Eisenhower belicht zijn wereldbeeld Bereid tot verlaging douanetarieven WEERZINWEKKENDE PROFITEURS Storm sloeg gal boulevard van Noordwijk in Ook België zwoegt aan zijn dijken Zij waren bijna vergeten Felle critiek op houding wandelsport-bond Nog 1000 vermisten in Engeland mag weer aanvallen Tsjiang Caïro eist vertrek Britse perschef Onderzoek tegen vier helpers Brits Kon. paar op wereldreis RUSLAND ÓF GEVANGENIS DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 DE COURANT—NIEUWS VAN DE DAG WASHINGTON, 2 Febr. President Eisenhower heeft zoals werd verwacht de troepen van Tsjiang Kai-sjek op Formosa de vrije hand gegeven, de strijd tegen de Chinese communisten op het vasteland van Azië te hervatten. De Amerikaanse zevende vloot, die in 1950 van president Truman order had gekregen voor de neutralisatie van For mosa zorg te dragen, is van deze taak ontheven en zal een andere bestemming krygen. Dit is de voornaamste wijziging in (1e Amerikaanse buitenlandse politiek welke vandaag door Eisenhower in zijn „State of the Union"-boodschap aan het Con gres werd aangekondigd. In ge allieerde, vooral ook Britse, rege ringskringen heeft deze wijziging m de Amerikaanse politiek grote ongerustheid verwekt en nauwe lijks was Eisenhower's boodschap bekend geworden, of er werden in het Britse parlement reeds vragen hierover aan premier Churchill gesteld. Deze weigerde echter commentaar te leveren maar kon digde aan. dat minister Eden mor gen in het Lagerhuis een verkla ring zal afleggen. Verwacht wordt, dat Eden Eisenhower's besluit zal afkeuren. Eisenhower motiveerde zijn be vel aan de Zevende Vloot door te zeggen, dat Chinese troepen de Amerikaanse strijdkrachten op Korea hadden aangevallen en dat het dus niet aanging, dat de Ame rikaanse vloot ergens anders de Chinese kusten voor aanvallen be schermde. Thans zullen de Chine zen troepen moeten vrijmaken voor het bewaken van hun open kustgebieden waardoor zij troepen aan Korea zullen moeten ont trekken. (Vanmiddag reeds gaf Eisenhower aan admiraal Radford, commandant van de zevende vloot, orders om de terugtrekking voor te bereiden). Verder verschilt het program van de nieuwe republikeinse pre sident voor zover het de bui tenlandse politiek betreft niet zoveel ven dat van zijn voorgan- ÊcT. Het. accent bij de hulp aan het uitenland zal wat meer komen te liggen bij de landen, die resul taten kunnen tonen. Meer Zuid-Koreanen Er zullen meer Zuidkoreaanse troepen worden opgeleid ter ver vanging van de Amerikaanse di visies en in het algemeen wil Eisenhower, dat de Amerikaanse politiek voortaan gebaseerd zal worden op de volgende vijf pun ten: 1. trouw. 2. veiligheid, 3. efficiency, 4. zuinigheid en 5. In tegriteit. Wat het binnenlandse beleid be treft. gaf de Amerikaanse presi dent, die zijn 2000 woorden lange rede voor beide Huizen van het Congres voorlas, te verstaan, dat de burgerlijke verdediging en vooral de bescherming tegen atoombomaanvallen met kracht moet worden ter hand genomen of worden voortgezet. Vrijere handel bepleit Belangwekkend zijn ook de ge zichtspunten. die Eisenhower met betrekking tot de wereld-econo mie koestert: „In onze buiten landse politiek zullen wij blijk geven de waarde in te zien van een rechtvaardig geleide en pro fijtelijke wereldhandel Hij raadt de geallieerden aan, hun markten onderling te vergro- ten en aan hun munten meer sta biliteit te verlenen dit zou de economische voorwaarden schep pen voor een levenskrachtige Amerikaanse hulp. De voornaamste kanten van een dergelijke Amerikaanse hulp licht hij met (la volgende punten toe: 1) Verlaging van de (belemme rende) Amerikaanse douanetarie ven. Aanmoediging voor (le Ame rikaanse beleggers om kapitaal in buitenlandse ondernemingen *- steken. 3) Bevordering van de proauc tie in niet-Amevikaanse landen van goederen, welke nodig ziin voor de gemeenschappelijke ver dediging (en welke, zo zei Eisen hower, geen ernstige concurrentie 4) Amerika stelt er prijs op, ter compensatie van hetgeen het zélf aan producten levert, van de rest van de wereld grotere hoeveel heden grondstoffen te ontvangen, die de V. S. zelve niet in vol doende mate bezitten. Voorts is de president van me ning, dat de Amerikaanse emi- gratiewetten herzien moeten wor den, opdat zij, met behoud van de bescherming der nationale belan gen. tóch meer in overeenstem mini* komen met „de grond ideeën van vrijheid en eerlijk heid". Voor een welslagen van Ame- rika's politiek is een ten top ge voerde productie onontbeerlijk. „Wij moeten sterk zijn met onze wapenen. En omdat de kracht onzer bewapening afhangt van onze productiviteit, moeten wij allen als één man meer produce ren, produceren en nóg eens pro duceren. dit zij onze leus". (Reuter-AFP) LONDEN, 2 Febr. Egypte heeft Engeland verzocht, de pers chef van de Britse ambassade in Cairo, Arthur Kellas, terug te roepen. De woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken verklaarde echter, dat dit verzoek niet terstond ingewil ligd zal worden, omdat er geen redenen voor de Egyptische eis zijn opgegeven. Aan Cairo is nu om een toelichting verzocht. De woordvoerder veronderstel de. dat de Egyptische eis verband hield met het optreden van Kellas als perschef. In persberichten ver luidde vandaag, dat Kellas be schuldigd wordt van ..ondiploma tiek gedrag", omdat hij een blad te Cairo zou hebben bewogen tot de publicatie van een „offensief commentaar" van een woordvoer der van de Britse ambassade oo een recente verklaring van kol. Nasser, lid van de militaire groep rond Dremier.-generaal Naguib. (Kol. Nasser verklaarde onlangs, dat Egypte zijn toevlucht tot de guerilla zal nemen, als Engeland zijn troepen niet uit de Suezzone terugtrekt). (Reuter) ROTTERDAMS WATER IS BETROUWBAAR ROTTERDAM. 3 Febr. De drinkwaterle ding te Rotterdam doet nogmaals een dringend be roep op haar verbruikers om zui nig te zijn met water. Het drink water is absoluut zuiver en het enige ongemak is het voor de voorziening getroffen buizennet. AMSTERDAM, 3 Febr. Ge wetenloze lieden hebben zich niet ontzien zich te vergrijpen aan goe deren, die tlians zo spontaan ter beschikking voor de slachtoffers van de ramp zijn gesteld. Op de strengste wijze zullen politie en Justitie tegen deze hyena's op treden. In de hoofdstad speurt de politie naarstig naar een man, die Zon dagavond met een aantal kleding stukken over de arm aanbelde bij een bewoonster in de Van Ostade- itraat en voorgaf kleding in te zamelen voor de noodgebieden. De man kreeg wat kleding mee, die hij naai het Oranjehuis aan de Van Osiadestraat zou brengen. Bij navraag aldaar bleek men de man niet te kennen. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam deelde mede, dat er personen zijn, die met zelfgemaak te intekenlijsten met gefingeerde bedragen er op bij voorkeur des avonds langs de huizen collecte ren. Men zij dus gewaarschuwd. In de Rivièrahal betrapte de politie e-n 26-jarige timmerman teen hij daar een regenjas wegnam van de goederen, die voor de wa tersnoodslachtoffers in de Rivièra- hai waien binnengebracht. Een 38- jarige loodgieter werd aangehou den, toen hy bezig was een paal schoenen te passen. Ontvluchte S.S.-ers (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 3 Febr. In ver band met de geconstateerde con tacten met (le buitenwereld van de zeven uit Breda ontsnapte oor logsmisdadigers, is thans een ge rechtelijk vooronderzoek gaande tegen vier personen. Dit deelde minister mr. L. A. Donker mede namens minister mr. J. W. Beyen in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid mr. dr. N. van den Heuvel (KVP). Een definitieve regeling van de buitenbewaking bij de strafge vangenis van Breda zal zo spoe dig mogelijk worden getroffen. Het Tweede-Kamerlid de heer H. Gortzak (CPN), die ook vra gen gesteld heeft over de Bredase affaire, kreeg ten antwoord, dat de minister van Justitie niet alleen nauwkeurig let op de activiteiten van fascistische organisaties, di^ haar basis hebben in West-Duits- land en haar vertakkingen in ons land. doch ook op d:e van natio- naal-socialistische organisaties in ons land. Wanneer deze in strijd zouden komen met de geldende- wetgeving, zal hij niet nalaten een krachtig ingrijpen te bevorderen Of en in hoever verder strekkende maatreelen van wetgevend" aard wenselijk zijn, is in overweging. Ten slotte vermelden wij, dal volgens de bewindsman tot noe toe niets gebleken is van het ver lenen van medewerking aan de ontsnapten door ambtenaren in justitiële of politionele dienst Tot hei nemen van disciplinaire maatregelen tegen tekortkomin gen bij de Bredase ontvluchting van ambtelijke ziide heeft mr Donker geen voldoende gronden aanwezig gevonden. Wel is de be trokkene op zijn tekortkomingen gewezen. In Scheveningen werden een man en een vrouw gearresteerd, die eleclriciteitskabel hadden ge stolen en twee mannen, die van het zwaar beschadigde radiosta tion Scheveningen kabels hadden gestolen. Met varkens er vandoor De groepscommandant van de Rijkspolitie te 's-Gravendeel heeft via de radio opsporing verzocht van een vrachtauto uit Amster dam, die een groot aantal varkens heeft, ingeladen, zonder zich te laten registréren. De groepscom mandant vermoedt, dat hier mis drijf in het spel is. Lucifer boven benzinevat: 40 millioen schade DJAKARTA, 2 Febr. In Bandjermasin brandden Zaterdag avond 120 winkels en twee dag- blad'bureaux af. De schade be draagt 40 millioen roepiah. Oor zaak: Bij een- tankstation stak iemand boven een open benzine vat een lucifer aan. Er vielen voor zover bekend geen slacht offers (Antara). NIEUW GEVAAR: EPIDEMIEËN TOCH HULP VOOR NEDERLAND BRUSSEL, 2 Febr. Met man en macht werkt ook Noordwest- België aan het dichten van de ga ten in zijn düken, waardoorheen het kolkende water onweerstaan baar zijn weg zoekt over uitge strekte landerijen en polders. Bij het zwaar bezochte Oostende wis ten militairen en arbeiders van daag de bressen te stoppen, maar ten Noorden van Antwerpen wer den vanmorgen bij hoog tij nieu we gaten geslagen. Vanavond wa ren 17 doden geteld, maar men kan nog lang niet zeggen, of daar- STRIJD ROND TWEE VIERDAAGSEN (Van onze correspondent) UTRECHT, 2 Febr. Scherpe kritiek werd er geleverd tijdens een te Utrecht gehouden vergade. ring van wandelsportverenigingen aangesloten bij de Stichts.Gooise Wandelsportbond en Nederlandse Wandelsport Bond. Critiek op het besluit van laatst, genoemde organisatie om, gelijk, tiidig met Nijmegen, te Apeldoorn een Vierdaagse te houden, een be. sluit waar de SGWB zich achter heeft geDlaatst zonder daarin de igesloten verenigingen te ken. nen. Vertegenwoordigd waren hereni gingen De bijeenkomst vond plaats op ini tiatief van de Wandel-afdeling van de Spoorweg Sporl Vereniging Ulrecht en hel was de voorzitter daarvan, de heer C G P. Bouw meester, die na een korte inleiding 1 eerst de andere vereodgingsafgevaar- digden in de gelegenheid stelde hun zienswijze over deze materie te ge ven, daarbij vooropstellende dat bij de discussies het belang van de wan delsport vooraan zal moeten blijven staan. Critiek werd er geleverd dat er met de verenigingen geen overleg was gepleegd. Allen waren van me ning dat Nijmegen, het levenswerk van Majoor Breunese, Nijmegen dus. behouden moet blijven. De-houding van de SGWB om achter het besluit van de NWB te gaan staan, werd veroordeeld. Apeldoorn, zo werd betoogd, zal veel duurder worden en volgens de bestaande bepalingen kunnen de NWB-leden aansprakelijk gesteld worden voor eventuele tekorten. Wij willen de eenheid in de Nederlandse wandelsport bewaren, zo werd be toogd. doch dit mag niet gaan ten koste van de Nijmeegse Vierdaagse. Zaterdag vindt ie Utrecht de jaar- H. Hofstee het bestuur lijk'se algemene vergadering van de ganisatlc over deze kwestie zal inter- SGWB plaats, tijdens welke de heer pelleren. DE rampspoed, welke over ons land is gekomen heeft de sportgebeurtenis sen op de achtergrond ge schoven. Zij, d.e tot voor enkele dagen in het brand punt der belangstelling stonden, zijn bijna vergeten. Terwijl de dijken braken en de stormvloed zich een weg baande over de onbe schermde polders, reden in Hamar, onbekend met alles wat zich afspeelde, onze schaatsfavorieten om de Europese titel. Terwijl hiel de driekleur halfstok ging steeg dóór de vlag in de hoogste mast. Nederland triomfeerde, dank zij de energie en het doorzettingsvermogen van onze mensen. Broekman (links) Europees kampioen, Van der Voort (rechts) tweede. In dit schrijnende con trast ligt tevens een sym bool: met hetzelfde doorzet tingsvermogen zullen de verwoeste gebieden weer kunnen worden opgebouwd. mee het eindcijfer is bereikt. Ook de schade valt alleen nog maar bij benadering te schatten, en men noemt een bedrag van 2 milliard francs. Bij alle ellende heeft zich nu, vooral voor Oostende, een nieuwe bedreiging gevoegd: die van epi demieën, omdat de stad volkomen zonder zuiver drinkwater zit. Het kabinet zou vanavond in spoed zitting bijeenkomen om maatre gelen te beramen. Ofschoon de Amerikaanse am bassade alle mogelijke hulp heeft aangeboden, geloven de Belgische autoriteiten niet, dat zij daarvan jebruik behoeven te maken. Zij hebben er zelfs op gezinspeeld, dat zij zelf meer hulp aan Neder land zullen aanbieden. Van de 3000 man troepen, die bij Ant werpen zijn ingezet, is een deel ter beschikking van ons land ge steld en een afdeling Belgi sche militairen heeft inmiddels reeds 700 mensen uit de geïso leerde Nederlandse gemeente Oostburg weggehaald. Baden verwoest Uit alles blijkt, dat de streek rond Oostende wel 't zwaarst ge troffen is. Om het gevaar van ziekten af te wenden zijn reeds 20 ton desinfectiemiddelen naar de stad gedirigeerd. De befaamde baden op het strand zijn door de torenhoge golven bijna geheel verwoest maar merkwaardigerwij ze heeft het nieuwe Casino zelfs geen gebroken ruitDe zonne schijn, die de reddingsploegen vanochtend aanvankelijk bemoe digde, verdween in de loop van de dag achter een dicht wolken dek, waaruit bij vlagen felle sneeuwjachten losbraken even als in Nederland. In Oostende zelf heerst praetisch de staat van be leg. Een deel van de stad staat' nog onder water, en rpen vreest, dat daar nog meer slachtoffers ge vonden zullen worden. Niemand mag op straat komen. Binnen de stad houden militairen de wacht tegen plunderaars, en aan de rand staan wachtposten om iedereen het betreden van de stad te belet ten. Een nieuw gevaar wordt ge vormd door opengebroken vaten olie en benzine, zodat men vreest voor branden en explosies. Koning Boudewijn heeft van daag de streek van Oostende be zocht. Slecnts met de grootste moeite konden hij en zijn gevolg zich een weg banen over de „ko ninklijke weg", die langs de kust loopt en waaruit hele stukken zijn weggeslagen. Antwerpen: iets beter In Antwerpen is de situatie iets beter.. Ondanks de verwoestingen in de haven kan morgen toch al weer een schip naar Oost-Afrika uitvaren, en de Scheldetunnel is weer leeggepompt. Ten Noorden van de stad, waar de vloed nieu we bressen brak. werken nu mili tairen en arbeiders in ijltempo met het aansjouwen van zakken zand, ten einde de laaggelegen landerijen te beveiligen. Heyst is een andere plaats, die door het woedende water in een oord van trieste vernieling is her- schapen. Haar bewoners moesten evacueren, evenals in 1944. Noor delijk van Heyst is de zeedijk over een afstand van enige meters ge scheurd. Doch terstond raasden vrachtauto's over de wegen met niet minder dan 100.000 zakken zand om de gaten en holen t< stoppen. De totale omvang van het over. stroomde gebied en het aantal daklozen zijn niet te schatten. Het Belgische Rode Kruis werkt dar en nacht, daarbij geholpen door duizenden vrijwilligers, om de ergste nood te lenigen. Voedsel, kleding, koffie en gezuiverd drinkwater vloeien in een onon derbroken stroom naar de getrof fen gebieden. Ook Oost-België Ook Oostelijk België is door de natuur geteisterd. Daar zijn. ver schillende plaatsen volkomen ge- isoleerd als gevolg van een onge kend zware sneeuwval. In Bas- togne is geen electriciteit meer, er is gebrek aan drinkwater, en de wegen naar dit plaatsje zijn bedekt met ruim twee meter sneeuw. Duinkerken, in N.-Frankrijk, biedt al evenzeer een oorlogsaan- blik. Uit de laaggelegen stadsde len zijn de burgers geëvacueerd. In de zeedijk zijn twee grote ga ten geslagen. De haven is zwaar beschadigd. Honderden ha vrucht baar land staan blank. Van slachtoffers wordt niet gesproken, maar de schade loopt in de mil- lioenen. In Duitsland En dan Zuidelijk Duitsland. Ook daar beeft het natuurgeweld schrikbarend huis gehouden. Tal van dorpen zijn door hevige sneeuwstormen van de buitenwe reld afgesneden. Verkeer, hetzij per rail, hetzij langs de weg, is onmogelijk. Vooral de streek van het Zwarte Woud is bijzonder zwaar geteisterd. Het aantal do den valt echter mee: In Dussel- dorp kwamen twee mensen om onder de brokstukken van een in stortend huis, en in de Rijn ver dronken vier personen. OOK ONZE BADPLAATSEN werden zwaar geteisterd door het geweld van vloed en - stormwind. In Noordwijk aan 1 Zee werden grote happen van+ het duin weggeslagen en zelfs 4 de boulevard kreeg er ge- ducht van langs. Toer door Gemenebest LONDEN, 2 Febr. Een we reldreis wacht koningin Elizabeth en haar gemaal, de hertog van Edinburgh. Officieel is vandaag aangekondigd, dat zij in Novem ber zullen starten met een rond reis door het Britse Gemenebest. Op 23 Nov. zal het vorstelijk paar per vliegtuig via Bermuda reizen naar Jamaica, waar zij op 25 Nov. zullen arriveren. Daar zullen zij aan boord gaan van de „Gothic", die hen door het Fa- nama-kanaal en over de Stille Zuidzee naar Nw-Zeeland zal brengen. Vijf weken later, op 30 Jan. 1954, zal de reis vervolgd worden naar Australië, waar zij 3 Febr. zullen arriveren en twee maanden zullen blijven. Op 1 April ten slotte zullen zij via Ceylon, waar zij van 10 tot 21 April vertoeven naar Londen teruggaan. Reeds eerder waren de Konin gin (toen nog prinses Elizabeth 1 en haar gemaal gestart voor een reis door het Gemenebest, nl. op 31 Jan. 1952. Maar zij waren nog maar nauwelijks in Kenya (Oost- Afrika), of daar bereikte hen het bericht van de dood van koning George, waardoor hun terugkeer noodzakelijk werd. (Reuter). Hospitaal van Zierikzee AMSTERDAM, 2 Febr. Via de radio heeft het ziekenhuis van Zierikzee dringend een amphibie- vaartuig gevraagd voor evacuatie van de patiënten, die reeds op de zolderverdieping bijeen zijn ge bracht, doch die nu ernstig gevaar lopen. Er werden tevens schepen voor levend vee en voor kadavers gevraagd. REEDS 350 DODEN GETELD Koningin Elizabeth in het geteisterde gebied (Van onze speciale verslaggever) LONDEN, 2 Febr. Zelfs nu, acht en veertig uur nadat de grootste overstromingsramp sinds 1703 Engeland trof, is niemand in Engeland nog in staat een bij benadering juiste balans op te maken van de geleden verliezen. In haar grimmige zegetocht heeft de Noordzee dijken, huizen en wegen ondermijnd en op tientallen plaatsen de communi catiemiddelen verbroken. De dodenlijst telde vanavond de namen van driehonderd en vijftig personen, maar gevreesd wordt, dat dit aantal de komende uren nog aanzienlijk zal stijgen. Voor het leven van duizend vermisten wordt het ergste gevreesd. VERKLARING VAN CHURCHILL Over de omvang van de natio nale ramp legde premier Chur chill hedenmiddag een verklaring af in het Lagerhuis. Zijn woorden werden onder doodse stilte aan gehoord en de parlementszaal was voor deze gelegenheid volger stroomd. Tientallen parlementa riërs moesten genoegen nemen met sen staanplaats, terwijl pers en publieke tribunes tot berstens toe bezet waren. Churchill kondigde aan, dat de lord-mayor van Londen een na tionaal rampenfonds had geopend en dat de Britse regering hiervoor zou inschrijven, zodra de omvang van de schade bekend was. Met ontroering in zijn stem betuigde de premier zijn deelneming met de nagelaten betrekkingen der slachtoffers. Over het aantal do den liet hij zioh niet uit noch over het aantal vermisten, Hij noemde in zijn rede ook het zwaar getroffen Nederland. Daar hadden de overstromingen, zo zeide de premier, „minstens even ernstige gevolgen" gehad. Terwijl Churchill deze woorden sprak in het Lagerhuis, bracht ko ningin Elizabeth II. in gezelschap van de hertog van Edinburg en de hertog van Gloucester, een be zoek aan 't zwaargetroffen graaf schap Norfolk. De vorstin sprak met vele gedupeerden en inspec teerde in de stromende regen een gedeelte van de kust bij Hunstan ton. waar honderden „caravans" (rijdende woonhuizen) tegen de dijk werden stukgeslagen. Ir. de morgenuren had prins PhiliD een vliegtocht gemaakt bo ven de overstroomde gebieden. Massale evacuatie Uit de volgende gebieden, eilanden of plaatsen, zijn in de loop van de dag deze veelzeg gende berichten binnengekomen: Mablethcrpe (Lincolnshire): de gehele bevolkina van 6000 zielen geëvacueerd. Grote materiële schade. Tilbury: tientallen mensen van daken en uit bomen gered. Londen: Te Westham staat een wijk van 600 huizen onder water; 2000 mensen moesten worden ge- evacueerd. Grote schade aan ha venwerken en kranen. Harwich: de helft van de stad staat onder water: 3000 mensen zijn geëvacueerd. Grote verwoes tingen in de haven. Hunstanton (Norfolk): 15 in Engeland gestationneerde Ameri kanen verdronken; 40 anderen worden vermist. Veertig kinderen in Lowestoft werden gisteren op dramatische wijze uit een kerk gered. Red dingsboten voeren het bedehuis binnen nadat politieagenten naar de deur waren gezwommen om de zware klink op te lichten. Het water stond bijna twee meter hoog. toen de kinderen van de preekstoel konden worden afge haald. Nederland niet vergeten In deze voor Engeland zo ramp zalige dagen zijn de Britten Ne derland niet vergeten. Een bewijs hiervan wordt geleverd door de honderden telefoontjes, die van daag de Nederlandse ambassade in Londen bereikten. Bezorgd in formeerden de aanvragers naar de welstand van hun Nederland se vrienden, die voor zover hun bekend was, in de getroffen ge bieden woonden. Ook de in Engeland verblijven de Nederlanders hebben vandaag de handen in elkaar geslagen. In Londen is vanmorgen in allerijl een comité gevormd, dat zich tot doel stelt geld en kleren voor de gedupeerden in Nederland te ver zamelen. Het comité, dat onder erevoorzitterschap staat van de Nederlandse ambassadeur in Len den, dr. Stikker, is samengesteld uit vertegenwoordigers van alle Nederlandse verenigingen en in stellingen in de Britse hoofdstad. Het heeft een rekening onder de naam Nationaal Rampen Fonds Londen bij de Londense bank Blij- denstein en Co. geopend, alsook bij de Twentsche Bank in Am sterdam. Engeland, zelf zwaar door de storm getroffen, leeft met het kleine Nederland mee. Bewijzen hiervan worden geleverd door de aandacht, die ce BBC aan de ramp in Nederland besteedt en de vliegtuigen en militairen die naar Nederland zijn gezonden. NEW YORK. 2 Febr. Dertien veroordeelde Amerikaanse com munistenleiders werden vandaag door de rechter voor de keus ge steld naar Rusland te vertrekken of de gevangenis in te gaan. Ge schrokken antwoordden zij „liever in Amerika blijven", en ook hun advocten wezen het ongewone al ternatief verontwaardigd van de hand. De rechter had nog gezegd, dat hij het ook als een straf be schouwde, wanneer de communis ten naar Rusland zouden gaan. (Reuter).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4