Regering zal getroffenen krachtig helpen Belgische vlieger redde Nederlandse mensenlevens Medeleven van alle zijden „W. Europa moet streven richten op douane-unie" Boeren schenken een millioen WEK DE GAL IN UW LEVER OP DAAR GING DE LIEFDE DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 RADIO-TOESPRAAK MINISTER-PRESIDENT Dankbaar voor offerbereidheidberoep op verdere steun 's-GRAVENHAGE. Twee dagen lang heeft een beangstigend aanzwellende stroom van berichten ons doen beseffen, welk een ramp over Nederland is geko men door het samentreffen van een sprinkvloed en van een orkaan uit on gunstige richting. Ik behoef u de droe vige bijzonderheden niet opnieuw te schetsen. Het zal allen duidelijk zijn ge worden, dat heel onze Westkust, van Texel tot Zeeuwsch-Vlaanderen, geteis terd is, en dat in het bizonder de Zeeuw se en Zuidhollandse eilanden, West-Bra bant en ook enkele delen van het vaste land van Zuid-Holland zwaar getroffen zgn". Zo begon de minister-president dr. W. Drees Maandagavond zijn radiorede. „Groot zijn helaas de verliezen aan mensenlevens. De volle omvang daarvan is nog niet bekend, maar zeker zijn honderden omgekomen, daaronder velen bij pogingen om anderen te redden. Wij herdenken hen met diepe eerbied en onze gevoelens van medeleven gaan uit naar de nabestaanden van hen die slachtoffers werden van het waterge weld. Wjj weten nog niet bij benadering, hoe groot de schade tenslotte zal blij ken te zijn. Maar zeker is zij buitenge woon ernstig, zo voer dr. Drees voort. Het gebeurde betekent een zware terug slag in de opgang van ons volk na de oorlog. Een opgang, die zich juist dui delijker begon af tc tekenen. Verheugend temidden van deze ellen de is de geest waarmee ons volk alles tegemoet treedt en de daadwerkelijke sympathie die wij van alle zijden ook uit de overzeese rijksdelen en uit het buitenland mogen ondervinden. Gemeentelijke-, provinciale- en rijks organen hebben zich onmiddellijk ten volle ingezet. Prachtig is daarnaast de Onderhandelingen met rebellen MANILLA. - Er zijn thans op de Philippijnen onderhandelingen gaande tussen de regering en de opstandelin gen die het eiland reeds jaren lang terroriseren. De overgave van de com munistische Hoekbalahap-rebellen kan slechts op bepaalde voorwaarde wor den aanvaard: de rebellen-misdadigers moeten voor een burgerlijk gerechts hof verschijnen, president Quirino zal overwegen aan de veroordeelden gratie te verlenen en de rebellen moeten hun wapens inleveren. INKOOPSCHANDAAL DER V.S. REGERING WASHINGTON. De republikeinse senator Joseph Mc Carthy heeft in de Senaat verklaard, dat de speciale corri» missie van onderzoek, waarvan hij voorzitter is, bezig is „een zeer ver ontrustende en schandalige toestand by het bureau voor wederzijdse veilig heid" te ondekken. Dit bureau is be last met de hulp aan het buitenland. ..Vandaag nog" aldus Mc Carthy heeft de commissie ontdekt dat een inkoper van de regering een contract met een Europese firma heeft geslo ten voor de aankoop van strategische grondstoffen en wel tegen prijzen die het drievoudige bedragen van de prijzen die op de New Yorkse markt gelden". Ook zou in het buitenland koper zijn gekocht voor de defensie-voorraad „tegen prijzen die twee en driemaal zo hoog waren als de Amerikaanse maximumprijzen". geestdriftige bereidwilligheid en zeer velen, om zich persoonlijk voor alle ar beid en alle steunverlening beschikbaar te stellen. Prachtig ook de krachtdadige medewerking van vele organisaties. Overstelpend zijn de toezeggingen en aanbiedingen van medewerking die ons toestromen. Er zal in deze gehandeld worden in nauw overleg tussen de re gering en het nationale rampenfonds dat de particuliere steun bundelt. Regering spant zich in Van regeringswege is een interde partementale commissie ingesteld, die de werkzaamheden van de verschillende rijksorganen coördineert en het contact met het rampenfonds zal onderhouden. In de staten-generaal hoop ik nadere mededelingen te doen over de toestand en over de verdere voornemens ten aan zien van de hulpverlening, de financie ring van het herstel en de voor de gif ten te verlenen belastingfaciliteiten en zovoorts, zo verklaarde dr. Drees. Thans moet Ik mij bepalen tot een zeer alge meen woord. Maar de betrokkenen kun nen rekenen op een krachtige aanpak waarbij de regering zich gesteund weet door u allen. Ons volk heeft in de wor steling met het water, dat in menig opzicht onze vriend is maar telkens ook weer een ons bedreigende vijand, voor het ogenblik een ernstige neder laag geleden. Wij weten echter, dat het op de duur in de worsteling telkens weer de overhand weet te verkrijgen en dat ons land daarbij is gegroeid en sterker geworden. Er is een vaste wil om gezamenlijk de slachtoffers te helpen, om gezamen lijk weer de dijk te sluiten en wat ver woest werd opnieuw te herstellen. Bly- ve deze wil u allen bezielen als ook ver der op uw medewerking en uw offer vaardigheid een beroep wordt gedaan. (De aangekondigde belastingfacilitei ten zullen waarschijnlijk ojn. betreffen een verruiming van de vrijstelling van loonbelasting, inkomstenbelasting en vennootschapsbelasting voor giften aan het nationale rampenfonds. Red.) 27. Zodra de deur weer achter haar gesloten was, rook Rikki eens voor zichtig aan de koffie, maar er was niets verdachts aan. Ze liet het zich goed smaken, en terwijl ze de brood jes met luid gekraak opat, hoorde zij boven zich vlugge voetstappen aan dek. Even later voelde ze een licht dreunen, dat de koffie in het kopje deed trillen en van veraf kwam het rinkelen van de telegraaf. Het jacht voer weg! „Nu zit ik hier, wat je noemt „in de boot", mompelde Rikki tot zichzelf. „In elk geval zullen we eens zien, wat we doen kunnen. Ze dacht na, een loodrechte rimpel tus sen de wenkbrauwen. „Een stuk pa pier en een potlooddan een fles om het briefje in te doen. Maar hoe krijg ik die fles overboord?" Ze keek de hut eens rond. Haar blik bleef hangen bij de afvoerbuis van het fon teintje. „Een fles is te groot, maar een klein kokertje, een aspirinebuisje, dat zou wel gaan." Ze overwoog het probleem grondig, maar geloofde toch niet dat ze het buisje door de afvoer buis naar buiten zou kunnen werken. Als ze het met water zou willen weg spoelen, zou het kokertje steeds weer naar boven drijven. Dan moet de hele buis er maar af!", zei Rikki hardop, alsof ze er zeker van was, dat dit haar lukken zou. Maaromdat ze nu al leen maar de beschikking had over een paar haarspelden, begon ze te overdenken, hoe ze aan gereedschap moest komen. (Advertentie) De Belgische Sabenapiloot Gerard Tremerie heeft met zyn hefschroef- vliegtuig tal van tochten over de ver dronken Zeeuwse eilanden gemaakt en in de loop van Maandag enige tien tallen slachtoffers, onder wie zieken, naar de vliegbasis Woensdrecht ge bracht. Hij werd vergezeld door de Nederlandse kapitein-vlieger Derks. Zondag maakte kapitein Tremerie een vlucht van Brussel naar Oude Tonge. dat hy met behulp van een wegen kaart en het tellen van kerktorens kon bereiken. Hij landde daar op een stukje slijkerige grond van enige vier kante meters, bleef er de nacht over en vloog met post van dit dorp naar Woensdrecht In de loop van Maandag, heelt de Zeeuwse hoofd-iffepecteur van de volksgezondheid met de helicopter een verkenningsvlucht over Schouwen- Van alle zijden komen betuigingen van medeleven binnen met het zo zwaar getroffen land en zijn bewoners. Prins Bernhard zond aan minister president Drees het volgende telegram: „Diep getroffen door de ramp, die over land en volk is gekomen, verzoek ik u mijn innige deelneming over te brengen aan hen, die thans lijden". Voorts bood de pauselijke internun tius in Den Haag, mgr. Paloi Gjobbe namens Paus Pius XII aan de Neder landse regering zün deelneming aan. Voorts gaven de Sovjet-Unie, de Fran se minister van Openbare Werken en de premier van Neder-Saksen uiting aan hun medeleven. De Duitse regeringsver tegenwoordigers te Osnabrück en Aurich zullen opdracht krijgen om aan de Ne derlandse noodgebieden hulp te zenden. Italië betuigde zijn deelneming door de consul-generaal in Amsterdam en bood eveneens hulp aan. De Belgische ambassade heeft het rouwbeklag van het Belgische volk overgemaakt, terwijl ook de gezant van Israël van zijn medele ven getuigde. De Zweedse gezant be tuigde zijn deelneming aan dr. Drees. Het Zweedse Rode Kruis zal met het Nederlandse overleggen op welke wijze het hulp zal kunnen bieden. De koningin omving telegrammen met uitingen van deelneming van de ko ning van Noorwegen, de groot-hertogin van Luxemburg, de president van Frankrijk en de gouverneur van Suri- Rede minister Zijlstra 's-GRAVENHAGE. Op de slotzit ting van de te Brussel gehouden confe rentie van de Europese liga voor eco nomische samenwerking heeft de Ne derlandse minister van economische za ken, professor dr. J.' Zijlstra. Zaterdag een rede uitgesproken, waarin hij na der is ingegaan op bepaalde aspecten van de ontwikkeling van de Europese samenwerking. Vóór alles zal er thans naar zijn me ning by de regeringen der Europese landen op moeten worden aangedron gen, dat hetgeen is bereikt, wordt ge consolideerd en stelselmatig wordt uit gebreid. In dit verband acht de minister het een gelukkige omstandigheid, dat het economisch aspect van het streven naar samenwerking in steeds toenemen de mate op de voorgrond wordt ge plaatst. De vraag of Europa op de goede weg is met het streven naar de reali satie van één markt, binnen het kader van de liberalisatiecode, meende de mi nister ontkennend te moeten beantwoor den. De huidige procedure wat de libera- tisatie van de de handel betreft, dient volgens de minister te worden beschouwd Prawda beschuldigt EIGEN MENSEN NIET MEER BETROUWBAAR LONDEN. - Do Prawda, het blad van de communistische party in de Sovjet-Unie is de latste tijd niet zuinig met allerlei beschuldigingen. Zo werd er Zaterdag geschreven dat Rus sische staatsgeheimen zyn verraden door spionnen van een vreemde mo gendheid, enigen van hen worden met bname genoemd. Welke buitenlandse mogendheid nu bedoeld wordt, is niet gezegd. Dat echter zoveel staatsgeheimen nog verraden konden worden wydt de Prawda aan „eigen zorgeloosheid" van de Sovjet-Unie. Er werd teveel gepraat en men vertrouwde te vlug mensen die men nauwelijks kende. Onder andere worden vier Oekrainische hoge ambte naren van departementen beschuldigd van „laksheid" en zelfs van „ver raad". Men gebruikt grif het woord „joods-burgerlijke" en „Amerikaanse imperialisten". Tenslotte wordt ook het Vaticaan als „spionnagebasis" gebrand merkt en dan in dienst van Amerika. als een eerste stap die nu gezet is en nood zakelijkerwijze dient te worden gevolgd door de volgende stap, willen wij niet stilstand of zelfs teruggang riskeren. De volgende stap moet gezien het tem po van de politieke en economische ont wikkeling. een grotere zijn. In sterkere mate dan ooit tevoren, staat West-Eu ropa voor de dwingende noodzaak op reële wijze zijn streven te richten op de vorming van een Europese douane-, unie. Om het bestaande bedrijfsleven niet bloot te stellen aan de plotselinge schokken van het wegvallen van tarief bescherming, zou volgens de minister tevoren een gbepaalde overgangsperiode moeten worden vastgesteld. Voorts zou men kunnen overwegen de offers welke stellig met het sluiten van een douane unie gepaard zouden gaan op billijke wijze onder de deelnemende landen te verdelen name. In Suriname wordt een hulpactie gevoerd. Indonesië stelt huis ter beschikking Maandagochtend heeft de wnd. Hoge Commissaris van Indonesië aan minis ter president Drees een telegram ge zonden, waarin hij namens de regering en het volk van Indonesië zijn innige deelneming betuigt. Hij heeft „Huize Voorhout" (het logeergebouw voor In donesische studenten aan het Lange Voorhout in Den Haag) ter beschik king gesteld om onderdak te verlenen aan de slachtoffers van de ramp. Duiveland gemaakt. Een poging om op de markt van Zierikzee te landen mis lukte, omdat daar te veel mensen op eengehoopt stonden. Vlak bij het grote ziekenhuis van Noordgouwe kon men landen. Alle valide mensen zijn daar aan de dyk bezig. De straten worden er opgebroken om het dijklichaam te versterken. Kapitein Tremerie heeft verscheidene „droppings" gezien. Jam mer genoeg werden soms rubberboten door wind en golven meegesleurd. Tij dens een landing op Tholen ontving hij tal van boodschappen en medede lingen van persoonlijke aard, op brief jes en zelfs op lucifersdoosjes gekrab beld. Waar mogelijk, probeert de inge sloten bevolking met behulp van auto radio's nieuws van het vasteland op tc- vangen. Naar de mening van kapitein Tremerie zouden twintig hefschroef- vliegtuigen gedurende zeker veertien dagen druk werk hebben om de drin gendste behoefte aan transport te le nigen. Prinses Beatrix geeft haar nieuwe fiets 's-GRAVENHAGE. Prinses Beatrix heeft spontaan het nieu we rijwiel, dat op haar verjaar dag werd aangeboden door een rijwielhandelaar te Soestdijk, ge- scshonken aan de hulpacties voor het Rode Kruis. En beiden hebben gelijk als ze zeggen: Ha!... HUNTER Heerlijk! In het Nationaal Rampenfonds vormd dat inzamelingen zal houden van geld en goederen onder de Neder landse gemeenschap in Engeland ten bate van de getroffen gebieden in Ne derland. Uit Kopenhagen vertrok Maandag avond een vliegtuig naar Nederland met een eerste lading hulpgoederen van het Deense Rode Kruis, bestaan de uit wollen dekens. Het Deense Ro de Kruis heeft verder een begin ge maakt met een actie tot verstrekking van warme kleding voor de waters nood-slachtoffers in Nederland. Pers en radio hebben het publiek opgeroepen hulp te verlenen- De kantoren van vele bladen nemen bijdragen in ont vangst, in geld of in natura, en vele vervoersondernemingen hebben gratis vervoer toegezegd. De „Zweden-AmorikaHjn" heeft een bedrag van 50.000 Zweedse kronen ge zonden aan de burgemeester van Vlis- singen ter leniging van de nood dei- slachtoffers van de watersnood. In Vlissingen wordt een nieuw schip voor de „Zweden-Amerikalyn" gebouwd. Het Zweedse Rode Kruis heeft het Nederlandse Rode Kruis telegrafisch gevraagd, wat voor hulp het meest nodig is. Reeds is begonnen met het inzame len van kleding en dekens. Bij het landelijk interkerkelijk bu reau te Utrecht is een telegram bin nengekomen van het interkerkelijk hulpcomité van de wereldraad van kerken te Genève, waarin werd mede gedeeld, dat een bedrag van 6000 francs ter beschikking is gesteld voor de slachtoffers van de watersnood. Voorts berichtte het Hilfswerk dei- Evangelische kerk te Essen tweehon derd dekens te hebben afgezonden. Ook onder de Canadezen van Ne derlandse geboorte is een hulpacite begonnen. Het genootschap Nederland- Canada te Ottawa zal over geheel Ca nada een oproep verspreiden voor steun aan de getroffen gebieden. Van alle kanten stroomt het geld toe Uit alle delen van de wereld stro men thans blijken van symphatie en aanbiedingen van hulpverlening in Den Haag binnen. De regering van de West-Duitse staat Noordriinland-Westfalen heeft Nederland en België hulp aangeboden in de vorm van arbeidskrachten, pom pen. bouwmaterialen en graafmachi nes De West-Berlijnsc artsenvereniging heeft de hulp van Berlijnse dokters aangeboden voor de overstroomde ge bieden in Nederland. Het ..technische hilfswerk" heeft de Nederlandse consul-generaal te Düssel- dorf hulp voor de overstroomde ge bieden in Nederland aangeboden. Uit Noorwegen wordt gemeld, dat een ton eerste-hulp-uitrusting door het Noorse Rode Kruis en de Scandina vische luchtvaartmaatschappij per vlieg tuig naar. Nederland wordt overge bracht. Er wordt voorts in geheel Noorwegen een collecte voor de Neder landse slachtoffers gehouden. Het internationaal secretariaat voor de jeugd van de Europese beweging heeft een dringend beroep op do jeugd bewegingen in de „zestien vrije landen van Europa" gedaan om een hulpactie te organiseren. Men wil kleding en dekking inzamelen om dit door bemid deling van de Nederlandse ambassa des en het Rode Kruis te verzenden. Ook heeft men plannen voor adoptie. De stad Keulen heeft de stad Rot terdam hulp aangeboden. De Nieuw-Zeelandse Rode-Kruisver eniging heeft een som van honderd pond sterling aan Nederland overge maakt. Naar Engeland zond zij 250 pond sterling en dertig kisten kleding. Te Londen is onder voorzitterschap van de Nederlandse ambassadeur, mr D. Stikker, een watersnood-comité ge- Advertentie) U «uit 's morgens „kiplekker" nit bed 6pringcn. Elke dag moet uw lever een Utei gal in uw Ingewanden doen stromen, anders ver leert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijz6 te regalen. Een plantaardig zacht middel onovertroffen om de gal te doen stron- Tirt "arter's Leverollleties. EEN KLEINE INFECTIE is dikwijls het begin van langdurige narigheden. Zuivert open huidplekken met de desinfecterende snel genezende DEBRAXINE {heldere vloeistof Een Amerikaanse „B-50" bommen werper is bij het opstijgen van een basis in de staat Georgia omlaag ge stort en in brand gevlogen. Vier der zeven inzittenden zijn gedood, terwyl de drie anderen werden gewond. FEUILLETON 22) „JU stelt dat hy in ieder geval met je wil trouwen, of je rijk bent of arm?" „Ja". „En dat al wat hij nodig heeft om uit deze impasse te geraken, vijf duizend gulden is en hij daarna een gelukkig leven met je zal gaan leiden, ongeacht het feit dat jullie allebei veel armer zul len zijn dan hij verwacht". „Ja". Tegen haar wil sloeg ze haar ogen neer in plaats van hem aan te kijken. „Wel, kindlief, als je hem, na het geld te hebben overhandigd, er toe kunt brengen te verklaren dat hij onmiddel lijk maatregelen voor jullie huwelijk wil treffen, ben ik bereid toe te geven dat jouw stelling juist was, en zal ik graag met mijn geld er toe meewerken dat er een alleraardigst huwelijk, dat alle mogelijkheden van succes in zich heeft, tot stand komt". „Bedoelt u dat wanneer Richard werkclUk met me wil trouwen we die vijfduizend zonder verdere voorwaarden mogen houden?" „Juist". „Maar ik zie geen voetangels en klemmen Hij lachte en kreeg even een kleur. „Verdraaid nogantoe! Ik ga geen voetangels en klemmen leggen alleen om jou een hak te zetten! Maar je hebt er nog niet aan gedacht hoe de situatie zal zijn wanneer ik gelijk heb en Richard tracht zich aan een huwelijk te onttrek ken". „Dat doet hij niet", zei ze snel. door MARY BURCHELL „Dan heb je niets te Vrezen", ver zekerde hij haar droog. Er heerste even een gedwongen stilte. Toen sprak ze langzaam: „Maar als hy gesteld eens dat hij het wilde vermijden met me te trouwen wat dan?" „Dan lieve Hope, zul je ofwel die vijf duizend pop van hem moeten zien terug te krijgen wat je, vrees ik, erg moei lijk zou vallen of anders de beide door mij genoemde voorwaarden moeten nakomen". „Hem niet meer zien en en met u trouwen?" „Precies". Opnieuw heerste er stilte, „Word je vertrouwen in hem op een tc zware proef gesteld, Hope?" vroeg hü, haar aanziend. „Vindt u het eigenlijk niet een beetje gemeen om me voor een dergelijke keus te plaatsen?" antwoordde ze. „Gemeen? O, neen, kindlief, hele maal niet. Wanneer Richard Fander de flinke kerel is waarvoor jij hem aan ziet, is er geen reden waarom ik hem niet zou helpen en ook geen reden waarom ik zou twijfelen aan het feit dat je gelukkig met hora zou worden. Maar wanneer hij is zoals ik denk, voel ik er niets voor hem vijfduizend van mijn eigen goeie guldens cadeau te doen zonder dat ik daar Iets plezierigs voor terug krijg. Mijn bedoeling is je de belofte te vragen te zullen breken met een man die waardeloos en gevaar lijk blijkt te zijn en in de tweede plaats wel Hope, je kent de andere voor waarde". Ze keek hem nieuwsgierig aan en vroeg: „Maar waarom wilt u met me trouwen?" Hij moest daar hartelijk om lachen, maar schoof de vraag ter zijde. „Dat vertel ik je wel als het zover is, als het tenminste ooit zover komt. Zie je, jouw Richard is niet de enige, die graag een gokje waagt". Hope beet op haar lip. Ze wist natuurlijk, dat het aannemen van zijn voorstel zeker risico met zich mee bracht. Alles zou van Richard afhangen en Richard's karakter was juist de laat ste dagen een ietwat onzekere factor geworden. Maar daar lag die cheque van vijf duizend gulden de oplossing van al hun moeilijkheden, de eerste stap naar hun huwelijk. Moest ze dat werkelijk allemaal weigeren, omdat ze niet alles durfde riskeren voor de zeker heid, dat Richard was zoals ze dacht? „Natuurlijk", ging Errol Tamberley voort, „vertrouw Ik op je eerlijkheid, dat je Fander niet vertelt wat er op het. spel staat. Het enige wat ik bewezen wil zien is dat hij, eenmaal uit deze ongelukkige situatie bevrijd, bereid en. verlangend is, met je te trouwen, of je nu rijk bent of arm. Hij moet niet de indruk krijgen, dat hij met je moet trouwen om jou eh uit een netelige situatie te verlossen". „Neen", zei Hope, „dat is niet meer dan billijk". „Je geeft hem de vijf duizend gulden en wacht dan af of hij maatregelen neemt om zo snel mogelijk te kunnen trouwen. Ik neem aan dat jullie voor de complicaties begonnen van plan waren om direct te trouwen?" „Ja", beaamde Hope, „o ja, natuur lijk". En toen ze dacht aan Richard's enthousiaste plannen en hoe hij bij het nieuws van de dood van haar ouders erop gestaan had dat ze nu onmiddellijk zouden trouwen, herkreeg ze al haar vertrouwen. Wat mankeerde haar, dat ze door onwaardige gedachten over hem had geaarzeld de enige mogelijkheid die hem kon redden, aan te nemen? Wat voor verloofde was ze, er ook zelfs maar aan te denken de vijf duizend gulden, die hem konden redden uit de gevange nis, te weigeren? En dat alleen maar omdat er niemand was geweest, die twij fel had gezaaid omtrent Richard's op rechte liefde. Hij had zijn liefde nau welijks beter kunnen bewijzen, dan door deze ongelukkige speculatie, die de oorzaak van alle ejlendc was ge weest. Hy had alles voor haar op het spel gezet en zij had gespeeld met de mogelijkheid, hem de consequenties te laten dragen op een ogenblik waarop ze hem kon redden door eenvoudig haar vertrouwen in hem uit te spreken. Ze keek Errol Tamberley aan de an dere kant van het bureau met vaste, en zelfs uitdagende blik aan. (wordt vervolgd) Wij luisteren naar: Woensdag Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 RVU: Prof. dr ir M. J. Dols: „We reldvoedselproblemen". 11.30 Gram. 12.00 Instrumentaal trio. 12.30 Land en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Com mentaar. 13.20 Accordeonmuziek. 13.50 Gram. 14.00 „De weg omhoog", cause rie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de jeugd. 15.50 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dans muziek. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzending: „De brievenbus gaat open". Correspondentieclub o.l.v. Regi- na Zwart. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- Varia. 18.20 Actualiteiten. 18.30 RVU: Dr A. Saalborn: „Studies in vergelij kende literatuurgeschiedenis: Van Eden en Tolstoj, een parallel". 19.00 Discus sie. 19.20 Gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Poli tiek commentaar. 20.15 Concertgebouw orkest en soliste. 21.10 „Het laatste recept", hoorspel. 22.20 Amusements muziek. 22.45 „Tranen op Anjouan", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialis tisch nieuws in Esperanto. 23.2024.00 Gram. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgym nastiek- 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerbe richten. S.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 „Het conflict", hoorspel. 12.00 Bas-bariton en piano. 12.30 Land- en tuinbouw. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerke lijk Thuisfront. 13.20 Lichte muziek. 13.50 2e acte uit. „Lakmé" opera (gr. pl.). 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram. 15.15 Kamerorkest. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire, cause rie. 18.00 Viool, cello en clavecimbel. 18.30 „Spectrum van het Christelijk Organisatie en Verenigingsleven". 18.45 Avondmaalsliederen. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gramofoonmuziek. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Meisjeskoor en in strumentaal ensemble. 20.45 „Jezus Christus en de Wereldreligies, causerie. 21.05 Omroeporkest en soliste. 21.45 Gram. 22.00 Pianorecital. 22.30 Inter nationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15 24.00 Gram. Hockeyprogramma verschoven Het hockeyprogramma van Zondag 8 Februari is vervangen door dat. van Zondag 1 Februari, uiteraard met, uit zondering van de wedstrijden welke op 1 Februari zijn gespeeld. Botwinnik nog aan de leiding De vyfdc party van de tweekamp Botwinnik-Talmanov Is door Taima- nov, die met wit speelde. gewonnen- De vierde party had Taimanov ge wonnen gegeven. De stand is thans 3-2 in het voordeel van Botwinnik. Schaaktournooi te Boekarest Te Boekarest werden enkele afge broken partQen van het internationaal schaaktournooi voortgezet. De uitsla gen waren: Boleslavsky (Rusl.)-Stolz (Zweden) 1-0; Golombek (Gr. Br.)-Radulescu (Roemenië) 1-0; Boleslavsky (Rusl.)- Szabo (Roem.) De party tussen Boleslavsky (Rusl.) en Barcza (Hong.) werd zonder verder te spelen remise gegeven; Szabo (Hong.)-Troianescu (Roem.) 1-0; O'Kelly (Belg.)-Troianes- cu (Roem.) O'Kelly (Belg.)- §zabo (Roem.) Vs-M. Competitiestanden 4e klasse 0 Heerde 11 9 2 0 20 29—13 Olst 12 7 5 0 19 19— 7 Voorst 10 7 0 3 14 41—19 V. en K. 10 6 2 2 14 24—14 Helios 12 5 3 4 13 28—20 Wilp 10 5 1 4 11 14—12 Activia 11 4 2 5 10 23—14 Diepenveen 9 3 2 4 8 15—15 Zwolle 10 3 1 6 7 20—22 De Gazelle 11 2 2 7 6 17—33 Albatros 11 2 7 6 12—28 Wijhe 10 2 1 7 5 17—30 DDH 11 2 1 8 5 11—34 MARKTBERICHTEN PAARDENMARKT LTRECHT Op de Utrechtse paardenmarkt wer den aangevoerd: 306 paarden. De pryzen varieerden voor: luxe paarden van l 700 tot f 1000: oude paard envan f 700 tot f 1000; oude gaarden van f 650 tot f 850; paarden oven 3 jaar van f 700 tot f 1000; paarden beneden 3 jaar van f 600 tot f 850; veulens van f 300 tot f 500: hitten van f 400 tot f 700. De handel was redelijk.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4