Hulp bereikt ons uit alle delen der wereld Reeds5000 man troepen Frankrijk leeft met Holland mee Allerwege leeft men met ons mee in volle actie m de noodgebieden Schevenmgers redden honderden mensen Bood Rusland Uitkering slachtoffers overstroming geregeld „Piet Hein" wordt Marine in actie Spoorbaan bij Moerdijk zwaar gehavend Herstel vergt weken UTRECHTSCH NIEUWSBLAD Dinsdag 3 Februari 1953 - 60e Jaargang No. 234 Pagina 5 Marshall-hulp Een woordtwerder van het Bureau voor Wederzijdse Vei ligheid M.S.A. heeft aan de Nederlandse regering te ken nen gegeven, dat de Verenigde Staten in principe welwillend zullen staan tegenover het ge bruik van tegenwaardefond sen van de vroegere Marshall hulp ten behoeve van herstel werkzaamheden in de door de stormvloed getroffen gebieden. J De heer Aarne Wuorimaa, de Finse gezant, heeft zijn auto en chauffeur ter beschikking van het Roode Kruis gesteld. Van onze gezant in Finland bereikte ons het be richt, dat men in Fielsinki is begonnen met de inzameling van geld en kleren. Verder kwamen aanbiedingen voor hulpverlening bin nen van vele particuliere instanties, ook uit het buiten land. Uit Zweden, Noorwegen, Duitsland, Nieuw Zee land, Zuid Afrika en Denemarken zegden velen hun steun Uit alle delen van de wereld blijven de blijken van sympathie en aanbiedingen van hulpverlening in Den Haag binnenstromen. De Franse en Belgische regeringen hebben troepen ter beschikking gesteld. De Duitse rivier politie stelt motorboten en pompinstallaties ter beschik king van de Nederlandse autoriteiten. ook hulp aan? Een vloot van landingsvaartuigen en motorbarkassen met Britse en Bel gische bemanningen is van Duitsland uit onderweg. De Britse luchtvaartattaché in Den Haag heeft een groep tactische lucht strijdkrachten aangeboden. Aan ons land worden ter beschik king gesteld medische groepen, welke zijn samengesteld uit ongeveer tien artsen, enige honderden manschap pen, convooien vrachtauto's en bull dozers. De 27ste Canadese infanterie-briga- de te Hannover heeft Nederland aan geboden drie afdelingen genie te zen den. Twee Franse compagnies genie vertrokken vannach uit hun garni zoen naar Bergen op Zoom. Een Zondagavond laat naar Zuid- Holland gezonden Belgisch hef- schroefvliegtuig heeft twaalf inwo ners van het eiland Goeree-Over- flakkee gered. Het hef schroef vlieg tuig helpt nu mee aan het reddings werk in de omgeving van Bergen op Zoom. Het Canadese Huis van Afgevaar digden heeft Maandag eenstemmig een resolutie aangenomen om ma teriële hulp naar de rampgebieden van Engeland. Nederland en België te zenden, zodra men over de beste vorm van hulpverlening kan beslis sen. De Belgische Sabenapiloot kapi tein Gerard Tremerie heeft met zijn hefschroefvlïegtuig tal van tochten over de verdronken Zeeuwse eilan den gemaakt en in de loop van Maan dag enige tientallen slachtoffers, on der wie zieken, naar de vliegbasis Woensdrecht gebracht. Scandinavische landen helpen Het Deense Rode Kruis heeft Maandagavond de Nederlandse orga nisatie aangeboden enkele honderden kinderen voor een kort verblijf in Denemarken op te nemen. De bevol king van Denemarken betoont overal grote belangstelling. Een inwoner van Oeresund zamelde Maandag kle dingstukken in en vertrok des avonds met zijn volgeladen auto om de par tij aan het Nederlandse Rode Kruis te gaan aanbieden. Een Noors vliegtuig zal naar Ne derland worden gezonden. Het zal als eerste hulp een ton dekens brengen. Het Zweeds-Nederlands genoot schap en de Nederlandse Club te Stockholm zijn in Stockholm en Gothenburg Maandag een inzamfeling van dekens en kleding begonnen. De directie van het „Troendelag" theater te Trondheim in Noorwegen zal de gehele opbrengst van de voor stelling van Woensdag a.s. storten in het fonds van het Noorse Rode Kruis voor de slachtoffers van de over stromingsramp in West-Europa. Het Westduitse ministerie van ver keer heeft Dinsdag 10 motorboten de Rijn afgezonden voor hulpverlening aan Nederland en België. In een telegram aan bondskanselier Adenauer heeft de premier van Sleeswijk-Holstein, Luebke ver zocht te laten onderzoeken wat voor hulp Sleeswijk-Holstein voor de Ne derlandse bevolking van de noodge- bieden kan bieden. Het Oostenrijkse volk dat zich de snelle hulp herinnert, die het Neder landse volk na de oorlog gegeven heeft, geeft gehoor aan een door kan selier Figl getekende oproep, bij te dragen in een hulpfonds voor Neder land, dat Maandag is gesticht. De zwaar beschadigde opril, van de Moerdijkbrug. Een spoor is helemaal weggespoeld. De eerste minister van Nieuw-Zee- land, heeft Dinsdag verklaard, dat Nieuw-Zee land boodschappen van medeleven met Engeland en Neder land stuurt. Volgens enkele berichten zou ook de Sovjet-Unie hulp hebben toege zegd. Giften voor de geteis terde gebieden kunnen worden gedaan: 1. aan onze loketten, Drift 23, Utrecht. 2. op girorekening nr. 154949 van 't Utrechtsch Nieuwsblad, onder ver melding „Nationaal Ram penfonds". 3. rechtstreeks op giro rekening 9575 van het Nationaal Rampenfonds, Den Haag. De grote Ahoy-hal te Rotterdam is in f gereedheid gebracht voor de ont vangst van de getroffenen uit de overstroomde gebieden, die in groten getale Rotterdam binnenkomen. Enorme hoeveelheden voedsel, kle ding. bedden en andere goederen zijn in deze hal ondergebracht, ter leni ging van de eerste nood van de slachtoffers. De binnenkomenden worden er liefderijk verzorgd, door U.V,V,-sters, ■nnd:.'' en -sters. Een algemeen ót'irzicht .an de Ahoy- hal, waar de mensen een veilig onderdak vinden. MACHTIQE HULPVERLENING VAN DE V.S. „Wij blijven zo lang als nodig" (Van een speciale verslaggever) Generaal M S. Eddy, op perbevelhebber van de Ame rikaanse strijdkrachten in West-Duitsland, waarvan het hoofdkwartier zich te Heidel berg bevindt, heeft op het bureau van de M.A.A.G. in Den Haag een uiteenzetting gegeven van de omvang van de hulp, welke Amerikaanse militairen sinds de laatste 24 uur in het rampgebied reeds geven. „Wij zullen", zo zeide de generaal, „voor de ongeveer één millioen Nederlanders, die in nood verkeren, zo veel en zo snel mogelijk al het mo gelijke ter beschikking stel len." Er zijn thans drie aanvoerwegen van Amerikaans materiaal gefor meerd: één via de wegen van Duits land naar Nederland, één via de Rijn. welke verzorgd wordt door de Amerikaanse marine, en één door de lucht door de United States Air Force. Reeds bevinden zich in totaal 5000 Amerikanen in het noodgebied, al waar zij op volle toeren hulp ver lenen. Het overgrote deel is ingekwar tierd in de buurt van Breda, cn zij zorgen zelf voor hun voeding, enz. Hoofdkwartier in Den Haag Het hoofdkwartier voor het Ameri kaanse „reddingsleger" is gevestigd in Den Haag, in de Julianakazerne van de generale staf. Het personeel van de M.A.A.G. is de laatste 24 uur dag en nacht in touw geweest om de komst van de Amerikanen voor te be reiden. Reeds zijn door „vliegende spoor wegwagons" 300 000 zandzakken en 20.000 schoppen aangevoerd, en ter beschikking van de Nederlandse autoriteiten gesteld. Twee compagnieën met amphible- vaartuigen, alsmede een deel van de aanvoerafdeling van het Amerikaan se hoofdkwartier, in Duitsland, zijn al aangekomen ttfl Den Bosch. Verder wordt een grote hoeveelheid aanvullend materiaal voor de Ameri kaanse troepen naar ons land gediri geerd. „De wielen rollen al", zo zeide de generaal. ,en zij zullen blijven rollen zolang dat nodig mocht zijn om de toestand voor de zo zwaar getroffen Nederlanders te verlichten. Maandagochtend zijn de eerste Amerikaanse officieren op Schiphol aangekomen alwaar zij direct contact met de militaire en burgerlijke auto riteiten opnamen. Enige verkenningsvluchten werden gemaakt, en daarna kwam het bevel voor Duitsland: „in actie komen." Op Valkenburg landde het 517de Air Aescue Supply Unit. dit zijn specialisten op het gebied van ver pakken en ravitailleren. Ook kunnen deze Amerikanen springen als het moet. Deze eenheid is ingezet voor voed- seldroppings. Een geniecompagnie arriveerde in Den Bosch en werd direct doorge zonden naar het rampgebied. Zij zul len helpen in West-Brabant en ook in Zeeuws-Vlaanderen. Vanochtend kwam op Gilze Rijen een Amerikaanse verbindingsafdeling aan met zenders en telefooninstalla ties. Zuiveren van water Op het vliegveld Valkenburg, bij Leiden, arriveerde vanmorgen uit Munchen een hoeveelheid van 17.500 Amerikaanse ponden waterzuive- ringsmateriaal. waarbij 30.000 flessen en 50.000 tubes met poeder. Meer dan 100 parachutes zijn hier voor in gereedheid gebracht. Ook zijn twee S-16's, de zogenaam de „flying boxars" in actie. Er komen er nog drie bij. Een helicopter van de United Sta tes Air Force is in het hoofdgebied aan het opereren. Van de United States Army komen er hier nog drie bij. durend in actie boven de ergst ge troffen gebieden om vast te stellen waar het eerst geholpen moet wor den Aangevoerd werden al 250 lichte vlotten en 250 containers, die zo spoe dig mogelijk gedropt zullen worden. Boten onderweg De Amerikaanse marine is over de Rijn onderweg met twee grote lan dingsvaartuigen. bestemd voor Zeeuws-Vlaanderen Alle Amerikaanse Rijnpatrouille boten worden in gereedheid gehou den. Deze zullen de bevolking, waar nodig, evacuëren „Wij zullen zo lang als nodig is. blijven, om de ramp te helpen ke ren", zo zeide de generaal. „Neder land is wel heel erg getroffen en ik bid dat het ergste gauw voorbij zal zijn". Voortdurend wordt de situatie door de Amerikanen bestudeerd, opdat de hulp zo efficiënt mogelijk zal zijn. In de Julianakazerne in Den Haag verblijft thans brigadier-generaal Rawley Hendrix. die de leiding zal hebben over de Amerikaanse troe pen in ons land. Medische preparaten en andere medicamenten worden in grote hoe veelheden in Duitsland gereed ge houden. „Voorlopig, meen ik, heeft Nederland zelf de medische situatie in handen, maar wij staan klaar om by te springen", zo zeide de generaal. Vol lof was hij over de Nederland se burgerlijke en militaire autoritei ten. die de Amerikanen zo gauw een vrij volledig beeld van de ramp heb ben gegeven en hadden opgesomd wat er direct nodig was. Morgen gaat generaal Eddy, die zelf 'n tocht per Dakota boven het rampgebied maakte, naar Heidelberg terug, om dar de regeling voor ons verdere Amerikaanse hulp voor ons land ter hand te nemen. Franse troepen vandaag naar Bergen op Zoom (Var Parüse correspondent) De ramp. waardoor Holland is Be slagen, heeft in Frankrijk een diepe indruk gemaakt, welke spontaan in allerlei sympathieverklaringen en aan biedingen tot bijstand tot uiting komt. President Auriol heeft Koningin Ju liana zijn warme deelneming laten be tuigen en de Franse kardinaal mgr. Fellin kondigde zo juist aan, dat hij sr.no Nederlandse kinderen een onder dak zou kunnen verschaffen. De Fran se regering heeft van haar kant on middellijk, nadat zondagavond het on heil hier bekend werd, al twee genle- batal.ions voorzien van 72 reddingbo ten ter beschikking van Nederland ge steld en die zouden vandaag in Bergen op Zoom arriveren. Alle kranten brengen op hun eerste pagina's onder vette koppen het laatste nieuws over Nederland, nieuws dat de berichten over het voor Frankrijk niettemin zo belangrijke bezoek van de Uit verdronken land van Abbenbroek en Zuidland (Van onze speciale verslaggever) Hulpcolonnes uit Schevenlngcn hebben Maandag honderden mensen uit het verdronken land rondom Ab benbroek en Zuidland. op het eiland Putten, geëvacueerd. De mensen wer den in twintig sloepen, die uit Sche- veningen waren meegebracht, naar 'n café in Abbenbroek vervoerd, van waar het Roode Kruis voor het verde re transport zorgde. Het r eddings- werk werd de gehele avond en nacht voortgezet. Een vrachtwagen met Scheveningse vissers is later gekomen om de roeiers en schippers, die al urenlang in touw waren, af te lossen. Jan van Bavel. werkzaam bij een uitgeversmaatschappij, en studerend voor stuurman, vertelde ons dat het personeel van de Rederij Vrolijk, te Scheveningen, Zondagmiddag om half vijf besloot hulp te traan verlenen. Om 5 uur lagen zevi't fedingboten van loggers op 5 wag'L/1^ om half zes vertrok deze colonne, waarbij zich ook verschillende vrijwilligers had den aangesloten. De stoet werd voor afgegaan door een kleine personen auto. welke de weg zou wijzen. De heer Van Bavel gaf ons een re laas van hetgeen hij in het ondergelo pen land had aanschouwd. Het ergst was de toestand geweest in Zuidland, waar de bevolking ver rast als zij was door het water, voor een groot deel ingesloten ïs geweest en waar door het Roode Kruis, geas sisteerd door mannelijke en vrouwe lijke studenten, alsmede door zeever kenners, reeds prachtig werk was verricht. De colonne, waarvan Van Bavel deel uitmaakte, slaagde er met veel moeite in 7 personen (een klein kind, drie vrouwen en drie mannen) te red den uit een kleine boerderij in de om geving van Zuidland, waarvan de voorgevel voor een groot deel was weggeslagen door het water. Door een lijn te spannen van een telegraafpaal naar de boerderij, die gelegen was in de onmiddellijke nabijheid van de dijk, waarin een gat was geslagen, konden hier zeven mensenlevens wor den gered. Uit een andere boerderij werden een vader, een moeder en hun twin tigjarige dochter via een dakraam be vrijd. Bij het reddingwerk de sloepen moesten vaak over de dijken worden getransporteerd zijn fantastische prestaties geleverd Elke sloep was bemand met vier roeiers en een schipper. Met zeer gro te moeilijkheden heeft men te kam pen gehad, daar er sterke stroomver snellingen stonden, waardoor men slechts met inspanning van alle krachten over een afstand van niet meer dan twee kilometer bijna drie uur nodig had. Nabij Abbenbroek is. naar gisteren reeds werd gemeld, een man in een kolk terecht gekomen en verdronken. Uit een molen redden de Scheve- ningers ongeveer 300 mensen. Men moest de zware sloepen over een dijk heen trekken, die later op vier plaatsen is doorgebroken. Een sloep sloeg tijdens het transport om tengevolge van de sterke stromingen door een gat in een van de dijken. De opvarenden konden worden gered. De Scheveningse reddingscolonne heeft dringend behoefte aan buiten boordmotoren, aangezien men de troomversnellingen met langer aan kan. Met het Nationaal Rampenfonds, dat de particuliere financiële hulp verlening coördineert en met welk fonds de~regering ten nauwste samen werkt, is overleg gepleegd over het verlenen van noodzakelijke uitkerin gen voor levensonderhoud aan slacht offers van de ramp, welke ons land op 1 Februari 1953 heeft getroffen. Als uitvloeisel van dit overleg heeft de minister van maatschappelijk werk alle burgemeesters en wethouders ge machtigd evengenoemde slachtoffers, voor zover deze niet of onvoldoende in staat zijn om in hun eigen levens onderhoud te voorzien, voorlopig een uitkering ter voorziening in de kosten van noodzakelijk levensonderhoud toe te kennen, overeenkomstig de rege ling hulpverlening oorlogsslachtoffers (1940—1945). De hoofd envan de bu reaux van het betrokken departement in de provincies zullen desgewenst hierbij van voorlichting dienen. Deze geldelijke hulpverleningsre geling ten behoeve van de slachtof fers van de ramp wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Februari j.L Nadere uitvoeringsvoorschriflen op de getroffen regeling zullen binnen korte tijd zodra het inzicht in de omvang en in de verschillende aspec ten van de te lenigen nood is verkre gen aan B. en W. worden toegezon den. Amerikaanse minister Dulles vrijwel geheel naar het tweede plan heeft ge drukt. Inzameling geld en kleding Ook de Franse omroep geeft veel aandacht aan de Nederlandse catastro fe. Radioreporters zijn naar Holland vertrokken en in de voornaamste nieuwsbulletins worden in het Frans en Nederlands oproepen uitgezonden voor geld, kleren, dekens en voedings middelen, die naar de Nederlandse consulaten in Parijs en andere Franse steden gezonden kunnen worden. On der auspiciën van de Nederlandse am bassade is voorts een actie-comité op gericht. om de steunverlening aan Hol land te organiseren. Maar nog hartelijker want direc ter zijn misschien de blijken van medeleven, die je dezer dagen als Hol lander zo in je onmiddellijke omge ving ondervindt. Geen winkel in de buurt, waar men je als Nederlander kent. or er wordt gevraagd, of je nog nadere berichten hebt over vrienden of familieleden daar ginds in het hoge. barre Noorden, zoals men hier te zeg gen pleegt. En wij weten niet hoe vaak wij de laatste dagen Franse bekenden en on bekenden hebben uitgelegd, waarom zo'n dijkdoorbraak In een laag gelegen land als Nederland zulke noodlottige gevolgen moest hebben Uit de Franse kranten was de oorzaak van de ramp niet altijd even duidelijk naar voreB gekomen. Maar zü. die het. warmst meeleven met de gebeurtenissen in Holland, ztjn natuurlijk toch de hier woonachtige Nederlanders zelf. Zelden, of het moest in de Meidagen of in de hongerwinter zijn. heeft voor ons hier het vaderland tegelijkertijd zo ver af en zo dichtbij gelegen Ontroerende sympathie Een der meest ontroerende uitingen van svmpathie. die wij als Hollander persoonlijk de laatste dagen mochten beleven, was echter waarschijnlijk toch wel, toen een onbekende uit ons huis, waar 60 families tezamen wonen, een pakketje kwam afgeven aan de eur. Er zaten kinderkleertjes in en een win terjas cn in een bijgevoegd briefje ver zocht die onbekende huurman ons, of *vU er niet voor konden zorgen, datzyn bescheiden bundeltje kleren in Neder land een door het onheil getroffen fa milie bereikte. Het is door zo'n spontaan gebaar, dat je pas goed gevoelt, dal het geen loze woorden waren, toen minister Pleven in een der Franse kamers zeide. dat de Fransen zich als ware en goede vrien den van de Nederlanders beschouwden cn dat thans daarom ons leed ook het hunne was. De Prins vertrok uit Mew York Dank voor sympathie der Amerikanen Prins Bernhard heeft Dinsdag voor zijn vertrek naar Nederland, met een- gewoon lijntoestel van de K.L.M., op het vliegveld Idlewild de volgende verklaring af gelegd - ..Ik heb mijn bezoek aan de Ver enigde Staten afgebroken en vertrek thans naar mijn land. dat de grootste catastrophe heeft ondergaan die het land in vredestijd ooit, sinds de Mid deleeuwen. heeft geteisterd. De wor steling tegen de zee is altijd een voortdurende strijd geweest voor het Nederlandse volk, welks historische taak het geweest is en nog is om grote stukken vruchtbaar land aan het water te ontworstelen. De huidige catastrophe herinnert er aan dat Hollands gevecht tegen de zee nog steeds voortduurt. Ofschoon de over stroming uitgebreide gebieden onder water heeft gezet, waarvan sommige nog slechts kort geleden de oorlogs verwoesting te boven waren geko men, weet ik dat ons volk deze be proeving met dezelfde kalmte op neemt als het altijd getoond heeft in zijn eeuwenoude strijd tegen de ele menten. Ik ben diep erkentelijk voor de vele uitingen van sympathie van het Amerikaanse volk die mij gedu rende de afgelopen twee dagen heb ben bereikt. Alles wat ik U thans wil vragen is. dat gij uw Nederlandse bondgenoten uw morele steun en ge beden zult geven in dit uur van beproeving". Koningin ontving telegi rammen H.M. de Koningin heeft naar aan leiding van de stormramp telegram men ontvangen van de koning van Noorwegen, de koning van Dene marken. de groot hertogin van Lu xemburg. president Auriol van Frankrijk en van de gouverneur van Suriname, mr J. Klaasesz. Allen betuigen zij hun medeleven met de ramp. Op koninklijk bevel wordt het ko ninklijke jacht „Piet Hein" op de rijkswerf in Den Helder met man en macht vaarklaar gemaakt. Van daag vertrekt het schip naar Am sterdam. waar het snel tot noodhos pitaalschip zal worden ingericht. Zo spoedig mogelijk zal dit drijvende koninklijke hospitaal naar de ramp gebieden vertrekken. De Kon. Marine heeft thans 122 mo torvaartuigen. 10 sloepen en een groot aantal rubberboten ingeschakeld bij het reddingswerk. Hierbij zijn 7 mij nenvegers. die uit Den Helder over zee zijn vertrokken. Van Duitsland uit zijn naar ons land onderweg 13 lan dingsvaartuigen en 3 motorbarkassen van de Britse Rijn flotielje. Hierbij hebben zich 4 motorvaartuigen van de Belgische marine aangesloten. De Ma rineluchtvaartdienst is tot heden nacht 24 uur doorgegaan met het af werpen van rubberboten en voedsel, o.a. bij Zierikzee en Middelharnis. De helicopter van de Marineluchtvaart dienst heeft tot nu toe 45 mensen uit benarde posities gered. De Sea-Otters brachten geïsoleerde gewonden naar Valkenburg. Het reddingswerk met vliegtuigen wordt op volle kracht voortgezet. SPOOR WIJKT VOOR SCHEPEN De N.S. hebben gisteravond het spoorwegverkeer Amsterdam-Haar. lem en Amsterdam-Zaandam enige malen ongeveer 1 uur stilgelegd om een groot aantal van het IJsselmeer afkomstige botters door te laten, waartoe de Singelgrachtbrug nabij het Centraal Station te Amsterdam moest worden geopend. De botters waren onderweg naar de getroffen gebieden. Maandag is door de N.S. een nauwkeurig onderzoek ingesteld naar de situatie bij de Moerdjjk- brug. Daarbij is gebleken, dat tus sen Dordrecht en de Moerd\jkbrng, onmiddellijk ten Noorden van de brug, drie kilometer spoorbaan vrij wel is weggeslagen. Ten Zuiden van de brug is een gat van 700 me ter in de spoordijk ontdekt. De spoorwegen verwachten, dat de herstelwerkzaamheden aan de spoorbaan bij de Moerdijkbrug een kwestie van ten minste weken zal worden. Alle verkeer van het Zuiden naar het Noorden, dat van deze verbin ding gebruik placht te maken, wordt voorlopig via UtrechtDen Bosch afgewikkeld. Het spoorwegverkeer van Rotter dam DP naar Dordrecht is in de loop van de ochtend volledig hervat. Het emplacement Lage Zwaluwe staat onder water. Ten Zuiden van Woensdrecht in de spoorlijn Bergen op Zoom Vlfssingen is het spoor over twee kilometer weggeslagen. Het staat daar zelfs met eb onder water. By Rilland-Bath staat het spoor over vier kilometer onder water. De internationale D-treinen, die normaal naar en van Hoek van Holland rijden, doch die thans naai en van Den Haag S.S. gaan. rijden Dinsdagavond weer naar Hoek van Holland en vertrekken Woensdag ochtend weer van Hoek van Hol land. Donderdag zal de fa. ..Scheveto ren", Vredenburg 20 (Restaurant) de opbrengt van die dag ter beschikking stellen van het Rampenfonds. Dordtse Biesbosch ondergelopen Tot hun ontzetting hebben de landbouwers van de Dordtse Bies bosch hun prachtige polder, een ge bied van 1400 a 1500 ha, Maandag toch nog verloren zien gaan. De naast de Biesbosch gelegen Prinsen polder was Zondag al overstroomd. De scheiding tussen de Prinsenpol der en de Dordtse Biesbosch. een kade, die de Oude Veerweg wordt genoemd, is doorgebroken, zodat het water uit de Prinsenpolder in de Dordtse Biesbosch stroomde. De polder staat blank en de schade is. evenals overal elders op het eiland van Dordrecht, enorm. Alle polders ten Zuiden van de Wieldreehtse Zeedijk zyn nu verloren. LEZING OVER HUMOR IN DE LITERATUUR UITGESTELD De lezing, die Donderdag a.s. zou plaats hebben in de Blauwe Zaai van de stadsschouwburg te Utrecht en die tot onderwerp had „Humor in de Literatuur" is voor circa een maand uitgesteld. Nadere aankondi ging over de datum, waarop de le zing zal worden gehouden, zal t.z.t geschieden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3