A. J. Stoffels - Risseeuw FORMOSA niet langer neutraal GOED ONTHAAL voor VLUCHTELINGEN SCHEPEN IN NOOD VINK t Moskou beschuldigt Zweden Nog steeds gevaar rond Dinteloord Brits vliegtuig vermist Kromstaf-actie opg geschort Twee nachten op zoldertje 7 equipes gelijk geëindigd Belangrijke mededelingen Te koop aangeboden: llw Kunstgebit Husqvarna, Fridor en Necchi Kaaimachines DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 FEBRUARI 1933 De Boodschap van Eisenhower JN ZIJN „STATE OF THE UNION"- boodschap heeft president Eisen hower meegedeeld, dat hij besloten heeft tot „deneutralisering" van Formosa en aan de zevende vloot instructies in deze zin heeft gezonden. Europa MOET één worden! Qver de deneutralisering van For- mosa zei Eisenhower, dat de in 1950 gegeven instructie aan de zeven de vloot eigenlijk betekende, dat de Amerikaanse vloot moest optreden als een verdedigend wapen van commu nistisch China. „Door deze steun worden de com munisten in staat gesteld ongestraft nog meer Amerikaanse en de met hen verbonden soldaten in Korea te do den. aldus Eisenhower. „Daarom geef ik", aldus de Ameri kaanse president, „opdracht, dat de zevende vloot niet langer gebruikt wordt voor het beschermen van com munistisch China, Deze opdracht houdt geen agressieve bedoeling van onze kant in, maar wij hebben stel lig niet de plicht een volk te be schermen, dat in Korea tegen ons strijdt". EUROPA FAe president zeide verder: „De V.S. zullen de verwezenlijking van de Europese eenheid aanmoedigen. Er was reeds voortgang gemaakt, maar de veiligheid der landen eist een nog nauwere samenwerking dan reeds thans bestaat". Hij verklaarde wat zijn mening over de Europese eenheid is. „Slechts een nauwer aaneengesloten econo- ZUIVERING GAAT VERDER Minister in Praag ontslagen DADIO-PRAAG meldt, dat de Tsjc- cho-Slowaakse president Gottwald de minister van buitenlandse zaken, ViJiam Siroky, van zijn ambt heeft ontheven. Sikory wordt opgevolgd door Vac lav David. Stockholm ontkent geheim verdrag DADIO MOSKOU heeft bericht, dat de Verenigde Staten en Zweden een geheime militaire overeenkomst hebben gesloten. Deze zou behelzen, dat Zweden for meel buiten het Noord-Atlantisch Verdrag blijft, doch in werkelijkheid deelneemt aan „de oorlogsvoorberei dingen van de N.A.V.O." Zweden zou N A.V.O.-landen van strategische goe deren voorzien en oorlogsmateriaal en geheime inlichtingen va nde V.S. ontvangen. Het Zweedse ministerie van buiten- lanHse zaken sprak het bericht na drukkelijk tegen. Zweden had alleen een bespreking over Europese eco nomische samenwerking gehad met de Amerikaanse reizende ambassa deur, Anderson, die kortelings een bezoek aan Stockholm heeft gebracht. GEEN COMMANDO TROEPEN OMGEKOMEN f)E commandant van de commando troepen Roosendaal verzoekt ons mede te leden dat de berichten waar in melding wordt gemaakt van het omkomen van mannen van zijn on derdeel beslist onwaar zijn. misch en politiek stelsel kan de sterk vergrote economische kracht opbrengen, die vereist is om de naod- zakelijke militaire paraatheid en een tamelijk hoge levensstandaard te handhaven. Zijn Regering zou het belang van een rechtvaardige en voordelige we reldhandel erkennen. Hij verzocht het congres de Amerikaanse invoerbepa- lingen te wijzigen. De president verzocht voorts aan het Congres herziening van de wet- McCarran. welke betrekking heeft op immigratie en naturalisatie. Deze bevat, zo zei hij. bepaalde onrecht vaardigheden. Hij beloofde al het mogelijke te doen om de discriminatie van de ne gers in Washington, in de federale regeringsdiensten en in het leger op te heffen, Liever niet naar Rusland AMERIKAANSE GEVANGENIS TOCH BETER j~^E DERTIEN Amerikaanse commu nistische leiders, die veroordeeld zijn wegens samenzwering om de Amerikaanse staal, op gewelddadige wijze omver te werpen, zijn Maandag door de rechter voor de keus gesteld óf naar de Sovjet-Unie, óf in de ge vangenis te gaan. De verdedgeirs der veroordeelden verwierpen echter prompt het aanbod, om hun cliënten naar de Sovjet-Unie te laten vertrek ken. Drie der veroordeelden zeiden ook, dat zij de V. S. niet wilden ver laten. Vijf der beschuldigden zijn- van Russische, twee van Poolse en een van Hongaarse geboorte. TNE toestand ten Noorden van Din teloord was Maandagavond onge veer hetzelfde als Zondag. In de pol ders zaten nog veel mensen ingeslo ten, enkele boerderijen zijn ingezakt en men mag aannemen, dat de bewo ners onder het puin bedolven zijn. Vier personen w orden in Dinteloord nog vermist. De lijken van twee zijn aangespoeld. Het waren de 55-jargie mejuffrouw v. d. Meeberg uit Fijnaart en de 9-jarige Johanne van Opdorp. UEN Brits lijnvliegtuig met 39 perso- nen aan boord is. naar aangeno men wordt, op 650 km. ten Oosten van Gander (New-Foundlandi in de noordelijke Atlantsiche Oceaan ge stort aldus heeft de Canadese Lucht macht medegedeeld. U)E STICHTING 1853—1953. die bet eeuwfeest van het herstel der kerkelijke hiërarchie voorbereid, heeft de „Kromstaf-actie" opgeschort. Zij wenst, dat alle krachten, die zich r die actie inzetten, thans hun werk doen voor de leniging van de 'atersnood, Zij handhaaft haar plannen tot een overzicht van de ramp is verkregen. Dan zal zij eventuele wijzigingen in haar actie en plannen mededelen. Zo was het op vele plaatsen pen kar slaat op een dijkweggetje vóór een klein in het water weg gezakt huisje. Door een gat in het dak worden wat stoelen, een kastje en verder huisraad naar buiten doorge geven om opgeladen te worden. Door de open ramen van het benedenhuis ziet men het water golven door de kamers. Mej. van Boxel. die twee bange nachten op het zolderkamertje van dit huisje heeft doorgebracht, is de laatste die naar buiten komt. „Het liuis begon al maar te schudden en te kraken", zei ze. ,.We wonen hier eigenlijk met drie gezinnen. Eerst de familie Vrolijk en dan wij met het gezin van onze broei- We zijn toch al zo zwaar getroffen met de oorlog. Een broer gesneuveld en mijn moeder zwaar gewond Nu zijn we onderge bracht in de Ceresstraat in Breda". Dit zag de Bredase burgemeester tij dens zijn bezoek aan het geteisterde Tcrheqden. Dc noodwoningen staan al in liet water, evenals het huis van Frans Damen (geheel links). De red ders doen nog wat ze kunnen Ze loopt met haai- fiets langs de buurman die juist bezig is een tien tal dode kipnen. zojuist opgevist, op een hoop te gooien. Vlak bii de molen van Terheijden staan burgemeester mr. Kortmann en ir Gooden directeur van Openba re Werken. „Ook wii hebben belang te weten wat hier gebeurd in verband met de aangrenzende Bredase polders" zegt de burgemeester, die naar het tobben van de Terheijdenaars voor de onder gelopen woning van Frans Damen staat Ie kijken. Ir. Gooden heeft berekend, dat het water gisterenmiddag 7 c.m. was ge stegen sedert zondag. „Verderop staan nog vier varkens op een wagen, midden in het water", zegt een boerenjongen. „Maar nie mand kan cr bij." Een veewagen heeft zich in het water vastgereden en poogt mét geredde koeien op vaste grond te komen. Heel Terheijden, sa mengestroomd bij de molen, ziet het getob aan en wacht in vreze, of het water nog verder het dorp zal binnen dringen. In Roosendaal, Rucplien en Oudenbosch Gift uit Arnhem Durenhulp in de beste zin van het woord hebben de burgers van Roo sendaal. van Rucphen en Oudenbosch betoond bij liet opnemen van vluch telingen uit Fijnaart, Oude Molen, Willemstad. Heiningen, St. Philips- land, de Heen, kortom uit alle delen van het geteisterde gebied. In Roosendaal waren de zaken pri ma voor elkaar. De heer Ha user had als aangewezen evacuatiecommissaris de leiding van de hele evacuatie. De dienst van Sociale Zaken nam de so ciale verzorging van de vluchtelingen op zich. De eerste stroom vluchtelin gen. die met bussen en treinen wer den aangevoerd, konden worden op gevangen in de wachtkamers van het station. Na een kleine versterking werden de evacué's overgebracht naai de verschillende ontvangstcentra die waren ingericht in verschillende fa- briékscanunes, scholen en zalen. Van daar konden de vluchtelingen worden verwezen naai particuliere adressen, zodat in de beschikbare zalen steeds ruimte overbleef voor nieuwe „aange- spoelden". Circa twee duizend men sen hebben aldus in Roosendaal een goed onderdak gevonden. In de loop van gisteren kwamen uit Arnhem clrie volle wagens met kle ding, scnoeisel cn dekking aan. Deze gift werd in grote dankbaarheid ont vangen. Roosendaal deed natuurlijk zelf ook een duit in het zakje en zodoende kon met gulle hand warme kleding en schoel.sei worden uitgereikt. Dat was wel nodig want dc meesu-n hadden huis en haard op een slof een schoen moeten verlaten MENSLIEVENDHEID kleine kinderen werden dadelijk bij de burgers opgenomen. Noodgebied Rucphen weet. dat er nog grotere noodgebieden zijn en het handelt daar ook naar. In Oudenbosch en Oud-Gastel ver blijven momenteel duizend geëva- Gisterenmiddag hield de stroom van vluchtelingen nog onverminderd aan. Met particuliere auto's, vrachtwagens en bussen werden de West-Brabantse evacué's naar Breda vervoerd. Op de foto komt juist een bus met Moerdijk- se vluchtelingen aan. cueerden. Gisteravond kwamen in Ou denbosch nog een groot aantal ge- evacueerden uit Dinteloord aan. Er is een ding. dat troost en moed geeft aan deze duizenden getroffenen: te weten en te ondervinden, dat ieder een waar men ook komt, bereid is heil te helpen en te steunen in deze moeilijke ogenblikken van hun leven. 17 R IS een commissie gevormd om afslachting èn verkoop van in aanmerking komend vee te regelen. Studenten van de veeartsenijkundige Faculteit te Utrecht krijgen bevoed- heid vee tegen mond- en klauwzeer in te enten. De waarnemende commandant van Zeeuwsch-Vlaanderen hf^'1 bevolen, dat alle militairen mei af vóór Dinsdag 12 uur zich rr melden op de marechaussee-ka? -e Ter- neuzen of OoS'tburg. Dc Pensioenraad deelt mede. dat geëvacueerde pensioengerechtigden bun evacua'ic-adres spoedig aan haar adres moeten afzenden. Er zijn schepen onderweg met nood- zenders voor Zierikzee, Val van Orwerkerk. Bruinisse, Iiansweert, Rilland en Ellewoutsdijk. De te schenken kleren, enz. voor de noodgebieden zouden:- vgn papiertjes FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen). Geboren: Lily, dochter van v. d. Laande Waal. Am sterdam; Marcel, zoon van Driessen-Asselbergs. Veghel. moeten worden voorzien met maten of nummers Dit versnelt de verde ling- onder de getroffenen. Zuid-Holland verzoekt om aanbie dingen van medische hulp. Ook aan biedingen van vervoerders en ge meentebesturen worden gaarne tege moet gezien. De mensen in de getroffen gebieden wordt aangeraden geen ongekookte melk te drinken. Ook drinkwater moet voor gebruik worden verhit of gechloreerd. Nieuwsgierigen vormen een ernstige hinder voor de hulpverlening. Zij worden daarom verzocht uit de buurt te blijven. De diverse aanbiedingen voor ver voer dienen te. geschieden aan cen trale posten. Motorvoertuigen kunnen beschikbaar worden gesteld bij de Rijksinspecteur van verkeer. Schepen bij de bevrachtingscommissaris. In derde Zuid Nederland Rit De Oïsterwijkse Vcnnenrijders hebben de sportkalender van de KNAC geopend met de traditionele Zuid-Nederlandrtt, die grote belangstelling trok en waar voor 97 equipes waren gestart. Het was bekend', dat een geheel nieuw syStleem zou worden toegepast en naar mate het startuur nader (Je, steeg in kasteel Maurick te Vught de spanning. Om precies half twee kregen de deelne mers hun gelfchtdrukte opdracht en nu bleek, dat men me', Oisterwijk als mid delpunt. drie cirkels rondom deze plaats had getrokken en wel op 5. 10 en 15 m. afstand. Na de massale start op Maurick moes ten alle deelnemers zich aan de eerste controle te Oisterwijk melden, waarna men vrij was in de te volgen route. Hoe wel het' gemiddelde vrij hoog was ge steld. arriveerde het gros der deelnemers toch tijdig aan de finish. Tevens de enige tijdcontrole in deze rit. De reeleinents- bepaling, dat slechts gereden mocht Wor den op de ANWB-kaari aangegeven har de wegen was oorzaak, dat bij Haag horst en Kaatsheuvel strafpunten vielen. Het nieuwe systeem werd door de deel nemers zeer op prijs gesteld en gezien het behaalde succes, zullen de organi satoren in 1954 hetzelfde systeem toe passen. De uitvoering zal die deelnemers evenwel meer moeilijkheden berokkenen dan thans het geval was, om te voor komen, dat vele equipes gelijllt zullen eindigen. De uitslag was: 1 M. Coenen-J. Butter. Delft. Volkswagen, 2798 p.: 2 A. Willems -W Vos. Tilburg, Volkswagen. 2798 p.: 3 M. van den Biggelaar-J. Molenaar. Oisterwijk. Peugeot. 2798 p.: 4 D. Schou- te-A. van Hengel. Den Haag. Mercedes. 2798 p.: 5 A. van den Dungen-Th. van den Berg. Oisterwijk. Jeep 2798 p.: 6 W. van Gruvthuysen-B. Leenheer, Barendrechi. Mercedes, 2798 p.; 7 L. van Noordwijk- SCHULTE-PETERS op 4e plaats In Zesdaagse te Gent In de vroege morgen van Maandag leidde het Australische koppel Strom Arnold voor de Fransen Carrara-Senftt- leben. De Belgen Ockers-vam- Steenber gen bezetten de derde plaats, en het Nederlandse koppel Schulte-Peters was vierde. Technische Commissie K.N.VB. compleet L. Sleinvoorte benoemd Naar wij vernemen. is de heer L. Steinvoorte uit Leeuwarden door het be stuur van de KNVB lot lid benoemd van de Technische Commissie, welke hier mede dus voltallig is geworden. Traningsrit Brabant-Grensrit Op Zondag 22 Febr. wordt, georgani seerd door de Tilburgse Automobielsport club St. Chrisloffel. een traningsrit ge houden over 150 k-m die c'ezclfde opzet zal dragen als de op 20 en 21 Maart ;e verrijden Brabnt-Grcnsrit. Zoals bekend zal deze 10e Brabant-Grensrit een ge heel ander karakter dragen dan de vorige. J. Smulders. Venlo. Opel. 2798 p. fNJB.I De rangschikking van de nos. 1 tm. T geschiedde naar cylinderinhoud). Clubteams: 1 De Vennerijders, Oister. wijk, 7928 2 De Kempenrijders, Eind* hoven, 7909 p.: Mixed-teams: 1 de heer en mevr. H. Gubbels, Tegelen, Kaiser. Coupe dies dames: mevr. Heruderso-n- rnevr. de Llndit, Rotterdam, Fiat. AFGEFLAST. De spreekbeurt, welke Leo Pageno morgen. Woensdag, in Oosterhout, zou hcjden voor de leden der voetbalvereni gingen TSC. WVO en. SCO, zal ln verband me: de omstandigheden niet doorgaan. FNE vliedende sorm. die mede oor- zaak is van de enorme water snood heeft ook voor de kust van Ne derland talrijke slachtoffers gemaakt. Op practisch alle reddingsstations kwamen dringende oproepen om hulp binnen. Verscheidene binnen- en bui tenlandse schepen raakten in de groot ste moeilijkheden. Ook voor de En gelse en Deense kust verkeren sche pen in nood. De grootste ongerustheid ging aan vankelijk uit naar een Duitse lichter, die van de sleepboot was afgeslagen. Dit gebeurde voor Texel. Men vreesde eerst voor het leven van de zes run ners, die zich aan boord bevonden, doch na enkele helse tochten slaagde de reddingsboot Prins Hendrik erin dezen te redden. Over het Zweedse schip Aspo. dat voor Jutland noodsei nen uitzond is niets meer bekend ge worden. Men vreest het ergste. In IJmuiden bestaat bovendien onzeker heid over het lot van de trawler Ca- tharina Duyvis. die het laatst met 'n kapotgeslagen brug werd waargeno men. Verder wordt de aandacht gespan nen gehouden door de vele meldingen, die practisch onophoudelijk binnen stromen. Van het lichtschip Goeree heeft men onder meer het bericht ontvangen, dat het is afgedreven. Het bevindt zich vijftien mijl boven zijn normale positie. Ook in de binnenwateren viel scha de. Op de Waal zijn vier schepen ge zonken. Ter hoogte van Heeselt zijn eveneens drie met kunstmest geladen schepen gezonken. Bij Gameren zonk de aak Vulkaan. MARKTEN ROTTERDAM. 2 Febr. Veemarkt. Aan. voer in totaal 768. Vette koeien en ossen 287 Varkens 481 VetTe koeien 280—290. 260—275. 200—230 Varkens (levend gewicht) 180—176—172. Vette koeien aanvoer klem. handel kalm, prijzen hoger, zeer onstabiel. Var kens (levend gewicht) aanvoer korter, hartd'cl kalm, prijzen iets stijver. Overleden: Pastoor H- Riandehof.' 61 jaar," - AtVük.r- dam, IEDEREEN BEREID Tn Rucphen verliep het al niet an- ders. De grote ontvangsipost was daar het militaire kamp, waar hon derden konden worden ondergebracht. Ouden van dagen en moeders met ADENAUER OPTIMISTISCH Begin Maart bekrachtiging der verdragen A DENAUER zeide op een persconfe rentie, pat li ij aan Dulk-.s zou mededelen, dat West-Duilsland het Europese verdedigingsverdrag begin Maart hoopte t,e bekrachtigen. Hij was ervan overtuigd, dat ook liet Franse parlement „zeer spoedig" het verdedigingsverdrag en de conven ties van Bonn zou bekrachtigen. Getrouwd: Frans Ferket en Carolina de Windt die mede namens wederzijd- hartelïjk an belangstelling huwelijk ondervonden. Clinge, Februari 1953. FNe gemeentelijke diensten hadden de beschikking over zeshonderd militaire dekens en een groot aantal matrassen, zodat de meeste vluchte lingen de tweede nacht na de ramp konden doorbrengen op en zacht ma tras in plaats van op het mm-^r zachte stro. Met het eten liep alles cok van een leien dakje. In de ont- I zeggen voor de vele blijken vangstcentra kon gistei middag een - van belangstelling bii hun wat me maaltijd worden verstrekt, dank zij de goede zorgen van de kloosterbewoners en vooral -bewoon sters, op bepaalde plaatsen sloeg men de handen ineen. In zaal Wilhelnuna b.v. ging het er zeer amicaal toe. Slager de Klerk bracht een paar kilo gehakt, naar de overkant. Een pak ker kwam met broden aanrukken. Een vrouw uit Oude Molen, die in dc haast nog een zij spek uit haar huis had meegegrist, deelde haar „enigst bezit" gelijk op met haar lot genoten cn zo was hei mogelijk stevi ge maaltijden te bereiden. In dc met stro bezaaide zalen deden de gekste verhalen de ronde, maar de menslievendheid en behulpzaamheid wormen het overal van het verdriet Langs deze weg betuigen wij ook namens wederzijdse familie, vrienden en beken den onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwe lijk ondervonden F. J. de Brouwer-Gommes Sluiskil, Februari Louisastraat 4. 1953- -L Heden overleed tot on- ze diepe droefheid, tij dig voorzien van de H.H. Sacramenten der sterven den. onze inniggeliefde Echtgenote. Moeder. Be huwd- cn Grootmoeder, Mejuffrouw - BARBARA BOONMAN, echtgenote van Nlcolaas de Baar, in de ouderdom van 68 jaar. Lewcdorp: N. dc Baar C. de Baar Joz. de BaarVerdonk en kinderen A. de Baar M. de Baardc Baar en kinderen Johanna dc Baar. Lewedorp, 30 Jan. 1953. De gezongen uitvaart dienst. waarna de begra fenis zal plaats hebben lieden 3 Februari om 9.30 uur in de Parochiekerk van de H. Eligius te Le wedorp. 1Q8-0 Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig huwelijk ondervonden, betui gen wij hiermede onze harte lijke dank. M. Freyser-Platjouw. Tcrhole, Februari 1953. Hulsterweg. 79-o SmEMMBtiSSTXaFgBS 4 prachtige clubs, als nieuw, 2 clubs, 1 stoelen, 2 armstoelen, 4 stoelen, losse clubs en stoelen. Axelsestraat 10 Telefoon 2165, T enienzen. %uiM Fles voor 1000 spoelingen f 2.25 Overal verkrijgbaar PAARDEN - RUNDVEE. Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijri op 27 Januari onteigend paard, verzekerd bij de Onderlinge Vceverzekerings-Maatschap- plj te Kuist, betuig ik hier mede mijn welgemeende dank. Ieder Paarden- en Veehouder kan deze Mij. ten zeerste worden aanbevolen. C. Dobbelaer. Hontenisse, 28 Jan. 1953. Gezien de ramp, die ons land de laatste dagen trof. maakt het bestuur van het ZIEKENHUIS tc SLUISKIL bekend, dat de receptie a.s. Donderdag NIET DOORGAAT. Echtpaar, midd. leeftijd, z. kinderen, zoekt GEDEELTE VAN HUIS gestoffeerd of gemeubileerd Z. of m. pension te Breda of omstr. Br. no. 13050oo bureau van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN: nette BURGERWONING te HULST, binnen de wallen, cn een stuk TUINGROND aan de Absdaalseweg. kan niet meer loszitten of verschuivenl DENTOFIX een nieuw, ver beterd en antiseptisch poeder behoeft slechts op de gebits plaat gestrooid te worden om het gebit de gehele da; rots vast op zijn plaats te houden. U voelt zich zeker en behaag lijk. DENTOFIX voorkomt te vens onaangename reuk uit de mond. Probeert het nog heden. Prijs per strooibus slechts ƒ2.25, in apotheken en drogis terijen. Adverteren doet verkopen Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans I 518de STAATSLOTERIJ u 30000: 6031 5000: 2155 2000: 19317 1500: 5336 19964 1000: lCfiCS 10932 1082® 16922 18751 ƒ400: 2141 2715 4116 5692 S592 8603 9102 9970 10180 10332 13229 13257 13519 15354 17827 ƒ200: 1077 1253 1293 1673 1959 2355 2538 2571 2660 2727 2792 3157 3472 4021 4192 4759 4990 5031 S146 5782 S988 6103 6157 6429 f479 6482 6489 6653 7139 7252 7458 7584 7991 «038 8586 9014 9052 9254 9396 9467 10273 10328 10410 11390 11763 11958 12454 13.71 13919 14604 14546 15343 15541 15592 15834 15874 16164 16567 1R906 17206 17319 18405 13433 16461 18713 20335 20376 20514 217515 20628 2084 1 21801.21853 21928 21992 ƒ40.- 1002 1018 1026 1Ó56 1060 1073 1082 1119 1151 1167 1184 1185 1231 1236 1277 1287 1300 1317 1352 1333 1364 1397 1409 1431 1437 1406 1503 1534 1584 1590 1614 1622 1624 1636 1669 1700 1725 173 1820 1831 18,33 1834 1868 1S7S 1087 1900 2015 2070 2084 2095 2212. i 2261 2301 2307 2345 2365 2380 2382 2416 1884 1006 1000 1017 2218 2227 2234 2235 -- 9431 'MK3 2451 24S5 2495 2507 2300 2532 2530 2546 2576 2578 2583 2646 2673 2704 2707 2712 2732 2791 2704 2820 2836 2S53 2WS3 2920 2028 2951 2954 2994 3008 3018 3031 3064 3069 3103 3175 3179 .7181 3105 3201 3205 3210 3216 3232 3245 3262 3266 3281 3377 3397 3419 3421 3457 345S 3460 3471 3173 3481 3488 3511 3527 3537 3582 3558 3599 3608 3611 1636 3616 3709 3716 3753 3770 3S21 3827 3S40 3863 3SS0 3883 3021 3934 3SS6 4018 1019 iO-'S 4040 4048 4052 1073 4107 4124 4131 4155 4159 4176 4213 4269 4314 4319 4358 4390 4479 4492 4515 4518 4553 4557 4571 4590 4596 4717 4720 4731 4751 4774 1708 4802 3-16 4830 4877 4884 4905 4931 4915 4995 5019 5046 5Ó6Ó 5071 5004 5102 5167 5171 5102 5219 5212 5282 5283 5345 5351 5352 5381 3389 5102 5442 5445 5167 5171 5493 5530 5550 5588 5594 5613 5615 5621 5632 5727 5S16 5828 58111 5910 5043 5954 5068 5971 6004 6101 6140 6150 6173 6202 6211 6226 6274 6209 6302 6-126 G42S 6440 6-160 6532 0572 6SS0 6505 6626 6638 6729 6765 6776 6809 6812 -i CS53 6901 6925 6934 6951 6983 6097 a596 4788 7042 7284 7304 198 7507 7514 75-19 7"?J2 7605 7638 7704 7712 7713 7716 7732 7829 7857 7924 7965 7998 S014 S056 8064, 8089 8113 8121 8137 8139 8144 8170 S215 S249 8331-- 8368 8390 8-130 84-14 8474 8496 8525 3526 5545 8593 8606 8636 S605 S6S7 8702 S776 8813 8632 8SS4 8901 8929 Sle»l 9030 9050 9112 9145 9154 916S 925S 9270 9277 9317 9341 9366 9391 'Hm 9133 9440 9556 9591 2600 960» 9639 9687 9724 9735 9760 9777 9825 0835 9S44 9876 9886 9919 9978 9913 9909 10014 10026 10042 10043 10014 10916 10051 10067 10122 10124 10135 102-9 10241 10258 10274 10356 10367 10371 10365 10393 10439 10466 10473 10492 10642 10677 10681 10710 10728 10333 10813 10870 10894 10S9S 10955 10992 10997 11005 11006 11021 11033 11045 11057 11063 11156 11187 11203 11220 11261 11280 11281 11298 11312 11333 11354 11386 11449 11476 11555 11582 11616 11663 11666 11671 11709 11793 11804 11831 11836 11812 11844 11S52 11896 11899 11905 11950 11982 12045 12057 12060 12077 12092 12100 12123 12139 12144 12205 12213 12222 122311 12257 12277 12302 12312 12337 12344 12356 12359 12367 12383 12397 12429 12456. 12169 1246(1 12-183 12400 12503 12506 12540 12562 12575 12625 1: u-,.o -«J .0 12676 12711 12712 12728 127-19 12799 12817 12319 12S31 12832 12853 12920 12944 129=6 13010 130=8 13121 13123 131'9 13130 13182 13208 13211 13227 13228 13246 1325S 13278 13352 13360 13571 131-55 15390 13420 13424 13437 13441 13447 1344S 1346S 13492 1=507 135S6 :3614 1.3622 ;:S32 136-iï 13666 13713 3734 13739 13747 13755 1376S 13T7S 13781 137S9 13802 17824 13835 13916 13025 13928 13967 14010 11037 14Ö43 1-1054- 1405.3 11057 14080 14155 14157 14190 14221 14233 112S9 14329 143=4 144CO 14432 14449 11441 14446 14157 14478 14520 14525 14536 14342 11621 14642 14653 14663. 14704 14711 14723 11731 14763 14771 148.33 14S36 14S14 14931 14941 1497S 14991- 150S8 15102 15130 15153 15179 15232 15236 15.310 15315 15390 154to 15419 15440- 15592 15528 15545 15569 15570 15605 15611 15649 15722 13727 1=728 1573= la.=2 15754 15794 15300 15809 15812 15S14 15830 15S55 15950 159=1 l=9oS 1=991 1603® 16051 16963 16191 16210 16217 16220 16235 16236 16240 16266 16273 16274 16296 1633.3 16343 16359 16379 16443 16461 16-193 16553 16563 16=6= 16=90 16627 1669» 16728 16730 16732 16761 16792 16812 16S17 16838 16840 1684S 16S58 16886 16917 17029 17140 17143 17163 17174 17274 173=3 17379 17393 17435 17491 17500 17502 17=15 17516 17530 17553 17=75 17588 17606 17624 17645 17668 17672 17732 17,S 17842 17876 17877 1787S 17883 17890 17920 17944 17973 11™" 18115 18132 18135 18219 18226 18258 1S271 18278 18283 1! i 18044 1S0S5 1 BB (BB -.-m-.l 18295 18304 1831» 3 18377 18421 18428 18470 1S4S6 1850S 1S518 1S524 1853-1 13566 1S5S3 18605 18639 18662 1S66I 18668 16674 18676 1" J 1S707 18712 1S721 l 18817 is823 i'ssrë 18850 ÏSS76 1SS93 18914 18933 IS9S0 1S9S3 19017 19051 190S1 19091 19166 19168 19182 19213 19234 19224 19241 19310 19133 19453 19472 19493 19=25 19527 19536 10543 19553 195=8 193S2 19634 19636 196o4 19667 19731 19.45 19765 19778 19S26 19830 19S91 19909 19917 19931 1993= 19941 200U 2002 --037 10050 10057 29060 26-066 20123 20131 20143 20152 20170 20175 20196 2024 2 -366 20316 20320 20338 20313 20347 S-36S 20378 20413 20451 20161 20493 20502 20505 =0523 =0618 20664 =0785 20825 20S47 20893 20982 209S4 20996 21010 21019 21017 7 21122 21127 21129 21145 21166 21137 21227 21314 21322 21325 21330 21398 Uïtsl. voor de Zeeuwse oplage 4 regels of minder f 0.90, iedere regel meer 10 ct. Bij 3 achtereen volgende plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen halve prijs berekend. 25 Letters, cijfers of lees tekens gelden voor een regel. PERSONEEL GEVR. Alleenwonende bejaarde dame Hulst vraagt een R.K. Huis houdster. Br. onder no. 613 aan bijk. Hulst. Voor direct gevraagd een flink meisje voor de huishouding v. dag en nacht, goed loon. Steen- bergsestraat 3 Bergen op Zoom. Deftig R.K. dienstmeisje ge vraagd in gezin met 2 kinde ren. Aanb. oschrijven v. Rijs- TE KOOP AANGEB. Eerstelingen E voorgekiemd oncurrent Lijnzaad A gek. te koop. H. de Waal v. Alstijnpoi- der. Graauw. tel. 10. Elcctr. wasmachine Merk Velo te koop met wringer zg.a.n. f 100.- en gascomf. met 2 'lessen en regel, f 85.-. Te bevr. A. de Maal, agent Dagblad De Stem te Graauw. 618 g.a.n Een buiskachel te koop met gewichten. Bevr. agent van de Stem te Clinge, Polcnstraat B 217, Clinge. de 1 jongensrijwiel te koop cn 2e hands dames- en herenrijwielen vanaf f 40.- bij L. Vonck. Wil- helminastraat 25. St. Jansteen. WONINGRUIL Amersfoort-Breda, aangeb. w. bev. huisk.. 3 sl.k-, douchecel, keuken, schuurtje, huur incl. geyser f 7.50 p. w. Gevr. dito te Breda. Br. onder no. 6753. HANDEL wijklaan 192, Antwerpen. 629 55. Graauw. Opr'-uw verzinken van waske tels. tobben, emmers enz. Ze zijn weer als nieuw. Binnen een eek klaar. Piet Weemaes, tel. - - - f erkend de beste Rijks Gediplomeerd - Telefoon 41 - Zaamslag

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3