HATTEM I P.E.C. I Gemeenteraad in Spoedvergadering bijeen Bezoekt Woensdagavond - half acht LICHTWEDSTRIJD Opbrengst ten bate van het Nationaal Rampenfonds! Maandagavond kwam de Raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van de Burgemeester, de heer K. Toornstra, in spoedvergadering bijeen. Behalve de heer Schakelaar, die wegens zijn werkzaamheden te Nijmegen verhinderd was, waren alle leden aanwezig. Burgemeester Toornstra heeft de leden uitvoerig ingelicht over de genomen en de te nemen maatregelen voor de hulp actie in onze gemeente. Hij heeft daarbij uiting gegeven van zijn vreugde over de spontane en gulle medewerking van de gehele bevolking cn van de offerzin in het algemeen. De raadsleden Eghuizen, Vinke, Vros en v. d. Kolk brachten het college van Burgemeester en Wethouders en in het bijzonder de Burgemeester, hulde voor het initiatief en de uitvoering van de reeds genomen hulpactie en het bereikte resultaat. Enkele suggesties werden gegeven, o.m. door de heer Eghuizen, om straks, wanneer een beroep wordt gedaan om hulp te bieden aan de getroffen kinderen, .deze b.v. op de Veluwe onder te brengen, Burgemeester en Wethouders hunne volle medewerking zouden verlenen. De Burgemeester dankte de heren voor het compliment, dat het college in ontvangst mocht nemen en zei alles te zullen doen, wat in zijn vermogen ligt. Daarna werd de vergadering gesloten. Wat de Geluidswagen zei Burgemeester Toornstra heeft zich, door middel van de geluidswagen, Maandagmiddag met een persoonlijk woord tot de bevolking gericht, o.m. als volgt: Ik zal tot U niet spreken over de bijzonderheden van de ramp, die ons land heeft getroffen. Gij weet daarvan door radio en pers. Ik spreek tot U over onze hulpactie. Er moet centraal gewerkt worden, om verwarring te voor komen en één lijn te trekken. Ik roep U op om collectanten ter beschikking te stellen. Er is veel geld nodig. Bedenk dat meer dan een millioen mensen onze hulp behoeven. Ik wek U op, deel te nemen aan en te helpen bij de inza meling van goederen. Het oude distributiegebouw is ingericht tot Centraal Magazijn. Voor ontvangen, sorteren en inpakken doe ik een beroep op onze Vrouwen-Organisaties. Voor transport zijn fietsen, bakfietsen en auto's nodig. Er kunnen aanmeldingen plaats vinden van vrijwilligers voor het werk in de getroffen gebieden. De besturen van alle vakorganisaties hebben mij gemach tigd, mede te delen, dat zij zich als één man daarachter scharen. Het Rode Kruis wekt zijn leden op, om onze hulpactie te steunen en er aan mee te werken. Ik roep U op tot eén krachtige, eensgezinde actie, Hattem waardig en onze traditie getrouw.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3