«krant REDDINGSWER K IN VOLLE GANG Bijna 1000 doden 180 DODEN IN EEN SCHUUR OP GOEREE-OVERFLAKKEE Met man en macht, KATHOLIEK DAGBLAD VOOR NEDERLAND HELE WERELD HELPT LAATSTE NIEUWS TELEGRAM VAN DE PAUS Koninklijk jacht hospitaalschip Program van Eisenhower Koerier meldde op vliegveld Woensdrecht: Helicopter haalde tientallen mensen uit bomen en palen Stichting van de Arbeid stelt maatregelen voor Technische hulp met schippers en piloten: LEVENS REDDEN LEGER IN VOLLE ACTIE Millioenen stromen binnen Overwerk toegestaan Volk >f DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 30ste Jaargang No. 8575 TIEN PAGINA'S „...de hongerigen spijzigen, de dor- stigen laven, de naakten kleden, de daklozen herbergen, de doden begraven..." Nieuwezijds Voorburgwal 345, Amsterdam - Telefoon 64633 (8 lijnen) - Giro 46006 Hoofdredacteur J. M. Lücker - Directeur J. A. Kolkman Abonnement f 6,35 per kwartaal; 49 cent per week; 13 ce^t per nummer VANOCHTEND 2 uur: AMSTERDAM, 3 Febr. Het aantal slachtoffers van de wa tersnood was vanmorgen om 1 uur gestegen tot 941. Hier volgen de plaatsen met het aantal doden, dat er te betreuren is: Willemstad 46; Moerdijk 13: Honte- nisse 8; Krabbediike 4; 's-Gravendeel 55; Dinteloord 3; Terneuzen 4; Vlissin- gen 3: Hoedekenskerke 1; Hondsbosse- zeewering 1: Sliedrecht 1; Maassluis 1; Halsteren 17; Kruispolder S; Rotterdam 1; Nieuwneuzenpolder'1Heyningen 25; Numansdorp 67; Anvernege 17; Helle- voetssluis 5; Texel. 7: St. Philipsland 1; Veere 2; Kortgene 40; Raamsdonksveer 2; Hoeksewaard 7; Oosterschelde 4; Kruiningen 11: LTselmonde 3; Brand wijk 2; Abbenbroek 1; Oudelande 2; Ouddorp 1; Rilland 1; Stormpolder 6; Burch 10; Zierikzee .19; Kloosterzande 9; Fijnaart 46; Goese Sas 7; Oudekerk a d, IJsel 2; Papendrecbt 1; Wolfaarts- dijk 6; Geersdijk 1; Klundert 13; Ierse- ke 10; Stavenisse (Tholen) 200; Goeree- Overflakkee ISO (waarschijnlijk bij Oude- en Nieuwe Tonge), Burghsïüïs 10'; Krimpen a,d. IJsel 6; Nieuw Vossemeer 50. Woordvoerder van Ministerie „Schade bedraagt enkele honderden millioenen" DEN HAAG, 2 Febr. Een woordvoer der van het Ministerie van Landbouw, schatte vanmiddag de totale schade, die de stormramp heeft, toegebracht aan vee en gewassen op enige honderden millioe nen guldens. Van de tijd, dat het zilte water op de landerijen zal blijven staan, hangt het af of de schade nog zal mee vallen. DEN HAAG. 2 Febr. Mgr Paolo Gióbbe-pauselijk internuntius, heeft Maandagavond het- volgende telegram Uit. Vaticaanstad ontvangen: „Zijne Heiligheid, diep bewo gen door de vreselijke ramp die Nederland heeft getroffen, deelt in de onzegbare smart, smeekt Gods erbarming over de slachtof fers en de in nood verkerende be volking af en zendt zijn apostoli sche zegen." DEN HELDER, 2 Febr. Op konink lijk bevel wordt het koninklijke jacht „Piet Hein" op dc rijkswerf te Den Hel der niet man en macht vaarklaar ge maakt. Dinsdag vertrekt liet schip naar Amsterdam, waar het snel tot noodhos pitaalschip zal worden ingericht, om zo spoedig mogelijk naar de rampgebieden te vertrekken. Rede tot Congres WASHINGTON, 2 Febr. (Rcutcr/A.P.) De voornaamste punten uit de eerste rede van Eisenhower voor het Ameri kaanse Congres zijn: 1. De Zevende Vloot zal niet langer Chi na „beschermen". 2. Amerika bezit onbetwistbare aanwij zingen, dat de Russen atoomwapens hebben. 3. Aan het Congres zal worden gevraagd de geheime clausules van dc overeen komst. van Jalta en Potsdam op te zeggen. 4. Wereldhandel moet worden bevor derd. Amerikaanse invoerbepalingen moeten worden gewijzigd. Kapitaals investeringen in het buitenland zullen worden begunstigd in ruil van leve ring van grondstoffen. 5. Practische eenheid in West-Europa za] worden bevorderd. 6. De wet-MacCarran moet worden her- 7. Discriminatie van negers in Wash ington, in federale regeringsdiensten en in leger moeten worden opgeheven. 8. De Taft-Hartley-wet moet worden her zien, 9. Einde van controle op ionen en prij zen in Amerika. (Zie verder pagina 9) HET WATER NAM Het Land geeft! (Van onze speciale verslaggever NOODGEBIEDEN ZUIDWEST-NEDERLAND, 2 Febr. Terwijl de eerste rouwstoeten trekken door het rampzalig stuk Nederland dat deze Zuidwesthoek geworden is, en mannen en vrouwen vanavond in het schijnsel der zoeklichten in het water tasten naar de lichamen der omgekomen bloedverwanten, ijlen de jobstijdingen door het overspoelde land. Nog meldde de radio in de avonduren het cata strofale dodencijfer van 420 verdronkenen, toen een uitgeputte koe rier op het vliegveld Woensdrecht in opdracht' van Oude Tonge's burgemeester de verbijsterende tijding bracht dat in een schuur op Goeree-Overflakkee nog 180 lichamen liggen opgestapeld. Op de dijk, zo meldde de wezenloze man, wachten nog 1500 mensen in panische angst Voor de derde maal de nacht af zonder drinkwater, zonder ge neesmiddelen voor de stervenden. De dokter van dc vliegbasis Woensdrecht kon niet anders verklaren dan dat dit gruwelijke toneel door de ooggetuigeverklaringen der twee helicopter-bestuur ders van de vliegbasis werd bevestigd. De koerier Aan Oude Tonge arriveerde Aanavond op Woensdrecht met de laatste vlucht van de 26. die het hefscliroef- vliegtuig van uit Woensdrecht sinds de ochtenduren tussen de boerderijen en de dijk op Goeree-Overflakkee bad uitgevoerd. 47 Mannen, vrouwen en kinderen, die in bomen, telefoonpalen en op de daken der boerderijen niet liun laatste krachten nog een greep deden naar het leven werden naar de dijk gebracht. Want liet tijdrovend vervoer naar de vaste wal moest, wijken voor de onmiddellijke veiligheid van hen, die op het punt stonden onder de geleden ontbering te be zwijken. Slechts de koerier kreeg gelegenheid tijdens de laatste vlucht nalar Woensdrecht te gaan. ONVOORSTELBAAR LEED Veertig doden op Goeroe en Overflak- kce, meldde vanmorgen de radio uit 'n ge strande auto op het eiland. Op dit bericht sloeg een panische angst over de bcwo- s. Eerst nu werd linn duidelijk, dat r de werkelijke toestand van het eiland in de buitenwereld niets bekend En toen men concludeerde dat hulp dus voorlopig niet zou zijn te verwachten, brak bij velen de laatste weerstand. Met roodomrande ogen en 'n behaard gezicht hing de 31-jarige Marius van Rees. die de tocht van dit eiland der verschrikkingen naar de veilige wereld als organisator van de hulp had gemaakt, voor ons in de sotle. „Om half drie be gonnen de noodklokken te luiden en om drie uur stond het water al tot aan de nokken der huizen. Toen het licht werd zagen we pas hoeveel mensen en dieren verdronken waren." Luitenant ter 'Zee Idzerda. bestuurder van de enige helicopter die Nederland bezit en adelborst-vlieger eerste klasse Mulder waren de eersten die hulp boden. Onder moeilijke omstandigheden trokken Jodenjacht in Hongarije Vervolger kardinaal Mindszenty in arrest LONDEN, 2 Febr. (D.T.) De I-Ion- jaarse minister van Justitie, Gyula Dec- 'si, en de chef van de politieke politie. Peter Gabor, zijn gearresteerd. Zo luiden berichten, die Londen over Wenen heb ben bereikt. Warschijnlijk is de minister van buitenlandse zaken en plaatsvervan gende minister-president, Eric Molnar, ook in de gevangenis. Sinds een maand heeft niemand hem meer gezien. Boven dien zijn de directeur van radio-Szirmay, een bekend zenuwarts, prof. Benedek. ën enkele andere vooraanstaande persoon lijkbeden verdwenen. Allen zijn Joden. Decsi is de man, die het proces van kardinaal Mindszenty in Februari 1949 heeft voorbereid. Gabor heeft de Ameri kaanse zakenman, Vogeler, laten arreste ren. Vogeler werd zogenaamd wegens spionnage tot 15 jaar veroordeeld, maar later in vrijheid gesteld. zij met een leer de bine. Een man A-an 46 ja red, alleen, Avanf zijn deren leven niet me luitenant Idzerda brengen in hun ca- kon Avorde 32 Mensen kon de dijk, >ar dc toestand echter steeds hopeloze wordt. Omringd door alleen maar water smeken de mensen hier om iets te drin ken. Van een dak van een huis redde adelborst Mulder een vvouav, die elk ogenblik baar kind verAvaeht. Haar 3- jarig dochtertje Avas bij haar. Achter de boerderij dreef bet. ontzielde lichaam van haar 10-jarig zoontje. De bestuurder van het hefschroefvlieg- tuig stond in voortdurende verbinding met de basis in Woensdrecht en met an dere vliegtuigen die aamvijzingen gaven waar hulp geboden was. Volgens de laat ste berichten zijn vanavond amphibie- vliegtuige.n in liet vaarwater bij Oude Tonge geland. Een helicopter zal morgen bij het aanbreken van de dag onmiddel lijk een vlucht maken naar het land ro,nd Oude Tonge, om stcifurten te ha len die daar in een auto 'ivactnen. Zo is het beeld vanavond bij Oude Ton ge; wie zal bevroeden hoevelen hetzelfde lot getroffen heeft. Halsteren zocht van avond naar zijn doden in het besef, dal minstens 00 bewoners, die nu nog „ver mist" worden genoemd, vermoedelijk' hun dood in het Avater hebben gevonden. Over het lot van Schouwen en Duiveland is nog niets bekend. Van alle kanten dringt de tragiek zich op aan hen die in deze dagen moeizaam door deze gebieden trekt. Leed, waarbij elk woord vervaagt. Uit de armen van een moeder werd de kleine weggeslagen die zij in veilig heid trachtte te brengen; in 'schuren en stallen die tot lijkenhuis zijn ingericht liggen de lichamen van volwassenen eri kinderen wier namen nog niet bekend zijn en waarnaar radeloze bloedverwan ten ergens zoeken. Met 't uur wordt het duidelijker dat zich geen mens ooit kan voorstellen wat in Nederland nu al twee nachten en een dag lang aan het ge beuren is. Secretaris-Generaal van Sociale Zaken geïsoleerd (Van onze correspondent) DEN HAAG, 2 Febr. De secretaris generaal van het Ministerie van Sociale Zaken, rar'J. H. Klatte, zit op liet ogen blik volkomen geïsoleerd op Goes. Hij is Zaterdag naar Zeeuws-Vlaanderen ge gaan, maar is op de terugweg naar Den Haag niet verder dan Goes kunnen ko men. Mr Klatte, die juist met ingang v; 1 Februari tot secretaris-generaal was t. noemd, heeft bericht gestuurd aan zijn departement, dat het wel een dag of drie kan duren voordat hij in Den Haag oj zijn post kan zijn. KARDINALEN bieden STEUN UTRECHT, 2 Febr. (K.N.P.) Kar dinaal Frings, aartsbisschop van Keu len, en kardinaal Feltin, aartsbisschop van Parijs hebben aan kardinaal De Jong een telegram gezonden, waarin zij hun medeleven betuigen met de grote ramp die Nederland heeft getroffen. Kar dinaal Frings vraagt, welke hulp de Duitse katholieken kunnen geven. Kar dinaal Feltin biedt aan Nederlandse kin deren in Frankrijk onder te brengen. HET wanhopige drama van de watersnood in één oogopslag. Op de zolderverdieping van een huis zonder dak staat, tot over ijn knieën in het water, een man te zwaaien naar het overkomende foto-vliegtuig. Op tientallen me ters van hem af, in de boomgaard, ligt een rubberboot, die uit een reddingsvliegtuig is geworpen. Hoe moet deze inwoner van het zwaar getroffen Duiveland de boot bereikenEn hoeveel land genoten verkeren nog in even be narde omstandigheden? A N P,-Luchtfoto. Vanmiddag verklaring in Sta ten-Generaal (Van onze parlementaire correspondent) DEN HAAG, 3 Febr. Dc voorzitters, van Eerste- en Tweede Kamer, zullen vanmiddag de vergaderingen openen met herdenkingen van de slachtoffers van de ramp. Nadat premier Drees (in de Twee de Kamer) zijn verklaring heeft afge legd, zullen de volksvcrtegeiiAvoordigers gelegenheid krijgen vragen te stellen. In Den Haag neemt men aan, dat gif ten aan het Nationaal Rampenfonds ge heel zullen kunnen worden afgetrokken van het inkomen, de winst en dergelijke waarover belasting wordt betaald. Deze conclusie trekt men uit de opmerkingen van premier Drees voor de radio over fiscale tegemoetkomingen. Zo'n besluit 'zou immers niet alleen het "voordeel hebben, dat het geven er door wordt gestimuleerd, maar óók dat de overheid (dié dan immers een zeer groot deel van de giften voor zijn reke ning neemt) zelf een belangrijke bijdra ge levertaan de financiering van het herstel en de hulp, zonder daarvoor moei zaam wetgevende arbeid te verrichten. Verder is het redelijk te veronderstellen, dat geen loonbelasting zal worden ge heven op het loon voor overwerk, dat wordt verricht in verhand met de hulp aan de noodgebieden. De ministerraad heeft vandaag öftge- veer twee uur over deze en andere maatregelen beraadslaagd. Daarna heeft premier Drees zich voorbereid op zijn radiorede, die hij 's avonds uitsprak in de Haagse studio van de Nederlandse Radio-Unie. Naar verluidt ligt het in de bedoeling van de regering niet alleen in de Tweede-, maar ook in de Eerste Kamer door een andere minister mede delingen te doen. Acht uur overwerk gevraagd AMSTERDAM, 2 Febr. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid beeft zich in een hedenavond in Amsterdam gehouden spoedvergadering beraden over de eerste hulp welke het Nederlandse bodrijfsletven in al zijn geledingen zal kunnen verlenen aan de slachtoffers van de nationale ramp, welke ons land heeft getroffen. Het bestuur van de stichting van de Arbeid besloot een dringend beroep te doen op alle Nederlandse werkgevers en werknemers als eerste bijdrage in de nood die over zo veel tienduizenden is gekomen, de navolgende maatregelen tot uitvoering te brengen. Ie. Door alle werknemers zal nog deze week via hun werkgevers een bijdrage wordèn gestort in het nationale ram penfonds ten bedrage van tenminste 1 uur loon van het salaris Avelke bij drage door de werkgevers met een ge lijk bedrag wordt verhoogd. 2e. Op een bedrijfstaks- of ondernemings gewijze te regelen manier zal op korte termijn zo mogelijk door alle werkne mers ten minste acht uur worden overgewerkt. Hetgeen daarmede ver diend wordt zal verhoogd met een ge lijk bedrag van de zijde van de werk gevers eveneens Avorden afgestaan aan het nationale rampenfonds. In geval overwerk niet mogelijk is dient er naar te worden gestreefd op andere Wijze door een beiderzijds-offer een geldelijke bijdrage van ongeveer ge lijke grootte aan dit fonds af te dra gen. Het bestuur van de stichting van de Arbeid is zich ervan bewust dat het op deze wijze bijeen te brengen bedrag slechts in zeer beperkte mate aan de wer- elijke nood tegemoet komt. Het besloot derhalve zich te zijner tijd nog verder te beraden over eventuele verdere maatre gelen. Het bestuur van de stichting van de Arbeid doet bij deze gelegenheid te vens een beroep op de werkgevers, wier ondernemingen tengevolge van de over stromingsramp tijdelijk zijn stilgelegd indien mogelijk het dienstverband met hun werknemers te laten voortbestaan. (Van onze correspondent) DEN HAAG, 2 Febr. Vier Britse hef- schroefvliegtuigen zijn vandaag in Gilze- Rijen aangekomen en zijn by de red dingspogingen ingeschakeld. Zeven transportvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht staan gereed om hulp te bieden bij het bevoorraden van uit de lucht van'geïsoleerde drenkelingen. Lich te verkenningsvliegtuigen, 300.1)00 zand zakken, waterzuiveringsinstallaties, am- pliibievaartuigen, hel'schroef vliegtuigen en Amerikaanse militaire afdelingen, die speciaal getraind zijn voor bevoorradin gen van uit de lucht, zijn de Nederlandse regering ter beschikking gesteld. De Britse legerleiding in Duitsland heeft tien landingsvaartuigen, en drie motorbarkassen naar Rotterdam ge stuurd. Zij zijn versterkt met drie motor barkassen van de Belgische marine. Luchtmaarschalk sir Robert Foster, be velhebber van de tweede groep tactische luchtstrijdkrachten, heeft een medische groep van 10 artsen met volledige staf, vraentauto's en bulldozers aangeboden. Twee Belgische bataljons zijn gisteren reeds ingezet bij de hulpverlening in de getroffen gebieden van Z.-Vlaanderen. De bemanningen van de thans in Am sterdam liggende Amerikaanse torpedo jagers „Bristol" en „Johnson" hebben in structie gekregen zich gereed te houden voor eventuele inschakeling bij de hulp verlening. De verloven om aan land te gaan zijn ingetrokken. (Van onze correspondenten) AMSTERDAM, 2 Februari Nederland strijdt aan het water front. Met zestienduizend militairen en een ongeteld aantal naamloze burgers. Het onvoorstelbaar geweld van water en wind wordt beant woord met een overstelpende bedrijvigheid aan redding en dichting der dijken. Het buitenland ziet toe en meer dan dat: het reikt de band. Koningen, met onder hen de souvereine vorst van liet Vaticaan, betuigen hun medeleven en Amerika onderstreept een sterkende groet van president Eisenhower met de boodschap welwil- >nd te staan tegenover bet gebruik van de tegenwaarde-fondsen der Marshall-hulp voor herstel. Maar dit op zichzelf belangrijke nieuws verbleekt bij de waarlijk bovenmenselijke strijd, waarin gans het volk van liet Lage Land is gewikkeld. Over land en vanuit de lucht, maar vooral over het wrede water zelf, springt Nederland te hulp. Zijn van de marine alle beschikbare vliegtuigen in de weer, van de vloot aan kleine vaartuigen stoom den er Maandagavond nog een honderdtal vanuit Amsterdam op, naar Zeeland vooral, waar met name Zierikzee in doodsnood ver keerde. „Ontsteek terstond alle lichten", luidde een commando ter- wille van vliegtuigen die rubberboten zouden neergooien. De vlie gers moeten beneden zich een schouwspel gezien hebben, overeen komende met het beeld van Duinkerken-1940 in volle evacuatie. De ganse vissersvloot van Urk is op weg om de eilanden te eva cueren, en vanuit Amsterdam een armada, bevracht met Maandag ingezamelde goederen. Een schepenstroom, waarvoor de Hembrug meer dan een uur moest blijven opengedraaid. Hulp van alle kanten. Maar dit opwekkend nieuws wordt tegen middernacht overstemd door noodlotstijdingen uit gebieden, waar van men tot dan toe niets had vernomen: In Oude Tonge bijna 200 doden, in Stavenisse op Tholen minstens tweehonderd. Dan begint de derde dag van het drama: hoeveel uren scheiden ons nog van duizend doden? Onder leiding van de territoriale bevelhebber luitenant-generaal D. C. Buur- an van Vreeden vechten 16.000 militairen naast de burgers tegen het opdrin gende Avater. Er Avorden nog 20.000 militairen in reserve gehouden. Marine-boten uit Rotterdam en VlLssingen zijn reeds gisteren begonnen met hulpverlening. Af delingen van de Marine uit. Den Helder zijn vandaag over zee on door binnen wateren naar de noodgebieden gegaan. Magazijnen van het leger zijn ingeschakeld. De „mobilisatie" van het Nederlandse leger is gisteren volkomen geslaagd. On geveer 12 uur na de oproep a-an de chef-staf generaal Ha&sëlman waren vrijwel alle troepen op de plaats van bestemming. Het leger verleent alleen bijstand. De leiding van het reddingswerk is in handen van de burgerlijke overheid. Het leger houdt geneeskundige eenheden en transportcolonnes in gereedheid voor het geval de burgerlijke autoriteiten er behoefte aan mochten hebben. Gis teren en vandaag hebben a'liegtuigen van de Marine Luchtvaart Dienst en de L.S.K. a'erkenningsvluohten uitgevoerd. Het Nationaal Rampenfonds had Maandagmiddag al meer dan twee millioen gulden binnen, de girostortingen niet meegerekend. De georganiseerde Nederlandse landbouw- en de zuivelbedrijven maakten tezamen één millioen gulden over. Een vooraanstaande industrie schonk een half millioen, de arbeidersvakbeweging tast diep in de buidel. De mijnwerkers zullen met vrijwillig overwerk minstens een millioen bijdragen. Dat alles voor de één millioen landgenoten die naar een schatting van dr J. van Veen, hoofd ingenieur van Rijkswaterstaat, in nood verkeren. Yan Scandinavië tot Nieuw-Zeeland en van Noord-Amerika tót Berlijn worden overstroomd Nedërland helpende handen toegestoken. Levensmiddelen, kleren, dekens, bouwmaterialen, gespecialiseerde arbeidskrachten, bulldozers, machines, vlotten, rubberboten, motorboten, landingsvaartuigen, geneesmiddelen, vlieg tuigen en hefsohroefvliegtuigen worden aangeboden door Zweden, Noorwegen, Denemarken, West-Duïtsland, België, Frankrijk, Nieuw-Zeeland, Zwitserland, Zuid- Afrika, Engeland en Canada. In de meeste van deze landen worden collecten ge-, houden voor giften in geld. De Amerikaanse regering overweegt uit het fonds, dat voor de militaire hulpverlening aan het buitenland is bestemd, een bedrag uit te trekken voor geteisterde gebieden in Nederland. Generaal Manton Eddy, opperbevelhebber van de Amerikaanse troepen in Europa, heeft zijn hoofdkwar tier tijdelijk naar Den I-Iaag overgebracht. Van daaruit leidt hij de Amerikaanse militaire hulpverlening, clie bestaat uit waterzuiveringseenheden, enkele com pagnieën met amphibievaartuigen en vliegtuigen. Hij heeft gezegd; „Voor de mil lioen Nederlanders, die in nood verkeren, zullen wij zo a'eel en zo snel mogelijk alles doen, wat in onze krachten ligt". Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft alle vertegenwoordigers van Ne derland in het buitenland opdracht gegeven inzamelingen te houden voor de slachtoffers van de watersnood. Op de eerste plaats wordt daarbij gedacht aan giften van in het buitenland vertoevende Nederlanders. Het is echter de bedoe ling, dat wordt getracht, ook de bevolking a'an de verschillende landen in te schakelen. Voorlopig stelt men zich op het ministerie van Sociale Zaken op het standpunt, dat onmiddellijke materiële hulp aan de slachtoffers van de ramp voorop moet staan. De financiën zijn op het ogenblik slechts bijzaak. Op zeer korte termijn zal men intussen de nodige regelingen treffen. Het is te verwachten, dat de uitvoeringsorganen van de verschillende sociale verzekeringen zowel de bedrijfsverenigingen als de Raden a'an Arbeid en de ziekenfondsen ten aanzien van de slachtoffers de grootst mogelijke soepelheid zullen betrachten. Welke regelingen precies getroffen zullen worden, is thans nog niet bekend omdat de autoriteiten uiteraard eerst enig overzicht van de situatie dienen te verkrijgen. Voor het overwerk ten behoeve van de getroffenen heeft het ministerie van Sociale Zaken reeds vergunning verleend. In ondernemingen. Avaarin Avcrkzaam- heden worden verricht ter voorziening in de behoefte van de getroffenen mag bij algemene vergunning langer Avorden geAverkt en Avel tot het maximum van 60 uren per Aveek, dat de Arbeidswet van 1919 toestaat. Eventuele steunacties vallen ook onder deze vergunning, die geldt voor alle arbeiders vanaf 16 jaar en die van kracht blijft tot en met 14 Februari. MIDDELBURG, 3 Febr. Vanmorgen om half tAvce bereikte ons het bericht, dat in Ouivcrkcrk op Schouwen-Duive- land 50 mensen door de watersnood ver dronken zijn. Het aantal slachtoffers is hiern 3 gestegen tot 991. Verzamelings-chaos DEN HAAG, 2 Febr. De verAver- king van dc goederen uit de inzame ling van het Rode Kruis is vastgelo pen. De enorme hoeveelheden kunnen niet meer verAvcrkt Avorden. Alle op slagplaatsen In Den Haag liggen vol. Het dreigt een ware chaos te worden. Het weerbericht geldig tot vanavond, luidt: Ver anderlijke bewolking met op de meeste plaatsen enkele sneeuw buien. Krachtige tot matige Noord oostelijke wind. Iets kouder met in de ochtend plaatselijk lichte vorst. WOENSDAG 4 FEBRUARI Zon op: 8.16 Onder: 17.33 Maan op: 23.58 Onder: 9.35

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1