Schipper Piet Bot en zijn mannen redden zes schipbreukelingen T7 Mm. hun rn him in liriliirhlniim De Spoorwegen beginnen zich te herstellen ff- gig - - 5f«s Royaal gebaar ten bate van Neerlands gebitsverzorging Daar ging de liefde DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 VUURPROEF VAN DE PRlNS HENDRIK Duitse olielichter „Oder strandde op de Eierlandse gronden (Van een onzer verslaggevers) IJOEWEL honderden landgenoten tengevolge van vele dijkdoorbraken om het leven zijn gekomen, strekt het toch tot grote voldoening, dat de stoere Bemanning van de reddingboot „Prins Hendrik" uit Den Helder zes mensen levens heeft weten te behouden. Van Zaterdagavond af zijn schipper Bot, stuurman Van Veen, motordrijver Bijl en opstapper Kramer in touw geweest en eindelijk Ss het hun gistermorgen gelukt, de zes mannen van de olielichter „Oder", die ïn tweeën was gebroken, te redden. Om twaalf uur gistermiddag dreef Piet Bot zijn „Hendrik", die gedurende deze dagen de vuurproef glansrijk nad doorstaan, de haven binnen, en enkele ogenblikken later stapten zes verkleumde Duitsers behouden aan wal, waar de Marine had gezorgd voor dokters en zieken wagens. Er werden vele handen geschud; de schipbreukelingen dankten de bemanning van de reddingboot, die hartelijk en met eerbied onder andere werd begroet door de directeur van de K.N.Z.H.R.M., de heer H. Th. de Booy. Snelle medische hulp van de Marine Zaterdagavond om half negen werd bekend, dat twintig mijl NW van Texel een Duitse sleepboot een ernstig ver lies had geleden- De sleeptros was ge broken, waardoor zes mannen op een (naar later bleek) olielichter aan de elementen moesten worden prijsgege ven. Onmiddellijk werden reddingpo gingen in het werk gesteld en wel door de „Prins Hendrik" uit Den Helder en de „Brandaris". gestationneerd te West- Terschelling. Wij bepalen ons eerst tot de „Prins Hendrik", die van Zaterdag avond negen uur tot Zondagmiddag drie uur vergeefs naar enig teken van leven heeft gezocht en nu en dan door de golven plat op de zijde werd gelegd. Bek-af en teleurgesteld keerden de jmannen na achttien uur onvermoeid gwoegen in Nieuwediep terug. Ook de „Brandaris" boekte geen resultaten, en schipper Klaas Slot geraakte tot over maat van ramp met zijn rechter wijs- Vinger bekneld. Hoewel zijn vinger tot ep het bot werd ontvleesd, bleef hij op zijn post. Intussen had men zeker heid gekregen omtrent de positie van een schip op de Eierlandse gronden, doch het was onverantwoord, daar in het donker heen te gaan. Er werd con tact gezocht met het station De Cocks- dorp, waar de motorstrandreddingboot „Joan Hodshon". schipper J. Bakker, meteen een reddingpoging waagde en er in slaagde, het wrak tot op onge veer zevenhonderd meter te benaderen. Doch verder kon men niet. want de „Hodshon" werd door de steile grond- £u,i4£e4 &eni ruWi PRAAGSE SYMPHON1E van Mozart. Het gebeurde in het ver leden nog al eens, dat belang rijke werken van componisten een bijnaam kregen, teneinde ze te onderscheiden van hun andere stukken. Zo hebben vrijwel alle symphonieën van Haydn zulk een populaire aanduiding, die ove rigens vaak nergens op slaat. Ook Mozarts muziek is aan deze mode niet ontkomen. Zo zijn Praagse symphonie, ontstaan tijdens een concertreis naar Praag. Vaak wer den zulke stukken dan meteen nadat ze gecomponeerd waren maar uitgevoerd ook. Zo ook deze symphonie. (Woensdag 15.15 over Hilversum II, 298 m.) Het Radioprogramma WOENSDAG 4 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7,00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 2000—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek, 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muzlek, 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. 9.35 Water standen. 9 40 Gram.muziek. 10.00 School radio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U Prof. Dr. Ir. M. J. Dols; „Wereldvoedsel problemen". 11.30 Gram.muziek. 12.00 Instrumentaal-trio. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13 15 Commentaar. 13.20 Accordeonmuziek. 13.50 Gram.muziek. 14 00 „De weg om hoog", causerie. 14 15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de jeugd. 15.50 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzending: „De brievenbus gaat Open" Correspondentieelub o. 1. v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 18 15 Vara-varia. 18.20 Actualiteiten. 18.30 R.V.U.Dr. A. Saalborn: „Studies in vergelijkende lite ratuurgeschiedenis: Van Eden en Tolstoj. een parallel". 19.00 Discussie. 19.20 Gra- mofoonmuziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Concertgebouworkest en soliste. 21.10 „Het laatste recept", hoorspel. 22.20 Amuse mentsmuziek. 22.45 „Tranen op Anjouan", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23,20—24.00 Gramo- foonmuziek. HILVERSUM H. 298 m.t 7.00—24 00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7-15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gewijde muziek. 8 45 Gra- mofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9,30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram muziek. 10.15 Idem, 10.30 Morgendienst. 1100 Gra- mofoonmuzlek. 11.15 „Het conflict", hoor spel 12.00 Bas-bariton en piano. 12.30 Land- en Tuinbouwmededellngen. 12 33 Gram.muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws 13 15 Protestants Interkerkelijk Thu'sfront. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Tweede acte uit „Lakmé", opera (gr.pl.). 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek 15.13 Kamerorkest. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie- 18.00 Viool, cello en clavecimbel. 18.30 „Spectrum van het Christelijk Organisa tie- en Verenigingsleven". 18.45 Avond- maalsliederen. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.10 Boekbespreking. 19 25 Gram muziek. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram.muziek 2000 Radiokrant 20.20 Meisjeskoor en Instrumentaal ensem ble 20.45 .Jezus Christus en de Wereld religies causerie 21.05 Omroeporkest en soliste. 21.45 Gram.muziek. 22.00 Piano recital. 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23,1524.00 Gramofoon- sauzlek. Het was droevig, want men had licht signalen waargenomen, die naderhand weer verdwenen. Pas veel later bleek, waarom de „Oder" geen licht meer gaf. De olielichter, die was losgeslagen van de sleepboot „Gulosen Fjord", was n.i. in stukken gebroken. De „Hodshon" keerde dus onvercichterzake terug, met het voornemen, bij daglicht een nieuwe poging te wagen. Inmiddels was ook contact gezocht met de „Prins Hendrik", die Maandagmorgen om kwart vóór zes had leven aan boord geconstateerd- Er werden vier zware tochten onder nomen om de zes mannen te halen. Zij kleumden samen op de brug op het voorschip, dat dus was gestrand tussen Vlieland en Texel in het zogenaamde Engelsmansgat. Schipper Bot en zijn mannen hadden de opdracht van het plaatselijk bestuur der K.N.Z.H.R.M.. naar het Eierlandse Gat te varen en de tanker ..Oder" te zoeken- Eén gedeelte Van de tanker zat zeer gevaarlijk op de buitengronden, en de positie van de zes schipbreukelingen was bijzonder hache lijk. Vóór de zee werkte de „Prins Hendrik" zich door de branding, waar bij de uiterste voorzichtigheid moest worden betracht. Door de kou bevangen In vier tochten werden de zes Duit sers van het wrakstuk bevrijd. Eerst ging er één mee. daarna volgden twee schipbreukelingen en met nog twee tochten was de bemanning compleet. Dolgelukkig hadden de geredden zich als het ware over de railing op het dansende. sterke bootje van de K.N.Z.H.R-M. geworpen, waarmee om Piet Bot had nog een karwei te doen. „Nou, in vier tochten hebben we ze er afgehaald", aldus het een voudige antwoord van schipper Piet Bot, die er met de „Prins Hendrik" in was geslaagd de be manning van de „Oder' te red den Dat was vrijwel het enige commentaar van deze kranige ke rel, die kort van stof is, maar met zijn mannen resoluut de hoogste en wildste golven trotseert. Voor hem was gistermiddag, na de ver moeiende dagen, nog geen uurtje rust weggelegd, omdat hij thans voor zichzelf aan de slag moest. Tijdens de storm, terwijl hij op zoek was naar de verloren sleep, is, zoals wij gisteren al schreven, van hem in de Buitenhaven een oliebootje gezonken. Schipper Bot had dus nog iets te doen, te meer, daar ook een ander vaartuig, dat aan hem toebehoort, schade haa opgelopen. Wij willen er niet op aandringen, dat men de schipper van de „Prins Hendrik" gaat helpen, maar wij zouden het wél van harte toe juichen! tien minuten vóór tien meteen richting Den Helder werd gekoerst. Op de stei ger van de Texelse boot stonden om tien minuten vóór twaalf enkele ziekenwa gens en doktoren gereed om spoedig geneeskundige hulp te kunnen bieden. Dat bleek gelukkig niet nodig. Alleen de oudste geredde, stuurman Gerhard! Rieger, eiste in eerste instantie voor name zorgen, daar hij door de koude was bevangen, Kapitein Hann Hindrich- sen, de matrozen Werner Antovski. Kurt Kniilmann, Wilhelm Brandt en Hans Bock werden met de oudere Rie ger naar de ziekenboeg gebracht, waar zij op adem konden komen middels rust en de Maandagse snert- Ons bereikte nog het bericht, dat de ongelukkige sleepboot „Gulosen Fjord" in de buurt van het lichtschip Texel kruiste en om Inlichtingen verzocht. De bemanning ontving vanzelfsprekend dc tijding van de redding met grote vreugde. Door de „Esso" te Pernis werd order gegeven, de geredden in de kle ren te steken. Tegelijkertijd werd er voor gezorgd, dat de familieleden van de schipbreukelingen weiden gewaar schuwd. Dordrecht is nu weer bereikbaar Gistermiddag omstreeks drie uur de dienst Rouerdam-Gouda volgens de normale dienstregeling hervat in beide richtingen, zij het, dat wat langzamer wordt gereden Er is een pendeldienst ingesteld over enkel spoor tussen Dor drecht en Zwyndrecht, waarmede Dor drecht uus practised weer per trein be reikbaar is. Het werk tot herstel van de spoor baan tussen de brug over de Oude Maas en het station Dordrecht vordert. Men heeft er drie zandtreinen. gelost ter stopping van het gat, dat in de baan was geslagen. De nachtboot van Hoek van Holland naar Harwich van Zater dagavond, die nog steeds niet was ver trokken. is gistermorgen om acht uur uitgevaren. De dsgbooi uit Harwich is gistermorgen om half tien in Hoek van tiolland oinnengekomen. De maat schappij „Zeeland", die de dagboot ex ploiteert, vaart heden af na eb van de Jobshaven in Rotterdam. Gisteren om 16.50 is de spoorbaan MaassluisHoek van Holland vrijge maakt. Hiermee is de gehele baan Hoek van HollandRotterdam D.P. weer beschikbaar doch zij wordt alleen ge bruikt voor binnenlandse reizen. De buitenlandse D-treinen gaan nog alle naar en van Den Haag SS. Hiermede is de busdienst van Masssluis naar Hoek van Holland dus opgeheven. De reizi gers van de internationale treinen wor den nog steeds per bus vervoerd van Den Haag naar Hoek van Holland ei omgekeerd. Ook Ellen gaf royaal De drost van Elten heeft medegedeeld dat er in zijn grensconecüegebied reeds 1742.bijeen is gebracht. Een wagen met goederen is onderweg ten behoeve van de slachtoffers van de getroffen ge bieden. Spoor wijkt voor schepen De Nederlandse Spoorwegen hebben gisteravond het spoorwegwegverkeer AmsterdamHaarlem en Amsterdam- Zaandam enige malen ongeveer 1 uur stilgelegd om een groot aantal van het IJselmeer afkomstige botters door te laten, waartoe de Singelgrachtbrug na bij het Centraal Sta'ion te Amsterdam moest worden geopend. De botters wa ren onderweg naar de getroffen gebie den. Ter hoogte van de Keizerstraat te Schevenmgen strandde de Franse coaster 1 11 - M - fewwwJ Vooruit, doe wat", schreeuwde Billie weer. „Laat me hier niet zo han gen!" „Zal ik de professor gaan halen?" „Nee, driedubbel overgehaalde ezel!" Billie's stem verried, dat hij niet veel meer kon hebben. „Dan is alles verra den!" „Ik denk, dat je je gereedschap nog in je broekzakken hebt Billie". riep Kareltje, wie eensklaps een licht je opging. „Ja, maar ik kan niet bij mijn broekzak komen. Je ziet toch, dat ik ondersteboven hang? Vooruit, haal vlug de handle over, die je daarnet naar boven gedrukt hebt. Al het bloed zakt naar mijn hoofd. En mijn arme zwakke hart bonSt als een bezetene. Dat hou ik niet langer uit!" „Ja Billie, goed Billie". Kareltje wilde zijn vriend. graag helpen en haalde met alle kracht de zware handle over. Hierdoor werd de magnetische kracht verboken, maar met vreselijke gevolgen voor de arme Billie. Hij kwam met zulk een kracht op de vloer terecht, dat hij er met één klap een heel gat in stootte. „Heb je je bezeerd Billie?" vroeg Kareltje on gerust, toen hij nog steeds niets hoorde van zijn makker. Vanuit het gat in de vloer kwam een onduidelijk gemur mel. Maar Kareltje begreep toch wel, dat zijn vriend nu niet bepaald vrien delijke woorden aan zijn adres richtte. „Ik kan het toch niet helpen?" riep hij verongelijkt. „Ik heb nog gewaarschuwd en de professor zei ook al, dat je ner gens aan moest komen". ADVERTENTIE DRIE WEKEN GRATIS TANDEN POETSEN Er is in Nederland een tandpasta, die U wittere tanden geelt reeds na één enkele maal poetsen Dat is Castella Tandpasta. De fabrikanten hebben de gelukkige gedachte ge had, om Nederland massaal en gratis te laten kennismaken met deze unieke tandpasta. Gedurende korte tijd zullen zij een kennismakingstube Castella Tandpasta verpakken bij ieder stuk van de nieuwe Castella-Spécial Schoonheidszeep. Castellai-Spécial, gemaakt op een nieu we Amerikaanse installatie (de enige in West-Europa!), munt uit door een schier onuitputtelijke schuimvorming. en door een roimig, naar lentebloesems geurend schuim. De prijs van Castella- Spécial is 32 cent. Voor dit bedrag ont vangt men dus een stuk heerlijke, nieu we schoonheidszeep.... en een tube Castella Tandpasta, genoeg voor drie weken. Het mag verstandig heten, zo spoedig mogelijk van dit aanbod ge bruik te maken., de fabrikanten kun nen dit slechts zeer tijdelijk doen! (Advertentie ins (Viert) WONDEN SCHRAMMEN KLOVEN (Advertentie. Ing Med.) OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1, kom, 4 esp., 7 onder daan, 10 Aloë, 11 prat, 13 lip, 14 Abe, 15 kar, 16 ze, 19 de, 20 corsage, 24 vete. 25 rail, 27 leenman, 30 n.n.. 32 k.o., 33 och, 35 zon, 36 bon, 37 tree. 39 aren, 40 verstolen. 43 t.g.t.. 44 aas Verticaal: 1. knop. 2 ode, 3 me, 4 Ed, 5 sap, 6 park, 7 olie, 8 ribes, 9 naad, 10 alzo, 12 tres, 17 boter, 18 agaat, 20 cel. 21 ree. 22 am. 23 ein, 26 knot'. 28 nooit. 29 Bonn. 31 N.C.R.V.. 32 koen, 34 heet. 36 bres. 38 erg, 39 k la, 41 St., 42 o.a. OPLOSSINGEN HERSENGYMNASTIEK 1. Een phillumenist. 2. De hond: die laat namelijk een ander belasting voor hem betalen. 3. We zouden die band C5 x rond de aarde kunnen spannen. 4. Die van Johann Sebastiaan Bach; 120 nakomelingen van deze grootmeester zijn organisten in kerken geweest. 5. Zelf- neheersing. 6. Ongeveer 120 gram. 7. Een reisje naar de Canarische eilanden 8. Met 7 paar, dus 14 poten. 9- Bros mineraal, poreuze calciet. 10. Mazhatl in Arabie; temperatuur van 47 graden Cel sius in Mei-Juni. door Mary Burchell 32) Ze wierp hem en snelle blik toe. „Bedoelt umet u trouwen?" „Ja". „WeL ik ben bereid mijn belofte te houden natuurlijk." Hij haalde diep adem en ze voelde een ogenblik zijn vingers zich vaster om haar arm klemmen. „Dus je houdt je belofte? Danze wist opeens dat hij glimlachte, hoewel ze hem niet aankeek, „dan zijn we dus verloofd?" „Dal veronderstel ik wel". Hij liet haar arm los en zijn hand in de zak van zijn rijbroek stekend, haalde hij er een klein doosje uit. „Als je dit niet mooi vindt. Hope mag je later iets anders uitkiezen. Maar ik had graag dat ie dit nu aannam". Voor haar verbaasde ogen deed hij het doosje open om haar een smalle pla tina ring te laten zien, in het midden waarvan twee stralende brillanten in een beeldige zetting schitterden. „Maar", ze staarde naar de ring, „was u er zo zeker van dat u gelijk zou krij gen? Heeft u dit bij u gedragen sedert u uw vreemde, ik bedoel uw aanzoek deed?" Hij lachte en kreeg even een kleur. „Ik 'noopte, dat ik deze ring nodig zou hebben". Hope keek opnieuw naar de brillan ten en toen naar hern, trachtend er achter te komen wat hem hiertoe had gebracht. Errol Tamberley was er de man niet naar om toe te geven aan romantische opwellingen. Was het ge woon bravour. om zichzelf te verzeke ren dat zijn oordeel niet verkeerd kon ziin? „Laat ik de ring aan je hand steken", klonk rustig Errol's stem en ze moest opeens denken aan die bespottelijke woorden van zijn moeder: dat hij .heerszuchtig" was. Met het gevoel dat ze machteloos stond, trok Hope haar linkerhand uit haar zak en stak die met uitgespreide vingers naar hem toe. Hij nam haar band voorzichtig maar stevig in zijn eigen sterke bruine vin gers en het volgend ogenblik schitter den de brillanten niet in het doosje maar aan Hope's hand. Ze keek er ge boeid naar en vertelde zichzelf dat ze nu verloofd was met Errol Tamberley, eer. stap dichter bij mevrouw Tamber ley. „Vind je hem mooi?" vroeg hij ern stig. „Het is een beeldige ring", zei Hope „Maar je vindt de consekwenties niet prettig?' Er klonk even iets scherps ïri zijn stem. Het kon boosheid ziin of on geduld. of misschien zelfs bezorgdheid- ..Ik weet werkelijk nog niet goed hoe ik het heb", bekende ze met zachte stem. „Waarom?" Hij sprak kortaf. „Wat is er voor verwonderlijks aan?" Ze aarzelde een ogenblik, toen sprak ze impulsief: „Meneer Tamberley „Het zal toch heus Errol moeten wor den", verklaarde hij met een glimlach. „Errol dan. Waarom wil je met me trouwen? Is het omdat je iemand no dig hebt die je huishouden bestuurt als je moeder weg is, of omdat de tweelin gen me nodig hebbenof omdat...." Hij lachte, en het paard aan zijn lot overlatend, nam hij haar beide handen in de zijne. „Neen, jou kleine dwaas", sprak hij met grote tederheid. „Alleen en uitslui tend omdat ik van je houd". HOOFDSTUK VII Hope haalde diep adem. Toen staarde ze neer op hun ineengestrengelde han den en trachten deze vreemde, ongelofe lijke mededeling te verwerken. Errol Tamberley hield van haar. Tot op dat ogenblik had ze welbewust die mogelijkheid uitgesloten, zelfs onder het zoeken naar een reden voor zijn aanzoek. Ieder ander motief, hoe verge zocht en fantastisch ook scheen waar schijnlijker dat dit. Nu had ze echter zijn eigen woord. Het was onmogelijk het feit langer te verdoezelen. Hij hield van haar en ze moest haar leven verder met hem door brengen, rekening houdend met dat feit. Hoe eenvoudig leek haar nu haar eer ste gedachte, dat een geamuseerde, balf- on,verschillige Errol haar wilde trou wen uit een soort gemakzucht! Hope wist dat ze een dergelijke situatie met gemak had aangekund, In plaats daarvan zou ze te doen krii- velens toe verliefde Errol; zoals zijn velen toe verliefde Errol: zoal? zijn moeder had gezegd. Hoewel ze uitwen dig kalm bleef, greep paniek haar bij de keel en deed haar haast stikken. „Wel Hope", zei hij eindelijk toen de stilte veel langer had geduurd dan ze besefte, is dat zo'n schok voor je?" Er klonk plezier in zijn stem. maar bezorgdheid lag in zijn ogen toen hij haar aankeek. „Ja, ja, dat is het wel", zei Hope meer eerlijk dan tactvol in de spanning van het ogenblik. Hij lachte, maar geen geamuseerde lach, vond ze. „Waarom is het zo'n wonder dat er iemand is die verliefd op je is?" „Neen. neen. dat geloof ik niet." Plot seling dacht ze aan Richard met zoveel spijt en wanhoop, dat ze haar handen wel had willen losrukken en hard. hard van hem weglopen. „Is het dan zo gek dat ik verliefd ben geworden?" ,.In deze omstandigheden, ja." Toen dwong ze zich hem recht c-.an te kijken „Ik ben niet in het minst op jou ver liefd, zie je." sprak ze wanhopig op recht. „Nog niet." gaf hij toe. en ze vroeg zich af of het onuitstaanbare arrogantie of een soort roerend optimisme was, dat hem zijn mond zo vastberaden deed dicht klemmen. Het volgende ogenblik verbaasde ze zich dat ze het woord „roerend" had gedacht. Ze vroeg zich af waarom ze dat had gedaan, en herinnerde zich toen wat mevrouw Tamberlev uit zijn jeugd had verteld. Plotseling scheen het leven haar zo afschuwelijk zielig en gecom pliceerd en onberekenbaar, dat Hope wenste dat ze haar ogen kon sluiten en ze voor lange tijd niet weer hoefde te openen. In plaats van zo'n gemakkelijke vlucht, moest ze precies doen als ieder een. het leven nemen zoals het was en er het beste van trachten te maken. „Ik geloof dat het beter is. om eerlijk tegenover elkaar te staan", zei Hope met een stem die ze probeerde vast te laten klinken. „Het is niet alleen, dat ik nu niet verliefd op je ben, ik kan me niet voorstellen dat ik het ooit zal wor den. Ik trouw alleen maar met ie. om dat. nou, omdat ik een gok waagde die niet gelukt :s en ik het gevoel heb da' ik nu zo eerlijk moet ziin om miin woord gestand te doen". „Probeer je me er afkerig van te ma ken?" vroeg hü droog. Mijn smaak is Hunter Navy Cut\ En beiden hebben gelijk als ze zeggen: Ha!,.. HUNTER Heerlijk! (Artverfentte In.e Meit I WEK DE GAL IN mi LEVER OP U iult 's morgen» „kiplekker" uit bed springen. Elice dug moet uw lever eer, tttei «ai l» iw ingewanden doen stromen, ander» ver eert uw voedsel niet het bederft. <- mulct verstopt, wordt humeurig en Joorn Ne^m ie plantaardige CARTER'S LEVKKP.L- ÜETJES om die liter gal op t« wekker, en iw spijsvertering en stoelgang op natuur- Ijlce wijze te regelen Een plantaardig zachl middel, onovertroffen om de gal t« low r». Eist Carter LeverplUetjea. (Advertentie Ine Med,) EEN KLEINE INFECTIE is dikwijls het begin van langdurige narigheden Zuivert open huidplekken met de desinfecterende r—- en snel genezende jTno, lAavmeaue, tng Med.Jt

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3