GETEISTERD GEBIED DERDE BLAD HET GOOI EN OMMELAND VAN DINSDAG 3 FEBRUARI 1933 5 Twee paarden, ergens op een weg op Walcheren, temidden van de vloed, verlaten en waarschijnlijk verloren. Deze opname werd uit de lucht ge maakt door een Engelse fotograaf, die met een vliegtuig uit Londen voor een vlucht over Walcheren was opgestegen. (Luchtfoto A.N.P.) Boven: De gezichten getekend door een onnoemelijk leed lopen deze geredde Zeeuwen over de rails van de spoordijk, die boven het water is uit blijven steken. Een nieuw leven meldt zich voor hen aan; achter zich weten zij de verschrikkingen, die zij in een mensenleeftijd niet Sj meer zullen vergeten. Links: Zó fel loeide de prkaan, zó onstuimig was de wild kolkende zee, j dat dit Franse schip, de Carthage, r' Efl| als was het een lucifersdoosje, op ||Sf het Scheveningse strand werd ge- worpen. t Rechts: Ooltgensplaat op Goeree Overflakkee is een eilan'd geworden, afgesloten door het vaal-grijze wa ter, dat als een monstrueus beest de dijken heeft doorbroken en zich op de eilandbewoners heeft gestort. Een desolaat beeld van een desolaat land. Zo ver het oog reikt strekt zich de watermassa uit. (Luchtopname A.N.P.-foto) Links: In de Ahoy-hal te Rotterdam stromen de evacué's binnen: door hét noodlot geslagen mensen; som migen hebben hun kinderen kunnen redden, de babies, die van deze ramp niet veel begrijpen, alleen ge leden hebben van de koude en de ontberingen. Andéren zitten in doffe berusting, denkend aan de verwan ten en buren, die door het wrede water van hen zijn weggevoerd. Midden onder: Zittend op de inder haast geïmproviseerde bedden ver tellen de evacué's in de Ahoy-hal te Rotterdam elkaar van de doorge stane verschrikkingen. Zij worden op alle mogelijke wijzen geholpen met voedsel en kleding. Velen van hen verkeren nog in martelende on zekerheid over het lot van dierba ren en vrienden. Het dorpje Rilland Bath was het enige punt dat in Zeeland van Bergen op Zoom uit te bereiken was. Dag en nacht voeren de boten heen en weer om de getroffenen van de daken en zolderverdiepingen halen en in veiligheid te brengen. De Amsterdamse studenten legden hun studieboeken terzijde om te helpen bij de inzameling van de kleding en het sorteren ervan. Een treffend voorbeeld van de grote spontaneïteit, waarmee het Nederlandse volk de getroffenen hulp verleent. Ook België werd door overstromingen geteisterd, die het treinverkeer ontwrichtten, en velen uit hun woningen verdreven. Vooral de kust plaatsen hadden zeer te lijden onder de storm en de springvloed. Koning Boudewijn heeft zich in de loop van Maandag naar dé getroffen gebieden begeven, om de ellende in ogenschouw te nemen. Een straat in Ostende.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3