Zij kan slechts van binnenuit gescha pen worden. Maar het is juist en rechtvaardig dat wij de Europese lei ders aanmoedigen door hen te wijzen op de grote waarde die wij hechten aan de ernst van onze pogingen om dit doel te bereiken. Wezenlijke voor uitgang zal het afdoende bewijs voor het Amerikaanse volk vormen dat onze materiële offers voor de zaak van de collectieve veiligheid gelijke tred houden met de noodzakelijke po litieke, economische en militaire pres taties in West-Europa." Yalta In 1945 werd de overeenkomst van Yalta (de Russische stad in de Krirti) gemaakt. Zij bevatte met de overeen komst van Potsdam geheime clausu les, die de V.S., Engeland en Rusland bonden. Eisenhower zei hierover dat de V.S. geheime overeenkomsten van het verleden met buitenlandse rege ringen, wanneer deze het in slavernij brengen van volkeren toelaten, van de hand wijzen. De Russen konden door deze verdragen de Koerillen en Zuid-Sachalin in Noord-Japan bezet ten. De Oekraine en Wit-Rusland kre gen er aparte vertegenwoordiging in de Ver. Naties door. Geen agressieve bedoelingen Eisenhower verklaarde, dat de 1950 gegeven instructie aan de Zeven de Vloot eigenlijk betekende dat de Amerikaanse vloot moest optreden als een verdedigend wapen van commu nistisch China. „Door deze steun wor den de communisten in staat gesteld ongestraft nog meer Amerikaanse en de met hen verbonden soldaten in Ko rea te doden," aldus Eisenhower. „Daarom geef ik opdracht dat de Ze vende Vloot niet langer gebruikt wordt voor het beschermen van com munistisch China. Deze opdracht houdt geen agressieve bedoeling van onze kant in, maar wij hebben stellig niet de plicht een volk te beschermen dat in Korea tegen ons strijdt." Andere punten uit Eisenhowers boodschap zijn: 1. De V.S. bezitten het onweer legbare bewijs, dat de Russen atoomwapens hebben. 2. De president zal het Congres vragen de geheime clausules van de overeenkomst van Yalta van 1945 op te zeggen. 3. Eisenhower verzocht het Con gres de Amerikaanse invoerbepalin- gen te wijzigen en beloofde Ameri kaanse kapitaalsinvesteringen in het buitenland te begunstigen, in ruil voor de levering van grondstoffen voor de Amerikaanse industrie. 4. De president verzocht aan het Congres herziening van de wet-Mc- Carran, welke betrekking heeft op immigratie en naturalisatie. Deze be vat zo zei hij, bepaalde onrechtvaar digheden. 5. Hij beloofde al het mogelijke te doen om de discriminatie van de ne gers in Washington, in de federale règeringsdiensten en in het leger op te heffen. 6. Wat Europa aangaat: de presi dent drong er op aan, dat de West- Koude vorstluchf uit Rusland naar het Westen Minder buien; 's nachts lichte vorst (Van onze weerkundige medewerker) De koude vorstlucht, die door een lage drukgébied over Midden-Euro pa en een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van Schotland over Sca,n- dinavië naar Rusland met N.O.-win- den uit Oost-Europa naar het Wes ten wordt geblazen, had vanmorgen met 5 a 6 gr. vorst de Oder bereikt. De wind en ook de sneeuwbuien zullen vandaag al belangrijk min der zijn dan gisteren. Ook in het rampgebied is de wind tot matig af genomen en alle waarschuwingen voor storm of harde wind werden vanmorgen ingetrokken. Voorlopig is 's nachts nog lichte vorst te ver wachten, maar een toenemen van de vorst tot 4 a 6 gr. G. is over en kele dagen niet onwaarschijnlijk. Weerrapport voor Europa Volgens het K.N.M.l. te De Bilt was het weer in verschillende grote Euro pese hoofdsteden vanmorgen als volgt: Temp. Weer 7 uur Neersl. Oslo onbewolkt -10° C. Stockholm geheel bew. -4° Kopenhagen sneeuw -2° Londen Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Franklorc München Ztirich Wenen regen geheel bew. geheel bew. onbewolkt onbewolkt nevel sneeuw zwaar bew. nevel sneeuw sneeuw WEINIG WIND Weerverwachting, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond. (Opge maakt te 10 uur.) Zwaar bewolkt met later verspreide opklaringen. Overwegend droog weer. Matige tot zwakke wind in hoofdzaak tussen Noord-Oost en Noord. Tempe raturen even boven het vriespunt maar vannacht en morgenochtend plaatselijk lichte vorst. ZON EN MAAN Zon morgen op 8.15, onder 17.22. Maan morgen op 23.55, onder 9.27. Zaterdag 7 Februari 5.09 uur L.K. BAROMETERSTANDEN van Maandag 10 uur tot Dinsdag 10 uur 10 12 14 16 18 20 22 24 2 4.6 8 10 761 61 62 62 63 64 64 65 66 67 68 68 69 70 De temperatuur bedroeg heden om 9.00 uur 1 gr. C. (34 gr. F.); minimum temperatuur afgelopen nacht 0 gr. C. (32 gr. F.); maximum temperatuur gis teren 3 gr. C. (37 gr. F.) Neerslag afgelopen etmaal 14 mm. Keuze voor Amerikaanse communistische leiders Dertien Amerikaanse communisti sche leiders, die veroordeeld zijn we gens samenzwering om de Ameri kaanse staat op gewelddadige wijze omver te werpen, zijn Maandag voor de keus gesteld of naar de Sovjet-Unie of in de gevangenis te gaan. De verdedi gers der veroordeelden verwierpen prompt het aanbod om hun cliënten naar de Sovjet-Unie te laten vertrek ken. Engelsen zijn ontstemd Over Eisenhowers „Formosa-besluit" De reacties op Eisenhowers beslui ten zijn zeer verschillend. In Engeland is men ontstemd over het feit, dat Groot-Brittannië niet van de „deneutralisering" van Formosa van tevoren op de hoogte is gesteld. Te Londen gelooft men niet, dat Eisen hower van plan zou zijn de Russen uit Zuid-Sachalin en de Koerillen weg te dringen noch dat hij voor de in sla vernij gebrachte staten een recht streekse militaire actie zou willen on dernemen. In Frankryk verwacht men geen uitbreiding" van het conflict in het Verre Oosten. In Zuid-Korea sprak men over „het beste nieuws uit de af gelopen twee jaar". In Japan ver wacht men geen spoedige nationalis tische aanval op China. 1100 doden in Engeland 24000 mensen aan Oostkust dakloos Het hedenmorgen vastgestelde aantal doden in Engeland tengevolge van de watersnood bedraagt 289. 900 personen worden evenwel nog vermist. Er zijn 24.000 daklozen. Het eiland Canvey, in de monding van de Theems, is het zwaarst getroffen. Tot nog toe zijn daar 100 lijken geborgen. De 2000 inwoners, die in hun zomerhuisjes waren achter gebleven, terwijl 11.000 anderen het eiland verlieten, staan bloot aan ont bering en ziekte. De storm en het water hebben de Engelse kust over een afstand van 250 km. verwoest. Garnizoenscommandant van Makassar vermoord Zaterdagavond is de plaatselijke militaire garnizoenscommandant van Makassar, kapitein Sumati, in zijn huis doodgeschoten door een vijftal onbekenden. De aanvallers stopten met een jeep voor zijn huis, waarna twee hunner het huis binnengingen en drie vuurstoten uit automatische wa pens gaven. De luitenant Mutalessy, die rich in huis bevond, werd eveneens gedood. Mayer en Bidault door Eisenhower uitgenodigd President Eisenhower heeft Mayel-, de Franse premier, en Bidault, de Franse minister van buitenlandse za ken, uitgenodigd eind Maart een bezoek aan Washington te brengen. De uit nodiging werd overgebracht door Dul les, de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, die op het ogenblik een reis door Europa maakt. Gisteren voerde Dulles te Parijs besprekingen. Wereldreis van Britse Koningin De Britse Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh beginnen op 23 November een wereldreis. Zij ver trekken dan per vliegtuig naar de Ber muda-eilanden en vervolgens naar Ja- maica om daarna op het passagiers schip Gothic via het Panamakanaal naar Nieuw-Zeeland te varen. Onder weg zullen zij de Fiji-eilanden en de Tonga-Archipel bezoeken. Na een verblijf van vijf weken in Nieuw-Zeeland zullen zij op 30 Januari 1954 naar Australië gaan, waar zij op 3 Februari zullen aankomen. In Aus tralië zullen zij twee maanden door brengen. Op 1 April vertrekken zij naar Ceylon, waar zij van 10 tot 21 April zullen verblijven. Volgen Siroky c.s. voorbeeld van Slansky? Opnieuw is er in communistisch Tsjecho-Slowakije een zuivering- aan de gang. Vier vooraanstaande ministers zijn door president Gott- wald van hun functie ontheven en „weggepromoveerd". De zuivering trof ditmaal de minis ter van buitenlandse zaken, Siroky, de minister van voorlichting, Kopecky, en de minister van onderwijs, Nedjedly. Siroky wordt als minister van buiten landse zaken opgevolgd door David, het ministerie van voorlichting is op geheven en het ministerie van onder wijs is gesplitst in twee departemen ten. Siroky, Kopecky en Nedjedly zijn benoemd tot vice-premier. Als zodanig zullen zij, met premier Zapotocky en de andere vice-premiers, zitting hebben in een nieuw „regeringspresidium". Fierlinger is ontheven van zijn functie als hoofd van het s'taatsbureau voor kerkelijke zaken. Hij blijft vice-premier. Siroky was de man die de voorma lige minister van buitenlandse zaken Clementis ten val bracht. Men wijst er echter op, dat Siroky een goede vriend van de onlangs gearresteerde Oost- duitse minister van buitenlandse za ken, Dërtinger, was. Men herinnert er te Wenen aan, dat ook Slansky, na van zijn functies te zijn ontheven, vice-pre mier werd, voordat hij uiteindelijk werd gearresteerd en terechtgesteld. Voorts gelooft men te Wenen, dat de vorming van nieuwe ministeries is in gegeven door de dwingende noodzaak van meer actie, teneinde het vijf-jaren plan op tijd voltooid te krijgen en de productie van voedsel en kolen te ver groten. Prins Bernhard onderbreekt Duitse coaster aan de grond zijn reis Morgenochtend aankomst op Schiphol Prins Bernhard heeft, in verband met de overstromingen die ons land hebben geteisterd, besloten zijn reis door de Verenigde Staten te onderbre ken en naar Nederland terug te keren. De Prins zal terugreizen met het lijn- vliegtuig van de KLM, dat vanochtend van het vliegveld Idlewild vertrekt en zal morgenochtend op Schiphol aan komen. De Prins heeft verschillende afspra ken kunnen uitstellen. Hij hoopt over enkele weken weer naar de Verenigde Staten terug te keren. Bestellende P.T.T.-ers ontevreden Het gaat langzamerhand tot de on mogelijkheden behoren na enige jaren dienst als hulpbesteller op arbeidsover eenkomst een aanstelling als besteller te krijgen, zo werd Zaterdag in Den Haag betoogd op een landelijke confe rentie van bestellend personeel op ar beidsovereenkomst in dienst der P.T.T. Enerzijds is de personeelsinkrimping om bezuinigingsredenen hiervan de oorzaak, anderzijds de instelling van de rang van geoefend werkman, die steeds meer plaatsen van bestellers gaat innemen. De communistische Oostduitse rege ring heeft een reorganisatie van de be voorrading aangekondigd ter overwin ning van de bestaande moeilijkheden. Het kabinet heeft vier nieuwe ministers benoemd en een nieuwe staatscommissie ingesteld voor coördinatie en controle van regeringsbesluiten op het gebied der bevoorrading. bij Makkum In de loop van gistermiddag is ter hoQgte van Makkumerwaard in het IJsselmeer de Duitse coaster Dorathea Siemering aan de grond gelopen. Ver moedelijk is de vrachtboot, die met 400 ton So ja-schroot was geladen, op een wrak gestoten. In het ruim staat momenteel 2 meter water. Zeven sleepboten, ter assistentie geroepen, trachten de gaten met zeildoeken te dichten en de boot naar Harlingen te slepen voor reparatie. Er zijn geen per soonlijke ongevallen gemeld. De K.L.M.-vliegtuigen Thuisreis: PH-TDN (Vlaardingen), gezagvoerder Vlotman, gistermiddag op Schiphol. PH-TDE (Eindhoven), gezag voerder Krouwel, gistermiddag op Schiphol. PH-TDG (Gouda), vanoch tend uit Calcutta. PH-TDI (Enschede), vanmorgen uit Tokio. PH-TFD (Arn hem), gisteravond uit Sydney. PH- TES (Soerabaja) vannacht uit Djakar ta. Uitreis: PH-TFD (Arnhem), gezag voerder French, gistermorgen uit Biak naar Sydney. PH-TDD (Delft), gezag voerder Hammond, gisteravond uit Bangkok naar Djakarta. PH-TDO (Maastricht), gezagvoerder Roosenburg, vannacht uit Karachi naar Bangkok. PH-TDB (Walcheren), gezagvoerder Tideman, vanochtend uit Beiroeth. PH- TDM (Aalsmeer), gezagvoerder War- nink (chartervlucht) hedenochtend in Calcutta. PH-TAS (Schiedam), gezag voerder Rombach (chartervlucht), vanmorgen van Brazzaville naar Li vingstone. Toestand op Goeree Redding voor bewoners van Tholen Alleen in Stavenisse reeds 300 doden Een smaldeel van zeven Sehevenïng- se vissersvaartuigen, dat zich naar de Zeeuwse wateren heeft begeven, is vanmorgen met een grootse reddings actie begonnen- Uit het zwaar geteis terde Stavenisse, waar naar schatting meer dan 300 doden vielen, heeft de vloot honderden radeloze mensen naar het stadje Tholen gebracht. Men hoopte in de loop van de mid dag alle overlevenden van Stavenisse te kunnen redden. In St. Annaland heeft men bij een verkenningstocht geen mensen meer aangetroffen. Ver wacht-wordt dat hier slechts weinig slachtoffers zijn gevallen. Export van aardappelen stopgezet Maximum-prijzen worden vastgesteld Ten einde de voorziening van het Nederlandse volk met aardappelen zo goed mogelijk te verzekeren, zijn, in afwachting van een nader overzicht van de aardappelpositie, alle uitvoer- machtigingen voor aardappelen inge trokken. Alleen naar landen, waarmee wij contracten hebben afgesloten, mag worden geëxporteerd. Bovendien zullen vandaag maximum prijzen voor aardappelen worden afge kondigd. Veestapel leed zeer grote verliezen Op Goeree-Overflakkee verdronk 90 Naar wij van officiële zijde verne men is de evacuatie van het vee uit de getroffen gebieden in Zuid-Holland zo goed als voltooid. Volgens voorlo pige ramingen is van het vee op Goe ree-Overflakkee 90 pet. verdronken. Dit betekent dat op dit eiland ongeveer 9000 stuks vee verloren zijn gegaan, in het overige gedeelte van Zuid-Hol land zijn naar schatting 1000 dieren verdronken. De verliezen van de veestapel in N.W. Brabant worden geraamd op 5000 stuks. Aangenomen moet worden dat al het vee op Schouwen en Duiveland is om gekomen. Er zijn nog geen berichten over de veestapel op Tholen, maar ook hier Worden grote verliezen gevreesd. Hoewel op vele plaatsen veevoer is gebruikt om te trachten gaten in dij ken te dichten, zijn er over het alge meen nog voldoende voorraden be schikbaar. Uit alle delen van het land worden voorraden veevoeder aangebo den. nog zeer critiek Op Voorne en Putten zakt het water Volgens berichten van vliegtuigwaar nemers, die vanmorgen boven Goeree hebben gevlogen, is de toestand daar nog steeds zeer critiek. Honderden in woner van Oude Tonge zitten op een ondermijnde dijk van ongeveer 300 me ter samengedrongen, verstoken van voedsel en drinkwater. In De Bommel en Ooltgensplaat is de toestand nog erger en over de rest van het eiland tast men geheel in het onzekere. De toestand op Voorne en Putten schijnt enigszins stabiel te zijn gewor den. Het water stijgt practisch niet meer en in enige polders is zelfs val te bespeurëh. Bij Zuidland verloren hedennacht zes mensen het leven, toen een rubberboot in het prikkeldraad geraakte. Vanmiddag waren ongeveer 10.000 personen van Voorne en Putten geëva cueerd. Amerikaanse leger helpt Reeds 5000 militairen in rampgebied Generaal M. S. Eddy, opperbevelheb ber van de Amerikaanse strijdkrachten in West-Duitsland, heeft vanmorgen in Den Haag bekend gemaakt, dat 5000 Amerikaanse militairen in het rampgebied hulp verlenen. Zij opere ren in de buurt van Breda, waar zij zijn ingekwartierd, en beschikken o.m. over 5 amphibievliegtuigen, 7 hef- schroefvliegtuigen, vijftien lichte ver kenningsvliegtuigen en 5 zgn. „vlie gende spoorwegwagons". Vandaag werden reeds talloze ver- kennings- en reddingsvluchten onder nomen. De Amerikanen krijgen voorts versterking van twee grote landings vaartuigen, twee compagnieën met amphibie-wagens, alsmede van genie troepen. Op het vliegveld Valkenburg is van morgen een afdeling specialisten ge land. Zij zullen indien nodig per para chute in de overstroomde gebieden worden neergelaten. De Britse marine heeft momenteel reeds 9 helicopters voor hulpverlening ingezet. Zweden helpt De Zweedse gezant in Den Haag heeft een Zweeds verzoek overgebracht aan de regering, op te geven op welke wijze Zweden snel en doeltreffend te hulp kan komen. Een eerste zending, hoofdzakelijk bestaande uit kinderkle ren, ten bedrage van honderdduizend Zweedse kronen, werd reeds gisteren door het Zweedse Roode Kruis afge zonden. Heden wordt een nieuwe zen ding van vijfduizend dekens en andere kleding gestuurd. Binnen enkele dagen zal een nog grotere partij kleren, voor namelijk bovenkleren. worden ver scheept. De Zweedse radio heeft gisteren tot een nationale collecte opgeroepen. Voor aanzienlijke bedragen is reeds ingete kend. Toen stond er in het Nieuwsblad: Oud Romeinsch verkiezings biljet. De jongste opgravingen te Pom- peji hebben aan het licht gebracht een oud Romeinsch verkiezingsbil jet. Een zekere Lucretius Fronto be veelt zich daarbij aan voor de plaats van stadsbestuurder. Hierbij wordt hij gesteund door zijn buur mandie in een postscriptum ver klaart, dat hij sedert vele jaren naast den candidaat woont en dat volgens zijn meening, de belangen van de stad aan geen betere han den dan de zijne kunnen worden toevertrouwd. Agenda Dinsdag 3 Februari 20.00 uur Harmonie: Volksconcert G.O.V. Soliste Shura Clierkassky, piano. Woensdag 4 Februari 20.00 uur Harmonie: Abonnementscon cert G.O.V. Soliste Shura Cherkassky, piano. 20.00 uur Schouwburg: Opvoering „De Roege Bast" door - Grunneger Spraok. 20.00 uur Apollo: Opvoering klucht „In pyama" door T.O.G. Bioscopen Beurs: 14.30, 18.30 en 21.00 uur: De man van Colorado (18 j.; Woensd. 14,30 uur: De Furie van de Kongo (14 j.) Cinema: 14,30, 18.30 en 21.00 uur: Iwo Jima (18 j.) Grand: 15.00, 19.00 en 21.30 uur: De Mijnen van Koning Salomo (alle lft.) Luxor: 14.30, 19.00 en 21.15 uur: De Mijnen van Koning Salomo" (alle lft.) Luxor-Short: 10.3014.20 uur: Nieuws en korte films. Tentoonstellingen Toonzaal Barrée, Noorderhaven: beeld houwwerk. schilderijen en tekeningen van Bas Galis. and Houdt de dief! Oosterland en Bruinisse critiek Directe hulp nodig De burgemeesters van Oosterland en Bruinisse vrezen, dat als er niet direct hulp komt, het aantal slachtoffers zeer groot zal zijn, zo hebben zij medege deeld. Alleen met helicopters en amphi bievliegtuigen kan hier hulp worden verleend, zo voegden zij aan hun mede deling toe. Radio-amateurs in Zeeland helpen Hilversummer mef zender uit vliegtuig gedropt Een twintigtal radio-amateurs ver zorgt op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden een belangrijke steun bij het doorgeven van berichten. In Zierikzee is de amateur PAoZRK al 48 uur lang, vrijwel zonder onderbreking in contact met een amateur in Goes. Hij en de andere Zeeuwse amateurs meldden noodberichten van burgemeesters aan de regering, van de Rijkswaterstaat, verzoeken om amphibievaartuigen en ander materieel en gaven aanwijzingen voor vliegtuigen. Een amateur uit Middelburg ging met een draagbare zender-ontvanger naar bedreigde punten en enige ande ren van elders trachtten zover mogelijk Zeeland in te komen om van daar mel dingen te geven. De heer Huis uit Hilversum werd met een radio-installatie gedropt op Brouwershaven. Deze amateurs zenden op de 80 m band (3700 kc/s) en de andere zenders blijven van deze golflengte zo veel mo gelijk weg. Indien er toch een amateur op de 80 m gaat zenden, wordt hij door zijn collega's onmiddellijk op de vingers getikt. Koningin vliegt over rampgebieden De Koningin is hedenmorgen per vliegtuig vertrokken naar de over stroomde gebieden, welke zij eerst van de lucht uit in ogenschouw zal nemen. Vervolgens landde H. M. op een vlieg veld in Noord-Brabant, waarna Zij de geteisterde gebieden in deze provincie bezocht. Steeds meer schepen naar Zeeland Ook dokter met volledige medische uitrusting De opleidingsschepen Prinses Julia na en Prins Hendrik van het Konink lijk Onderwijsfonds voor de Scheep, vaart zijn vanmiddag van Amsterdam naar Zeeland vertrokken voor hulp verlening aan het overstroomde ge bied. Waarschijnlijke bestemming Zijpe op Schouwen-Duiveland. De dokter van het Koninklijk Onder wijsfonds is aan boord met een volle dige uitrusting en met medicamenten, beschikbaar gesteld door het Roode Kruis. Hedenmorgen tien uur zijn de laat ste van de veertien Helderse loggers en botters over zee naar Breskens ver trokken voor hulpverlening in de Zeeuwse rampgebieden. Zij kunnen daar heden aankomen. Afsluiting van zeegaten Vereniging voor Landaanwinning doet voorstel De Nederlandse Vereniging voor Landaanwinning heeft een telegram gestuurd aan de President van de Raad van Ministers, waarin wordt vastgesteld, dat de omvang van wa tersnoodrampen als de huidige aan merkelijk beperkt kan worden door af sluiting van zeegaten in het Zuidwes- 'ten des lands en door landaanwinning op grote schaal in de Waddenzee en elders in' het Noorden des lands. De Vereniging dringt er bij de regering op aan, de besluitvorming hiertoe en de noodzakelijke voorstudie zoveel mo gelijk te bespoedigen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2