Reeds 5000 Amerikanen werken in noodgebieden AUTO'S SIMON DE WIT Franse bevolking leeft met Nederland mee Geldelijke steun voor de slachtoffers Aantal slachtoffers steeg Engeland tot 306 m Vele vaartuigen vermist Nederlands eeuwige strijd tegen het water GELD, MATERIAAL EN MENSEN VLOEIEN TOE LIT GEHEEL EUROPA Overal oprichting van steuncomité's Toestand in de Ardennen nog verslechterd Aantal slachtoffers nog onbekend Pleidooi voor het afsluiten van zeegaten Feike Zijlstra STOFZUIGERS BOOMBERG MAJOOR Meisjes SLOB SLAGERIJ TERMIJNBETALING! JONGEMAN HET GOOI EN OMMELAND VAN DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 Regering en particulieren boden spontaan hulp aan (Telefonisch van onze Parijse correspondent) De ramp, waardoor Holland is ge slagen, heeft m Frankrijk een diepe in druk gemaakt, die spontaan in allerlei sympathie-verklaringen en aanbiedin gen tot bijstand tot uiting komt. Pre sident Auriol heeft Koningin Juliana zijn warme deelneming laten betuigen en de Franse kardinaal mgr. Feltin kondigde zo juist aan, dat hij 3000 Ne derlandse kinderen een onderdak zou kunnen verschaffen. De Franse rege ring heeft van haar kant onmiddellijk, nadat Zondagavond het onheil hier be kend werd, al twee geniebataljons voor zien van 72 reddingboten, ter beschik king van Nederland gesteld en die zul len vandaag in Bergen op Zooni arri veren. Ook in de Franse senaat zijn gisteren woorden van medeleven ge sproken en daarbij heeft minister Ple ven de nadruk gelegd op de vele ban den, waardoor Frankrijk en Nederland zich vooral nu verenigd voelen. Alle kranten brengen op hun eerste pagina s onder vette koppen het laat ste nieuws over Nederland, nieuws, dat de berichten over het voor Frankrijk niettemin zo belangrijke bezoek van de Amerikaanse minister Dulles vrijwel geheel naar het tweede plan heeft ge drukt. Ook de Franse omroep geeft veel aandacht aan de Nederlandse ca tastrofe. Radioreporters zijn gisteren naar Holland vertrokken en in de voor naamste nieuwsbulletins worden in het Frans en in het Nederlands oproepen uitgezonden voor geld, kleren, dekens en voedingsmiddelen, die naar de Ne derlandse consulaten in Parijs en ande re Franse steden gezonden kunnen worden. Onder auspiciën van de Ne derlandse ambassade is voorts een actie-comité opgericht, om de steunver lening aan Nederland te organiseren. Maar nog hartelijker want directer zijn misschien de blijken van mede leven, die je dezer dagen als Hollander zo in je onmiddellijke omgeving onder vindt. Geen winkel in de buurt waar men je als Nederlander kent, of er wordt gevraagd, of je nog nadere be richten hebt over vrienden of familie leden daar ginds in het hoge barre Noorden, zoals men hier te zeggen pleegt. En wij weten niet hoe vaak wij de laatste dagen Franse bekenden en onbekenden hebben uitgelegd, waarom zo'n dijkdoorbraak in een laaggelegen land als Nederland zulke noodlottige gevolgen moest hebben. Uit Franse kranten was de oorzaak van de ramp niet altijd even duidelijk naar voren gekomen. Overstromingen behoren in Frankrijk zelf nu eenmaal tot de pe riodieke natuurplagen, waarmee men bijna iedere herfst te maken heeft, maar waarbij meestal gelukkig weinig slachtoffers zijn te betreuren. Maar zij, die het warmst meeleven met de ge beurtenissen in Nederland, zijn natuur lijk toch de hier woonachtige Neder landers zelf. Er zijn er verscheidene, die dag en nacht aan hun radiotoestel zitten om de berichten uit Hilversum op te vangen en onophoudelijk worden tussen die Franse-Nederlanders over en weer telefoontjes gewisseld om naar de laatste berichten te informeren. Zelden of het moest in de Meidagen of in de hongerwinter zijn, heeft voor ons hier het vaderland tegelijkertijd zo ver af en zo dichtbij gelegen Spontaan gebaar Een der meest ontroerende uitingen van sympathie, die wij als Hollander persoonlijk de laatste dagen mochten beleven was echter waarschijnlijk toch wel, toen gisteren een onbekende uit ons huis, waar 60 families tezamen wonen, een pakketje kwam afgeven aan de deur. Er zaten kinderkleertjes in en een'winterjas en in een bijge voegd briefje verzocht die onbekende buurman ons, of wij er niet voor kon den zorgen, dat zijn bescheiden bun deltje kleren in Nederland een door het onheil getroffen familie bereikte. Het is door zo'n spontaan gebaar, dat je: pas goed gevoeit, dat het geen. loze woorden waren, toen minister Pleven gisteren in een der Franse kamers zei- de, dat de Fransen zich als ware en goede vrienden van de Nederlanders beschouwden en dat thans daarom ons leed ook het hunne was. Een voorlopige regeling vastgesteld Met het Nationaal Rampenfonds, dat de particuliere financiële hulpverlening coördineert en met welk fonds de re gering ten nauwste samenwerkt, overleg gepleegd over het verlenen noodzakelijke uitkeringen voor levens onderhoud aan slachtoffers Van ramp, welke ons land op 1 Februari 1953 heeft getroffen. Als uitvloeisel van dit overleg heeft de minister van Maat schappelijk Werk alle burgemeesters en wethouders gemachtigd evengenoemde slachtoffers, voor zover deze niet of on voldoende in staat zijn om in hun eigen levensonderhoud te voorzien, voorlopig een uitkering ter voorziening in de kos ten van noodzakelijk levensonderhoud toe te kennen, overee-' - de rege ling hulpverlening oorlogsslachtoffers (1940-1945). De hoofden van de bureaux van het betrokken departement in de ir 3 zullen desgewenst hierbij van voorlichting dienen. Deze geldelijke hu'pverleningsregeling ten behoeve van de slachtoffers van de ramp wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Februari j.l. Nadere uitvoe>';"'-oor schriften op de getroffen regeling zullen binnen ko. tij zodra het inzichl in de omvang en in de vi mde as- Decten van de te lenigen nood is ver kregen aan B. en W. worden toege- Men vreest, dat het totale aantal echter omstreeks 1000 zal zijn Er zijn vier millioen zandzakken nodig om de gaten voorlopig dicht te maken. Het leger leverde er gisteren reeds twee millioen. De R.A.F. liet bij Sheerness 30.000 zakken vallen. Aangezien er niet genoeg militairen zijn om ze te vullen, helpen burgers mee. Er zijn meer dan 35.000 daklozen. De Theems bp Londen is gisteren op vier plaatsen door zijn dijken gebroken. De electrische treinen zijn thans onver warmd en op de Zuidelijke lijnen zijn er vele uitgevallen, doordat een der grote electrische centrales in Kent over stroomd is. r Historie is getekend door grote rampspoeden Zo lang Nederland bestaat, heeft het strijd op leven en dood moe ten voeren tegen het water: zijn beste vriend en tevens zijn ergste vijand. Door het water is ons land groot en rijk geworden, doch het moet voortdurend op zijn qui-vive zijn, want de waterwolf slaapt nooit en is er voortdurend op uit, het op hem veroverde terrein terug te winnen. En als de Noordwester storm huilt en de zee en de grote rivieren in hevige beroering worden gebracht, dan pro beert hij steeds opnieuw zijn slag te slaan. Dit moge blijken uit de volgende rampen, die bekend zijn uit de geschiedenis. In70' W#»st-Fiimna 1621 In September spoelde een wa- ÏOIV. west-europa tervloed de velzerdyk geheel weg. overstroomd 1421 Op 18 November richtte de St. Elisabethsvloed verwoestingen aan in tal van plaatsen en deed de Biesbosch ontstaan. 1502 Op 16 October teisterde een grote vloed de dijken bij Medemblik, Muiden, Amsterdam en Spaarndam. 1508 Op 16 October had Noord-Hol land sterk te lijden: overal braken dijken door. 1509 Op Palmzondag braken de dij ken bij Schardam door. 1509 Op 24 September brak de dijk tussen het IJ en de Haarlemmermeer door. 1514 Op 29 of 30 September 1514 richtte een hoge vloed in Noord-Hol land zware schade aan. Bij Hoorn en Spaarndam braken de dijken door. 1530 Op 5 November braken de dij ken bij Hoorn en Enkhuizen door. 1570 Op 1 November teisterde een der grootste overstromingen West- Europa van het Kanaal tot aan Jut land. Bij deze Allerheiligenvloed, die vier dagenduurde, liep het water in Noord-Holland een halve meter over de dijken, die op vele plaatsen doorbraken. Een groot gedeelte van Groningen, Friesland en bijna alle Zuidhollandse en Zeeuwse eilander) liepen onder water. Enkele stukken land gingen voorgoed verloren, zoals delen van verschillende dorpen langs de Hollandse kust, de Broodeloospol- der bij Tholen en het eiland Wulpen bij Cadzand. 1597 Op 15 Augustus liep Waterland geheel onder ten gevolge van een hoge springvloed bij Noord-Wester storm. 1601 In November joeg een storm uit het Noordwesten het water Noord-Holland tot zulk een hoogte op, dat de -dijken op vele plaatsen bezweken. 1609 Op 22 en 23 Januari steeg het water van de Zuiderzee zo hoog dat een gedeelte van Amsterdam- onder kwam te staan. 1610 Bij de storm van 23 Januari stond het water zelfs van Amsterdam tot Leiden. De pas drooggemaakte Beemster liep onder water. 1616 Op Nieuwjaarsdag braken de dijken van het IJ op drie plaatsen door. Ook toen stond het water tot in Am sterdam. 1625 In Februari werden Amster dam, Haarlem en Monnikendam zwaar geteisterd. De pas drooggema len Purmer liep weer onder water. 1651 De St. Petrivloed op 22 Fe bruari deed het IJ voor Amsterdam nog hoger stijgen dan bij de Aller heiligenvloed van 1570. De Water graafsmeer liep onder. Rondom Haar lem leek het een zee en de omgeving van Hoorn stond eveneens blank. 1665 Op St. Nicolaasavond bezweek de IJdijk en Waterland werd in een ezenlijk waterland herschapen. 1675 Op 4 en 5 November moest Nederland een zware stormvloed uit het Noordwesten doorstaan. Noord- Holland, 't Gooi en Utrecht hadden het zwaar te verduren. Vele plaatsen kwamen onder water. 1702 Nadat op 5 April de dijk bij Muiden was doorgebroken was het land van Amersfoort en Utrecht tot aan Haarlem herschapen in een bin nenzee. 1717 Bij de Kerstvloed braken de Assendelver en Uitgeesterdijken op acht plaatsen door. 1773 In Mei werd de Zuiderzee zó hoog opgestuwd, dat het water over de Slaperdijk bij Spaarndam golfde. 1775 Onberekenbaar was de schade en boven alle beschrijving de ellende in Holland, ten gevolge van. de over stromingen op 14 en 15 November. Er was -aiiwelijks een stad, die van het water verschoond bleef. De eilan den Wieringen, Marken, Urk en Schokland werden geheel overspoeld. 1776 In November liepen bij Haar lem de polders onder water. 1791 Op 1, 2 en 3 Februari werd hei gebied rondom het IJ zwaar geteis terd. 1808 Op 15 Januari werden alle hui zen op Marken vernield door dc stoi-m en het water. De Zuiderze< brak op verscheidene plaatsen door. 1825 Bij de Noordwesterstorm begi: Februari ontstond zulk een overstro ming, dat 800 personen en 46.00' stuks vee om het leven kwamen. Df schade die deze ramp aan Nederlam bracht bedroeg acht milllioen gulden 1916 De Januari-vloed teisterde Ne derland, waarbij talrijke doden te betreuren waren. Het zwaarst van alles is het eiland Canvey, in de monding van de Theems, getroffen. Dit eiland is slechts door een smalle vaargeul van het vasteland ge scheiden. Gisteren werden er tenminste 100 lijken gevonden in sloten, op daken en in de bomen. Twee- tot drieduizend bewoners, die op een iets hoger gedeelte wonen, hebben geweigerd him huizen te verlaten. Een armada van kleine vaar tuigen was de ganse dag in actie om mensen van het eiland te evacueren. On geveer 500 personen worden op Canvey vermist. Ook naar het eiland Foulness, even eens in de Theemsmonding, werd een •eddingsexpeditie gezonden. Dit eiland s nu geheel geëvacueerd, op uitzonde- ■ing na van een echtpaar en een oude man, die geweigerd hebben te vertrek ken. Op Foulness zijn gelukkig slechts enkele mensenlevens verloren gegaan. 125 Telefooncentrales, welke 20.000 telefoonabonné's voorzien, zijn than: buiten werking. Vele vissersboten vermist. De eigenaars van Britse vissersvaartui gen wachten op nieuws van meer dan 230 schepen, die op zee door de storm an Zaterdag zijn verrast. Talrijke schepen bevonden zich nabij Schotland op het ogenblik dat de storm op zjjn hevigst was, Twee vissersvaar- uigen zijn er gisteren in geslaagd de ha ven van Aberdeen binnen et lopen, enige leden van de bemanning waren gewond, tien schepen zijn te North Shields aan de Noordoostkust aangekomen. Alle schepen hadden averij opgelopen. Ongeveer 60 schepen uit Lowestoft, aan de Oostkust, zijn behouden teruggekeerd. Bijna al deze schepen hadden hun masten en reddings boten verloren. STORTVLOED VAN HULP Hulp uit Canada, Nieutv-Zeeland, Zuid-Afrika en van Kerken amphibievoertuigen en VIER tot vijfduizend man zullen deelnemen aan de Amerikaanse hulpverlening aan de Nederlandse rampgebieden. Vannacht zijn 300.000 zandzakken en 20.000 schoppen in Den Bosch afgeleverd. Grote hoeveelheden drinkwater- zuiveringstabletten en -poeders zijn per vliegtuig aangekomen. Een Amerikaans, detachement, dat deskundig is in het verpakken en parachuteren van goederen, is op het vliegveld Valkenburg bij Leiden reeds aan het werk. Troepen van de Amerikaanse genie en vervoers- afdelingen zijn met grote snelheid ^onderweg. Zij zijn met vrachtauto's, vliegtuigen uitgerust. Vijf Amerikaanse amphibievliegtuigen, zeven helicopters, twaalf tot vijftien lichte verkennings vliegtuigen en een „Vliegende spoorwegwagon" zijn onderweg of opereren onder Nederlands commando reeds in de rampgebieden. Twee ma rinevaartuigen stomen de Rijn af en alle andere Amerikaanse patrouillevaartuigen op de Rijn zijn in staat van alarm om bij eerste waarschuwing naar Nederland te vertrekken. Een woordvoerder van het bureau voor wederzijdse v eiligheid M.S.A. heeft aan de Nederlandse regering te kennen gegeven, dat de Ver enigde Staten in principe welwillend zullen staan tegenover het gebruik van tegenwaardefondsen van de vroegere Marshall-hulp ten behoeve van herstelwerkzaamheden in de door de stormvloed getroffen gebie- den. Ook het Amerikaanse Rode Kruis helpt. Aan Nederland, België en Enge land is het zenden van deskundigen op het gebied van hulpverlening aangebo den. Het Jeugd-Rode-Kruis heeft de ge troffen landen aangeboden schoolkin deren, die van de ramp geleden heb ben, in verzorging te nemen. Het Amerikaanse ministerie Van bui tenlandse zaken heeft verklaard, dat functionnarissen van de Amerikaanse ambassade- te Den Haag hadden aange drongen stappen te nemen om Neder land te helpen. Ook het Zweedse Rode Kruis helpt weer. Het zal vijf ton kleding en melk poeder en kindervoedsel naar Nederland zenden. Men overweegt kinderen, die van de watersnood te lijden hebben gekregen, voor verzorging naar Zweden over te brengen. Het Zweedse Rode Kruis wil de Ne derlandse slachtoffers voorzien van de kens, babykleding en onderkleding voor een bedrag van minstens honderddui zend Zweedse kronen. Het Herinneringsfonds" van graaf Folke Bernadotte schonk twintigduizend Zweedse kronen In Stockholm en Go thenburg is een inzameling van dekens en kleding begonnen voor de slacht offers van de ramp. Binnen enkele da gen zullen uit Joenkoeping in Zuid- Zweden enige autobussen met kleding 'ei-trekken. Ook Noorwegen Vandaag komt een Noors vliegtuig met als eerste hulp een ton dekens naar ons land. Het Noorse volk is opgeroepen goe deren en gelden beschikbaar te stellen. Ook tal van Europese landen, Canada en Zuid Afrika hebben hulp aangebo den of reeds geboden. De hulp komt uit: Duitsland: 10000 mark uit Dort mund; Keulen, Dusseldorf, Duisburg en Homberg hulp voor Rotterdam; Ham burg: inzameling; Frankfort: zes heli copters; Noord Rijnlijand-Westfalen: arbeidskrachten; pompen, bouwmateria len en graafmachines; Berlijn: Bonn: talrijke Duitsers meldden zich aan. Denemarken: Opneming van en kele honderden kinderen; auto vol met kleding onderweg. Frankrijk: spoorwegmaterieel en andere essentiele goederen; kleding, schoeisel en dekens ingezameld door Nederlandse kolonie worden per vlieg tuig verzonden; Amerikaanse telef oon- exp.rts uit Parijs voor herstel telefoon lijn den HaagAntwerpen; twee batal jons Franse Genietroepen; kleding en dekking ingezameld na oproep aai. jeugd van Europese beweging; onderdak voor 3000 dakloze kinderen aangeboden aan Kardinaal de Jong door Kardinaal Pel- tin te Parijs. nemarken: 150 jongelui uit arbeidskamp (dienstweigeraars) willen helpen bij opruimingswerkvliegtuig met Rode kruisgoederen vertrokken; op roep door pers en radio aan publiek om hulp. Canadezen helpen, inada; Hulp die men wenst; Ca nadezen van Nederlandse origine ont ketenen actie; resolutie van parlement om materiële hulp te verlenen. Instel- Basfogne geïsoleerd Verkeerstunnel te Antwerpen reeds leeggepompt; reparatie van de sluizen vordert (Telefonisch van onze Brusselse correspondent) De Belgische autoriteiten hebben gisteren met bewonderenswaar dige snelheid het herstel van de geteisterde gebieden aangepakt. Reeds om half zes in de vroege ochtend, was men gisteren met het leegpompen van de verkeerstunnel onder de Schelde te Antwerpen klaargekomen. Wagenladingen ontsmettingsmiddelen werden naar Ostende gezonden, waar de toestand gisteren nog zeer kritiek was. Er is noch gas, noch water. De gebroken riolen, vol stadsafval, heb ben zich in de straten met het binnengekomen water vermengd, 'evenals de zware olie, die uit de reservoirs van de hotels is weg gevloeid. Er dreigt- hierdoor in de stad een epidemie. Zodra het water zich terugtrekt, zal er onmiddellijk gas en electriciteit kun nen worden geleverd. In het gebied van de Schelde, o.a. in de omtrek van Lillo, zijn nog ongeveer 1000 personen geïsoleerd. De autoritei ten verdelen entstoffen tegen typhus. De liberale vakbonden, de socialisti sche partij, evenals verscheidene besten dige deputaties (dagelijkse besturen dei- provinciesuit de getroffen gebieden hebben hulpcredieten verstrekt. Koning Boudewijn was gisteren aan de kust en te Antwerpen. De minister van Defensie, kolonel De Greef, felici teerde de troepen, en speciaal de genie regimenten, die al 48 uren letterlijk in de bressen staan. Te Antwerpen is zeer hard gewerkt om de sluizen te repa reren, wat gelukt is. De Boudewijn-sluis zal heden normaal werken. De schade, veroorzaakt door het weg drijven der goederen uit de opslagplaat sen der havens, kon nog niet worden vastgesteld. Zij loopt zeker in de mil- lioenen. Het aantal slachtoffers in België is nog niet bekend, daar in de Ardennen de toestand gisteren nog is verslech terd. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw drie a vier meter hoog. Bastogne, de stad die zich zo moedig gehouden heeft tijdens het Von Rund- stedt offensief, is weer zwaar getrof fen en volkomen van de buitenwereld afgesloten. Een installatie voor hoogspanning werd zwaar beschadigd waardoor Bastogne in het duister is gedompeld en noch over water noch over gas beschikt. Ook te Ulven en te Staflo, in Noord- België, is de toestand gisteravond ten gevolge van nieuwe sneeuwstormen, slecht. Honderden auto's en vrachtwa gens zijn op de wegen ingesneeuwd, de temperatuur is met vijf graden gedaald. In het algemeen echter is de situatie ^in België veel minder erg dan in Neder land. De leden van de Nederlandse kolonie te Brussel en de consul-generaal te Ant- werpen, verzamelen goederen en levens middelen voor steun aan de getroffen Nederlandse gebieden. Ook vele Belgen hebben op de Nederlandse consulaten pakken kleren en voedingsmiddelen af gegeven. De Sabena stelde haar post- helicopter ter beschikking van de eva cuatie-autoriteiten op Goeree-Over- vlakkee. Belgische genietroepen wei-den uit West-Duitsland naar Nederland ge zonden. meenschap en burgemeester van Vic toria. Voorgesteld werd een belangryk deel van een fonds, dat bijeen ge bracht is voor de slachtoffers van een overstroming in 1948 in Brits Columbia, ter beschikking te stel len voor hulp aan de slachtoffers in Groot-Brittannië, Nederland en Bel gië. Het fonds omvat een half mil lioen dollars. Overleg omtrent verlening van steun door Canadese pantsereenheden is nog gaande. Engeland Engelse steun zal worden verleend door luehtmotografen boven getroffen gebied. Het Birtse Rijnleger heeft medege deeld, dat twee regimenten genie met uitrusting worden aangeboden, Italië Burgemeester Ferrari van Milaan bood aan: onderdak voor honderd Nederlandse kinderen. Nieuw-Zeeland: Honderd pond sterling van het Rode Kruis. Vaticaanstad Een Pauselijk hulpcomité is 'reeds begonnen met het mobiliseren van zijn intei-nationale orga nisatie voor hulp verlening aan de be- woners van de geteisterde gebieden. Wereldraad van kerken zond 6000 Zwitserse francs; de Church World Service New York 2000 dollar. De Evangelische kerk te Essen ver- ling van fondsen door Nederlandse Ge- zond 200' dekens en wil verder helpen. Hulp overal vendaait In Zuid-Afrika worden overal steun comité's opgericht. De Britse lucht macht geeft medische groepen, 10 art sen, enige honderden manschappen, convooien vrachtauto's en buldozers. Het Italiaanse Rode Kruis verzond spe ciale goederen. Uit Duitsland komen nog meer geal lieerde troepen. Zweden zond al 5000 dekens en kleren. Er komt nog een gro tere partg. In Zweden wordt een natio nale collecte gehouden. Een kogellager- fabriek uit Göteborg maakte 10000 kro nen voor het. Rampenfonds over. Drie hulptreinen Vannacht om 4 uur arriveerde een hulp trein met Amerikaanse Genietroe pen. vandaag arriveerden er nog twee uit Frankrijk. Ver. voor landaanwinning verzond telegram De Nederlandse Vereniging voor land aanwinning heeft een telegram gestuurd aan de- president van de raad van mi nisters. Het luidt: „De Nederlandse ver eniging voor landaanwinning, rekening houdend met de mogelijkheid, dat de omvang van watersnoodrampen als de huidige aanmerkelijk beperkt kan woi-- den door afsluiting van zeegaten in het Zuidwesten des lands en door landaan winning op grote schaal in de Wadden zee en elders in het Noorden des lands, dringt er bij de regering op aan, de be sluitvorming hiertoe en de noodzakelijke voorstudie zoveel mogelijk te bespoedi gen." m RUWt HONING GULDENS GOEDKOPER in bussen van 2% kg, per flacon v.a. 1.25. Gene zend, versterkend, voor maag- en hartpatiënten, bij verkoudheid en bron chitis. Alleen markt Hil- versum/'Bussum. Bjjenstand DE K0ERSH0F Diepenveen (Ov.) ROOMBOTER-GEBAKJES 18 cent FRIESE SUCADEKOEK 65 cent Hendrik de Keyzerlaan 18 Telefoon 7282 Alle merken Randstofz. 85— tot 128.-. Sledemodellen v.af 117.50 Ook klopvegers en vloer- wrijvers Reparatie Onderdelen Betaling wordt geregeld De Stofzuiger Centrale Groest 17a, Hilv., Tel. 5416 zonder chauffeur huurt men bij Herenstraat 29, Tel. 3684. v d. Linden! 2a. Tel 9542 Wij hebben veel vraag naar goede motoren, bromfietsen en rijwielen en kunnen hier voor goede prijzen bedingen Wilt U hiervan profiteren, brengt dan nii Uw motoren in voor de wekelijkse veilin gen. Elke Donderdag moto ren, elke Vrijdag rijwielen Movam Motorenveiling Frascati, Nes, Amsterdam Geldbelegging HILVERSUM Middenst. won. arm de Waldeckl. Huuropbr: 672.p. 3. Koopsom 8.000.—. Inlichtingen: Firma H. DE KOSTER ZN. Makelaars, G. v. Amslelstraat SI, Hilv. Telef. 5171,-5729 (K 2950). Paul C. Kaiser vraagt INPAKSTER Bij slager p- kg Dik vet gerookt SPEK 2.— Plager gerookt spek 3.-- PRIMA GEHAKT half om half 2.50 Dik rauw rundvet1.50 Rauwe reuzel 1.50 Pr. rauwe rookworst 3. Mooie doorregen osselappen 3.20 p. ^3'kg Mooie varkenscarbonade 1.60-1.70-1.80 Magere varkenslappen 1.90 randje vet 1.80 Heen, gek. metworst 1.50 Vette bloedworst (veel spek) 0.75 Ons succés: Biefstuk tartare 40 cent per 100 gram Deze prijzen contant afgehaald aan de winkel. Gijsbrecht 64 - Tel. 5609 In het Amsterdams Kindersanatorium „H ^og-Blaricum" te Bussum kunnen direct IN DE HUISHOUDING geplaatst worden. Br. aan de Adj. Directrice Gevraagd voor Donderdags Nette Werkster voor winkelwerk. v. Veen's bedden, tapijten en meubelen - Vaartweg 6 Hilversum TE HUUR te Hilversum gem. of gest. ben. ged., bev. suite, keuk keld., tuin m. schuur. Omg G. v. Amstelstr. Br. no. Bu 1886, Het G. en O. Bussum TE KOOP Burgerwoonhuis in Bloemenkwart. 5 kamers, serre en keuken, schuur. Dir. te aanv., mits vest.- verg. in Hilversum. Br. Bu 1888. Het G. en O. Bussum Kan- geplaatst worden Bekwaam Slijper Galvanibedrjjf „Eemland" Van Kasbergen en Zn. Kerkstr. 1, Baarn, tel. 2872 Goed en Goedkoop HERENSTRAAT 43 b HILVERSUM By kou en storm en vochtig weer smaakt worst met boerenkool naar meer RAUWE ROOKWORST per 200 gr. 75 ct (bereid uit enkel varkensvlees) Wintei'jassen, Regenjassen, Costuums, Sportcolberts, Pantalons, Regenmantels, enz. enz. Ook aan huis te ontbieden. Nu ieder goed gekleed. ETAGE B. en W., Stationsstraat 30, Hilversum, boven Muziekhandel Bruins, Telef. 3679 FABRIEK IN HET GOOI zoekt voor spoedige indiensttreding op haar Afd. Boekhouding Leeftijd 16-17 jaar. Mulo- of gelijkwaardig diploma en/of kantoorei-varing gewenst, doch niet vereist. Aangeboden wordt een prettige werkkring met goede vooruitzichten. Zo uitv. mogelijke sollicitaties onder no. C 148 aan Alta's Adv. Bur., N.Z. Voorburgwal 298, A'dam-C. ADVERTEREN doet verkopen

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5