Land en volk in nood LEEUWARDER COURANT DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 Gisteren heeft een onzer fotografen een vlucht gemaakt boven het door de overstromingsramp getroffen gebied. Wie uit de lucht ziet welke enorme verwoestingen de vloedgolven in het Zuidwesten van ons land hebben aangericht, wordt wanhopig over. de nood, die land en volk trof. Hieronder: een luchtfoto van het geïsoleerde deel van -Brouwershaven (Duiveland). v! MM Boven: De zee wierp tal van schepen op onze kust Ter hoogte van de Kei zersstraat in Schevenin- gen strandde het Franse stoomschip „Cartaghe". Rechts: Mariniers en an dere hulptroepen helpen bij de evacuatie van Oostelijk Zuid-Beveland. Door middel vein 'n kabel voorkomt men, dat wind en storm de boten mee sleuren Or.der: Dag en nacht wordt er bij Halsteren (West-Brabant) doorge werkt om de enorme schade te herstellen en om grotere ramp te voor komen. Felle schijnwer pers verlichten het terrein Dit is Moerdijk, volkomen overstroomd door het water, dat uit het Hollands Diep binnen- gulpte. Een troosteloos beeld, dat herinnert rrn de Wieringermeer, zoals die in Mei 1945 werd teruggevonden. Sint Philipsland (het schiereiland bij Schouwen—D n-viand) biedt een troosteloze aanblik. Tal van huizen zijn volkomen weggespoeld; hier en daar staat nog slechts een muurtje overeind. Onder: Talloze gezinnen zijn wreed elkaar -orukt. De zusters ontfermen zich over een knaapje, wiens ouders nog niet terecht zijn. Iv~en weet niet, of ze nog in leven zijn

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5