In de monsterlijke wereld van het water hebben velen geen tranen meer Regering genoodzaakt zendtijd te vorderen Koningin vloog over geteisterd gebied Goed werk van radio-amatenrs Géén carnaval in Februari Giften stromen binnen bij Nationaal Rampenfonds STWJSBH l ftïHStó Omvang van Britse ramp nog niet te overzien Maximumprijs voor aardappels Redding soms tegen wil en dank Vliegers verhinderd hulp aan de hongerenden te verlenen Onbegrip in hoogste regionen vergroot omvang van ramp Nog geen spoor van vermiste trawler Gemeenten adopteren gemeenten Millioen uit het Zuivelfonds Dinsdag 3 Februari 1953 3 WOENSDRECHT. Op de weg van Halsteren naar Tho- len, een paar honderd meter van de plek, waar het wegdek in een bruingrauwe, monster lijke watervlakte verdwijnt, heb ik vanmiddag een vrouw achter een wegrijdende mili taire truck zien hollen. Een vrouw op het dieptepunt van een allesoverheersend verdriet. Achter op die wagen, op een de brandweer haar commandant, de en ook door mensen individueel gemeente-architect v. d Berg. In wordt gedaan, kan men enigszins het loeiende water trok hij de duis- benaderen met hc-t woord plicht En tere polder in. Op een gegevc-n I dan in een zeer ruime betekenis, ogenblik werd het water te sterk. Op die straatweg van Halsteren Als een keten. acht. negen man. naar Tholen staan vanmiddag een hand in hand. trok de brandweer wachtmeester van de Rijkspolitie na verschillende mensen gered te met de brandweer en wat jonge hebben, terug naar de dijk. V!ak soldaten. Van tijd tot tijd kwam voor die dijk moest een sloot zijn. een roeiboot uit de woestenij op- Het was niet mogelijk, die sloot te doemen. Meestal werden dan lijken zien. maar men wist. dat hij er was. binnengebracht. Die wachtmeester Man voor man sprongen zij tot het zei dan slechls. met een ongeloof middel in het water over die sloot hjke opgewektheid en tegeliikertijd I in de diepte en in hun sprong hiel- nuchterheid: ..Mensen, nu gaan we den zij eikaars handen vast. allemaal even een eindje achteruit De commandant was de laatste. En als de brancard aan land komt. brancard lag het liik van haar Hi' sprong mis en verdween in het gaan de .«'''daten er o-n hemt staan" - J - - - - i duister. Vanmiddag had men hem j r- dochter. Het is een beeld dat j nog niet teruggevonden, nu op de avond van deze ellen-Er is een brandweerman, dige dag ergens in mijn hoofd vast zit. Dat er niet uit wil. Het verhaal is heel eenvoudig. Deze vrouw is getrouwd met een boer. Ze hebben twee dochters. Een getrouwde. Die had een kind van negen maanden. De andere, een meisje van een jaar of twintig was ongetrouwd. Toen het water Zon dag in de Theodorapolrier tussen het dorp Tholen en Halsteren kwam. wilden de dochters met het kind weg. Ze vluchtten. Vader en moe der. gehecht aan het bezit van de boerderij, bleven. Ze werden van daag door de brandweer van Hal sferen met een roeiboot van zolder gehaald. De dochters werden op hun vlucht door het water over vallen. De jongste is vanmiddag ge vonden. Die vrouw had nog tranen voor haar verdriet Er zijn zovelen hier. die over dat punt al lang heen zijn. die men wezenloos aan land brengt, die te ver heen zijn. dan dat zij het besef, dat ze alles heb ben verloren, kunnen bevatten. De brandweer van Halsteren trok vanmiddag telkens met bootjes de polder in. om ergens uit het prik keldraad of tegen een stuk dijk een lijk te vinden van hen. voor wie het water te snel Deze weinige rustige worden ver tolkten een wereld van piëteit en be- zijn i grip tegenover dit enkele feit, het naam is Huiskes Hii redde drie 'aan land brengen van een dode mensen, sloeg toen zelf uit de roei boot. Men kreeg hem binnenboord. Hij leeft nog. Hij ligt in het zieken huis te Bergen op Zoom. in doods gevaar. Iemand zal nu wel het woord „held" laten vallen. Het is zo'n verschrikkelijk groot woord en het heefj; hier, te midden van deze chaos aan de rand van de wereld, van waar ik u dit schrijf, zo'n hol le klank Afschuwelijke feiten rol len iedere minuut in zo angstwek kende vaart op ons. kleine mensen aan, dat begrippen als bewondering of held hier niet meer op hun plaats zijn. Wat hier door groepen uit een chaotische ellende, die de verre watervlakte aan de blik ont trok. Deze doodgewone stevige wachtmeester vond op dit ogenblik het juiste gebaar en de juiste hou ding. Op de achtergrond van dit toneel tekenen zich op enkele kilometers de torens van Tholen af. Tholen zelf is droog. Oud-Vossemeer ook. Wat daar achter gebeurt, is onbe kend. Daar achter is water. En nog verder daar achter is Schou wen en Duivcland. het land, waarvan niemand iets weet. Vergunning voor overwerk is algemeen DEN HAAG. Het minis- terie van Sociale Zaken en Volksgezondheid maakt in ver band met de nationale ramp het volgende bekend: Ingevolge de Arbeidswet 1919 is voor arbeiders van 16 jaar en ouder vergunning ver leend om in ondernemingen, waarin werkzaamheden wor den verricht ter voorziening in de behoeften der getroffen ge bieden eventuele steunacties hieronder begrepen langer te werken en wel tot het maxi mum aantal uren, dat krach tens de Arbeidswet bij vergun ning kan worden toegestaan. Deze algemene vergunning geldt tot en met Zaterdag 14 Februari. (Van een onzer redacteuren) Er is een sinds gisteren een le lijke wanklank opgetreden in ove rigens zo voortreffelijke samenwer king tussen de radio omroepvereni- Sinds Zondagmorgen 5 nu, fgLng de zijde van de RVD. I Men heeft hier niets dan lof voor de medewerking die. door de I VARA, KRO en NCRV wordt ge- i boden bij het omroepen van berieh- I ten voor de noodgebieden. De AVRO echter heeft sinds gisteren verstek laten gaan. Het blijkt n.l.. dal de omroeper de zender telkens „lei I beschikking" van de RVD, als ei meldingen voor de bedreigde ge bieden komen. DEN HAAG De Koningin is hedenmorgen half tien per vliegtuig vertrokken naar de overstroomde gebieden, welke, zjj eerst van de iuclit uit in ogenschouw heeft ge nomen. Vervolgens landde Hare Majesteit op een vliegveld in Noord-Brabant, waarna zij de ga- teisterde gebieden per auto in deze provincie bezocht. Lichtschip „Goeree" is verder afgedreven Het antwoord, van Nederland aan de overval van onze oude vijand is o.a. te zien in de Riviè- ra Hal. Daar stapelen duizenden kledingstukken en pakketten met levensmiddelen zich op om dienst te doen bij de eerste hulp verlening. DEN HAAG. Het lichtschip ..Goeree" is verder afgedreven. De positie werd Maandagmiddag om In een speciale zitting van de ge- kwart over vijf bij benadering opge- meenteraad van Arnhem is beslo- i geven: 51.53.30 Noorderbreedte, ten 25.000.ter beschikking te 03.36.20 Oosterlengte, dat is vijftien stellen van het Nationaal Rampen- mijl ten Noord-Noordwesten van de saan. Zoveel mogelijk zullen fonds. oorspronkelijke positie. het Rampenfonds steunen. BREDA. Het algemeen be stuur van de Carnavalsvereniging in Breda heeft besloten de Carna valsfeesten in deze stad af te ge lasten. De Carnavalsverenigingen van Weert* Mierlo, Roermond. Sittard. Maastricht en Kerkrade in Zuid- Limburg hebben eveneens mede gedeeld alle feestelijkheden van 2 tot 7 Februari niet te doen door- Kantoren in enkele uren ingericht dankzij de medewerking van vele firma's DEN HAAG. In het statige herenhuis op de Statenlaan 81 staat sinds Zondagochtend de bel niet stil en rinkelen vrijwel constant de telefoons. Daar, op het hoofdkwartier van het Nationaal Rampenfonds, stromen van alle zijden de bijdragen binnen en worden aanbiedingen in de meest uit eenlopende vorm tot hulp van de getroffenen gedaan, een spontane re actie op de oproep tot steun van het 'rampenfonds. DEN HAAG We Jg||l |HJB| u bare rol de radio in deze dagen AVRO°voörztier "de 'heerriGr'l.G vervult, zal de luisteraars duidelijk Zlch op hPt standpunt heeft »esteld terden naar de hulpverlening aan Zierikzee, die mede door de Hil- versumse zenders en door de steeds op hun post zijnde zend-amateurs is geleid. Nadat in de loop van de dag het neerlaten van rubberboten was mislukt, hoorden wij al tamelijk vroeg in de avond op de 80 m band de eerste mededelingen over een poging, de droppings in de late avond te herhalen. Het. was een Haagse amateur, die dit bericht doorgaf aan een collega in Zierik zee, vergezeld van het verzoek lich ten of vuren te ontsteken, waarop de piloot zich zou kunnen richten. De nationale zenders herhaalden deze berichten, die Zierikzee moes ten waarschuwen, dat de vuren om tien uur dienden te branden. Op zijn beurt liet de amateur-zender in Zierikzee weten dat men dringend zendtijd via de zender wordt uitge zonden. De regering heeft zich op het standpunt gesteld dat zulks in deze noodtoestand onmogelijk is er. is er thans toe overgegaan, zendtijd voor het geven van berichten van de AVRO te vorderen. Men deelde ons bij de RVD nog mede, dat bijv. de KRO. die vandaag uitzendt, er wel in heeft toege stemd, dat een omroeper van deze omroepvereniging in de R.V.D.-stu- dio plaatsneemt, die dan de uitzen ding van berichten verzorgt. Men acht het hier onmogelijk, dat ten behoeve van het AVRO-bestuur iedere nood-melding eerst ter goed- Tor"T 1* AVRO ™,t w». gen van de op de zolder van het den getelefoneerd. ziekenhuis toevende patiënten. Sinds vanmorgen „stelt" de AVRO Schade geraamd op 15 millioen gulden, nog negenhonderd vermisten LONDEN. Het is net alsof een minder aan de voortdurende strijd tegen het water gewend land als Engeland langer tüd dan ons land nodig heeft om zich de omvang van de watersnood voor te stellen. Tot nu toe zün 289 doden geteld. Gisteren nam de ramp onmiskenbaar de eerste plaats in het nationaal bewustzijn in. 's Middags sprak Churchill in het Lager huis. Churchill zei, dat het nog niet mogelijk was de omvang der verlie zen te schatten, doch verklaarde dat het reeds duidelijk was dat de cata strofe op een nationale basis gedragen diende te worden. Churchill eindigde zijn verklaring met het Huis eraan te herinneren, dat een niet minder ernstige slag Nederland had getroffen en in ge ringere mate ook België. Aan beide landen had Engeland zijn diepe sympathie betuigd. Het evacuatiewerk concentreerde zich gisteren vooral op het dicht bevolkte eiland Canvey in dc Theemsmond, waar de eerste dij ken in de zeventiende eeuw door Hollanders zijn aangelegd en een deel der dijkwerkers als een Hol landse kolonie achterbleef. De verliezen zijn hier wel net grootste, omdat de catastrofe hier later (omstreeks middernacht) en onverwachter en met nog groter ge weld kwam dan elders. Er werden hier gisteren meer dan 130 lijken geborgen, maar het aantal vermis ten bedraagt neg tussen de 800 en 900. Men vond verdronkenen op de daken van de huizen en in de tak ken van de bomen. 12.000 mensen zijn nu geëvacueerd. Hier in de Theemsmond is over al de schade aanzienlijk. De schade aan de marine-etablissementen in Sheerness, waar de dokken vollie pen, wordt op anderhalf milliot.i pond geschat. Het eiland Sheppey Hoe zeer het Nederlandse volk met de slachtoffers meeleeft en ge troffen is door de ontzettende ge volgen van de watersnood, blijkt duidelijk uit de tot nu toe bin nengekomen gaven. Dinsdagmiddag omstreeks 17 uur was een bedrag van ruim twee millioen gulden uitgezonderd de vele stortingen per giro, die nog niet binnen zijn ontvangen, terwijl daarnaast duizenden en nog eens duizenden kledingstukken aan de Rode Kruis post waren ingeleverd. Het is voor de eerste maal sinds zijn oprichting in 1935 dat het Na tionaal Rampenfonds, dat een over koepelende organisatie is van het Nederlandse Rode Kruis, de Ko ninklijke Nationale Bond voor Red dingswezen en EHBO het „Oranje Kruis", het Nederlandse Rooms Ka- Kleine gemeenten geven zeer veel DEN HAAG. In de kleinste ge meenten blijken soms de grootste bedragen te worden ingezameld. Blankenham (Overijsel), dat 532 in woners telt, heeft f 5.519 opgebracht, dus ruim tien gulden per in woner, of 46gulden per gezin. Utingeradeel (Fr.) met 5.200 inwo ners. zamelde f 37/100 in, f 7,20 per inwoner. Kuinre. dat 930 inwoners heeft, bracht 15 gulden per gezin op In Sassenheim is door de bloembol - lenbedrijven f 53.000 bijeengebracht. Aalsmeer heeft f 54.364 opgeleverd. Pensioenraad vraagt om evacuatie-adressen DEN HAAG. De pensioenraad brengt, met het oog op de pensioen betaling van medio Februari, ter kennis van degenen, die een pen sioen genieten van het algemeen burgerlijk pensioenfonds en die ten gevolge van de watersnood naar el ders zijn overgebracht, dat z j hun evacuatie-adres en zo mogelijk hun registratienummer ten spoe digste moeten meedelen aan de Pensioenraad, Benoordenhoutseweg 46, 's Gravenhage. Het vege lijj gered is geïsoleerd en dat stuk van Kent dat nog altijd het eiland Thanet heet, omdat het in de Romeinse tijd een eiland was, is opnieuw eer. eiland. Alle exportvergunningen zijn ingetrokken DEN HAAG. De regering heeft alle exportvergunningen voor aard appelen ingetrokken en maximum prijzen voor aardaDpclen vastge steld voor de gehele markt. I l°ch nog leven 'c bespeuren valt. De maatregel was het directe ge- Er za* een °ude vrouw in een huis- (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH Rond Ril- land-Bath varen militairen met kleine vletten, op zoek naar bewo ners van de ondergelopen boerde rijen en huizen in de polders. Velen zien reikhalzend uit naar hun red ders en stappen maar al te graag in de bootjes met achterlating van alles. Zij redden het vege lijf en dat is hun voldoende. Maar er zijn ook anderen. Vaak varen soldaten langs huizen, die ze verlaten achten Tot ze plotseling tot de ontdekking komen, dat er volg van de overstromingen waar bij een belangrijk deel van de aard- appelverbouwende gebieden onder water is komen te staan. Ofschoon men verwacht, dat de gevolgen ook merkbaar zullen zijn bij de export van uien en suiker, neemt men niet aan. dat. het bin nenlandse verbruik van beide pro ducten zal worden beïnvloed. Weinig wind Weersverwachting, geldig van Dinsdag avond tot Woensdag avond: Zwaar bewolkt met later verspreide op klaringen. Overwe gend droog weer. Ma tige tot zwakke wind in hoofdzaak tussen Noord-Oost en Noord. Temperaturen even boven het vriespunt maar vannacht en morgenochtend plaat selijk lichte vorst. 4 Febr., zon op 8.!6 uur: onder 17 33 uur: maan op 23.58 uu; on der 9.35 uur. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Oslo Onbew. N. 2 Stockholm Geh. bew. N O. 5 Kopenhagen Sneeuw N. 11 Londen Regen N.0.4 Amsterdam Regen N.O. 4 Brussel Geh. bew. N.O. 3 Parijs Geh. bew. N.O. 5 Bordeaux Onbew. N. 1 Nice Onbew. N.N.W. 3 Warschau Nevel N.O. 4 Berlijn Sneeuw N.N.W. 5 Frankfort Zw. bew. N'.N.O. 5 München Nevel VV. 3 Zurich Sneeuw Windstil Wenen Sneeuw W. 8 •ertelde een soldaat. Eerst borg ze zich. maar toen ze zag. dat ik haar in de gaten had. wenkte ze. dat we maar door moesten varen. Toen we toch bij de voordeur aan legden, waadde ze haastig naar de gang. deed de deur op slot en sloot de ramen. Ik heb de voordeur inge trapt en we hebben haar met ge weld de vlet in gesleept. Ze zei, dat het bij haar allemaal droog was en dal ze juist aan de schoonmaak begon. Ze wilde absoluut niet weg. Ze wilde blijven. Toen ze later op een auto zat naar Bergen op Zoom huilde ze „Ik moest alles achter laten. Ik wil naa>- hhis". Jacht „Piet Hein" zal noodhospitaalschip worden DEN HELDER. - Op koninklijk bevel wordt het koninklijke jacht „Piet Hein" op de rijkswerf te Den Helder met man en macht vaarklaar gemaakt. Vandaag vertrekt het schip naar Amsterdam, waar het snel tot noodhospitaalschip zal worden inge richt. Zo spoedig mogelijk zal dit drijvende koninklijke hospitaal naar de rampgebieden vertrekken. ONTSTELLENDE ERVARING IN WOENSDRECHT: een onzer verslaggevers) Want u moet nog meer weten: van morgen vroeg is de helicoptère van de vliegbasis Woensdrecht weer op gestegen. Aan boord een militaire arts voor Oude Tonge, omdat de dokter, die daar tegen dood en el lende vecht op die 300 meter lange strook land. in elkaar gezakt is door olledige uitputting. In die heli- I coptère pakte men vijftig flest melk voor de kinderen op Oude WOENSDRECHT. Op het vliegveld Woensdrecht zit om half v officier van de luchtstrijdkrachten te telefoneren. Hjj was daar al uren mee Tonge, die schreeuwen om melk. bezig: telkens als hij de telefoon even neerlegde, vroeg hjj onmiddellijk Ook voor dit vervoer ontbrak ieder weer een nieuw nummer in het Westen van ons land aan. Hij «prak lang- maar doen het daar op zaam en zeer nadrukkelijk, ik kon woord voor woord verstaan wat hij zei: i Woensdrecht met die ene eenzame „Stuurt onmiddellijk op dit ««„blik de vier hueei.e helicopters, die V crS'Seu'tav"nSsetyke nu heeft. Nee. niet morgen. Nu. Wat? Nee. maar dan redt u waarschijn- taties mee. Er ziin hier vliegers die lijk weer enige honderden mensen, die anders vast en zeker verdrinken 1 Walcheren in 1944 hebben gezien en Nee. verdomme, ik overdrijf niet'.'" Dat gesprek is kenmerkend. Aan de dit is erger zeggen ze. Du is erger andere kant is men niet onwelwillend, maar er is een zeer van onbegrip. omdat de mensen toen nog eniger waar men zich hier, waar men de feiten met eigen ogen heeft gezien, de ®06e»JKheid_ hadden tc haren van uit het hoofd irekt v luchten. De mensen zijn nu volko- haren van uit het hoofd trekt. men verrast door het water. Een officier heeft mij gisteravond het volgende verteld: Op een ander (stemming te vliegveld in West-Brabant hebben j:~ gisteren twintig kleine lestoestellen werkeloos in de hangars gestaan. De instructeurs, die deze toestellen voortreffelijk kunnen besturen, heb ben de dag gedood met kaarten en het gooien van kleine pijltjes in de muur van de officiersmess. Die men sen willen maar al te graag, maar het bevel om op te stijgen ontbreekt. Op datzelfde vliegveld liggen hon derden zogenaamde mobilisatieranl- soenen. pakketten met voedsel, waar men op niet meer dan honderd km afstand op Schouwen en Duiveland. Goeree en Overflakkee. Tholen en West-Brabant om schreeuwt. De commandant van de vliegbasis heeft eenvoudig gesmeekt om toestem ming met die twintig toestellen op te stijgen en de pakketten uit te werpen, hij kreeg de toestemming niet. Waarom niet? Iemand, die in mi litaire rang boven deze comman dant staat, durft het niet aan, de verantwoording te nemen de toe- ling te verlenen, omdat iemand ■eer boven hem saat, dat ook niet durft. En deze mensen begrij pen niet. dat hun angst voor ver antwoording de oorzaak is van een ontstellend begrip voor dc situatie hier. Zij begrijpen niet. dat hun aarzelen de dood van honderden tengevolge kan hebben, ja erger zeer waarschijnlijk heeft gehad. Ik heb deze feiten van vier zij den gehoord. Ik hoorde het uit de monden van hogere vliegerofficieren ik heb dit vernaai links en rechts nagevraagd en ik kreeg overal het zelfde antwoord: „Dit verhaal is helaas waar. maar publiceert u het niet" Ik heb dit ook gevraagd aan de commandant van die vliegbasis in Brabant en hij heeft mij geen antwoord op mijn vraag gegeven. Hij vroeg uitsluitend: publiceert u dit niet, wij krijgen er last mee." Ik breek die belofte. Omdat het noodzakelijk is dat er aan alle on begrip onmiddellijk een einde komt. Onbegrip, dat toch blijkbaar schijnt te handelen in en rondom Den Haag. (Van onze correspondent) HAARLEM. Over het lot van dc stoomtrawler IJm. 60 Cathariea Duyvis, die sinds Zondagmiddag met 16 opvarende» wordt vermist, is nog steeds niets definitiefs be kend. Een vliegtuig van de Marine Luchtvaartdienst te Valkenburg heeft Maandagmiddag het hele zee gebied tussen Scheveningen en Ter schelling afgezocht, zonder resul taat. De familie van de zestienkop pige bemanning is op de hoogte ge bracht van de grote ongerustheid, die over het lot van de DuyviS bestaat. tholieke Huisvestingscomité en de „Algemeen Verenigde commissie tot leniging van rampen door waters nood m Nederland" op een derge lijke wijze in actie is gekomen. „Al liep de zaak tijdens de eerste uren op Zondag nog wat stroef", vertelde drs H. Jonker, „later op de dag kwam de machine hoe lan ger hoe beter op gang en thans loopt alles prima. Iets. wat uiter aard niet tot stand zou zijn ge bracht, indien we daarbij met de grootst mogelijke medewerking had den verkregen. Dank zij de ons van alle kanten spontaan aangeboden kantoormeubelen. schrijfmachines, drukwerken, administratiesystemen en alle dingen, die op een goed functionnerend kantoor nu eenmaal onontbeerlijk zijn", vervolgde de heer Jonker, „konden de veie vrij willigers Zondagmiddag reeds volop aan de slag." En dat was nodig, want nauwe lijks was het beroep van het fonds bestuur op het Nederlandse volk om, waar maar enigszins mogelijk was en op wat voor manier dan ook. steun aan de getrofenen te verlenen, de deur uit, of van alle delen uit het vaderland kwamen de gaven en giften in een ononderbro ken stroom binnen. DEN HAAG. Verscheide ne gemeenten, die gespaard zijn gebleven voor de waters nood, hebben gemeenten in de getroffen gebieden geadop teerd: Urk adopteert Stellendam; Peize (Dr.) adopteert Abben- broek; Soest adopteert Nieuw en St* Joostland (Walcheren); Oosterhout (N.B.) adopteert Walcheren; Zaandam adopteert Ritthem; Maarn adopteert Renesse; Almelo adopteert Zierikzee; Nieuw Leusen adopteert Cadzand; Vriezeveen adopteert Vrou wenpolder (Walcheren) Arnhem adopteert Vlissin- gen, Roosendaal en Hoede- kenskerke. DEN HAAG. De voorzitter van de Sticht-.ng vqot de Landbouw, de heer H. D. Louwes. heeft Maandag middag voor de Hilversumse zender meegedeeld dat in overleg met de Koninklijke Nederlandse Zuivel- bond zal worden voorgesteld uit de middelen van het Zuivelfonds III, dat geld van de boeren is. een be drag van één millioen gulden in het Rampenfonds te storten tot leniging van de eerste nood. Voor het verder te verrichten werk zal daarna nog een beroep worden ge daan zowel op personen als organi saties. Stroom van goederen' naar het Rode Kruis DEN HAAG. De zendingen kle- ding en andere materiële goederen komen in zo grote getale bij dc in tendance van het Nederlandse Rode Kruis binnen, dat de Houtrusthallen in Den Haag als opslagplaats in ge bruik genomen, niet voldoende ruim te bieden. Nu zijn de koninklijke stallen evenals het Scheveningse circusgebouw en een deel van de remise van de HTM aan de Fruitweg. in gebruik genomen. Het hoofdbestuur van het Rode Kruis deelt mede. dat geen enkele zending kleding, goederen enz. meer aan de Ahoyhallen bezorgd kan worden, hetzij per trein, vrachtauto of welk vervoermiddel ook. Alles wat ingezameld is, dient te worden gezonden naar de intendance van het Nederiandsche Roode Kruis. Fluwelenburgwal 19, 's-Gravenhage.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2