Heerenveen had tweemaal de leiding Kees Broekman Europees kampioen Zijn grootste concurrent was Van der Voort! Oostelijke boksers behaalden zege op Langericli Doelpunt van Moddejonge Sr. slot van spannende wedstrijd Strafschoppen drukten stempel op T uhantia—Labor MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 HKNGELOSCH DAGBLAD 2e blad - pag. 8 Eervolle vijfde plaats voor Huiskes HAMAR, 1 FEBRUARI. Onder doodse stilte ging het rood-wit- blauw aan de eremast omhoog, toen Sven Laftmann, scheidsrechter van het Europees kampioenschap in het hardrijden 1953 en vice-pre sident van de I.S.U. de 25-jarige Kees Broekman de grote groene krans met de Nederlandse kleuren om de brede schouders legde: na zeven jaren van harde training, van diepe teleurstellingen en fraaie succes sen, was de man uit De Lier er in geslaagd voor de eerste maal in de geschiedenis van de schaatssport de Europese titel voor Nederland te veroveren. Het Wilhelmus klonk als overwinningslied over de baan en met eerbied luisterden de 16.000 toeschouwers. Prins Harald verheugd Broekman stapte van het erepo dium af en reed op de buitenbaan een extra ronde. Enthousiast werd hii toegejuicht, niet alleen voor de fraaie wijze, waarop hij dit kampioenschap had behaald, maar ook omdat de No ren een Nederlander deze titel gaar ne gunden. Want vijf jaar achter el kaar was een Noor Europees kampi oen geworden en waar kon men de titel beter kwijt raken dan op de historische grond van Hamar. waar eens Jaap Eden om de wereldtitel had gestreden? Het was een stralende Kees Broekman, die na ziin ereronde de gelukwensen in ontvangst kon ne men van prins Harald. de zoon van kroonprins Olaf. die verhinderd was de wedstrijden bij te wonen. Prins Ha rald. kenner van het hardrijden, had tijdens de wedstrijden voortdurend met een chronometer in de hand ge staan om de rondetijden af te druk ken Hij was verheugd de Nederlan der te mogen gelukwensen, want de kleinzoon van de Noorse koning had sedert 1947. toen Broekman voor de eerste maal aan de start was versche nen. de ontwikkeling van onze land genoot als trouwe bezoeker van be langrijke wedstrijden nauwkeurig ge volgd en hem strijd zien leveren te gen Liaklav. Farstad en Andersen. Nederland heeft Zaterdag en Zondag triomphen gevierd op de baan te Hamar. Op de 1500 meter veroverde Van der Voort de eerste plaats met Broekman als tweede, op de 5000 meter was Broekman winnaar met Van der Voort als derde, op de 10.000 meter verover de Kees Broekman de eerste plaats en eindigde Anton Huiskes als tweede. En in het algemeen klassement werd Broekman kam pioen. Van der Voort bezette de tweede plaats en Anton Huiskes werd vijfde. Uit deze opsomming bleek overduidelijk hoe sterk dit drietal heeft gereden. Nimmer is de strijd om de Europese titel in de na-oorlogse jaren zo open geweest als deze keer, hetgeen dui delijk uit de stand na de eerste dag naar voren kwam. Want wel had Wim van der Voort de leiding na twee af standen. dank zij een goede 500 me ter en. de omstandigheden in aan merking genomen, voortreffelijke 5000 meter, maar de verschillen met Hans Offenberger. de Oostenrijkse crack, die de vorige week te Davos reeds in goed vorm bleek te zijn. Kees Broek man. die gemakkelijk de 5000 meter won en Ivar Martlnsen uit Hamar waren zo klein, dat niet de 1500 me ter. maar de 10.000 meter van de twee de dag. de beslissing voor het kam pioenschap zou moeten brengen. Sneeuw en wind De weersomstandigheden waren Za terdag wel zeer ongunstig. Er stond een harde, nare wind over de breedte van de baan. er vielen voortdurend sneeuwvlokjes uit de grauwe wolken massa. de temperatuur zweefde om 't nulpunt. Een grote ploeg sneeuwrui mers was aan net werk, maar de wit te vlokken bleven op het ijs kleven, waardoor het glijden moeilijk werd en de lichtere rijders ongetwijfeld voor deel hadden. Na de gebruikelijke openingscere monie. met o.a. Hollandse boerinne tjes oo de schaats werd begonnen met de 500 meter. Huiskes sloeg Asplund in 46.9 sec., welke tijd reeds een aanwijzing was dat matige resultaten zouden worden geleverd. Salonen, een jeugdige blozende knaap uit Helsiki. kraste vlot en knap van alle andere deelnemers werden afgesteld. Van der Voort noteerde 9 min. 12.8 sec. Na een zeer regelmatige rit. En toen kwamen in de vierde se rie Haugli en Broekman tegenover el kaar. het hoogtepunt van de eerste dag. De tactiek van Haugli was dui delijk: door een zeer snel begin, wilde hij proberen Broekman van zich af te schudden óf hem te for ceren in een te hoog tempo, het geen zich op de tweede helft van de 5 km. misschien zou kunnen wreken. Broekman zorgde ervoor, dat het verschil niet te groot werd. er op ver trouwend. dat de ..boomerang", voor hem bestemd, op Haugli terug zou vallen. En zo is het tenslotte ook ge gaan. Haugli had een te groot risico genomen en moest na 300 meter zijn rondetijden tot 45 sec. laten zakken Broekman, Huiskes en v, d. Voort naar wereld kampioenschappen Naar wij vernemen heeft het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond besloten om drie rijders af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen, welke op 14 en 15 Februari te Helsinki worden gehouden. Kees Broekman, Wim van der Voort en Anton Huiskes zullen t.z.t. via Stockholm naar de Finse hoofdstad reizen. Klaas Schenk zal als coach fun geren. Oefenen op internationaal niveau De mogelijkheid is groot, dat enkele Nederlandse rijders op 4 en 5 Februari te Tongsberg zullen starten tijdens internationale wedstrijden, welke in de avonduren in dit Zuid-Noorse stadje zullen worden gehouden. Kees Broekman, Wim van der Voort en Anton Huiskes zijn uitgenodigd om aan deze wedstrijden deel te nemen. Op 3 en 4 Februari zullen te Dront- heim eveneens wedstrijden plaats vinden en hierin zullen Gerard Maar- se. Egbert van 't Oever. Wim Schuier en Wim de Graaf uitkomen. De ploeg, welke in de landenwedstrfjd tegen Zweden rijdt, op 7 en 8 Februari te Avesta zal bestaan uit Kees Broek man, Wim van der Voort, Egbert van 't Oever en Gerard Maarse. Op de zelfde dagen zijn te Oslo internati- nale wedstrijden uitgeschreven, waar voor Huiskes, De Graaf en Schuier aan de start verschijnen. Huiskes reist na deze wedstrijden door naar Stockholm waar hij Kees Broekman en Wim van der Voort zal ontmoeten. Gezamenlijk zullen de rijders naar Helsinki gaar BROEKMAN EUROPEES KAMPIOEN. Van links naar rechts: Kees Broekman; Van der Voort, die tweede werd; en Schenk, de aanvoerder van de Nederlandse rijders over het ijs en reed er een 44,4 sec. uit een bravourstukje onder deze om standigheden. Sverre Haugli. die op de binnenbaan startte, geraakte reeds op de eerste 100 meter tegen Wim van der Voort achter. De Noorse kampioen werd gemakkelijk door de Westlander geklopt in 45.4. Kees Broekman ontmoette ae Engelsman Hearn. Met 46,8 verrichtte hij een zeer redelijke prestatie, bleef 0,1 seconde voor Huiskes en noteerde dezelfde tijd als Haugli. Gerard Maarse moest alleen over de baan en kwam niet verder dan 46.2 sec. Het ijs gleed steeds minder goed en uit de aard der zaak werden de tij den. naarmate de wedstrijden vorder den. slechter. Degenen, die op de 5000 vroeg aan de start verschenen, ver keerden dus in een gunstige positie. Broekman Haugli. hoogtepunt Hollwell sloeg Aas en Offenberger reed een uitstekende wedstrijd tegen Pajor. Met 9.11,7 werd de Oostenrijker het lichtbaken waarop de schema's een tempo, dat Broekman uitstekend lag, maar dat de Noor in de laatste ronden niet meer kon volgen. En met 8V? seconden werd Haugli door Broek man naar de tweede plaats verwezen, een gevoelige afstraffing na het bru tale begin. De tijd van Broekman 9 min. 5 sec. was ruim voldoende naar later bleek, voor een zeer fraaie zege van onze landgenoot od deze afstand. Anton Huiskes trachtte de winst ook in de eerste ronde te nemen, maar had vier slotronden van 46 sec. waardoor hij met de vijfde plaats op deze afstand genoegen moest nemen. Huiskes reed aan het einde van de dag en ongetwijfeld heeft deze handi cap hem 3 tot 4 sec^gescheeld in zijn totaaltij d. Gerard Maarse won royaal van Finn Hodt, maar zijn tijd van 9 min. 41,8 sec. was niet voldoende om zich te kunnen klasseren voor de 10.000 me ter. waarop uitsluitend de twaalf snelsten van de 5000 meter uitkwa men. (Zie vervolg pag. 2 2e blad) ADVERTENTIE A« harde gevechten StulenLimien beste partij Een Oostelijke boksploeg, groten deels bestaande uit leden van de vereniging D.B.O. bond Zaterdag avond in Concordia te Enschede de strijd aan met een Duits team uit Langericli. De meeste wedstrijden waren weinig fraai. Er werd veel ge vochten en weinig gebokst. De uit slag luidde tenslotte 119 in het voor deel van de Oostelijke ploeg. Scheids rechter was de heer B. Bergström. De eerste partij tussen G. Arendsen en Hertramph eindigde in een duide lijke puntenzege van de Enschedeër en van de volgende partil tussen Ter Heide en Osterhaus was de uitslag .onbeslist" volkomen aanvaardbaar. Een zeer felle partij was die tussen Hoffard en Brönstrun. Eerstgenoemde maakte zich meermalen waar schijnlijk niet met opzet schuldig aan ..links vasthouden en rechts sto ten". hetgeen hem op twee openbare waarschuwingen van Bergström kwam te staan. Voorts reageerde de Enschedeër telkens te laat op de commando's van de scheidsrechter. Hoffard viel fel aan. terwiil Brön- strup zich. vooral in de derde ronde, beperkte tot verdedigen. De Duitser moest de strijd in de laatste ronde staken op doktersadvies, wegens een oogblessure. De volgende partil tussen De Heer en Klinkski duurde slechts enkele seconden. Na de eerste slagwisseling, waarbij Klinski door bukken een nekslag opliep, riep een der Duitse leiders: ..Foei". De Heer weigerde daarop beledigd als till zich voelde verder te boksen, zodat Bergström de Duitse, tot winnaar moest uitroepen. De vijfde partlf tussen Vrijs en Loschinski leidde tot een zege van de Duitser, na een hard gevecht, dat weinig fraais opleverde. Van dsr Pol was tegen Alfing niet in staat twee ronden uit te boksen. Hij gaf dan ook op. J. Arendsen was ook niet gelukkig. Vlak na de gong voor de eerste ronde trof een linkse zwaai- slag van de Duitser Blömker hem op de kaak. Hii kon zich niet voor het ..out" van de scheidsrechter herstel len. Een goede partij was die tus sen Pruim en Schliek. De Duitser ging voor negen tellen neer en kreeg daar na nog twee waarschuwingen wegens stoten in de rug. Pruim toonde zich ondanks de tekortkomingen, de beste stillbokser. Hii kreeg de daarvoor uit geloofde beker dan ook. Stulen en Limien boksten de beste partij. Na een boeiend gevecht werd Stulen winnaar. Limien ging in de tweede ronde voor acht tellen neer. Stulen kreeg in dezelfde ronde gele genheid voor het plaatsen van een eindstoot. maar hij maakte daar geen gebruik van. Stulenviel onophoude lijk aan en de overwinning kwam hem dan ook zeker toe. De Duitser Kröger was voor de Al- meloër Lucas geen partii. In de twee de ronde liet Bergström de wedstriid staken. Lucas wrerd voor het begin der partij gehuldigd ter gelegenheid van ziin zeventigste wedstriid. Als aandenken werd hem een beker aan geboden. Gerrit Arendsen ontving een zilveren lepeltje. Voor hem was het Zaterdag de vijf en twintigste partii. ADVERTENTIE Een album met Uw Voetbalfavorieten met afbeeldingen van 56 eerste klasse elftallen, gratis bij inlevering van 24 omslagen van de Mars- of /Vuls-Chocolade vóór 30 April a.s. bij de N.V. Mars-Chocolade fabrieken, Sloterkade 10-11, Amsterdam (W). Tot nadere aankondiging geeft Uw winkelier U voor 6 M*s of 6 Pi's van de MARSof NUTS-Chocolade gratis 1 stuk Mars-Chocolade. Gelijk spel van Sportclub in laatste seconden De wedstrijd SportclubHeerenveen is doorgegaan, één van de wei nige eerste Masse-ontmoetingen in Nederland. Het is begrijpelijk dat de pl.m. 20.000 toeschouwers elders waren met hun gedachten, n.l. bij de ramp, welke Nederland heeft getroffen in de watersnood. Daarom was het zo'n goede gedachte, dat burgemeester Van Veen, voor het begin aan de microfoon kwam en wees op het noodlot, dat ons volk heeft getroffen. En dat Sportclub het initiatief had genomen tot het houden van een collecte op het terrein ten bate van de getroffenen. Door deze mededeling kreeg men het dankbare gevoel, dat men ook iets zou kunnen doen voor de slachtoffers. En daarmede raakten velen verzoend met het voornemen, deze wedstrijd door te laten gaan. De belangstelling voor deze ontmoe ting was enorm. Van heinde en ver was men naar het Van Heekpark ge komen en naar schatting zijn plm. 20.000 toeschouwers getuige geweest van een aantrekkelijke en spannende werdstrijd. Er werd doorgaans goed gespeeld aan beide kanten en beide partijen wisten zich voldoende kan sen ten scheppen, welk evenveel span nende momenten voor de beide doelen opriepen. De aanvallen van Sportclub waren menigvuldiger, doch die van Heeren veen gevaarlijker. Bij Sportclub zocht lllllllllllllllllllllllllllllllllllllillillllllllllllll Uitslagen Eerste klasse. A. GVAV—NEC 4—0 B. Go AheadElinkwijk 1—1 VitesseBe Quik (Gr.) 2—2 EnschedeHeerenveen 2—2 D. PSV—TEC 0—1 Sobere oogst der voetbalclubs Weer werd het een Zondag met grote stagnatie in de voetbalcom petitie en nu was de oorzaak van het kleine programma ernstiger dan sneeuwval of harde velden. Eén der ergste rampen sinds jaren, die onze aartsvijand het water ons toebracht, legde het programma vrijwel stil. In 1 A ging slechts één wedstrijd door, G.V.A.V.N.E.C., die door de Groningers met 4—0 werd ge wonnen. De belangrijke ontmoeting En schedeHeerenveen eindigde in een gelijk spel. Sportclub wist eerst in de allerlaatste seconden de gelijkmaker te scoren. Door het gelijke spel tussen Vitesse en Be Quick (ook 22) is de spanning er niet minder op geworden. Go Ahead won één punt in de wed strijd tegen Elinkwijk. De Zuile naren hebben nog vier punten voorsprong op Go Ahead, maar de achterstand van de Deventernaren op Achilles is nog maar één punt. In de beide andere afdelingen is slechts één wedstrijd doorgegaan. De uitslag er van was zeer ver rassend. T.E.C., nummer laatst in 1 D won met 10 van de leider P.S.V. T.E.C. staat nu in punten tal gelijk met vier andere ploegen in deze afdeling. In de tweede klasse Oost was de oogst ook zeer gering. Labor kwam in 2 A nog vaster op de onderste plaats te staan door een 62 ne derlaag tegen Tubantia. In 2 B moest Quick met 32 het onderspit delven tegen Rheden. De stand in 1 A is weinig gewijzigd. G.V.A.V. klom op van de zesde naar de vil fde plaats. In 1 B is de stand na gisteen: Heerenveen 14 9 2 3 20 3516 Vitesse 13 7 2 4 16 20—17 Enschede 13 6 4 3 16 23—21 Leeuwarden 12 6 3 3 15 26—17 Haarlem 12 5 5 2 15 27—23 Stormvogels 13 6 3 4 15 28—18 Blauw Wit 13 6 2 5 14 18—15 D.W.S. 13 6 2 5 14 21—17 A.G.O.V.V. 12 4 3 5 11 19—16 BeQuiek (G.) 14 4 3 7 11 27—40 t Gooi 13 3 4 6 10 12—17 Elinkwijk 12 4 2 6 10 17—20 Achilles 13 2 3 8 7 16—39 Go Ahead 13 1 4 8 0 14—27 3500 BIJ VITESSE—BE QUICK. De wedstrijd'tussen Vitesse en Be Quick (Gr.) Is gisteren na rijp beraad in Arnhem doorgegaan, omdat men het een goede gelegenheid vond om bij de ongeveer 5000 toeschouwers die aanwezig waren, te collecteren voor de slachtoffers van de watersnood. Vitesse zelf gaf het goede voorbeeld door een bedrag van f 1000 beschik baar te stellen. De opbrengst van de collecte bedroeg f 2500. zodat een be drag van f 3500 kan worden afge dragen aan het nationale rampen fonds. men het meestal in korte combina ties. die in de meeste gevallen strand den op de hardnekkige verdediging der Friezen, die vrijwel steeds met vijf of zes man voor het doel stonden om de Enschedeërs de weg te versper ren. Toch kreeg Sportclub, vooral in de tweede helft verschillende goede kansen, maar erg meegezeten heeft het de Enschedeërs niet. Tal van schoten werden op het nippertje door de Heerenveners onschadelijk ge maakt of gingen juist even naast of over. Fröhlich schoot zelfs eenmaal tegen de lat. Het speltype van Heeren veen verschilde veel bij dat van Sport club. De Friese voorhoede paste vaak de cross-pass toe. Het voordeel hier van was. dat men de Enschedese ver dediging gemakkelijker uiteen trok en zich ruimte voor het doel wist te ver schaffen. En in die ruimte kon Abe Lenstra verschillende keren zijn mees terschap over de bal demonstreren. Want onze populairste voetballer was ook nu weer de gevaarlijke man ln de Heerenveense aanval, die met prach tige passes zijn medespelers bediende of met goede schoten het Enschedese doel belaagde, waarin Peters op voor treffelijke wijze meermalen met suc ces optrad, zodat, hetzij met veel lof vermeld, slechts éénmaal een schot van Abe te machtig voor hem was. Kernmerkend was de sterk verdedi gende houding van de Heerenveense middenlinie, die daarmede meermalen het middenveld prijs gaf, doch tevens zo'n hechte muur voor het doel vorm de. dat er voor de Sportclub-voor hoede geen doorkomen aan was. Heerenveen nam de leiding De Enschedeërs begonnen goed en namen direct het initiatief, hoewel doelman Nijenhuis het eerste schot pas na een minuut of twaalf op doel kreeg. Merkwaardigerwijs kwam dit niet van een voorhoedespeler, doch van Van Triest. Het was daarom wel tegen de krachtsverhouding in het veld, dat Heerenveen na ruim een kwartier de leiding nam. Uit een aanval over links kwam de bal bij rechtsbinnen Engels, die vrij voor het doel stond. Peters zou het schot zeker hebben gehad, maar Groen meende het gevaar te kunnen keren en kopte.helaas, de bal in eigen doel, 01. Ontmoedigd waren de Enschedeërs door deze tegenslag niet, maar het korte spel bood niet veel kansen op succes. De aanvallen van Heerenveen waren gevaarlijker, dat bleek weer toen Peters in een eerste instantie redding bracht en Busschers een listig door Abe ingeschoten bal van de doel lijn haalde. Peters trad Blauw, die alleen op het doel afkwam, met succes in de weg en Fröhlich schoot na een aardige com binatie met Modde jonge jr. over het doel. Dat waren de voornaamste wa penfeiten, welke tegen de rust, die met 0—1 inging, vielen te noteren. De tweede helft kenmerkte zich door grote spanning. Sportclub zette een heftig offensief in. doch ook voor de verdediging der thuisclub bleef frote waakzaamheid geboden en eters heeft met veel bravour ver schillende schoten moeten tegenhou den. Maar voorlopig ging het hoofd zakelijk om de vraag of Sportclub kans zou zien „door te drukken". Een mooie omhaal van Moddejonge jr. werd door de Heerenveense rechts back Heide uit de hoek van het doel geschopt. Een goed schot van Albers, die zeer actief was en een beste wed strijd speelde, ging net naast. Goed werk van Fröhlich bracht de bal bij Moddejonge jr.. doch diens schot in de hoek werkte Nijenhuis corner. Peters kreeg enkele schoten van Abe Lenstra en hield ze netjes, behalve die ene keer. toen de lat het schot van de Fries keerde. Er was inmiddels al een half nur van de tweede helft verstreken vóór Sportclub eindelijk gelijk maakte. Van Triest mocht een vrije schop nemen, tamelijk ver van het doeL Hij zette de bal goed voor en Moddejonge jr. schuin voor het doel staande, schoot de bal scherp en onhoudbaar in (11). Twee minuten later was de blijd schap van de Enschedese supporters echter weer verdwenen. E en goede combinatie tussen Blauw en Brands- ma bracht de Enschedese verdedi ging uit balans en de bal bij Abe Lentra die met de rechtervoet stopte en snel maar beheerst inschoot (12). Sportclub probeerde ijverig ook deze achterstand weer weg te werken. Fröhlich schoot tegen de lat, Teering in goede positie naast en Van Triest ook al langs de buitenkant van de paal. Er viel niet veel meer te winnen, waren de algemene gedachten, totdat in de laatste minuut Albers een cor ner mocht voorzetten. Dat was de laat ste kans en haarscherp kwam de bal voor langs het doel. Fröhlich ving hem op, zette hem weer in de doel- mond, waar Moddejonge sr. met een kopbal toch nog de gelijkmaker tot stand bracht. Begrijpelijkerwijze was de vreugde in het Enschedese kamp groot. Er was geen tijd meer over om af te trappen, zodat het een dubbel tje op zijn kant was. of Sportclub zou beide punten kwijt zijn geweest. Scheidsrechter Van Leeuwen, die plotseling voor de lastige taak kwam te staan deze wedstrijd te leiden, deed dat op bekwame wijze. Hij was streng, doch liet de spelers voetbal len, zonder te veel te fluiten Niemand van het handjevol voet balliefhebbers zal hebben ver wacht, dat deze in het begin zo kalm voortsukkelende wedstrijd, nog tot laaiende gemoedstoestan den zou komen. Toch was dit het geval, maar het spijt ons te moe ten zeggen, dat dit niet kwam door prachtig uitgevoerde voetbalchar ges, maar door scheidsrechterlijke interventies, die zowel bij spelers als publiek hevige deining veroor zaakten. Zoals gezegd, het begin was uiter mate rustig, wat ons vooral van de Deventernaren, die hier voor één van hun mlnieus geworden kansen stre den, erg tegenviel. De roodhemden, die een betere spelopbouw vertoonden, wat gezien het zeer lagere tempo nog niet zo'n grote verdienste was, had den al heel vlot reden tot juichen. Voor de secondenwijzer tweemaal rond was geweest knalde back Wessels een bal steenhard in de richting van de Laborgoal. Zijn collega aan de overzijde beoordeelde de doorschie tende bal verkeerd, waardoor deze voor de voeten van Jurrissen stuitte, die dit buitenkansje dankbaar accep teerde, 10. Tubantia bleef sterker, vooral door een betere bezetting van het middenveld, waar vooral de jonge Renssen, veel en nuttig werk deed. Spoedige volgde dan ook nummer 2, toen de bal, na een tot tweemaal toe afgeslagen aanval, bij Scholten be landde. die met een strak schot een voltreffer op zijn naam bracht. Doordat het zo'n gemakkelijke zege scheen te worden, ging de Tubantia- ploeg nonchalanter spelen, waarbij vooral het „resolute" m de achter hoede verloren ging. De rechter Labor vleugel Maatman—Voortman profi teerde hier dadeliik van en drong af en toe gevaarlijk diep in het rode ver dedigingsfront. zonder direct succes evenwel. Dit kwam 10 min. voor de rust. toen na ettelijke missers, mid- voor Horstman te veel werd vrijge laten en het net achter de Koek bol liet staan. Een paar seconden voor de doel- verwisseling kwam de eerste grote sensatie. Terwijl de scheidsrechter zijn horloge controleerde kreeg Labor nog een corner te nemen. Nauwelijks had de bal de voet van de rechtsbui ten verlaten en in de richting van de doelmond zweefde of een fluittoon weerklonk. Haverkate. denkende dat het rust was het spel was immers „dood" plukte het leer als een vol leerd keeper uit de lucht. Penalty! riepen de Deventernaren. Rust! de Tubantianen. De referee aarzelde en besloot tot het eerste. Hevig gedebat- teer, maar de vrije schop werd geno men en raak ook, 2—2. Strijd weer geheel open Door dit incident werd de strijd na de thee weer geheel open. al was er een wel wat vinniger karakter uit ge boren. Beurtelings kwamen de doelen in gevaar, waarbij ten leste de thuis club aan het langste eind trok, al was het ook op fortuinlijke wijze. Het was Jacobs, die een voorzet onderbroken zag doordat Labor's links back met een arm in de baan van de bal kwam. Aangeschoten handsbal dus: maar nu maakte de scheidsrech ter zijn vroegere fout weer goed, door Tubantia een penalty toe te wijzen. Scholder voltrok het vonnis. 3—2. Het betekende de genadeslag voor de zwartwitten, want Tubantia ver hoogde het tempo, waardoor de druk steeds meer toe nam. Jurrissen benutte een nagenoeg gelijke kans als in de eerste helft en Jacobs die nog lang niet weer op toeren is, zorgde voor de 5e goal. Labor raakte, vooral in het rechter- verdedlgingsblok uitgespeeld en keer op keer sprintte van Raalte langs ziin bewakers. Even voor afloop was dit weer'het geval en als in zijn beste dagen rende hii ongehinderd op de keeper af. De Laborback, van terzijde komende, sneed hem resoluut de doorgang af. Niet echter op een manier die toelaat baar was en voor de 3e keer wees de scheidsrechter naar de veel omstreden witte stip. Ook nu kende Scholder geen nardon. waardoor de overwin ning uiteindelijk nog ongedacht groot werd, 6—2. i

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4