Amersfoort krijgt ruim tweeduizend evacué s STADSVENSTER Enorm veel aanmeldingen ten gemeentehuize AMK zingt in Joriskerk Soesterkwartier geeft spontaan veel geld en goederen Geslaagd midden-soirée Ann en Bert Kamperman Kleding en huisraad stroomt binnen Inzameling te Soesterberg Dinsdag 3 Februari 1953 5 Heden komen 600 vluchtelingen Van de dertigduizend bewoners van Goeree-Overflakkee, die naar de provincie Utrecht geëvacueerd zullen worden krijgt Amersfoort ci 2000 toegewezen. Vandaag wordt de eerste groep van zeshonderd men sen in onze stad verwacht. Van alle kanten kwamen aanbiedingen om hulp te verlenen op het gemeente huis binnen. Voor de tweeduizend evacués heeft men al voldoende adressen voor huisvesting. Nog steeds stromen de aanmeldingen voor de noodgebieden binnen. Dit alles deelde burgemeester Mo lendijk vanmorgen mede. De be volking kreeg kennis van de evacu atie maatregelen door bulletins d e in de stad werden opgehangen en door de berichten, die via een ge luidswagen werden omgeroepen. Her resultaat was enorm. De Amers foorters stroomden naar het ge meentehuis om zich voor hulpver lening op te geven. Onafgebroken was het personeel van de secreta rie in de weer. Later deed de ra diocentrale nog een oproep en kwam net bericht over de opneming van de gevluchten in Amersfoort ook door op de zenders. Tot mid dernacht kwam een onafgebroken stroom Amersfoorters zich melden en stelden hun woonhuizen gastvrij ter beschikking. Hedenmorgen was de stand zo. dat er reeds voor meer dan 2300 mensen onderdak zou zijn. Het Amersfoorts Mannenkoor geeft Woensdagavond een concert in de Sint Joriskerk ten bate van het Nationaal Rampenfonds Behalve het koor verlenen mede werking mevrouw Irma Brester. sopraan Wilton Hütonann. or- I j: 1 belasten, kreeg van deze vertegen- De dienst draagë een bijzonder Woordigeis reeds de toezegging van karakter De predikanten ds Ger- te schenken bedragen, welke in to- ntsen en ds Engelkes zullen het j taaj <je vijfhonderd gulden reeds woord voeren. i passeerden. Het ziet er dus wel naar De toegang tot deze dienst is vrjj. uit dat 00j- dc sportverenigingen in Na beemdiging wordt een collecte onze stad Het Nationaal Rampen gehouden. fonds een flink bedrag zullen kun- Men dient echter met aanmelden door te gaan om een goede reseive te kweken. Daartoe wende men zich tot het gemeentehuis persoonlijk o; telefonisch onder nummer 5451. De evacués worden eerst onder ge bracht in de Markthal, waar hun erwtensoep wordt verstrekt. Hotel houders hebben spontaan hun huip aangeboden. De bevolking van Amersfoort moet niet eigener bewe ging' evacués opnemen. Eerst moet alles nauwkeurig geregistreerd wa den en deze organisatie is in goede handen bij de afdeling Bevolking Bij het indelen van de vluchtelin gen wordt gelet op de geestelijke instelling op gezinsgrootte en leei tijden. Zij worden in een speciaal klein bevolkingsregister opgenomen. Later zullen deze mensen een lijst krijgen waarin staat aangegeven waar hun buren en streekgenoten zich in Amersfoort bevinden. Zo zal er dan tussen de evacué's een goed contact mogelijk zijn. Men wil zo veel mogelijk trachtens gelijksoorti ge mensen bij elkaar onder te bren gen. Zo zal bijvoorbeeld een win- Sportverenigingen steunen ook het Rampenfonds Alvorens de Maandagavond in de Phoenix Brouwerij gehouden Bij zondere Algemene Ledenvergade ring van de Amersfoortse Sport Stichting een aanvang nam. deed de heer N. Caarls. bestuurslid van de Amersfoortse IJsvereniging het voor stel de slachtoffers van de grote ramp daadwerkelijk te steunen. Zijn voorstel vond instemming en de vertegenwoordigers van de aan gesloten verenigingen zegden toe deze aangelegenheid onmiddellijk met hun bestuursleden te zullen opnemen. Enkele vertegenwoordigers waren reeds bij machte toezeggingen te doen. De Amersfoortse Sport Stich ting. die zich. op verzoek Officiële inzameling begint Donderdag Van de zijde van het gemeente bestuur deelt men mede, dat men in strijd met de afspraak leeds giste ren is begonnen niet het inzamelen van goederen. Daardoor is deze in zameling niet georganiseerd verlo pen liet ligt uitdrukkelijk in de bedoeling Donderdag en Vrijdag de grote georganiseerde inzameling te houden. Er worden maatregelen genomen om aan het kleding opha len een einde te maken. In dit verband maken wij mel ding van een waarschuwing van de commissaris van politie. Alleen zij, die zich behoorlijk kunnen legiti meren en voorzien zijn van een be wijs met een stempel yan de com missaris van politie en diens hand tekening. of een officieel bewijs van het Rode Kruis bezitten, zullen ge rechtigd zijn goederen in te nen toezenden. Hapa m-personeel schenkt f 2000.- Fabrieks- en kantoorpersoneel van de N.V. Hapam heeft besloten één dag loon in de vorm van een ver lofdag ter beschikking te stellen van het Nationaal Rampenfonds. Het bedrag dat door de directie tot 2000,— werd aangevuld, is gister middag reeds overgemaakt. Gemeenlepersoneel keiier ook een winkeliersgezin krij gen. Ook het afvoeren van evacué's zodra dit mogelijk is, is al geregelu. Tientallen automobilisten hebben daartoe hun wagens ter beschikking gesteld. Burgemeester Molendijk verzoekt aan hen die evacué's op nemen deze mensen vooral eeist veel rust te gunnen. Voorrangsfilms van Veilig Verkeer Wie kent niet de slagzin: Knoop dit m uw oor. verkeer van rechts gaat altijd voor Maar zoals vele slagzinnen is ook deze met geheel juist Soms gaat verkeer van links voor... De voorrangsregels zijn werkelijk niet zo eenvoudig Dat blijkt ook wel uit het ontstellend aantal ongelukken, veroorzaakt door een foutief of niet opvolgen van die regels. Het Verbond voor Veilig Verkeer, dat ook op dit terrein de strijd tegen' de verkeersonveiligheid heeft opgenomen, beschikt sedert kort over filmstrips en films die alle de voorrang tot onderwerp hebben. Reeds volgende maand zullen de ze films die van Nederlands. Ame rikaans en Nieuvv-Zeelands origine zijn. op initiatief van de Vereniging voor Veilig Verkeer in Amersfoort worden vertoond. Gisteravond werden ze ter ken nismaking en keuring in het poli tiebureau gedraaid voor een klein aantal genodigden Men was het er algemeen over eens. dat deze sug gestieve en educatieve rolprenten zeker een bijdrage zouden kunnen vormen tot een verhoogde veilig heid op de weg. Aangezien de films bovendien origineel van opzet en daardoor soms buitengewoon amusant zijn. raden we een ieder aan ze te gaan zien als het zover is. De vertoning werd ingeleid door commissaris G Goorhuis. De voor zitter van de Vereniging Voor Veilig Verkeer, de heer M. Germans, sprak een kort slotwoord, waarin hij dank bracht aan de politiechef -op wie de vereniging nimmer vergeefs een be roep doet. en die ook nu ..gastvrij heid" had verleend. Ook de leider van het Bondsbureau van V.V.V. te Utrecht, de heer K. J. Schum- melketel. die de films had toege licht. en de heer Ziektemeijer. die de vertoning technisch verzorgde, zegde de heer Germans hartelijk dank. 2115 Wanneer Bill zo ver met zijn verhaal is gekomen. worden de herinneringen hem haast te machtig. Hij moet zijn verhaal onderbreken. Na enige tijd verzoekt Rob hem te vertellen, wat er verder is gebeurd. ..Het was verschrikkelijk. zegt Bill; „ik moet een paar dagen buiten be wustzijn in de zeilskooi hebben gelegen. Toen kwam ik bij. Ik hoorde het schip kraken en zuchten. We voeren nog steeds onder klein zeil, maar verder waren er geen geluiden Ik kroop uit de kooi Wonderlijk genoeg voelde ik mij vrij -ncd. Alleen was ik erg zwak. Op de een of an dere manier moet ik zijn genezen Maar wat ik DU AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB »er ik er aan terugdenk. Niemand leefde u.na.v, Overal vortd ik de lichamen van mijn zag was zo verschrikkelijk, dat ik nog huiver, vrienden, gestorven aan de vreselijke ziekte. Na I enige overlevende een paar uur zoeken liet ik mij uitgeput en half :ek van angst neervallen op het dek. Was ik de (Van een onzer verslaggevers) Reeds Zondagavond kwamen ingezetenen van het Soesterkwartier bijeen om plannen te bespreken tot een snelle hulpactie aan de getroffen ge bieden. Men zocht contact met de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Juist was men klaar met de voorbereiding om Maandagmorgen vroeg te starten, toen het bericht afkwam dat van overheidswege een georgani seerde inzameling zou worden gehouden. Men besloot daarom de actie uit te stellen, doch de spontaneïteit om hulp te bieden was niet meer te remmen. Maandagmorgen werden de plannen verder uitgewerkt. Een geluidswagen doorkruiste het Soesterkwartier en waarschuwde de bevolking dat 's mid dags een inzameling van kleding en huisraad zou worden gehouden. De inzameling in het Soester kwartier van kleding en huisraad werd een groot succes. Hier ziet U hoe de mensen spontaan kin derwagens en ander huisraad af slaan. Inzameling in één middag groot succes Toen men om twee uur aan het verzamelpunt kwam (het Patro naatsgebouw aan de Paulus Bor straat i werden de organisatoren volkomen verrast. Enige honderden mensen verdrongen zich om hulp te bieden bij de inzameling. Ook een groot aantal bezitters van bakfiet sen, paard-en-wagens, vrachtauto's en andere vervoermiddelen was present. Het was nu mogelijk cfeze uitge strekte wijk in slechts enkele uren af te werken. Tien minuten na de start'kwamen wagens afgeladen met kledingstukken, lakens, slopen, bed den. ledikanten, kinderwagens enz. terug. Zo ging het onafgebroken door. De helpers en helpsters in het pa- (Van een onzer verslaggevers) In de intieme, gezellige sfeer van Waterloo" hielden Ann en Bert Kam perman Zaterdagavond hun middensoiree, waarbij de vele leerlingen en oud-leerlingen zich hebben overgegeven aan enige uren volmaakt dans- genot. Waterloo" was oase van gezelligheid len. Door de politie zal" op naleving van deze bepalingen worden toege zien. Voorts is er een verzoek om kle dingstukken te voorzien van maten en bij kinderkleding de leeftijd te vermelden. Schoenen moeten per paar aan elkaar gebonden worden. Dan wijst de burgemeester er nog maals uitdrukkelijk op, dat zo mo gelijk goederen in behoorlijke staat dienen te worden afgestaan. Nodig zijn in de eerste plaats bedden, dekens, lakens en slopen. voorts ondergoed, liefst heel of versteld en ten slotte jakken en mantels. Terwijl de woedende natuur-ele- jnenten buiten hun ..slag om Water loo" leverden, binnen werd een ..slag in Waterloo" geleverd om de stem ming en vrolijkheid tot het hoogste F.peil op te voeren. En daarin is men neel inbegrepen, heeft spontaan be- j volledig geslaagd. In de eerste plaats sloten één dag loon af te staan voor door de prettige en bekwame leiding de slachtoffers in de getroffen ge- van de heer Kamperman, die de bieden. biedt dagloon aan Het gemeentepersoneel, diensten, bedrijven en onderwijzend perso- Sportstichting roept alle hens aan dek Tijdens de buitengewone algeme ne vergadering, die de Amersfoort se Sportstichting gisteravond beleg de. kwam uit de vergadering het voorstel om een geldinzameling te houden onder de plaatselijke sport verenigingen teu behoeve van hen, die door de ramp van de laatste dagen zo zwaar zijn getroffen. Het behoeft nauwelijks betoog dat dit voorstel, zowel door het bestuur van de Sportstichting als door de vergadering, krachtig werd gesteund. Staande de vergadering werden de volgende bedragen toegezegd: IJsvereniging 250: HVC 250; SOS 25; Jonge Kracht f 25; CJVV 25: Neptunus 25; Quick 15: AZ en PC 10; Olympia .f 10: Cobu-boys 10; St Hubertus 10. Totaal 655 Sportverenigingen, die deze actie willen steunen, kunnen hun giften afdragen aan het kantoor van de Amersfoortse Sportstichting. Paulus Büys!aan 1. dat voor overboeking van deze Sport-biidrage zal zorgdra gen. Alle overige verenigingen (to neel-, muziek-, zang-. Jeugdvereni gingen e.d.) kunnen op overeen komstige wijze hun giften afdragen aan het kantoor van de A.G., Pau lus Buyslaan 1. KAD-carnaval afgelast Het bestuur van Katholiek Amers foort Danst besloot het Carnavalsfeest dat op 8 Februari zou worden gehou den af te gelasten AANBESTEDING Dinsdag 17 Februari zal 's mor gens om 11 uur in het bijgebouw tan het stadhuis achter Davidhof de openbare aanbesteding worden gehouden van: Perceel A. het ma ken van 250 strekkende meter en kelvoudige betonbeschoeiing: per ceel B. het maken van 58 strekken de meter verharding van gewapend beton; perceel C. het maken van 800 strekkende meter enkelvoudige betonverharding als A, het maken van 260 strekkende meter verhar ding van gewapend beton als B; het maken van 315 strekkende me ter enkelvoudige houten besohoei- ing met taludbekleding; perceel D. de percelen A, B, C in massa. Alles langs de Eem te Amersfoort. I stemming naar een climax wist te Padvinders weren zich geducht De gisteren begonnen actie tot inzameling van goederen voor de getroffen gebieden, onder auspiciën van de afdeling .Amersfoort van het Nederlandse Rode Kruis, bleek al direct een groot succes te zijn. Voor het ophalen der goederen had hit Rode Kruis de hulp ingeroepen van de NPV en de VKJB. Door de Inspecteur van het Lager Onder vijs de heer M, A. L. Linde man. werd goedgevonden, dat voor dit; doel aan padvinders en verken ners. anderhalve dag vrij gegeven werd, waaraan door de hoofden der scholen spontaan werd medege werkt. Ook de heren- directeuren en rectoren van het middelbaar on derwijs gaven daartoe hun toestem ming. De firma Eysink stelde haar fabriek op het Julianaplein voor opslag en sortering ter beschikking Hierbij werd het Rode Kruis ter zijde gestaan door gidsen, de pad- vindsters van het NPG. dames var. het UW en leidsters van de wel pen. Het medeleven van de Amers foortse bevolking met de slachtof fers van de getroffen gebieden bleek duidelijk uit de ontzaglijke hoeveel heid en de goede kwaliteit van de ingezamelde goederen. Het eindresultaat van deze actie, die bij voorbaat volledig geslaagd mag heten, zal nog nader bekend gemaakt worden. De padvindsters en padvinders weerden zich geweldig. Met kar ren gingen zij Amersfoort af om kleding in te zamelen. In het oude fabrieksgebouw van Eijsink aou het Julianaplein werd alles gesor teerd. Hier ziet u de afdeling schoenen en klompen (DvA-Archifoto) en ten tweede ook door de uitstekende band. de ..Music Serena-, ders" uit Utrecht Het ..strict-dans- tempo" a la Victor Silvester werd door de dansers ten zeerste geappre cieerd en lokte hen onophoudelijk naar de parket-vloer. Rond half negen vertrok de eerste bus naar Waterloo en haalde daarna nog een gezelschap op. zodat een half uur later geen tafel meer onbezet was en alle aanwezigen al direct op de vloer kwamen via een sneeuwbal- foxtrott. De ..sneeuwbal" werd steeds kleiner door vele varié's. waarbij tel kens dames en heren uitgeschakeld werden, totdat uiteindelijk twee win nende paren overbleven, die de eerste prijzen een tweetal „Rem- brandts" in de wacht sleepten. Two rags De grootste attractie van de avond bestonden wel uit het optreden van leerlingen der tap-klasse van de heer Kamperman. Chrisje van Beek. die al jarenlang aan de spits van de jongerengroep staat over enkele jaren wordt het beslist een veelbe lovende Chris, van wie we nog wel zullen horen had al dadelijk met zijn eerste optreden geweldig succes. Hij danste de Hongaarse dans no. 6 van Brahms op voor zijn leeftijd technisch haast volmaakte wijze. Stormen applaus voor Chrisje! Hij was ook een van de ..Two rags" de andere was de heer Ramselaar die een vrijwel gelijk succes behaalden met prima gebrachte tap-demonstra- ties. Aardig was ook het komische effect door het lengte-verschil van deze twee .top-tappers". Tweemaal kwamen zij op de vloer en beide ma len met even groot succes. Er stonden echter nog meerdere attracties op het programma, waar bij allen actief aandeel hadden en waarbij ook steeds prijsjes „ver diend" konden worden, Uitbundige vrolijkheid ontstond bijv. bij de hoe- den-dans, waarbij het er op aan kwam bij het stoppen der muziek zonder hoofddeksel te zijn. De uit vallers vormden een kring rond de zwoegende, dansende en hoed-afge- vende overgebleven deelnemers, tot dat tenslotte het winnende paar over bleef. Met de snelheid van de stormwind buiten scheen binnen de tijd voorbij te vliegen. Kruispolka, wals en vele- ta vonden nog gretig aftrek en aan de tronaatsgebouw kwamen handen te kort om al de goederen in ontvangst j te nemen. De Soesterkwartierbewoners wa ren even spontaan als de initiatief- j nemers. Tegen zes uur lagen vier zalen van het gebouw vol met goe deren. Velen waren bezig de goe deren te sorteren. In de avonduren gingen de eerste autovrachten weg naar de gebieden, waar men met smart op cfeze daadwerkelijke hulp wacht. Ook de geldinzameling had een onverdeeld succes. De bussen bevat ten voornamelijk bankpapier. Giften van vijf en twintig en tien gulden waren geen uitzondering. Ergerlijke steunfraude Tot zes weken voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeelde de Politierechter te Utrecht de 23-jari- ge stucadoor J. B. E. wegens een ergerlijk geval van steunfraude. De verdachte had in de winter van het vorig jaar steun getrokken van Sociale Zaken omdat hij z.g. werkloos was, maar naar achteraf bleek dat hij in die tijd een han deltje gedreven, dat hem zodanig inkomen opleverde, dat hij deze steun niet nodig had gehad. Aldus had hij wederrechtelijk een bedrag van rond f 1370 genoten. De Officier van Justitie wees er in zijn requisitoir op. dat de on rechtmatige steuntrekkers de ge meenschap ernstig benadelen daar het aanzienlijk bedrag aan steun gelden ten slotte toch maar door de belastingbetalers moet worden opgebracht. Derhalve achtte hij in het algemeen strenge straffen tegen onrechtmatige steuntrekkers alles zins op zijn plaats. Twee weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf luidde zijn eis. De Politierechter wilde er bij zijn vonnis rekening mede houden, dat de verdachte nog niet eerder we gens een soortgelijk delict werd veroordeeld en bovendien, dat hij de totale som aan genoten steungel den ar f 1370 moet terugbetalen. SOESTERBERÜ Voor de inzameling te Soester berg van kleding, dekking, huis raad, enz. is een commissie inge steld, bestaande uit de heren J. Baars, Amergjoortsestraat 77 a; C J. v. d. Donk, Amercfoortsestraat 27 en J. A. Luyf. Hulpsecretarie. Montgomeryweg 82. Ieder, die wat kan afstaan, gelieve hiervan eei. lijstje op te geven aan éen der bo vengenoemde adressen, waarna de goederen op één der volgende da gen worden afgehaald. De schade, door de storm veroor zaakt, is gelukkig niet van grote afmetingen. Op de Soester Hoogte waaiden enige bomen om, waardoor ook de electrische leiding bezweek Van enkele nieuwe percelen aan de Moerbessenberg woeien de ra men in, terwijl in enige andere percelen ten gevolge van dakschade lekkages ontstonden. feestelijke polonaise werd door ieder een deelgenomen. Nog wat tango's en Engelse walsen en het was twee uur voordat men er eigenlijk erg in had. Buiten stonden de bussen weer klaar om de dansliefhebbers, die zon der uitzondering uiterst voldaan wa ren. stadwaarts te voeren. ..Water loo" was voor de leerlingen en oud leerlingen van Ann en Bert Kamper - Verzet tegen politie Tot tien dagen gevangenisstraf veroordeelde de Utrechtse Politie rechter een 33-jarige sjouwerman alhier wegens verzet tegen de poli tie. Toen de verdachte op 19 October j.L door de sterke arm uit een caté werd verwijderd, en weigerde naar huis te vertrekken, werd hij door drie agenten gesommeerd mee naar het politiebureau te gaan. De ver dachte. die op genoemde avond on der de invloed van sterke dramc verkeerde, weigerde aan dit bevel gevolg te geven en verzette zich krachtig door trekken, rukken en schoppen. De Officier van Justitie meende, dat dergelijke mensen, die het de politie zo lastig maken hun moei lijke taak. i.e. handhaving van de openbare orde, te vervullen, streng gestraft dienen te worden. Hij eiste derhalve drie weken gevangenis straf. Behalve de hierboven vermelde straf van tien dagen hechtenis, kreeg de verdachte nog veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf we gens steunfraude. Ook Soest steekt handen uit de mouwen Ook Soest zamelde geld. huis raad en kleding in. De bevolking was per geluidswagen opgeroepen. Tevens vertrokken Maandagmorgen 28 vrachtauto's naar het rampge bied Ottoland. De collecte bracht tot nu toe ruim f 20.000— op. Maandagavond omstreeks 9 uur reed de geluidswagen opnieuw door Soest en kondigde aan, dat 2.000 evacué's uit het watersnoodgebied ondergebracht moeten worden. Spontaan gaf men zich op. Personenauto botst op bromfiets Op de Steenhoffstraat ter hoogte van de Raadhuisstraat had een aanrijding plaats tussen een brom fietser, mevr! G.v. d. H. uit Soest en een personenauto bestuurd dooi de heer M. uit Amersfoort. Mevr B die in de richting Amersfoort reed. stak zonder rich-; T J s,euteltJe: b»a"we tine aan t» geven van rechts naar ™de m,"'s mct wl"! links <ic straat over en juist pas- ""fTS""* he,en jortemonnaie met ..eerde de heer M. Een aanrijding "l">"d: beurs met inhoud: donker miideliik. Mevr P. werd blauwe sjaal; diverse handschoenen Gevonden voorwerpen was onvermijdelijk. Mevr B werd tegen de straat geslingerd. Zij liep enige lichte verwondingen op. doch haar bromfiets werd vernield onder de auto uitgehaald. Schoorsteenbrand Maandagmiddag om 5 uur brak een ernstige schoorsteenbrand uit in de woning van familie Demmers, Koninginnelaan 53. De vrijw. brand, weer was spoedig ter plaatse en bluste het vuur met de nevelspuit. Verf diefstallen berecht Tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar on der toezicht van de reclassering, veroordeelde de Utrechtse Politie rechter een 45-jarige schilder B B alhier wegens heling van een vrij grote hoeveelheid verf (circa 15 a 20 bussen) ten nadele van de N.V Chemische Industrie v. H. te Amers foort. De verdachte had een employe van genoemde fabriek overgehaald hem clandestien een aantal bussen verf te leveren tegen geringe prijs om deze met grote winst te verko pen. Het misdrijf was gepleegd de periode 1 Januari 1947—1949. doch door toevallige omstandighe den eerst vorig jaar aan het licht gekomen. Behalve deze heling had de verdachte nog een gehele serie diefstallen van verf en schildersar tikelen op zijn rekening, o.a. te Hil- versum, Soesterberg en elders ge pleegd. De man. die door B. was overge haald de verf te leveren, werd con form de eis van de Officier van Justitie tot twee maanden voorwaar delijke gevangenisstaf veroordeeld met oen proeftijd van drie jaar. Hetzelfde lot onderging de 48- jarige schilder uit Baarn. die samen man wel een oase van gezelligheid met B de verfbussen had vervoerd te midden van de stormachtig spo- en had meegeholpen ze aan de man kende natuur op de Leusderhei. te brengen. Klop even aan t Stadsven- ster Tel. 4291: iedere morgen ran tien tot twaalf uur. Rampenfonds bekend werd hoe noodlot- Amersfoortse gezinnen op- worden gehouden is ver- tip het geweld van storm genomen. Bij de eerste plaatst naar het paviljoen en water ons land is ge- oproep bleek onmiddellijk BerghoteL worden. Heviger wellicht hoe men ook voor dit deel nog dan de vloedgolf is de van de hulpactie bereid is golf van offervaardigheid, mede te werken. hri-jao„lllh die nu over ons land gaat. De stroom meldingen houdt Vnida2avnnd nm 8 dc!l> stond gisteravond alle Niemand blijft achter om aan de centrale evacuatie- vom 8 geden verkregen uit het mens en dier. die in nood Post op het gemeentehuis ^airrve in ae schenken van koffie aan verkeren, hulp te bieden. bleek nauwelijks te ver- ®j™n«L het Rampenfonds af Dit Amersfoort toont zich werken. Zo gaat het goed lek- °f. opbrengst is voor ter navolging. Het plaat- daarin geen uitzondering, vrienden. Wij roepen in £e minimum inle-eld bef?Uke AT*! V£? Spontaan trok jong en'oud uw herinnering terug de ra™nfmj Sr deelne ^n-benfonds bericht, dat Meidagen van 1940. Toen araaSl. 1per aeeine- tot nu toe twaalf duizend schoeisel. ld in te zamelen, peawon Spontaan ook greep men uien Gastvrij naar de collectebus. Het Amers/oorters eertijds Noord Holland ontvangen Breng een offer papier, dat de bussen vult. Nu wacht Amersfoort L? RENG een offer: deze een nieuwe taak. Vandaag woorden zijn door worden de van huis en hof hart en hoofd van iedere verdreven bewoners van levensmiddelen Amersfoort* bevolking blJC dekherln ^sslnk en huisraad in te zamelen, fïffj00"®» Heihgenbergerweg 70 a! Van der Wateren, Lek straat 46 en Keurhorst. er dm f,» Itoo»:, Van Mechelenstraat 31. in waarachtige hulp 0101 Limburgia te uiten. Zet de deuren *ordtmorgenavond een non uw huis aasmij open! klaverjasconeours gehou- Ofler en help! dcn' Allfi inkomsten van die avond komen ten goe- Even opgelet de aan het Rampenfonds. De modeshow, die Woens- De concierge van het ge- gcrammel van koper- en N zilvergeld werd weinig ge- W_„?S hoord. Het is meestal bank- tot nu toe twaalf duizend gulden door de burgerij is geofferd. Bel 4642 Tot vanavond 6 uur zijn de Amersfoorters. die nog geen huisraad of kleding hebben gegeven in de ge legenheid dit alsnog te doen. 7,y moeten zich dan telefonisch in verbinding Amersfoorter gegaan, toen de eilanden liefderijk in dag in de Markthal zal bouw van Vrijz. Hervorm- stellen met no. 4642. handschoenen en wanten Inlichtingen bij de Poli tie te Soest- Noleerl U even GRAND THEATRE. SnouckaerUaan 4. teletoon 4632. Van 30 Jan. tot en met 5 Febr. ..The Crimson Pirate". 14 jaar Aanv. Zo 2 - 4.15. 6 45 en 9 uur. Vr.. Zat.. Ma. t.m. Wo. 2 30, 6.45 en 9 uur. Do. aJleen 2.30 uur. Donderdag 5 Febr. Aanv. 8 uur: Beethoven concert door het Utr. Sted. Orchest. CITY THEATER; Westsingel 7. telefoon 6572 Van 30 Januari t.m 5 Febr „Het verborgen leven van Walter Mitty". Aanv.: Zo. 2-, 4.15, 6.45 en 9 uur Overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur 14 jaar. REMBRANDT THEATER. Langestraat 129. Van 30 Jan. tot en met 2 Febr ..Grensincident", 14 jaar. Van 3 tot en met 5 Febr. „Tarzan de Aap- mens". 14 jaar. Aanv.: Zo. 2 - 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen.- 230, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER Burg. Grothestraat 38. Tel. 2790. Soestdijk. Van 30 Jan t m 1 Febr ..Schrik van de 2e Compag nie". elke leeftijd Van 2 tot en met 4e Febr.: ..Vreemde passagiers18 jr. Aanv.: Vr. 8.-. uur; Za. 2.30. 6 45 en 9 uur. Zo.: 2.-. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ma. t m. Wo 2 30 en 8 uur In de Donderdag-cyclus 5 Februari ..Goede Aarde". Aanv.: 2.30 en 8 uur. 18 jaar. DINSDAG 3 FEBRUARI A.G.-HUIS, 20 uur Fotokring „Eem- land". werkavond. K.A.B.-GEBOUW, 20 uur Vrouwen kern. Lezing over „Warenkennis". d'ORANJEBOOM, 21 uur Verg. Mo torclub A.M.A.C. AMICITIA, 9.30 en 14 uur Scapino- ballet voor schooljeugd. WOENSDAG 4 FEBRUARI AMICITIA. 20 uur: Amersfoortse Ge meenschap Optreden van het Scapi- no-ba)let o.l.v. Hans Snoek. 9 30 cn 14.30 uur optredx voor schooljeugd. MARKTHAL. 20 uur Cebam. Cabaret en modeshow. d'ORANJEBOOM. 20 uur: Spelregel avond scheidsrechters. A.G -HUIS. 20 uur Kring van Leraren bij het Middelbaar Onderwijs. Le zing door de heer L. van Gelder MONOPOLE. 14 30 uur Jaarvergade ring N.V.E.V. ACADEMIE VOOR BEELDENDE KUNST, 20 uur mevr. Ploeg-Ploeg voor Hum. Verbond over „De vrouw in huwelijk en gezin". TENTOONSTELLINGEN 'T OUDE WEVERSHUIS. Muurhuizen 227—229 Tentoonstelling werken van tien grafici cn twee edelsmeden, tot en met 20 Februari: geopend op werkdagen behalve Maandag van 105 uur, op Zondag van 2—5 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN Apotheek van de Bovenkamp. Utrecht sestraat 45a. tel. 3358; Vermeer apotheek, Vermeerstraat 124, tel. 5335. Burgerlijke stand 2 Februari Geboren: Jan Pieter. z van J. van Ouwerkerk en G C. Beerendonk: Loui se Wilhelmina Johanna, d. van J H. Engels en M P Sijbers, Petrus Maria, z. van C R van Valkenhoef en V. M. Schwilzner. Hendrika Gerarda. d van G. J. van logen en J. M. Boekhout: Gtiido Jurriaan t van J D. van Oenen er. L.' Meijer: Albertus Christiaan Jo hannes, z. van J. Meüer en G. Jonker. Overleden Willem de Ridder. 75 jr.. geh met R van Brskel: Roeiof Schui ten. 60 jr. geh met C. P Boensnvi; Johanna Maria Kothman. 81 jr., geh. me' M Kaptcin: Cathnrina Maria van Hees. 68 jr.. geh. met J. H. van Noorfc.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3