CITY ODEON Koningin bezocht noodgebieden Hulp uit het buitenland neemt grote vormen aan „Uit Jank voor Irulj: lulp aan Po.. FLAMINGO EILAND W AAROP STFMT U AF? PANDA EN DE MEESTER-DOKTER HAAGSCHE COURANT Dinsdag 3 Februari 1953 Pagfria 2 /Advertentie) Prins Bernhard op weg naar Nederland Prins Bernhard heeft zijn ver blijf in de Verenigde Staten vroegtijdig afgebroken in verband met de noodtoestand in Neder land. Naar wy vernemen, is hij thans al onderweg, j Voor hij in het vliegtuig stapte verklaarde hij. „Ik heb mijn bezoek aan de Verenigde Stalen afge broken en vertrek thans naar mijn land, dat de grootste catastrophe heeft ondergaan, die het land in vredestijd ooit, sinds de middeleeuwen, heeft geteisterd. Ik ben diep erkentelijk voor de vele uitin gen van sympathie van liet Amerikaanse volk, die my gedurende de afgelopen twee dagen hebben bereikt. Alles wat ik u thans wil vragen is, dat gij uw Nederlandse bond genoten uw morele steun en gebeden zult geven in hun uur van beproeving." Naar van de zijde van het Kabinet der Koningin wordt mee gedeeld, wordt de Prins morgen ochtend op Schiphol verwacht. Hij zou het voornemen hebben onmiddellijk na aankomst de overstroomde gebieden van Neder land te bezoeken. Later zou hij eventueel naar Amerika teruggaan om zijn af spraken aldaar na te komen. Tegenwaarde fondsen voor Marshallhulp Een woordvoerder van het Bu reau voor Wederzijdse Veiligheid, M.S.A., heeft aan de Nederlandse regering te kennen gegeven, dat de Verenigde Staten in principe welwillend zullen staan tegenover het gebruik van tegenwaardefond sen van de vroegere Marshall-hulp ten behoeve van herstelwerkzaam heden in de door de stormvloed getroffen gebieden. Het Weer Verwachting tot Woens dagavond (opgemaakt te 10 uur). Weinig wind Zwaar bewolkt met later verspreide opklaringen. Overwegend droog weer. Matige tot zwakke wind in hoofdzaak tussen Noord- Oost en Noord. Temperatu ren even boven het vries punt, maar vannacht en morgenochtend plaatselijk lichte vorst. Zon op 8.26 onder 17.33. Maan op 23.58. onder 9.35. (L.K. 7 Febr. 5.09 u.) Barometer alhier v.m. 8 u.: 770 mm; v.m. 12 uur; 772 mm. Barometer na hedenmid dag 12 uur: stijgende. Hoogwater te Scheveningen 4 Febr. Ie hw. 6.12, 2e hw 18.24. Tussen gisterochtend 8 u en hedenochtend 8 uur no teerde onze regenmeter 1 mm neerslag. Temperatuur hedenmor gen 8 u. 6 gr. C.; 12 uur: 6 gr. C. Tussen gistermorgen 8 u. en hedenmorgen 8 u. was de hoogste temperatuur 7 gr, C. en de laagste 4 gr C. De ..Piet Hein" wordt hospitaalschip Terwijl haar volk zwaar getroffen is door de ramp bevindt H.M. de Koningin zich tussen hen, die aan den lijve de ver schrikkingen en ellende hebben meegemaakt en voor wie de toekomst nog een duistere en onzekere troosteloosheid kan zijn, als het liefste bezit in een mensenleven verloren is ge gaan. Gisteren zowel als vandaag heeft Koningin Juliana de gehele dag in de geteisterde gebieden doorgebracht, rei zend van de ene plaats naar de andere, zich op de hoogte stellend van de werkzaamheden en overal persoonlijk mede levend met het leed van iedere mens. Hulp en belangstelling Alvorens gistermorgen om zeven uur uit Soestdijk te vertrekken was H.M. haar eigen garderobe en die van haar vier kinderen nage gaan om kleding af te staan voor de hulpactie. Het resultaat was een groot pak, dat bezorgd werd bij het Rode Kruis. Prinses Beatrix gaf spontaan haar nieuwe fiets aan het Rode Kruis. Na een kort oponthoud in Den Haag heeft de Koningin zich inge scheept voor Dordrecht. Per boot werd de tocht verder voortgeze. naar Numansdorp en vervolgens naar Middelharnis. Overal sprak zij met evacué's en liet zij zich voorlichten over de werkzaamhe den om de dijken te sterken, In Middelharnis waadde HM met waterlaarsen door het water om het gemeentehuis te kunnen berei ken. Pas tegen het donker worden kwam de Koningin weer in Dor drecht terug, maar dezelfde avond nog bevond zij zich tussen de dui zenden evacué's in de Ahoy-hallen te Rotterdam. Zij sprak daar o.a. met vluchtelingen uit Schouwen en Duiveland De nacht heeft H.M. doorge bracht op het paleis Soestdijk, maar vandaag heeft zij onverwijld haar bezoeken voortgezet. Vanmorgen om half tien is zij per vliegtuig vertrokken om de overstroomde gebieden van uit de lucht te aanschouwen. Daarna landde zij op een der vliegvelden in Noord-Brabant om zich naar de noodgebieden in deze provincie te begeven. 72-Jarige Prinses Wilhelmina Ondanks haar 72 jaren was Prin ses Wilhelmina spoedig na het be kend worden van de ramp op weg naar Zeeland. Nadat zij haar gistermor gen aangevangen reis naar Zeeuws Vlaanderen voortgezet had met be- Oproep Generale Synode Ned. Herv. Kerk Het moderamen van de Ned. Hervormde kërk, in deze hande lend 'namens (te Generale (Synode, steurtt met' aire kracht dj oproep tot medewerking aan de nationale inzamelingen, welke oproep mede in zijn naam gedaan is door de Oecumenische Raad van Kerken Nederland. Het moderamen heeft met grote instemming begroet het initiatief van de diaconale raad van de Ne derlands Hervormde kerk om so ciale werksters en andere hulp via haar provincies ter beschikking te stellen. Het heeft het voornemen de gemeente op te wekken in de mor gengodsdienstoefening van a.s. Zondag 8 Februari te komen tot bijzondere verootmoediging, gebed en offer. Hedenochtend zou door het moderamen overleg ge pleegd worden met de vertegen woordigers van verschillende an dere kerkgenootschappen, die alle de uitnodiging hebben aanvaard. Waar in de evacuatie-gebieden de geestelijke hulp te kort schiet door gebrek aan predikanten, stelle men zich in verbinding met domj" nee M. D. Gijsman, telefoon K 1700 nr 116306. Predikanten, die voor deze bij stand beschikbaar zijn, gelieven zich daar te melden. zoeken aan Kruingen, Hans- weert-Oost. Goes, Wolphaartsdijk. 's-Gravenpolder, Kwadendamme, Driewgen, Oudelande, 's Heeren- hoek en Leeuwendorp, is zij via de Sloepolder naar Vla mderen ver trokken. Tegen de avond arriveerde zij te Vlissingen Via Koudekerke ging zij naar Middelburg, waar zij de nacht heeft doorgebracht. In alle gemeenten onderhield zij zich met de nabestaanden van de slachtof fers, met autoriteiten en werklie den die bezig zijn de dijken te herstellen of te dichten. Vandaag is Prinses Wilhelmina via Veere en Kamperland naar Noord-Beveland gegaan Ook een bezoek aan Zierikzee en andere gemeenten op Schouwen Duiveland stonden op het programma. ..Piet Hein" ingeschakeld Op Koninklijk bevel wordt het Koninklijke jacht „Piet Hein" op de Rijkswerf te Den Helder met man en macht vaarklaar gemaakt. Vandaag zou het schip naar Am sterdam vertrekken, waar het snel tot noodhospitaalschip zal worden ingericht. Zo spoedig mogelijk zal dit drij vende Koninklijke hospi aal naar de rampgebieden vertrekken. P.T.T. op volle toeren De P T T. deelt mede. dat de postverbindingen met de eilanden Eeijerlnnd. Rozenburg. Goeree en Overflakkee Schouwen en Duive land en Noord-Beveland nog ge heel verbroken zijn en dat met de overige getroffen gebieden het postverkeer aan grote vertragingen onderhevig is. Het uiterst moge lijke wordt gedaan de verbroken verbindingen te herstellen, waarbij van iedere zich voordoende gele genheid wordt gebruik gemaakt. Zo ging de post van Bergen op Zoom met een vissersboot naar Ierseke en vandaar per fiets n Kruiningen. Post uit Holland heeft via België over Breskens Walche ren bereikt. Advertentie) Pensi oenbetal i ngeri De Pensioenraad brengt, met het oog op de pensioenbetaling van me dio Februari, ter kennis van dege nen. die een pensioen genieten van hel algemeen burgerlijk pensioen fonds en die tengevolge van de wa tersnood naar eiders zijn overge bracht, dat zij hun evacuatie-adres en zo mogelijk hun registra tienummer ten spoedigste moeten mededelen aan de Pensioenraad, Benoordenhoutseweg 46. 's Graven, hage. Radio- en telefoon verbindingen In het gebied van Hellevoetsluis zijn de volgende plaatsen per radio bereikbaar: Brouwershaven, Bruinisse, Zierikzee. Klauwers- hoek, Kortgene, Hansweert, Oolt- gensplaat. De volgende plaatsen zijn telefo nische onbereikbaar: Alblasser- dam, Nieuwendijk, Anna Jacoba- polder, Numansdorp. Annaland. Ooltgensplaat. Colynsplaat, Oud Vossemeer, Drogendijk, Putters- hoek, Hank, Poortvliet, Heiningen (N.-Br), Raamsdonkveer, 's-Gra- vendeel. St Philipsland. Hoge Zwaluwe, Scherpenisse, Kats, Sta- venisse, Klundert, Streefkerk, Kruiningen, Strijen, Lage Zwalu we, Waarde, Langeweg, Willem stad, Nw. Lekkerland Wissekerke, Maartensdijk, Wolphaartsdijk, Middelharnis en omgeving alleen burgemeester. Zierikzee, Zwingel spaan. Moerdijk, Schouwen en Duiveland, Nieuw Vossemeer. Om wa an le worden Men wordt warm van binnen, wanneer men de spontane hulp uit het buitenland naar Nederland ziet toevloeien. Daaruit blijkt welk een mede leven er in alle delen van de wereld met de Nederlandse slachtoffers bestaat. Volsla gen onbekenden in vreemde landen komen pakketten kle ding en voedsel aan de con sulaten aanbieden. Italië helpt uit dankbaarheid voor de Nederlandse hulp bij de overstroming in de Pogebie- den, Oostenrijk helpt Neder landse kinderen uit dank voor hetgeen Nederland voor de Oostenrijkse kinderen heeft gedaan. CFEUILLETON Met grote ogen keek Tom naar haar spiegelbeeld, naar haar glan zende ogen en de blos op Daar wangen. Toen wendde ze zich haastig van de spiegel af en begon zich voor te bereiden op haar entree beneden. Ze zag er tegen op de Burden-familie en vooral Carlos onder ogen te komen, nu de waarheid omtrent haar ge voelens voor Mark .plotseling tot haar was doorgedrongen. Niemand zou er ooit iets van mogen mer ken, en in de eerste plaats Mark zelf niet. De laatste weken op Flo- riana zouden heel moeilijk voor haar worden. Ze zou Mark telkens zien en moeten doen, alsof het tus sen hen volkomen als van ouds was. Ze nam zich echter vast voor, hem niets van haar gevoelens te verraden. Ze zou hem onder deze omstandigheden zelfs niet kunnen vertellen, dat ze haar relatie met Carlos had verbroken... Ze zou het gevoel hebben, dat ze zich daar mee aan hem blootgaf Maar niettegenstaande dat, verlangde ze thans byna naar een gesprek met Carlos. Met haar liefde voor Mark in haar hart, was het haar onmo gelijk verder met Carlos om te gaan. Ik zal zo spoedig mogelijk met hem praten, nam ze zich voor, terwijl ze haar kin uitdagend voor uitstak. Ze was eigenlijk dankbaar, dat haar nieuwe kapsel zo zeer de aan dacht van de Burden-familie trok. Iedereen staarde haar aan en maakte opmerkingen, toen ze de zitkamer binnenkwam. Ze moest zich om en om draaien en niemand merkte iets van het bonzen van haar hart en de glanzende blik in haar ogen. door DOROTHY QUENTIN vertaald uit het Engels Kom hier, lieve kind, en laat me eens kijken wat ze met je uit- uit,gevoerd hebben beval Olivia, ongeduldig vanuit haar rolstoel wenkend Lachend kwam Toni naderbij. Hm... niet slecht. Je ziet er véél longer uit. En het lijkt me heerlijk koel' was het commentaar van de oude vrouw. Dr. Greville is er verrukt over, merkte Rita langzaam op. Olivia keek vragend in Toni's richting. Het meisje slikte zenuwachtig en voelde haar keel droog worden. Waarom maakte Rita die opmer king? Heb je Mark in de stad ontmoet? vroeg Olivia. Ja, antwoordde Toni, hij heeft me mee uit eten genomen, nadat hij me gered had uit het gewoel lussen de winkels aan de Estrada Casello. Ze lachte en tot haar verbazing merkte ze, dat ze heel natuurlijk sprak. Niemand scheen iets aan haar te merken Monsieur Henri is wel drastisch opgetreden, vindt U niet? voegde ze er aan toe. Die man is een kunstenaar, merkte Olivia op, terwijl ze Toni's welgevormde hoofd bekeek. Ze kon iets wat goed was, waarderen en door Henri's werk was Toni's persoonlijkheid jonger en aantrek kelijker naar voren gekomen. Hij is inderdaad een kunste naar, viel Fisk zyn grootmoeder bij, vol loyaliteit ten opzichte van Toni. Nigel zei zachtjes: Ze lijkt nu op het miniatuurtje van uw over grootmoeder, vindt U niet groot mama? Ja jongen, dat is waar, knik te Olivia. Kom hier naast me zitten, Toni. Laat me je eens be kijken. Het is wonderlijk, dat me die gelijkenis nooit eerder is opge vallen. De oude vrouw staarde Toni aan op een manier, die haar enige maanden geleden nog dode lijk verlegen gemaakt zou hebben, maar die haar nu niets meer deed Je lijkt inderdaad op mijn over grootmoeder, misschien is dat wel de reden, dat ik je, zonder te be seffen waarom, onmiddellijk aan stelde. Het is hoe dan ook véél koe ler. zei Toni, in de hoop, dat hier mee het onderwerp afgehandeld zou zyn. Olivia had echter Carlos' misprijzende blik gezien en met geveinsde vriendelijkheid vroeg ze- En wal vindt onze Carlos van de verandering? Ten slotte zul je moeten toegeven, Toni, dat wij vrouwen, ondanks alle emancipa tie, er op uit zijn de mannen te bekoren. Toni bloosde en voelde een mach teloze woede in zich opkomen. Ze vond het vreselijk het voorwerp van aller belangstelling te zijn in dit grote vertrek vol mensen. Ze trachtte zich echter goed te hou den. Ik ben het met U allen eens antwoordde Carlos met een spot tende blik in Toni's richting. dat de nieuwe coiffure heel ge slaagd is. Diep in het geheim zal ik misschien een traan plengen voor al dat mooie haar. dat onder de kappersschaar is gevallen ik ben nu eenmaal een ouderwets man maar nogmaals: ik moet toegeven, dat Toni deze haar dracht uitermate pikant maakt. Toni was er zich van bewust, dat hij haar nieuwe kapsel af schuwelijk vond. Rita keek Carlos spottend aan, ze had de admini strateur nog nooit zo uitvoerig over een coiffure horen uitweiden. Olivia lachte luid. Onzin Car los, die opmerking over je ouder wetse smaak. Je behoorde te we ten, dat je overgrootmoeder haar haar precies zo droeg, met toevoe ging van wat losse krullen. Ik zal die krullen wel laten groeien, beloofde Toni. Mijn haar groeit als onkruid. (Wordt vervolgd Een \biosMDp in Noorwe_ schenkt J$fed«$riand de gehele re cette van allé^voorstellingen van morgen. Organisaties in Denemar ken, de Ver. SI aten, Italië, Noor wegen, Zweden, Frankrijk, boden aan, kinderen uit de getroffen ge bieden op le nemen. In vele plaatsen zijn steun- comité's opgericht: in Canada, in West-Duilsland, in Engeland, Nieuw-Zeeland, Frankrijk, Oosten rijk, Zuid-Afrika, Zweden, Dene marken, Noorwegen en andere landen. Zowel Nederlandse consu laten als Nederlandse burgers in den vreemde worden overstroomd met gaven. Bijzondere aandacht valt op het grote hulpverleningwerk op de Nederlandse Antillen. Op Curacao heeft het personeel van de olie maatschappijen in totaal een half millioen Nederlandse guldens bijeengebracht. Andere maat schappijen volgden. Men hoopt op de Antillen een bedrag van 1 mil lioen gulden Ned. Courant bijeen te krijgen. Ook op Bonaire en Aruba zijn steuncomité'* actief. On alle eilanden zullen deze week massale collecten worden gehou den met speldjes, speciale steun- zegels, etc. De baseballhond van Aruba organiseerde het afgelopen weekend een tournooi. Alle haten zijn in het steunfonds gestort. Uit verschillende delen van de wereld, o.a. uit Zuid-Afrika. zal de K.L.M gratis hulpgoederen ver voeren. De K.L M.-kantoren in het buitenland beginnen op stapel plaatsen té lijken. Bijzondere vermelding verdient het aanbod van de Westberlijnse artsenvereniging om dokters naar de overstroomde, gebieden te zen den. Uit '^rschillende steden In Scandinavië ziin grote vrachtwa gens met voedsel, kleding en de kens naar Nederland onderweg. Zweden zal vi.if ton kinderkleding °n babyvoodse] naar de nlaats van de ramp dirigeren. Vele banken ■n hei buitenland hebben special^ rekeningen geopend voir de hulp verlening aan Nederland. Wij hebben met het boven staande slechts een greep kun nen doen. Een volledige be schrijving van dé buitenlandse hulp zou een pagina van deze courant vullen Jeter land dan Aetherland HEDENAVOND Baclis Magnificat 20.40 uur op de 464 ineterbund B.B.C. (Third Programme). Genie kent geen grenzen en daar om is het goed te luisteren naar het uit Tï23 daterende Magnificat VOtt de grote Thomaskanton Johann Sebastian Bacil (1685—1750, wiens genie het hem mogelijk maakte als Protestant het hoogtepunt uit de Vesper der RoomSrKatholieke ere dienst te sublimeren tot een monu ment van in klanken gekristalli seerd geloof voor alle mensen van alle tijden. Het Magnificat is één van de drie voornaamste zangen (Cantica Majorat, de Evangelische Lofzan gen. Het uitgangspunt hierbij ts het Evangelie van Lucas, hl Lucas 1 wordt Maria in het huis van Zacharias begroet door Elisa beth, welke groet (zie vers 1/6 tot 55) door Maria volgens de Latijnse tekst wordt beantwoord, beginnen de met Magnificat Anima Mea Doimnum (- Mijn Ziel Verheft den Heer). Ziehier de verklaring van geest en functie van het Magnificat in het algemeen en bijzonder in Bachs verheven visie, welke uitstijgt bo ven de rituele tradities van Katho licisme en Lutherianisme naar een schier bovenmenselijke universali teit. Hilv. I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. LJ.00 VARA 7.00 Nieuws. 7.13 Gramofoonmu- ziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9 00 Gramo foonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 GramfoonmUZiek. 10.00 School radio 10 20 Voor de vrouw, 11.00 I .V.Ü.: Prof. Dr. Ir. M. J. Dols: „Wereldvoedselproblemen". 11.30 Gramofoonmuziek: 12.00 Instrumen taal trio. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Gramofoonmuziek 13 00 Nieuws. 13 15 Commentaar. 13.20 Accordeonmuziek. 13.50 Gramo- f onmuziek. 14.00 „De weg om hoog", causerie. 14.15 Jeugdconcert 15.00 Voor de jeugd 15.50 Piano recital. 16 10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken 17.15 Dansmuziek. 17 50 Regeringsuitzending: Jeugd uitzending: „De brievenbus gaat open" Correspondentieclub o 1 v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 1815 VARA-Varia. 18 20 Actualiteiten 18 30 R.V U Dr. A. Saalborn: „Stu dies in vergelijkende literatuurge schiedenis: Van Eeden en Tolstoj. een prarallel". 19 00 Discussie. 19 20 Gramofoonmuziek. 19.30 Voor de jeugd. 20 00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar 20 15 Concertgebouw orkest en soliste. 21.10 „Het laatste recept", hoorspel. 22 20 Amuse mentsmuziek. 22.45 „Tranen op. Anjouan". causerie, 23.00 Nieuws 23 15 Socialistisch nieuws in Espe ranto. 23 20 Gramofoonmuziek HOL HOOG HLT WATER IS GESTEGEN gemeten tóór de ramp nilv. II. 298 m. NCRV. 7 00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonm ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 18 Gewijde muziek. 8.45 Gramofoonmuziek 9 00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw 9.35 Gramofoonmuziek. 10.15 Idem, 10.30 Morgendienst. 11.00 Grai foonmuziek. 11.15 „Het conflict", hoorspel. 12.00 Bas-bariton en pia no 12.30 Land. en tuinbouwmede- delingen. 12 33 Gramofoonmuziek. 12.59 Klokgelui. 13,00 Nieuws 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muziek 13.50 2e acte uit „Lak né". opera (gr. pi14.45 Voorr de meisjes. 15 00 Gramofoonmuziek. 15.15 Ka merorkest 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel 17 50 Militaire causerie. 18.00 Viool, cello en clave- cimbel. 18.30 „Spectrum van het Christelijk Organisatie en Vereni gingsleven". 18 45 Avondmaalslie- deren 19.00 Nieuws en weerberich ten. 1910 Boekbespreking. 19.25 Gramof oonmuziek. 19.30 Buiten lands overzicht 19.50 Gramofoon muziek 20 00 Radiokrant. 20.20 Meisjeskoor en instrumentaal ensemble. 20.45 „Jezus Chris tus en de Wereldreligies",, causerie. 21 05 Omroeporkest en soliste 21.45 Gramofoonmuziek. 22 00 Pianorecital. 22.30 I ternatio- naal Evangelisch Commentaar. 22,40 Gramofoonmuziek. 22 45 Avond overdenking 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 Gramofoon muziek. Engeland. Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.25 Gevari eerd programma. 1355 Weerbe richten, 14.00 Nieuws. 14.10 Oogge tuigeverslagen. 14 30 Dansmuziek. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorspel. 17.00 Hoorspel met muziek. 17.30 Gramofoonmuziek 18.00 Voor de kinderen. 18.55 Weerberichten. 19.00 Nieuws. 19 15 Sport. 19,20 Orkest concert 19.45 Causerie. 20.00 Geva rieerd programma. 20.45 Causerie. *21.00 Symphonie-orkest. koor en solisten. 22.00 Nieuws. 22.15 Hoor- Ispel met muziek. 23.15Causerie. 23.45 Parlementsoverzicht. 24.00 Nieuws. 12.00 Mrs. Dale's Dagboek. 12.15 Orkestconcert. 12.45 Voordracht. 13.00 Parlementsoverzicht. 13.15 Lichte muziek, 13 45 Gramofoon muziek. 14.45 Voor de kinderen. 15 00 Voor de vrouw. 16.00 Gevari eerde muziek. 16 30 Orgelspel. 16.45 Gevarieerde muziek. 17.15 Mrs- Dale's Dagboek. 17.30 Lichte mu ziek. 18.00 Schots orkest. 18 45 Ver zoekprogramma. 19.15 Voor de jeugd. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nieuws en radiojournaal. 20.25 Sport. 20.30 Hoorspel. 22 30 „Can I come in?". 23,00 Nieuws 23J5 Actualiteiten. 23 20 Lich e muziek, 0.05 Voor dracht. 0 20 Gevarieerde muziek. 0.56 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m 12.00 Orkestconc r*.. 13.00 Nieuws. 13.25 Omroeporkest. 15.50 Filmmu ziek. 16.20 Pianorecital. 17.00 Nws. 17-45 Amusementsmuziek. 19 00 Nieuws. 20 10 Gevarieerde muziek. 21.45 Nieuws, 22.10 Dansmuziek. 23 00 Lichte muziek. 23 20 Amuse mentsmuziek. 24.00 Nieuws. 0.30 Franse orgelmuziek. Brussel. 324 m 11.45 Gramofoonmuziek, 12,00 Omroeporkest. 12.30 Weerberich ten. 12.34 Gramofoonmuziek. 13 00 Nieuws. 13.15 Gramofoonmuziek, 13 30 Omroeporkest. 14.00 School radio. 15.40 Symphonie-orkest en solis en. 16.40 Gramofoonmuziek. IC 55 Idem 17.00 Nieuws 17.10 Gra mofoonmuziek. 17.30 Voordracht. 17.45 Gramofoonmuziek. 17.50 BoeK- bespreking. 18 00 Kamermuziek. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19 40 Zang en piano. 20 00 Hoor spel 21 00 Gramofoonmuziek. 21 15 Idem 21.30 Omroeporkest. 22 00 Nieuws. 22.15 Voordracht en mu ziek 22 55 Nieuws. Engeland. BBC European Service. Uitzending voor Nederland. 22.00—22 30 Nieuws. Achter het IJzeren Gordijn en Vrijbuiters Ra diodagboek. (Op 224 en 49 m.). BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: C. van Etten-Kars- kens, z.;M, Domisse-Kooger, 2 d.; M. C. Muntz-Redegeld, z.; J. Mulder-v. d, Kooij. z.. H. J. Cenin-Rijntjes, d.; J. G. Moggrè-Kastelem, z.; J. A. van Duin-Peters d.; M. van Nes- Vis. z.; J Ros-Kuiper, z.; G. van der Zwan-TaaJ, d.; C. J. Buitenhuis-'t Hart, d Chr. M. van der Horst van Erp, z., M. A. Langelaan-Soeter- broek d C M. Verhagen-Egberts, z.; G. H. Toorenburg-von Oven d.; C. M Verkerk-André, z.; G. Hel- sloot-Heesen z.; W. van der Stelt- Crielaard. z.. J. E. Kokshoorn-Els- kaïnp, d.. J. C Stehouwer-Waiboer. z.; M J. A. van der Pluijm-de Joo- de z.; H M. Bontenbal-v. GlaÖbach. d.;' C Korte-Steffen, d.; C. C. van Praagh-Leeuwes, d G. M. Remeeus- Dekker, z., 1 de Graauw-Goosen, z.; H G. S. Lubout-Tomson, z„ A. Baas. Beekhuizen, d.; N. Freeke-Boom, z.\ W. Masselink-Poldervaart, d.; B J. Niessen-Grevensletle, d.; J. Uijtde- haage-Bal, z., A. J. van Wijk- Broekhoven. d ;W. B. A, J. Rehorst- van Wolferen, d E. W. M. Fokke- Smit, z,: M. Sidler-Hus, d.; G. H. Schram-van Paassen, d.; A. Pak- Kleinman, d.; A. M. van Beek- Rump z.; E. W. A. van Bommel- Kuij'pèrs, d., W Mooijman-Grunde- ken. z.; L. van Marle-Tissink, z.; A. J. Klerks-van der Kemp, z.: A. S. Jansen-van Velsen. z.; A. Schoema- ker-van der Lee, d.: A A, van de Konljnenburg-Knijnenburg. d.; M. Vierlmg-Janssen, z.: G C. M van der Meijs-van den Engh, z.; Th H. Hessel-Gaarkeukend.: M. C. ter Steege-van der Horst, z. OVERLEDEN: W. Rozendaal, on gehuwde vrouw, 79 j.; L. Dessing. vrouw. geh. gew, met P. Blokdijk, 67 j V. M. J. Oosenburg, man van J H C. Blok. 80 j M. Taal, vr., van C. de Mos 76 j.: A. J. J. Cools, man van G Leuven. 76 j.; G. Coers, vr van C. D. Kreeft, 67 j.; J. H. F. Korrubel, vrouw van J. P. Baron- ner 42 j A. Olive, vrouw van J. A. W. Olive 64 j.; W. A. C. Frey. on gehuwde vrouw, 93 j.; E, Roos, onge. huwde vrouw. 54 j J. D. Bertram, man, gehuwd geweest met W. M„ Beudeker 75 A. van Anrooij, on gehuwde man. 65 j.; P. Rebbers, on gehuwde man. 74 i.; H. J. Scholtsz, man van W. Schijff. 84 j.: P van Leenen, man van J. N. Waardenburg, 70 .i.: E. Oostdam, vrouw, gehuwd geweest met A. J. van Tol, 60 j.; J. L. H. Weemhof. vr, van T. C. v. Doorn, 75 i.. A. H van Straatcn, vrouw .gehuwd geweest met L J. A. Meershoek, 79 j.; A van Kuijen. vrouw van P, J. W. van der Burg. 64 j.: W. Kragten, vrouw, gehuwd geweest met J A. Arman, 96 j.; W. W J, Nass man van M. C. A. v. d. Reest 74 j.; D. Schalk, vrouw van W. Lugt 72 j.; A, Kooijman, man van S Bijl, 74 j H, Ridderhof, vr.. gehuwd geweest met L Rosier, 94 j.; G H van Driem, man van W. A. L. Perelra 87 1.: A. Kromhout, vrouw, gehuwd geweest met J. Wulffraat, 62 j..- M Redmers, vrouw van J. J. Brandt. 75 1. AGENDA DINSDAG 3 FEBRUARI Zeiss Planetarium Haagsche Cou rant" 20 u.: „Een reis langs de pla neten". Kon. Schouwburg 20.15 u.: „School voor vrouwen." Diligentia 20 u.: Jean Pierre Marty, piano. Kleine Comedie 20 u.: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting." WOENSDAG 4 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 u.' „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg 20 u.: „U spreekt met Uw moordenaar". Geb. v. K. en W. 20 u Concert Resid. Ork. ol.v. Rudolf Morait. Sol. Theo v. d. Pas. piano. KI. Comedie 20 uur: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting". 3IOSCOPEN Apollo: Geheime opdracht (Operation secret), Cornel Wilde, 12, 14.30, 16 45. 19 en 21.15 u B. 14. Asta: Zo zijn we plet getrouwd (We're not married). Ginger Rogers. 14,30 18.45 en 21.15 u. B 16 Capitol: Een nacht koningin (Königin einer Nacht), ilse Werner. 14 en 20 u Elke leeft Centrum' Kim, Errol Flynn. 13. 15, 17. 19 en 21.15 u. Elke leeft. Woens dag 13 15 en 17 u Kindermat. City: Vergif. Bette Davis. 14.15. 19 en 21 15 u B 18 Corso: Het geheim van Mayerllng, Jean Marais 14.15 en 20 15 u B. 18. Hollywood: Zorg. dat je er bij komt (Let's go navy) 14.30, 19 en 21.15 u B 14 Kriterion: De dood van een handels reiziger (Death of a salesman), Fre- dric March.. 14.30 19.15 en 21.15 u. B. 18 Metropole: Sterren stralen overal. 14.15 en 20.15 u Elke leeft Musica: High noon (Klokslag 12). Gary Cooper. 14.15 beh Woensd en 20-u B 14 Woensd 14 en 15.30 u. Kindervoorst Odeon: De dood van een handelsrei ziger i Death of a salesman). Fre- dric March 14.15 19 en 21.15 u. B 18 Olympia: Always in my heart Kay Francis 14 en 20 u Elke leeft Passage Sterren stralen overal. 14.30, 18.45 en 21 15 u Elke leeft Plaza: Gevleugeld gevaar (Wings of dangeri Zachary Scott. 14.15 19 en 21 15 u B 18. Rembrandt' Eén nacht koningin (Kö- nigin einer Nacht i Ilse Werner. 14 en 20 u Elke leeft Rex: De verboden vrucht. Fernandel. 9.30—21 30 u. B 18 Roskam De Maniak (Stranger on a train). Rutfi Roman, Woensd. 20 u. B 18, Woensd 14.30 u Kindervoorst. Roxy1 De stad zonder genade. 14,30 19 en 21 15 u B 14, Seinpost: She s working her way .through college (Studentenliefde). Virginia Mayo 14,15 en 20.15 u. B 18 Studio: Hondje laat ie tuffrouw uit (Behave yourself I). Farley Gran- get 14 16 *.9 en 21.15 u B. 14. Thalia: Export in blond. 14.30, 16.30. 19 en 21,15 u B 18. Dond. „De Superman" B. 14. West-End: Othello, de Moor van Ve netië Orson Welles 14.15 en 20.15 u. Astra: Samson en Delilah. Hedy La- marr T.m Woensd 20 u Woensd. 14.30 u B 14 A Place in the sun, Elisabeth Taylor Dond, 20 u. B. 18. Voorburg Forum: Dlnsd. en Woensd. 20 u. Geen medailles voor spionnen. B. 18. 12. „Hier, lees het document maar, manneke". sprak Joris, terwijl hij de oproep, die hij dr Esculapus had ont futseld, aan Panda overhandigde Dat deed Panda. Hij had zich voorgenomen om nooit meer voet stoots aan te nemen, wat Joris beweerde, maar wat hij las, scheen de waarheid van Joris' woorden te bevestigen. „Hier staat, dat dr Esculapus naar het paleis moet komen, om de geheimzinni ge slaapziekte van de koning te onder zoeken", riep hij, „dus alles, wat je mij verteld hebt is ir. Jij bent dr Esculapus, want anders zou jij die oproep niet hebben en. je moet wel een knappe dokter zijn, want anders roepen ze je niet bij de koning." „Maar natuurlijk is alles waar", sprak Joris verwijtend, ,,ge hebt toch, hoop ik, geen moment aan de waarheid mijner woorden getwijfeld?" „Dat heb ik wel", zei Panda eerlijk en berouwvol, terwijl hij Joris naar buiten volgde, „het spijt mij, Joris, en als ik het goed kan maken„Maar dat kunt ge zeker, baasje", zei Joris hartelijk. En meteen trok hij Panda een winkel binnen, waar allerlei dokters artikelen werden verkocht. „Ik wil twee doktersjassen, een medicijn tas en een compleet stel medische instrumenten", zei hij tot de winke lier, „kwaliteit is hoofdzaak, prijs bijzaak." „Heel, graag", antwoordde de winkelier ijverig, „en wenst. Uw metgezel ook iets?" „Zeker", zei Joris, „die wenst de rekening te betalen.'*

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2