Donderdag en Vrijdag start goederen-inzameling Over liquidatie-voorstel kon niet gestemd worden Geen collectes e.d. op eigen initiatief! "S Mededeling Markthal stond vol met gas oproepen e.d. Vandaag komen 600 evacué's Het V.S.O. Grand komt in 7 hédtre het Scapino-ballet trad voor de schooljeugd op Men zal opnieuw contact op nemen met A.B.v.L.O. Een uur loon afstaan Donderdag Jicht wedstrijd op „Birkhoven" DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 PAGINA 7 Nodig zijn: dekens, lakens, jassen etc. Amersfoort Reeds f12.000 aan giften De penningmeester van het comité Amersfoort, mr A. L. W. v. Heel. deelt ons mede. dat buiten de collecte, aan giften is ontvangen ƒ12.000. Onder deze giften was een be drag van een concierge, dat hy ontvangen had van koffie geld tijdens een vergadering. De burgemeester van Amersfoort, de heer H. Molendijk, deelde ons vanmiddag mede, dat momenteel 6000 plaatsen in onze stad beschik baar z\jn gesteld voor evacué'* uil de getroffen gebieden. Aangezien men 700 evacué's venvacht, is men dus ruimschoots voorzien en Is de actie voor evacuatie-ruimte stop gezet. Hedenavond om zeven uur ko men do evacué's in Amersfoort. De te. imstige pleegouders worden verzocht thuis rustig af te wach ten; er wordt voor gezorgd, dat de gasten aan de betreffende adressen gebracht worden. Vergadering Ned. Chr. Reisver. uitgesteld Tn verband met de wijdingsdienst in de St. Joriskerk is de vergadering van de Ned. Chr. Reisver. verzet naar Woensdag 11 Februari. Benoeming Tot onderwijzeres aan de Chr. kleuterschool is benoemd, onze stad genote mej. G. Slagt. Wielrijder tegen spoorboom Gisteren wilde een wielrijder een spoorwegovergang passeren, terwijl rie bomen reeds in dalende richting waren. De wielrijder werd in het gezicht geraakt, waarbij zijn neus werd gewond en zijn bril vernield. Staatsloterij De recognitiedienst deelt mede. aat in de officiële trekkingslijst van de Staatsloterij een fout voorkomt. Een prijs van 200.is niet geval len op nr 1293. doch op nr 1273. 'n Goede raad Het publiek wordt verzocht om de goederen, welke het beschikbaar wil stellen voor de getroffen gebie den, te voorzien van een briefje met vermelding van de maten. Dit om dé distribuitie der goederen niet te belemmeren. Bridgedrive De bridgeclub „Abconi" organi seert a.s. Vrijdagavond 8 uur, een bridgedrive in de cantine van de Erdal-fabriek. De opbrengst komt geheel ten goede aan de slachtoffers van de geteisterde gebieden. Vannacht roken enige surveille rende agenten in de Breestraat een gaslucht. Zij ontdekte, dat deze uit de Markthal kwam. Onmiddellijk namen zij maatregelen, gingen de hal binnen, waar zij zes mannen in de kleedkamer achter het toneel aantroffen, die aanwezig waren voor het geval de evacué's uit het geteisterde gebied zouden komen. Deze hadden niets bemerkt. Men had de kleine gaskachels in de vooravond in de hal ontstoken, om deze te verwarmen. Nu heeft men waarschijnlijk op de gasfabriek de druk verminderd of iets dergelijks, doch het gevolg was. dat de gas kachels uitgingen. Later toen de druk weer normaal was, ontsnapte het gas. Een pluim op de politiepet van de agenten, die dit ontdekten, waardoor een groot ongeluk voor komen werd. Dc wereldreis van Jimmy Brown Overweg bjj Hoevelaken krijgt knipperlichten De Toeristenbond A.N.W.B. heeft vele klachten ontvangen over het feit. dat de neergelaten bomen van de overweg bij Hoevelaken, in de rijksweg AmersfoortZwolle slecht zichtbaar zijn. De Bond heeft zich hierover ge wend tot de Nederlandse Spoorwe gen en vernomen, dat dc overweg dit jaar van rode knipperlichten zal worden voorzien. Bovendien zal worden nagegaan in hoeverre de verlichting van de overweg kan worden gemoderniseerd. Namens het werkcomité voor de getroffen gebieden wordt de bevolking van Amersfoort met klem gewezen op 't volgende: A. Ondanks het feit, dat gisteren is bekend gemaakt, dat de inzamelingen van goederen voor het stadje Middelharnis op een nader te bepalen datum zullen volgen, zijn gisteren en vandaag reeds vele particulieren min of meer op eigen houtje aan het inzamelen gegaan. Dit leidt hoe goed bedoeld ook niet tot de gewenste resultaten. Er ontstaan daardoor alleen maar stagnaties, misverstanden en andere ongewenste moeilijkheden. De goederen, welke gisteren reeds werden in gezameld, zijn al verzonden naar Bergen op Zoom. Men wach- te met het afstaan van goederen echter tot Donderdag en Vrijdag. Dan zal de officiële ophaaldienst van goederen voor het zwaar getroffen, door Amersfoort geadopteerde Middel harnis, met man en macht zijn ronde door de stad doen. De politie zal er streng op toezien, dat geen inzamelingen op i ^0 plclcltSlD^ VS O eigen initiatief worden gehouden. De officiële inzamelaars - moeten in het bezit zijn van een bewijs, dat is afgestempeld door de commissaris van politie alhier! In de eerste plaats zijn nodig: bedden, matrassen, dekens, lakens, slopen, onder goed, jassen en mantels. Men geve met milde hand en be denke daarbij, dat alleen nieuwe of zo goed als nieuwe goe deren dienst kunnen doen. Ook de straat- en huis-aan-huis* collecte, voor het inzamelen van gelden voor de noodlijdende gebieden, wordt in Uw belangstelling aanbevolen. De nood stijgt nog steeds! B. Waarschijnlijk zullen alle be woners van het door liet water be dreigde eiland Goeree-Overflakkec worden geëvacueerd. Een groot deel dezer getroffenen zal worden ge huisvest in de provincie Utrecht. Amersfoort zal in eerste instantie 600 mensen opnemen. Deze evacué's komen in de loop van de namiddag of vannacht in onze stad aan. Zy zullen in dc Markthal worden ont vangen en van daar uit over Amers- foortse gezinnen worden verdeeld. Zij komen zoveel mogelijk bij men sen van dezelfde geloofsovertuiging en dergelijke. In de afgelopen nacht waren reeds 2300 plaatsen voor evacué's beschik- I baar. Aangezien verwacht kan wor den, dat nog meer getroffenen uit Goerec-Overflakkee naar onze stad zullen worden gebracht, doet het werkcomité een beroep op alle Amersfoortcrs, om ruimte voor deze mensen beschikbaar te stellen. Alle opgaven riclite men tot telefoon no. 54 51. Degenen, die evacué's in huis krijgen, worden er op gewezen, deze mensen, die al zoveel ontberingen hebben doorstaan, wasgelegenheid te bieden en hen dan dadelyk naar bed te laten gaan. Dc evacué's. die in de loop van de dag in dc Markt hal arriveren, moet men niet op eigen initiatief mee naar huis ne- Jimmy Brown had zijn stam genoten nu wel toegeroepen, dat de overwinning hün was, maar dat had hij meer gedaan om de moed er wat in le houden, want hij begreep zelf heel best, dat dit niet eerder het ge val zou zijn, voordat hij met Grauw Grauw definitief zou hebben afge rekend en zover was het nog lang niet. Grauw Grauw zelf had ook niet stil gezeten. Hij had twee zijner Bierbier Bavianen bevrijd en dat had de nodige ontsteltenis onder de Roekiraki's gezaaid. Jimmy had dat gauw genoeg bemerkt. „Volhouden men. Het is n.l. van groot belang, dat eerst de administratie in orde xvordt gemaakt, opdat bekend is, hoeveel en welke evacué's in Amers foort aanwezig zyn! Met nadruk wordt men er op at tent gemaakt, dat alle evacué's met auto's naar de voor hen aangewezen adressen zullen worden vervoerd. Men behoeft dus niet naar de Markthal te komen, om de mensen af te halen! Van alle zijden bereiken ons blad verzoeken tot het plaatsen van oproepen tot hulpverlening, georganiseerd door tal van particuliere in stellingen etc.Wy prijzen deze initiatieven ten zeerste, maar wijzen betrokkenen er op. dat zij beter doen zich in verbin ding te stellen met de bevoeg de autoriteiten, die de hulp verlening ïn onze stad cen traal leiden. Wy zullen deze particuliere oproepen dan ook niet plaat sen. Evenmin kunnen wij overgaan tot het publiceren van de verantwoordingen van allerlei in verenigingsverband e. d. gehouden collectes. Voor wie financiële steun wil ver lenen. geldt: Nat. Rampen fonds, giro 9575. Opgaven van verenigings uitvoeringen e,d. ten bate van het Nat. Rampenfonds zullen wèl worden opgeno men. makkers!" schreeuwde hij. „Weest niet bevreesd voor die blaaskaak!" Zien jullie wel; dat hij niet kan toveren! Anders zou hij van ons allemaal wel een troep blaffende honden gemaakt hebben. Maar dat kan hij niet. Hij kan alleen maar schreeuwen". ..Jij kan ook alleen maar schreeuwen, landverrader", gilde Grauw Grauw buiten zich zelf van woede. „Jij staat daar veilig op de muur en je laat je volk door mijn Bavianen aan stukken rijten. Kom eens hier lafaard, als je de moed kunt opbrengen!" Jimmy begreep. dat dit zeer gevaarlijke taal was. Als Grauw Grauw de Roekiraki's zou kunnen doen geloven, dat hij niet van de muur durfde te komen, zou den zij misschien niet verder willen vechten. Hij zette zijn handen aan de mond en schreeuwde: „Dapper volk der Roekiraki's. gij hebt de uitdaging van deze snoever ge hoord. Ik zal komen! Ik zal hem neerslaan als een laffe moeraskik ker. Vecht door en bespring hem van alle kanten. Ik kom! Woewoe- soeki komt!" Met de pianist Shura Cherkassky Het Utr. Sted. Orchest geeft Don derdag 5 dezer een ..Beethoven-con cert" in het Grand Théatre. onder leiding van zyn dirigent Paul Hup- perts. Medewerking wordt verleend door de pianist Shura Cherkassky. Het programma wordt ingeleid mei de Ouverture tot Goethe's treur spel „Egmont", op. 84 (1809). een groots werk. van klassieke eenvoud. Er is over dit stuk en zyn inhoud heel wat gefilosofeerd. Sommigen zagen het als een beschrijving van do persoonlijke belevenissen en de dood van de hoofdpersoon en ande ren waren van mening, dat het een veel wy'dere strekking heeft. Wasïelewsky zegt hieromtrent in zijn Beethovenbiografie, dat het zwaartepunt berust in de voorstel ling van een geknecht, om vrijheid strijdend Volk: Het despotische op treden van Alva: het leed van de onder de tyrannie gebukte Neder landers; de "dreigende verzetsuitin- gen en. ten slotte, de bevrijding, door een stralende en zegevierende klan kenjubel weergegeven. Met enige goede wil is dat alles inderdaad uit de muziek op te maken. Vervolgens wordt de 8e Sympho- nie in F. gr. t.. op. 93 ten gehore gebracht. Beethoven schreef dit werk in 1814. kort'na de beëindiging van de 7de. gedurende een verblijf A. B. v. L. O. - Amersfoortse Sportstichting Kinderen waren enthousiast De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en de Amersfoortse Ge meenschap organiseren dit seizoen een aantal voorstellngen voor leer lingen van lagere en middelbare scholen. De eerste hiervan vond vanmor gen plaats in ..Amlcitia" en werd gegeven door de bekende „Scapi- iir»"-hnlletfrnen n 1 v Hans Snoek. thans werkelijk te zien. was meer dan ze hadden durven venvachten. En ze staken hun lof en hun afkeer niet onder stoelen ol' banken. Zo nu en dan moest de verteller even wachten om de reacties van zijn publiek plaats te geven. Morgen wordt een voorstelling gegeven voor de scholen voor voortgezet ondenvys, uiteraax-d met een ander programma. Een drietal balletten, n.l. ..Don Quichotte", „Du herderin en de schoorsteenveger" no"-balletgroep o.l.v. Hans Snoek, en ..Harlequinade", wordt, dan ge- Het programma was afgestemd bracht, aangevuld met volksdansen het jeugdig auditorium, dat uit verschillende landen. op het werd gevormd door de leerlingen van een drietal lagei'e scholen. Als eerste nummer bracht de balletgroep „De Sneeuwpop", naar een scenario van A. Viruly. Met ogen gx-oot van verbazing keken, vooral de kleineren naar de dan sende figuren op het podium in de steeds wisselende kleur- en licht effecten. Met het tweede nummer „Er was eenseen aantal ge danste 'sprookjes, als Hans en Grietje, Roodkapje, Doornroosje enz. waren de kleine toeschomvci-s meer vertrouwd. De zo bekende personen uit deze vertellingen Burgerlijke Stand Amersfoort, 2e Febr. Geboren: Jan Pieter, v. J. v. Ouw'crkork cn G. C. Beerendonk; Louise Wilhclmi- na Johanna, d v. J. H. Engels en M. P. Sijbers; Petrus Maria. z. v. C. R. van Valkenhoef en V. M. Schwitz- ner: Hendrika Gerarda, d. v. G. J. v Ingen en J. M Boekhout; Guiöo Jurriaan. z. v. J. D. v. Oenen cn L. Meijer: Albertus Christiaan Johan nes. z. v. J. Meijer cn G. Jonker. Overleden: Willem dc Ridder. 75 j„ geh. met R. v. Brakel; Roelof Schuiten. 60 j., geh. met C. P. Boens- ma; Tohanna Maria Kothman, 81 j., geh. met M. Kaptein; Cotharina Ma ria van Hees, 68 j-, geh. met J. H.w. Zoals bekend, werd 12 November vorige jaar onder praesidiunx van drs \V. van Zijll door de besturen van de Amersfoortse Sportstichting en do A.B. v. L.O. een gecombineerde vergadering belegd, vvaarby In principe overeen gekomen werd tot de formulering van voorstellen te geraken, waardoor de ontbinding van beide organisaties mogelijk zoxi worden, alsook de inrichting van een nieuw lichaam. In gevolge deze besluiten had gisteravond van de zijde van de Sportstichting in het ge- Wbuw van de PhoenixbrouwerjJ een buitengewone algemene ledenver gadering plaats, waarbij door het bestuur voorlichting werd gegeven over bovengenoemde bespreking, terwijl er voor de bestuursleden van de aangesloten vereiiigingeu tevens gelegenheid bestond, om aan alle in deze kring levende opvattingen en ideeën uiting te geven. De A.B. v. L.O. lmd reeds een dergelijke vergadering gehouden. De heer Van Zwol gaf een uiteenzetting Uitvoerig en gedocumenteerd is de voorzitter, de heer C. van Zwol, hierbij tevens ingegaan op hetgeen er op de vergadering van de A.B.v.L.O. t.o.v. de Stichting te ber de gebracht: werd. Spreker gaf een schets van de genes:- van de moeilijkheden, welke z.i. vooral voortsproten uit het. feit, dat de bond vervormd was tot een sportorganisatie Na wederzijds con tact was men destijds tot een zeke re afbakening gekomen: de Stich ting kreeg volledige vrijheid met betrekking tot de wedstrijdsport en TrynPf «sfflt ts? Oorlogsbeeld uit Indo-China, waar de Fransen de grootste moeite hebben om zich te handhaven tegen de aanvallen van de Viet- minh-troepen. het commerciële element, terwijl de A.B.v.L.O. zich zou toeleggen op spon- en spelvorming door demon- sti'aties. films, lezingen e.d. Doch opnieuw bleek in Maart 1950 een gecombineerde vergadering nodig, om orde op zaken te stellen. In af wijking van de eigenlijke taakver deling werd overeengekomen, dat .de Bond de A'foortse gymnastiek- en athletiekkampioenschappen zou blijven organiseren, doch geen ver dere uitbreiding aan haar sportor- ganisatorisch werk zou geven. Heeft de A.B.v.L.O. zich nu aan ze afbakening gehouden? Deze vraag moest, volgens de heer Van Zwol met een caiegoiisch ..Neen" beantwoord worden. In 1951 zette de Bond een volleybaltournooi en een volleybalcompetitie op, terwijl ook dc planlsoenestafelte en in 1952 de plantsoenenloop onder zyn lei ding stonden. Wat volleybal betreft, valt dit te billijken, hier kan ge- sproken worden van de introductie van een nieuwe spelvorm. Gaat men zich echter bij de alhletiekevene- menten beroepen op traditie dan wordt alle afbakening zinloos, aldus spreker. Ook de critiek van de Bond op het Festival, waarin toch veertien wedstrijdsporten gepro jecteerd waren, wees de heer Var Zwol van de hand. Evenzo de op merkingen naar aanleiding van liet tournooi van de Handbalvereniging „Amersfoort", waarbij de Stichting slechts de helpende hand bood- NEUTRALE LEIDING Een nieuwe vergadering op de „Pretzolder" van de Phoenix mis lukte door de beledigende uitlatin gen van oen bestuurslid van de Bond aan het adres van de voorzit ter der Stichting. Na deze misluk king deed de Stichting het voorstel tot een bijéénkomst onder neutrale leiding, een leiding, die met goed vinden van de voorzitter van de A.B.v.L.O. gegeven zou worden door drs. W. van Zyll. Later bleek de Bondsvoox-zitter zich te snel gebon den hebben; er rezen nè zijn toe zegging bedenkingen tegen de be middelaar. Nadat; de A.B.v.L.O. ovenwei nog een vol uur afzonder lijk met deze objectieve voorzitter had geconfereerd, accepteerde ook de bond het derde voorstel n.l.'de liquidatie van beide organisaties en de stichting van een nieuw lichaam. Tot zyn grote verbazing heeft spr. echter moeten ervaren, dat de voor zitter van de A.B.v.L.O., de heer De Feber, op de laatste vergadering van (leze bond op 19 Dec. j.l. tegen zijn toezeggingen heeft gewaarschuwd op grond van het feit, dat de Sport stichting een gevaar zou betekenen )or dc kleine verenigingen. Spr. ging dan gedetailleerd na wat de Stichting voor bijstand bood aan de kleinere verenigingen. Hij memoreerde de prima verzox'gings- dienst bij de Vierdaagse en het door de Stichting gedragen financiële risico van de Tweedaagse; wees op de summiere vergoeding voor het gebruik van 't bosbad bij de Natio nale Veldloopkampioenschappen, de hulp aan het zaalhandbal en het microkorfbal, terwijl o.a. nog het snelle ingrijpen in de terreinmoei lijkheden van C.J.V.V. en De Post hoorn alsook het unieke tarief van de Sportkeux-ingscommissie de re vue passeerden. Dit alles niet uit commerciële, doch uit culturele overwegingen. in verschillende badplaatsen, waar hij herstel van zyn gezondheid hoop te te verkrijgen. Het publiek gaf de voorkeur aan de 7de. hetgeen Beet hoven, die de achtste „viel besser" vond. zeer ontstemde. Het begin pakt al dadelijk door levendigheid en overmoed. Het werk heeft een schertsend, jolig karakter, wat vooral in het tweede deel tot uiting -komt. Dit werd dan ook geen adagio, maar een allegretto. Het was oorspronkelijk bestemd voor een humoristische Canon van zangstem men. op Maelzel. de uitvinder van de Metronoom, in een vrolijk ogen blik geschreven. Vooral de bassen hebben hier deel aan het grappige effect. Het derde deel is een kostelijk uit gebeelde ouderwetse menuet, in welks trio twee hoorns en een klari net een heerlyk-melodleuze frase zingen, omspeeld door de violoncel en met bassen en fagotten als kluch tige bemoeials. Groots is het slotdeel, als samen vatting van de geest van het ganse werk. blakend van gezonde, vrolijke levenslust en dai-telheid. nu en dan onderbroken door gedeelten van innige contrasten. Als slot van het concert komt het 5de pianoconcert in Es gr. t. op. 73. dat in 1S09 tot stand kwam en in 1812 in Weenen werd uitgevoerd door Carl Czernv. omdat Beethoven toen niet meer als pianist optrad. Het werk wordt wel „Klavier- symphonie" genoemd, omdat de ca dens nauw verweven is met de orkestparty, hetgeen bij de vier vo rige piano-concex-ten niet het geval is en voordien ook niet gebruikelijk was. Men achtte het. in de woelige tijd van zijn ontstaan, te behoren tot de z.g.n. „Militarkonzerts". in verband met de levendige rhythmen en de heroïsche thematiek. L. S. S. V oorrangsregels op de film Niet alle weggebxnikers en dat zjjn wielrijders zowel als auto- mobilisten zijn volkomen op de hoogte van de voorrangsregels, welke voor het verkeer gelden. De Vereniging voor Veilig Ver keer heeft nu de beschikking over een filmpje, dat op zeer suggestie ve wyze deze voorrangsregels uit beeldt, de diverse situaties op knxispxmten van voorrangswegen met secundaire of tertiaire wegen en kx-uispunten van twee der laatstgenoemde wegen of van die met niet verharde wegen, te zien geeft. Gisteravond yerd deze film met nog enige andere, welke op het ver keer betrekking hebben, gedraaid voor de verkeersbrigade der politie. Commissai-is Goorhuis toonde zich er enthousiast over. De afd. Amersfoort stelt zich voor op één in Februari te houden propaganda-avond deze films ook voor het publiek te vertonen. De voorzitter van de afdeling bracht gaarne dank aan het hoofd van het Verhond, de heer K. J. Schummelketel en de heer Ziecke- meyer, die deze filmavond verzorg den. Spx\ concludeerde, dat men de Amersfoortse Spox-tstichting be paaldelijk niet als ondemocratische imitator kon bestempelen. Het geldt hier een democratische instelling, waarin het verenigingsleven vrij wel alle zeggingsmacht bezit. Waarom dan liquidatie? De waar de hiervan is gelegen in het feit, dat alle krachten op het gebied van de lichamelijke oefening en de sport eerst dan wex-kelyk gebundeld wor den in een orgaan, dat geen strijd Sjouwerman pleegde verzet Tot 10 dagen gevangenisstraf ver oordeelde de Utrechtse Politierechter een 33-jarige sjouwerman, wegens verzet tegen de politie. Toen de verdachte op 19 October j.l. door de sterke arm uit een café verwijderd, weigerde naar huis te vertrekken, werd hij door drie agenten gesommeerd mee naar het politiebureau te gaan. De verdach-. te. die nogal onder de invloed van sterke drank verkeerde. weigerde aan dit bevel gevolg te geven en verzette zich krachtig door trekken, rukken en schoppen. De Officier van Justitie meende, dat dergelijke mensen, die het de politie zo lastig maken hun moei lijke taak. i.e. handhaving van de openbare orde. te vervullen, streng gestraft dienen te worden. Hij eiste derhalve 3 weken gevangenisstraf Behalve de hierboven vermelde straf van 10 dagen hechtenis, kreeg de verdachte nog 14 dagen voorw. gevangenistraf wegens steunfrau- Een voorbeeld ter navolging Alle leden van het gemeenteper- soneel. van hoog tot laag. alsmede de openbare onderwijzers zullen een dag loon afstaan ten bate van de slachtoffers van de watersnood. Filmopname uit de getroffen gebieden In het filmjournaal in Grand Théatre worden van heden af de eerste filmopnamen van Polygoon over de toestand in de getroffen ge bieden vertoond. Daaruit blijkt, hoe ontstellend groot de xxood is en hoe veel leed er geleden wordt. Na de vertoning wordt een collec te gehouden, waarvan de opbrengst gaal naar het Nationaal Rampen fonds. Aanvang voetbal competitie 1953-1954 Het Bondsbestuur van de K.N. V.B. heeft bepaald, dat het seizoen 19531954 zal aanvangen op Zon dag 6 Sept. Weclstrijdprogramma 2e Paasdag Hei Bondsbestuur van de K.N- V.B. heeft besloten in verband met de achtersxand in de competitie, voor de 2e Paasdag (6 April) een volledig competitie-programma voor de le klas vast te stellen. (Advertentie) meer behoeft le leveren „met een concurrerend orgaan". Een gelukki ge .combinatie van particulier- en overheidsinitiatief, zo meende de heer Van Zwol. Na een geanimeerde discussie, waarbij het voor en tegen van de liquidatie-procedure werd afgewo gen, besloot men opnieuw contact met de A.B.v.L.O. op te nemen. Mo gelijk zou men op één avond na el kaar kunnen vergaderen, om dan bij gunstige uitslag in een gecombi neerde bijeenkomst een gezamenlij ke commissie in te stellen ter voor bereiding van nieuwe statuten. Sportverenigingen gaven f 655 Het is met de situatie van het ogenblik wel een pertinente onmo gelijkheid zich volkomen zakelijk te bepalen tot de dingen, die aan de orde zyn. Dat gold al evenzeer voor de vergadering van de Amersfoortse Sportstichting, welke gisteravond In dat knusse zaaltje van de Phoenix- brouwerij bfjeen was. Forst was er met alle aandacht geluisterd naar de radiorede van de minister-president, terwijl nog voor de eerste hamer-slag gevallen was. de heer N. Caarls een warmgestemde speech afstak, waar in hy alle sportverenigingen van onze stad opriep tot een gezamelijke hulpverlening aan de noodgebieden. „Spreekt U maar gerust de spaar pot aan. die er voor bepaalde grote verenigingsevenementen isl" „Het moet van het jaar dan maar wat minder glorieus", zo betoogde de voorzitter van de Amersf. IJsvereni ging. Hij sprak niet voor dovemans oren. Het kleine aantal bestuurs leden. dat aanwezig was, zegde te- samen spontaan 655 toe. dat de basis zal vormen van een fonds. dat. door de Sportstichting als centraal punt in deze actie zal worden be heerd. Vervolgens nam de heer Mosterd het woord, om namens de voetbal lers voor te stellen een lichtwedstrijd lussen H.V.C. en de rest van de stad te houden ten bate van hetzelfde doel. Ook deze suggestie werd on middellijk geaccepteerd. Wethouder Yan Zwol zegde alle faciliteiten toe. zodat Donderdagavond om 8 uur in Sportpark Birkhoven gespeeld kan worden. Let U wel, Donderdagavond is er beslist geen enkel lidmaatschaps- bewjjs of donatexxrskaart geldig!! Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft zich in een spoed- Vc.gauaing beraden over de eer ste hulp, die het Nederlandse be drijfsleven in al zijn geledingen zou kunnen verlenen aaxi de slachtof fers var. de nationale ramp, die ons land heeft getroffën. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid besloot een dringend be roep te doen op alle Nederlandse werkgevers en werknemers om als eerste bijdrage in de nood. die over zoveL tienduizenden is gekomen, de navolgende maatregelen ten uit voering te brengen: 1. dooi- alle werknemers zal nog deze week via hun werkgever een bijdrage worden gestort in het Na tionaal Rampenfonds ton bedrage van ten minste één uur loon of sa laris, welke bijdrage door de werk gevers met een gelijk bedrag wordt verhoogd; 2. op een bedrijfstak- of onder nemingsgewijze te regelen manier zal op korte termijn zo mogelijk door alle werknemers ten minste acht uur worden overgewerkt. Het geen daarmede verdiend wordt, zal. verhoogd met c m gelijk bedrag van de zijde van de werkgever, eveneens woren afgestaan aan het Nationaal Rampenfonds. ^OOOOOGOOOOOOOOOOOOOOGXi i1 Weersverwachting Geldig tot Woensdagavond O Weinig wind. Zwaar be- q wolkt met later verspx-eide opklaringen. Overwegend droog weer. Ma- O tige tot zwakke wind in O hoofdzaak tussen N.-O. en N. Temperatuien even boven het 8 vriespunt, maar vannacht en 8 morgenochtend plaatselijk lichte vox-st. Zon op 8.16, onder 17.33. Q Maan op 23.58, ond. 9.35. O Licht uit. 7.46. aan 18.03. g ÓOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOQC

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4