SCOMte 9575 Onontlerbroken activiteit bij Luchtmacht eu Marine Moderne inzichten Lloyd laat „de inktvis om een vreugdevuur dansen" Dienst duurt thans ook vijf uur voort na in boerderijenbouw Collecte Bergens Gemeentebestuur voorkwam uitzetting van kunstschilder uit woning Balgzanddijk bij Ewijcksluis was in groot gevaar De Berger tram Indrukwekkend interview met Kardinaal Stepinae Pasrfsia 8 Dinsdag 3 Februari 1953 Ook Engeland wordt geteisterd door overstromingen. In het va- cantiedorpje Jaywick nabij Clac- ton in Essex, verloren acht men sen het leven en werden dui zenden dakloos door de over stromingen. Op sommige plaat sen, in de omgeving van Jaywick staat het land ruim drie meter onder water. Ieder, die daartoe in staat was, moest helpen, kin deren, ouden van dagen, vrou wen en mannen te redden. Hier brengen brandweerlieden inwo ners van Jaywick in veiligheid Valkenburg bevoorradingscentrum VALKENBURG Gonzen is ongetwijfeld een zwak woord, wanneer men spreekt over de activiteit op het vliegveld Valkenburg. Daveren is een term, welke de werkelijkheid heel wat dichter benadert. Dag en nacht is het personeel van het vliegveld in de weer om zoveel mogelijk hulp te bieden aan de slachtoffers van de wa tersnood, vooral in het Zuid-Westen van Nederland. Val kenburg is momenteel meer een bevoorradingscentrum van alles, waarin nu in het geroffen gebied dringend be hoefte bestaat, dan een militaire basis. Het meest speetaculair is natuurlijk de hulp. welke het vliegend personeel der Konink lijke Luchtmacht en de Konink- lilke Marine de slachtoffers van het water bieden. Pas wie ge zien heeft hoe de ge-isoleerde bewoners van de getroffen stre ken iedere hulp in de vorm van „droppings" verwelkomen, kan begrijpen, welk fantastisch werk hier wordt verricht. Alle voor het transport van rubberboten, zakken, levensmiddelen, water en geneesmiddelen geschikte vliegtuigen worden ingezet om zoveel mogelijk mensenlevens en om zo veel mogelijk land uit de klauwen van Nederlands natuurlijke vijand te redden. On vermoeibaar is het vliegend per soneel. dat als het ware strijdt om de eer van het grootste aan tal vluchten in deze dagen van rampspoed. Niet minder onvemnDeibaar echter zijn de mannen, die niet zulk opzienbarend werk ver richten. maar die voor het vol brengen van de taak. waarvoor Nederland zich thans gesteld ziet. even onmisbaar zijn. Een van de hangars van Valkenburg heeft een nieuwe taak gekregen. Stapels rubberboten, bergen brood en kisten levensmiddelen liggen daar opgeslagen. Tiental len mannen van luchtmacht en bezig al deze goederen zo te ver pakken. dat ze boven de nood- gebieden kunnen worden uit geworpen. Er wordt daar in die hangar niet gepraat over ..hoe erg het toch wel is", er wordt ook niet gekankerd over de dienst, die toch zo zwaar is. er wordt alleen maar gewerkt. Ook na vijf uur. de tijd. waarop oo andere, nor male dagen de dienst is afge lopen. De volgende dag, zodra het daglicht het uitwerpen van voedsel en medicamenten weer mogelijk maakt, móet er weer gevlogen worden: dan mag er geen tiid verloren gaan met het inpakken en laden van goederen. Dat moet dan maar in het don ker en na diensttijd gebeuren. Vrachtauto's rijden af en aan. Met alleriei soorten vervoer middelen worden de goederen naar het bevoorradingscentrum op Valkenburg gebracht. Snel wordt dan voor een doeltref fende verpakking zorg gedragen en legerauto's staan dan al weer gereed om grote ladingen mate- de vliegtuigen te Reddingswerk de hoofdzaak Op het vliegveld maakt men zich geen zorgen over de hoe veelheden legermateriaal, die bij het reddingswerk verloren gaan. Men leeft daar bii wijze van spreken van de ene dag in de andere. Het komt er slechts oo aan mensenlevens te redden. En al moet dan brood verpakt wor den in militaire plunjezakken. brood moeten de slachtoffers van de watersnood hebben, ook al zou geen van die stevige plunjezakken ooit worden terug bezorgd bii de rechtmatige eige naar. Met parachutes gaat het al niet anders. Er worden para chutes gebruikt, waar die nodig zijn en de verantwoordelijke autoriteiten op Valkenburg kun nen dan alleen maar hopen, dat er nieuwe plunjezakken en nieu we parachutes zijn, als de voor raad op het vliegveld is uitge put en de hulpverlening nog niet kan worden gestaakt. GEEN EVACUE'S NAAR NOORD-HOLLAND Naar wij uit goede bron ver nemen. zullen er geen evacué's uit de getroffen gebieden naar Noord-Holland worden geëva cueerd. Terug naar de Noordhollandse stolp om goedkoop te kunnen bouwen ALKMAAR In het bijzijn van de directeuren van de Rijks- Iandbouwwiniterseholen te Scha- gen en Alkmaar, de heren Rui- sema en Schroevers, de vertegen woordiger van de Provinciale Voedselcommissaris in Nrd.-Hol land, de heer Mumtjewerff en de directeur van de Provinciale Ge zondheidsdienst voor Diëten in Noord-Holland, dr. D. Rempt, heeft de rijkslandbouwconsulent voor boer der ijenbouw, Ir. G. J. Bouma uit Bontebok voor oud- leerlingen der Rijkslandbouw- winterschoo! in het „Gulden Vlies" te Alkmaar een lezing ge houden over moderne inzichten r de Noordholland- in Bisdom Haarlem A.s. Zondag in de kerken Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, heeft voorgeschre ven, dat a.s. Zondag 8 Februari onder alle H.H. Missen een col- Ln cle bouw lecte zal worden gehouden tot se Boerderij, leniging van de nood voor allen,1 die getroffen werden bij de na-1 De voorzitter, de heer J. Kaan tionale ramp. De collecte voor: heeft voordien de slachtoffers bisschoppelijke noden en andere van de watersnood herdacht. Men inzamelingen komen op die dag nam enkele ogenblikken stilte in acht. Hij riep zijn toehoorders op, naar vermogen bij te dragen i,n de ihulp, die aan geteisterde gebieden moet worden gebracht. Het "bouwen van een boerderij, aldus begon Ir. Bouma zijn in leiding is onder de huidige om standigheden een moeilijk pro bleem geworden. Allereerst al om de hoge bouwkosten. ..Deze bouwkosten zijn in vergelijking met ihet prijspeil van vóór de oorlog 4 a 5 maal zo hoog ge worden, terwijl bovendien de regeringsmaatregelen ertoe heb ben geleid, dat de prijzen voor landbouwgrond en de pachtprij zen worden „vastgehouden" De ze laatste zijn met. 30 pet. geste gen. 1 ha landbouwgrond is on- feveer evenveel waard als de ouw van een nieuwe boerderij, een geiheel scheve verhouding. Voor de oorlog kostte 'n.nieuwe boerderij f 600 per ha, thans f 3000 per ha. Landbouwgrond f 1500 a f 3000 per ha. Een_ klei ne boerderij gemiddeld f 1500 p. ha. Men zoekt naar een goedko pere wijize van bouwen. Het is evenwel niet wel mogelijk ge bleken. om een redelijke boer derij te bouwen - beneden de f 20.000. Een aangenaam feit daartegenover is, dat betrekke lijk weinigen in de noodzaak verkeren, een nieuwe boerderij ■te bouwen. Hier nam Ir. Bouma de gelegenheid waar, zijn gehoor erop te wijzen, dat men om late re teleurstellingen te voorkomen, als men grote kapitalen moet bijbetalen de opstallen zo hoog mogelijk te verzekeren te gen brand. Goedkope bouw Welke zijn de mogelijkheden tot meer goedkope boerderijen bouw? Om deze vraag te beant woorden, behandelde Ir. Bouma in vogelvlucht de ontwikkeling van de Noordhollandse boerderij. Vóór 1500 'had men in Noord- Holland boerderijen, die beston den in een in de lengte gebouwd huis, met koestal en een hooi berg terzijde van het perceel. Ifm-f I aangezuiverd, de woning ten xvC/f l gtrtllfll' behoeve van de kunstschilder. Men had inmiddels ook opschor- ting van het vonnis, onder de BERGEN Op 29 Januari is belofte, voor van H. een andere in kort geding voor de president' woning te zoeken, verzocht. De van de Alkmaarse Rechtbank, vordering gold eerst voor drie Mr. A. D. van Regteren Altena maanden, daarna weer voor drie 1C.. va» de vraag behandeld, of het ge-, maanden, en tenslotte voor on- marine ziin er onafgebroken zm van de Bergense kunstschil-; bepaalde tijd. Door de vordering - - der J. van H. zijn huurhuis aan had de gemeente zich voor de de Eeuwigelaan mag blijven be wonen of niet. De eigenaresse, Mevr. van Beusekom te Arnhem had, wegens huurschuld (f 1.000 op 16 April 1952) de kunstschil der de huur opgezegd en op die zelfde datum bepaalde de Alk maarse Kantonrechter, dat de huurder de woning moest ont ruimen. Vlak voor de executie van dit vonnis zou plaatsgrijpen, vorderde de gemeente Bergen, nadat de huurschuld inmiddels (Advertentie) helpt bij rheumatiek, spierpijn etc. De doordringende warmte verdrijft de pijn zeer snel. ANNA PAULOWNA Terwijl meer toonde haar belangstelling, het merendeel der inwoners uit omdat ook de Meer bij een door- de Polder Zondag aan de radio braak in gevaar zou komen, luisterde naar de rampen, die Aanvankelijk zag men 't som- Nederland troffen, bedreigde heti ber in. Maar omstreeks 10 uur water ook de Anna Paulowna- 's avonds bleef het water staan, polder. De Balgzanddiik bij De hele nacht heeft men de dijk- Ewijcksluis had grote gaten ge- wacht gelopen en Maandag weer kregen en met man en macht op alle mogelijke manieren ge werd er gewerkt qm met zeilen probeerd de dijk te versterken en zandzakken de schermen. dijk te be- Onder leiding van de Rijkswa terstaat en de opzichter van de Polder werd alles in het werk gesteld om een overstroming te voorkomen. Vele vrijwilligers uit de omgeving hadden zich gemeld. De directie Verder is de polder er nog ta melijk goed afgekomen, Wel stortte de garage van K. de Boer 's nachts in en trof een boom het huis van tandarts Harten, terwijl enige schuurtjes en di verse pannen sneuvelden. Maar dit alles is zeer weinig in verge lijking met de grote noden in an- de Wieringer- dère delen van Nederland. huurbetaling garant gesteld. Bur- gemeester Dr. W. Huygens van ergen deelde tijdens de behan deling van deze zaak in kort ge ding mede, dat: het Ministerie van OK en W had geprotesteerd, toen bekend was geworden, dat de gemeente bezig was een huis te reserveren, waarin de kunst schilder zijn werk naar behoren zou kunnen verrichten. Ook al was de huurschuld op geheven, dan nog had de eige naresse, gedaagde in kort geding volgens haar Raadsman Mr. P. A. C. Bondam, redelijk belang bij de executie van het vonnis van de kantonrechter, omdat zij het huis vrij van huur wilde verkopen. Hij merkte o.a. op, dat hij bij Ged. Staten beroep had aangetekend tegen het vorde- ringsbesluit van de gemeente. De Raadsman van Eiser Mr. Lesterhuis betoogde, dat, nu de huur was aangezuiverd en de gemeente zich had garant ge steld, de noodzaak aan de exe cutie van het vonnis was ont vallen. Burgemeester Huygens ver klaarde tenslotte nog, dat het onmogelijk zal zijn voor Mevr. van Beusekom, om het perceel vrij van huur te verkopen, om dat de gemeente de woning voor haar burgers nodig heeft en een eventuele koper waarschijnlijk niet voor een woonvergunning in aanmerking zal komen, De uitspraak werd bepaald op gistermiddag 2 uur. De Rechtbank beveelt gedaag de (Mevr. van B.) de uitvoering van 'het ontruimingsvonnis op te sdhorten t°t de dag nadat de be slissing van het college van Ged. Staten, omtrent (het verzet tegen de vordering ten behoeve van de eiser door 't college van B en W van Bergen van het perceel Eeuwige Laan, bekend zou zijn gemaakt aan gedaagde en het college van B en W te Bergen. STAATSLOTERIJ 2e KLASSE 's GRAVENHAGE Prijs van f 30.000 op no. 6031. te vervallen. Deze opdracht is per brief ge zonden aan alle pastoors en vec toren van het bisdom Haarlem. Tevens deelt het bisdom mede, dat de dekens van Schiedam, Rotterdam en Goes de nodige volmachten van de bisschop heb ben, die in deze moeilijke om standigheden vereist zijn. Garnizoenscommandant van Makassar gedood DJAKARTA, 2 Febr. (P.I. Aneta). Zaterdagavond is de plaatselijke militaire garnizoens commandant van Makassar, ka pitein W. E, Sumati, in zijn huis doodgeschoten, door een vijftal onbekenden. De aanvallers stop ten met een jeep voor zijn huis, waarna twee hunner het huis binnengingen en drie vuurstoten uit automatische wapens gaven. De luitenant Mutaleesy, die zich in huis bevond, werd eveneens gedood, mevrouw Matulessy werd gewond. Onbekenden scho ten van achter de gordijnen. Kapitein Sumati werd nog naar het militaire hospitaal gebracht, doch overleed enkele uren later. Overste Warouw, die zich in Menado bevindt, werd telegra fisch op de hoogte gesteld. Het onderzoek iin deze zaak is gaande. STOPZETTING DIENST 14 FEBR. A.S. BERGEN De minister van Verkeer en Waterstaat heeft in gestemd met de staking van de tramdienst Alkmaar-Bergen-Ber- gen aan Zee, met dien verstande, dat de reizigersdienst gedurende de badseizoenen" 1953, 1954 en 1955 nog zal moeten worden ge handhaafd. De staking van de reizigers- dienst zal ingaan op 15 Februari 1953. Zaterdag 14 Februari rijden de trams dus voor het laatst. Van 15 Februari af wordt het vervoer van reizigers overgenomen door een autobusdienst van de N.V. Noordhollandse Autobusdienst-on derneming Bergen-Binnen te Ber gen, Noord-Holland. De staking van de goederendienst geschiedt ingaande 1 Maart 1953. Begin en einde van de badseizoenen 1953 en 1954 en 1955 zullen worden vastgesteld door de rijksinspec teur van het verkeer te Amster dam. T s j ecko-Slo waakse minister van buitenlandse zaken ontslagen LONDEN, 2 Febr. (Reuter) Radio-Praag meldt dat de Tsje- cho-Slowaakse president Gott- wald de minister van buiten landse zaken, Viliam Siroky, van zijn ambt heeft ontheven. Siroky wordt opgevolgd door Vaclav David. Deze vorm werd later omgezet in de zg, vierkant constructie, de „centrale tas", met woonhuis, stal en opslag ruimten onder een kap. Om goedkoper te kunnen bouwen heeft men teruggegre pen op de boerderijen zoals die in 1500 bestonden, men creëerde een renaissance van de langwer pige boerderijen van toen, aan- f;eduid met gelederlbouw of aagbouw in een iets gewijzigde vorm volgens 'hetzelfde principe: •huis met eigen kap tas (lang gerekt) stal (met eigen kap), een creatie, die veel oppervlakte vereist. Deze laagbouw is uiteindelijk niet veel goedkoper gebleken, Besparing werd meestal bereikt door gebruikmaking van materia len van mindere kwaliteit. Met als gevolg, dat deze boerderijen reeds na 40 jaar moeten worden afgeschreven! Hier wegen de be sparingen niet op tegen de nade len, waarin ook Ihoge onderhouds kosten moeten worden genoemd. De Stolp In Noord-lHolland kan het best gebruik gemaakt worden van de Stolp, 'het oude vierkant. En als de bedrijfsruimte onvoldoende blijikt te zijn, moet men de wo ning apart aan het vierkant aan bouwen. Naar het oordeel van ir. Bouma heeft men in onze tijd te weinig aandacht besteed aan de genialiteit van de toenmalige boerderij en-bouwers, wier opvat tingen thans nog modern kunnen worden genoemd. Deze stolpen maken in het Noordhollandse landschap een fraaie indruk en spr. waarschuwde tegen de nogal Het gironummer van het Nationale Rampenfonds is 9575, Den Haag. Dat nummer houdt iedereen in deze dagen voor ogen. Veel geld is nodig om de gevolgen van de enorme overstromingsramp te verzachten. Men kan ook een postwissel sturen aan dit adres: Nationaal Rampenfonds Statenlaan 81. Den Haag. Wie zou zich onbetuigd laten? veld winnende opvattingen, vol gens welke men grootsteedse ele menten in de woningenbouw bij de boerderijen gaat inbrengen! Eigen bouwstijl De boerenstand zij trots op de eigen bouwstijl en spiegele zich niet al te veel aan de villa's in de steden en deftige woonoorden. Laat men het geld liever be steden aan waterleiding, toiletten douchecellen, dan aan glas-in- lood-ramen e.d Tenslotte trok Ir. Bouma een vergelijking tussen de koestallen van het Friese en van 'het Hol landse type en somde de meest in het oog lopende voor- en na delen daarvan op, die hij aan de hand van lantaarnplaatjes nog verduidelijkte, waarbij hij de op merking maakte, dat belangrijk meer aandacht, moet worden be steed aan de ventilatie in de koestal o.a., bij wijize van onder dorpel-ven tilatie. Giftige propaganda vindt oor in Nederland De ramp met de Princess Victoria DONAGHADEE, Noord Ierland 2 Febr. (A.P. De Britse rege ring is vandaag begonnen een volledig onderzoek in te stellen naar de ramp met de „Princess Victoria" in de Ierse Zee, welke ramp aan 132 mensen het leven lieeft gekost. Slechts 44 van de 176 perso nen, die Zaterdagmorgen de overtocht van Stanraer, Schot land, naar Larne, Noord Ierland, aanvaardden, hebben er het le vend afgebracht. Bij de geredden bevond zich niet één van de 30 vrouwen en kinderen, die aan boord waren. Een woordvoerder van de Britse Spoorwegen,, die de veerdienst exploiteert, deelde mede, dat met het officiële onderzoek een begin was gemaakt. Tot nog toe zijn 56 lijken van slachtoffers geborgen, waaronder de stoffelijke resten van de kapitein Ferguson en de Ierse minister John Sinclair, DEN HAAG. In een belang wekkend interview met twee ver slaggevers, die een bezoek heb ben gebracht aan Krasic, het ge boortedorp van Kardinaal Stepi nae, heeft de Aartsbisschop van Zagreb een duidelijk en indruk wekkend inzicht gegeven in de methoden, waarop de Tito-rege- ring in Joegoslavië priesters en gelovigen het belijden van hun geloof onmogelijk maakt. Tegelijkertijd echter heeft de echtgenote van de Joegoslavische Gezant in Nederland, mevr. Jak- sio. kans gekregen in ons land nog uubliciteit te vinden voor enige bekende, vaak reeds weer legde beschuldigingen tegen de Kardinaal, en voor enige grove onjuistheden over de vrijheid der katholieken. Uit dit laatste blijkt, hoe de geraffineerde propaganda der communisten zelfs sommige goedwillenden od een dwaalspoor brengt. De Kardinaal zegt. dat de rege ring gelden heeft gegeven voor de herbouw van kerken, maar het zijn niet in de eerste ulaats kérken, die wij nodig hebben: eeuwenlang is het H. Misoffer op gedragen in catacomben. „Voor het overleven van zulke beproe vingen". zegt de Kardinaal, „is niet in de eerste plaats behoefte aan kerkgebouwen. Wat wij no dig hebben is vrijheid van katho liek onderwijs en de vrijheid om aan het Misoffer deel te nemen." Ook betoogt de Kardinaal, hoe de regering, na de Kerk scholen en eigendommen te hebben af genomen, poogt Haar op de knie- en te leggen door hoge belastin gen. „Misschien zullen de pries ters genoodzaakt worden hun laatste schamele bezit te verko pen. maar de dorpelingen zullen RA, RA, WAT IS DAT? BEVERLEY HILLS (Califor- nië). „Wat is dat?" vroeg een verslaggever, terwijl hij even stil stond voor een schilderij. „Misschien een circus", zei een collega. „Een inktvis, die rondom een vreugdevuur danst", vond een ander. ,,'t Is helemaal niets, er is geen touw aan vast te knopen", meen de een derde. En zo vlogen de opmerkingen heen en weer, toen verslaggevers een rondgang maakten op een tentoonstelling van schilderijen, welke het oeuvre waren van Harold Lloyd, cle filmster met de donker omrande bril, die zich thans een nieuwe rol heeft aan gemeten en penseel en palet is gaan hanteren. In de Frank Perls Gallery te Beverley Hills heeft hij 35 van zijn vreemde kunstgewrochten tentoongesteld. Dit is zijn eerste tentoonstel ling. In de komende herfst zal hij te New York exposeren. De 59-jarige acteur straalde, toen hij verklaarde dat hij er zelf geen idee van had, wat de rare klodders verf op zijn doe ken voorstelden. „Ik maak geen schetsen. Als ik begin te schilderen weet ik absoluut niet wat het zijn zal als ik klaar ben. Ik probeer alleen maar een aangenaam aandoend kleurenspel tot stand te brengen. Mijn vrienden, de schilders, heb ben mij verteld, dat mijn werk zeer uitzonderlijk is. Zelf weet ik er niets van". „Uitzonderlijk" is misschien nog te zwak. Niemand, die bij de voorbe zichtiging door de pers aanwezig was, kon een schilder noemen, met wie men Lloyd zou kunnen vergelijken. Zijn stukken 15 kleine, geschilderd op de achter kant van cartotheekkaarten en 20 grotere op linnen zijn niets anders dan een mengeling van kleuren, die er als boter zijn opgesmeerd en geklodderd in de meest fantastische vormen, welke men zich kan voorstellen. Lloyd zegt dat ze niet bedoeld zijn om iets voor te stellen, het zij uit deze, hetzij uit een andere wereld, „Ik heb ze geen namen gege ven", merkte hij op, „omdat ik wens dat de mensen er in zien wat ze willen". De tentoonstelling is het resul taat van een liefhebberij, die Lloyd meer dan 20 jaar heeft beoefend: het bestuderen van kleuren. Hij bezit een van de rijkste verzamelingen van kleur stoffen van het gehele land en mengt zijn olieverven zelf. Al twaalf jaar lang besteedt hij zijn vrije tijd aan schilderen in de niet meer als zodanig gebruikte kinderkamer in zijn huis. Hij heeft ook een bijzonder soort palet uitgevonden, waarop hij patent wil nemen om het in de handel te brengen. Het is ge maakt van glas en aan de onder kant zijn er 72 tuben verf aan bevestigd. Als men in een tube knijpt komt de verf aan op de oppervlakte van het palet. Met gewone penselen en tem- peermessen brengt Lloyd onver mengde kleuren op het doek, op de ene plaats in ruwe dikke brok ken, op de andere in wonder lijke fijne streken. Zijn werk is helder, scherp en markant, maar niet rommelig. Op de vraag, of hij voornemens is zijn schilderijen te verkopen, antwoordde de filmartist-schil- der: „Ja, en ik ben van plan 300 dollar te vragen voor de grotere en 150 dollar voor de kleinere". Het is jammer, dat dit verhaal niet kan worden besloten met de aandoenlijke mededeling, dat de nieuwe bron van inkomsten, die Lloyd heeft gevonden, hem hun parochiegeestelijken nooit van gebrek laten omkomen." Mevr. Jaksio. die volgens de Nieuwe Haagse Courant haar bij drage aan haar land op velerlei wijze heeft geleverd, uitte de volgende vaak weersproken en met feiten weerlegde onwaar heden: „Het huidige conflict met Rome is niet een conflict met de gods dienst als zodanig, maar een fel protest van het Joegoslavische volk tegen de benoeming van bis schop Stepinae tot Kardinaal. Wij beschouwen Stepinae als een der grootste collaborateurs van de Duitsers. Gedurende de bezetting heeft hij ziin kansen waargeno men om grote groepen tot het Katholicisme te brengen. Om dit doel te bereiken was hij bereid in elk opzicht met de vijand sa men te werken. Na de oorlog heeft slechts zijn priesterschap hem behoed voor een strengere berechting. Hij kreeg ziin paro chie als verblijfplaats aangewe zen." „De katholiek in Joego-Slavië is vrij zijn godsdienst te belijden. Er ziin zelfs katholieke scholen. Deze zijn geheel vrij, De leerlin gen moeten zich alleen onderwer pen aan de gewone staatsexa mens." Mayer en Bidault naar Washington Op uitnodiging van Eisenhower PARIJS. 2 Febr. (Reuter) President Eisenhower heeft René Mayer, de Franse premier, en Bidault. de Franse minister van buitenlandse zaken, uitgenodigd eind Maart een bezoek aan Washington te brengen. De uitnodiging werd overge bracht door Foster Dulles, de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, die op het ogen blik een reis door Europa maakt. Kromstaf-actie opgeschort De Stichting 18531953, ter voorbereiding van de eeuwher denking van het herstel der Kerkelijke Hiërarchie in Neder land, deelt mede, het volkomen vanzelfsprekend te achten, dat alle krachten, dus ook die, wel ke zich in dienst hebben gesteld van de „Kromstaf-actie", zich primair thans concentreren op de hulpverlening. Haar actie en plannen handhaaft zij, tot een overzicht van de ramp is ver kregen. Alsdan zal zij ten spoedigste mededeling doen van eventuele wijziging in die actie en plan nen. AMERIKAANSE FINANCIëLE HULP WASHINGTON, 2 Febr. (A.P.) De Amerikaanse regering over weegt aan de Nederlandse rege ring een gedeelte van een fonds van 300 millioen dollar, dat voor de hulpverlening aan het buiten land bestemd was, ter beschik king te stellen voor de leniging van de nood van de slachtoffers der watersnood. staat zal stellen eindelijk de de filmkolonie. schulden van zijn gezin te be talen. Dit pakkende slot zou he laas niet in overeenstemming zijn met de waarheid, want Harold Lloyd is ook zonder zijn schilder kunst al een van de rijksten van

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4