HST VRI£S YOLK MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 PAGINA 3 1. Een van de punten, toaar het treinverkeer radicaal werd gestremd was het emplacement in Dordrecht, in het bijzonder dat gedeelte, dat ten Westen van het station is gelegen. Het dijklichaam spoelde gedeeltelijk weg. bovenleidingen kwamen scheej te hangen, en de rails verloor het houvast. 2. In Raamsdonksveer leed de bevolking ernstig onder de ge volgen van de overstroming. Het water stroomde het dorp binnen, hier en daar met groot geweld, cn verscheidene huizen bleken tegen die wassende vloed niet bestand. Hier ziet men er een van. waarvan de gehele voor gevel werd weggeslagen. 3. Militairen schoten de bevol king van het geteisterde Raams donksveer te hulp. Een duck amphibie vaar tuig. dat zowel kan rijden als varen, kon in de straten doordringen, waar ijlings de bewoners van de bedreigde huizen met het weinige, dat zij mede konden nemen, m veilig heid werden gebracht. 4. De Scheveningse Boulevar had zwaar van de storm l Inden, Ome foto geeft een beeli van de verwoestingen, die wer den aangericht; de zware vier kante tegels waarmee een groot deel van het wegdek ivas belegd, werden naar alle kanten wegge spoeld: het. zag er uit als of het nog Mei 1945 was. 5. Eén foto uit vele. Want het ;t er niet alleen in de omge- ng van Maassluis zo uit; het elfde beeld boden verschillende andere plaatsen, zowel in Zuid- Holland. als in Brabant en Zee land. Overal waar het water dc dijken doorbroken had. of er overheen was gelopen, zag men water, water, water 6 Een ander beeld dat foto grafen. waar zij ook kwamen, konden opnemen. Overal waar dijken in gevaar kwamen, waar kruinen begonnen af te brokke len of water begon door te sie pelen. schoten mannen te hulp. werden zandzakken aangedragen Soms hielp het, zoals hier in Meuiver kerk. 7. De verwoesting, die langs de westelijke stranden werd aange richt. was misschien niet altijd zo fataal voor de bewoners, maar daarom niet minder groot. Wie zijn strandtent zo terug vond als hier in IJ mui den het geval was, kon zonder overdrij ving zeggen, dat er geen spaan meèr van heel was gebleven. 8. Gistermorgen begon de run van de militairen op de stations. Eerst bleek het bij enkelingen, later werden het plukjes, maar tegen de avond op de grote sta tions een regelmatige stroom. Vele van de opkomende solda ten waren sinds Vrijdagavond met verlof: de tijding verraste hen, terwijl zij thuis waren.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2