Collecte watersnood Vloedgolf van medeleven over Noord-Nederland Turnkring Groningen nam afscheid van voorzitter Drenth Provinciaal Comité Watersnood 1953 Huis vol Mysterie DERDE BLAD Nieuwsblad van het Noorden van Maandag 2 Februari 1953 Pagina 9 (Van een onzer redacteuren). Het was de R.O.N., de Regionale Omroep Noord, die vorm gaf aan het algemeen verlangen iets te dóén en bode Van Anken uit Zuidlaren was de eer ste, die zich meldde; zo snel door tien tallen anderen gevolgd, dat de situatie de initiatiefnemers binnen het kwar tier boven het hoofd dreigde te groeien. Enkele minuten reeds na de eerste oproep spoedden zich honderden Gro ningers naar de Grote Markt, beladen met stapels kleren, beddegoed, ledi kanten, ja, wat niet al. Zonder enige aarzeling stelde ook het Nieuwsblad van het Noorden zijn grootste bestel wagen beschikbaar en plaatste deze voor het Nieuwsbladgebouw. Ruim een kwartier nadat de R.O.N. dit had bekend gemaakt, was deze an derhalve tonswagen reeds tot de nok toe volgeladen. Wij zagen voorbijgan gers, die op straat hun overjas uittrok ken en deze zonder bedenken in de wa gen wierpen. In alle delen van de stad werden straat voor straat inzamelingen georganiseerd. Deze ongelooflijke of fervaardigheid en spontaneïteit van de vac.k stug te noemen Groningers, de den de brokken in de keel komen en de tranen in de ogen springen. Reeds om acht uur stond een tien tal meer dan volgeladen vrachtauto's en werkelijk geen kleine start klaar op de Vismarkt Gedurig steeg dit aantal, maar het vertreksein kon nog niet gegeven worden daar begrij pelijkerwijze de organisatoren deze vloedgolf van meeleven niet konden bijhouden. Er moesten motorrijders van dé Rijkspolitie komen om de co lonne te begeleiden en burgemeester J. Tuin van Groningen gaf de wens te kennen persoonlijk het teken van ver trek te willen geven. Maar zo vurig was bij vele chauffeurs de wens om de goe deren snel naar Holland te brengen, dat zij al voor het vastgestelde tijdstip van elf uur de gaspedaal indrukten en verdwenen in de richting Zuid. Dui zenden sloegen dit vertrek gade en wuif den de vrijwilligers toe. die zo spon taan hun auto's beschikbaar stelden en hun nachtrust opofferden voor hun medeburgers. Groningen gegroeid tot 120. Daarbij kwamen dan nog de wagens uit de provincie Groningen, de colonnes uit Drenthe, die zich onderweg aanslo ten en die uit Friesland, die wij in Mep- pel konden begroeten (22 alleen uit Heerenveen. waarvan de berijders kon den vertellen, dat hun gemeente op dat moment al f72.000 had ingeza meld). In Rotterdam Zo reden wij vanmorgen om half acht Rotterdam binnen met een stoet van plusminus vijfhonderd welgevulde vrachtauto's. Ze werden door de Rot terdamse politie opgevangen en naar de Rivièrahal van de diergaarde Blij- dorp geloodst, waar tientallen politie mannen hun uniformjasjes hadden uitgetrokken om met de hulp van pad vinders, studenten (waaronder ver schillende buitenlanders) en andere vrijwilligers de wagens te lossen en de goederen in een voorlopige ruwe sor tering op te slaan. Het was er een gewemel als in een bijenkorf. Zonder uitzondering zwoeg de en slaafde ieder, zodat alles behoor lijk vlot verliep. Offervaardigheid in Schouwburg en Harmonie Weldadigheidsvoorstelling Grunneger Sproak De heer M. J. C. Büchli, voorzitter van het Stadsschouwburgbestuur, wees gisteravond vóór de voorstelling in treffende bewoordingen op de gelegen heid. die in de pauze zou worden ge boden om te offeren voor onze zo zwaar beproefde landgenoten. Dames in oud-Groninger costuums, leden van de Grunneger Sproak, tra den op als collectrices en hadden het verheugend succes, dat zij in totaal f 1247 inzamelden. Een eveneens in de Harmonie ge houden collecte bracht f 227 op. Die tijdens de wedstrijd G.V.A.V. N.E.C. f 517,26. G.V.A.V. gaf zelf f 100; de ver. Vrienden van G.V.A.V. f25. Woensdagavond geeft de Grunneger Sproak in de daartoe kosteloos afge stane Schouwburg een weldadigheids voorstelling van „Roege Bast". Dit kan een belangrijke bijdrage voor de leni ging van de nood opbrengen Collecte Deliplein Een lij stencollecte voor de slacht offers van de getroffen gebieden, ge houden op het Deliplein, heeft £56.95 opgebracht. De opbrengst van de collecte in de Atjehstraat was ruim 70. Groninger CJMV tot hulp bereid De voorzitter van de Groninger C.J.M.V. verzoekt ons mee te delen, dat de leiders en leden zich gereed dienen te houden om zich bij de eerste oproep tot hulpverlening ter beschik king te stellen. In de stad Groningen Hulpactie Noord Ontroerend en groots Amateurs spelen voor slachtoffers Een oproep van de N.A.T.U. De N.A.T.U. (Nederlandse Amateur Toneel Unie) richt een oproep tot alle toneelverenigingen om zo snel moge lijk weldadigheidsvoorstellingen te ge ven en daarbij een beroep te doen op gemeentebesturen om geen vermake lijkheidsbelasting te behoeven te be talen. Ook doet het N.A.T.U.-bestuur een beroep op zaalhouders e.d. om geen huur in rekening te brengen. De secretarissen, de heren H. Bos, Heesterlaan 24 te Groningen (voor de stadsafdeling) en A. Oosting, Irislaan 66a, tel. 22517, alhier (voor het district Groningen), zijn graag bereid alle ge wenste inlichtingen te geven. Behalve de Grunneger Sproak, die Woensdag a.s. in de Stadsschouwburg optreedt, zijn reeds toezeggingen bin nengekomen van O.B.K. uit Groningen en U.D.I. te Appingedam. Presentiegeld van Raadsleden Het Groninger raadslid J. A. Kol man (comm.) heeft zijn mederaads leden voorgesteld het presentiegeld voor de eerstkomende vergadering ter beschikking van het Nationaal Ram penfonds te stellen. Voorstelling van „De Molleboon" De Speeltuinvereniging „Ons Be lang" heeft haar clubhuis gratis afge staan voor de toneelver. „De Molle boon", die Donderdag ten bate van de watersnood een voorstelling geeft van Jac. Kremers toneelstuk „De Swaar- vers". Terug naar de oude stee In Emmen arriveerde gisteravond een twintigtal gezinnen uit Alblasser- dam. Onlangs waren zij van Emmen naar Alblasserdam verhuisd, doch nu zij moesten evacueren, kwamen zij bij familie en vrienden onderdak zoeken. Band werd niet verbroken, maar gecontinueerd worden verzocht zich aan te melden hedenavond tussen 19 en 21 uur op een der volgende adressen: Café Boer, Helpman: Mevrouw van der Molen, Praedinius- singel 57; Pniël. Barestraat; Lokaal „Katholiek Leven", Moes straat 18; Sionskerk, Korreweg; Buurthuis, Linnaeusplein; Gebouw „Groene Kruis", Kranewegl; Mevrouw Kwint, Oosterhaven Z.z. 15. Burgemeester en Wethouders van Groningen: J- TUIN, Burgemeester. TROOSTWIJK, Secretaris. Ingezetenen van Groningen Een nationale ramp heeft ons volk getroffen. Het geweld van het water heeft talrijke families in rouw gedom peld en duizenden gezinnen van alle have en goed beroofd. Ik ben diep getroffen door de tal rijke blijken van medeleven, welke mij van zo vele kanten bereikten en door de spontane hulpvaardigheid, welke zo talrijken willen bieden. Onze bijdrage aan de leniging van de ontstane ellende zal voorshands be perkt moeten blijven tot het offeren van geld en goederen. De goederen inzameling is intussen georganiseerd door het Roode Kruis en vangt heden avond aan met het ophalen van dekens en kleding. Voorts zal op Dinsdag, 3 Februari, een huis-aan-huis- en straatcollecte worden gehouden. Ik houd mij ervan overtuigd, dat Gij allen de oproep tot hulpverlening zult verstaan. Ik wek U op: GEK FT, GEEFT MET MILDE HAND. Ditmaal is de ramp onze stad voor bij gegaan. Laat ons daarvoor ten diep ste dankbaar zijn. Laat ons die dank uiten, door onze gave een offer te doen zijn. De Burgemeester van Groningen: J. TUIN. Mededelingen van het Roode Kruis Het Roode Kruis, afd. Groningen, dat zich op verzoek van de burgemees ter heeft belast met de verdere inza meling van goederen en meubelen, deelt het volgende mee: 1. De inzameling van goederen zal plaats vinden van hedenavond 6 uur af. Zij zal volgende dagen worden voortgezet. De goederen worden huis aan huis verzameld. 2. De burgerij wordt verzocht dekens, kleding en meubelen klaar te zet ten. Vanavond worden alleen de kens en kleding opgehaald. Over het ophalen van meubelen komen nadere mededelingen. De KNGV-voorzittcr, de heer Th. W. Aalbers, overhandigde de scheidende voorzitter van de Turnkring Groningen, de heer H. Drenth, een oorkonde. Geheel rechts mevrouw Drenth en links de nieuwe Turnkring-voorzitter, de heer K. R. de Boer. De Turnkring Groningen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft Zondagmorgen in de gehouden algemene jaarvergadering afscheid genomen van zjjn voorzit ter, de heer H. Drenth. De nauwe band, die tussen hem en de Turn kring beslaat, werd echter niet ver broken, maar zij het in andere vorm gecontinueerd. Hjj werd n.L benoemd tot ere-voorzitter. Deze onderscheiding werd hem mee- gëdeeld door de even tevoren bij accla matie benoemde nieuwe voorzitter, de heer K. R. de Boer, die hem daarbij de gouden bondsspeld opspeldde. Spontaan zongen de aanwezigen hun ere-voorzit ter daarna staande het KNGV-bondslied toe. De voorzitter van het KNGV, de heer Th. W. Aalders uit Arnhem, betuigde de grote waardering van het verbond voor het werk, dat de heer Drenth in de ruim dertig jaren van zijn voorzitterschap voor de gymnastiek heeft verricht. Hij overhandigde hem een oorkonde, waarna ook mevrouw Drenth door de heren De Boer en Aalders in de hulde betrokken werd. Afscheidsrede Met een magistrale rede nam de heer Drenth afscheid als voorzitter. Het mo ment, waarop hem het ere-voorzitter- schap werd aangeboden, noemde hij onvergetelijk. Hij legde de door hem ver vulde taak neer met voldoening en dankbaarheid in het hart. Hij gevoelde zich trots, dat zovelen zich met hem in de loop der jaren aan de bestuurstafel hebben geschaard en dat er in de Turn kring, bij alle verschil van inzichten, steeds de beste harmonie heeft geheerst. Daarna droeg hij het voorzitterschap met de overhandiging van de voorzittersha mer aan de heer De Boer over. De dr Fcisservlag voor de vereniging, die in het afgelopen jaar de meeste ver diensten voor de gymnastiek heeft ge had. werd door de heer Drenth overhan digd aan de voorzitter van GVAV-Rapi- ditas, de heer K. Ensing. Bij de bestuursverkiezing werd de secretaris, de heer C. Luiken, herkozen evenals het lid, de heer A. A. A. Witlox. Tot tweede voorzitter werd gekozen, de heer J. G. Boer, tot tweede secretaresse mej. K. Wientjes. De technische com missie werd als volgt samengesteld: E. Olthoff, J. A. Oostmeijer, G. v. d. Wal, H. Vos en mej. A. Rosing. Des avonds werd de heer en mevr. Drenth een feestavond in Frigge aan geboden, welke in verband met de stormramp een sober verloop heeft ge had. De heer A. A. A. Witlox bood na mens het bestuur van de Turnkring de heer Drenth een sigarettenaanste ker aan en de heer P. A. J. Broere overhandigde namens de verenigingen symbolisch de jachthond Turno, die binnenkort in werkelijkheid aan de heer Drenth zal worden geschonken. net door de voordeur naar buiten. Hij lachte en had kennelijk Fiona's laat ste woorden gehoord. „Trek je er niets van aan", zei hij. „Fiona vindt iedereen die boven de 24 is stokoud. Mij ziet ze helemaal als een oude man met één been in het graf". „Je bent inderdaad niet erg jong meer", zei Fiona openhartig. „Ten minste niet zoals Neill en ik". „En jij bent een brutaal kind", zei Philip lachend, „dat op school behoor de te zijn en hard behoorde te wer ken". Er kwam een blos op Fiona's wan gen en haar gezicht betrok. „Kon is in ieder geval niet jóng meer", hield ze koppig vol. „Ze is bij na zo oud als Barbara". „Niet helemaal", zei Philip. „En ge lukkig is ze nog tè jong om lichtge raakt te zijn inzake het onderwerp leeftijd. Anders was ze je nu waar schijnlijk al aangevlogen. Het staat je helemaal niet mooi, Fiona, om zo onhebbelijk te zijn en onprettige din gen te zeggen. Dat weet je heel goed". „Ze is in ieder geval tè oud om achter Neill aan te lopen", zei Fiona uitdagend, terwijl ze wegwandelde. Constance keek haar na en haalde haar schouders od. Er was een kleur van boosheid op haar gezicht. „Die kleine dwaas", zei ze verontwaardigd, en zich tot Bagnet wendend, voegde ze er aan toe: „Je had haar gister avond beter aan haar verstand kun nen brengen, dat ik heus niet achter Neill aan zit, en dat ik alleen maar met hem over dingen, die mevrouw Fincham betreffen, sprak". Tot haar verwondering keek hij haar enigszins verlegen aan en had niet dadelijk een antwoord klaar. „Ik heb me zélf gisteravond ook een beetje geërgerd", zei hij tenslotte lang zaam, „het was allemaal ook wel wat misleidend en je bleef wel erg lang met Neill in de zitkamer, na het on derhoud met mevrouw Fincham". Constance staarde hem aan. „Alle- mensen, wat gaat jou dat eigenlijk Richtlijnen voor de hulpverlening het Roode Kruis en Oranjekruis, met de Commissie voor Vrouwelijke Hulp verlening, kerkelijke en levensbe- schouwende organisaties en voor zo ver nodig en gewenst met andere or ganisaties en verenigingen. In de gemeentelijke organisaties zal derhalve plaats zijn voor alle acties tot leniging van de nood. c. Directe behoeften bestaan er in de eerste plaats aan kleding en dek king. Deze worden gemeentelijk ver zameld en dienen derhalve niet eige ner beweging naar de noodgebieden te worden gedirigeerd. d. De inzamelingen betreffen voorts geld en andere noodzakelijke goederen. e. Het aanbod van werkkrachten, voer- en vaartuigen, onderdak voor geëvacueerden en/of vee, enz. wordt door de gemeentelijke organisaties ge registreerd. Voor zover thans bekend is, zal daarop in de eerste dagen waar schijnlijk geen beroep behoeven te worden gedaan. Het Provinciaal Comité verzoekt dringend, voor zover men dit nog niet mocht hebben gedaan, op milde wijze bij te dragen tot leniging van de grote nood, die in een gedeelte van het va derland door het watergeweld is ont staan. Onder voorzitterschap van de Com missaris der Koningin, de heer E. H. Ebels, is hedenochtend een Provin ciaal Comité Watersnood 1953 in het leven geroepen om de provinciale ac tiviteit tot leniging van de nood in de getroffen gebieden zo veel mogelijk te coördineren. In dit comité zijn vertegenwoordigd het Roode Kruis, het Oranje Kruis, de burgemeester van Groningen, de Stichting Groningen voor Sociaal en Cultureel Werk, de Provinciale Eva cuatie Commissaris en de Rijksver keersinspectie. Als secretaris treedt op de griffier der Staten. Voor de inzameling van geld en goe deren in de provincie voor zover deze nog niet heeft plaats gehad heeft het Comité de volgende richt lijnen uitgegeven. a. Er worden voor zover mogelijk op Dinsdag 3 en Woensdag 4 Febr. inzamelingen gehouden. b. Zij worden gemeentelijk georga niseerd door de gemeentebesturen, die daartoe samenwerking zoeken met plaatselijke vertegenwoordigers van aan?" zei ze verwonderd. „Heb je met Fiona zitten luisteren, hoe lang we precies bij mevrouw Fincham wa ren en hoe lang we daarna samen praatten Wat kan 't je schelen „Natuurlijk hebben we niet zitten luisteren', antwoordde Philip effen. „Maar ik had juist Jenkins naar huis gestuurd en vond Fiona in opgewon den toestand in de hal. Ze was in alle staten van jalouzie cn beweerde, dat jij haar er opzettelijk kinderlijk had laten uitzien, om zélf Neill in te pal men. We hoorden jullie samen uit me vrouw Finchams kamer komen en in plaats van onmiddellijk naar de hal te lopen, bleven jullie toen een hele tijd in de zitkamer rondhangen Dat was, lijkt me, niet bepaald nodig en weinig tactvol". „Je bent stapel", viel Constance hef tig uit. „Misschien", gaf hij schouderopha lend toe. „En oud genoeg om verstandiger te zijn", voegde ze er aan toe. „Bovendien nogmaals, wat gaat 't je aan. wat kan 't je schelen Hij keek haar aan. „Inderdaad, wat kan 't mij schelen", zei hij langzaam. „Dat vraag ik me ook af. Maar het is een feit, dat 't me kan schelen. Ik vind je een verwaand nest en zo nu en dan oerdom. Zoals b.v. gisteravond en er zijn allerlei dingen in je, die ik al tijd in een vrouw gehaat heb. maar ik kan 't niet helpen, dat ik onweer staanbaar door je aangetrokken word. Als ik niet alles wat jij representeert, zo verafschuwde, zou ik halsoverkop verliefd op je worden". „Werkelijk", zei Constance koel. „als je maar weet, dat ik nooit, onder geen enkele omstandigheid iets voor jou zou kunnen voelen". „Nee", zei hij met nadruk, „jij kunt alleen maar van jezelf houden". „En jij", zei Constance éven nadruk kelijk, „zoudt alleen maar kunnen hou den van een vrouw zonder éigen per soonlijkheid". (Wordt vervolgd). (Nadruk verboden) Werkend Nederland offert Het personeel, in dienst bij de Gebr. Huizinga te Middelstum, besloot ten behoeve van de bevolking van de door de watersnood geteisterde gebieden, een heel, resp. een half dagloon, be schikbaar te stellen. Naar ons ter ore kwam heeft deze mooie geste navolging gevonden bij het personeel van nog enkele andere bedrijven te Middelstum. Een spontane inzameling onder de werknemers van Sluis' machinefabriek te Drachten bracht f500 op. Het personeel van de houthandel Nanninga te Winneweer besloot 10 van het weekloon ter beschikking te stellen van het Nationale Rampen fonds. Het personeel van N.V. Steenfa brieken. voorheen firma M. Mees, te Winsum en de opslagplaats in Gro ningen besloot om van de snipper dagen van het lopende jaar één dag te offeren ter leniging van de nood. Het personeel alhier en in Zwolle stelt een dag salaris ter beschikking. Het totale bedrag wordt door de di rectie verdubbeld. Door het meer dan 100 man tellende personeel van de machinefabriek Help. man alhier werd. op voorstel van het bestuur der personeelsvereniging, be sloten 1 snipperdag af te staan en de geldelijke waarde daarvan ter beschik- k.'ag te stellen van het Nationaal Rampenfonds. Inzameling in Korenbeurs In de Korenbeurs zal morgen door de graanhandelaren en commission- nairs een inzameling van geld voor het Nationaal Rampenfonds worden gehouden. De colonne op weg Overal langs de route liepen de men sen, aangelokt door het zware motor geronk, uit hun huizen. Tegenliggers stopten. De colonne reed door. 23.50 uur werd Assen gepasseerd. 01.00 uur Meppel. 02.10 de IJsselbrug, 04.05 Amersfoort, 05.00 Soesterberg. waar een uur werd halt gehouden om te tanken en koffie te drinken bij een uit zijn bed getrom melde caféhouder, die onmiddellijk alle service verleende, toen hij hoorde, wat er aan de hand was. Het werd intussen koud in de cabi nes, maar niemand voelde dit door innerlijk laaiend enthousiasme. Bo vendien waren er twee, die het nog kouder hadden. De wachtmeesters H B. Marsman en K. U. Kroeze van de Rijkspolitie, die met hun motoren nu eens voor, dan weer naast of achter de stoet reden, steeds zorgende voor een vlotte gang van zaken. En dat alles met een onverstoor baar goed humeur. Hun taak werd voortdurend moeilijker. Er startten in Groningen 48 wagens, maar steeds kwamen er meer auto's de colonne ach terop rijden, allemaal vol en meer dan dat. Bij aankomst in Rotterdam want daarheen werden we gedirigeerd bleek het aantal auto's uit de stad Feuilleton door JANE ENGLAND Uit het Engels vertaald 30) Toen ze uit de moestuin kwam, liep ze Mary tegen het lijf, die een grote mand droeg. Ze glimlachte Constance op een onderdanige manier toe en leg de haastig uit: „Ik ben net onderweg naar de moestuin, juffrouw, om Wil liams te vragen me wat groente te snijden en wat aardappelen te geven. Het is prettig, dat hij er weer is, veel normaler". „O zei Constance verwonderd, „was hij hier vroeger dan ook „Ja", antwoordde Mary, „hij is hier altijd tuinman geweest, tot mevrouw Fincham het opeens in haar hoofd haalde, dat hij een spion wasDat was tenminste de reden, die ze opgaf voor zijn ontslag. De oude Williams zou natuurlijk nooit zo iets doen. Hij hield er alleen niet van. dat meneer Phipps altijd in de kas kwam neuzen, als hij onderweg was naar het huis En hij heeft mevrouw Fincham dat ge zegd. Mevrouw Fincham was hierover woedend en ontsloeg hem". „O, juist", zei Constance. „Maar als mevrouw Fincham er geen bezwaar tegen heeft, Mary, dat meneer Phipps in de kas komt. dan ligt het toch niet op Williams weg om dat te verhinde ren, is 't wel „Daar hebt u misschien wel gelijk aan. juffrouw", gaf Mary aarzelend toe. „Maar ziet u, mevrouw Fincham vindt 't in haar hart wél vervelend, dat hij hier altijd rondneust. Ze was woedend op Williams, maar tegelijker, tijd zei ze meneer Phipps, dat hij niet meer via de kas mocht komen. En ze liet een slot maken op de deur van de kas". „Ik begrijp 't'\ zei Constance. „En fin, alles is dus weer in orde, nu Wil liams terug is". „Ja", antwoordde Mary met een zucht. „Meneer Bagnet heeft dat be werkstelligd. Hij doet soms wonderen. We zijn allemaal erg op hem gesteld en als er iets bijzonders te regelen valt, gaan we naar hém". „Dat heb ik gemerkt", zei Constan ce droogjes en met een knikje wan delde ze verder in de richting van het huis. Ze vroeg zich af, of, wanneer Philip Bagnet 't in zijn hoofd zou krij gen om haar weg te zenden, dit ook zo eenvoudig te regelen zou zijnZe had een vaag gevoel, dat hij dat inder daad zonder veel handomdraaien voor elkaar zou krijgen en even fronste ze geërgerd haar fijne wenkbrauwen. Bij de voordeur trof ze Fiona aan, die daar kennelijk op iemand stond te wachten. Ze zag er bleek en tenger uit en keek onvriendelijk. Haar blonde haar hing slordig voor haar ogen. Ze keek Con stance aan en zei bits: „Neill is er niet, maar Philip wel". Er was een klank van boosaardige triomf in haar stem. „Ik heb geen van beiden speciaal nodig", zei Constance rustig. „Philip zegt, dat er een oude dame op bezoek is gekomen, een kennis van je, en dat ze blijft lunchen. Ze is op 't ogenblik bij tante Chloë en Philip". Constance fronste en Fiona begon opeens te lachen, ,,'t Is een enig oud mens", zei ze. „Inderdaad, ze is heel bijzonder", zei Constance zo onbewogen mogelijk. „Waarom trok je dan zo'n bedenke lijk gezicht?" vroeg Fiona. „O lieve help", zuchtte Constance, maar met een lachje voegde ze er aan toe: „Je bent een ellendige bemoeial, Fiona, maar ik zal je zeggen, waar om: de betreffende oude dame vindt het nodig mij te behandelen, alsof ik een kind van tien ben „Werkelijk zei Fiona vol belang stelling, terwijl ze Constance peinzend aankeek. „Ik kan me niet voorstellen, dat iemand je daarvoor zou aanzien. Daarvoor ben je toch werkelijk iets te oud Op dat moment kwam Philip Bag- Burgemeester en Wethouders van Groningen maken bekend, dat na over leg met de daarvoor in aanmerking komende nationale organisaties de col lecte voor de slachtoffers van de wa tersnood zal worden gehouden op Dins dag 3 Februari. Collectanten (-trices) die de leef tijd van 18 jaar moeten hebben bereikt Onmiddellijk na de opioep van de R.O.N. om hulp te ver lenen, werden vele vracht auto's beschik baar gesteld, die in korte tijd vol met kleren en dekens waren geladen. niiiiiiiiiiiHip

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5