Laten wij eerst de levenden trachten te redden Hele wereld helpt Nederland 9575!, I Eisenhower ontvouwt nieuwe Amerikaanse politiek Burgemeester van 's Gravendeel: Evacuatie het parool in de getroffen gebieden Aanbiedingen blijven nog steeds binnenstromen I r~ Regering zal hulpverlening krachtig aanpakken Zes runners dreven rond op losgeslagen sleep Curacao zamelt enorme sommen in Weinig vriendelijk gestemd Parijs ontvangt Dulles Bevordering Europese eenheid; Form osa „geden eu tra liseerd 4 Dinsdag 3 Februari 1933 Af en aan vaart de veerpont en met iedere aankomst bij de veilige dijk stromen over zijn brede landingskleppen de leger wagens met verkleumde evacues, de autobussen met moeders en huilende kinderen, de ziekenauto's met gewonden en daartus sen het vee, veel vee. Evacuatie is het parool geworden in 's-Gra ven deel, een der zwaarst getroffen gemeenten, waar van de 5500 inwoners tot dusver 55 mensen het slachtoffer werden van het ziedende water en waar vermoedelijk nog meer slacht offers zullen rusten op de beslikte grond van de huizen, die nog tot aan de dakvensters in het water staan. Boten voeren af en aan en brach ten mensen, die tientallen uren zonder licht, voedsel en water op of vlak onder de daken van de huizen hadden gezeten, veilig op de wal. Wie de afgelopen dagen een bed I sen was gehad heeft om te slapen of alleen sonen. maar wat stro op de harde grond van een café-vloer is een gelukkig mens. Want het grootste gedeelte van de inwoners heeft de laatste dagen moeten doorbrengen onder de dakpannen van de huizen, met het water kabbelend langs de dak vensters en het gemiauw van een verkleumde poes. die ergens in een hoge boom radeloos een toevlucht heeft gezocht, als enig levensteken van de buitenwereld. Op het ogenblik, dat wij dit schrijven, zitten nog 600 mensen opgesloten in de nokken van hun huizen. „Wij hebben grote deernis met de doden. Maar eerst willen wij de levenden redden," zegt bur gemeester C. van Heesen. En dan: „Boten hebben wij nodig, kleine, beweegbare boten met bijvoorbeeld een buitenboordmotor." De burgemeester heeft de centra le commandopost, van waaruit de evacuatie wordt geleid, opgeslagen in het huis van de arts F. H. van der Bijl, dat staat op een der hoog ste punten van 's-Gravendeel. Hier lopen leiders van reddingsploegen militairen en Rode Kruis-mensen af en aan. Het reddingswerk wordt be. moeilijkt doordat vrijwel alle com municatie-middelen ontbreken. Tele foon is er niet. zodat boodschappen mondeling moeten worden overge bracht. Het enige contact met de „bewoonde wereld" is een mobilo foon op een politieboot. T roosteloos Rond de hoge punten in 's-Gra vendeel strekt zich een troosteloze wereld uit: het graf van de wel vaart van de boeren van deze streek. Op de hoge punten verdrin gen zich de reddingsploegen, met bootjes varen zij uit: op het plein in het hart van de gemeente, waai de staketsels van een muziektent als een symbool van vroegere glorie uit het water steken: op de wijde watervlakten rond de brokkelige en op zes plaatsen gescheurde dijken, in de straatjes, waar een pop drijft. vergeten door een kind Bij de muziektent verschijnt plotseling een paard. Het beest moet minstens 40 uur ergens in het water hebben gestaan, zon der eten, wachtend op zijn baas. die niet kwam. Het uiterst schicn- tige beest blijft staan, omdat net de reddingsboot bij de huizen niet durft te passeren. Het dier staat tot aan de buik ln het water. Stom wacht het paard tot de boot, gevuld met mensen uit de huizen, weer terugvaart naar de dijk. Gelaten volgt het dier en ge willig laat het zich door omstan ders vangen, die het op de hals kloppen en zich over hem ontfer men. Ontelbare keren varen de boten uit en ontelbare keren worden ver kleumde mensen op de dijk ge bracht. Een forse militair tilt een broos oudje in zijn armen en waadt met haar door het water. Het oudje schreit en niemand weet of het van aandoening is. van blijdscnap over de redding of van verdriet over familieleden, die wellicht min der gelukkig waren dan zij. ee? hoog^unrriïat ^oèp^n* de thans 122 motorvaartuigen, 10 sïoe- boeren samen, die niet wilden Pen en een groot aantal rubberbo- gezin van elf per- Een heel gezin vernietigd „Wjj gedenken met de diepste pië teit de doden", zegt de burgemees ter van 's Gravendeel, „maar laten wjj eerst de levenden redden DEN HAAG. Zo wild en gruwelijk de stroom was, die de waterrijke gebieden van ons land teisterde, zo groot en mild is de stroom van giften en aanbiedingen, die de telefooncentrales rood-gloeiend maken en de tele grambestellers handen te kort doen komen. Héél de wereld leeft mee met de ramp. die Nederland trof. Uit vergeten hoeken op de aardbodem kwamen berichten binnen, die getuigden van medeleven maar nog meer van de wil tot helpen. En Nederland accepteert dankbaar. De Amerikaanse generaal Manton Eddy is van Wiesbaden naar Den Haag gevlogen en bekijkt wat zijn leger kan doen in de Nederlanden. Twee compagnieën arnphibievaartui- gen een aanvoerafdeling is in Duits land uitgerukt. Achttien hefschroef- vlïegtuigen en een formatie verken ningstoestellen zijn naar Antwer pen gedirigeerd. In Den Bosch zijn al treinen met grote ladingen zakken en schoppen gearriveerd. Intussen heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard, dat het Bureau Wederzijd se Veiligheid wellicht geld beschik baar zal stellen. De som bestaat uit in Nederland aanwezige tegenwaar defondsen. De Amerikaanse ker ken hebben 2000 dollar voor het herbouw van vernielde kerken be schikbaar gesteld. RADIO-REDE MINISTER DREES: DEN HAAG. In zijn rede voor de radio heeft minister-president Drees gezegd, dat de slachtoffers van de natuurramp, die Nederland zo zwaar heeft getroffen, er op kunnen rekenen, dat de regering de hulpverlening en de financie ring van het herstel krachtig zal aanpakken. Bovendien zullen er be lastingfaciliteiten worden ontwor pen voor de giften voor de slacht offers. De minister zei. dat de re gering zich daarbij gesteund weel door het Nederlandse volk. In de worsteling met het water. I dat in menig opzicht onze vriend Ook de dieren moeten worden gered. Met behulp van een rub berboot slaagde men er in dit paard van de verdrinkingsdood te. redden. Het dier had bijna twee etmalen tot aan de hals in het water gestaan en was zo uit geput, dat men het de kop bo ven water moest houden. Met touwen moest het op de wal worden gesjouwd. Het dier bracht er het leven af. Stichting van de Arbeid Geef een uur loon en werk spoedig acht uur over AMSTERDAM De Slichting van de Arbeid dringt er bij de werknemers op aan deze week een uurloon af te staan aan het Ram penfonds. De werkgevers is voorts gevraagd dit bedrag te verdubbe len. De stichting heeft tenslotte verzocht op zo kort mogelijke ter mijn in alle bedrijven tenminste acht uren over te werken. De ver diensten van de extra-productie kunnen dan ook worden gebruikt voor de leniging van de nood in de overstroomde gebieden. Marine op grootse wijze in actie DEN HAAG De marine heeft evacueren. De burgemeester heett gezegd: ieder moet zelf beslissen of hij wel of niet geëvacueerd zal worden. Die blijven wij blijve. Daar houden ze zich aan en ze nemen er genoegen mee 's nachts op de harde grond te moeten sla pen. De vrouwen en kinderen wor den wel geëvacueerd. Ze bespreken de loop der gebeurtennïssen. In een school, zo vertellen ze ons. waren 600 mensen gevlucht voor het hoge water Toen werd de school ook een prooi van de golven en ós angstige mensen werden geheel ge ïsoleerd. Eerst gisteren konden ze worden bevrijd, doordat ponteniers een brug wisten te slaan van de school naar de dijk. Een van de mannen voer met een reddingboot toen hij een hee] huis zag instorten. In het huis bevon den zich 22 mensen. Ze verdron ken voor zijn ogen. zonder dat h'-j hulp kon bieden. Onder de 22 men- Hierbij zijn 7 mijnvegers, hedennacht uit Den Helder over zee zijn gevaren. Uit Duitsland zijn naar ons land onderweg 13 landings vaartuigen. verder 3 motorbarkas sen van het Britse Rijn-flottielje. Hierbij hebben zich 4 motorvaartui gen van de Belgische marine aange sloten. Geredde van „Oder" vertelt (Van onze correspondent) DEN HELDER In „Het Wapen van Den Helder" hadden wij een kort onderhoud met de zes geredde leden van de bemanning van de „Oder". Matroos Antovsci deed ons het volgende verhaal: „Reeds Vrijdagavond was de sleeptros van de Oder die het met de sleepboot Gulosenfjord verbond, afgeknapt. Men probeerde door het uitwerpen van ankers drijvend te blijven. Dit bleek op het laatst on mogelijk waarna men contact had gezocht met de reddingboten. Deze reddingboten werden door de bemanning van de Cöer wel op gemerkt, maar zij zagen de Oder niet. Zondagmiddag om half drie brak het schip in tweeën, waarna ook de stroom aan boord uitviel. De Joan Hodson moest na contact gehad te hebben weer terugke ren." Antovski vertelde, dat de leden van de bemanning de hoop op redding al hadden opgegeven, daar in de nacht van Zondag op Maan dag geen reddingboten meer werden waargenomen nu de zee en het getij zeer gunstig waren. Totdat Maandagmorgen omstreeks tien uur F 30.000 op 6031 DEN HAAG. De prjjs van 30.000.uit de 518e Staatsloterij is op nr. 6031 gevallen. de Prins Hendrik verscheen die het zestal in de tijd van een uur aan schappen aar. de dag doen treden is doch telkens ook weer een ons bedreigende vijand, heeft Neder land voor het ogenblik een ernstige nederlaag geleden, juist nu de op gang na de oorlog zich duidelijker begon af te tekenen. Wij weten echter dat het op den duur in de worsteling telkens weer de over hand weet te verkrijgen en dat ons land daarbij is gegroeid en sterker geworden. De wapenspreuk van de provin cie Zeeland, nu weer een van de ergste noodgebieden. is „luctor er emergo". „ik worstel en kom bo ven". boven uit de zee. De mede delingen, die ons van alle kanton bereiken, getuigen, hoezeer dit woord thans weer de leuze is van heel ons volk. De tijding omtrent het ongeluk dat aan zovele landgenoten ove"- komen is en dat zijn weerslag heeft op onze algemene toestand, heeft bij velen de beste karaktereigen- Treffend is, dat juist Duitsland een van de eerste landen was, die spontaan hulp boden. De stad Dortmund stuurde een bedrag van tienduizend mark. Honderd Duitse beroepsredders met motorboten en uitrusting zijn naar de rampgebie den vertrokken. Noord-Rijnland Westfalen is bereid arbeidskrachten, pompen, bouwmaterialen en graaf machines gratis te leveren en artsen uit West-Berlijn willen overkomen voor de verzorging van zieken en gewonden. De Duitse jeugd organi seert voorts inzamelingen Uit Frankrijk houdt de stroom van aanbiedingen aan. De aartsbis schop van Parijs deelt mee. dat er in Frankrijk plaats voor 3000 dakloze Nederlandertjes. Het Franse leger bereidt zich voor op een red dingsexpeditie. Twee compagnieën rret bootmateriaal staan klaar. De Franse spoorwegen willen treinma- teriaal leveren. Uit Parijs vertrekt een extra-vliegtuig met kleren, schoeisel en linnengoed. Onze emigranten hebben intus sen in Nieuw-Zeeland alles op ha ren en snaren gezet om zo gauw mogelijk geld bijeen te krijgen. Het Rode Kruis in Wellington heeft een cheque van 250 pond gestuurd en er komt nog meer. Italië, nog vol sympathie voor ons land vanwege de hulp die Ne derland destijds bood bij de over stroming van de Po-vlakte, gonst van bedrijvigheid. De burgemeester van Milaan seinde, dat zijn stad 100 kinderen kan huisvesten. Twee Italianen zijn met een vrachtauto vol goederen naar Nederland ver trokken. Canada wil alles zenden wat maar in zijn vermogen ligt. De Ne derlandse regering hoeft alleen maar te laten weten waar behoefte aan bestaat. Het Canadese Huis van Afgevaardigden heeft al een resolu tie aangenomen voor het zenden van materiële hulp. Het Canadese dat is het gironummer van het Nationaal Rampenfonds. U kunt ook een postwissel overmaken naar het secre tariaat, Stateulaan 81, Den Haag. Doe het nu! S Engeland, zelf zwaar geteisterd door het water, laat toch geen ver stek gaan. Een vloot van landings vaartuigen en motorbarkassen is uit Duitsland op weg naar ons land. De R.A.F. houdt 500 man met ge nie-u itvusting gereed Verder levert Engeland medische groepen, elk van tien artse^. honderden manschap pen. vrachtauto's en bulldozers. Koning Boudewijn van België heeft aan koningin Juliana zijn in nige deelneming betuigd. Ook de Paus deelt „in de onzegbare smart, smeekt Gods erbarming over de slachtoffers en de in nood verke rende bevolking af en zendt zijn apostolische zegen." De Zwitserse bondspresident heeft een telegram aan de Koningin ge zonden. De president van Ierland De Valera, de Nieuw Zeelandse re gering en kanselier F:-gl van Oos tenrijk betuigden ook telegrafisch hun deelneming. Telegrammen kwa men verder van de Deense regering, die van de Nederlandse Antillen en de Hoge Commissaris in Indonesië. WILLEMSTAD (Curacao). De diverse subcommissies van het ac tiecomité van het fonds „Overstro mingsramp Nederland 1953" te Cu rasao zijn direct aan het werk ge togen. De actie onder het personeel van de olie-gemeenschap heeft de eerste dag reeds C.F. 137.200 opge bracht, dat is meer dan een kwart millioen guldens in Ned. courant. De N.V. Pletterij Nederhorst schonk C.F 25.000 en een der directeuren persoonlijk C.F 100.000. deVrijmet- selaarsloge C.F. 500, verpleegsters van een ziekenhuis C.F. 1000 enz. Woensdag en Donderdag is er een speldjesverkoop en Zaterdag wordt er een grootscheepse collecte ge houden. Tegen het eind van de weck ho pen de Curacaoenaars een aanzien lijk bedrag bijeen te hebben ge- leger in Duitsland heeft aangeboden bracht. Men streeft naar een mil- vertrokken i de slachtoffers te helpen, om ge boord nam. De Oder was Dinsdag- Er is een vaste wil om gezamenlijk avond uit Hamburg :g was het mt, „v,® i de slechte weersomstandigheden wa« verwoest werd opnieuw te twee dagen voor anker gegaan. De herstellen. Oder was eigendom van de maat- Vanmiddag zal de minister-pr*- schappij ESSO uit Hamburg, met sident in de Tweede Kamer de 1500 1 gasolie aan boord op weg j voornemens der regering nader ont- naar Rotterdam. vouwen. (Advertentie l. M.) Hoyaagebaar ten bate van JYeerlands gebitsver so rging DRIE WEKEN GRATIS TANDENPOETSEN Er is in Nederland een tand pasta, die U wittere tanden geeft reeds na één enkele maal poetsen. Dat is: Castella Tand pasta. De fabrikanten hebben de gelukkige gedachte gehad, om Nederland massaal en gra tis te laten kennismaken met deze unieke tandpasta. Gedurende korte tijd zullen zij een kennismakingstube Castella Tand pasta verpakken bij ieder stuk van de nieuwe Castella-Spécial Schoon- heidszeep. Castella-Spécial, gemaakt op een drie afdelingen genie te zenden. Ook zijn uit Frankfurt zes Canadese heli copters en 15 verbindingsvliegtui gen op Gilze-Rijen aangekomen. In Finland hebben mensen op straat hun jassen uitgetrokken, en ingeleverd, toen zij van de ramp hoorden. De Finse gezant in Neder land, Aarne Wuorimaa heeft zijn auto aan het Rode Kruis afgestaan. Hij vertelde, dat de inzamelingen in zijn land al in volle gang zijn. De Skandinavische landen doen alles wat maar mogelijk is. Van Ko penhagen is een KLM-toestcl gestart met honderden wollen dekens.Alle Deense banken nemen geld in ont vangst en maken dit gratis over naar Nederland. Deense dienstweigeraars hebben met toestemming van de autoriteiten laten weten, dat zij graag naar het rampgebied komen voor reddings- en opruimingswerk. In Denemarken is verder plaats voor honderden Nederlandse kinderen. Een inwoner van Oeresund zamelde kleding in en vertrok gisteravond per auto naar Rotterdam. Het Zweedse Rode Kruis verpakt op het ogenblik vijf ton kleren en voeding. Een grote colonne autobus sen staat nabij Stockholm klaar voor vertrek. Ook in Noorwegen worden inzamelingen gehouden en men zal waarschijnlijk een vliegtuig met goe deren zenden. De directie van een Oslose bioscoop stond de opbrengst \an haar voorstellingen op Woensdag af aan het Rampenfonds. lioen (Antill. courant». wellicht erg hoog gegrepen. dat mig. naar lentebloesems geurend schuim. De prijs van Castella-Spé cial is 32 cent. Voor dit bedrag ont vangt men dus een stuk heerlijke, nieuwe schoonheidszeep.en een tube Castella Tandpasta, genoeg voor drie weken. Het mag verstan- nieuwe Amerikaanse installatie (de dig heten, zo spoedig mogelijk van enige in West-Europa!', munt uit dit aanbod gebruik te maken.... door een schier onuitputtelijke cfe fabrikanten kunnen dit slechts schuimvorming.en door een ro- zeer tijdelijk doen! Amerikaan zal geen opliniislisch geluid over Europees Leger vernemen (Van onze correspondent). j daan behalve een slotcommuniqué. PARIJS. - VeonfeeEanp doer niets de slechte indruk, die zijn rede i (Advertentie l. M.) Hebt Gij ook alrheumatiek Wie de kwellingen van rheumatiek of van rheumatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akkers Kloosterbalsem, waarvan de genees krachtige bestanddelen diep in de weef sels doordringen, voelt U. hoe een heer lijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige werking dit ideale wrijfmiddel be zit. Niet voor niets zegt men: Akkers iKloosierbatsem: „Geen goud zo goed M.s. „Brevo" vermist in rampgebied AMSTERDAM. Zowel in Gro ningen .waar de eigenaar woont, als in Rotterdam, waar de rederij Koe- nigsfeld, voor wie het scheepje voer, gevestigd is. maakt men zich ernstig ongerust over het lot van het 380 ton metende motorschip „Brevo". Sedert Vrijdagmiddag 1 uur, toen het uit Hansweert in Zuid-Beveland met een lading stukgoederen voor Duitsland vertrok, is het scheepje spoorloos, hoewel het radio aan boord heeft. Aan boord bevonden zich schipper Breedveld uit Groningen en enkele bemanningsleden. Er was 1 vrouw aan boord, de echtgenote van de stuurman. van behoorde daarom in de eerste plaats tot de verantwoordelijkheid van de V.S. Alle landen met strijd- krachten in Korea werden van het spreklnien, die h.er thana tevoerd WASHINGTON. President Eisenhower heeft gisteren een nieuwe bui tenlandse politiek aangekondigd, die. naast andere belangrijke doelstellin gen, „bevordering van de spoedige totstandkoming ener practische een heid in West-Europa" nastreeft. In zijn 2000 woorden tellende „State of the Union"-boodschap aan beide huizen van het Congres bevestigde Eisen hower, dat bij heeft bevolen, dat „de zevende vloot niet langer mag worden gebruikt om communistisch China te beschermen". Over West-Europa verklaarde Eisenhower onder meer. dat het in aanzienlijke mate heeft bijge dragen aan de pogingen, de veilig heid van de vrije wereld te steu nen. Van de wildernissen in Indo- China en Malakka af tot de noor delijke kusten van Europa toe heeft het zich „kostbare en bittere of fers" getroost om het front van de vrijheid te handhaven en de defen sieve kracht te versterken. Maar, zo vervolgde Eisenhower, een op lossing van het vraagstuk der vei ligheid eist een nauwere samen werking tussen de landen van Eu ropa dan tot nu toe bekend is; „De verlichte Europese leiders zijn zich daarvan reeds lang bewust. Al het werk. dat gewijd werd aan het plan-Schuman. het Europese leger en de Raad van Europa leggen ge tuigenis af van hun visie en vast beslotenheid. Deze prestaties zijn te merkwaardiger als men zich reali seert. dat elk ervan een overwin ning betekent zowel voor Frank rijk als vooi Duitsland over de verdeeldheid, die in het verleden Eisenhower zeide verder, dat de benodigde eenheid van West-Europa natuurlijk niet bewerkstelligd kan worden van buitenaf: ..Zij kan al leen verwerkelijkt worden van bin nenuit Maar het is juist en nood zakelijk. dat wij de Europese lei ders aanmoedigen, door hun mede te delen, welke hoge waarde wij hechten aan de ernst van hun in spanning voor dit doel". De president gaf te kennen, dat aan andere landen hulp zal worden verstrekt, naar mate deze er ern stig naar streven, hun volle aandeel te leveren aan de. gemeenschappelij ke taak. Over zijn bevel aan de Ameri kaanse zevende vloot zeide Eisen hower. dat daarachter geen offen sieve bedoeling school, „maar wij hebben zeer zeker geen verplichting om een land, dat ons in Korea be vecht. te beschermen". (De zevende vloot verhinderde namelijk, dat Tsjang Kai-sjek van Formosa uit aanvallen op het vasteland van zo veel tragedies veroorzaakt heeft China deed. - Red.). Andere punten uit de boodschap van Eisenhower zijn: De Verenigde Staten hebben het „onweerlegbare" bewijs, dat de Rus sen atoomwapens bezitten. De geheime clausules van de overeenkomst van Jalta zullen door de Amerikanen worden opgezegd. De nieuwe Amerikaanse regering erkent het belang van een recht vaardige en voordelige wereldhan del. Het Congres wordt verzocht de Amerikaans*» invoerbepalingen te herzien en Amerikaanse kapitaals investeringen in hel buitenland te begunstigen Op Europa wordt in oit verband een beroep gedaan, de onderlinge handelsbarrières te slo pen. arbeidskrachten zo nodig uit tp wisselen en de muntsoorten be trouwbaarder te maken. Het Congres wordt verzocht, de Taft-Hariley-wet aldus te herzien, dat de president de bevoegdheid krijgt te beslissen, of een staking voor tachtig dagen moet worden opgeschort. Het Congres wordt verzocht de McCarran-wet. die de immigratie en naturalisatie regelt en ..bepaal de onrechtvaardigheden" bevat te herzien. Eisenhower heeft nog geen order gegeven tot terugtrekking van de Amerikaanse zevende vloot uit de straat van Formosa, aldus heeft zijn perssecretaris, Hagerty, Maandag medegedeeld. Hagerty wist ook nog niet, wanneer de order te verwach ten was. De perssecretaris van het mini sterie van Buitenlandse Zaken Mc- dermott verklaarde Maandag, dat president Trumans besluit in Juni 1950 om Formosa te „neutraliseren" een eenzijdig besluit van de V.S. betekende. Iedere wijziging daar- 27 Januari heeft gemaakt, niet alleen in Engeland, maar ook in Frankrijk, is Foster Dulles met Harold Stassen in Frankrijk aan gekomen voor de informatieve be- besluit op de hoogte gesteld, voor dat Eisenhower zijn rede uitsprak. „De landen werden op de hoogte gesteld. Hun werd niet gevraagd er mee in te stemmen," aldus Mcder- mott. Nog zeer gebrekkig postverkeer DEN HAAG De PTT deelt mede. dat de postverbindingen met de eilanden Beijerland, Rozenburg, Goeree en Overflakkee. Schouwen- zijn. Dulles heeft die slechte indruk zoveel mogelijk willen goed ma ken door bijzonder vriendelijke woorden ten aanzien van Frank rijk bij zijn aankomst op Orly te spreken, doch hij trof het slecht, V/s»nt liet bekend worden van de Amerikaanse stap tot deneutralise- ring van Formosa heeft in Franse politieke kringen een sterk gevoel van onbehagen gegeven, dat hij moeilijk zal kunnen wegnemen. Bij de besprekingen op de Ouai d'Orsay waren van Franse zijde en Duiveland en Noord-Beveland i aanwezig de ministers Mayer. Bï- nog geheel verbroken zijn en datdault. P'even en Bourgès-Mannou. met de overige getroffen gebieden ry, bijgestaan door twee hoge het postverkeer aan grote vertra- 1 ging onderhevig is. Het uiterst mo gelijke wordt gedaan, de verbroken verbindingen te herstellen, waarbij van iedere zich voordoende gele- Van genheid wordt gebruik gemaakt. Zo ambtenaren van Buitenlandse Za ken, Maurice Schuman en Parodi •aarbij Pl1 °-3 noe do°r Hervey Alphand. Van Amerikaanse zijde was de unbassadeur in Parijs. James ging de post van Bergen op Zoom j Dunn, eveneens aanwezig, bene met een vissersboot naar Ierseke en vens een drietal adviseurs, onder vandaar per fiets naar Kruiningen. Post uit Holland heeft via België over Breskens Walcheren bereikt. Kookt melk vóór U haar drinkt! ROTTERDAMDe directeur van de keuringsdienst van waren voor het gebied Rotterdam, dr Hoeke, waarschuwt de bevolking in de ge troffen gebieden, welke wellicht uit sluitend is aangewezen op melk, die rechtstreeks van de veehouder wordt betrokken, deze melk niet ongekookt te drinken. Ten overvloede wordt hierbij in herinnering gebracht, de waarschuwing van de inspecteur van de Volksgezondheid, om drinkwater, dat niet afkomstig Is uit de water leiding, vooraf te verhitten of tc chloreren. de ("elüknamige) John Dou glas Mac Arthur. Men kan er van verzekerd zijn- dal alle belaneriike onderwerpen in deze besprekingen ter sprake karnen en dat daarb" de eenwor- dine van Eurona (EDO) en de politiek in Azië (Indochina. For mosa) sneciale aandacht kriigpn. Ook kan men wel aannemen, dat van Franse z»'de niet zulke opti mistische geluiden zullen klinken over het Europese leger als kan selier Adenauer iu'st heeft gedaan, me< zijn uitsoraak. dat het West- rtidts" nnrlement beslist voor 15 Maan ziin goedkeuring zal geven aan de ratificatie van het verdrag inzake de EDG Doch verder is nietc van deze besprekingen te vermelden, aangezien geen enkele mededeling aan de pers wordt ge- is uitgelekt, mag de ernst aantonen waarmee deze besprekingen zijn opgevat. Apeldoorner bij vechtpartij gedood (Van onze correspondent). APELDOORN. Aan de gevol gen van een vechtpartij is Maan dagnacht de 39-jarige R. H., wonende aan de Stalweg te Apel doorn. in het ziekenhuis overleden. In de nacht van Zaterdag op Zondag vond de vader omstreeks een uur zijn zoon bewusteloos en met een zware hoofdwonde in de tuin van zijn woning, terwijl juist een man in het duister van de nacht verdween. Het bleek dat het slachtoffer, die met zijn vriend, de 25-jarige J. van W., die avond enkele café's bezocht, om een on nozel feit woorden hadden gekre gen, waarna een vechtpartij ont stond in de tuin van dc vader van H. bij wie het tweetal aanvanke lijk een kopje koffie had willen drinken. Met een zwaar voorwerp, ver moedelijk een schoen, had van W. zulke zware verwondingen toe gebracht, dat H. enkele dagen daarna overleed. De dader werd gearresteerd. Weghalen van kadavers in geteisterde gebieden DEN HAAG. De veterinair hoofdinspecteur van de Volksgezond heid maakt bekend, dat men zich in de geteisterde gebieden voor het weghalen van cadavers van dieren, welke per vrachtauto bereikbaar zijn. kan wenden tot de volgende destructiebedrijven: I. „Gekro" te Overschie, tel. K 1800 84520: 2. „Brabantse Destructor" te Son, tel. K 4909—235: 3. „Destructiebedrij-i Doi'drecht", ML K 1850—4288.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3