Nieuwe soort hulp op nieuwe voorwaarden Bevestigd: de Zevende Vloot teruggeroepen EISENHOWER IN HET CONGRES Trawlw Kijkers zijn alleen maar lastig C.N.V. helpt mee! en muis vergaan: Rotterdam centrum van vluchtelingen f MODERNE VILLA'S 'T GOOI GEKLEURDE LAKENS De Drummer der Demonen Dagelijks feuilleton door mr. G. TE. VERHAREN H2a.s de Bijenkorf brengt DE GROEIENDE UITZET Bijzonder voordelige aanbiedingen tijdens fg-enf£ /II.' /13.' 6 TROUW' DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 In zijn „State of the Union Message" heeft president Eisenhower gisteren medegedeeld, dat hij besloten heeft tot „deneutralisering" van Formosa en aan de zevende vloot instructies in deze zin heeft gezonden. De president zeide, dat de V.S. „het onweerlegbare bewijs bezitten, dat de Russen atoomwapens hebben". Hij gaf te verstaan, dat hij weldra aan het congres zal vragen de geheime clausules van de overeenkomst van Jalta op te zeggen. De HS. zullen de verwezenlijking van de Europese eenheid aanmoedigen. Er was reeds voortgang gemaakt, maar de veiligheid der landen eist een nog nauwere samenwerking dan reeds thans bestaat, aldus Eisenhower. Zijn regering zou het belang van een rechtvaardige en voordelige wereld handel erkennen. Hij verzocht het con gres de Amerikaanse invoerbepalingen te wijzigen en beloofde Amerikaanse kapitaalsinvesteringen in het buiten land te begunstigen, in ruil voor de levering van grondstoffen voor de Amerikaanse industrie. De president verzocht voorts aan het congres herziening van de wet-Mc- Carran, welke betrekking heeft op immigratie en naturalisatie. Deze be vat, zo zeide hij, bepaalde onrecht vaardigheden. Over de deneutralisering van For mosa zeide Eisenhower in zijn bood schap tot het congres dat de in 1950 gegeven instructie aan de Zevende Vloot eigenlijk betekende dat de Ame rikaanse vloot moest optreden als een verdedigend wapen van communistisch China. „Door deze steun worden de commu nisten in staat gesteld ongestraft nog meer Amerikaanse en de met hen ver bonden soldaten in Korea te doden," aldus Eisenhower. „Daarom geef ik," aldus de Amerikaanse president, „op dracht dat de zevende vloot niet langer gebruikt wordt voor het beschermen van communistisch China. Deze op dracht houdt geen agressieve bedoeling van onze kant in, maar wij hebben stellig niet de plicht een volk te be schermen dat in Korea tegen ons strijdt." De president gaf de landen die met de Verenigde Staten zijn verbonden in de strijd tegen het communisme te kennen, dat zijn regering op grond van het Amerikaanse program van de wederzijdse beveiliging hulp zal geven aan andere landen al naar ge lang deze landen ernstig er naar stre ven, hun volledig aandeel in de ge meenschappelijke taak op zich te nemen. Hij verklaarde in duidelijke taal dat zijn mening over de Europese eenheid is: „Slechts een nauwer aan eengesloten economisch en politiek stelsel kan de sterk vergrote econo mische kracht opbrengen, die vereist is om de noodzakelijke militaire paraatheid en een tamelijk hoge levensstandaard te handhaven." De president drong er op aan, dat de Westeuropese landen het initiatief zuilen nemen tot het scheppen van rui mere markten en een hechtere valuta om een grotere onderlinge ruil van goederen en diensten mogelijk te maken. Wanneer de Europese landen op deze wijze te werk zouden gaan, zouden zij een „economische sfeer scheppen die ons er toe zou brengen uiterst belangrijke hulp te verlenen." De hulp, die hij in het vooruitzicht stelde omvat in de eerste plaats de bovengenoemde wijziging van de invoerbepalingen en de uitbreiding van de wet op de wederkerige handels overeenkomsten, die de president in staat stelt tarieven vast te stellen op basis van wederkerigheid. Verder zal de Amerikaanse regering 't investeren van Amerikaans kapitaal in het bui tenland aanmoedigen, gebruik makend van de mogelijkheden overzee van voortbrenging van producten die voor de wederzijdse verdediging noodzake lijk zijn en die niet een al te grote concurrentie met de normale vredes- productie in de Verenigde Staten zul len teweegbrengen. Ook willen de Verenigde Staten hel pen door grotere hoeveelheden grond stoffen, die de Verenigde Staten niet in voldoende hoeveelheid bezitten, van het buitenland af te nemen. De nieuwe politiek heeft, zo zeide Elsenhower tot de Europese landen, ten doel het -ontstaan van de practische eenheid in West-Europa aan te moe digen. Gebleken is, dat vele nieuws gierigen zich per auto naar de getroffen gebieden begeven. De hulpverlening ondervindt hiervan hinder. Verzocht wordt daarom aan automobilisten, die niet bij de hulpverlening zijn ingeschakeld, zich niet naar deze gebieden te Extra-collecte voor slachtoffers Naar wij vernemen is nog gisteren vanwege het Centraal Bureau van Ge- ref. Diaconieën te Utrecht een circu laire uitgegaan aan alle Geref. Kerken in Nederland om a.s. Zondag een col lecte te houden voor de noodgebieden. Het CNV-bestuur in buitengewone vergadering bijeen nam de volgende besluiten: 1. Alle leden van de Christelijke Vakbeweging worden opgewekt tot het geven van hun bijdragen en tol medewerking aan de inzameling: 2. De apparatuur van het fonds „Draagt elkanders lasten" komt vol ledig ter beschikking van de nationale inzameling: 3. Het vacantie-oord van de Chris telijke Vakbeweging te Putten wordt opengesteld voor geëvacueerden of voor hun kinderen. Een zelfde besluit is genomen door de bij het CNV aan gesloten Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale met betrekking tot het con ferentie-oord te Driebergen: 4. Met de werkgevers- en werkne mersorganisaties samenwerkend in de Stichting van de Arbeid zal op korte termijn overleg worden gepleegd over de vraag wat door het georganiseerde bedrijfsleven gedaan kan worden, ter leniging van de nood. 5. Met de hoofdbesturen der aan gesloten organisaties zal zo spoedig mogelijk overlegd worden wat de Christelijke Vakbeweging kan doen. Adres Middenstandsbonden Wijziging omzetbelasting brengt zwaardere lasten voor bet Ambacht In een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer heeft de Commissie van Over leg van de Middenstandsvakeentralen, waarin samenwerken de Chr. Midden standsbond, de Kon. Ned. Midden standsbond en de Ned. Kath. Midden standsbond stelling genomen tegenover het afwijzend standpunt van de rege ring t.a.v. een verdere verlaging van de vereveningsheffing. De regering heeft deze afwijzende houding, gemotiveerd met te wijzen op de verlichting, welke voor de midden stand zal voortvloeien uit de wijziging van de omzetbelastingwet en op het feit, dat de middenstandsbedrijven weinig personeel in dienst hebben, zo dat zij niet veel hinder ondervinden van de loonsverhctging, waarvoor deze vereveningsbelasting een compensatie wil zijn. In het adres wordt er op gewezen, dat de voorgenomen wijziging van de omzetbelasting slechts ten dele een verlichting brengt voor de detail handel, doch dat deze voor het ambacht integendeel een verzwaring betekent, terwijl met name vele ambachtsbran ches zeer loonintensief zijn en hogere dan de gemiddelde premies betalen voor Wachtgeld- en Werkloosheidsver zekering. Tevens wordt er op gewezen, dat het aantal werknemers in de middenstand naar matige schatting 550.000 tot 600.000 bedraagt tegenover 900.000 1.000.000 in de industrie. De middenstandsbonden betreuren het, dat op onjuiste gronden een vol ledige compensatie afgewezen wordt voor de loonsverhoging van Juli jl., zoals deze door de Stichting van de Arbeid, waarin zowel werkgevers als werknemers zitting hebben, is bepleit. (Van onze correspondent.) Te IJrr.uiden vreest men, dat de stoomtrawler „Catharina Duivis" (329 ton), toebehorende aan rederij V.E.M., is vergaan. Zaterdag lag de trawler om streeks 10 uur 's avonds ongeveer 14 mijl Noordwesten van IJmuiden voor anker, in afwachting van beter getij om naar de haven te komen. Nadien heeft men geen verbinding meer met het schip kunnen krijgen en aangezien schepen, die meer Noordelijk lagen, wel gistermiddag zijn binnenge komen, neemt men aan, dat dit schip als verloren moet worden beschouwd. De bemanning bestond uit schipper A. Glas en 15 opvarenden, meest IJmuidenaren. KADERBIJEENKOMSTEN CNV Het CNV zal binnenkort met het plaatselijk kader van de Christelijke vakbeweging een aantal zeer belang rijke bijeenkomsten houden. In 37 rayons zal met de kaderleden gedis cussieerd worden over het huurvraag- stuk, de werkloosheid, de werkgele genheid, de morele werklozenzorg en het sociaal-paedagogisch werk. Kirchentag 1953. De Evangelische Kirchentag in Duits land wordt dit jaar van 1216 Augus tus te Hamburg gehouden. Het thema is „Werpt uw vertrouwen niet weg". Er zullen een zevental werkgroepen gevormd worden, die ieder een speciaal onderwerp zullen behandelen: 1. de Kerk: 2. het gezin: 3. de politiek: 4. de arbeid; 5. het dorp; 6. het vluchte lingenkamp; 7. de grote stad. (Van onze Rotterdamse redactie) Een onafgebroken stroom van vluch telingen uit de geteisterde gebieden in Zuid-Holland is sinds Zondagmorgen naar Rotterdam gekomen. Honderden hebben reeds een onderdak in de grote Ahoy-hallen gevonden en velen van hen konden weer worden doorgezon den naar particulieren, die spontaan woonruimte afstonden. Het paviljoen „Rotterdam' van de Ahoy-hallen was binnen enkele uren volgestapeld met kledingstukken en levensmiddelen, die van alle kanten werden gezonden. Hierop is een be roep gedaan op de directie van Dier gaarde Blijdorp om de overige zendin gen in de Rivièra-hal op te slaan. Zo nodig zullen enkele loodsen worden vrijgemaakt aan de Maashaven en aan de Waalhaven. RADIO-AGENDA Woensdag 4 Februari HILVERSUM I 402 VARA: 7.00 Nieuws; 7 13 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 R.V.U.: prof. dr. ïr. M, J. Dols: „Wereldvoedsel problemen"; 11.30 Gram.; 12.00 Instru mentaal trio; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Voor het platteland: 12.38 Gram., 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar; 13.20 Accordeonmuz.; 13.50 Gram.; 14.00 „De weg omhoog", causerie; 14.15 Jeugd- ooncert; 15.00 Voor de jeugd; 15.50 Piano recital; 16.10 Voor de jeugd; 16.45 Voor de zieken; 17.15 Dansmuz.; 17.50 Reg. uitz Jeugdudtz.: „De brievenbus gaat open" teiten; 18.30 R. V. U.: dr. A. Saaibom: „Studies in vergelijkende literatuurge schiedenis; Vani Eden en Tolstoj. een pa rallel"; 19.00 Discussie; 19.20 Gram. VPRO" 19.30 Voor de jeugd VARA: 20 00 Nieuws; 20 05 Politiek commentaar; 20.15 Concert- geb.orkest en soliste; 21.10 „Het laatste recept", hoorspel; 22.20 Amusenientsmuz.; 22.45 „Tranen op Anjouan", causerie; 23.00 Nieuws: 23.13 Socialistisch peranto; 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II 298 m NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7,30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerber.; 3 18 Gewijde mui.; 8,45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw: 9135 Gram 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 „Het cooiflict". hoorspel; 12.00 Bas-bariton en piano; 12.30 Land- en tuiiinbouwmeded 12.33 Gram.; 12.59 Klokgelui; 13 00 Nieuws; 13.15 Prot.. Interk. Thuisfront- 13.20 Lichte muz.; 13.50 2e acte uit. „Lakmé". opera (gr. pl.); 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Gram.; 15 15 Kamerorkest; 16 00 Voor de jeugd; 17.20 Orgelspel; 17.50 Militaire causerie: 18 00 Viool, cello en clavecimibel; 18.30 „Spectrum van het Chir. Organisatie en Verenigingsleven"; 18 45 Avondmaals- liederen; 19.00 Nieuws en weerber 19 10 Boelcbesprekiog19.25 Gram 19 30 Buitenl. overzicht: 19 50 Gram.; 20 00 Radiokrant; 20.20 Meisjeskoor en instrumentaal en semble; 20.45 „Jezus Christus en de We reldreligies, causerie; 21.05 Omroeporkest en soliste; 21.45 Gram 22 00 Piano-recital; 22 30 Internat. E-vang Commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenkins: 23 00 Nieuws en S.O.S.-ber.; 23.1524.00 Gram. BBC in het Nederlands. 2-2—22.30 op -224 en 48.54 m Nieuwa; Achter het IJzeren Gordij'-, Leiun raakt op de achtergrond; Vrijbuiter's Radiodag- boek. Aan gezellige verkeersweg te Baarn met aan weerszijden fiets- en wandelpaden worden slechts enkele onder architectuur te bouwen villa's aangeboden. Oplevering Juli 1953. De indeling is ruim en geriefelijk nl.: beneden: hall, woon-zitkamer, afzonderlijke eetkamer, moderne keuken; boven: 4 slaapkamers, moderne badkamer met ingebouwd bad. Mooie voor- en achtertuin met schuur of garage. Koopsom vanaf 16.000.geheel zonder verdere kosten. Desgewenst 70 hypotheekgeld beschikbaar a 4Vi 's jaars. Een vestigingsvergunning is gegarandeerd. Inl. en tekeningen bij de firma H. DE KOSTER EN ZONEN, C. ADRIAANSE en G. KEMKERS. GIJSBRECHT VAN AMSTELSTRAAT 31 PARKSTRAAT 21 - NW. BAARNSTRAAT 26 HILVERSUM TEL. 57745729 (K 2950) in BAARN, TEL. 2550 en TEL. 2966 (K 2954) 9 5finger!e en ,$finnengoerl In on2e vorige advertentie lag het accent op de eerste L, thans wat meer ov?r de tweede L, die van linnengoed. De bijzondere aanbiedingen; die wij u hierbij annonceren, zullen uw bezoek tijdens deze L en L waardevol voor ti makerw Natuurrijk £ullen wij ook uvf Schriftelijke of telefonisch® bestellingen gaarne snel en met *org uitvoeren I in gedistingeerde tinten i •-% SUNRISE PEACH -\ OCEAN BLUE fv W MEADOW GREEN VJ MOONLIGHT YELLOW MIST GREY no ZODOENDE is de vijfde boterham al op, voordat Leen de zijne heeft doorgesneden. Het begint echt span nend te worden. „Die kaas is overheerlijk," overdrijft meneer Bel, terwijl zijn korte arm over de tafel reikt naar de zesde bo terham. „We hebben vanavond meisjesvereni ging ook," praat Neel in zichzelf. „Niettes," zegt Leen, „Je hebt zelf ge zegd dat je vanavond niet ging." Ze krijgt een kleur als vuur. Dat snert-jong ook altijd! Straks is ze wéér een dubbeltje aan hem kwijt. „Da's waar ook," geeft ze gewonnen, „Ik dacht er niet meer aan." Met de mespunt schrijft Leen een zes op het tafelzeil, zodat die meid het goed zien kan. Daarna dwalen z'n ogen onopvallend naar z'n eigen bord, waar nog driekwart van z'n boterham ligt. „Schiet op, Leen," herhaalt z'n moe der voor de zoveelste maal. „Vader heeft me net zo'n dikke plak kaas gegeven," klaagt hij. „Ik lust haast niet meer." „En je eet die boterham op, kwa jongen!" valt de boer uit. „Wat denk je wel!" „Verrukkelijk, die kaas." bewondert meneer Bel, en hij kijkt de boer aan. Die snapt de wenk, en het doet hem meer dan goed, dat z'n gast de tafel I zoveel eer aandoet. Of dit kaasje ook een beste greep was! Een mens staat daar niet altijd bij stil, maar het is best mogelijk dat zulke stadsmensen meer van een jong, sterk kaasje hou den, dan van een belegen kaas zónder tik. Wat weten wij, boeren, van de smaak van zulke mensen? En wat we ten de kaaskopers ervan? Die kletsen maar van: „Er zit weer een tik tussen, van Leeuwen, die moesten we er maar uitgooien, niet?" Op die manier komt er nooit zo'n kaas in de winkel terecht. En wat weet je er dan van. of ze die kaas dolgraag zouden lusten? En bovendien: de kaas is prijzig. Zul ke mensen zijn gewend om dunne plak jes op d'rlui boterham te meubileren, en dan wil je wel eens de voorkeur geven aan een feittig plakje kaas, dat spreekt. Voorzichtig schuimt hij weer een dun plakje van de kaas. „Werkelijk buitengewoon!" zucht meneer Bel teleurgesteV. Hij zou zo graag eens een dikke plak op z'n bo terham hebben. „U kunt ook erg goed met dat mes overweg. Ik geloof nooit dat ik dat er zo goed vanaf zou bren gen. „Kom-kom," glundert lange van Leeuwen gevleid. „Met een scherp mes gaat dat al gauw. En je moet een kaas mes eigenlijk eerst een dag of wat in de grond steken, zodat het een beetje roestig wordt. Dan slijpen, en man, het vliegt door de vetste kaas heen! „Is 't waar! Dat wonder wil ik ook wel eens beproeven," verbaast de diri gent zich. Leen kleurt van spanning. Hij zit z'n lach te verbijten, omdat Neel met haar bordje begint te draaien van nijd. Ze heeft natuurlijk ook niet half genoeg gegeten, om meneer Bel maar dwars te zitten. En mij! Mij vooral. „Nog een kommetje melk?" vraagt de boerin. „Héél graag," knikt de dirigent dank baar, en hij houdt zelf z'n kopje al bij. Daarna neemt hij zijn achtste boter ham. zodat Leen zit te wippen op z'n stoel, zó plezierig is dat. Dan worstelt meneer Bel met het kaasmes, tot groot vermaak van de familie. Maar een dik ke plak heeft'ie. De eerste muzikanten passeren het raam. 't Begint zo langzamerhand ook tijd te worden. Leen heeft in een om mezien z'n boterham op, en hij zegt: lekker. 't Kan tegen zijn boterham geweest zijn, maar Neel kijkt kwaad een an dere kant op. ,Daar hebbie Rinus de Wit ook al!" zegt ze nijdig. „En net kwam Gert de Leeuw voorbij...." Ze had het niet willen zeggen, maar ze zegt het toch. Sinds het uit is tus sen Gert en Rinus z'n zuster, zit ze dikwijls in de schuur tijdens de repe titie. Dat ze nou ook een meisjesvere niging nebben, net als de muziek repe teert! En ze heeft al tegen de juffrouw gezegd dat ze beslist moeilijk weg kon op Donderdagavond, omdat dan juist al die mannen van de muziek ko men „Ja, geef mij de bijbel maar even aan," zegt de boer. Neel schopt kwarrig haar stoel ach teruit. Als de baas dat vijf minuten eerder gezegd had, was ze dat dub beltje niet kwijt geweest aan dat snot jong. Ze kan maar bar slecht tegen haar verlies, en dat jong wordt ook al tijd voorgetrokken. Het is altijd. „Leen, opschieten!Als je niet opschiet, Leen....", maar als het er op aan komt, eet Leen net zo langzaam al: hij zelf wil, In-tevreden legt meneer Bel zijn mes naast zijn bordje. Met zijn zakdoek veegt hij zijn mond af. en hij knipt een kruimeltje het léék tenminste een kruimeltje van zijn vest. En dan doet hij tegelijk het onderste knoopje van dat vest maar los. We hebben weer rijkelijk veel gegeten, maar die kaas was dan ook magnefiek, zoiets koop je in de stad nietdat is te zeggen. je kóópt het niet, want het zoontje van meneer Kiatte gaat ook al niet verder met z'n pianoles.... „Het kind houdt niet van die oefeningen," zegt z'n moe der, „Hij wil dolgraag leren spelen, maar die oefeningen liggen hem beslist nietBovendien heb ik al tegen me neer gezegd, dat het eigenlijk zo echt overbodig is om zelf te spelen. We heb ben een radio, en als we eens een stuk willen horen, kunnen we toch altijd I die plaat draaien.Zo leert onze Bob het toch nooit. Meneer Bel inde zijn laatste lesgeld en verdween. Maar kaas, nee, kaas kan je er niet meer van kopen. ..En het geschiedde, als de geest Gods over Saul was, zo nam David de harp en hij speelde met zijn hand; dat was voor Saul een verademdnig, en het werd beter met hem, en de boze geest week van hem." „Tot zover," zegt lange van Leeuwen, want hij is ook voorlezer, Zondags in de kerk. Nou hoor je't is'" ontvalt het me neer Bel. Ze kijken allemaal verbaasd op, want na het lezen zegt er nooit iemand iets. „Tot zover," zegt de boer, en dan sluit het hele gezin de ogen voor het dankgebed. Wie zal met een vraaig de regel verbreken? Zelfs geen me neer Bel! „We zullen eerst danken," zegt 'hij nu. „Ik zeg: Nou hoor je 't is!" herhaalt meneer Bel na het gebed, „Die men sen bekeken de zaak tenminste ge zond." „Zeg dat wel,beaamt van Leeuwen, en hij doet intussen alle mogelijke moeite om het verband te begrijpen. „De mensen moesten wat meer aan muziek doen, dan zou er heel wat min der narigheid zijn. Zo'n ouwe koning had dat. al bekeken, maar de mensen willen er tegenwoordig niet meer aan." Nee-nee, geeft van Leeuwen toe, „Je moet je wel afvragen „O, ja, die koning Saul," geeft van Leeuwen toe. „Ja, je leest daar wel 'es overheen. Hij schaamt zich er eerlijk voor, dat hij bijna geeneens meer weet wat hij vijf minuten terug gelezen heeft. Een beetje in de war legt hij het boek weg. „Afijn, je mag dat liever hebben, dan dat je er helemaal niet in leest, me neer", maakt hij zich van zijn zelfbe schuldiging af. „Misschien wel.." glimlacht meneer Bel fijntjes. „Maar ik.... Ja, ik kom De Wit". Want Rinus zwaait met zijn trompet voor het raam. „De kaas was werkelijk kt", Van Leeuwen", roept hij nog vanuit de keukendeur. (Wordt vervolgd) Spedaaï voor slaapkifiie» mee een cnöderne toets. Een uitzo'nderlijlce L en L aanbieding. In plaats van 12.50 fcöstêft ©u gekleurde onderlakens' 7?^ boventakea* toet dubbel cordon gekleurde gekleurd© -liopea fltót duSkl cordoa «and, w, „erkau^ Jt gebruiktDe Bijenkorf laat ook .j Nederlandse huisvrouw met deze keuken aanwinst kennis maken. Langwerpige thee. doeken geven meer bewegingsvrijheid, slaan gemakkelijker om pan of schaal heen. U Waarom géén r langwerpige I theedoek voor de Nederland- I se huisvrouw? a De Bijenkorf presenteert de nieuwe afdroogstijl. Naar alle landen expor. A teert de Nederlandse industrie langwerpige theedoeken... maar Nederland zelf is het U enige land, waar de vierkante theedoek ri wordt gebruikt! De Bijenkorf laat nu ook D de Nederlandse huisvrouw met deze keuken- aanwinst kennis maken. Langwerpige thee. V doeken geven meer bewegingsvrijheid, slaan A gemakkelijker om pan of schaal heen. U krijgt ze gezoomd en met lus, in ver. B schillende kwaliteiten, in rode, blauwe of groene ruiten van "J25 j ^25 Amsterdam D»n Hetfl Rotterdam In vroeger jaren kocht het verloofde meisje haar complete uitzet ineens. De witgoed-afdeling van de Bijenkorf met zijn reputatie voor prachtige solide'kwaliteiten heeft zo, in de loop der tijden, duizenden uitzetten verzorgd. Maar, die tijd is voorbij! Vandaag aan de dag begint "het jonge paar met een bescheiden linnenkast, om deze langzamerhand aan te vullen. De groeiende uitzet is de practische op» lossing voor deze nieuwe gewoonte. Begin met zo'n prachtige cassette (vraag hem cadeau), koop er later andere bij. De inhoud is van „ouder* wets-degelijkeM kwaliteit, d;,prijs lsger dan wanneer u de artikelen afzonderlijk zou kopen. UITZET-CASSETTE No 1 eySHEHERAZADE" i 65.- 1 twee-persoons laken 180 M 140 ct\ dubbel cordon t twee-persoons onderlaken, 180 x 240 em 2 slopen, 62 x 72 em, dubbel cordon en enveloppe-sluiting 3 tafellaken 130 x 160 em 6 bijpassende vingerdoekjes 2 halflinnen theedoeken 2 badhanddoeken 2 bijpassende washandjes 2 keukenhanddoeken va^ badstof 2 pannelappen 2 flanellen stofdoeken V X. 2 aanrechtdoekjctm UITZET. CASSETTE No 1 .DOORNROOSJE" 175- jp. Heeft vrijwel dezelfde inhoud, echter in plaats van 2 twee-persoons, litfjumtaux lakens ISO 24Q cm) Lakens en slopen m. 2 cordons: lits-jumeaux, maat 150 x 240 cm 7* twee-persoons, maat 180 x 240 cm sloop, knoopsluiting, 62 x 72 cm f 2***^ Zó maaki u bedden op in dé helft van de tijd! De Bijenkorf presenteert „SLIP-OVER" LAKENS. Het grote succes uit Amerika. Kijk J Als een hoes schuift u het „Slip-over" onderlaken om de matras. ,,8anfor", krimpt dus niet! \NNSS. Zo'n „Slip-over" laken kruipt niet tegen u op, kan niet kreu ken, sluit glad en strak om uw matras. Het „Slip-over" boveniaken gaat alleen om het voeteneind, ia width shrunk", blijft dus ruim. Theedoeken, die bijzonder goed drogen Keukenhanddoeken van badstol, met motief Uw „Slip-over" lakens lijken on beslagen. Er is haast niets meer aan op te maken. l.25 1.8S 40 soorten BADHANDDOEKEN Tussen de vele kleurige des sins vindt u juist diè gezellige handdoeken, waar u altijd naar zocht. Als NOUVEAUTÉi badhanddoek met felge kleurde strepen jj Op de bedgoea-ajaeiMiy, g,..- terre, laten wj u precies zien, hoe practisch en prettig de nieuwe „Slip-over" lakens voor u z\)n. „SLIP-OVER" boveniaken, o.a. 80 cm breed „SLIP-OVER" onderlaken, o.a. 80 cm breed 75 75

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4