New York viert zijn 300-jarig bestaan jarige prinses ontving 6( verjaardagbrieven Rede van prins Bernhard tijdens herdenkings dienst in St. Marks Church op Manhattan Pim, Pam en Pom in het luchtruim Daar ging de liefde Het KLM-toeste], waarmee prins Bernhard en zyn gevolg naar de V.S. waren vertrokken, is Zaterdagmiddag om 17.32 uur Nederlandse tjjd op het interna^ tlonale vliegveld van New York aangekomen. Gedurende de overtocht nam de prins enkele malen plaats in de cockpit van het KLM-vliegtuig ais piloot. Voor de landing op Idlewild bestuurde de prins het vliegtuig een uur lang. De prins liep nadat hij was uitge stapt snel langs de douane op het vliegveld. Doch een ambtenaar van de douane snelde de prins achterna en verzocht hem te willen terugkeren. Een functionaris van het State De partment kwam tussenbeide en ver klaarde dat alles in orde was. De douaneambteaar zeide tot den prins:: Het spijt mij zeer", waarop Z.K.H. antwoordde: „Het hindert niet. Laten wij teruggaan". Na een formaliteit vervuld te heb ben, ging de prins spoedig weer heen. Geëscorteerd door een afdeling van de politie reed de prins naar het Wal dorf-Astoria hotel- De Nederlandse ambassadeur in de V.S.. Dr. Van Rooyen, en andere functionarissen be groetten de prins bjj zijn aankomst. Rede van de prins Prins Bernhard heeft Zondagmiddag de plechtige herdenking van de stich ting van New York, driehonderd jaar geleden met het uitspreken van een rede in de St. Marks Church m the Bouwerie in het hartje van oud Man hattan geopend. De prins zei dankbaar te zijn als vertegenwoordiger van koningin Julia na en haar volk de herdenkingsdienst te mogen bijwonen in de kerk, die staat op de plek van de huiskapel van Pieter Stuyvesant, de laatste Neder landse goevemeur. De prins greep te rug in de historie tot het jaar 1609 toen kapitein Henry Hudson in op dracht van de Oost Indische Compag nie op hets chip, De Halve Maan naar Amerika voer en het gebied langs de tegenwoordige Hudson in bezit nam als Nieuw Nederland. Prins Bernhard gaf enige voorbeel den van plaats- en familienamen uit deze tijd, die thans nog voorkomen of Grotere emigratiemogelijk- heden voor niet-agrariërs naar Canada. De commissaris voor de emigratie deelt mede, dat de Canadese regering tot een belangrijke verruiming in de emigratiemogelijkhéden voor niet- agrariërs heeft besloten. Werkers in tal van beroepen kunnen thans naar Canada, migreren.. Hierbij is over- eengeko. i even groot aan tal fami. nreizende niet- agrariërs "trekken als er agrarisc aas -emigreren.' Bij de behandeling van emigratie aan vragen van niet-agrariërs zal voor rang werden verleend aan diegenen, die hun aanvrage reeds hebben in gediend, doch nog geen beslissing ontvingen. Er zijn in 1951 en in 1952 zovele aanvragen voor emigratie naar Cana da ingediend, welke moesten blijven wachten, dat hun aantal vooralsnog voldoende is om een vrijwel volledig gebruik van de nieuwe mogelijkhe den te maken. De emigratie van hen, die naaste bloedverwanten in Canada hebben, die als „sponsor" optreden, gaat op de gebruikelijke wijze door. Het aan tal agrarische emigranten, dat naar Canada kan vertrekken, is onbeperkt. Vertrek in 1953 kan echter alleen nog worden gegarandeerd aan hen, die zich zo spoedig mogelijk aanmelden. Van de niet-agrarische emigranten die onder de „een op een"-regeling emigreren verwacht de Canadese re gering, die hen in een werkkring zal plaatsen, dat zy met grote nauwge zetheid in Canada zullen aankomen op het tijdstip dat door haar wordt aangegeven. Het bezit van een werk gevers- en huisvestingsverklaring geeft geen voorrang, noch grotere ze kerheid over aanvaarding. (Advertentie) Ooit last van Zuurbranden? Geen glas, geen water, geen nare smaak. Simpelweg één of twee Kennies laten smelten op de tong. Er zijn mensen die nemen Rennies te pas en te onpas maagzuur of niet alleen maar omdat ze ze lekker vin den. Dat hoeft nou weer niet, maar 't is wel plezierig altijd Rennies bij de hand te hebben voor eigen gebruik of om anderen te helpen. Vraag Ren nies bij uw apotheker of drogist. aanwijsbaar zijn als oorspronkelijk Nederlands. Er zijn geen cijfers beschikbaar, al dus de prins, maar er is zelfs ook geen ruwe schatting te maken van het aan tal millioenen Amerikanen, dat van Nederlandse afkomst is. De prins bracht voorts het Nederlandse enthou siasme en de gegeven steun tijdens de Amerikaanse onafhankelijkheidsver. klaring van 1776 en de strijd nadien in herinnering. Overspringende op de tegenwoordi ge tijd, zei de prins o.m., dat Amerika nen en Nederlanders in de strijd in Oost en West tijdens de tweede we reldoorlog nader dan ooit tot elkaar zijn gekomen. Hij bracht voorts de Amerikaanse economische hulp aan Europa in herinnering. „Naar mijn inzicht", aldus prins Bernhard, „is een der meest hoopvolle tékenen van de na-oorlogse betrekkin gen tussen de V.S. en West-Europa, dat de Atlantische Oceaan de twee vaste landen niet langer scheidt, doch deze tezamen brengt en zodoende een brug, in plaats van een slagboom is geworden. Herdenkingsdienst New Yorks burgemeester, Impelli- teri, sprak na afloop van de kerkdienst in Saint Mark een boodschap uit voor het Nederlandse volk. „Het geeft ons grote blijdschap, dat prins Bernhard opnieuw gekomen is, ditmaal om met ons het driehonderd jarig bestaan van onze stad te vieren. Het Nederlandse volk kan rekenen op het medeleven van het Amerikaanse volk en wij zul len voortgaan onze zeer grote vrien den in Nederland bij te staan", aldus Impelliteri. De sobere maar indrukwekkende kerkdienst begon met het zingen van „Wilt heden nu treden", waarna de Nederlandse consul-generaal, baron J. A. de Vos van Steenwijk in het Ne derlands een tekst uit de originele sta tenbijbel voorlas. Vervolgens las do minee Edgar Franklin Romig zelf de tekst uit de King James bijbel in het Engels voor, Daarna werd Gods zegen afgesmeekt voor koningin Juliana en voor koningin Elizabeth van Engeland. Alvorens de prins de katheder be steeg wees kanunnik Edward West er op, dat het Nederlandse volk nog veel belangrijker bijdragen aan het Ame rikaanse volk heeft geleverd dan het gemeentelijk bestuur van New York namelijk het beginsel van verdraag zaamheid en vrijheid van de individue le mens. Na afloop van de kerkdienst hield de Saint Nicholas Society onder wel ker auspiciën de dienst werd gehouden een receptie waarbij honderden hun opwachting kwamen maken bij burge meester Impelliteri en prins Bernhard die naast elkaar hadden plaats geno men. Een stralende vijftienjarige prinses Beatrix fietste Zaterdagmorgen om kwart over acht uit de tuin van het paleis Soestdijk naar school, want ook voor prinsessen geldt dat 't werk boven pleziertjes gaat. En zo toog zij welgemoed, ondanks de storm en re gen per fiets naar het Baarns lyceum, waar zij haar dagelijkse taak in de derde klasse begon. Prins Bernhard, die de avond tevoren naar New York was vertrokken, had die avond zijn dochter reeds met een geschenk ver rast Meer dan 6000 verjaardagsbrïeven en -kaarten had de post uit Neder land en alle delen van de wereld ge bracht. Daarbij waren er vele van emigranten uit Canada, Australië en Zuid-Afrika, die de band met Neder land niet verbreken en op dagen als deze van hun medeleven met het Ko ninklijk Huis blijk geven. Kleine geschenken waren er ook weer in groot Santafc eén keurige; pasteltekening, van de prinses, staan de bij haar paard, knipselwerk van scholen, van kinderen, die zelf op de ze dag jarig zijn en zelfs was er een groot pak van een familie uit Was hington. Een prachtige donkerrood gelakte fiets compleet met trommelremmen en drie versnellingen, een geschenk PETER HURKOS VER DIENT 175 MItLIOEN PESETAS. In Spanje een erlenis opgespoord. Volgens de correspondent van de „Gazet van Antwerpen" te Madrid heeft de Nederlandse helderziende Pe ter Hurkos aldaar een erfenis van 350 millioen pesetas opgespoord. Hurkos verklaarde tegenover de correspondent dat hij naar Madrid was gegaan om een fabelachtig fortuin op te sporen, dat daar nagelaten werd door een ze kere Amols in de vorm van goud, ju welen en aandelen. Het berustte in de kluizen van verschillende Madri- leense banken. De enig overlevende erfgenaam, een neef van Armols, die buiten Spanje woont, kon zijn rechten evenwel niet doen gelden wegens het ontbreken van belangrijke documenten Deze waren namelijk verdwenen uit de archieven van de bewaarder der hypotheken. Peter Hurkos toonde de correspondent de officiële bewijzen dat hij de documenten heeft teruggevon den. Deze documenten werden ver duisterd door een oneerlijke ambtenaar die thans in de gevangenis zit. Volgens een tussen de erfgenaam en Peter Hurkos gesloten contract ontvangt laatstgenoemde vijftig procent van de erfenis. van een rijwielhandelaar uit Soest dijk, werd persoonlijk door hem aan geboden. Om half één kwam een de legatie van het wapen der Koninklij ke Marechaussee onder leiding van commandant kolonel W. Kist aan de prinses een beeld aanbieden, ver vaardigd door de 24-jarige Limburgse beeldhouwer Jos Wong Lun Hing, leerling ener academie voor beelden de kunsten. Het beeld stelt een dan seresje voor en is geïnspieerd op het het werk van Degas. Erg aanlokkelijk was het rond Soestdijk niet. Er woei een harde wind en regenvlagen sloegen over de Amsterdamse straatweg. De schild wachten stonden doornat voor de hekken van het paleis, waarop de ko ninklijke standaard woei. De prinses heeft haar verjaardag tezamen met de Baamse kinderen gevierd. Dit gebeurde in „Flora", waar het kindercircus „Elleboog" uit Amsterdam op uitnodiging van dé Baarnse Oranjevereniging een twee tal voorstellingen gaf. De tweede, die te 16.15 aanving, werd bijgewoond door H. M. de Koningin, de jarige Beatrix en haar zusjes Irene en Mar griet. HOESTBUIEN. VAST SLIJM (Dan SLUM-OPLOSSEND i Advertentie» CAFé EN TWEE BOERDE RIJEN UITGEBRAND Een der bewoners van schrik overleden. Door nog onbekende oorzaak zijn in de afgelopen nacht te Wognum in Noord-Holland het café „De Vier Heemskinderen" en twee belendende boerderijen uitgebrand, Eén van de veehouders, wiens huis door het vuur was aangetast, is ter plaatse van schrik overleden. Tien brandweercorpsen namen met omstreeks hondertwintig spuitgasten deel aan de bestrijding van de vlam men, die door de orkaan hevig wer den aangewakkerd. Met moeite kon den vier andere panden voor 't vuur worden gevrijwaard. Tegen zeven uur 's morgens was de brandweer de siuatie meester, maar de brandspuit van Bovenkarspel bleef in actie voor hst nablussingswerk. Nieuwe organisatie van PTT-personeel Leden ener nieuwe organisatie van PTT-personeel, „Ons Belang", die op het ogenblik 1000 leden zou hebben gewonnen uit de, naar zeggen van *t bestuur', 25.000 ongeorganiseerde -EfT-ers, confereerden Zaterdag in Den Haag. Bestuursleden verklaarden niet te vreden te zijn over het werk der be staande vakorganisaties. Men heeft grieven jegens de directie over de in tensivering van het werk, de rationa lisatie van het bedrijf en de behande ling van hulpbestellers, die, als zij in vaste dient overgaan, rang noch loon van besteller krijgen, doch als ge oefend werkman met lager loon wor den beschouwd. Alleen als zij als be steller werken, krijgen deze geoefen de werklieden een gratificatie, die hun inkomen ongeveer op het be- stellersloon brengt. Het bestuur van „Ons Belang" ver klaarde, dat men beoogt een neutrale vakbond van PTT-personeel te vor men. Op het ogenblik wordt in hulp- bestellerskringen de meeste aanhang Van deze vereniging gevonden. Auteursrechten omroep bladen voor de Hoge Raad. „De stichting „Het Radioprogram ma", die door de rechtbank en het ge rechtshof te Amsterdam in het onge lijk is gesteld inzake de auteursrechten der omroepverenigingen, is in cassatie gegaan. Zij heeft thans bericht ontvangen, Sat de pleidooien voor de Hoge Raad ih de cassatieprocedure op Vrijdag 20 Februari a.s. zullen worden gehouden. Het Radioprogramma zal hiermee eraken dat voor het eer3t in ons land '•""in hoogste instantie zal worden uitge- hieakt of de omroepverenigingen het auteursrecht kunnen laten gelden op de publicatie van hun radioprogram ma's, die hoofdzakelijk worden bekos tigd uit de door alle radioluisteraars te betalen verplichte luisterbijdrage. 20. Elke dag om 4 uur ging Pim naar het huis Van de professor om in de tuin te gaan werken, zoals hij zei. Zijn twee broertjes, die vreselijk nieuwsgierig waren, brachten hem vaak een eindje weg. Ze voelden wel, dat Pim iets voor hen verborgen hield. Maar Pim liet hen nooit mee naar bin nen gaan, tot hun grote teleurstelling. „We kunnen je toch zeker wel een beetje helpen met dat tuinierswerk", zei Pom op zekere dag. „Zoveel ver stand heb jij er óók niet van! En dan schiet je meteen wat harderop". „Dat gaat nu eenmaal niet", antwoordde Pim. „H'm, ik kan niet vinden dat die tuin hard opschiet", riep Pam. „En jij doet zo gewichtig. Je verbeeldt je ze ker al. dat je een halve professor bent, alleen omdat je in die dooie tuin mag werken". „Poeh ik zou niet eena wil len werken by zo'n halve gare", riep Pom zijn broertje bij. „De professor is helemaal geen halve gare" riep Pim woedend terug. „En dat zul je vandaag of morgen wel merken ook!" Meteen sloeg hij het tuinhek dicht en op onverklaarbare wijze werd tegelij kertijd de voordeur geopend, zonder dat er iemand te zien was. „Eén van de uitvindingen van de professor", riep Pim, terwijl hij op de deur wees. „Deur gaat vanzelf open!" Maar zijn twee broertjes hadden zich al omge draaid en waren kwaad weggelopen. Pim haalde zijn schouders op. Hij kon er óók niets aan doen, dat zijn broer tjes zo jaloers waren. DE ZEE KNAAGT AAN AMELAND De Amelanders zyn bezorgd over hun grondgebied dat dagelijks door millioenen kubieke meters water wordt belaagd. De stroming in het Borndiep tussen Ameland en Terschel ling Is zo sterk, dat de kust hier door lopend afbrokkelt. In vroeger jaren ontstond aan de uitgang van Born diep een sterke draaistroom die dreig de het eiland in tweeën te delen. Door de aanleg van een strekdam is dit thans voorkomen. Thans verricht de belangstelling van de Rijkswaterstaat zich op de Zuid-Westpunt van het eiland nabij Hollum, dat het meest be dreigde pant Is en waar de nodige voorzieningen reeds zjjn getroffen. Rijkswaterstaat is er van overtuigd, dat de getroffen voorzieningen vol doende zijn. De bewoners van Ame land en In het bijzonder van Hollum staan op het standpunt, dat ook aan de Noord-Westzijde maatregelen moe ten worden getroffen. Verzetsstrijders willen poli tieke gevangenen in Sovjet zone helpen. De algemeen secretaris van de Ne derlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen van 1940'45 de heer K. R. van Staal en de vice-voorzitter de heer W. Bakker vertoeven zoals be kend. in West-Berlijn om de situatie waarin de politieke gevangenen en de vluchtelingen uit de Sowjet-zone zich bevinden te bestuderen. Als gasten van de „Untersuchungsausschuss Frei- heitslicher Juristen" hadden zij naar wij van de organisatie van vrije juris ten vernemen gelegenheid uitgebreid documentatiemateriaal over „rechts- schendingen in de Sowjet-zone" te be studeren. Zij spraken met talrijke be zoekers uit de Sowjet-zone en familie leden van politieke gevangenen. Het ligt in de bedoeling na terugkeer in Nederland in samenwerking met de Bond voor Vrijheid en Recht een hulp actie voor de politieke gevangenen in de Sowjet-zone te organiseren. NIEUWE ENGELSE STRAALVLIEGTUIGEN De vliegtuigenfabriek van Vickers Armstrong heeft bekend gemaakt dat haar vergunning is verleend het pro totype te bouwen van het „Vickers 1000" straalvliegtuig voor militair vervoer. De „Vickers 1000" zal een spanwijdte hebben van 45 meter en een lengte van 48 meter. Het toestel heeft pijlvleugels, waarin, zoals in alle tot dusverre- ontworpen Engelse straal vliegtuigen. de straalmotoren zyn on dergebracht. Dit vliegtuig zou over zeer lange afstanden kunnen worden gebruikt zonder tussenlanding en met een hogere snelheid dan die van het geluid. De nieuwe verkeersmachine van Vickers Armstrong, de ,,VAC 7" zal ongeveer gelijken op de „Vickers 1000" Het aantal passagiers dat door deze ,,VAC 7" kan worden vervoerd va rieert van 100 tot 150, dat is afhan kelijk van de kajuit-inrichting. Er worden geen bijzonderheden me degedeeld over prestaties der toestel len, noch over aantal en type der straalmotoren. Zoals men zich zal herinneren heeft Vickers al een viermotorige straal- bommenwerper gebouwd. Dit type, de „Valiant", is thans in „Super Priori- teits Productie" voor de „Royal Air Force". Nobelprijs voor Truman De Griekse premier Papagos heeft de commissie voor de Nobelprijs voor gesteld de volgende prijs voor de vrede te verlenen aan ex-president Truman. 1500 huizen verbrand in Poesan. De commandant van het Ameri kaanse achtste leger, generaal Van Fleet, heeft Zaterdag een bezoek ge bracht aan het door brand geteisterde Poesan. Naar schatting van de politie zijn 1540 huizen vernield. De schade bedraagt minstens drie millioen dol lar. De 60.000 daklozen moesten onder dekens e.d. beschutting zoeken by een temperatuur onder het vriespunt. Poe san heeft normaal 473.000 inwoners, maar door de grote toevloed van vluchtelingen is dit aantal bijna ver dubbeld. DINSDAG 3 FEBRUARI HILVERSUM I 402 m. 7.00 AV RO 7.50 VPRO 8.00—24.00 AV RO AVRO: 7.00 Nieuws 7.10 Gram.muziek VPRO: 7.50 Dagope ning AVRO: 8.00 Nieuws 8.15 Gram.muziek 9.00 Morgenwijding 9.15 Sionsliederen 9.25 Voor de vrouw 9.30 Waterstanden 9.35 Waterstanden 9.35 Gram.muziek 10.50 Voor de kleuters 11.00 Voor de zieken 11.30 Tenor en piano (Piano-intermezzi) 12.00 Lichte muziek 12.30 Land- en tuinbouwme- dedelingen 12.33 Voor het platte land 12.40 Pianoduo 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen of gra- mofoonmuziek 13.20 Metropoleor kest en soliste 14.00 „Zeg eens, Amerika14.30 Gram.muziek 14.40 Schoolradio 15.00 Gram. muziek 15.15 Voor de vrouw 15.45 Gram.muziek 16.30 Voor de jeugd 17.30 Gram.muziek 17.45 Voor de jeugd 18.00 Nieuws 18.15 Pianospel 18.30 Reportage of gram.muziek 18.35 Orgelspel 18.50 „Paris vous parle" 18.55 Mu- setteorkest 19.20 Verzoekprogram ma 20.00 Nieuws 20.05 Gevari eerd programma 21.15 Lichte mu ziek 21,35 „Ik weet, ik weet wat u niet weet" 21.50 Dansmuziek 2.30 Mededelingen 22.35 Gram.mu ziek 22.45 Buitenlands overzicht 23.00 Nieuws 23.15 „New York calling" 23.2024.00 Gram.muziek. HILVERSUM n 298 m. 7.00— 24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Gram.muziek 7.15 Ochtend gymnastiek 7.30 Gram.muziek 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der 8.00 Nieuws en weerberichten 8.15 Gram.muziek 9.00 Voor de huisvrouw 9.35 Gram.muziek 10.00 Voor de kleuters 10.15 Gram. muziek 11.00 Voor de vrouw 11.30 Schoolradio 12.00 Angelus 12.03 Gram.muziek (12.30—12.33 Land en tuinbouwmededelingen) 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws 13.20 Actualiteiten 13.25 Lunchconcert 14.00 Klein koor 14.15 Symphonetteorkest 14.45 Strijkorkest en solist 15.80 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor dejeugd 17.15 Felicitaties voor 'le jeus-d 17.45 Regtyrrngsuitzendint 7 Drs. B. van Eldik: „De economische gevolgen van de souvereïniteitsover- draeht" 18.00 Metropoleorkest 18.20 Sportpraatje 18.30 Voor jon ge mensen 18.52 Actualiteiten 19.00 Nieuws 19.10 Gram.muziek 19.15 „Uit het boek der boelten", cau serie 19.30 Gram.muziek 20,25 De gewone man zegt er 'f zijne van 20.30 „Het schoenmaiker&feest". hoor spel 22 45 Avondgebed en liturgi sche kalender 23.00 Nieuws 23.1524.00 Gram.muziek. De Regionale Omroao Noord 18.45 enl9.12 Fryske ütstjQring 19.00 Onderbreking voor de nieuwsbe richten over Hilversum II 19.10 No teringen van de korenbeurs te Gronin gen 19.12 Forfolch Fryske ütstjü- ring. De buitenlandse zenders ENGELAND BBC HOME SERVI CE 330 m. 17.00 Schots orkest - 23.30 Pianorecital. ENGELAND BBC LIGHT PRO- GRAMME 1500 en 247 m. 12.15 Lichte muziek 13.45 Orkestconcert 16,00 Gevarieerde muziek 16.45 Lichte muziek 17.30 Idem 18.00 Schots orkest 22.00 Orkestconcert 23.20 Gevarieerde muziek 0.20 Lichte muziek. FRANKRIJK NATIONAAL PRO GRAMMA 347 m. 12.30 Orkestcon cert 20.00 Kamermuziek. TTI¥T¥3r Niet krabben.De helder vloel- B R- 1 I B& bare D.D.D.kalmeert de jeuk (B 8jfij in enkele seconden.doodt de ziektekiemen en geneest tot diep in de huid poriën. GENEESMIDDEL TEGEN I HUIDAANDOENINGEN J (Advertentie) door Mary Burchell 24) „Neen, dat niet". Hope aarzelde even. Toen werd haar verlangen om het tenminste iemand te vertellen, te sterk. „Enid, ik heb het je niet eerder verteld, omdat alles nog niet helemaal vaststond, maar ik ga waarschijnlijk binnenkort trouwen". „Toch niet met Tamberley riep. Enid uit op de toon van iemand die de schurk in het melodrama herkent. „Neen, natuurlijk niet", antwoordde Hope een beetje boos. Het was te dwaas van Enid die mogelijkheid on der woorden te brengen. „Waarom denk je in 's hemelsnaam dat ik zou trouwen met Errol Tamberley „Nou, je weet wel de man met het geld de voogd van je broertje en zusje en zo", Ie e Enid uit met wat zij klaarblijkelijk als een logische gevolgstrekking beschouwde. „Doe niet zo gek, het is geen zei Hope scherpIn ieder geval is het heel iemand anders dan Errol Tamber ley. Het is „Heeft-ie geld vroeg Enid leven dig. „Niet veel. Maar toch zullen we heel gelukkig samen zijn", verzekerde Ho pe haar schielijk. „Hjj heet Richard Fancier. Hjj is architect en oh, je zult hem geweldig aardig vinden, Enid. Daar zou je niets aan kunnen doen". „Ik zou hem nog aardiger vinden als hy een bende geld had. om goed te maken wat je nu te kort komt", verklaarde Enid met onbeschaamde openhartigheid. „O. maakt je daar maar geen zor gen over", zei Hope lachend. „We zul len niet bepaald straat-arm zijn. en we zijn ontzettend verliefd op elkaar". „Dat is in het begin in ieder geval prachtig", moest Enid toegeven. „La ten we hopen dat hy flink opslag krijgt voordat gaan tanen. Vertel me nu eens hoe je aan hem bent gekomen en hoe hij er uit ziet en of ik kans krög hem te zien". Dus begon Hope een hele lijst de tails over Richard af te werken, en hoe meer ze over hem en hun toe komstplannen met Enid sprak, des te groter werd haar vertrouwen en ge luk. Nu ze bezig was details met Enid te bespreken, was het ondenkbaar dat zich nog complicaties zouden voor doen in een toekomst die ze zo gretig afschilderde. Toen ze Enid verliet had Hope zich zelfs, verzoend met het denkbeeld. Ri chard niet voor Vrijdag te zullen zien, en daar ze helemaal het type niet was om slechts van één ding tegelijk te kunnen genieten, was ze in staat zich nu enorm te verheugen op het weer zien met haar broer en zusje de vol gende dag. Het bezoek van de tweelingen was een volledig succes. Hoewel ze ge woonlijk niet erg uitbundig waren, waren ze bij deze gelegenheid zo ver rukt hun enig overgebleven familielid te zien, dat ze Hope eenvoudig om de hals vielen Maar zodra ze in staat waren samenhangend te praten, was het duidelijk dat ze heel gelukkig wa ren in Orterville en met toewijding werden verzorgd. „Om Errol is werkelijk een schat", verklaarde Bridget en hoewel Tony er do ueSuiuiBuoq aqosuuBuioa siiinz na hield, wilde hy toch wel verklaren dat oom Errol een prima kerel was, wat naar Hope wist, eenzelfde loftui ting betekende. „En ik hoop dat jullie je allebei ook goed gedraagt", Ze glimlachte hen vol genegenheid toe terwijl ze daar aan beide zyden van het vuur zaten te eten en telkens hun vrolijke levendige gezichtjes naar haar ophieven. „We doen heel gewoon", zei Brid- gert heel aardig, „mevrouw Tamber ley zegt dat we allebei goede manie ren hebben, dus dat zal wel zo zijn. Zy kan het weten. Ik geloof dat ze alles van zulke dingen als manieren en zo af weet, geloof je ook niet Hope gaf toe dat mevrouw Tamber ley waarschijnlijk een autoriteit op het gebied van maatschappelijke gedra gingen was. „Wist je dat ze gaat hertrouwen Vind je het niet gek dat iemand die al zo oud is, nog weer gaat trouwen zei Tony terloops. „Trouwen Mevrouw Tamberley Werkelijk Hope's verbazing deed de kinderen kennelijk plezier. „Wij vinden het ook gek", zei Brid get. „Ze is vast wel zo oud als moe der. Geloof je ook niet Hope zei maar niet dat ze mevrouw Tamberley op zijn hoogst een byzon- der goed geconserveerde vijf en vijftig gaf. Maar het was niet zo geschikt de tweelingen de gelegenheid te geven uit te weiden over het interessante on derwérp van de leeftijden van volwas senen, dus herstelde ze schielijk haar positie door te zeggen „Maar ze is toch erg aardig en aan trekkelijk. En sommige mensen trou wen tweemaal". „Of drie of vier maal", verklaarde Bridget, die de intieme lotgevallen van haar geliefde filmsterren van zeer na bij volgde, „maar niet zulke mensen als mevrouw Tamberley". „De man met wie ze gaat trouwen is in ieder geval ook erg oud", voegde Tony er aan toe. „Boles dat is de chauffeur zegt dat hij de rijkste man uit de omtrek is en dat hij een kwartje had voor ieder tientje dat me neer Hullin heeft". Hope zei haastig dat ze dat erg leuk vond en dat mevrouw Tamberley dan in de buurt zou blijven wonen. Toen sneed ze een ander onderwerp aan, daar het duidelijk was dat de kinderen het onderwerp met Boles al wat al te uitvoerig hadden doorgenomen. Maar later, toen de kinderen naar bed waren en ze haar eigen gedachten kon vervolgen, keerde ze tot het on derwerp terug. Was dit misschien de verklaring voor het vreemde aanzoek van Errol Tamberley Als men het tenminste een aanzoek kon noemen. Hij had iemand nodig die zyn huishou ding even keurig en bekwaam kon lei- den als zyn moeder en dacht dat zij waarom begreep ze niet die rol wel zou kunnen vervullen. „Hoewel ik niet inzie wat voor speciale hoedanigheden ik heb, afge zien van het feit dat ik de zuster va.n de tweelingen ben en daardoor zyn oog op mij is gevallen", dacht ze. Maar de kwestie had natuurlijk slechts academische waarde, daar ze nooit aan de pvactijk zou worden getoest. Ze bracht de kinderen de volgende ochtend voordat ze naar haar werk ging, naar het station en was bly te merken dat ze zeer opgewekt waren en in vrolijke bewoordingen over „naar huis gaan' spraken. Wat ook de fouten van Errol Tamberley moch ten zijn, hij was er in ieder geval in gèslaagd de tweelingen het gevoel te geven dat ze welkom waren. Er gebeurde die dag niets bijzon ders. Het was zo'n dag waarop men tevergeefs hoopt dat er iets opwin dends zal gebeuren. Wat jammer dat Richard deze avond geen vry had. Maar natuurlijk moest het werk soms wel eens voorgaan en in zeker opzicht was ze blij dat hij zich zo consciëntieus toonde. In ieder geval lagen er thuis een bende dingen op haar te wachten en ze kwam de avond best door met allerlei karweitjes. iWordt vervolgd],

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2