Top prestaties De toestand in het noodsebied Stadsenoten Overzicht van hedenmorgen LAATSTE NIEUWS Begroting 1953 vertoont tekort van ruim 14000 gulden Pagina 6 Dinsdag 3 Februari 1953 ALKMAAR Nogmaals wend ik mij tot U met een woord van bezinning op de ramp, die honderdduizenden landgenoten beroofd heeft van alles wat zij bezaten aan have en goed. Gisteren heeft Alkmaar gul gegeven. Een enorme hoeveelheid kleren en verder veel? nuttige zaken voor dekking. Aan geld werd in bussen ruim f 13.750.opgehaald. Dat is voor een bus collecte een prachtresultaat. Maar we zijn er nog niet. Er komt een tweede ronde. Laten wij een eenvoudige rekensom opzetten. Alkmaar telt 40.000 zie len, zodat er per inwoner 35 ct. is geofferd. Iedere 100.000 getrof fenen vormen 1pet. van de totale bevolking van ons land. Zodat, als iedere Nederlander gemiddeld evenveel heeft geofferd als de Alkmaarders, en het aantal getroffenen niet groter zou zijn dan 200.000, per slachtoffer beschikbaar zou zijn f 17.50. Daarom doe ik een héél dringend beroep op U, als U een dezer dagen de lijst wordt aangeboden, niet te antwoorden: ..Ik heb al in de bus gegeven". Een der medewerkers van de Stichting 1940- 1945 verklaarde mij gister onomwonden, dat hij het niet prettig vond rond te gaan met de lijst na de buscollecte. MAAR BEDENKT, DAT WIJ F.R MET ONZE BEDRAGEN IN DE BUS NIET AF ZIJN! Er is meer nodig dan f 17.50 per slachtoffer, ook als men de grote bedragen van instellingen in aanmerking neemt. Want één milioen, verdeeld over 200.000 slachtoffers, is nog maar f 5. Deze mensen hebben alles verloren. Van de oogst 1952 is een deel weg: voor 1953 kan niet meer worden gezaaid en geplant. Het vee is dood, boomgaarden zijn vernield, huizen, winkels en werkplaatsen verwoest, gereedschappen, meubels en kleren vaak beschadigd. Denkt U in, hoe U er tegenover zou staan, als U zo getroffen waart. Als U de lijst wordt aangeboden, gééft dan weer met vreugde, die het geven schenken kan, vreugde die groter is dan die van het ontvangen. WYTEMA Maandoverzicht Nutsspaarbank Alkmaar ALKMAAR In de maand Januari werd bij de Nutsspaar- barak alihier ingelegd f 755.342,07 en terugbetaald f 551.132,72, al zo meer ingelegd dan terugbe taald f 204.209.35. Er werden 231 nieuwe boekjes uitgegeven: hieronder zijn be grepen 27 boekjes voor pasgebo renen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eerste inleg van f 1, De lediging van 670 spaanbus- jes leverde een bedrag op van f 12.414.02 aan kleine besparin- De collecte te Alkmaar Onder 'het personeel van de fa. Eckmann werd een colleote ge houden waarvan het voorlopige resultaat reeds 1520,bedraagt. Hierbij is inbegrepen een bedrag van f 250,van de personeels vereniging.. Mishandeling ALKMAAR N.K. uit Cas- tricum werd er van beschuldigd in December van het vorige jaar een bezoeker van het cafe, waar hij werkte, te hebben mishandeld. Dil kostte de bezoeker twee stift- ■anden en daarmee f 16 -De da der bleef ontkennen. Hij werd dor de Politierechter conform de eis veroordeeld tot een boete van f 25.- of 15 dagen plus het betalen van de aangerichte schade Oude man van dak gevallen Gistermorgen omstreeks half' 11 is een 65-jarige timmerman, die op het dak van zijn woning aan de Geest bezig was dakpan nen te leggen, naar beneden stort. Dr. Degenaar, die eerste hulp verleende, liet het slacht offer naar het Centraal Zieken huis overbrengen. Het bleek nog al mee te vallen, waarom de man later op de dag weer naar huis is overgebracht. Hij klaagde over pijn in zijn rug. Naar wij vernemen werd om elf uur hedenochtend H.M. de Koningin te Breda verwacht. De Landsvrouwe zou een bezoek brengen aan het zwaar-getroffen West-Brabant. Zij vertrok om half tien per vliegtuig en was voornemens de noodgebieden eerst vanuit de lucht in ogenschouw te nemen. Vandaag moet uitkomen of de bevolking van de plaatsjes St Philipsland, Anna Jacoba en Nw Vossemeer nog gered kan worden. Vele honderden bevonden zich nog op eenzame boerderijen. Militaire eenheden zijn bij het krieken van de dag op weg gegaan met motorboten en platboomvaartuigen. DE RAMP IN STAVENISSE 200 VERMISTEN ROTTERDAM. 13 Febr. Het kustvaartuig „Crescendo" van Holscher's kustvaartbedrijf uit Rotterdam, dat. zoals gemeld, gisterochtend uit Rotterdam naar Stavenisse is vertrokken, heeft tot gisteravond zeven uur vier honderd mensen aan boord ge nomen. De kapitein seinde nu. dat vanochtend nog vijftig mensen ziin opgenomen die een plaatsje in de gangboorden kregen. Er is geen dokter aan boord van dit schip waarin men tweehonderd bedden heeft geplaatst, zodat vanmiddag bij aankomst in Rot terdam een twaalftal ambulance wagens nodig is. De kapitein vertelde nog van de verschrikkelijke toestand in Stavenisse; hij noemde een getal van vermisten van meer dan 200. District skam pioenschap 2e klasse biljarten J. F. POESTKOKE KAMPIOEN ALKMAAR Poestkoke die bij de voorronde van bovenge noemd kampioenschap slechts de achtste plaats bezette en dus a'.s laatste net nog aan 't kampioen schap mocht deelnemen, heef: met het behalen van dit kam pioenschap wel een buitengewo ne prestatie geleverd. Van begin tot 'het einde heeft hij z'n kan sen met grote krach' verdedigd Wetende dat hij niet tot de uit gesproken 'kanshebbers behoorde, heeft hij zich in iedere partij vastgebeten, Vastbesloten geen partij te verliezen. Toch moest hij het hoofd bui len voor de Vet uit Bergen en :on hij het niet verder brengen in cjeze partij dan een moyenne van 2.79. Op de laatste dag lagen de kansen zelfs niet zo gunstig De taaie Beers uit Egmond bleef gevaarlijk volgen en zou P. de laatste partij tegen Dekker -ver liezen dan was eerstgenoemde kampioen. Onder hoogspanning en een adembenemende stilte van het publiek traden beiden in 'het strijdperk. Aanvankelijk wist Poes.koke een kleine voor sprong te verkrijgen, doch naar mate de 150 nader kwam. nam zichtbaar de spanning toe Inzameling GRAFT-DE RIJP Zowel in de gemeente Graft als in de ge meente De Rijp werd Maandag reeds een grootscheepse inzame ling gehouden van kleding en dekking ten bate van de slacht offers van de overstromings rampen. In enkele uren tijds bracht de bevolking van deze beide betrekkelijk kleine gemeen ten honderden stuks kleding bij een, terwijl daarnaast tientallen paren schoenen werden ingele verd. Indien de heden te 'houden huis-aan-huis-collecte op dezelfde wijze slaagt, kunnen wij zeggen, dat ook de bevolking van deze gemeenten op waarlijk grootse wijze heeft bijgedragen in de le niging van de nood van de slacht offers. ST. MAARTEN GEEFT HET GOEDE VOORBEELD De hulp-actie voor de watei's- noodgebieden in de gemeente St. Maarten is reeds gestart. En od welk een manier. De gemeente is maar klein en met buitenge woon welvarend, maar toch heeft St. Maarten in eerste aanleg een bijzondere prestalie gelevertl. De gemeenteraad heeft n.l. in spoedeisende vergadering bijeen, besloten om uit de gemeentekas onmiddellijk f 750 beschikbaar te stellen voor het hulpfonds. Staan de de vergadering werd door de burgemeester, de wethouders, de vijf raadsleden; de dominé's van Rèeve en Pool en ambtenaar Goet voor dit doel een bedrag van f 265 op tafel gebracht. Het totaalbe drag van ruim 1000 gulden is onverwijld verzonden zodat er reeds dirtect gebruik van wan worden gemaakt. Dit voorgaan van de voorman nen van deze kleine gemeen schap heeft in St. Maarten, doch ook ver daarbuiten, een diepe in druk gemaakt., temeer wijl op hetzelfde moment ook de grote huis-aan-huis collecte in de ge hele gemeente een aanvang nam, en voornoemde personen zichzelf met de uitvoei'ing daarvan be lastten. Deze lijstcollecte zal on getwijfeld Woensdag reeds vol tooid zijn. Daarna zal eventueel ook nog een goedereninzameling op stapel worden gezet. Hoofd zaak i- eerst echter de lijstcollec te omdat daarmede sneller hulo kan worden geboden Steenbergen ligt hier als een ver vooruitgeschoven, maar won der boven wonder geheel veilige en droge post aan de rand van de geheel ondergelopen weste lijke punt van Brabant. Het doet dienst als basis voor hulp expedities. Ondertussen is veel oostelijker het plaatsje Kruisland ontruimd moeten worden. Het water drong hier vannacht tot 10 kilometer land-inwaarts. Ernstig is de toestand rondom Fijnaart. Fijnaart zelf heeft geen doden, maar in de polders rond om het plaatsje zijn er volgens officiële gegevens van heden ochtend 46, terwijl nog een aan tal mensen, onder wie enige mi litairen, worden vermist. De Fij- naartzeepolder is gespaard ge bleven, dank zij het voortreffe lijke werk van militairen en stu denten, die de hele nacht als paarden hebben gewerkt. Bruinisse is na het doorbreken van de Binnendijk, ondergelo pen. Er is één dode te betreu ren. 2700 mensen worden van daag geëvacueerd In het ach terland is de toestand eritiek en spoedige hulp moet worden ge- boden. De toestand op Zuid-Beveland is nu nagenoeg geconsolideerd, behalve in het oostelijke deel. De Willem II zal uit Zierikzee ongeveer 250 zieken evacueren en honderd militairen aan wal zetten. Een militair en civiel radionet is thans in dienst over het nood- gebied. Van een dezer posten werd gemeld, dal te Brouwers haven gisteravond door vlieg tuigen rubbervlo tten zijn afge worpen, die grotendeels zijn af gedreven. Er bestaat een drin gende behoefte aan nieuwe vlot ten. Schagenddjk heeft dringend verzocht om een radiozender en schepen om vee af te voeren. De hulpverlening. Vannacht is het hospitaalschip „De Hoop" uit IJm-uiden via de Noordzee naar Hellevoetsluis ver trokken. Ook stegen vanochtend van Valkenburg weer Sea-otlers, Mitchells en Harpoons van de M.L.D. op, met bestemming Zeeland. De Stichting van de Arbeid heeft een dringend beroep ge daan op alle Nederlandse werk gevers en werknemers, om deze week één uur loon of salaris, door de werkgevers met een ge lijk bedrag verhoogd, voor de hulpverlening af te staan. Voorts zal op korte termijn on dernemingsgewijs tenminste acht uur worden overgewerkt. Het geen daarmee verdiend wordt, zal, verhoogd met een gelijk be drag van de zijde der werkge vers, worden afgestaan aan het Rampenfonds. Indien overwerk niet mogelijk is, wordt een gel delijke bijdrage van ongeveer ge lijke grootte gevraagd. Verdere maatregelen worden nog overwo gen. Het Nationaal Rampenfonds rapporteerde, dat tot gistermid dag vijf uur een bedrag van twee millioen gulden was binnengeko men, uitgezonderd nog de vele stortingen per giro, die nog niet zijn uitgewerkt. Onderdak voor kinderen uit de noodgebieden is aangeboden door Z. E. Kardinaal Feltin te Parijs en de burgemeester van Milaan. De Italiaanse regering heeft haar medeleven met het Nederlandse volk betuigd. Het Italiaanse Rode Kruis is bezig met het verzorgen van een zending hulpgoederen. Ook in eigen land stromen de goederen en de geldsbedragen binnen. De gemeente Blanken ham, die 532 inwoners telt, heeft een schitterend voorbeeld gege ven. Per inwoner werd hier ruim tien gulden bijeengebracht. De Nederlandse Antillen brach ten reeds verscheidene honderd duizenden bijeen. Men heeft zich tot doel gesteld aan het eind van de week één millioen verzameld te hebben. Laatste berichten. De laatste berichten van heden ochtend hebben de hoop, dat thans het aantal slachtoffers door de geconsolideerde situatie nog slechts een incidentele en gerin ge stijging zou kunnen onder gaan, de bodem ingeslagen Met name op het eiland Tholen is de toestand nog zeer onoverzichte lijk. Vanmorgen waren hier weer tien slachtoffers meer geteld dan gisteravond. Het aantal doden in de gemeente Stavenisse op de meest Westelijke punt van het eiland is blijkens voorlopige berichten zeer groot. Volledige gegevens zijn echter nog niet be schikbaar. TOL AAN DE STORM BEEMSTER Ook Wesf- Beemster 'heeft zijn 1ol aan de storm moeten betalen. Van de boerderij aan de Jisperweg, be woond door de familie Bleeker is de bovenk-ao ingestort. Boven dien stortte de schoorsteen om laag. die in zijn val versoheidene dakpannen meesleepte. Het ge zin Bleeker is voor de nadht bij de buren ondergebracht, zicmoaar ae spanning «ue e., Vele boerderijen en woonhui- ■.verden moeizaam de laatste ca- ren liepen schade op aan rullen en dakpannen. „Huisjes ston den vaak niet meer over de sloot maar lagen er in. schoorstenen waaiden door de daken 'heen. Toren en dak van de kerk had den 'het zwaar te verduren en verschillende bomen waaiden om. j VrouwenbeweoiTisr actief BEEMSTER Tijdens de 1 jaarvergadering van de R.K. Vrouwenbeweging van West- Beemster heeft Pastoor van Leip zig een uiteenzetting gehouden over de nieuwe regelingen be treffende het nuchter zijn voor de H, Communie. Hii sprak bo vendien over 'het feest van Ma ria Lichtmis en spoorde de da- s aan de KVP-vergaderingen bezoeken. Mevr. SmitRuiter hield een lezing over het wedu- wenfonds en moOh' vele nieuwe leden inschrijven. De dames de Lange. Koning en Bleeker vor men de organisatie-commissie voor de uitgaansdag. Er zit een =oaarsysteem in de lucht. De Meba heeft, succesvol gewerkt. Verschillende kledingstukken zijn uitgedeeld. De presidente hield een lezing over de Europese een heid. Er bleek een batig saldo in de kas. Het jaarverslag van de se cretaresse was op rijm gesteld. In de vacature Mevr. Braak-Roet werd mevrouw H Duin-Schilder gekozen Uitslagen laatste partijen. Beers 150 28 34 5.35 Koelman 68 28 12 2.42 Koelemey 150 28 24 5.35 De Vet 79 28 24 2.82 Beers 150 34 20 4.41 Dekker 107 34 17 3.14 De Vet 150 44 16 3.40 Poestkoke 123 44 10 2.79 Beers 150 30 22 5.00 Kranenburg 120 30 20 4.00 Poestkoke 150 46 16 3.26 Dekker 136 46 14 2.95 De eindstand luidt: J. F. Poestkoke (Optimisten) 11 31 3.80 C. Beers (Witte Huis) 10 34 4.28 3. B. de Vet (Oude Prins) 8 22 3.54 4. D. Kranenburg (Drie Ruiten) 8 - 31 3.47 L Dekker (Alc. Victrix) 7 19 3.30 6. N. Koelman (Excelsior) 5 22 3.54 H. Bregman (Excelsior) 4 25 3 21 J Koelemey (Gekr. Valk) Heiloo biedt hulp Aan slachtoffers van de ivatersnqpd HEILOO Sinds gisteren is men ook hier in de gelegenheid een aandeel te leveren in de hu p aap de geteisterde gebieden. Middels lijsten wordt er een beroep gedaan op ieders mede leven met landgenoten, die veel of minstens alles verloren heb ben. Woensdag kan men goede ren, liefst lakens, slopen en de kens afgeven aan leden van de Rode Kruis Colonne, die met de auto's 'het dorp door zullen gaan. Men kan deze goederen ook af geven op Woensdag aan 't wijk- gebouw Holleweg, van 1012 en 25 uur. Op een ten raadhuizen belegde bijeenkomst onder lei ding van wethouder J. Rus, bij gewoond door een 40-tal ingeze tenen, werd door de burgerij al le medewerking toegezegd. Zo wil men in Heiloo personen uit de getroffen gebieder, vooral kinderen opnemen! Een soortge lijke aanbieding is door 'het ge meentebestuur namens de ge meentenaren doorgegeven Men kan zich ook rechtstreeks tot het Rode Kruis wenden Pen ningmeester is de heer Maas, Frederikslaan 16. gironummer 361003 Kindervoorstelling BERGEN In Sint Jan wordt Zondag a.s. een tweetal kinder voorstellingen gegeven. welke verzorgd worden door Fr. Oudr hof en Ad. Schagen; zij komen me: een poppenkastvertoning. gooehelnummers en muziek. De* entree bestaat slechts uit een dubbeltje en de gehele op brengst wordt overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds ten bate van de slachtoffers van de watersnood: de kindervoorstel lingen worden gegeven om half 2 én half 4. Zegt het voort. Bergen evacuatiegemeenle? BERGEN Door de Nationale Evacuatie-Commissie wordt over wogen Bergen in te schakelen in het Evacuatieplan. Teneinde Ber gen hiervoor gereed te maken heef: burgemeester Huygens zich tot de Bergenaren gericht me; het verzoek, om, indien een be roep op Bergen wordt, gedaan, zien aan het gemeentehuis te melden, met opgave van het aan tal personen, dat zij, evl. met volledige verzorging, onderdak willen verschaffen. Telefoniscn kan hiervan mededeling worden gedaan op de telefoonnummers 2500 en 2147. dikwijls loodrechte wanden, langs en over gapende, duizelingwekkende afgronden, soms plotse ling weer staande voor onoverkomelijke steen- en ijsbarrières, trachten de bergbeklimmers met een welhaast bovenmenselijke inspanning zich een weg te banen naar de 8840 m hoge top. De top, die soms zo nabij schijnt, maar toch nog zó ver af is, dat tot op heden nog nooit een menselijke voet hem heeft betreden. Het is hier, bij de hoogste top ter wereld, dat de mens eerst goed tot het besef komt van zijn eigen nietigheid tegenover de grootsheid der schepping. Mag déze top voorlopig nog niet zijn bereikt, op het gebied van de sigaret is dat wél het geval. Hier be kleedt plö fllat immers al jarenlang een unieke positie, dank zij de vakkennis en het doorzettingsvermogen van haar vervaardigers. Terecht zegt men dan ook STORMSCHADE BURGERBRUG De storm van Zaterdag en Zondag heeft ook hier schade aangericht. Van het dak van de parochiekerk waaide een groot stuk lood af. Het dak van de schuur van de heer J. Raat onderging hetzelfde lot om nog maar te zwijgen van de vele dakpannen, die sneuvelden en de beschadigingen aan rieten daken. Het water in de Grootesloot heeft nog nooit zo laag gestaan als tij dens de laatste dagen. Gemeenteraad Graft Nieuwe motor- brandspuit verbetering van de z.g. Witte Brug te Graft, de uitbreiding van de bliksembeveiliging van de o.l school té West-Graftdijk, de bouw van een schuur bij de wo ning van het hoofd der school en het onderhoud der wegen ont moetten geen bezwaar bij de raadsleden. Voorts zal Ged. Sta ten worden verzocht de jaarwed de van de wethouders te verho gen tot f 200,De heer L. Bruin stelde voor de huren van de ge meentelijke landerijen te verho gen. Burgemeester en wethouders zullen deze huren aan een nader onderzoek onderwerpen. Hierna GRAFT Dezer dagen kwam de raad in vergadering bijeen. De burgemeester heette speciaal de heer C. Booij welkom, die als lid van de raad werd beëdigd. Het maximum van de door de gemeente op te nemen gelden in rekening courant bij de N.V. Banik voor Ned. Gemeenten werd vastgesteld op f 35.000, Voor de behandeling van de begroting 1953 werden de aan- •agen om subsidie behandeld. Afgewezen werden de verzoe ker. van: de Bond van Natuur- beschermir.gswaohten; de Prov. Vereniging voor vreemdelingen verkeer „Noord-Holland"; het Kraamcentrum van het „Witte Kruis", afd. Alkmaar en van de Bond van Openbare Leeszalen en Bibliotheken. Aan de navol gende verenigingen werd 'n sub sidie toegekend: R.K. Reclasse- ringsvereniging. afd. Alkmaar: de afd. Alkmaar van het Ned. Ge nootschap tot Reclassering: Pro Juventute; de afd. Oost- en West- Graftdijk van het Centraal Ge nootschap; het Kraamcentrum I van he; „Witte Kruis", afdeling I OUDORP Voor de Eerw. Purmerend; de Stichting voor de Zuster Margaretha, die hier 7'/. Geestelijke Volksgezondheid; de l jaar als wijkverpleegster de lij- Vereniging „Proefschooltuin W.- i den de mensheid op liefdevolle Friesland'I wij'ze heeft verzorgd, was het Bij de bespreking van de ka- Zondag de dag van afscheid. Een pitaalslasten spraken alle raads- plechtige Hoogmis mei Te Deum leden zich uit voor uitbreiding j werd uit dankbaarheid tol haar van de begraafplaa: sen te Graf' intentie opgedragen. Na de Hoog- en West-Graftdijk. Hei voorstel mis was er gelegenheid persoon tot aankoop van een nieuwe mo- I 'ijk afscheid van de Zuster te tor-spuit bracht de tongen echter nemen. Het spreekt haas: wel in beweging. 'van zelf. dat velen, die de zorg werd de begroting z.h.st. vastge steld. Het tekort van deze begro ting en de le suppletoire begro ting is in totaal geraamd op f 14.661,14. Dit tekort zal worden gedekt door een bijdrage van f 4.900,van de batige saldi van de vorige dienstjaren, terwijl voor het restant, te weten een bedrag van f 9.761,14, een bijzon dere uitkering van het rijk zal worden gevraagd, Hierdoor heeft ook Graft zich gevoegd bij de gemeenten. die niet langer fi nancieel zelfstandig zullen zijn. ZUSTER MARGARETHA NAM AFSCHEID Op de vraag van de heer Houf- kooper, wat met de oude spuit zou gebeuren, antwoordde voor zitter. dat he; in het voornemen ligt deze te West-Graftdijk te slationneren. Hierna werd zon der hoofdelijke stemming beslo ten om in samenwerking met de gemeente De Rijp tot aankoop van de nieuwe automotor-spui' welke een uitgave van f 28.000 - Donateursconcert 1 OUDORP Voor. een volle zaai gaf het fanfarecorps „Wilhei- mina Zondag haar jaarlijkse do nateursconcert. Bij de opening dankte de voorzitter, de heer Nuyens, voor de belangstelling en steun aan het fanfarecorps be wezen. Hij deed een beroep, de hulp voor de slachtoffers van de watersnood te steunen. Het con cert o.l.v. de heer E. Peetoom, door „Wilhelmina" gebracht, ver dient alle lof en werd zeer ge waardeerd. Hierna word door het toneel- en revuegezelschap D O. S. S„ o.l.v. de neer J. Sprink- huizen. het mysterieuze hoorspel „Het Spook van Cambrooke Castle" opgevoerd. De aandacht waarmede het spel door jong en oud werd gevolgd, bewees dat het bijzonder in de smaak viel en een dankbaar applaus tot ge volg had. De inzamel ingelijst en BERGEN Hoewel dit bericht eigenlijk reeds voor gisteren gold, het kon niet meer worden op genomen plaatsen wij op ver zoek van het gemeentebestuur de waarschuwing, slechts geldelijke giften mee te geven aan die per sonen. die in het bezit zijn van een intekenlijst, die voorzien is van het stempel der gemeente. HULP AAN RAMPGEBIEDEN OTERLEEK De opbrengst van de collecte voor de noodge bieden heeft de som van f 3260.50 opgebracht, 't. Betekent p. hoofd f3.70. De kledingactie is buiten gewoon goed geslaagd. De raad zaal ligt reeds vol met goederen in uitstekende staat. w.o. vele nog spiksplinternieuw. Uilvoering gaat niet door ZIJDEWIND De toneeluit voering te Zijdewind van „Nut en Vermaak' van hedenavond zal in verband met de Nationale ramp geen doorgang vinden Men zie de advertentie. DE BEEMSTER HELPT BEEMSTER De collecte voor het Nationaal. Rampenfonds heeft tot 'nu toe omstreeks f 24.000 op geleverd. Nog steeds stromen de giften binnen R.K. Lagere Landbouw school Spanbroek Wegens ziekte van een der leerkrachten hebben de leerlin gen van de eerste klas Woensdag ;een les, Zaterdag worden zij .Ie gehele dag verwacht, tenzij ander bericht volgt. Markt en Beurs van de zuster heb- 30'50' drielingen van ae zusier neo- __,j_ 7 ,0. zal vergen, over te gaan. Ook de geweest. hiervan bruik maakten. Zuster Margare tha gaat nu vergezeld van de beste wensen van de inwoners van Oudonp, Koedijk en de Sdhermeer, zich wijden aan de verpleging van de bewoners van de St.-JosephstiChtin.g te Bergen. Zuster Margaretha is reeds 23 jaar ais verpleegster werkzaam SCHARWOUDE. 3 Febr. 3500 kg uien 3235.10, grove 26,— 30.50, drielingen 35: 51000 kg rode kool 7—12.20; 11000 kg gele kool 6.5011; 2800 kg groene kool 8.2015.60: 90000 kg Deense witte 67.90; 120 kg spruiten 40. ALKMAAR, 2 Febr, 2 paar den; 61 koeien f 6001250; Jste kwal. f 2.752.85, 2e kwal, f 2.60 2.75; overige soorten f 2.40iV, x j 2.60_; 107 nuchtere kalveren p. st. van Engeland 6—36: Conference f 3565; 459 varkens: vleesvai- 748: Doyenne du Cornice 8—41 1 kens per kg f 1.76—1.80, zware I Gieser Wildeman 5—21. varkens f 1.721.76; lichte var kens f 1.601.72; zeugen f 1.50 1.60. De thans van kracht zijnde maatregel inzake liet vervoer van runderen ter voorkoming van verspreiding van smetstof van 't mond- en klauwzeer heeft tot gevolg gehad, dat het aantal koeien heden de helft van de normale aanvoer is geweest. Er bestond veel animo, doch het ge ringe kwantum bracht voor de kopers begrijpelijk hogere note ringen. Het aanbod van nuchtere kal veren neemt toe, doch de vraag naar deze dieren eveneens. Toch waren de prijzen, die van f 1.70 tot f 2.per kg geslacht in de benen komen, vrijwel gelijik aan die van de vorige week. De handel in de varkens is, bij een even verminderde aanvoer, wederom vlug geweest. Ofschoon de maximumprijs, bij de vorige week vergeleken, onveranderd bleef, waren de noteringen overi gens toch wel stijver en even hoger. ALKMAAR. 2 Febr. 61 vette koeien 6001250; 110 nuchtere kalveren f3580 per stuk; 425 varkens 1.701.80 per kg. ALKMAAR, 2 Febr. Voeder aardappelen 4; witlof 2545; ro de kool 712.50; savoye kool 7: groene kool 7.5016; spruitkool 2049; boerenkool 2446; bieten 6; winterpeen 612.50; waspeen 1122; uien 529.50; prei 1441 per 100 kg; soepgroenten 18 per bos; Goudreinette 1019; Pres. van Engeland 1426; Winterjan 10: Gieser Wildeman 10 per 100 kg. AMSTERDAM. 2 Febr. 242 run deren. 1ste soort 2.702.85. 2e 2.502.65, 3e 2.452.50 per kg gesl. gew.; 269 varkens, 1ste soort 2.20—2.23. 2e 2.18—2.20: zware varkens 2.102.16 per kg gesl. gew.; 29 nucht. kalveren 1.10 1.25 per kg. lev. gew.; 1 vet kalf geen notering. OBDAM, 2 Febr. 3000 kg uien 27—28.80, grove 23.50—25; 25000 kg peen b 11.60—13.50, c 8.40— 10.20. d 5—7; 2500 kg bieten a 10.50; 200 kg spruiten 3239. OBDAM 2000 kg ,gele kool 6.80—8: 41.000 kg rode kool 7— 10.80; 4000 kg witte kooi 77,80. 1400 kg peen b 1212,10 WARMENHUIZEN. 2 Febr 16.000 kg rode kool 7. LANGEDIJK, 2 Febr. 3000 kg roed'e kool 7; 3500 kg gele kool 6.50; 3500 Deense witte 6— 7,40: 100 kg peen b 9,30; c 9, ZWAAG. 2 Febr. Uien 3-25: prei 1130; gele bewaarkon! 3.907.60; groene kool 7.90-14.50; rode kool 710.50; boerenkool 1726: spruitkool 1834; witloj 2547; breekpeen 8.109.80; was peen 1620; knolselderie B 919 gare biet 919; Cox Orange 8-67 Glorie v. Holland 617: Gulden Düuclous 754; Goudreinet 7-20: Jonathan 1834; Laxton Superbe 1249: Notairisappel 716, Pres

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3