Woningbouw te Boxtel Nieuw-Vossemeer een verdronken dorp Vele inwoners onder puin bedolven Dinsdag 3 Februari 1953 Nog tekort van 347 Ondanks de activiteit, die het gemeen tebestuur steeds aan de dag legt, is er ir Boxtel nóg altijd een tekort aan 317 wo- ningen. De lijst van woningzoekenden telt althans momenteel 347 namen. Van deze 347 zijn er 90 trouwlustigen. De overige 257 gezinnen, die nog woning zoekend zijn. kunnen als volgt worden gesplitst. 77 Gezinnen hiervan bestaan uit man en vrouw zonder meer; 56 gezinnen uit man en vrouw met 1 kind; 39 gezin nen uit man en vrouw met 2 kinderen; 32 gezinnen met 3 kinderen; 21 gezinnen met 4 kinderen; 10 gezinnen met 5 kin deren: 6 gezinnen met 6 kinderen; 11 gezinnen met 7 kinderen; 4 gezinnen met 8 kinderen en een gezin, dat bestaat uit man en vrouw met 12 kinderen. Het zal wel duidelijk zijn, dat het voor de gemeente geen gemakkelijke taak is, deze gezinnen een passend onderdak te verschaffen. Daarbij komt nog, dat de bevolking steeds groeit door het aantal geboorten en door vestiging van elders. Wat de woningbouw van het afgelopen jaar betreft, geven wij hier enkele cij fers. Van de door het gemeentebestuur geboden gelegenheid om een maycrete woning voor f 3.500 ie kopen, werd geen gebruik gemaakt. Van de 42 op Kals- heuvel gebouwde premie-woningen wer den er 23 aan particulieren verkocht, terwijl 3 van de 6 in de Jan van Bra bantstraat gebouwde premiewoningen in particuliere handen overgingen. De plaatselijke Boerenleenbank verleende hierbij zo nodig haar welwillende mede werking. De gemeenteraad maakte het mogelijk, dat maximaal f 1000 tweede hypotheek wordt verstrekt, mits de eerste hypo- Boxtel Voor de getroffenen Zondagavond is door de bewoners van de Dufourstraat, van de lage woningen, plus de vier grote, bijeengebracht voor de slachtoffers van de watersnood, het hoge bedrag van f 16,71. Dit als eerste aanloop. Per woning betekent dat plm. 70 cent. Het bedrag is inmiddels 'afge dragen aan het Rampenfonds. Uitstekend concert door Boxtels Gemengd Koor Onder de voortreffelijke leiding van Cor Suys vond gisteravond de uitvoe-: ring plaats van Beethoven's .mis in C en gedeelten uit de Jahreszeïten van Haydm Het was een mooi concert, dat .dé aanwezigen met bijzondere voldoe ning ihebiben gevolgd,"Bij een dergelijk concert zijn drie factoren' van 't grootste belang, n.l. dé solisten, het koor en 't orkest. En dan- moeten we concluderen, dat Cox*. Suys met volle inzet van zijn kunnen, prima vakmanschap en een enthousiastmusiceren, deze drie facet ten de nodige gloed wist te geven. Na tuurlijk; waren er momenten van min der spanning, momenten van koorzwe- vingen, maar tegenover dit staat het fext, dat deze kleine vlekken geen af breuk konden doen aan het geheel, dat beslist karakter had en dat stevig dooi de dirigent met vol begrip in de hand gehouden werd. Zoals gezegd, het koor zong uitstekend, tot een sonoorder vo lume zou men kunnen komen, door de mannenstemmen (tenoren) in groter getale te kunnen bezetten. De stemmen behoeven dan minder geforceerd te worden en de koorklank zou ronder zijn. Maar staaltjes van kunnen waren b.v. de fuga: cum sancto spiritu,. dat treffend tot een ff Amen werd opge voerd, evenals de fuga: et vitam vehturi, terwijl de lastige a capella klip in liet Sanctus sportief genomen werd! Het orkest, dat met enige prima krachten van Het Brabants Orkest was versterkt, vervulde zijn taak met veel musiceer- vreugde, en onze lof voor de prestafcie's van deze musici is welgemeend. De te kortkomingen in techniek, welke zich vooral in „Die Jahreszeiten" wel eens openbaarden mogen niet de aanleiding: zijn, om dit sympathieke muziekmaken met het werk van beroepsmusici te gaan vergelijken: natuurlijk was dit di lettantisme, maar in de beste zin des woords. Maar het grootste aandeel in het succes van deze avond had zeker het Zuid Nederlands Vocaalkwartet, dat zowel koor ais orkest door zijn presta- tie's wist te stimuleren. Deze vier vak mensen zijn uitstekend op eikaar inge zongen, en musiceerden met de diri gent op buitengewoon prettige wijze. Zouden we namen willen noemen, dan is het vooral de tenor Van Grinsven en de sopraan Tiny Raaphorst die in dit ensemble de kroon spanden. Maar ook de alt Ria van Dijk en de bas Mendels zongen hun partijen met fraai geluid en dictie, en de hulde hen gebracht door een staand auditorium en een bewonderend koor was ten volle ver diend. Cor Suys, de dirigent, mag met zijn mensen op een geslaagd concert terug zien, met het volle besef de toe hoorders veel schoons geboden te heb ben. En dat is een heel ding in deze, voor ons land, zo trieste dagen. F. B. St. Martinus Naaikring. De collecte voor de St. Martinus Naai kring. die in de parochie van het H. Hart gehouden werd, heeft f 512 opgebracht. R. K. Vrouwengilde. Vanavond om 8 uur wordt in hotel Riche de film „Geschenk der Goden" gedraaid; ook wordt een culturele film vertoond. (Advertentie) Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagochtend tot Dinsdagavond. Iets kouder Veranderlijke bewolking met op de meeste plaatsen enkele sneeuwbuien. Krachtige tot matige noordoostelijke wind. Iets kouder met in de ochtend plaatselijk lichte vorst. theek de f 5000 niet te boven zóu gaan. Tevens kwam er een gemeentelijke bouwcredietregeling tot stand. Van verschillende eigenaren werd ver volgens bouwgrond aangekocht, dit om toch maar van een verdere voorziening in de volkshuisvesting zeker te kunnen •zijn. De onaangename kwestie betreffende de woningbouw op Kalksheuvel hangt nog steeds. Door de raad is tenminste een besluit genomen tot het instellen van beroep en eventueel voorzien in cassatie tegén de uitspraak van de Arrondisse- ments Rechtbank te 3's-Hertogenbosch in het strafproces terzake van overtreding van de Wederopbo uwwet. Van verschillende zijden - werd geld opgenomen. Zo leende het pensioenfonds van de firma H. Jos van Susante de ge meente een geldlening groot f 30.000 ter wijl de N.V. Venrode voor 15 jaar f20.000 uitleende. Op Kalksheuvel werden in 1952 20 wo ningen aanbesteed. Van de Bank van Nederlandse Gemeenten werd f 55.000 geleend voor de bouw van 10 duplex- woningen. Voor de financiering van het complex van 13 Oostenrijkse woningen werd nog een vaste geldlening van f 225.000 gesloten. Tevens ging de raad met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten nog een geldlening aan tot een bedrag van £78.225, waarvoor de houders van rentespaarbrieven én obligatiën der Nationale Woningbouwleningen 1952 ten gunste van de gemeente Boxtel voorkeur hebben uitgesproken. Tenslotte werd nog met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een geld lening aangegaan groot f 617.000 voor de 75 aan de van Rijckevorselstraat, van Hugenpohtstraat, op Zandvliet en aan de Doomakkerlaan gebouwde woningen en een geldlening van f 132.300 voor de 12 aan de Prins Hendrikstraat en de van Coothstraat gebouwde woningen. Om naar het heden terug te keren, thans- is men begonnen met de bouw van eén groep van 4 en een groep van 6 wo ningen nabij - het Protestante kerkhof, vlak bij de bakkerij van. Goossens. Het terrein hiervoor is althans vorige week afgesloten voor 't publiek. Met de 84 op het blok „Selissen-wal" te bouwen wo ningen is men begonnen; althans er er wordt momenteel hard gwerkt aan de egalisering van het terrein, waar deze woningen zullen komen te staa.n. ESCH. N.C.B. De plaatselijke- afd-eling van de NCB houdt Donderdag 5 Februari eén -algemene, vergadering in zaal Ver- stjjnen. De agenda vermeldt' o.m. een lezing, wélke gehouden wordt door de 'algemeen - secretaris van dé NCB. Voor de noodgebiédèn. /Een collecte voor 'tXNafibnaél 'Rampenfpnds bracht alhier f ,2100,— op. Dé v'arke«sfokver- eniging „Ons Belang-1- dié ■rëëd'S 'een bedrag had uitgetrokken1 v,por -een reis naar Zuid-Limburg, ::hëeft';dezë reis.; af gelast en 'inplaats daarvan één bedrag van f 250,— gestort in het Nat. Ram penfonds. HELVOIRT Mooi zo! In samenwerking met EHEO en Brandweèr te Helyoirt is gisteren een collecte gehouden ten bate van het Nationaal Rampenfonds, De opbrengst in deze gemeente van nog geen 3000 zielen bedraagt f 2216,16. Bovendien is aan kleding, schoeisel, beddegoed etc. een aantal ingezameld, dat minstens een zelfde waarde verte genwoordigt. Er hebben zioh zeer vele inwoners spontaan opgegeven om eva- cué's o-p te nemen. Eventueel zouden 200 personen onderdak kunnen vinden. Bij de organisatie der collecte hebben enige autobezitters hun; belangeloze medewerking verleend. LIEMPDE. R.K. Jonge Boerenstand. Hedenavond om 7 uur houdt de R.K. Jonge Boeren stand haar jaarvergadering in de R.K. Jongensschool. Hengelsportverenigmg „De Laatste Kans". De Hengelsportvereniging „De Laatste Kans" hield, haar jaarvergade ring in café C. J. van der Velden alhier. Op de vergadering waren, ondanks de belangrijke agenda, slechts 13 van de 18 leden aanwezig. Uit de notulen bleek, dat dé vereni ging een tijdlang op een dood punt heeft gehangen, daar sedert 1 Aiig. 1952 geen contributie meer werd opgehaald en ook geen bondsblad meer werd uitge reikt. Dit is hoofdzakelijk een gevolg ge weest van de slechte vangst .in het afge lopen jaar. Het bestuur heeft echter ge meend niet bij de pakken te moeten gaan neerzitten. Het kassaldo bedroeg r.og ruim f 29, terwijl aan achterstallige contributie's nog te innen is een bedrag van ruim f 43. Met algemene stemmen werd besloten, deze achterstand met de contributie over de eerste 5 maanden van 1953 tegelijk te innen in 5 termij nen, zodat bij de opening van het nieu we seizoen de achterstand geheel is in gelopen. Verzuimd werd tijdig pootvis te bestellen door het Bestuur. Getracht zal worden voor het nieuwe seizoen als nog een hoeveelheid zeelt en karper uit te poten, waarmede de leden zich kon den verenigen. De aftredende Voorzit ter, de heer H. van Kuringen werd voorts met algemene stemmen herko zen. Mutaties. In het Liefdegesticht „St. Aibertus" alhier zijn ingekomen Zuster Leonarda van Veghel (in de Wereld Mej. A. Zwiers) en Zuster Jeanne Baptist (in de wereld Mej. C. H. M. Smulders). Naar Tilburg is vertrokken Zuster Gau- dia (in de wereld Mej. H. van de Ven). UDENHOUT Het toneelspel Pinky door het Tilburgs Toneel Veroto voor het voetlicht ge bracht, genoot slechts een matige be langstelling. Het stuk, het rassenverschil behande lend, werd zeer behoorlijk weergegeven. Agenda: In het parochiehuis Woens dag om 7 uur jaarvergadering der KJMV. De jonge boeren zullen Donderdag om 7 uur in het parochiehuis bijeenkomen. Dan zal er een mooie film vertoond worden. Jaarvergadering NCB Oisterwijk In groten getale waren de leden van de afd. Oisterwijk van de NCB ter jaarvergadering bijeen in het café „De Prins" van de heer J. M. van Haaren. Met een hartelijk woord van welkom opende de voorzitter, de heer M. J. Ver hoeven de vergadering. In zijn verslag maakte de secretaris, de heer C. J. Verhoeven, o.m. melding van een lezing door Dr, Kirch van de Gezondheidsdienst over tbc-bestrijding by runderen; het volgen van öen aard appelselectie-cursus; de oprichting ener studieclub en vervolgens diverse activi teiten. waaronder een graanactie voor de afbouw van de H. Joannes-kerk, die in geld omgerekend, f 814.28 in 't laatje bracht. Aan het jaarverslag, uitgebracht door de secretaris van de RKJB, de heer J. v. d. Sterren, ontlenen wij: de vereni ging telde op 1 Jan. 1952 33 leden, welk aantal lot eind Dec. ongewijzigd bleef. Er werden 1 bestuurs- en 3 ledenver gaderingen gehouden. De voorzitter der vereniging trad op 22 Febr. af, wegens emigratie naar Australië. In diens plaats werd benoemd de heer W. v. d. Vfouw. Het aftredend bestuurslid de heer A. de Cort werd opgevolgd door de heer J. v. d. Ven Jzn., terwijl in de plaats van de heer Jos. de Kort, die als secretaris bedankte wegens 'dienstplicht, werd ge kozen de heer J. v. d. Sterren.- Het financieel jaarverslag sloot met een nadelig saldo. Volgde het jaarverslag van de Fok- en Controlevereniging „De Vooruit gang" van de secretaris, de heer D. v. a. Bij gaart. Hieraan ontlenen wij: bij de aanvang van 1952 waren 36 leden aan gesloten, welke tezamen 300 koeien in controle hadden. Aantal leden per 31 Dec. j.l. 37 met 315 koeien. Het aantal NRS-leden steeg van 11 tot 12. In het afgelopen jaar werden twee Inspectie keuringen van het NRS gehouden. Op de op 19 Sept. door de K. I.-vereniging Udenhout e.o. gehouden jaarlijkse fok- veedag behaalde een koe van W. Ko- nings een eerste en een van J. v. d. Ven een derde prijs. Geconstateerd mocht worden, dat het.met dé productiecon trole in Oisterwijk in de goede richting gaat. De resultaten in de eerste 5 ja ren, dat de Fok- en Controlevereniging heeft gewerkt, zijn buitengewoon goed t'e noemen. Het gemiddelde vetgehalte bij de roodbonte, dat in 1.947 '3.32 be droeg, was in 1951 3.50. Ook het kwan tum melk is vooruitgegaan en men mag, ook wat dat betreft, tevreden zijn. Aan het verslag over de Br. Vee- en Vleescentrale, van de heer J. Vugts zaakvoerder oh tien en wij: Geleverd OISTERWIJK Niet doorgaan van avonden. In ver band met de ramp die Nederland heeft getroffen, delen wij onze lezers mede, dat de feestavond te geven door „Kerk- einds Belang" op heden, Dinsdagavond, niet doorgaat. Evenmin gaat door de donateursavond, die Vrijdag a.s, zou worden gegeven door de Harmonie „Asterius". Zoals we vernamen, zal ook vermoe delijk de gymnastiekuitvoering, te geven Woensdagavond a.s. niet plaats hebben. Comité van Actie Hulpverlening. Maandag j.l. werd alhier op de ten raad- huize gehouden bijeenkomst van B. en W„ heren geestelijken en afgevaardig den van diverse instanties een comité gevormd, dat zich belast heeft met het doen inzamelen van giften in geld en natura ter leniging van de nood van zovele onzer getroffen landgenoten. 400 varkens voor f 71.230.85; 46 koeien f 28.396.40; 49 kalveren f 6.298.15 en 698 kippen en jonge hanen f 1.910.30, maakt tezamen f 107.835.70. Het verslag van de heer J. Vugts agentaangaande verzekeringen van de NCB bevatte onder meer het vol gende: Brandverzekering: verzekerd kapitaal f 3.226.875. Aantal verzekerden 184. In rekening gebrachte premiën f 6.801.61. Het verzekerd bedrag is aan merkelijk gestegen. Vele boeren zijn echter te laag verzekerd. Hagelverzekering: Aantal deelnemers 56 met een verzekerd kapitaal van f 170.600. Opbrengst premiën f 1.500,63. De verzekering verliep normaal. Ziekenhuisverzekering: Aantal deel nemers 20, aan verzekerden 92, in rekening gebrachte premiën f 1.994,28. Ongevallenverzekering: Aantal deel nemers 50, aantal verzekerden 56, be taalde premiën f 1.992,75. Vairia-verzeke ringen aantal 37. Onderlinge Paardenverzékering: Ver zekerd 88 paarden en 5 veulens. Aantal leden 82. Verzekerd voor een bedrag van f 70.000. Veefonds: Aantal leden 80. Opgeruimd 8 koeien, waarvan 2 werden afgekeurd. Gemiddelde opbrengst hier van f 291.50. B;V.g saldo. Jaarverslag van de Varkensfokvereniging, uitge bracht door de secretaris, de heer J. Schoenmakers: Aantal leden 45. Het boekjaar sloot met een batig saldo. Verslag Ei er vereniging, uitgebracht, door de heer J. Vugts, secretaris. Uit dit verslag, het navolgende: Aantal ge leverde eieren: 1.123.528 stuks. Hiervan uitgeschouwd vuilschalige 11.989 stuks. De hoogste prijs was op 22 Nov. f 3.54 per K.G. De laagste prijs op 19 Jan. f 3.04 per K.G. De gemiddelde prijs was f 2.67 per K.G. Voor eieren van 16 stuks per K.G. was de gemiddelde prijs 16.7 ct. DRUNEN. Uitvoering. De. Haromine de Volhar ding geeft a.s. Zaterdag 7 Febr. haar tweede winteruitvoerl'ng voor haar donateurs. Hét .programma bestaat uit een conoert door de Harmonie waarna de toneelgroep- De Spieghel uit 's-Her- togenbosch eentoneelspel zal opvoeren getiteld „Die ondeugende Dolsie". Deze toneelgroep werkt onder regie dt heer. Jo v. Erp. Op dêée avond zal ook de heft.,, 75,; val slaagcl. De. uitslag was als volgt: kam pioen M. de Gouw met Rood schimmel 89 pnt; 46 voor kleur. Reserve kam pioen Gebr. v. d. Lee, met Rood Oranje 89 pnt; 47 v kleur; 3e pr. Linscho- ten, citroenkleur, 89 pnt, 46 voor kleur. Klasse 1. Oranje IA B. v. d. Ven 88-46 IB W. v. Veggel; IC W. v. Veggel; 1D C. Kivits; IE P. Henskens alle 83, 46. Klasse 2. Wit: 1 M.v. d. Wiel-Peldèrs '-46; 2 H. v. Heeswijk 88-45; 3 Mi :v. Wiel-Pel ders 8.8-45; P. Hënské'nJ Wijk een demonstratie gevenl van- éen 115; Klasse 3 Strogeel; 1. L. Meèstersj door hem geconstrueerd nieuw rnyziek- l Gebr. v. d. Lee en J. v. Esdonk alle instrument n.l. de Wijkhoorn.. Ten 'ge- met 86-43; 2 M. de Gouw 2. X en J. Ki- hore wordt gebracht het Hoorncohcert vits met 85+ 42+. Klasse IV. Oranje No. I v. Mozart. I schimmel. 1 W. v. Veghel 88; 45;. 2 A, Declamatie-wedstrijd, Óp een culturele v+d. Lee 87+ 44+; 3 P. Henskens,"W. De uittocht uit West-Brabant (Van onze speciale verslaggever) Nieuw Vossemeer is sinds Maandagavond zes uur een volledig uitgestorven dorp. In een reeds lek geslagen roeiboot, aan de lijn gehouden door com mando's uit'Roosendaal, verliet op dat ogenblik burgemeester Janssens zijn ontzettend zwaar getroffen gemeente. Van Zaterdagnacht vier uur tot Zon dagnacht twee uur is het dorp volkomen geïsoleerd geweest. De telefoon verbinding was verbroken, de electriciteitskabels afgeknapt en de water leiding gesprongen. De gehele Zondag hebben de bewoners van de gespaard gebleven huizen doorgebracht op dc bovenverdiepingen- Boten waren niet in het dorp. zodat onderling contact uitgesloten was. Van tijd tot tijd klonk door de ondergelopen straten het wanhopige geroep om hulp. Zondagmiddag zagen de bewoners enige vliegtuigen en in de loop van de avond kon men in de verte op de weg SteenbergenSt. Pliilipsland de lichten zien van de naderende hulptroepen. Duizenden stuks vee omgekomen Ev.ers en A. Oosterwald, alle 87, 44; Klase Rood Oranje. 1 Gebr. viï'd. Lee 89-47; 2 M. v. Heeswijk én L. Heesbeen 88, 46; Klasse 6. /Zalm,Rood. T-H. v. Heeswijk 88+ 45 2. -H. Stüpers en H. v. Heeswijk 87+ 44+. Klasse 7. Mo- zaiek. 1 H. v. Heeswijk 88, 45. Klasse 8. Citroen. 1 W. Linschoten 89' 46. 2 W. Evers 8845; 3. W. v. Heivoort 87 44+. Klasse 9. Rood Schimmel. 1 M.de Gouw 89+ 46+. Klasse 11. Zilver Isa- belt M. de Gouw 86-44; Klasse 12. Oranje Isabelti 1 P. Wijkmans 8744; Klasse 13 Roodbr. 1 H. L. Kuijs 88— 46; Klasse 14. Oranje Rood Agaat. H. L. Kuijs 87+ 44+. Verder waren er nog 8 klassen met Er werden van de slijkerïge polder wegen zoeklichten op Nieuw Vossemeer gericht. En om twee uur stak de eerste boot de polder over. De gehele Maandag heeft "net reddingswerk, dat onder per soonlijke leiding stond van overste Beets, commandant der commando's, voortgeduurd. De motorboten konden niet door de straten gemanoeuvreerd komen, roeiboten sloegen om, anderen stootten lekMaandag-middag, kort voor het weer vloed zou worden, hielden de commando's nog een inspectie naar achtergeblevenen. Op brancards werden zieken vervoerd enig kleinvee werd in de mate van het mogelijke meegenomen. Burgemeester Janssens kon ons met zekerheid vertellen, dat er tientallen van zijn gemeentenaren waren omge komen. Slechts zes lijken konden echter geborgen worden. Een daarvan werd op het gemeentehuis gebracht. Reeds in de eerste ogenblikken van de ramp Zater dagnacht, vielen er slachtoffers, doordat het watergeweld, hele rijen huizen ach ter dé doorgebroken dijken verwoestte. In de dorpskom werden verschillende woningen ondermijnd. Er moeten zich ondër de ingestortte muren nog 'lijken bevinden. Tal van huizen liepen zware schade op, doordat het binnenstromende waté'r balken' én' deuren van verwoeste huizen meevoerde. Doordat.de burge meester natelefonisch contact met de .commissaris der. koningin vlak voor het verbreken der verbindingen, de nood- sirenen in werking, stelde,, konden ver schillende ingezetenen zich' nog tijdig in veiligheid brengen. Van het vee zijn duizenden stuks om gekomen. ïn enige stallen stonden Maandagavond nog paarden. Comman do's zullen d<ezè trachten te bevrijden. Zestig doden in Oude T on ge De burgemeester van. .Oude Tonge op. Overflakkee deelde. Zondagavond aan -r— verschillende kleuren vogels en tro pische vogels van M. de Gouw. Een- prachtige kooi was te bezichtigen van de heer v. d. Ven - oud-burgemeester van Vlijmen, beschermheer van de or ganiserende vereniging. De heer H. Lauréijsen uit Eindhoven die als keur meester optrad was vol lof over de in gezonden vogels. Hulpverlening. Ook Vlijmen heeft zijn diensten aangeboden voor de ge troffenen van de watersnood. In de Fraterschool werden evacué's uit Dus- sen ontvangen en- verzorgd. Hierna Werden zy bij de inwoners onderge bracht. Utile Dulci. De uitvoeringen van Utile Dulci die Zondag 1, Maandag 2, en Dinsdag 3 Fsbr. zouden worden gehou den zijn in verband met de watersnood uitgesteld tot nader te bepalen datum, middag /an de kring Den Bosch, van de R.K.J.B. en Boerinnehbond behaalden van de afdeling Drunen de volgende leden prijzen: le prijs A. Robberi; 3e prijs A. Klerkx; 3e prijs mej. A. Moónen; 8e prijs A. v. Wezel. Boerinnenbond. De Boerinnenbond afd. Drunen. Elshout houdt Donderdag 5 Febr. jaarvergadering. Op de agenda staat bestuursverkiezing. Tevens zal op deze avond ook een film worden ver toond over -Lourdes. Statiedag Harmonie Beatrix. De Har monie Beatrix vierde Zaterdag 31 Jan. haar Statiedag. Des namiddags maakte de Harmonie'en de Drumband die inmiddels weer is uitgebreid met 'twee halve diepte-trommen, een muzikale wandeling door de gemeente. Beatrix had in de heer M. v. Huiten, klaririetist, dit jaar een jubilaris. Bij diens woning werd halt gehouden. De jubilaris, een zeer verdienstelijklid die bij de Har monie dé Jongenscongregatie vele jaren secretaris was werd bij deze gelegen heid toegesproken. Des avonds werd déze huldiging voortgezet aan de feest tafel. De jubilaris werd toen toegespro ken door de voorzitter de heer van Drunen, die zijn woorden vergezeld deed gaan van een cadeau in de vorm van een fraaie schemerlamp. Mevr. van Huiten kreeg bloemen aangeboden. De jubilaris dankte voor deze hulde en liet zijn dankwoord vergezeld gaan door een enveloppe met inhoud. Ook de Harmonie de Volharding hield Zaterdag haar statiedag. Het ge zelschap maakte in de namiddag een muzikale wandeling door de gemeente. 's Avonds had men een feestbijeenkomst. Comité Ouden van Dagen. Het comité dat jaarlijks de tocht voor Ouden van Dagen organiseert heeft dezer dagen vergaderd om de plannen voor deze zomer te bespreken. Besloten werd reeds -net geld inzame len te beginnen. Aan de hand van de op brengsten van deze inzamelingen kun nen de plannen dan verder worden uitgewerkt. Gezien het mooie doel ver wacht men dat iedereen zijn bijdrage zal leveren. Halfvasten, Zondag 15 Maart zal ten bate van dit comité een tweetal balavonden met attracties wor den gehouden n.l. in café Ger. Klerkx te Elshout en café Th. Elshout te Drunen. NIEUWKUIJK. R.K.J.B. Dinsdagavond om half 8 houdt de R.K.J.B. haar jaarvergadering in het Patronaat. Jeugdvereniging. Zondagavond gaf de jeugdvereniging een oudersavond in 't Patronaat. Verschillende nummers van zang, muziek en declamatie en gymnas tiekoefeningen werden uitgevoerd. Door de watersnoodramp had de avond een woegtijdig einde. VLIJMEN K~*ir.r:etentoonstelling. De kanarie vereniging Vogellust hield in café V' Eggelen Zaterdag en Zondag een kleur-, o w kanarietentoonstelling, die goed is ge- balclub Margriet georganiseerde ouders- De doel is°overdekt en'Jverwarmd.L DINTHER. Supportersclub. In café v. Beekveld heeft de oprichting plaats gehad van een supportersclub voor Avesteijn. Ongeveer een 20-tal aangeschrevenen waren te genwoordig. Uit hun midden werd een bestuur gekozen dat er als volgt uitziet: Voorzitter B. Cranen, secretaris M. Ver hagen en Penningmeester A. Eykemans. Na zijn benoeming wees de voorzitter op de belangrijke taak, die hij zich de club toedacht n.l. morele steun te geven aan Avesteijn die bij de jeugd zo'n belang rijke plaats inneemt. Hij hoopte, dat de erkende sportiviteit van Avesteijn ook zou mogen heersen in de supportersclub. R.K.J.B. In de vergadering van de R.K.J.B. deelde de nieuwe voorzitter mede, dat hij al het mogelijke zal doen, om de vereniging tot groei en bloei te brengen. Hierbij hoopte hij op de vol ledige steun van alle leden. De gecombi neerde studiedagen gaan niet door. Voor de op 10 Februari te houden culturele dag te Nistelrode moeten de leden zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het be stuur. Voor 15 Febr. moet de opgave binnen zijn voor de Kromstaf-dag, die op 16 Mei te Utrecht gehouden zal worden. In verband met de actie Oostpriester- hulp (graan- en papierophalen) werden de routes uitgestippeld en de daarvoor aangewezen leden verzocht zich geheel voor deze actie in te zetten. Idee's voor de kringvergadering moeten zo gauw mogelijk bij het bestuur worden inge diend. Tafeltennis. The Rivals 4 wonnen uit met 73 van NTTC uit Nistelrode. Het 3de team verloor met 91 van Hel mond. EERDE. Eierbond, Varkensverzekering, Coöpe ratie. Woensdagavond 4 Febr. houdt de eierbond, varkensverzekering en coöpe ratie een algemene ledenvergadering in het bondsgebouw. Trouwe opkomst wordt verwacht. Aanvang 7 uur. HANDEL avond mag als zeer geslaagd worden geheten. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Het gebodene viel bij het publiek zeer in de smaak, getuige 't applaus. Ook de verloting, waaraan zeer aar dige prijzen waren verbonden, is voor Margriet 'n mooie financiële steun ge worden. HEESWIJK Burg. Stand. Geboren: Marianne d. van G. Sanders-van Breugel; Maria d. van H. Dobbelsteen-Heerkens; Gijsber- tus z. van Fr. Rovers-van Zutphen. Gehuwd: M. van Doleweerd 24 j. en A. Wijgergangs 22 j.; Joh. van der Wijst 30 j. en A. van Heijnsbergen 27 j.; J. Coppens 26 j. en C. Kluijtmans 24 j. Overleden: Johannes van Lith wedm*. van A. Teeuwen 82 j. ODILIAPEEL. Vergadering. Voor de leden van de Aan- en Verkoopvereniging afdeling Odiliapeel, zal Woensdagavond om 7 uur in het patronaat, een vergadering ge houden worden, met lezing door de heer Bonants uit Tilburg over: Vorming leden kapitaal. Na deze lezing bij voldoende deelname oprichting van een mestvar- kensverzekering. Lezing. Vrijdagavond houdt de heer Van Lokven uit Uden een lezing over Groenten- en Fruitteelt. Aanvang 7 uur in het Patronaat. ST. OEDENRODE Voor de getroffenen. Een collecte ten bate-van het Nationaal Rampen fonds heeft hier gisteren de prachtige som van f 7500,— opgebracht. Voorts staat een aantal wagens met textiel, goederen en andere giften in natura klaar, samen tot een bedrag van pl.m. f 2500,—. Schuttersfeest. Op 8 Febr. zal het voor de handboogschutters een feestdag zijn in het kader van een stedenwed- strijd tusssen de 14 beste schutters uit Tilburg, onder wie de internationale- en landskampioen v. d. Wouw, en de 14 der besten uit de kring St. Oedenrode. Oudersavond. De Zaterdag door korf-De aanvang der wedstrijden is 2 uur. de Belgische vlieger kapitein Gerard Tremerie mede, dat Oude Tonge ver moedelijk zestig doden te betreuren heeft. Deze vlieger, die Zondagavond met zijn hefschroefvliegtuig bij Oude Tonge landde en er de nacht doorbracht, heeft deze mededeling te Brussel ge daan. De slachtoffers zouden in hun bed den door het water verrast zyn. Onge veer 400 mensen zitten in het dorp op eengepakt. BEST. M. van Hirtum t Te Best is in de leef tijd van 78 jaar overleden de heer M. van 'Hirtum, die in de samenleving de zer gemeente een voorname plaats heeft ingenomen. Jarenlang was hij een voor man in de arbeidersbeweging en een leidende figuur in alle R.K. Arbeiders organisaties, die de laatste 50 jaren in Best zijn opgericht. Zo was hij de stu wende kracht bij de 50 jaren geleden opgerichte R. K. Klompenmakers- knechtsvereniging, van de in 1915 op gerichte R.K. Werkliedenvereniging en van de in 1916 opgerichte R.K. Coöpe ratieve verbruiksvereniging. Van al de ze organisaties was de heer Van Hirtum voorzitter of secretaris. Ook was hij al vele jaren lid van de gëmeenteraad. Voor alles wat de heër Van Hirtum on dernam zette hij zich in met zijn volle persoon en als n.estor van de gemeente raad maakte hij grondige studie van de door. de raad .te behandelen, onderwer pen, op een'wijze, jongeren tot voor beeld. Hij was voor velé Ingezetenen de vraagbaak. Vrijdagmorgen 'Jiad onder grote belangstelling de uitvaart en be grafenis plaats/ In dé St'. Odulphuskerk werd een H. Mis1 van Requiem opgedra gen, waarna de begrafenis plaats had op het R.K. Kerkhof. Onder-de aanwezigen waren de burgemeester, wethouder ^Scheepens (wethouder' Looymans wa's door ziekte verhinderd),.ibijna alle ^raadsleden, de gemèente'-secretaris, de .gemeente-ontvanger ,de gemeente-ar chitect en 'afgevaardigden van het ove rige gemeentepersone.el én van de KAB en de R.K. Hbutbewerkex+bond, deze laatste met ojnfipersde va^dels. Filmavond. Dé afdeli'hgên; Best en Schijndel van de Nederlandse Katho lieke Metaalbewerkérsbphd ',',St. Eloij" hielden Vrijdag j.l. een gecombineerde filmavond in het parochiehuis. De heer Verhoeven, districts-bestuurder uit Den Bosch, spoorde de leden aan, trouwe le den hunner organisatie te zijn en toon de de noodzakelijkheid aan van de R.K. Arbeidersorganisatie. In het verder ver loop van de avond werd de'film ver toond „Met kleine mensen op de grote weg". Met volle aandacht werd deze boeiende film gevolgd." Aan'het einde van deze avond bracht de- heer Berkers, voorzitter van de afd. Best, dank aan allen die tot het welslagen daarvan had den .medegewerkt. LIESHOUT. Muziekuitvoering. Zondagavond werd in zaal Dekkers een muziekavond gege ven met medewerking van het Beek en Donks gemengd zangkoor. In verband met de film die gelijktij dig in het patronaatsgebouw gegeven werd, was de opkomst niet zoals ver wacht werd. Filmavond. Zondagavond werd in het patronaatsgebouw een filmavond gege ven onder de titel ,.De sleutels van het koninkrijk". De zaal was geheel bezet. FRANSE GENIE NAAR NEDERLAND De ter beschikking van de Neder landse regering gestelde twee Franse bataljons genie zijn vannacht uit hun garnizoen naar Bergen op Zoom ver trokken. BOERDERIJ AFGEBRAND TE ST. OEDENRODE Zondagmorgen tegen 9 uur loeide de sirene der Rooyse brandweer, die met twee spuiten uittrok om het vuur te bstrijden dat de boerderij van de heer Harry Habraken teisterde. De storm wind wakkerde de vlammen echter zodanig aan dat in 'n oogwenk ook het strooien dak in lichte laaie stond. Toen de brandweer aankwam viel er aan blussen dan ook -niet meer de denken en lag het gehele pand reeds tegen de grond. NIEUWE AMBACHTSSCHOOL TE SOMEREN Onder grote belangstelling is te So meren officieel begonnen met de bouw van de R.K. ambachtsschool. Deze school zal er in belangrijke mate toe bijdragen de agrarische mannelijke jeugd van So meren en omgeving een industrieel of ambachtelijk beroep te doen Ieren. (Advertentie) WAT EEN KOOPJES WAT EEN DRUKTE Indien U prijs stelt op vlugge bediening koopt zoveel mogelijk op VRIJDAG. Deze weck weer Woensdag, Vrijdag en Zaterdag RECLAMEDAGEN NOUWENS' SLAGERIJ MARKT 65, Telef. 6284, DEN BOSCH Verkoop uitsluitend a contant Ook VET Kalfsvlees en Lams voorradig

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2