Eisenhower onthult zijn politiek program VAL DA Inderdaad deneutralisering van Formosa Agenda LEIDSCH DAGBLAD - DINSDAG 3 FEBRUARI West-Europa moet zich nauwer aaneensluiten In zijn Boodschap aan het Congres (State of the Union Message) heeft pre sident Eisenhower officieel medegedeeld, dat hij besloten heeft tot „deneu tralisering" van Formosa en aan de zevende vloot instructies in deze zin heeft gezonden. De president zeide, dat hij weldra aan het Congres zal vragen de geheime clausules van de overeenkomst van Yalta op te zeggen. De V.S. zullen de Terwezenlüking van de Europese eenheid aanmoedigen. Er was reeds voortgang gemaakt, maar de veiligheid der landen eist een nog nauwere samenwerking dan reeds thans bestaat, aldus Eisenhower. Ziin regering zou het belang van een rechtvaardige en voordelige wereld handel erkennen. Hfj verzocht het Congres de Amerikaanse invoerbepalin- gen te wijzigen en beloofde Amerikaanse kapitaalsinvesteringen in het buitenland te begunstigen, in ruil voor de levering van grondstoffen voor de Amerikaanse industrie. De president verzocht voorts aan het Congres herziening van de wet-Mc Carren, welke betrekking heeft op immigratie en naturalisatie. Deze bevat, zo zeide hij, bepaalde onrechtvaardigheden. Hij beloofde al het mogelijke te doen om de discriminatie van de negers in Washington, in de federale regeringsdiensten en in het leger op te heffen. Over de houding van de nieuwe rege ring in de koude oorlog verklaarde Eisenhower, dat de nieuwe Amerikaanse regering weet, dat de vrije wereld niet onbepaald in een toestand van spanning kan blijven, waarin zij aan de aanvaller de keuze van tijd en plaats laat. De president gaf de landen die met de Verenigde Staten zijn verbonden in de strijd tegen het communisme te kennen, dat zijn regering op grond van het Ame rikaanse program van de wederzijdse beveiliging hulp zal geven aan andere landen al naar gelang deze landen ern stig er naar streven, hun volledig aan deel m de gemeenschappelijke taak op zich te nemen. Hij verklaarde m duidelijke taal wat zijn mening over de Europese eenheid is. „Slechts een nauwer aaneengesloten economisch en politiek stelsel kan de sterk vergrote economische kracht op brengen, die vereist is om de noodza kelijke militaire paraatheid en een ta melijke hoge levensstandaard te hand haven. Over de de-neutralisering voor For mosa zeide Eisenhower in zijn boodschap tot het Congres, dat de in 1950 gegeven instructie aan de zevende vloot eigenlijk betekende, dat de Amerikaanse vloot moest optreden als een verdedigend wa pen van communistisch Ohina. „Door deze steun worden de commu nisten in staat gesteld ongestraft nog meer Amerikaanse en de met hen ver bonden soldaten in Korea te doden," al dus Eisenhower. „Daarom geef ik", aldus de Ame rikaanse president, „opdracht dat de zevende vloot niet langer gebruikt wordt voor het beschermen van com munistisch China. Deze opdracht houdt geen agressieve bedoeling van onze kant in, maar wü hebben stellig niet de plicht een volk te beschermen, dat in Korea tegen ons strijdt". De president drong er ook op aan, dat de Westeuropese landen het initiatief zullen nemen tot het scheppen van rui mere markten en een hechtere valuta om een grotere onderlinge ruil van goe deren en diensten mogelijk te maken. Wanneer de Europese landen op deze wijze te werk zouden gaan, zouden zij een „economische sfeer scheppen die ons er toe zou brengen uiterst belang rijke hulp te verlenen." De hulp, die hij in het vooruitzicht stelde, omvat in de eerste plaats de bo vengenoemde wijziging van de invoer- bepalingen en de uitbreiding van de wet op de wederkerige handelsovereenkom sten, die de president in staat stelt, ta rieven vast te stellen op basis van we derkerigheid. Verder zal de Amerikaan se regering het investeren van Ameri kaans kapitaal in het buitenland aan moedigen, gebruik makend van de mo gelijkheden overzee van voortbrenging van producten, die voor de wederzijdse verdediging noodzakelijk zijn en die met een al te grote concurrentie met de nor male vredesproductie in de Verenigde Staten zullen teweegbrengen. Ook willen de Verenigde Staten hel pen door grotere hoeveelheden grond stoffen, die de Verenigde Staten niet in voldoende hoeveelheid bezitten, van het buitenland af te nemen. De nieuwe politiek heeft, zo zeide Eisenhower tot de Europese landen, ten doel, het ontstaan van de practische een heid van de vrije wereld. „Van de oer- Hij was van oordeel, dat de Europese landen een aanzienlijke bijdrage hebben geleverd tot het behoud van de veilig heid van de vrijew ereld. „Van de oer wouden van Indo-China en Malakka tot de Noordelijke kusten van Europa hebben zij hun defensieve kracht in sterke mate vergroot. De president wees op de noodzaak van burgerlijke verdediging, omdat het vol gens hem zeker is dat de Sovjet-Unie over atoomwapenen beschikt. Als punten van de binnenlandse poli tiek noemde hij het In evenwicht bren gen van de begroting, het verminderen van de federale uitgaven en het zo spoe dig mogelijk verlagen van de belasting druk. De nieuwe regering is niet van plan opnieuw de instelling van de loon- en prijsbeheersing te vragen, wanneer de huidige regeling op 30 April afloopt.. De wet-Taft-Hartley zal in dien zin wor den geamendeerd, dat de president het recht zal krijgen een staking voor tach tig dagen op te schorten. Zonder de wet-Mc Carren te noemen, waarbij de toelating van vreemdelingen in de Verenigde Staten is geregeld, zeide de president, dat de bestaande wetgeving inzake de toelating van vreemdelingen onrechtvaardigheden in houdt. De leden van de Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden hebben president Eisenhower staande een ovatie gebracht, toen hij binnentrad om zijn „State of the Union Message" uit te spreken. Er waren uitgebreide voorzorgsmaat regelen genomen om de president bij zijn eerste verschijnen voor het congres te beschermen. Meer dan 300 militairen en politieagenten stonden op hun post. De soldaten gewapend met geweer en bajonetten, stonden voor het gebouw. bevonden zich 12 soldaten op het dak- van het Capitool In de éerste vijf minuter! werd er dooi de congresleden zes maal geapplaudis seerd. voornamelijk bii de krachtige ver klaringen ten aan zien van de buiten landse politiek. Het applaus nam tot grote kracht toe. toen de president met klaarblijkelijke verwijzing naar de over eenkomst- van Yalta zeide. dat zijn re gering „geen enkele soort van verplich ting zou erkennen, welke in geheime clausules in het verleden met buiten landse regeringen waren aangegaan en het in slavernij brengen van volkeren toelieten." Maar de congresleden luister den in stilte, toen. de president zijn poli tiek ten aanzien van Europa uiteenzette. Men applaudisseerde opnieuw krachtig toen h|j sprak over- omvangrijkere ge bruikmaking van Zuid Koreaanse troe pen. Hetzelfde was het geval bij zijn be kendmaking dat Formosa „geöeneutra- liseerd" zou worden. Het aplaus was zwak, toen de prési dent verklaarde dat het onverstandig zou zijn de inkomsten te verminderen, voordat de uitgaven worden verlaagd. Zijn boodschap werd in het geheel 53 maal door applaus onderbroken De toe spraak duurde 56 minuten. Toen Eisen hower de zaal verliet brachten de con gresleden hem opnieuw staande een ova tie. Een paar uur nadat Eisenhower de boodschap had uitgesproken, waarin hij verklaarde „zekere geheime overeenkom sten" van de hand te wijzen, diende een lid van het congres een resolutie in die de gehele overeenkomst van Yalta van 1945 tussen Stalin, Churchill en Roose velt" van nu! en gener waarde" noemt en niet bindend voor de Verenigde Sta ten.. Naar verluidt werd deze resolutie door het congreslid op eigen initiatief inge diend en staat zü los van de resolutie, die Eisenhower te zijner tijd zelf zal in dienen,. Foster Dulles en Stassen Vrijdag in ons land De nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles en de directeur van het bureau voor wederzijds veiligheid, Harold E. Stassen, die een tiendaags bezoek aan Europa brengen, arriveren Vrijdag om kwart over tien op Schiphol. Zij zuilen zich daarna naar Den Haag begeven en aanzitten aan een lunch bij de Amerikaanse ambassadeur, mr Selden Chapin. 's Avonds biedt de Nederlandse mi nister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beyen, de Amerikaanse gasten een lunch aan. Zij zullen die dag met tal van Nederlandse autoriteiten bespre kingen hebben. Beiden vertrekken Za terdagmorgen 7 Februari om halftien van Schiphol. Eisenhower nodigt Mayer en Bidault uit voor bezoek DULLES TE PARIJS President Eisenhower heeft René Mayer, de Franse premier, en Bidault, de Franse minister van buitenlandse zaken, uitgenodigd eind Maart een bezoek aan Washington te brengen. De uitnodiging werd overgebracht door Foster Dulles, ae Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, die op het openblik een reis door Europa maakt. Gisteren voerde Dulles te Parijs bespre kingen met Mayer en Bidault. In een gezamenlijk uitgegeven com muniqué werd verklaard, dat premier Mayer de nadruk had gelegd op de nood zaak van meer hulp aan de Fransen in Indo-China waar „in het gemeen schappelijk belang van de vrije wereld" werd gestreden. Aan de besprekingen werd, behalve door Dulles, Stassen, Mayer en Bidault, ook deelgenomen docr de mi .isters Ple ven (defensie) Buron (economische zaken) en Bourges-Maunoury (finan ciën). Ook was Hervé Alphand, de „vader" van het E.D.G. verdrag aanwe zig. AMERIKAANSE COMMUNISTISCHE LEIDERS KRIJGEN KEUS De dertien Amerikaanse communisti sche leiders, die veroordeeld zijn wegens samenzwering om de Amerikaanse staat op gewelddadige wijze omver te werpen, zijn voor de keus gesteld of naar de Sovjet-Unie, of in de gevangenis te gaan. De verdedigers der veroordeelden ver wierpen echter prompt het aanbod, om hun cliënten naar de Sovjet-Unie te laten vertrekken. Vijf der beschuldigden zijn van Rus sische, twee van Poolse en een van Hon gaarse geboorte. MOSKOU VRAAGT VERLENGING VISSERIJ-OVEREENKOMST Radio-Moskou heeft gemeld, dat de Sovjet-ambassadeur te Teheran premier Mossadeq namens zijn regering heeft voorgesteld de Russische concessie voor visserij in de Kaspische Zee met een jaar te verlengen. Verleden week liep deze concessie af en de Perzische .minister van buiten landse zaken verklaarde toen, dat zij niet verlengd zou worden. Bezoek van Britse Koningspaar aan het Gemenebest Koningin Elisabeth en de hertog van Edinburgh zullen, naar officieel wordt medegedeeld, 23 November a.s. per vlieg tuig naar de Bermuda-eilanden en ver volgens naar Jamaica vertrekken om daarna op het passagiersschip „Gothic" via het Panamakanaal naar Nieuw Zee land te varen. Onderweg zullen zij de Fiji-ei'.anden en de Tonga-archipel be zoeken. Na een verblijf van vijf weken in Nieuw Zeeland zullen zij op 30 Januari 1954 naar Australië gaan, waar zij op drie Februari zullen aankomen In Australië zullen zij twee maanden door brengen. Op 1 April vertrekken zij naar Ceylon waar zij van 10 tot 21 April zul len verblijven. Later zullen bijzonderheden over de terugreis worden gegeven. Een jaar geleden, op 31 Januari 1952, vertrokken koningin Elizabeth, toen nog prinses E izabeth en de hertog van Edin burgh uit Londen voor een reis door het Gemenebest. Deze reis moest echter in Kenya worden onderbroken in verband met het overlijden van koning George. De reis naar Australië en Nieuw Zee land zou aanvankelijk in 1951 door de toenmalige koning George en koningin Elizabeth worden gemaakt, doch in Oc tober 1951 werd deze reis definitief af gelast in verband met de gezondheids toestand van de koning. flngez Med.-adv.) REORGANISATIE IN OOST-DU7 TSLAND De Oost-Duitse regering heeft een reorganisatie van de bevoorrading aan gekondigd ter overwinning van de be staande moeilijkheden. Het kabinet heeft vier nieuwe minis ters benoemd en .ten nieuwe staatscom missie ingesteld voor coördinatie en controle van regeringsbesluiten op het gebied dey bevoorrading. TTlTTTr Niet krahben.De helder vloei- il I I K bare D.D.D.kalmeert de Jeuk (J Jj U J.V in enkele seconden, doodt d« ziektekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN ODD (Ins-ez. Med.-adv.) TEGEN HOE ST PASTI LLES Feuillefon MACHTELD WISSE, FOTOGRAFE door ELSE HOFKER (D mild a ad op htt ail and) e) In hotel Americain komt haar het stemmengeroes tegemoet. Het borreluur is in volle gang en de leestafel is in een dikke blauwe walm gehuld. Zoekend glijden Maohtelds ogen langs de tafeltjes. Juffrouw Wisse? De lange, slanke medereiziger is op gestaan van zijn plaats bij het raam. Dat is mooi op tijd. Zeldzaam voor een vrouw. Foei!, zegt Machteld. U mag niet generaliseren. Intussen peinst ze zich suf op zijn naam. 'tls een zwak van haar, dat ze nimmer namen kan onthouden. Hij heeft zich toch voorgesteld. Wat zal het zijn?, vraagt hij, als de ober het tafeltje nadert. Graag een kopje thee, zegt Mach teld. Met een gewoontegebaar strijkt ze de krullen van haar voorhoofd. Ze kijkt de ober na, die handig zijn blad met lege koppen door de zaal manoeuvreert. Gezellig is het hier met al die druk pra tende mensen. In haar eentje zou ze er r.ooit toe komen in een café te gaan zlt- En?, informeert de vreemdeling, nadat hij haar van een sigaret heeft voorzien. Is de foto gelukt? O Ja, gelukkig wel. Dank zij uw ^Genietend blaast zij de rook uit. Zullen wij dat plechtige „u" er af laten?, stelt hij voor. Wij zijn nu al zulke goeie kermissen. Mijn voornaam Is Carl. Gelukkig, denkt Machteld, dat is ten minste een' houvast. Het is toch te gek, dat je met iemand uit bent, zonder zijn ma am te weten. Ze noemt de hare. Machteld, herhaalt de ander, lang zaam de naam uitsprekend. Een echte, Hollandse naam niet? Overigens zie je er allesbehalve Hollands uit, met dat zigeunerhaar. Ja, hoe ik daar aan kom? Mach teld lacht. Mijn vader is een rechtge aarde Zeeuw en zijn haar is zo steil als het riet langs de sloot. Je spreekt poëtische taal. En je moeder? Moeder is een Zweedse en van haar blonde pruik zijn mijn haren evenmin afkomstig. Hè, dat is toevallig. De donkere ogen van de man tegenover haar zien haar scherp aan. Dus een landgenote van mij. Ach. ik dacht wel, dat je een bui tenlander was. Machteld raakt op vertrouwelijke voet met hem, i En mijn naam dan, Anderson?, vraagt hij. Och, dat zegt niets. Anderson is een charmant gastheer. Hij ziet toe, dat ze de lekkernijen niet onaangeroerd laat en praat genoeglijk over zijn reizen in het buitenland. Hij vraagt naar haar werk en haar ouders. En Maohteld vertelt van haar jeugd jaren op het eiland, van de tochten met de motorboot en haar boevenstreken in de duinen. Ben je nooit in Zweden geweest? Nee, een gebrek aan mijn opvoe ding. Maar moeders ouders zijn dood; broers en zusters heeft ze niet. Boven dien is ze zo ver-Hollandst en vastge roest in Middelburg, dat ze practisch niet van het eiland af wil. De tijd vliegt om. Als de toren van de koepelkerk zeven slagen laat horen, springt ze verschrikt °P. Hemel, al zo laat! Ik heb nog wel beloofd vroeg te komen. Ik moet op passen, vanavond, legt ze uit. Ik heb de wagen voor staan. Je vindt het toch wel goed, dat ik je even breng? Machteld accepteert maar al te graag. Ze is niet verwend in haar leven en geniet al deze faciliteiten met volle teu gen. Maar moet Je dan niet eten?, vraagt h(j bezorgd. Oh, Joke zal wel wat hebben. Ze heeft bovendien zo veel gesnoept, dat ze helemaal geen trek heeft. Mag ik je eens opbellen?, verzoekt hij, als ze voor de deur van Joke's flat afscheid nemen. Over twee weken ben ik weer in Amsterdam. O, jawel, zegt Machteld genadig. Maar ik heb niet veel tijd. Hij verbijt een glimlach. Ze heeft flair, is allerminst verlegen, maar erg toe schietelijk evenmin. Tot ziens dan, zegt hij, en geeft haar een hand. Joke wacht haar op met hoed en mantel in de hand. In de flat is het een onbeschrijfelijke heme. Met een bons trekt Joke de keukendeur dicht. Kijk maar niet, verzoekt ze. Ik heb het zo druk gehad vandaag. Heb je al gegeten? Anders warm ik wat op. Nee. nee, maak je geen zorgen. Is Pummeltje al naar bed'' Tante Maohteld? klinkt een stem uit het zijkamertje. Vertel je een ver haaltje? Jij moet gaan slapen, zegt Joke. Tante Machteld is moe. Eentje maar, bedelt haar zesjarig dochtertje. - Straks, belooft Machteld. - Ik moet weg. Jachtig zoekt Joke r haar handschoenen. Maccie, m mij niet kwalijk, dat ik je zo laat zitten. Mocht het wat laat worden, ga gerust naar bed. In 't logeerkamertje vind je alles. In orde mevrouw. Nog meer van Uw dienst. Nee. Joke knippert nerveus met haar ogen. Jij bent een engel. Ze stuift het zijkamertje in, geeft het dikke Ingertje een kus. Dag, Pum meltje, zul je lief zijn? Mac, bedankt, tot ziens. Een bons, een snelle roffel op de trap en Joke is weg. Pff!, zegt Machteld en gaat de zit kamer binnen. Overal slingert, speelgoed Ingers kleren liggen op de divan en de tafel is bezaaid met boeken en kranten. Joke moet nodig zeggen, dat ze een bedaarde joffer is geworden, denkt Machteld en vouwt automatisch de kranten op. Met Ingers kleren gaat naar het zijkamertje. Ha, kom je, zegt Pummeltje, klaar wakker. (Wordt vervolgd) Malan overwinnaar Het Zuid Afrikaanse Huis van Afge vaardigden heeft met 83 tegen 63 stem men een door de oppositieleider Strauss ingediende motie van wantrouwen in het, beleid van de regering-Malan. verwor pen. Met dezelfde stemverhouding is een door regeringsaanhangers Ingediend amendement waarin „volledig vertrou wen" in de huidige Zuid Afrikaanse re gering werd uitgesproken, aanvaard. Vliegtuigen in zee gestort Volgens mededeling van het Britse departement van oorlog had de viermo torige „York", die ter hoogte van New foundland vermist is geraakt, gelijk reeds in een deel onzer vorige oplaag vermeld. 6 bemanningsleden, 10 mili tairen, 10 vrouwen en 13 kinderen aan boord. Het vliegtuig was op weg naar Kingston (Jamaica). Nabij Cromer, in Norfolk, aan de Britse Oostkust, is een Brits vliegtuig, met drie inzittenden, in zee gestort. Reorganisatie Tsjecho-Slowaakse regering Uit Praag wordt gemeld: De minister van buitenlandse zaken, Siroky. de minister van voorlichting, Kopecky en de minister van onderwiis. Nediedly zijn van hun functies onthe ven. Sirokv wordt als minister van bui tenlandse zaken ODsevolzd door Vaclav David, het ministerie van voorlichting is opgeheven en het ministerie van onder wiis is gesplitst in twee departementen. Sirokv. Kopeckv en Nediedly ziin be noemd tot vice-premier. Als zodanig zul len zij. met premier Zapotock.v en de andere vice-premiers, zitting hebben in een nieuw „regeringspresidium". Voorts is Zdened Fierlineer ontheven van ziin functie als hoofd van het staatsbureau voor kerkelijke zaken. Hii bliift vice-premier. Verder ziin nog 4 vice-premiers be noemd. Het nieuwe regeringspresidium zal de regeringszaken behandelen in het tiids- vertoon tussen de vergaderingen van de regering en het zal de activiteit van de regeringsleden controleren. Voorts ziin ingesteld o.m. een minis terie voor staatsboerderüen en een mi nisterie voor bouwmaterialen. Volgens politieke waarnemers in We nen kwam het ontslag van Sirokv als minister van buitenlandse zaken onver wacht Hii was. aldus meende men. de man die de voormalige minister van bui tenlandse zaken Clementis ten val bracht. Men wijst er echter op. dat Si rokv een goede vriend van de onlangs gearresteerde Oost-Duitse minister van buitenlandse zaken. Dertinger. was. Men herinnert er in Wenen aan. dat ook Slansky. na van ziin functies te ziin ontheven, vice-premier werd. voordat hii uiteindelijk werd gearresteerd en terechtgesteld. Voorts gelooft men in Wenen, dat de vorming van een nieuw ministerie is ingegeven door de dwingende noodzaak van meer actie, teneinde het viif-iaren- plan op tiid voltooid te krijgen en de productie van voedsel en kolen te ver groten, EGYPTE VERZOEKT TERUGROEPING FUNCTIONARIS VAN DE BRITSE AMBASSADE. Egypte heeft verzocht om de terug roeping van een functionaris van de Britse ambassade te Cairo. Het is Ar- thur Kellas, secretaris voor voorlich- I tingszaken. I Een woordvoerder van het Britse mi- Inisterie zeide: ,.De Egyptische regering heeft geen reden voor haar verzoek I opgegeven en Engeland kan het der halve niet als geldig erkennen. Nadere opheldering is gevraagd. Kellas is naar Londen gevlogen voor besprekingen. Volgens persberichten heeft Kellas een beledigend commentaar gesteund, dat een woordvoerder der Britse am- i bassade zou hebben geleverd op een i verklaring van kolonel Nasser, dat de I Egyptenaren hun toevlucht tot een guerilla zouden zoeken indien de Brit- I ten zich niet uit de Suez-Kanaalzone I zouden terugtrekken. Radio-programma VOOR WOENSDAG 4 FEBRUARI. Hilversum I (402 M.) VARA 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.muziek; 8.00 Nieuws en Weerberiphten; 8..18 Gram.muziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.muzieK; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.muzieK; VPRO 10.00 Schoolradio; VARA 10.20 Voor de vrouw: 11.00 R.V.U.: Prof. Dr; Ir M. J. Dols: „Wereldvoedselproblemen"; 11.30 Gram.muziek; 12.00 Instrumentaal trio; 12.30 Land- en tuinbouwmededellngen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram. muziek; 13,00 Nieuws; 13.15 Commentaar; 13.20 Accordeonmuziek; 13.50 Grnm.muz.; 14 00 ..De weg omhoog", causerie; 14.15 Jeugdconcert; 15.00 Voor de jeugd; 15.50 Planorecital; 16.10 Voor de jeugd; 16.45 Voor de zieken; 17.15 Dansmuziek; 17.50 Regeringsuitzending „De brievenbus gaat tieclub o.l.v. Regina 18.15 VARA-Varia; 18.20 Actualiteiten: 18.30 R.V.U.: Dr A. Saalborn: „Studies in vergelijkende literatuurgeschiedenis: Van Eden en Tolstoj. een parallel": 19.00 Dis cussie; 19.20 Gram.muziek VPRO 19.30 Voor de Jeugd; VARA 20.00 Nieuws: 20.05 Politiek commentaar; 20.15 Concertge bouworkest en soliste; 21.10 „Het laatste recept", hoorspel; 22.20 Amusementsmu ziek; 22.45 „Tranen op Anjouan". causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.2024.00 Gram.muziek. Hilversum II (298 M.) NCRV 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.muziek; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gram.muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.18 Gewijde muziek; 8.45 Gram.muziek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.muziek; 10.15 Idem; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.muziek; 11.15 „Het conflict", hoor spel; 12.00 Bas-bariton en piano; 12.30 land- en tuinbouwmededellngen; 12.33 Gram.muziek: 12.59 Klokgelui: 13 00 Nieuws; 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront; 13.20 Lichte muziek; 13.50 2e acte uit „Lakmé", opera (gr.pl.); 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Gram.muziek; 15.15 Kamerorkest; 16.00 Voor de Jeugd; 17.20 Orgelspel; 17.50 Militaire causerie; 18.00 Viool, cello en claveclmbel; 18.30 „Spectrum van het Christelijk Organisa tie en Verenigingsleven"; 18.45 Avond- maalsliedercn; 19.00 Nieuws en weerbe richten; 19.10 Boekbespreking: 19.25 Gram.muziek; 19.30 Buitenlands overzicht: 19.50 Gram.muziek; 20.00 Radiokrant; 20.20 Meisjeskoor en Instrumentaal en semble; 20 45 „Jezus Christus en de Wereldreligies", causerie; 21.05 Omroep orkest en soliste; 21.45 Gram.muziek: 22.00 Planorecital; 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar; 22.40 Gram.- Gram.muzlek. Engeland. BBC Home Service (330 M.) .2.00 Schoolradio; 13.25 Gevarieerd pro gramma; 13.55 Weerberichten; 14.00 Nieuws; 14.10 Ooggetuigenverslagen; 14.30 Dansmuziek; 15.00 Schoolradio; 16.00 ten; 19.00 Nieuws; 19.15 Sport; 19 20 Or- -kestconcert; 19.45 Causerie; 20,00 Ge varieerd programma: 20.45 Causerie; 21 00 Symphonle-orkest, koor en solisten: 22,00 Nieuws; 22.15 Hoorspel met muziek; 23.15 Causerie: 23 45 Parlementsoverzlcht; 24.00 —0.03 Nieuws. Engeland. BBC Liglit Programma (l.Kio en 247 M.) 12.00 Mrs Dale's Dagboek; 12,15 Orkestconcert: 12.45 Voordracht: 13.00 Parlementsoverzlcht; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.muziek: 14.45 Voor de kinde ren; 15.00 Voor de vrouw: 16.00 Gevarieer de muziek; 17.15 Mrs Dnle's Dagboek; 17.30 Licht muziek; 18.00 Schots orkest: 18.45 Verzoekprogramma; 19.15 Voor de Jeugd; 19.45 Hoorspel; 20.00 Nieuws en radiojournaal; 20.25 Sport; 20.30 Hoorspel: 22.30 ..Can I come in?"; 23 00 Nieuws; 22 15 Actualiteiten- 23 20 Lichte muziek; 0 05 Voordracht; 0.20 Gevarieerde muziek; 0.56—1.00 Nieuws. N o rd west d eu t sell er Rundfunk (30!) M.) 12.00 Orkestconcert; 13 00 Nieuws; 13.25 Omroeporkest; 15.50 Filmmuziek; 16.20 Pianorecital: 17.00 Nieuws; 17 45 Amuse mentsmuziek: 19.00 Nieuws; 20.10 Geva rieerde muziek: 21 45 Nieuws; 22.10 Dans muziek: 23.00 Lichte muziek: 23.20 Amu sementsmuziek: 24.00 Nieuws; 0.301.00 Fransé orgelmuziek. Frankrijk. Nationaal Programma, 347 M. 12.00 Gram.muziek; 13.00 Nieuws; 14.10 Pianorecital; 18.30 Amerikaanse uitzen ding; 19.01 Gram.muziek; 20.00 Vocaal ensemble; 21.30 Hoorspel; 23.4524.00 Nieuws. Brussel, 324 en 181 M. 324 M, 11.45 iGrammuziek; 12.00 Omroeporkest; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram.muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.muziek; 13.30 Om roeporkest; 14.00 Schoolradio: 15.40 Sym phonle-orkest en solisten: 16.40 Gram. muziek; 16.55 Idem; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.muziek; 17.30 Voordracht; 17.45 Gram.muziek; 17.50 Boekbespreking; 18 00 Kamermuziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws: 19.40 Zang en piano; 20,00 Hoorspel; 21.00 Gram.muziek; '21,15 Idem; '21,30 Omroeporkest; 22.00 Nieuws; 22 15 Voordracht en muziek; 22.5523.00 Nieuws. 484 Af. 12.05 Zigeunerorkest; 13 00 Nieuws; 13.10 en 15.00 Gram.muziek: 16 00 Lichte muziek; 17 00 Nieuws; 17.15, 18.30, 19.20 en 19 40 Gram.muziek; 19.45 Nieuws; 20.00 Gram.muziek; 20.15 Groot sympho nle-orkest en solist: 21.55 Gram.muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.muziek; 22,50 Nieuws. Engeland. BBC European Service. IV- zendingen voor Nederland. 22.0022.30 Nieuws. Achter het IJzeren Gordijn en Vrijbuiters Radiodagboek, (op 224 en 49 M.). Stadszaal (foyer): Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. Sprekers dr J. J. Raimond en J. Boesman over ruimtevaart. 8 u, nam. WOENSDAG: Gulden Vlies: Ledenvergadering Kon. Ned. M(| voor Tuinbouw en Plantkunde, 8 uur nam. DONDERDAG: Den Burcht (Jacobazaal)Jaarvergade ring Ned. Ver. tot bescherming van dieren afd. Lelden. 9 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest o. 1. v. Ru- dolf Moralt. Vloolsolist Herman Krebbers. 8 uur nam. Oegstsreest Patronaatsgebouw: Toneeloovoerine door De Lekenspelers. a uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland— Engeland. Spr. L. Warnlck James over op voeding ln Engeland, 8 uur nam ZATERDAG: Stadszaal (foyer). Officiële opening Gem. Dienst voor Sociale Zaken, 10 uur voorm. St. Antonlus clubhuls. Feestavond R K. Gem. Zangver. „Pulchrl Studio", 8 uur DAGELIJKS: Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 26): Tentoonstelling tekeningen van Jules ae Bruycker en George Minne, Geopend op werkdaeeD van 26 uur (tot 21 Febr.). DE BIOSCOPEN. Casino „Gefolterde mensen" (18 jaar) Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. l.ldn „Storm over Malakka" (14 Jaar) Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; werk dagen; 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor „Bajonetten op" (18 jaar) Zondag; 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur; werk dagen: 2.30, 7 en 9 15 uur. Kex „Dwars door de vuurlinies" (14 laar). Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9 15 uur. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Trianon „Singing in the Rain" (alls leeft.) Zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Werkdagen; 2.30. 7 en 9 15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apoi o«k**i) te Lemen wordt van hedenmid dag 13 uur tot Zaterdaemorcen 7 Februari te 8 uur waargenomen door de apotheken Vnn Driesum Mare 110 tel 20406 en de Zukler Apotheek. Lammenschanswecr 4, tel 23553. Te Oevstceest door de Oecstceester Apo theek. Wilhelmlnacarls 8. tel. 26274,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3