Zware terugslag in de na-oorlogse opgang Nederlands beste land herschapen in een onheilspellende watervlakte... ACHT DODEN NATIONALE RAMP Praagse minister van Buitenlandse Zaken aan de kant gezet De Drummer der Demonen Dagelijhs feuilleton Pensioenbetalingen Eisenhower inviteert Mayer en Bidault Roman over Missie in China .6 TROUW DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 RADIOREDE MINISTER DREES Almelo adopteert Zierikzee De gemeente Almelo heeft de ge meente Zierikzee geadopteerd. Alles staat in Almelo gereed om huLp te bieden. Almelo moet echter nadere mededelingen van Zierikzee afwachten in welke mate hulp kan worden ge boden. De minister-president, dr. W. Drees, heeft gisteravond de volgende radio rede gehouden: „Twee dagen lang heeft een beang stigend aanzwellende stroom van be richten ons doen beseffen, welk een ramp over Nederland is gekomen door het samentreffen van een springvloed en van een orkaan uit ongunstige rich ting. Ik behoef u de droevige bijzon derheden niet opnieuw te schetsen. Het zal allen duidelijk zijn geworden, dat heel onze Westkust, van Texel tot Zeeuwsch-Vlaanderen, geteisterd is, en dat in het bijzonder de Zeeuwse cn Zuidhollandse eilanden. West-Brabant en ook enkele delen van het vasteland van Zuid-Holland zwaar getroffen zijn. Groot zijn helaas de verliezen aan mensenlevens. De volle omvang daar van is nog niet bekend, maar zeker zijn bonderden omgekomen. Daaronder velen by pogingen om anderen te red den. Wij herdenken hen met diepe eer bied en onze gevoelens van medeleven gaan uit naar de nabestaanden van die slachtoffer werden van het waterge weld. Er is veel geleden ook door die ont snapt zijn aan de dood in de golven. Het is een beklemmende gedachte, hoe- velen alles hebben moeten prijsgeven, die, na uren op zolders of zelfs op de daken te midden van de woedende storm, ten slotte, op het nippertje slechts, het vege lijf hebben kunnen redden. Nog beklemmender is het feit. dat anderen wellicnt nu nog in angstige afwachting uitzien of redding komt op dagen Met alle middelen van de mo derne techniek wordt het menselijk mogelijke gedaan om hen op te sporen, te bereiken en te redden. Maar reeds staan in de overstroomde gebieden weer talloze boerderijen en huizen ver laten, als eens op Walcheren en in de Wieringermeer. Wij weten niet wat er van zal blijven staan. En wij weten nog niet bij bena dering. hoe groot de schade ten slotte zal blijken te zijn Maar zeker is zij buitengewoon ernstig. Het gebeurde (ADVERTENTIE) betekent een zware terugslag in de opgang van ons volk na de oorlog. Een opgang, die zich juist duidelijker begon af te tekenen. De doorbraak bij Ouderkerk aan de IJsel wordt op het ogenblik met man en macht door de soldaten en inwoners van Ouderkerk aan de IJsel gestopt met zakken zand en wat verder voor radig is. Voor het gal, dat ongeveer een lengte van 45 meter heeft, zijn Zondag reeds drie schepen tot zinken gebracht. De gehele dijk, van Krimpen aan de IJsel tot Ouderkerk aan de IJsel, is op ontelbare plaatsen aan de binnenzijde door het water uitgehold Naar thans bekend is geworden, zijn 6 personen in Krimpen aan de IJsel, die in de totaal ondergelopen Storm- polder wonen, verdronken. In Ouder kerk aan de IJsel verdronken twee personen. Door de lage waterstand is er op het ogenblik geen gevaar te vrezen voor nieuwe doorbraken. Als na een bombardement Kortgene op Noord-Beveland ziet e> uit alsof het door een hevig bombarde ment getroffen is. In Goes spoelen vele stoffelijke oversohotten van de slachtoffers van de watersnood aan Ook verdronken vee, waaraan de pa len uit de stallen nog bevestigd zijn, spoelt er aan. C.N.V. geeft 80.000 gulden Het CNV heeft aan het Nationaal Rampenfonds doen weten, dat het Christ. Nat. Vakverbond en de aange sloten organisaties een bedrag van f 80.000 voor het fonds beschikbaar zal stellen. NIEUWE MANIER OM AUTO'S TE SPUITEN In Drachten is Zaterdagmiddag de eerste infra-rode circulatie bestra- lingstunnel van oris land. waarin auto'; op een technisch geheel nieuwe wijze worden gespoten en gemoffeld, offi cieel in gebruik genomen. Deze tunnel is gebouwd door de heer R. Kuipers. Door een bepaald circulatiesysteem wordt de warmte van de zwartstralers geleidelijk verdeeid Deze methode heeft als voordelen, dai er sneller ge werkt kan worden, terwijl de lak, vol gens de heer Kuipers, langer blijft zitten. Ook scnijnt de methode een kostenbesparing te geven. West-Europa krijgt 18 internationale wegen De ministers van Verkeer van West- Duitsland, Oostenrijk, België, Italië, Luxemburg, Nederland. Zwitserland en Frankrijk, hebben gisteren te Parijs aangekondigd, dat zij besloten hebben de werkzaamheden Ier verbetering van 18 internationale wegen in Europa voort te zetten. Een van de wegen zal onder de Mont Blanc doorlopen. De acht ministers namen dit besluit aan het einde van een driedaagse con ferentie, tijdens welke zij de oprich ting van een Europese vervoersge- meenschap bespraken. (ADVERTENTIE) FIRMA VAN ROEKEL maakt bekend, dat de R.R.R.-fabriek te Haarlem de opgedragen orders niet direct uit kan voeren, daar al liet beschikbare materieel en personeel ter be schikking Rampenfonds gesteld is. De minister van Buitenlandse Zaken van communistisch Tsjechoslowakije, Viliam Siroky, is van zijn post onthe ven door president Gottwald, die Vaclav David tot zijn opvolger benoemde, zo heeft radio-Praag gemeld. David is lid van het presidium van de Tsjechoslo waakse communistische partij. Radio-Praag zeide, dat de be noeming deel uitmaakte van een „grootscheepse reorganisatie en porte feuillewisseling" in de Tsjechoslowaak- se regering, die gisteren geschiedde. De minister van Voorlichting. Vaclav Kopecky. werd van zijn post ontheven. Zijn ministerie is afgeschaft. De mi nister van Onderwijs. Zdenek Nejedly, werd van zijn functie ontheven. Zijn ministerie is in twee departementen gesplitst. Zede nek Fierlinger werd ont heven van zijn functies als hoofd van het staatsbureau voor kerkelijke za ken. De afgezetten werden, voor zover zij geen vice-premier waren, in die functie benoemd. Er is een nieuw orgaan ingesteld, het presidium van de regering, waarin de premier (Zapotocky) en alle vice- premiers zitting hebben. Bondsdagen Chr. Zang- en Oratoiïiimverenigingen De bondsdagen van de Kon, Bond van Christelijke Zang- en Oratorium- verenigingen zullen dit jaar op 6 en 7 April in Amsterdam gehouden worden. De eerste dafiMs bestemd voor ont vangsten, rondvaart door de Amster damse grachten, een concert in de Westerkerk en een ontspanningsavond in Bellevue. De tweede dag wordt de algemene vergadering in het A.M.V.J.-gebouw gehouden. (ADVERTENTIE). Rhenmatisclu Pijnen? Stram en stijf vóór Uw tijd? Neem dan toch Kruschen Salts en. jaag zo de rheumatische pijnen uit Uw leden. Kruschen zes minerale zou ten hebben een wonderbaarlijke aan sporende werking op lever, nieren en ingewanden. Als die weer met jeugdige energie hun bloedzuiverende taak ver richten, weet U van geen rheumatische pijnen meer. Want de oorzaak: onzui verheden in Uw bloed worden radicaal verwijderd, regelmatig, iedere dag Koop vandaag Kruschen bij Uw apo theek of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. no ZODOENDE is de vijfde boterham al op, voordat Leen de zijne heeft doorgesneden. Het begint echt span nend te worden. „Die kaas is overheerlijk," overdrijft meneer Bel, terwijl zijn korte arm over de tafel reikt naar de zesde bo terham. „We hebben vanavond meisjesvereni ging ook.' praat Neel in zichzelf. „Niettes," zegt Leen, „Je hebt zelf ge zegd dat je vanavond niet ging." Ze krijgt een kleur als vuur. Dat snert-jong ook altijd! Straks is ze wéér een dubbeltje aan hem kwijt. „Da's waar ook," geeft ze gewonnen „Ik dacht er niet meer aan." Met de mespunt schrijft Leen een zes op het tafelzeil, zodat die meid het goed zien kan. Daarna dwalen z'n ogen onopvallend naar z'n eigen bord. waar nog driekwart van z'n boterham ligt „Schiet op Leon." herhaalt z'n moe der voor de zoveelste maal „Vader heeft me net zo'n dikke plak kaas gegeven." klaagt hij „Ik lust haast niet meer." „En je eet die boterham op, kwa jongen!" valt de boer uit. „Wat denk je wel!" „Verrukkelijk, die kaas." bewondert meneer Bel en hij kiikt de boer aan Die snapt de wenk. en het doei hem meer dan goed. dat z'n gast de tafel zoveel eer aandoet. Of dit kaasje ook een beste greep was! Een mens staat daar niet altijd bij stil, maar het is best mogelijk dat zulke stadsmensen meer van een jong. sterk kaasje hou den, dan van een belegen kaas zónder tik Wat weten wij. boeren, van de smaak van zulke monsen? En wat we ten de kaaskopers ervan? Die kletsen maar van. „Er zit weer een tik tussen, fan Leeuwen, die moesten we er maar uitgooien, niet?" Op die manier komt «r nooit zo'n kaas in de winkel terecht. En wat weet je er dan van, of ze die kaas dolgraag zouden lusten? En bovendien: de kaas is prijzig. Zul ke mensen zijn gewend om dunne plak jes op d'rlui boterham te meubileren, en dan wil je wel eens de voorkeur geven aan een pittig plakje kaas, dat spreekt. Voorzichtig schuimt hij weer een dun plakje van de kaas. „Werkelijk buitengewoon!" zucht meneer Bel teleurgesteld. Hij zou zo graag eens een dikke plak op z'n bo terham hebben. ,,U kunt ook erg goed met dat mes overweg. Ik geloof nooit dat ik dat er zo goed vanaf zou bren gen „Kom-kom," glundert lange van Leeuwen gevleid. „Met een scherp mes gaat dat al gauw En je moet een kaas mes eigenlijk eerst een dag of wat in de grond steken, zodat het een beetje roestig wordt. Dan slijpen, en man, het vliegt door de vetste kaas heen! „Is 't waar! Dat wonder wil ik ook wel eens beproeven," verbaast de diri gent zich. Leen kleurt van spanning. Hij zit z'n lach te verbijten, omdat Neel met haai bordje oegir.t te draaien van nijd. Ze heeft natuurlijk ook niet half genoeg gegeten, om meneer Bel maar dwars te zitten. En mij! Mij vooral. „Nog een kommetje melk?" vraagt de boerin. „Héél graag," knikt de dirigent dank baar, en hij houdt zelf z'n kopje al by. Daarna neemt hij zyn achtste boter ham, zodat Leen zit te wippen op z'n stoel, zó plezierig is dat. Dan worstelt meneer Bel met het kaasmes, tot groot vermaak van de familie. Maar een dik ke plak heeft'ie. De eerste muzikanten passeren het raam. t Begint zo langzamerhand ook tijd te worden. Leen heeft in een om mezien z'n boterham op, en hij zegt: lekker. 't Kan tegen zijn boterham geweest zün. manr Neel kijkt kwaad een an dere kant op. „Daa> hebbie Rinus de Wit ook al!" zegt ze niidig, „En net kwam Gert de Leeuw voorbij Ze vhad het niet willen zeggen, maar ze zegt het toch. Sinds het uit is tus sen Gen en Rinus z'n zuster, zit ze dikwijls In de schuur tijdens de repe titie. Dat ze nou ook een meisjesvere niging nebben, net als de muziek repe- teertlEn ze heeft al tegen de juffrouw gezegd dat ze beslist moeilijk weg kon op Donderdagavond, omdat dan juist al die mannen van de muziek ko men „Ja, geef mij de bijbel maar even aan," zegt de boer. Neel schopt kwarrig haar stoel ach teruit. Als de baas dat vijf minuten eerder gezegd had, was ze dat dub beltje niet kwijt geweest aan dat snot jong. Ze kan maar bar slecht tegen haar verlies, en dat jong wordt ook al tijd voorgetrokken. Het is altijd .Leen, opschieten!Als je niet opschiet, Leenmaar als het er op aan komt, eet Leen net zo langzaam als hij zelf wil. In-tevreden legt meneer Bel zijn mes naast zijn bordje. Met zijn zakdoek veegt h\j zijn mond af, en hij knipt een kruimeltje het léék tenminste door na. G. TH. VERHAREN een kruimeltje van zijn vest. En dan doet hij tegelijk het onderste knoopje van dat vest maar los. We hebben weer rijkelijk veel gegeten, maar die kaas was dan ook magnefiek, zoiets koop je in de stad nietdat is te zeggen. je kóópt het niet, want het zoontje van meneer Klatte gaat ook al niet verder met z'n pianoles.... „Het kind houdt niet van die oefeningen," zegt z'n moe der, „Hij wil dolgraag leren spelen, maar die oefeningen liggen hem beslist nietBovendien heb ik al tegen me neer gezegd, dat het eigenlijk zo echt overbodig is om zelf te spelen We heb ben een radio, en als we eens een stuk Hen horen, kunnen we toch altijd die plaat draaien.Zo leert onze Bob riet toch nooit, Meneer Bel inde zün laatste lesgeld en verdween. Maar kaas, nee, kaas kan je er niet meer van kopen. „....En het geschiedde, als de geest Gods over Saul was, zo ham David de harp en hij speelde met zijn hand; dat was voor Saul een verademing, en het werd beter met hem, en de boze geest week van hem." „Tot zover," zegt lange van Leeuwen, want hij is ook voorlezer, Zondags in de kerk. „Nou hoor je't Is'" ontvalt het me neer Bel. Ze kijken allemaal verbaasd op, want na het lezen zegt er nooit iemand iets. „Tot zover," zegt de boer, en dan sluit het hele gezin de ogen voor het dankgebed. Wie zal met een vraag d'ie regel verbreken? Zelfs geen me neer Bel!. „We zullen eerst danken," zegt hij nu. „Ik zeg: Nou hoor je 't is!" herhaalt meneer Bel na het gebed, „Die men sen bekeken de zaak tenminste ge zond „Zeg dat wel,beaamt van Leeuwen, en hij doet intussen alle mogelijke moeite om het verband te begrijpen. „De mensen moesten wat meer aan muziek doen, dan zou er heel wat min der narigheid zijn Zo'n ouwe koning had dat al bekeken maar de mensen willen er tegenwoordig niet meer aan." Nee-nee, geeft van Leeuwen toe, „Je moet je wel afvragen...." „O. ja, die koning Saul," geeft van Leeuwen toe. „Ja, je leest daar wel 'es overheen Hy schaamt zlcb er eerlyk voor, dat hy byna geeneens meer weet wat hy vüf minuten terug gelezen heeft Een beetje in de war legt hy het boek weg „Afyn. je mag dat liever hebben, dan dat je er helemaal niet in leest, me neer", maakt hij zich van zijn zelfbe schuldiging af. „Misschien wel.." glimlacht meneer Bel fijntjes. „Maar ik Ja, ik kom De Wit" Want Rinus zwaait met zijn trompet voor het raam „De kaas was werkelijk Af", Van Leeuwen", roept hij nog vanuit de keukendeur. De Pensioenraad brengt, met het oog op de pensioenbetaling van medio Februari, ter kennis van degenen, die een pensioen genieten van het alge meen burgerlijk pensioenfonds en die ten gevolge van de watersnood naar elders zyn overgebracht, dat zij hun evacuatie-adres en zo mogelyk hun registratienummer ten spoedigste moeten mededelen aan de Pensioen raad, Benoordenhoutseweg 46, 's-Gra- venhage. President Eisenhower heeft de Franse premier, René Mayer, en de minister van Buitenlandse Zaken, Georges Bidault, uitgenodigd, tegen het einde van Maart een bezoek aan Washington te brengen, zo is gister avond te Parijs medegedeeld. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, die op het ogenblik op doorreis in de Franse hoofdstad is, heeft deze uitno diging tydens zijn besprekingen met de Franse regering overgebracht. Mayer heeft tydens deze conferentie nadruk gelegd op de noodzakelijkheid van verhoogde steun voor de Franse oorlogsinspanning In Indo-China, waar een strijd wordt gestreden in het belang van de vrije wereld. Graanbeurs Rotterdam was ontwricht Door de ramp, die de provincies Zee land, Noord-Brabant en Zuid-Holland getroffen heeft, was de graanbeurs te Rotterdam totaal ontwricht en konden geen noteringen worden opgemaakt. RADIO-AGENDA Woensdag 4 Februari HILVERSUM 1 402 VARA: 7.00 Nieuws; 7A3 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.: 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gram.; 9.35 Waterstanden 9 40 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio VARA. 10.20 Voor de vrouw; 11.00 R.V U prol. dr. ix M. J Dols: „Wereldvoedsel problemen"; 11.30 Gram.; 12.00 Instru mentaal trio-, 12.30 Land- en tuinbouw- meded.: 12.33 Voor het platteland: 12.38 Gram.. 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar 13.20 Accordeonmuz.: 13.50 Gram.; 14.00 „De weg omhoog", causerie; 14.15 Jeugd- concert: 15.00 Voor de Jeugd; 15 50 Piano recital: 16 10 Voor de Jeugd; 16 45 Voor de zieken; 17.15 Dansmuz.; 17.50 Reg ultz. Jeugdudtz.: „De brievenbus gaat open" Corresp.club o. 1. v Regina Zwart; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-varia: 18.20 Actuali teiten; 18.30 R V U.. dr A. Saalbom .Studies ln vergelijkende literatuurge schiedenis; Vao Eden en ToistoJ, een pa rallel"; 19.00 Discussie; 19.20 Gram VPRO 19.30 Voor de Jeugd VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Politiek commentaar: 20.15 Concert- geb.orkest en soliste; 21.10 „Het laatste recept", hoorspel. 22.20 Amusementsmuz.. 22.45 „Tranen op Anjouan" causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Socialistisch nieuws tn Es peranto; 23.2024.00 Gram HILVERSUM 11 298 cd NCRV. 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn 7.30 Gram., 7.45 Een woord voor de dag; 8 00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gewijde muz.; 8 45 Gram., 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9 35 Gram. 10,30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 „Het cosiiflict" hoorspel; 12 00 Bas-bariton en piano; 12.30 Land- ©n tuinbouwmeded 12.33 Gram 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws: 13.15 Prot Interk Thuisfront; 13.20 Lichte muz.; 13.50 2e acte uit „La-kmé" opera (gr pij; 14 45 Voor de meisjes; - 15.00 Gram.; 15.15 Kamerorkest; 16 00 Voor de 1eugd: 17.20 Orgelspel; 17.50 Militaire causerie: 18 00 Viool, cello en claveeimbel: 18 30 „Spectrum van het Chx Organisatie en Verenigingsleven": 18.45 Avondmaals- liederen; 19 00 Nieuws en weerber.; 19 10 Boekbespreking-, 19 25 Gram., 19.30 Buitenl overzicht: 19.50 Gram.: 20.00 Radiokrant: 20.20 Meisjeskoor en instrumentaal en semble; 20 45 „Jezus Christus en de We reldreligies. causerie: 21.05 Omroeporkest en soliste: 21 45 Oram.; 22 00 Piano-recital; 22.30 Internat Bvang. Commentaar: 22 40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O S -ber.: 23 1524 00 Gram BBC in het Nederlands. 2-222.30 op 224 en 48,54 m Nieuws; Achter het IJzeren Gordijn; Lenin raakt op de achtergrond; Vrybuiter's Raddodag- boek. De lustrumviering van het regiment aan- en afvoertroepen, die heden in Haarlem en in Tilburg zou worden ge houden, gaat niet door. (ADVERTENTIE) Rogaal gebaar ten bate Neerlands gebitsrerzorging van (Wordt vervolgd) DRIE WEKEN GRATIS TANDEN POETSEN Er is in Nederland een tandpasta, die U wittere tanden geeft reeds na één enkele maal poetsen. Dat is: Castella Tandpasta. De fabrikanten hebben de gelukkige gedachte ge had, om Nederland massaal en gratis te laten kennismaken met deze unieke tandpasta. Gedurende korte tijd zullen zij een kennlsmalcingstube Castella Tand pasta verpakken bij ieder stuik van de nieuwe Castella-Spécial Schoon- heidszeep. Castella-Spécial, gemaakt op een nieuwe Amerikaanse installatie (de enige in West-Europa!), munt uit door een sohier onuitputtelijke schuim- vormingen door een romig, naar lentebloesems geurend schuim. De prijs van Castella-Spécial is 32 cent. Voor dit bedrag ontvangt men dus een stuk heerlijke, nieuwe schoon- heidszeep.en een tube Casteila Tandpasta, genoeg voor drie weken Het mag verstandig heten, zo spoedig mogelyk van dit aanbod gebruik te maken.de fabrikanten kunnen dit slechts zeer tijdelijk doenl Troosteloos en verlaten ligt het landschap van Zuid- Beveland in de eindeloze watervlakte. Onze verslag gever en tekenaar, die giste ren per Dakota de getroffen gebieden uit de lucht zagen, konden hun ontroering nau- loelijks meester blijven bij het zien van zoveel ellende. Welk een gigantische taak ligt hier voor het Neder landse volk. TELEFONISCH NIET BEREIKBAAR De volgende plaatsen zyn op het ogenblik telefonisch onbereikbaar: Alblasserdam, Nieuwendijk, Anna Ja- cobapolder, Numansdorp, Annaland, Ooltgensplaat, Colijnsplaat, Oud-Vos- semeer, Drogend ijk, Puttershoek, Hank, Poortvliet, Heiningen (N.-Br.), Raams- donksveer, 's-Gravendeel, St. Philips- land, Hoge Zwaluwe, Scherpenisse, Kats, Stavenisse, Klundert, Streef kerk, Kruiningen, Stijen, Lage Zwalu we, Waarde, Langeweg, Willemstad, Nw. Lekkerland, Wissekerke, Maar tensdijk, Wolphaartsdijk, Middelharnis en omgeving alleen burgemeester, Zie rikzee, Zwingelspaan, Moerdijk, Schou wen en Duiveland, Nieuw Vossemeer. Alice Tisdale Hobart, bekend o.m. door haar roman „Olie voor China's lampen", waarin zij het zakendoen van de Amerikanen met de Chinezen tekent, vraagt in „Het huis der ge nezende handen" de aandacht voor het missiewerk .(Uitg. Unicum-reeks). Met haar grote kennis van en haar begrip voor de Chinese denkwereld biedt Alice Hobart hier een roman, waarin zij subtiel en boeiend een in druk geeft van de vele moeilijkheden, die bij de ontmoeting van Oost en West moeten worden overwonnen. De hoofdpersoon, Peter Trazer, komt als jong arts in het begin van deze eeuw in China, waar overal ziekte en 4» e"enc'e heersen. Hij krijgt de leiding van een zie kenhuis, terwyl hij in H Diana, die aan het hoofd staat van de meisjes school, een uitstekende levenspartner vindt. Als echter twee van hun kinde ren aan dysenterie sterven, gaat de angst voor het leven van hun laatste kind Diana volkomen beheersen. Zij verlaat Peter, om haar dochtertje in Amerika in veiligheid te brengen. Peter blijft achter, omdat hy zijn levenswerk vindt in het land, dat het oude juk poogt af te werpen en zich open wil stellen voor het Westers denken. Na verloop van tyd voegt Diana zich weer by hem en verzorgt hem tot het einde, waarin hy ten offer valt aan de idealen van zyn missiewerk. Achter de baar volgt de jonge Chi nees Sen Jo Shi, die Peters trouwe medewerker is geweest. Een trouw,' waaraan hy op echt Chinese wyze uit drukking geeft, als hij tot Diana zegt: „Ik zelf heb geen inniger wens d3n hem te voet te mogen volgen als zijn eigen oudste zoon." Een gaaf en boeiend boek, geschre ven tegen de achtergrond van de grote maatschappelijke en culturele omwen teling van het China onzer dagen. C. J. T.-K, j

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4