HET VRIJE VOLK MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 1 Een van de punten, ivaar 2. In Raamsdonksveer leed de 3. Militairen schoten de bevol- 4 De Scheveningse Boulevar 5. Eén foto uit vele. Want het 6. Een ander beeld dat foto- 7. De verwoesting, die langs de 8. Gistermorgen begon de run het treinverkeer radicaal werd bevolking ernstig onder de ge- king van het geteisterde Raains- had zuaar van de storm t iet er niet alleen in de omge- grafen, waar zij ook kwamen, westelijke stranden werd aange- van de militairen op de stations, gestremd was het emplacement volgen van de overstroming. Het donksveer te hulp. Een ..duck"- lijden. Onze foto geeft een beelc ;ing van Maassluis zo uit; het konden opnemen. Overal waar richt, was misschien niet altijd Eerst bleek het bij enkelingen, in Dordrecht in het biizonder water stroomde het dorp binnen, amphibievaartuig, dat zowel kan van de. verwoestingen, die wer- zelfde beeld boden verschillende dijken in gevaar kwamen, waar zo fataal voor de bewoners, later toerden het plukjes, rnaar dat gedeelte' dat ten Westen hier en daar met groot geweld, rijden als varen, kon in de den aangerichtde zware vier- andere plaatsen, zowel in Zuid- kruinen begonnen af te brokke- maar daarom niet minder groot, tegen de avond op de grote sta- van het station is gelegen. Het en verscheidene huizen bleken straten doordringen, waar ijlings kante tegels waarmee een groot Holland, als in Brabant en Zee- len of water begon door te sie- Wie zijn strandtent zo terug- tions een regelmatige stroom, dijklichaam spoelde gedeeltelijk tegen die loassende vloed niet de bewoners van de bedreigde deel van het wegdek, was belegd, land. Overal waar het water de pelen, schoten mannen te hulp, vond als hier in IJmuiden het Vele van de 'opkomende sold a- weg bovenleidingen kwamen bestand. Hier ziet men er een huizen met het weinige, dat zij werden naar alle kanten wegge- dijken doorbroken had. of er werden zandzakken aangedragen geval was, kon zonder overdrij- ten waren sinds Vrijdagavond scheef te hangen, en de rails van, waarvan de gehele voor- mede konden nemen, in veilig- spoeld; het zag er uit als of het overheen was gelopen, zag men Some hielp het, zoals hier in ving zeggen, dat er geen spaan met verlof de Hiding verraste verloor het houvast. gevel werd u>eggeslagen. heid werden gebracht. nog Mei 1945 was. water, water, 'water... Nieuwer kerk. meer van heel was gebleven. hen, terwijl zij thuis waren.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 7